Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim i 200 zł premii

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim i 200 zł premii
Źródło: strona ING
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Do 250 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim + 5% na koncie oszczędnościowym
Trwa do: 30.09.2022
 • konto założysz przelewem z Twojego rachunku w innym banku lub za pośrednictwem kuriera
 • dobra oferta dla podróżnika (m.in. karta wielowalutowa, konkurencyjne przeliczniki)
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na dostępność nowoczesnych płatności mobilnych
 • częste promocje dla obecnych klientów

Wady:

 • dość wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą
 • bezpłatne są tylko bankomaty ING i Planet Cash

Opinia eksperta

Konto z Lwem to niedrogi i funkcjonalny rachunek dostosowany do potrzeb współczesnego klienta, który większość operacji bankowych wykonuje mobilnie lub przez Internet i dla którego istotne są dodatkowe usługi powiązane z kontem.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto z Lwem Direct od dłuższego czasu znajduje się w czołówkach rankingów – klienci doceniają jasno określone warunki prowadzenia konta, nowoczesne rozwiązania i kompleksowość oferty, jak i renomę samego banku.

Decydując się na Konto z Lwem, zyskasz dostęp do wielu przydatnych usług i narzędzi. Przykładowo: będziesz mógł skorzystać z nowoczesnych form płatności, które znacznie uproszczą Twoje codzienne zakupy. Rachunek może również przypaść Ci do gustu, jeżeli często wyjeżdżasz za granicę. Takie udogodnienia, jak karta wielowalutowa czy możliwość wymiany waluty po konkurencyjnych kursach mogą okazać się wówczas przydatne.

Pełna analiza Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim


Najważniejsze opłaty

Konto z Lwem jest oferowane w dwóch wersjach: standardowej oraz „studenckiej”, z której mogą skorzystać osoby między 18. a 26. rokiem życia. Co ciekawe, rachunek możesz też założyć nastolatkowi, jednak w tym ostatnim przypadku znacznie bardziej opłacalnym wyborem będzie konto młodzieżowe Mobi dedykowane osobom od 13 do 26 roku życia.

Zarówno w wersji dorosłej, jak i studenckiej Konto z Lwem cechuje się brakiem kosztów za większość podstawowych operacji bankowych. Poniżej przedstawiamy szczegółowe parametry rachunku.

Bank nie pobiera opłat za podstawowe usługi i operacje, czyli prowadzenie konta, zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów ING i Planet Cash. Nie zapłacisz także za korzystanie z wpłatomatów ING i Planet Cash, zlecenie stałe i polecenie zapłaty (ustanowione w bankowości internetowej i mobilnej).

Także obsługa karty stanie się bezpłatna, o ile będziesz jej używać z umiarkowaną aktywnością. W przypadku małoletnich właścicieli rachunku (w wieku od 13 do 18 lat) bank w ogóle rezygnuje z prowizji za obsługę karty. Nastolatki mogą też zamówić kartę z własnym wizerunkiem, a za jej wydanie są zwolnione z opłaty.

Zwróć uwagę na niektóre prowizje

Nie możemy także pominąć kilku wad samego rachunku. Przede wszystkim są to wysokie prowizje za przelewy i operacje gotówkowe zlecane w oddziale banku – każdorazowo tego typu czynność narazi Cię na koszt w wysokości 9 zł. Dlatego jeśli wolisz bankować w tradycyjny sposób, rachunek w ING Banku Śląskim nie będzie dla Ciebie zbyt dobrym wyborem.

Kolejnym minusem, o którym warto wspomnieć, jest wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą - ING pobiera 3% kwoty wypłaty i dodatkowo 3% za przewalutowanie transakcji. Na szczęście, w tym przypadku bank wprowadził rozwiązania, dzięki którym możesz zmniejszyć te koszty. Są to – wspomniana już wcześniej - karta wielowalutowa lub „Pakiet wypłat gotówki” (który opisujemy w dalszej części tekstu).

Nie unikniesz za to prowizji za wypłatę gotówki z „obcych” bankomatów. Co prawda, pierwsza taka operacja będzie bezpłatna, jednak za każdą kolejną zapłacisz aż 5 zł! Oczywiście, metodą na uniknięcie prowizji będzie skorzystanie z darmowych bankomatów ING Banku Śląskiego i Planet Cash. Nie da się jednak ukryć, że ten „podwójny” sposób naliczania opłat może być mało przejrzysty dla wielu klientów. Zatem osoby, które często podejmują gotówkę i nie chcą tracić czasu na szukanie bezpłatnych maszyn, raczej nie będą z Konta z Lwem zadowolone.

Duże ułatwienia dla podróżników

Bank przygotował także kilka interesujących rozwiązań dla osób wyjeżdżających za granicę - oto one:

Karta wielowalutowa

Karta wielowalutowa umożliwia wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach. Możesz nią płacić w sklepach stacjonarnych lub internetowych, wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie oraz wpłacać pieniądze na swoje konto.

Aby skorzystać z tego udogodnienia, będziesz musiał wykonać dwie proste czynności: po pierwsze, otworzyć rachunek walutowy w euro, dolarach lub funtach brytyjskich. Konto założysz szybko i wygodnie za pośrednictwem bankowości mobilnej lub internetowej i – co istotne - uczynisz to za darmo, nie zapłacisz również za prowadzenie rachunku.

Po drugie – będziesz musiał podpiąć swoją kartę Visa wydaną do konta osobistego w złotówkach do nowo otworzonego rachunku walutowego. Od tej pory podczas dokonywania transakcji system sam rozpozna walutę płatności i pobierze środki z odpowiedniego konta (jeśli na rachunku walutowym nie będzie wymaganej kwoty, zostanie ona pobrana z konta w PLN). Także w przypadku, gdy waluta transakcji będzie inna niż euro, dolary lub funty, płatność zostanie rozliczona z konta w złotówkach.

Przekształcenie „zwykłej” debetówki w kartę wielowalutową nie wiąże się z żadnym dodatkowym kosztem. Bez zmian pozostaje także wysokość opłat za obsługę karty, jak i warunki umożliwiające uniknięcie tej opłaty.

Konkurencyjne przeliczniki

To jednak nie wszystko. Posiadając bezpłatne konto walutowe, wymienisz waluty po konkurencyjnych spreadach w kantorze walutowym ING Banku Śląskiego za pośrednictwem systemu transakcyjnego. To rozwiązanie może Ci się przydać, jeśli często podróżujesz za granicę lub robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. W kantorze wymienisz nawet małe kwoty (już od równowartości 5 euro), możesz również ustawić automatyczną wymianę walut po określonym przez Ciebie kursie,

Kiedy kurs wybranej przez Ciebie pary walut osiągnie poziom, który ustalisz, bank powiadomi Cię o tym w Moim ING lub aplikacji mobilnej. Możesz jednocześnie skorzystać z 10 powiadomień i 10 zleceń.

Warto jednak w tym miejscu dodać, że także zagraniczne płatności kartą złotową nie zrujnują Twojego portfela, ponieważ przewalutowanie transakcji na złote odbywa się po całkiem niezłym kursie (ok. 3,50%).

Alternatywa dla karty wielowalutowej

Natomiast dla osób, które podczas zagranicznego urlopu wolą posługiwać się standardową kartą Visa podpiętą do konta w złotówkach, bank przygotował jeszcze jedną opcję. Za 15 zł miesięcznie możesz wykupić „Pakiet wypłat gotówki”. Jest on ważny przez 30 dni, liczonych od następnego dnia po jego aktywacji i obejmuje wszystkie wypłaty gotówki w bankomatach polskich oraz zagranicznych. Innymi słowy, podejmując gotówkę z zagranicznych maszyn unikniesz pobieranej przez bank prowizji (wynoszącej 3% kwoty wypłaty) i zapłacisz jedynie za przewalutowanie transakcji. Jeśli chcesz, możesz również włączyć cykliczną aktywację pakietu, a usługa co 30 dni będzie się odnawiała automatycznie.

Sprawdź aktualne promocje

Konto z Lwem Direct ma również sporo do zaoferowania osobom, dla których ważne są dodatkowe benefity związane z posiadaniem rachunku. Tak więc jeśli zaliczasz się do poszukiwaczy korzystnych okazji, bank ma dla Ciebie następujące propozycje.

Co jeszcze zyskujesz z Kontem z Lwem w ING Banku Śląskim?

Kolejnym ukłonem w stronę osób zwracających uwagę na dodatkowe profity jest program „Moje rabaty”. Przystępując do niego, będziesz mógł zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych podczas zakupów w sklepach partnerskich banku.

Jeśli nie rozstajesz się z telefonem, cenisz sobie wygodę i oszczędność czasu, na pewno będziesz zadowolony z różnych form płatności mobilnych, z których będziesz mógł skorzystać po otwarciu konta. Dzięki takim ułatwieniom, jak Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay (elektroniczny portfel w zegarku) lub HCE (karty Mastercard) zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych staną się bezpieczne, szybkie i proste.

Nowoczesna bankowość online

Z kolei bankowość internetowa „Moje ING” oferuje ponad 60 usług i funkcji ułatwiających zarządzanie kontem. Są wśród nich takie udogodnienia, jak uproszczone wykonywanie przelewów, saldo dostępne po każdej transakcji, konfiguracja strony startowej, przelewy na telefon, łatwa edycja danych osobowych (także PIN-u lub hasła do konta) czy wreszcie – dostęp do różnych oferowanych przez bank produktów.

System transakcyjny banku oferuje również mniej „oczywiste” usługi. Dobrym przykładem mogą być np. „Moje faktury” (opłacanie należności jednym kliknięciem) czy podgląd kont osobistych, firmowych i oszczędnościowych, a także kart przedpłaconych lub kart kredytowych, które posiadasz w innych bankach (na razie podgląd obejmuje produkty PKO BP, Banku Millennium i mBanku, jednak bank pracuje na poszerzeniem oferty).

Za pośrednictwem bankowości internetowej Moje ING założysz także profil zaufany ePUAP oraz podpiszesz umowę z dostawcą gazu lub prądu. Kolejną unikalną funkcjonalnością, która może się spodobać zwłaszcza młodszym klientom, jest doładowanie gier i multimediów.

Funkcjonalna aplikacja mobilna

Równie rozbudowana jest aplikacja Moje ING mobile, do której zalogujesz się odciskiem palca. W aplikacji znajdziesz niemal wszystkie narzędzia i funkcje znane Ci z bankowości internetowej, łącznie z podobnym układem menu, a także kilka unikatowych funkcjonalności, np. możliwość obsługi głosowej przy pomocy Asystenta Google.

Kilka propozycji dla oszczędzających (i oszczędnych)

Posiadacze Konta z Lwem zyskują dostęp do kilku całkiem niezłych produktów oszczędnościowych. Jeśli więc dysponujesz wolnymi środkami, możesz skorzystać dwóch ofert specjalnych związanych z Otwartym Kontem Oszczędnościowym.

Smart Saver - czyli jak oszczędzać na codziennych płatnościach

W ramach rachunku osobistego Direct możesz też skorzystać z usługi Smart Saver. Polega ona na zaokrąglaniu kwot transakcji i przenoszeniu nadwyżki na specjalnie do tego przeznaczony rachunek oszczędnościowy. Czy udział w takim programie jest opłacalny? Naszym zdaniem tak, ponieważ pozwala na łatwe i bezbolesne oszczędzanie drobnych kwot, z których po jakimś czasie może uzbierać się większa suma.

Jak otworzyć Konto z Lwem?

Jeśli jesteś nowym klientem, masz do wyboru kilka metod na otwarcie Konta Direct. Możesz:

 • wypełnić wniosek na stronie banku i podpisać umowę za pośrednictwem kuriera lub wykonać przelew weryfikacyjny z Twojego rachunku w innym banku,
 • otworzyć konto metodą na" selfie" w aplikacji Moje ING,
 • odwiedzić jedną z placówek w kraju.

Natomiast dotychczasowi klienci mogą założyć konto za pomocą bankowości internetowej.

Konto z Lwem Direct okiem redakcji

Konto bankowe w ING Banku Śląskim można polecić każdemu, kto korzysta z rachunku w aktywny sposób, ceni wygodną bankowość internetową i wielofunkcyjną aplikację mobilną. Konto z Lwem może się też spodobać podróżnikom oraz łowcom promocji.

Trzeba przyznać, że oferta ING Banku Śląskiego jest kompleksowa i dopracowana, a przy tym niedroga. Jedyne stałe opłaty za rachunek wiążą się z obsługą karty debetowej (7 zł) i wypłatami z bankomatów (bez prowizji tylko bankomaty własne i sieci Planet Cash). Niemniej opłaty za kartę można łatwo uniknąć – wystarczy się nią aktywnie posługiwać na co dzień.

To nie wszystko, ponieważ wraz z kontem zyskujesz dostęp do wielu przydatnych i nowoczesnych usług. Dzięki karcie wielowalutowej możesz płacić bez prowizji za granicą, a szeroka gama płatności mobilnych znacznie ułatwi Ci codzienne zakupy.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji
 2. Regulamin prowadzenia kont osobistych ING
 3. Tryby realizacji zleceń banku

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.