Korzystne przewalutowania i inne nowości w Alior Banku

Korzystne przewalutowania i inne nowości w Alior Banku

Alior Bank wychodzi naprzeciw wakacyjnym potrzebom swoich klientów i udostępnia im usługę tanich płatności zagranicznych po korzystnym kursie. Dzięki temu rozwiązaniu, korzystając ze zwykłej „debetówki” za granicą, nie zapłacisz wyśrubowanych prowizji za przewalutowanie. Usługa dostępna jest od 10 czerwca dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego. Ponadto bank zapowiada jeszcze kilka innych, ciekawych nowości.

Najkorzystniejsze przeliczniki

Wyobraź sobie, że swoją standardową kartą debetową w PLN możesz płacić bez dodatkowych kosztów przewalutowania nawet na drugim końcu świata – i to bez zakładania konta walutowego, uruchamiania usługi wielowalutowej itp. Przewalutowanie odbywa się po korzystnym kursie NBP (dla EUR, USD i GBP) lub Mastercard (dla pozostałych walut), a jakby tego było mało, bank nie pobiera własnej prowizji za rozliczenie transakcji bezgotówkowej za granicą i nie dolicza dodatkowej marży do kursu wymiany walut. Brzmi świetnie, prawda?

O rozliczeniach wg kursu Visy i Mastercarda i dlaczego warto z nich korzystać, czytaj więcej tutaj.

Tylko w przypadku Konta Jakże Osobistego

Teraz takie rozwiązanie dostępne jest od 10 czerwca dla klientów Alior Banku, ale, żeby nie było aż tak „różowo”, wyłącznie dla osób, które posiadają Konto Jakże Osobiste – i tylko jako tzw. korzyść do tego rachunku. Oznacza to, że aby nie ponosić dodatkowych kosztów przy płatnościach zagranicznych, najpierw powinieneś aktywować dodatkową korzyść, w przeciwnym wypadku usługa nie zadziała. Pamiętaj, że tylko dwie pierwsze korzyści są bezpłatne, każda kolejna kosztuje 3,50 zł miesięcznie.

Więcej o Koncie Jakże Osobistym oraz o aktywowaniu i dezaktywowaniu korzyści czytaj w naszej analizie.

Ograniczenie nowej usługi wyłącznie do Konta Jakże Osobistego oznacza, że osoby posiadające np. Konto Internetowe czy konta firmowe nie mogą z niej skorzystać.

Ciekawostka: nowa korzyść w Alior Banku nie jest ewenementem na polskim rynku, choć wciąż nie jest to rozwiązanie szczególnie popularne. Banki, w których standardowo nie pobiera się prowizji za zagraniczne transakcje bezgotówkowe i dokonuje się przewalutowań po korzystnym kursie Visy/Mastercarda, to Pekao SA, Getin Bank, Bank Pocztowy i EnveloBank.

MojeID już wkrótce w Alior Banku?

Poza ciekawą opcją tanich płatności zagranicznych Alior Bank przymierza się do wprowadzenia usługi MojeID. Co to takiego? Usługa ta zapewnia klientom banków proste i bezpieczne logowanie się za pomocą swojego hasła i loginu bankowego na stronach innych podmiotów, takich jak przychodnie, towarzystwa ubezpieczeniowe czy dostawcy mediów.

MojeID umożliwia zdalne potwierdzenie tożsamości klienta przez zaufane źródło – w tym wypadku bank. Zaufane źródło przesyła informację do podmiotu komercyjnego, np. PGNiG, że klient jest faktycznie tą osobą, za którą się podaje. Dane są szyfrowane, zaś podmiot komercyjny nie ma w nie wglądu. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz za każdym razem tworzyć swojego profilu np. u dostawcy energii oraz wymyślać (i zapamiętywać) kolejnych danych do logowania. Nie musisz także udawać się osobiście do oddziału dostawcy usług ani umawiać się na wizytę kuriera w celu potwierdzenia swojej tożsamości.

Wpłacaj gotówkę z Blikiem

Jeśli nie lubisz mieć zawsze przy sobie karty debetowej, to zapowiedź nowej usługi w Alior Banku powinna Cię ucieszyć – bank szykuje się bowiem do umożliwienia wpłacania gotówki na konto za pomocą Blika (co to jest Blik i jak z niego korzystać? Czytaj w naszym artykule). W ten sposób, wyposażony jedynie w telefon z aplikacją banku, będziesz mógł wpłacić środki w wybranych bankomatach/wpłatomatach – chociaż na razie nie wiadomo jeszcze, w których (prawdopodobnie w tych, z którymi współpracuje Alior, czyli Planet Cash i Euronet).

Przypuszczamy, że usługa ta, podobnie jak w innych bankach, będzie darmowa, ale to akurat czas pokaże. Kiedy? Na razie bank nie podaje konkretnych terminów, ale liczymy, że stanie się to już wkrótce.

Korzystne przewalutowania, MojeID, więcej możliwości Blika...

W ostatnim czasie „nazbierało” się niemało nowości w Alior Banku. Opcja korzystnych przewalutowań po kursie NBP/Mastercarda powinna ucieszyć każdego, kto albo planuje wakacyjny wyjazd zagraniczny, albo często wyjeżdża za granicę nawet na krótki czas – dzięki nowej usłudze nie będzie on ponosił w zasadzie większych kosztów przewalutowań, uniknie prowizji bankowych i zakładania dodatkowych rachunków walutowych.

Minusem tej oferty jest jej dostępność ograniczona wyłącznie do posiadaczy Konta Jakże Osobistego i tylko jako dodatkowa korzyść do tego rachunku. Niemniej, dla podróżników stanowi ona naprawdę duże ułatwienie i... oszczędność.

Pozostałe nowości, takie jak usługa MojeID czy wpłaty Blikiem, są na razie w planach i dopiero okaże się, jak będą wyglądały w praktyce. Mamy nadzieję, że będą spełniały nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania klientów Alior Banku ;).

Z ostatniej chwili

 • 12.06.2019 14:27

  Alior Bank w jednym dniu uruchomił promocje dla klientów firmowych i indywidualnych. Ci drudzy mogą zdobyć 150 zł.

 • 12.06.2019 09:53

  Otwierając iKonto Biznes w najnowszej promocji Alior Banku i aktywnie korzystając przez rok z rachunku możesz zarobić nawet 1700 zł!

 • 11.06.2019 15:37

  Na uczestników najnowszej promocji Nest Banku czeka 200 zł gotówkowej premii. Aby ją zdobyć, wystarczy założyć Nest Konto i aktywnie korzystać z rachunku.

 • 11.06.2019 11:02

  Zakładając Konto Otwarte na Ciebie w BNP i korzystając z niego aktywnie przez 9 miesięcy, otrzymasz karnety do obiektów sportowych warte 567 zł.

 • 6.06.2019 17:55

  W Santanderze za założenie Konta Jakie Chcę i okazanie świadectwa z dobrymi ocenami możesz otrzymać 50 zł premii.

 • 6.06.2019 11:44

  Sięgnij po kartę kredytową banku BNP Paribas. Po 4 miesiącach aktywnego korzystania z niej otrzymasz 400 zł w postaci voucherów do wskazanych sklepów.

 • 6.06.2019 08:38

  Na pełnoletnich posiadaczy kart z logo Visa i jednocześnie użytkowników aplikacji Airport Companion Europe czeka do 25% zniżki za płatności na lotniskach.

 • 5.06.2019 16:55

  Wykup ubezpieczenie komunikacyjne swojego pojazdu w Millenecie lub aplikacji mobilnej Banku Millennium, a 200 zł wróci do Ciebie.

 • 5.06.2019 13:49

  W PKO BP ruszył program poleceń, w którym za skuteczną rekomendację można zdobyć 100 zł premii i dodatkowe nagrody o wartości od 250 zł do nawet 3000 zł!

 • 4.06.2019 12:11

  Premia na lato: 300 zł za Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj z oferty BNP Paribas. Bardzo proste warunki aktywności.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.