Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 550 zł po 12 miesiącach aktywnego korzystania z konta i karty w BNP Paribas

Nawet 550 zł po 12 miesiącach aktywnego korzystania z konta i karty w BNP Paribas
Źródło: strona promocji

Krótkie promocje dotyczące produktów BNP Paribas, w których do zdobycia są atrakcyjne nagrody, przeplatane akcjami z dłuższym okresem aktywności i jeszcze wyższymi bonusami, powoli stają się regułą. Dzięki działaniom ich organizatora – spółki Ad Astra – możesz wybierać, czy wolisz szybkie działania i ok. 350 zł premii, czy też chcesz związać się z bankiem przynajmniej na 12 miesięcy i, korzystając w tym czasie z jego produktów, zgarnąć jeszcze więcej, np. 550 zł. Tyle jest do zdobycia w najnowszej promocji pod hasłem „Konto z rozmachem”. Przypatrzmy się bliżej jej warunkom.

Uczestnicy akcji

Do promocji mogą przystąpić osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, będące obywatelami Polski, posiadające polski dowód osobisty, które w dniu składania wniosku o otwarcie konta w ramach promocji nie są stroną umowy ramowej z BNP Paribas. Dodajmy, że regulamin nie pozwala, by w promocji brali udział ci, którzy w okresie 9 miesięcy przed dniem wnioskowania o konto byli posiadaczem lub współposiadaczem rachunku oszczędnościowo–rozliczeniowego w BNP Paribas.

Regulamin mówi, że akcja potrwa do 31 marca 2020 r., ale zawiera też zastrzeżenie, że zakończy się wcześniej, jeśli zostanie wyczerpana pula 3000 promocyjnych wniosków.

12 miesięcy aktywności

Jak wspomnieliśmy, warunkiem zgarnięcia pełnej puli, czyli 550 zł, jest aktywne korzystanie z rachunku przez rok. Wykaz niezbędnych działań wygląda następująco:

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2020 r. zarejestruj swój udział w promocji na jej stronie internetowej. Pamiętaj o ograniczonej liczbie nagród.

Krok 2
Krok 2

Po otrzymaniu potwierdzenia tej operacji, skorzystaj z przesłanego linka i do 31 marca 2020 r. złóż wniosek o Konto Otwarte na Ciebie, wraz z jedną z trzech kart debetowych z oferty BNP Paribas, i otwórz ten rachunek. Zawarcie umowy ramowej odbywa się za pośrednictwem unikalnego kodu SMS w systemie Autenti.

Krok 3
Krok 3

W miesiącu następującym po miesiącu otwarcia konta wykonaj min. 1 transakcję bezgotówkową.

Informacja
Informacja

Do 22. dnia kolejnego miesiąca otrzymasz od organizatora informację o przyznaniu Ci premii.

Krok 4
Krok 4

Do 26. dnia tego miesiąca musisz zalogować się na stronie, do której zaprowadzi Cię link podany w wiadomości, i przekazać numer Konta Otwartego na Ciebie, na które ma trafić Twoja nagroda. To jednorazowa operacja. Kolejne premie będą przekazywane na wskazany rachunek automatycznie.

Nagroda
Nagroda

Za spełnienie pierwszego warunku aktywności otrzymasz 50 zł. Pieniądze wpłyną na Twoje konto do końca miesiąca, w którym otrzymałeś wiadomość o przyznaniu Ci nagrody.

Krok 5
Krok 5

W każdym z kolejnych 6 miesięcy:

  • wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 400 zł;
  • zapewnij wpływ na łączną kwotę min. 1200 zł.
Nagroda
Nagroda

Po każdym z 2 miesięcy wspomnianego okresu, do końca kolejnego miesiąca otrzymasz 100 zł.

Krok 6
Krok 6

Przez kolejne 3 miesiące (w każdym z nich)

  • wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 400 zł;
  • zapewnij wpływy na łączną kwotę min. 1200 zł;
  • zrealizuj 5 przelewów za pomocą bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile.
Nagroda
Nagroda

Po wykonaniu tego zadania do końca kolejnego miesiąca na Twoje konto osobiste wpłynie 150 zł.

Krok 7
Krok 7

W kolejnym miesiącu kalendarzowym wykonaj min. 10 transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę przynajmniej 400 zł.

Nagroda
Nagroda

Do końca następnego miesiąca otrzymasz ostatnią część bonusu, czyli 50 zł.

Działania rozciągnięte są w czasie i trudno to „ogarnąć” czysto teoretycznie. Najlepiej jest się posłużyć przykładem.

Załóżmy, że umowę ramową podpisałeś z BNP Paribas w listopadzie i w tym miesiącu otworzyłeś Konto Otwarte na Ciebie. W tej sytuacji, w grudniu 2019 r. musisz wykonać przynajmniej 1 transakcję bezgotówkową, za co w styczniu 2020 r. otrzymasz 50 zł.

Kolejny ruch to zrealizowanie transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 400 zł i zapewnienie wpływów w łącznej wysokości min. 1200 zł w styczniu i lutym 2020 r. (100 zł zostanie wypłacone w marcu 2020 r.), marcu i kwietniu 2020 r. (premia wpłynie na Twój rachunek w maju 2020 r.) oraz w maju i czerwcu 2020 r. (z bonusu będziesz się cieszył w lipcu 2020 r.).

Później – w lipcu, sierpniu i wrześniu – musisz nie tylko zrealizować operacje „plastikiem” i zapewnić wpływy, ale także wykonać przynajmniej 5 przelewów. Za realizację tych działań w październiku 2020 r. otrzymasz 150 zł.

No i na koniec – w październiku 2020 r. – wykonaj przynajmniej 10 transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 400 zł, by organizator wypłacił Ci w listopadzie 2020 r. ostatnią część nagrody - 50 zł

Dodatkową pomocą może być „ściąga” zawarta w regulaminie.

Harmonogram promocji "Konto z rozmachem" w BNP Paribas
Kliknij, aby powiększyć
Ilustracja pochodzi z regulaminu promocji

Bardzo ważne informacje

Wiesz już, co musisz zrobić, by zgarnąć premię. Dla uniknięcia „głupich” błędów przedstawiamy kilka ważnych informacji zawartych w regulaminie.

Wymagane zgody

Rejestrując swój udział w promocji, musisz zaakceptować jej regulamin, wyrazić zgody na przetwarzanie przez organizatora Twoich danych osobowych a także upoważnić BNP Paribas do przekazania organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową. Nie obawiaj się, nie chodzi o nic szczególnego. Rzecz w tym, by bank mógł poinformować firmę Ad Astra, że spełniłeś warunki promocji i zasłużyłeś na premię.

Na etapie załatwiania formalności bardzo ważne jest, byś we wniosku o zawarcie umowy ramowej podał dokładnie te same dane, które wpisałeś w formularzu rejestracyjnym.

Transakcje bezgotówkowe

Regulamin definiuje je jako operacje bezgotówkowe wykonane za pomocą karty, polegające na dokonaniu płatności za towary lub usługi w punktach handlowo–usługowych. Dopuszczalne są transakcje internetowe, zamówienia telefoniczne lub pocztowe. Wymagań promocji nie spełnią natomiast operacje dokonane za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego (np.: Blik, PayU, Przelewy 24, Dotpay, Blue Media) oraz wykonane w miejscach o „zakazanych” kodach MCC (np. w kasynach gier hazardowych, u pośredników ubezpieczeniowych) wymienionych w załączniku do regulaminu.

Dodajmy, że do spełnienia warunków zostaną zaliczone operacje w aplikacjach Google Pay i Apple Pay.

Wpływy na rachunek

W regulaminie znajdziesz też dokładny opis wymagań dotyczących wpływów na rachunek, które są niezbędne do uzyskania nagrody. Nie mogą one pochodzić z:

  • innych Twoich kont (także z tych, których jesteś współposiadaczem) prowadzonych w BNP Paribas (w tym rachunków prowadzonych w ramach systemu bankowości elektronicznej pod marką BGŻOptima);
  • rachunków kredytowych służących do obsługi kredytów lub pożyczek udzielonych przez BNP Paribas. Wykluczenie obejmuje również produkty kredytowe, z których korzystałeś w Raiffeisen Polbanku;
  • wpłat gotówkowych.

Przelew z konta

Wymagania dotyczące zrealizowania przelewu spełni polecenie przekazania środków z Konta Otwartego na Ciebie wydane w bankowości elektronicznej (GOonline lub GOmobile), o ile nie będzie to przelew natychmiastowy oraz dokonany w systemach typu PayU, Dotpay, Przelewy 24, Blue Media, Blik.

Dobra i zła wiadomość

Na koniec mamy jeszcze dwie wiadomości. Pierwsza – zła – brzmi, że jeśli „potkniesz się” się na którymś z etapów i nie wywiążesz się z wymaganych zadań, to niestety wykluczy Cię to z dalszego udziału w promocji. Druga informacja jest dobra – wszystkie nagrody, które otrzymasz, są do twojej wyłącznej dyspozycji, nie musisz się z nich rozliczać przed urzędem skarbowym.

Oferta BNP Paribas

Spójrzmy na rachunek osobisty objęty promocja, ale i na kartę kredytową oferowaną przez BNP Paribas.

Konto Otwarte na Ciebie z 3 kartami do wyboru

Konto Otwarte na Ciebie otwierane jest i prowadzone bezwarunkowo za darmo. Opłaty wiążą się natomiast z wydawanymi do niego kartami debetowymi. Karta Otwarta na Dzisiaj kosztuje 3 zł/miesiąc, ale możesz uniknąć kosztów, wykonując „plastikiem” choćby jedną operację bezgotówkową.

Skorzystanie z innych „debetówek” oznacza comiesięczne opłaty – 6 zł w przypadku Karty Otwartej na eŚwiat lub 10 zł za Kartę Otwartą na Świat. Niejako w zamian bank oferuje specjalne ubezpieczenia powiązane z tymi kartami.

Karta kredytowa z premią 200 zł

Karta kredytowa Mastercard Standard wydawana jest bezpłatnie. Do tego, by bank nie pobrał 9 zł opłaty miesięcznej, konieczne jest wydanie "kredytówką" w poprzednim okresie rozliczeniowym min. 1000 zł.

550 zł premii za roczną aktywność

Wymagania postawione przez organizatora promocji „Konto z rozmachem” nie są specjalnie wygórowane, naszym zdaniem są w zasięgu każdego. Kłopotliwe jest natomiast wykonywanie ich w różnych konfiguracjach i okresach czasowych. Trzeba się dobrze pilnować, by wywiązać się ze wszystkich zadań na poszczególnych etapach, gdyż brak realizacji choćby tylko jednego z warunków oznacza wykluczenie z dalszego udziału w promocji.

Rozważ więc, czy chcesz się „wiązać” z bankiem BNP Paribas na dłużej, np. w związku z korzystaniem z promocji dotyczących innych produktów, czy też chcesz jak najszybciej zgarnąć nagrodę i poszukać innej okazji do zdobycia bonusów.

Możesz też zdecydować się na udział w akcji specjalnej dotyczącej oferty innego banku. Możliwości jest bardzo wiele. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś interesującego dla siebie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Konto z rozmachem"

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.