Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 300 zł premii moneyback za aktywne korzystanie z kart kredytowych Mastercard Credit Agricole

Do 300 zł premii moneyback za aktywne korzystanie z kart kredytowych Mastercard Credit Agricole
Źródło: najlepszekonto.pl

Credit Agricole po raz kolejny promuje swoje karty kredytowe Silver i Gold. Do akcji „Korzyści do pełna - zyskaj nawet 300 zł zwrotu z kartą Mastercard", w której nagrodą jest nawet 300 zł moneyback, możesz przystąpić do 19 czerwca 2022 r.

Promocja dotyczy dwóch "kredytówek" z oferty banku: Mastercard Silver i Gold. Jeśli zdecydujesz się na srebrną lub złotą kartę Visy, nie zostaniesz objęty ofertą specjalną.

Podobnie jak w poprzedniej promocji kart kredytowych Credit Agricole, zwrot przysługuje jedynie za transakcje w określonych punktach (branżach). Tym razem są to punkty oznaczone następującymi kodami MCC:

  • stacje benzynowe (kod MCC 5541, 5542 lub 5172)
  • kolej (4112)
  • transport podmiejski (4111)
  • linie autobusowe (4131)

Jeśli wybierzesz kartę Mastercard Silver, to dodatkowo przez 3 kolejne miesiące od podpisania umowy nie zapłacisz opłaty miesięcznej za jej obsługę.

Karencja, czyli dla kogo jest ta promocja?

Jak to w promocjach bywa, także i tym razem są określone warunki uczestnictwa. O premię mogą starać się osoby, które w ciągu 2 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o wybraną kartę kredytową nie były posiadaczami "kredytówki" w Credit Agricole – dotyczy to kart biorących udział w tej promocji, a dodatkowo karty Visa Standard, Silver lub Gold.

Bank wymaga również, by uczestnik promocji był także posiadaczem jego konta osobistego (do wyboru masz Konto dla Ciebie w wersji podstawowej, jak i VIP oraz MOVE!). To generalnie dobra informacja, bo jeśli dotąd nie współpracujesz z Credit Agricole, to możesz zgarnąć za otwarcie rachunku nawet 555 zł premii.

Kilka kroków do premii

Lubimy promocje o przejrzystych, prostych zasadach, a akcja przygotowana przez Credit Agricole z pewnością do nich należy.

Krok 1
Krok 1

Do 19 czerwca 2022 r. złóż wniosek o kartę kredytową Credit Agricole Mastercard Silver (z limitem min. 4000 zł) lub Mastercard Gold (min. limit 5000 zł). Najwygodniej zrobisz to za pośrednictwem strony banku.

W formularzu zaznacz zgody na kontakt telefoniczny i mailowy.

Krok 2
Krok 2

Aktywnie korzystaj z wybranej "kredytówki" przez 6 miesięcy od podpisania umowy, wykonując transakcje bezgotówkowe w punktach przypisanych do kodów MCC wymienionych wyżej.

Bank zwróci Ci 3% wartości transakcji, maksymalnie 300 zł w całym półrocznym okresie obowiązywania moneybacku.

Nagroda
Nagroda

Premia za wykonane płatności będzie naliczana na rachunku karty kredytowej w dniu zaksięgowania transakcji w formie pomniejszenia istniejącego zadłużenia lub nadpłaty, jeśli saldo jest dodatnie.

To musisz wiedzieć

Warunki zwrotu spełnią wyłącznie transakcje kartą wykonane w punktach oznaczonych kodami MCC wymienionymi w regulaminie. Transakcje Google Pay / Apple Pay / Garmin Pay / Fitbit Pay /Xiaomi Pay oraz SwatchPAY również zostaną uznane, o ile płatność zostanie rozliczona z promocyjnej karty kredytowej przypisanej do któregokolwiek z tych portfeli.

W regulaminie jest zastrzeżenie, że przedsiębiorca samodzielnie wybiera kod MCC dla swojego terminala POS, na podstawie listy numerów opracowanej przez organizacje płatnicze Mastercard lub Visa, i bank nie ponosi odpowiedzialności za błędnie przypisane kody, niezgodne z prowadzoną działalnością. Oznacza to, że choć będziesz przekonany, że zrealizowałeś płatność na stacji paliw, to jednak może ona nie zostać uznana w promocji, bo dany punkt będzie korzystał z innego kodu MCC, np. dotyczącego głównej działalności danej firmy.

Premię otrzymasz pod warunkiem, że do dnia jej wypłaty nie wypowiesz umowy o kartę kredytową.

Wartość zwrotu jest w całości zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Pamiętaj, że powinieneś terminowo spłacać zadłużenie na karcie kredytowej. Jeśli dotychczas nie korzystałeś z takich produktów, zapoznaj się z naszym poradnikiem Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać?

Karty kredytowe Silver i Gold w Credit Agricole

Zanim przystąpisz do promocji, zapoznaj się z opłatami dotyczącymi kart kredytowych Silver i Gold. Pierwsza z nich jest dostępna już przy dochodzie min. 1400 zł, a za wydanie karty nie poniesiesz opłaty.

Karta kredytowa Gold to już znacznie wyższe opłaty. Jej wydanie kosztuje aż 200 zł, ale można uniknąć tego kosztu, wykonując 3 transakcje w ciągu 90 dni od podpisania umowy. Opłaty roczne w kolejnych latach są uzależnione od tego, ile zapłacisz kartą w roku poprzednim, czyli 0 zł przy transakcjach na min. 18000 zł, 75 zł przy płatnościach od 12 do 18 tys. zł i 200 zł przy transakcjach niższych niż 12 tys. zł.

Sposób na obniżenie wydatków

Cieszy nas, że Credit Agricole zdecydował się zaproponować kolejną promocję z moneybackiem dla kart kredytowych. Nie da się ukryć, że zakupy są coraz droższe, jednak korzystając z tej akcji, możesz zaoszczędzić nawet 300 zł.

Jednocześnie mamy jednak kilka uwag. Pierwsza: ograniczenie promocji do kart Silver i Gold, które niestety nie należą do tanich (mimo możliwości uniknięcia opłat). Druga: określenie minimalnego limitu karty, który uprawnia do otrzymania premii. Trzecia: ograniczenie moneybacku do zakupów w punktach z zaledwie kilku wybranych branż. O ile stacje paliw i kolej są łatwe do określenia, o tyle dwie pozostałe kategorie znacznie trudniej zidentyfikować, a Credit Agricole niestety nie podaje w szczegółach transakcji kodu MCC miejsca płatności.

Jeśli oferta Credit Agricole nie przekonuje Cię, spójrz na nasz ranking kart kredytowych i zastanów się nad inną promocją "kredytówek" – jest w czym wybierać!

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Korzyści do pełna - zyskaj nawet 300 zł zwrotu z kartą Mastercard"

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.