Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim, 140 zł premii i 2,5% na koncie oszczędnościowym!

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim, 140 zł premii i 2,5% na koncie oszczędnościowym! Źródłem obrazka jest strona ING

Przystępne opłaty, szeroka gama płatności mobilnych, liczne promocje dla nowych i obecnych klientów - tak w skrócie można scharakteryzować sztandarowy rachunek osobisty ING Banku Śląskiego. Otwierając Konto z Lwem, skorzystasz też z ciekawych produktów oszczędnościowych i obniżysz wydatki podczas wyjazdów za granicę. Jeśli rozglądasz się za wielofunkcyjnym ROR-em, przyjrzyj się bliżej tej propozycji.

Konto z Lwem Direct od dłuższego czasu znajduje się w czołówkach rankingów – klienci doceniają jasno określone warunki prowadzenia konta, nowoczesne rozwiązania i kompleksowość oferty, jak i renomę samego banku. Rachunek dostosowany jest do potrzeb współczesnego klienta, który większość operacji bankowych wykonuje mobilnie lub przez Internet i dla którego istotne są dodatkowe usługi powiązane z kontem.

Najważniejsze atuty

Decydując się na Konto z Lwem, zyskasz dostęp do wielu przydatnych usług i narzędzi. Przykładowo: będziesz mógł skorzystać z nowoczesnych form płatności, które znacznie uproszczą Twoje codzienne zakupy. Rachunek może również przypaść Ci do gustu, jeżeli często wyjeżdżasz za granicę. Takie udogodnienia, jak karta wielowalutowa czy możliwość wymiany waluty po konkurencyjnych kursach mogą okazać się wówczas przydatne.

A może szukasz okazji do oszczędzania? Jeśli tak, w ING znajdziesz całkiem niezłe produkty oszczędnościowe, takie jak Otwarte Konto Oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych klientów czy bezpłatny rachunek Smart Saver.

Mało tego! Konto z Lwem nie tylko umożliwi Ci efektywne oszczędzanie, lecz również… pozwoli co nieco zarobić. Bank systematycznie organizuje promocje dla nowych klientów i - co jest dziś prawdziwym ewenementem - nie zapomina także o tych obecnych. Jako klient banku będziesz mógł wziąć udział w różnych akcjach promocyjnych i w prosty sposób powiększyć swój stan posiadania.

Być może jednak zaliczasz się do tych osób, dla których najważniejsze są koszty związane z prowadzeniem rachunku. Także pod tym względem Konto z Lwem prezentuje się atrakcyjnie. Za chwilę sam się o tym przekonasz.

Najważniejsze opłaty

Konto z Lwem jest oferowane w dwóch wersjach: standardowej oraz „studenckiej”, z której mogą skorzystać osoby między 18. a 26. rokiem życia. Co ciekawe, rachunek możesz też założyć nastolatkowi, jednak w tym ostatnim przypadku znacznie bardziej opłacalnym wyborem będzie konto młodzieżowe Mobi dedykowane osobom od 13 do 26 roku życia.

Zarówno w wersji dorosłej, jak i studenckiej Konto z Lwem cechuje się brakiem kosztów za większość podstawowych operacji bankowych. Poniżej przedstawiamy szczegółowe parametry rachunku.

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na konto.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – klient otrzymuje kartę VISA, która umożliwia realizację transakcji zbliżeniowych i internetowych;
  • istnieje także możliwość zamówienia karty z własnym zdjęciem w cenie 15 zł w ramach usługi Moja Karta ING;
  • możesz zamówić naklejkę zbliżeniową VISA. Za jej wydanie zapłacisz 15 zł, ale nie poniesiesz żadnych dodatkowych miesięcznych opłat;
  • do wyboru masz również kartę MasterCard w telefonie, umożliwiającą płatności zbliżeniowe telefonem HCE - do 28 grudnia 2019 r. użytkowanie tej karty jest bezpłatne (później - 7 zł);
 • za obsługę karty debetowej zapłacisz 7 zł/miesiąc. Opłaty możesz jednak uniknąć, jeżeli zrealizujesz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca (200 zł dla osób od 18. do 24. roku życia.);
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci ING i Planet Cash;
 • 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatów pozostałych sieci, 2,50 zł za każdą kolejną;
 • 3% kwoty wypłaty za wypłaty gotówki za granicą + 3% za przewalutowanie transakcji;
 • 0 zł za wpłatę środków we wpłatomatach banku.
 • 0 zł za krajowe przelewy ELIXIR złożone przez Internet;
 • 5 zł za zlecenie przelewu ekspresowego. Przelewy ekspresowe są realizowane w systemie Express ELIXIR lub BlueCash i dochodzą na konto odbiorcy nawet w kilka minut;
 • 0 zł za zlecenia stałe;
 • 0 zł za zlecenie i realizację polecenia zapłaty;
 • 35 zł za przelew SORBNET dla kwot poniżej 1 mln PLN. 10 zł za przelew SORBNET w kwocie równej lub wyższej od 1 mln zł;
 • 5 zł za przelew europejski SEPA;
 • 40 zł za pozostałe przelewy walutowe;
 • 9 zł za wpłatę/wypłatę/przelew środków w oddziale banku.
 • 0 zł za sprawdzenie salda w bankomacie ING i Planet Cash, 1,50 zł za sprawdzenie salda w pozostałych bankomatach;
 • 5 zł za miesięczny pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów w kraju i 15 zł za pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów za granicą;
 • 3 zł za dobrowolne ubezpieczenie karty debetowej – ubezpieczycielem jest PZU. Ochroną ubezpieczeniową objęte jest nieuprawnione użycie karty oraz gotówka pobrana z bankomatu;
 • 9 zł za wyciąg papierowy odbierany w oddziale banku (opłata pobierana, gdy klient zgłosi się po wyciąg).

Konto z Lwem Direct możesz założyć na .

Jak sam widzisz, bank nie pobiera opłat za podstawowe usługi i operacje, czyli prowadzenie rachunku, zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów ING i Planet Cash. Nie zapłacisz także za korzystanie z wpłatomatów ING i Planet Cash, zlecenie stałe i polecenie zapłaty (ustanowione w bankowości internetowej i mobilnej).

Także obsługa karty stanie się bezpłatna, o ile będziesz jej używać z umiarkowaną aktywnością. Wystarczy, że w danym miesiącu wykonasz transakcje bezgotówkowe plastikiem na łączną kwotę min. 300 zł, a bank zrezygnuje z pobrania prowizji. Natomiast jeżeli masz 18-26 lat, możesz jeszcze łatwiej uniknąć opłaty za kartę, dokonując transakcji na min. 200 zł, a do tego uzyskać bezpłatnie pierwszą Moją Kartę ING (kartę debetową z własnym wzorem graficznym) oraz Kartę wirtualną ING Visa (płatności internetowe). W przypadku małoletnich właścicieli rachunku (w wieku od 13 do 18 lat) bank w ogóle nie pobiera prowizji za obsługę karty.

Zwróć uwagę na niektóre opłaty

Nie możemy także pominąć kilku wad samego rachunku. Przede wszystkim są to wysokie prowizje za przelewy i operacje gotówkowe zlecane w oddziale banku – każdorazowo tego typu czynność narazi Cię na koszt w wysokości 9 zł. Dlatego jeśli wolisz bankować w tradycyjny sposób, rachunek w ING Banku Śląskim nie będzie dla Ciebie zbyt dobrym wyborem.

Kolejnym minusem, o którym warto wspomnieć, jest wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą - ING pobiera 3% kwoty wypłaty i dodatkowo 3% za przewalutowanie transakcji. Na szczęście, w tym przypadku bank wprowadził rozwiązania, dzięki którym możesz zmniejszyć te koszty. Są to – wspomniana już wcześniej - karta wielowalutowa lub „Pakiet wypłat gotówki za granicą”.

Nie unikniesz za to prowizji za wypłatę gotówki z „obcych” bankomatów. Co prawda, pierwsza taka operacja będzie bezpłatna, jednak za każdą kolejną zapłacisz 2,50 zł. W tym przypadku jedyną metodą na uniknięcie prowizji będzie skorzystanie z darmowych bankomatów sieci ING i Planet Cash. Nie da się jednak ukryć, że ten „podwójny” sposób naliczania opłat może być mało przejrzysty dla wielu klientów. Zatem osoby, które często podejmują gotówkę i nie chcą tracić czasu na szukanie bezpłatnych maszyn, raczej nie będą z Konta z Lwem zadowolone.

Ciekawe propozycje dla oszczędzających (i oszczędnych)

Wspomnieliśmy już, że posiadacze Konta z Lwem zyskują dostęp do ciekawych produktów oszczędnościowych. Jeśli więc dysponujesz wolnymi środkami, możesz skorzystać z kilku ofert specjalnych związanych z Otwartym Kontem Oszczędnościowym.

Otwarte Konto Oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 2,5% w skali roku

Zakładając Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) po raz pierwszy, możesz liczyć na podwyższone oprocentowanie - 2,5% w skali roku przez 4 miesiące dla salda poniżej 100 000 zł w ramach promocji "Bonus na start". Powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 0,7% w skali roku. Pamiętaj jednak, że ta oferta jest dostępna jedynie dla nowych klientów.

Na szczęście obecni klienci banku mogą także uzyskać 2,5-procentową stawkę dla swoich depozytów w ramach kolejnej akcji specjalnej „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus”. Tym „bonusem” jest nowy rachunek oszczędnościowy, otwierany na 4 miesiące promocji. Oferta dotyczy wyłącznie nowych środków do 100 000 zł i - co najważniejsze - jest powtarzana przez bank cyklicznie.

Jeśli jesteś rodzicem i Twoja pociecha nie ukończyła jeszcze 18. roku życia, masz do wyboru jeszcze jedną opcję. Oprócz rachunku oszczędnościowego dla siebie możesz również otworzyć "Konto oszczędnościowe dla dziecka" i ponownie wziąć udział w obu promocjach. Reasumując, jeśli szukasz okazji do korzystnego lokowania kapitału, w ING Banku Śląskim będziesz miał taką możliwość.

Więcej o Otwartym Koncie Oszczędnościowym przeczytasz tutaj.

Smart Saver - czyli jak oszczędzać na codziennych płatnościach

W ramach rachunku osobistego możesz też skorzystać z usługi Smart Saver. Polega ona na zaokrąglaniu kwot transakcji i przenoszeniu nadwyżki na specjalnie do tego przeznaczony rachunek oszczędnościowy. Taka metoda pozwala na automatyczne i systematyczne oszczędzanie bez zbędnego wysiłku i wyrzeczeń.

Rachunek oszczędnościowy Smart Saver otworzysz bezpłatnie w oddziale banku lub za pomocą bankowości internetowej. Możesz na nim zyskać 2,50% dla kwot do 5 000 zł (oprocentowanie dla kwot wyższych wynosi 0,70%). Z oszczędności zgromadzonych na rachunku skorzystasz w każdej chwili bez utraty odsetek.

Czy udział w takim programie jest opłacalny? Naszym zdaniem tak, ponieważ pozwala na łatwe i bezbolesne oszczędzanie drobnych kwot, z których po jakimś czasie może uzbierać się większa suma. Jeśli chcesz wypracować nawyk oszczędzania, program typu „saver” może Ci to ułatwić.

Duże ułatwienia dla podróżników

Bank przygotował także kilka interesujących rozwiązań dla osób wyjeżdżających za granicę - oto one:

Karta wielowalutowa

Karta wielowalutowa umożliwia wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach. Możesz nią płacić w sklepach stacjonarnych lub internetowych, wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie oraz wpłacać pieniądze na swoje konto.

Aby skorzystać z tego udogodnienia, będziesz musiał wykonać dwie proste czynności: po pierwsze, otworzyć rachunek walutowy w euro, dolarach lub funtach brytyjskich. Konto założysz szybko i wygodnie za pośrednictwem bankowości mobilnej lub internetowej i – co istotne - uczynisz to za darmo, nie zapłacisz również za prowadzenie rachunku.

Po drugie – będziesz musiał podpiąć swoją kartę Visa wydaną do konta osobistego w złotówkach do nowo otworzonego rachunku walutowego. Od tej pory podczas dokonywania transakcji system sam rozpozna walutę płatności i pobierze środki z odpowiedniego konta (jeśli na rachunku walutowym nie będzie wymaganej kwoty, zostanie ona pobrana z konta w PLN). Także w przypadku, gdy waluta transakcji będzie inna niż euro, dolary lub funty, płatność zostanie rozliczona z konta w złotówkach.

Przekształcenie „zwykłej” debetówki w kartę wielowalutową nie wiąże się z żadnym dodatkowym kosztem. Bez zmian pozostaje także wysokość opłat za obsługę karty, jak i warunki umożliwiające uniknięcie tej opłaty.

Konkurencyjne przeliczniki

To jednak nie wszystko. Posiadając konto walutowe, wymienisz waluty po konkurencyjnych spreadach w kantorze walutowym ING Banku Śląskiego za pośrednictwem systemu transakcyjnego. To rozwiązanie może Ci się przydać, jeśli często podróżujesz za granicę lub robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Warto jednak w tym miejscu dodać, że także zagraniczne płatności kartą złotową nie zrujnują Twojego portfela, ponieważ przewalutowanie transakcji na złote odbywa się po całkiem niezłym kursie (ok. 3,25%).

Alternatywa dla karty wielowalutowej

Natomiast dla osób, które podczas zagranicznego urlopu wolą posługiwać się standardową kartą Visa podpiętą do konta w złotówkach, bank przygotował jeszcze jedną opcję. Za 15 zł możesz wykupić „Pakiet wypłat gotówki za granicą”. Jest on ważny przez 30 dni, liczonych od następnego dnia po jego aktywacji i obejmuje wszystkie wypłaty gotówki w walucie obcej. Innymi słowy, podejmując gotówkę z zagranicznych bankomatów unikniesz pobieranej przez bank prowizji (wynoszącej 3% kwoty wypłaty) i zapłacisz jedynie za przewalutowanie transakcji.

Sprawdź, jakimi promocjami objęty jest rachunek

Konto z Lwem Direct ma również sporo do zaoferowania osobom, dla których ważne są dodatkowe benefity związane z posiadaniem rachunku. Tak więc jeśli zaliczasz się do poszukiwaczy korzystnych okazji, bank ma dla Ciebie następujące propozycje.

Nawet 140 zł premii dla nowych klientów

Nowi pełnoletni klienci banku ING, którzy wraz z kartą debetową, mogą zyskać od 100 do 140 zł premii. Muszą jednak w tym celu aktywnie korzystać z karty i rachunku.

 1. Warunkiem otrzymania 100 zł premii jest założenie Konta z Lwem i kartą debetową do 30 czerwca 2019 r., a następnie do 31 sierpnia 2019 r. dokonanie transakcji kartą lub Blikiem na łączną kwotę min. 1000 zł.
 2. Aby zyskać 120 zł, spośród tych transakcji kartą/Blikiem przynajmniej trzy należy wykonać Blikiem w Internecie lub otrzymać wynagrodzenie na rachunek w kwocie min. 1000 zł.
 3. 140 zł premii wymaga spełnienia wszystkich powyższych warunków, a więc: założenia rachunku, dokonania transakcji kartą/Blikiem na min. 1000 zł - z czego 3 powinny zostać wykonane Blikiem w Internecie - oraz zapewnienia wpływu wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł.

Więcej o tej promocji znajdziesz w tym tekście.

Oferty specjalne dla obecnych klientów

Warto też podkreślić, że ING – w odróżnieniu od konkurencji - nie zapomina o dotychczasowych klientach. Od pewnego czasu bank organizuje mini promocje, w których można zyskać premię za wykonanie prostych czynności.

Także klienci, którzy zdecydują się na wykupienie mniej popularnych usług, mogą liczyć na dodatkowe benefity od banku. Przykładowo - jeśli złożysz wniosek o limit w koncie na minimum 3000 zł przez aplikację mobilną, otrzymasz do 60 zł zwrotu odsetek.

Kolejnym ukłonem w stronę osób zwracających uwagę na dodatkowe profity jest program „Moje rabaty”. Przystępując do niego, będziesz mógł zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych podczas zakupów w sklepach partnerskich banku.

Co jeszcze zyskujesz z Kontem z Lwem?

Jeśli nie rozstajesz się z telefonem, cenisz sobie wygodę i oszczędność czasu, na pewno będziesz zadowolony z różnych form płatności mobilnych, z których będziesz mógł skorzystać po otwarciu konta. Dzięki takim ułatwieniom, jak Blik, Google Pay, Apple Pay lub HCE (karty Mastercard) zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych staną się bezpieczne, szybkie i proste.

Z kolei bankowość internetowa „Moje ING” oferuje ponad 60 usług i funkcji ułatwiających zarządzanie kontem. Są wśród nich takie udogodnienia, jak uproszczone wykonywanie przelewów, saldo dostępne po każdej transakcji, konfiguracja strony startowej, przelewy na telefon, łatwa edycja danych osobowych (także PIN-u lub hasła do konta) czy wreszcie – dostęp do różnych oferowanych przez bank produktów. System transakcyjny banku oferuje również mniej „oczywiste” usługi. Dobrym przykładem mogą być np. „Moje faktury” (opłacanie należności jednym kliknięciem). Unikalną funkcjonalnością, która może się spodobać zwłaszcza młodszym klientom, jest doładowanie gier i multimediów.

Równie rozbudowana jest aplikacja mobilna, do której zalogujesz się odciskiem palca. W aplikacji znajdziesz niemal wszystkie narzędzia i funkcje znane Ci z bankowości internetowej, łącznie z podobnym układem menu.

Jak otworzyć Konto z Lwem?

Jeśli jesteś nowym klientem, masz do wyboru trzy metody założenia konta. Najbardziej wygodnym i najszybszym sposobem jest na stronie banku. Możesz również zadzwonić na infolinię i skorzystać z pomocy konsultanta lub odwiedzić jedną z placówek w kraju.

We wniosku będziesz musiał podać podstawowe dane niezbędne do identyfikacji klienta, dlatego przygotuj wcześniej dowód tożsamości. W ciągu 2-3 dni roboczych od przyjęcia wniosku bank wyśle do Ciebie kuriera z umową i kartą płatniczą (wzór umowy otrzymasz również na adres e-mail). W przypadku, gdy umowę podpiszesz w placówce, karta trafi do Ciebie w ciągu 8 dni roboczych.

Natomiast dotychczasowi klienci mogą założyć konto za pomocą bankowości internetowej.

Konto z Lwem Direct okiem redakcji

Trzeba przyznać, że oferta ING Baku Śląskiego jest kompleksowa i dopracowana, a przy tym niedroga. Jedyne stałe opłaty za rachunek wiążą się z obsługą karty debetowej (7 zł) i wypłatami z bankomatów (bez prowizji tylko bankomaty własne i sieci Planet Cash). Niemniej opłaty za kartę można łatwo uniknąć – wystarczy się nią aktywnie posługiwać na co dzień.

To nie wszystko, ponieważ wraz z kontem zyskujesz dostęp do wielu przydatnych i nowoczesnych usług. Dzięki karcie wielowalutowej możesz płacić bez prowizji za granicą, a szeroka gama płatności mobilnych znacznie ułatwi Ci codzienne zakupy. Dużym atutem rachunku są również produkty oszczędnościowe, zwłaszcza Otwarte Konto Oszczędnościowe, oferujące solidne 2,5% w skali roku przez 4 miesiące dla środków do 100 000 zł w ramach promocji.

Reasumując, rachunek osobisty w ING Banku Śląskim można polecić każdemu, kto korzysta z konta w aktywny sposób. Konto z Lwem może się spodobać zarówno osobom szukającym korzystnej oferty oszczędnościowej, jak i podróżnikom czy łowcom promocji. Jeśli cenisz nowoczesne rozwiązania i przystępne opłaty, rozważ założenie tego rachunku.

Ocena: 4.5

 • nawet 140 zł premii w promocji
 • niskie, łatwe do uniknięcia opłaty
 • niezłe oprocentowanie konta oszczędnościowego (2,5% przez 4 miesiące)
 • karta wielowalutowa
 • Google Pay, Apple Pay, HCE i BLIK
 • dośc wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą (bank pobiera 3% kwoty wypłaty i dodatkowo prowizję za przewalutowanie)
 • bezpłatne są tylko bankomaty ING i Planet Cash, w pozostałych darmowa jest pierwsza wypłata w miesiącu, każda kolejna kosztuje 2,50 zł.

Pytania i odpowiedzi

Nie, Konto z Lwem Direct jest tylko kontem indywidualnym. Do rachunku można ustanowić pełnomocnika.


Sylwetka ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski działa w Polsce od 1989 r. i jest jednym z największych banków w naszym kraju. Misją instytucji jest "rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta". ING to bank uniwersalny, ale i dość nowoczesny, systematycznie udoskonala swoją ofertę i wprowadza nowe funkcje dla klientów.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne, podobnie jak przelewy krajowe i wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash – 0 zł, pozostałe - 2,50 zł (pierwsza wypłata w miesiącu bezpłatnie). Miesięczny koszt karty debetowej to 7 zł, jednak można go uniknąć, dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł (200 zł dla osób od 18. do 24. roku życia).

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Rachunek jest wielofunkcyjny i spełnia oczekiwania różnych grup klientów. Szczególnie zadowolone powinny być osoby poszukujące ciekawych ofert oszczędnościowych i często podróżujące za granicę. Konto z Lwem można także polecić tzw. łowcom promocji.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Zyskujesz dostęp do nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz nieźle oprocentowanego konta oszczędnościowego (w promocji). Bank oferuje także karty wielowalutowe oraz przelewy natychmiastowe z najwyższym limitem na rynku (Express Elixir). Jeśli założysz konto w promocji do 30 czerwca 2019 r., możesz zyskać nawet 140 zł premii za aktywność.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Darmowa jest tylko pierwsza wypłata gotówki z obcych bankomatów w miesiącu, a każda kolejna wiąże się z prowizją 2,50 zł. Dość wysoka jest także opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą - bank pobiera 3% kwoty wypłaty i dodatkowo prowizję (również 3%) za przewalutowanie.

 • Gdzie założyć?

  Załóż Konto z Lwem przez Internet, przechodząc na tę stronę ING Banku Śląskiego i zgarnij nawet 140 zł premii.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.