Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Idea Bank

2,15% na Koncie Zośka PRO w Idea Banku

2,15% na Koncie Zośka PRO w Idea Banku
Źródło: strona Idea Banku
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza Konta Zośka Pro Idea Banku


Podstawowe parametry

Konto Zośka PRO skierowane jest do klientów, którzy dysponują dużym kapitałem, a jednocześnie utrzymują relatywnie wysokie saldo na Koncie Idealnym. Rachunek charakteryzuje się stosunkowo niezłym - jak na obecne warunki – oprocentowaniem, zaś jego parametry przedstawią się następująco:

Jakie oprocentowanie ma Konto Zośka PRO?

Jak już wspomnieliśmy, podwyższone oprocentowanie nie jest przyznawane bezwarunkowo. Aby je uzyskać, należy posiadać w Idea Banku konto osobiste i utrzymywać na nim kwotę wynoszącą co najmniej 1/10 środków zgromadzonych na Zośka PRO.

Przykładowo, jeśli na naszym Koncie Idealnym znajduje się 5000 zł, to oprocentowanie w wysokości 2,15% na rachunku Zośka PRO będzie obowiązywało dla kwoty do 50 000 zł. Jeśli będzie się tam znajdowało więcej środków, nadwyżka będzie oprocentowana w wysokości zaledwie 1,00%.

A co jeśli saldo naszego konta osobistego spadnie np. do 3000 zł? Wówczas podwyższone oprocentowanie obejmie jedynie 30 000 zł, a od reszty otrzymamy odsetki wynoszące w skali rocznej tylko 1,00%.

Taka zależność pomiędzy jednym kontem a drugim oznacza, że dla środków mających pokrycie na ROR efektywne oprocentowanie konta ZOŚKA PRO wynosi 1,95%. Natomiast dla wkładów bez pokrycia na rachunku ROR oprocentowanie wynosi tylko 1,00%

Odsetki na rachunku są ustalane na koniec każdego dnia (jednak ich kapitalizacja następuje ostatniego dnia miesiąca). To rozwiązanie ma istotną zaletę - jeśli w danym dniu nie spełnimy warunków związanych z wysokością salda, wciąż możemy otrzymać podwyższone oprocentowanie w kolejnych dniach tego samego miesiąca.

Ile kosztuje Konto Idealne?

Środki zgromadzone na koncie Zośka PRO będą podlegały podwyższonemu oprocentowaniu tylko wtedy, gdy jednocześnie otworzymy Konto Idealne. Przyjrzyjmy się więc podstawowym parametrom także i tego rachunku:

  • 0 zł - otwarcie i prowadzenie konta;
  • 0 zł - korzystanie z karty płatniczej;
  • 0 zł - przelewy wewnętrzne i zewnętrzne;
  • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów w kraju;
  • 2,00% kwoty transakcji, min. 10,00 PLN za wypłatę z bankomatu za granicą.

Konto Zośka PRO zdaniem redakcji

W przypadku konta Zośka PRO, aby cieszyć się wyższymi zyskami, musimy spełnić pewne warunki. Podstawowym wymogiem otrzymania podwyższonego oprocentowania jest posiadanie konta oszczędnościowo-rozliczeniowego w Idea Banku. Służy ono przede wszystkim za podstawę wyliczenia, które środki będą objęte oprocentowaniem wynoszącym 2,15 proc.

Preferencyjne oprocentowanie można uzyskać do 10-krotności salda zgromadzonego na rachunku osobistym i nie ma konieczności dodatkowych zasileń konta w następnych miesiącach. Dodatkowo niespełnienie warunków w jednym dniu (co przy aktywnym korzystaniu z ROR jest dość łatwe) nie przekreśla szans na podwyższone oprocentowanie w dniach kolejnych, to zaś należy uznać za spory atut tego konta.

Jeżeli chcesz założyć Konto Zośka PRO, przejdź na .

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Tabela oprocentowania
  3. Regulamin promocji "Bonus z Zośką Pro"

O banku

Idea Bank (dawniej GMAC Bank Polska SA) – polski bank działający od 1991 r., wyspecjalizowany w obsłudze małych podmiotów gospodarczych: mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Idea Bank posiada w swojej ofercie również produkty dla klientów indywidualnych, w tym konto osobiste o przystępnych parametrach oraz szeroki wybór lokat terminowych.