Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim
Źródło: strona ING
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Do 250 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim
Do końca 8 dni
  • szeroka gama nowoczesnych płatności mobilnych
  • liczne promocje dla nowych i obecnych klientów

Wady:

  • dość wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą

Opinia eksperta

Przystępne opłaty, szeroka gama płatności mobilnych, liczne promocje dla nowych i obecnych klientów – tak w skrócie można scharakteryzować sztandarowy rachunek osobisty ING Banku Śląskiego. Otwierając Konto z Lwem, obniżysz też wydatki podczas wyjazdów za granicę. Jeśli rozglądasz się za wielofunkcyjnym ROR-em, przyjrzyj się bliżej tej propozycji.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszej analizie znajdziesz najważniejsze informacje związane z Kontem z Lwem Direct: podstawowe opłaty i prowizje oraz dodatkowe usługi oferowane w ramach rachunku. Sam oceń, czy oferta ING Banku Śląskiego spełnia Twoje oczekiwania.

Pełna analiza Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim


Konto z Lwem Direct – najważniejsze opłaty

Poniżej przedstawiamy szczegółowe parametry rachunku.

Konto z Lwem cechuje się brakiem kosztów za większość podstawowych operacji bankowych. Obsługa karty stanie się bezpłatna, o ile będziesz jej używać z umiarkowaną aktywnością. Możesz też uniknąć prowizji za wypłatę gotówki z krajowych bankomatów, o ile będziesz korzystał wyłącznie z maszyn Planet Cash i ING Banku Śląskiego.

Co oferuje Konto z Lwem Direct?

Decydując się na Konto z Lwem, zyskasz dostęp do wielu przydatnych usług i narzędzi.

Bankowość elektroniczna

Bankowość internetowa „Moje ING” oferuje ponad 60 usług i funkcji ułatwiających zarządzanie kontem. Są wśród nich takie udogodnienia, jak uproszczone wykonywanie przelewów, saldo dostępne po każdej transakcji, konfiguracja strony startowej, przelewy na telefon, łatwa edycja danych osobowych (także PIN-u lub hasła do konta) czy wreszcie – dostęp do różnych oferowanych przez bank produktów.

System transakcyjny banku oferuje również mniej „oczywiste” usługi. Dobrym przykładem mogą być np. „Moje faktury” (opłacanie należności jednym kliknięciem).

Za pośrednictwem bankowości internetowej Moje ING założysz także profil zaufany ePUAP oraz podpiszesz umowę z dostawcą gazu lub prądu. Kolejną unikalną funkcjonalnością, która może się spodobać zwłaszcza młodszym klientom, jest doładowanie gier i multimediów.

Aplikacja mobilna

Równie rozbudowana jest aplikacja Moje ING mobile, do której zalogujesz się przez face ID lub odciskiem palca. W aplikacji znajdziesz niemal wszystkie narzędzia i funkcje znane Ci z bankowości internetowej, łącznie z podobnym układem menu, a także kilka ciekawych funkcjonalności, np. Autopay (automatyczne płatności za przejazdy autostradami) czy możliwość obsługi głosowej przy pomocy Asystenta Google.

Szeroka gama płatności mobilnych

Zakładając konto osobiste w ING Banku Śląskim będziesz mógł skorzystać z następujących form płatności: Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Visa Mobile.

Zniżki na zakupy

Warto również wspomnieć o programie „Moje rabaty”. Przystępując do niego, będziesz mógł zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych podczas zakupów w sklepach partnerskich banku.

Kto może otworzyć Konto z Lwem Direct?

Konto z Lwem jest dedykowane osobom, które skończyły 26 lat, niemniej mogą z niego skorzystać także i młodsi klienci (między 18. a 26. rokiem życia) – choć akurat dla nich znacznie bardziej opłacalnym wyborem będzie konto Mobi.

Konto z Lwem Direct – promocje

Oto aktualne promocje:

Jak założyć Konto z Lwem Direct?

Jeśli jesteś nowym klientem, masz do wyboru kilka metod na otwarcie Konta Direct. Możesz:

  • wypełnić wniosek na stronie banku i podpisać umowę za pośrednictwem kuriera lub wykonać przelew weryfikacyjny z Twojego rachunku w innym banku,
  • otworzyć konto metodą na" selfie" w aplikacji Moje ING,
  • założyć rachunek w oddziale banku.

Natomiast dotychczasowi klienci mogą założyć konto za pomocą bankowości internetowej.

Pozostałe produkty ING Banku Śląskiego

Oferta oszczędnościowa

Oferta walutowa

Kredyt hipoteczny

Konto firmowe

Konto z Lwem Direct – opinie, recenzja

Pora na ocenę rachunku i związanych z nim usług. Sprawdźmy więc, dla kogo Konto z Lwem Direct będzie dobrym wyborem, a kto powinien przemyśleć decyzję o otwarciu rachunku.

Atrakcyjność opłat

Zacznijmy od kosztów – lista stałych opłat jest krótka, a ponadto bez większego wysiłku da się ją zredukować praktycznie do zera. Bank nie pobiera prowizji za podstawowe usługi i operacje, czyli prowadzenie rachunku, zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów ING i Planet Cash. Ponadto nie zapłacisz za korzystanie z wpłatomatów ING i Planet Cash, usługę cashback, zlecenia stałe i polecenia zapłaty (ustanowione w bankowości internetowej i mobilnej). Opłaty za kartę również będziesz mógł uniknąć, spełniając dość prosty warunek aktywności. 

Z drugiej strony musisz liczyć się z prowizją za wypłatę środków z bankomatów za granicą. Sporym mankamentem jest również koszt związany z wypłatą gotówki z „obcych” bankomatów. Co prawda, pierwsza taka operacja będzie bezpłatna, jednak za każdą kolejną bank pobierze dość wysoką opłatę (chyba że zdecydujesz się na wspomniany wcześniej pakiet).

Kolejnym minusem, o którym warto wspomnieć, jest wysoki koszt przelewów i operacji gotówkowych zlecanych w oddziale banku. Dlatego jeśli wolisz bankować w tradycyjny sposób, rachunek w ING Banku Śląskim nie będzie zbyt dobrym wyborem.

Użyteczność rachunku

Dla wielu klientów ważne są nie tylko opłaty i prowizje związane z rachunkiem, lecz również możliwość skorzystania z ciekawych produktów oszczędnościowych, konta walutowego czy nisko oprocentowanych kredytów. Sprawdź więc, jakie korzyści może Ci przynieść założenie konta w ING Banku Śląskim.

Płatności mobilne

Jeśli nie rozstajesz się z telefonem, cenisz sobie wygodę i oszczędność czasu, na pewno będziesz zadowolony z różnych form płatności mobilnych, z których będziesz mógł skorzystać po otwarciu konta. Dzięki takim ułatwieniom, jak Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay czy Visa Mobile zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych staną się proste i bezpieczne.

Nowoczesna bankowość online

Jednym z największych atutów Konta z Lwem Direct jest nowoczesna bankowość elektroniczna. Zarówno aplikacja mobilna, jak i system transakcyjny banku są nieustannie rozwijane i co rusz pojawiają się w nich nowe funkcje. Przykładowo: ING jest pierwszym bankiem na polskim rynku, który wdrożył usługę podglądu kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji. Funkcjonalność umożliwia podgląd stanu rachunków osobistych i oszczędnościowych oraz kart kredytowych i przedpłaconych w innych instytucjach bankowych.  Bank jest też pionierem w wykorzystywaniu biometrii behawioralnej.

Bardzo podoba mi się nacisk, który położono w aplikacji na zarządzanie własnym budżetem – np. możemy skorzystać z pomocy Trenera Finansowego, który przeanalizuje nasze wpływy i wydatki, a następnie "podpowie", jak usprawnić zarządzanie finansami.

Innym przydatnym rozwiązaniem są Cele oszczędnościowe – w tym przypadku wskazujemy, na co chcemy oszczędzać (łącznie z wizualizacją na zdjęciu), jaką kwotę chcemy odłożyć i w jaki sposób zamierzamy to uczynić (automatyczne przelewy, samodzielne przelewy).

Z unikalnych funkcji przydatna jest jeszcze możliwość zapisania w aplikacji zdjęcia paragonu i innych dokumentów.

Oferta oszczędnościowa

Posiadacze Konta z Lwem zyskują dostęp do kilku całkiem niezłych produktów oszczędnościowych. Pierwszym z nich jest Otwarte Konto Oszczędnościowe (przy czym rachunek jest objęty cykliczną promocją, w której bank podwyższa oprocentowanie środków, a z oferty specjalnej mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci). OKO można założyć jako samodzielne konto, bez konieczności otwierania rachunku osobistego.

W ramach rachunku osobistego Direct możesz też skorzystać z usługi Smart Saver. Polega ona na zaokrąglaniu kwot transakcji i przenoszeniu nadwyżki na specjalnie do tego przeznaczony rachunek oszczędnościowy. Na konto Smart Saver możesz odkładać resztę z transakcji bezgotówkowych kartą (liczą się także płatności Apple Pay i Google Pay), z przelewów internetowych oraz z płatności z kodami Blik. Kwota zaokrąglenia zależy od Ciebie.

Karta wielowalutowa, pakiet wypłat z bankomatów na całym świecie, internetowy Kantor Walutowy

Bank przygotował także kilka rozwiązań dla osób wyjeżdżających za granicę. Jest wśród nich karta wielowalutowa umożliwiająca płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach. Aby skorzystać z tego udogodnienia, będziesz musiał wykonać dwie proste czynności: po pierwsze, otworzyć rachunek walutowy w euro, dolarach lub funtach brytyjskich, a następnie podpiąć swoją kartę Visa wydaną do konta osobistego w złotówkach do nowo otworzonego rachunku walutowego. Przekształcenie „zwykłej” debetówki w kartę wielowalutową nie wiąże się z żadnym dodatkowym kosztem. Bez zmian pozostaje także wysokość opłat za obsługę karty, jak i warunki umożliwiające uniknięcie tej opłaty.

Natomiast dla osób, które podczas zagranicznego urlopu wolą posługiwać się standardową kartą podpiętą do konta w złotówkach, bank przygotował jeszcze jedną opcję, czyli płatny „Pakiet wypłat gotówki”. Jest on ważny przez 30 dni, liczonych od następnego dnia po jego aktywacji i obejmuje wszystkie wypłaty gotówki w bankomatach polskich oraz zagranicznych.

Posiadając bezpłatne konto walutowe, szybko wymienisz waluty w kantorze walutowym ING Banku Śląskiego za pośrednictwem systemu transakcyjnego. To rozwiązanie może Ci się przydać, jeśli często podróżujesz za granicę lub robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. W kantorze wymienisz nawet małe kwoty (już od równowartości 5 euro), możesz również ustawić automatyczną wymianę walut po określonym przez Ciebie kursie.

Kiedy kurs wybranej przez Ciebie pary walut osiągnie poziom, który ustalisz, bank powiadomi Cię o tym w Moim ING lub w aplikacji mobilnej. Jednocześnie możesz skorzystać z 10 powiadomień i 10 zleceń.

Jakość Obsługi Klienta

Przyjrzyjmy się teraz rozmaitym obszarom składającym się na jakość obsługi klienta. Jednym z największych atutów ING Banku Śląskiego jest w mojej opinii przejrzysty styl komunikacji z klientem. Regulaminy i umowy są napisane prostym i zrozumiałym językiem, tabela opłat ma czytelny i klarowny układ (dzięki czemu można szybko sprawdzić konkretną prowizję), a podane na stronie internetowej informacje są przydatne dla klientów (duży plus za FAQ i poradniki).

Wysoko też oceniam kompetencje oraz wiedzę pracowników ING Banku Śląskiego. Zarówno doradcy na infolinii, jak i konsultanci na czacie potrafią udzielić pomocy i cierpliwie wyjaśnić różne kwestie związane z obsługą rachunku.

Na uznanie zasługuje także szybkość reakcji na pytania od klientów wysłane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Biorąc pod uwagę fakt, że w niektórych bankach na odpowiedź czeka się tydzień (lub nie dostaje się jej wcale), ten aspekt obsługi klienta wypada naprawdę korzystnie.

Promocje i bonusy

Konto z Lwem regularnie objęte jest promocją dla nowych klientów. Co istotne, tę ofertę można połączyć z promocją oszczędnościową oraz cyklicznie powtarzaną akcją dla uczestników programu Mastercard Bezcenne Chwile.

Z akcji specjalnych mogą też korzystać obecni posiadacze konta. Z reguły są to promocje dla zaproszonych klientów, którzy otrzymują premię za wykonanie określonej operacji, np. płatność kartą Visa w telefonie czy systematyczne wpływy na konto.

Konto Direct ING – czy warto je otworzyć?

Konto z Lwem Direct od dłuższego czasu znajduje się w czołówkach rankingów – klienci doceniają jasno określone warunki prowadzenia rachunku, nowoczesne rozwiązania i kompleksowość oferty, jak i renomę samego banku.

Konto bankowe w ING Banku Śląskim można polecić każdemu, kto korzysta z rachunku w aktywny sposób, ceni wygodną bankowość internetową i wielofunkcyjną aplikację mobilną. Konto z Lwem może się też spodobać podróżnikom oraz łowcom promocji.

Trzeba przyznać, że oferta ING Banku Śląskiego jest kompleksowa i dopracowana, a przy tym niedroga. Jedyne stałe opłaty za rachunek wiążą się z obsługą karty debetowej i wypłatami z bankomatów (bez prowizji tylko bankomaty własne i sieci Planet Cash). Niemniej opłaty za kartę można łatwo uniknąć – wystarczy się nią aktywnie posługiwać na co dzień.

To nie wszystko, ponieważ wraz z kontem zyskujesz dostęp do wielu przydatnych i nowoczesnych usług. Dzięki karcie wielowalutowej możesz płacić bez prowizji za granicą, a szeroka gama płatności mobilnych znacznie ułatwi Ci codzienne zakupy.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Regulamin prowadzenia kont osobistych ING
  3. Tryby realizacji zleceń banku

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.

Pytania i odpowiedzi: