Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Kredyt hipoteczny Megahipoteka w Alior Banku

Kredyt hipoteczny Megahipoteka w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku
Alior Bank - kredyt hipoteczny
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Megahipoteka Alior Banku to kredyt hipoteczny, który może zostać udzielony nawet na 35 lat. Przyjrzyjmy się szczegółom tej oferty.

Pełna analiza kredytu hipotecznego Megahipoteka w Alior Banku


Kredyt hipoteczny Megahipoteka w Alior Banku - koszty

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry oferty. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia: kwota kredytu – 350 000 zł, okres spłaty – 25 lat.

Należy pamiętać, że dokładna wysokość raty oraz całkowita kwota do spłaty są zależne od indywidualnych parametrów kredytu.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt hipoteczny Megahipoteka w Alior Banku?

O kredyt hipoteczny w Alior Banku wnioskować mogą osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, adres zameldowania w Polsce oraz dochód pochodzące z akceptowanych przez instytucję źródeł. Bank uwzględnia dochody uzyskiwane między innymi z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło, działalności gospodarczej, emerytury czy renty.

Zdolność kredytowa

Niezbędnym warunkiem uzyskania kredytu jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Bank oceni ją, biorąc pod uwagę wiele czynników, w tym m.in. źródło i wysokość dochodu, koszty utrzymania, zobowiązania finansowe czy liczbę osób w gospodarstwie domowym. Odpowiednia zdolność kredytowa jest potwierdzeniem, że wnioskodawca jest zdolny do spłaty zobowiązania.

Pozytywna historia kredytowa

Dla banku równie ważna jest rzetelność wnioskodawcy. Kredytodawca przeanalizuje raport BIK, by sprawdzić, jak klient radził sobie ze spłatą dotychczasowych zobowiązań.

Wkład własny

By uzyskać kredyt hipoteczny klient musi posiadać także wkład własny. Standardowa minimalna wysokość wynosi 20% wartości nieruchomości, jednak warto wiedzieć, że Alior Bank umożliwia uzyskanie finansowania z minimum 10% wkładu własnego. Warunkiem udzielenia kredytu z niskim wkładem własnym jest opłacanie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego do czasu spłaty brakującej kwoty wkładu własnego.

Megahipoteka w Alior Banku – ubezpieczenie na życie

Dodatkowym produktem umożliwiającym skorzystanie z oferty z obniżoną marżą i prowizją jest ubezpieczenie na życie oferowane przez Alior Bank we współpracy z PZU Życie SA. Polisa obowiązuje przez 5 lat, a jej kontynuacja jest dobrowolna. Ubezpieczenie obejmuje ochronę na wypadek śmierci, ciężkiej choroby oraz niezdolności do samodzielnej egzystencji spowodowanej chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Oferta jest również dostępna na standardowych warunkach bez ubezpieczenia na życie.

Jak wziąć kredyt hipoteczny Megahipoteka w Alior Banku?

Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu jest wypełnienie krótkiego formularza kontaktowego. Po jego przesłaniu do klienta oddzwoni ekspert kredytowy, który przedstawi ofertę banku i przebieg procedury kredytowej. Przed złożeniem wniosku klient otrzyma formularz informacyjny zawierający szczegółowe informacje na temat proponowanej oferty. Po złożeniu wniosku klient będzie informowany o jego aktualnym statusie drogą mailową.

Proces ubiegania się o kredyt można również rozpocząć zamawiając kontakt na stronie banku.

Megahipoteka w Alior Banku – wymagane dokumenty

Do wniosku należy dołączyć dokumenty służące identyfikacji tożsamości, potwierdzające osiągany dochód oraz dotyczące przedmiotu kredytowania. Zakres i rodzaj niezbędnych dokumentów różni się w zależności od źródła dochodu oraz celu kredytowania. Indywidualna lista zostanie przedstawiona klientowi przy wydawaniu formularza informacyjnego.

Dodatkowe informacje

Kredyt hipoteczny Megahipoteka w Alior Banku – kalkulator

Na stronie Alior Banku można skorzystać z kalkulatora pozwalającego na zapoznanie się z orientacyjnymi kosztami kredytu. Wystarczy uzupełnić rubryki wpisując m.in.: cel kredytu, rodzaj oprocentowania, rodzaj raty, wartość nieruchomości, kwotę kredytu czy okres spłaty.

Osoby zainteresowane kredytem hipotecznym w Alior Banku mogą skorzystać także z kalkulatora umożliwiającego szacunkowe określenie zdolności kredytowej.

Bank zaznacza, że wyliczenia wykonane za pomocą kalkulatorów mają charakter orientacyjny i nie należy ich traktować jako ofertę. Spersonalizowane informacje na temat warunków kredytowania zostaną przedstawione klientowi po dokładnej analizie zdolności kredytowej.

Produkty towarzyszące

Decydując się na kredyt hipoteczny w Alior Banku klient może dodatkowo założyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, np. Konto Jakże Osobiste, które umożliwi automatyczną spłatę rat kredytu.

Przydatne dokumenty

  1. Wyciąg z Tabeli Opłat i Prowizji
  2. Regulamin kredytów zabezpieczonych na nieruchomości "Megahipoteka" dla umów nowo zawartych od 24 stycznia 2021

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Pytania i odpowiedzi: