Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim, 140 zł premii i 2,5% na koncie oszczędnościowym!

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim, 140 zł premii i 2,5% na koncie oszczędnościowym! Źródłem obrazka jest strona ING

Konto z Lwem Direct jest reklamowane przez ING Bank Śląski jako wielofunkcyjne konto bankowe dla klientów, którzy większość operacji bankowych wykonują samodzielnie. W praktyce Konto z Lwem jest nowoczesnym kontem internetowym, niedrogim w prowadzeniu, bezpiecznym i przyjaznym dla użytkownika. Jeśli założysz ten rachunek do 31 grudnia 2018 r., możesz zyskać nawet 140 zł premii za aktywność.

Konto z Lwem Direct jest uniwersalnym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. Konto przeznaczone jest dla pełnoletnich osób fizycznych. Charakteryzuje się prostotą oferty, niskimi opłatami, przydatnymi narzędziami do kontroli wydatków oraz interesującym programem premiowym.

Parametry rachunku Konto z Lwem Direct

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim to konto internetowe i nowoczesne. Sprawdźmy, jak przedstawiają się opłaty i prowizje za podstawowe operacje w ramach tego konta.

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na konto.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – klient otrzymuje kartę VISA, która umożliwia realizację transakcji zbliżeniowych i internetowych;
  • istnieje także możliwość zamówienia karty z własnym zdjęciem w cenie 15 zł w ramach usługi Moja Karta ING;
  • możesz zamówić naklejkę zbliżeniową VISA. Za jej wydanie zapłacisz 15 zł, ale nie poniesiesz żadnych dodatkowych miesięcznych opłat;
  • do wyboru masz również kartę MasterCard w telefonie, umożliwiającą płatności zbliżeniowe telefonem HCE - do 28 grudnia 2018 r. użytkowanie tej karty jest bezpłatne (później - 7 zł);
 • za obsługę karty debetowej zapłacisz 7 zł/miesiąc. Opłaty możesz jednak uniknąć, jeżeli zrealizujesz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca (200 zł dla osób od 18. do 24. roku życia.);
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci ING i Planet Cash;
 • 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatów pozostałych sieci, 2,50 zł za każdą kolejną;
 • 3% kwoty wypłaty za wypłaty gotówki za granicą + 3% za przewalutowanie transakcji;
 • 0 zł za wpłatę środków we wpłatomatach banku.
 • 0 zł za krajowe przelewy ELIXIR złożone przez Internet;
 • 5 zł za zlecenie przelewu ekspresowego. Przelewy ekspresowe są realizowane w systemie Express ELIXIR lub BlueCash i dochodzą na konto odbiorcy nawet w kilka minut;
 • 0 zł za zlecenia stałe;
 • 0 zł za zlecenie i realizację polecenia zapłaty;
 • 35 zł za przelew SORBNET dla kwot poniżej 1 mln PLN. 10 zł za przelew SORBNET w kwocie równej lub wyższej od 1 mln zł;
 • 5 zł za przelew europejski SEPA;
 • 40 zł za pozostałe przelewy walutowe;
 • 9 zł za wpłatę/wypłatę/przelew środków w oddziale banku.
 • 0 zł za sprawdzenie salda w bankomacie ING i Planet Cash, 1,50 zł za sprawdzenie salda w pozostałych bankomatach;
 • 5 zł za miesięczny pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów w kraju i 15 zł za pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów za granicą;
 • 2 zł za dobrowolne ubezpieczenie karty debetowej – ubezpieczycielem jest PZU. Ochroną ubezpieczeniową objęte jest nieuprawnione użycie karty oraz gotówka pobrana z bankomatu;
 • 9 zł za wyciąg papierowy odbierany w oddziale banku (opłata pobierana, gdy klient zgłosi się po wyciąg).

Konto z Lwem Direct możesz założyć na .

Nawet 140 zł premii dla nowych klientów

Nowi pełnoletni klienci banku ING, którzy wraz z kartą debetową, mogą zyskać od 100 do 140 zł premii. Muszą jednak w tym celu aktywnie korzystać z karty i rachunku.

 1. Warunkiem otrzymania 100 zł premii jest założenie Konta z Lwem i kartą debetową do 31 grudnia 2018 r., a następnie do 31 marca 2019 r. dokonanie transakcji kartą lub Blikiem na łączną kwotę min. 1000 zł.

 2. Aby zyskać 120 zł, spośród tych transakcji kartą/Blikiem przynajmniej trzy należy wykonać Blikiem w Internecie.
 3. 140 zł premii wymaga spełnienia wszystkich powyższych warunków, a więc założenia rachunku, dokonania transakcji kartą/Blikiem na min. 1000 zł - z czego 3 powinny zostać wykonane Blikiem w Internecie - oraz zapewnienia wpływu wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł.

Szczegóły promocji znajdziesz w tym artykule.

Karta wielowalutowa

Posiadacze kont osobistych w ING mogą korzystać także z karty wielowalutowej. Umożliwia ona wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach. Podczas dokonywania transakcji system sam rozpozna walutę płatności i pobierze kwotę z odpowiedniego konta walutowego (jeśli na rachunku nie będzie wymaganej kwoty, zostanie ona pobrana z konta w PLN razem z wymaganymi opłatami). Ważne: jeśli waluta transakcji będzie inna niż euro, dolary lub funty, płatność zostanie rozliczona z konta w złotówkach!

W ING konta walutowe można podłączyć do zwykłej karty Visa wydawanej do Konta z Lwem Direct. W systemie transakcyjnym należy wybrać naszą kartę, a następnie opcję "Podłącz konta walutowe". Wskazujemy, który rachunek chcemy podpiąć do karty, a następnie potwierdzamy kodem SMS.

Rachunek walutowy w ING prowadzony jest w euro, dolarach oraz funtach. Obsługa rachunku jest bezpłatna. Posiadając konta walutowe, można wymieniać waluty w ramach systemu transakcyjnego po konkurencyjnych spreadach w ramach kantoru.

Usługi oferowane w ramach rachunku Konto z Lwem Direct

Poza typowymi usługami dostępnymi w ramach konta internetowego, użytkownicy Konta z Lwem Direct mogą skorzystać z przydatnych narzędzi i usług, do których zaliczają się:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Finansometr – intuicyjny system do zarządzania domowymi finansami. Jeżeli jesteś osobą oszczędną lub zamierzasz nią zostać, to Finansometr jest idealną usługą dla Ciebie! Korzystając z Finansometru możesz przeanalizować swoje przychody i wydatki według kategorii, dzięki czemu masz pełen obraz i kontrolę nad swoimi finansami domowymi.
 • Aplikacja mobilna Moje ING – aplikacja, która umożliwia dostęp do rachunku za pomocą telefonu komórkowego lub innego urządzenia mobilnego. Za pomocą aplikacji możesz m.in. wykonać przelew, znaleźć najbliższy bankomat lub oddział ING Banku Śląskiego.
 • Płatności Google Pay i HCE - płatności zbliżeniowe telefonem komórkowym z systemem Android od Google (Google Pay) lub w aplikacji banku (karty Mastercard);
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 2,5% w skali roku (więcej informacji o tym koncie oszczędnościowym znajdziesz w naszym zestawieniu kont oszczędnościowych).
 • Program "Moje rabaty" umożliwiający zakupy ze zniżką w sklepach tradycyjnych i internetowych.

Konto z Lwem dla Studenta

ING Bank Śląski proponuje studentom standardowe Konto z Lwem Direct, którego parametry opisaliśmy powyżej. Młodzi klienci mogą jednak zyskać nieco więcej. Jeżeli masz 18-26 lat, możesz bezpłatnie uzyskać pierwszą Moją Kartę ING (kartę debetową z własnym wzorem graficznym) oraz Kartę wirtualną ING Visa (płatności internetowe), a opłaty za kartę debetową unikniesz, dokonując transakcji na min. 200 zł.

Konto z Lwem Direct okiem redakcji

Rachunek osobisty w ING należy do najlepszych kont w kraju. Od dłuższego czasu znajduje się w czołówkach rankingów – klienci doceniają nowoczesność i przystępność tego rachunku, renomę samego banku, jak i jasno określone warunki prowadzenia konta. Jedyne stałe opłaty za rachunek wiążą się z obsługą karty debetowej (7 zł) i wypłatami z bankomatów (bez prowizji tylko bankomaty własne i sieci Planet Cash).

Konto z Lwem jest obecnie jednym z bardziej atrakcyjnych rachunków internetowych na rynku. Dzięki karcie wielowalutowej, możesz płacić bez prowizji za granicą, a szeroka gama płatności mobilnych dodatkowo ułatwia codzienne zakupy, kiedy zapomnisz portfela. Jeśli szukasz nowoczesnych rozwiązań i przystępnych opłat, rozważ założenie tego rachunku w promocji, a dodatkowo możesz zyskać nawet 140 zł premii na start.

Ocena: 4.5

 • nawet 140 zł premii w promocji
 • niezłe oprocentowanie konta oszczędnościowego (2,5% przez 4 miesiące)
 • karta wielowalutowa
 • Google Pay, HCE i BLIK
 • dośc wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą (bank pobiera 3% kwoty wypłaty i dodatkowo prowizję za przewalutowanie)

Pytania i odpowiedzi

Nie, Konto z Lwem Direct jest tylko kontem indywidualnym. Do rachunku można ustanowić pełnomocnika.


Sylwetka ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski działa w Polsce od 1989 r. i jest jednym z największych banków w naszym kraju. Misją instytucji jest "rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta". ING to bank uniwersalny, ale i dość nowoczesny, systematycznie udoskonala swoją ofertę i wprowadza nowe funkcje dla klientów.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne, przelewy krajowe – 0 zł, wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash – 0 zł, pozostałe - 2,50 zł (pierwsza wypłata w miesiącu bezpłatnie). Miesięczny koszt karty debetowej to 7 zł, jednak można go całkowicie uniknąć, dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto z Lwem w ING przyniesie dużo korzyści osobom, które poszukują nowoczesnego rachunku osobistego z dostępem internetowym i mobilnym oraz tym, którzy chcą bez prowizji płacić za granicą. Klienci, którzy chcą połączyć ROR z możliwością oszczędzania także będą zadowoleni z tego rachunku.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Zyskujesz dostęp do nowoczesnej aplikacji mobilnej, aplikacji do zarządzania domowym budżetem (finansometr) oraz niezłe oprocentowanego konta oszczędnościowego (w promocji). Bank oferuje także karty wielowalutowe oraz przelewy natychmiastowe z najwyższym limitem na rynku (Express Elixir). Jeśli założysz konto w promocji do 31 grudnia 2018 r., możesz zyskać nawet 140 zł premii za aktywność.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Darmowa jest tylko pierwsza wypłata gotówki z obcych bankomatów w miesiącu, a każda kolejna wiąże się z prowizją 2,50 zł. Dość wysoka jest także opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą - bank pobiera 3% kwoty wypłaty i dodatkowo prowizję (również 3%) za przewalutowanie.

 • Gdzie założyć?

  Załóż Konto z Lwem przez Internet, przechodząc na tę stronę ING Banku Śląskiego i zgarnij nawet 140 zł premii.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.