Konto Wygodne w Raiffeisen Polbanku

od dnia 15 czerwca 2015 r. nie można już otworzyć Konta Wygodnego.

Konto Wygodne w Raiffeisen Polbanku to jedno z ciekawszych kont osobistych z usługą moneyback na rynku. Standardowe opłaty nie są zbyt wysokie – 0 zł za konto i 6 zł za kartę. Przelew wynagrodzenia i płatności kartą min. 6 razy w miesiącu pozwolą uniknąć opłaty za kartę debetową oraz umożliwią skorzystanie z moneybacku i podwyżki pensji, które rosną co kwartał od 1 do 3%.

Rachunek w Raiffeisen Polbanku można polecić aktywnym klientom, dla których będzie to główne konto służące do podstawowych operacji.

W naszej analizie Konta Wygodnego przyjrzymy się podstawowym opłatom związanym z prowadzeniem rachunku, obsługą karty debetowej i przelewami. Dodatkowo przeanalizujemy promocję „Wygodne Zarabianie” oraz wskażemy dodatkowe korzyści dla użytkowników tego rachunku.

Podstawowe parametry Konta Wygodnego

Wybór konta osobistego czasem nie jest prosty. Na rynku dostępne są rachunki o różnych kosztach obsługi i dodatkowych usługach, dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto w pierwszej kolejności przeanalizować konkretną ofertę pod kątem opłat i prowizji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Konta Wygodnego w Raiffeisen Polbanku:

 • konto nie jest oprocentowane;
 • prowadzenie rachunku jest bezpłatne;
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – możesz wybrać kartę MasterCard Debit PayPass lub Visa Classic payWave – obie umożliwiają płatności internetowe i zbliżeniowe;
 • 6 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej – opłaty możesz uniknąć, jeśli dokonasz kartą przynajmniej 6 transakcji (ich kwota nie ma znaczenia, jednak muszą zostać zaksięgowane w danym miesiącu);
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku i bankomatów sieci Euronet (z wyjątkiem tych zlokalizowanych w oddziałach innych banków), 8 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów;
 • 3% min. 8 zł za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą;
 • przelewy krajowe w systemie ELIXIR są bezpłatne;
 • bank nie umożliwia zlecania przelewów natychmiastowych;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za ustanowienie i realizację polecenia zapłaty;
 • 5 zł za przelew europejski do 50 000 euro (powyżej tej kwoty – 10 zł);
 • 35 zł za przelew walutowy (z opcją podziału kosztów);
 • 10 zł za przelew SORBNET od 1 mln zł (29 zł poniżej tej kwoty);
 • 0 zł za pierwszą wpłatę na konto w oddziale banku, 0,20% min. 5 zł za każdą kolejną;
 • bezpłatne wypłaty środków w oddziałach banku;
 • bezpłatne korzystanie z wpłatomatów;

Usługi dla posiadaczy Konta Wygodnego

Klienci banków cenią sobie dodatkowe funkcjonalności, z których mogą korzystać przy okazji obsługi konta osobistego. Oto usługi dla użytkowników Konta Wygodnego:

 • Konto Lokacyjne Plus – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 1,8% dla kwot od 30 do 50 tysięcy zł;
 • Konto Walutowe R-Dealer – rachunek jest prowadzony bezpłatnie w EUR, USD, GBP i USD; do konta w euro możesz otrzymać kartę debetową;
 • nowoczesna aplikacja mobilna;
 • R-Dealer – internetowa platforma wymiany walut, w której można szybko kupować i sprzedawać walutę między rachunkami w złotych i walutach obcych;
 • Lokata Mobilna – kwartalny depozyt ze stałym oprocentowaniem wynoszącym 3,25% w skali roku.

Promocja „Wygodne Zarabianie”

Raiffeisen Polbank oferuje osobom, które założą Konto Wygodne, promocję, w której można uzyskać do 3% moneybacku i podwyżki pensji. W celu skorzystania z premii należy zapewnić przelew wynagrodzenia (lub dochodów z innych tytułów, np. stypendium) w wysokości min. 1000 zł. Przyznawanie moneybacku (cashbacku w terminologii banku) odbywa się następująco:

 • przez pierwsze 3 miesiące od założenia konta cashback (moneyback) wynosi 0%,
 • w 4, 5 i 6 miesiącu od otwarcia konta zwrot wyniesie 1% transakcji kartą debetową,
 • w 7, 8 i 9 miesiącu zwrot wynosi 2%,
 • w 10, 11 i 12 miesiącu cashback wyniesie 3%.

Zwrot można otrzymać w każdym z miesięcy, a miesięczny limit wynosi 15 zł.

Promocja „Wygodne Zarabianie” umożliwia także tzw. Podwyżkę Pensji. Mechanizm naliczania tej premii jest podobny do powyższego, a uwzględnia średniomiesięczne wpływy na rachunek z tytułu wynagrodzenia (bądź dochodów z innych tytułów):

 • w ciągu pierwszych trzech miesięcy od założenia konta Podwyżka Pensji wynosi 0%;
 • w drugim kwartale Podwyżka Pensji wyniesie 1% średniomiesięcznych wpływów z tego okresu;
 • w trzecim kwartale od założenia konta Podwyżka Pensji wyniesie 2%;
 • w ostatnim kwartale Podwyżka Pensji wyniesie 3%;

Podwyżka Pensji wypłacana jest kwartalnie, a jej limit to 40 zł dla każdego 3-miesięcznego okresu.

Jeśli jesteś już klientem Raiffeisen Polbanku (dłużej niż 3 miesiące), przelewasz na rachunek wynagrodzenie i zmienisz konto na Konto Wygodne, z cashbacku i premii za pensję możesz skorzystać już w miesiącu aktywacji nowego rachunku. Z promocji można skorzystać do końca 2014 r, a z jej regulaminem zapoznasz się pod tym adresem.

Konto Wygodne, Wymarzone Konto i Konto Aktywne

Poniższa tabela prezentuje różnice między rachunkami w Raiffeisen Polbanku:

Konto Wygodne Wymarzone Konto Konto Aktywne
Opłata za prowadzenie rachunku 0 zł
Miesięczna opłata za kartę debetową 6 zł 3 zł 6 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę wykonanie min. 6 transakcji kartą nie można uniknąć opłaty wykonanie transakcji kartą na min. 350 zł
Wypłaty z bankomatów 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku i bankomatów sieci Euronet (z wyjątkiem tych zlokalizowanych w oddziałach innych banków), 8 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku i bankomatów sieci Euronet (z wyjątkiem tych zlokalizowanych w oddziałach innych banków), 8 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów

Konto Aktywne może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają stałych źródeł dochodów lub uzyskują je nieregularnie, ale jednocześnie dość aktywnie płacą kartą debetową.

Wymarzone Konto Osobiste to nowy rachunek w ofercie Raiffeisena z gwarancją opłat przez cały czas trwania umowy (bank zapewnia, że opłaty nie ulegną podwyższeniu). Prowadzenie tego rachunku jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty z bankomatów w kraju. Jedyną obowiązkową opłatą (nie do uniknięcia) jest koszt obsługi karty debetowej. Dużą zaletą tego konta jest oprocentowanie uzależnione od stopy referencyjnej NBP. Wymarzone Konto przyniesie korzyści osobom poszukującym oprocentowanego rachunku ze stabilnymi opłatami.

Konto Wygodne będzie trafnym wyborem dla klientów, którzy będą przelewać na rachunek wynagrodzenie (ewentualnie stypendium bądź emeryturę) i często płacić kartą debetową – wtedy mogą skorzystać z moneybacku i premii za pensję, które są niedostępne dla Konta Aktywnego.

Konto Wygodne okiem redakcji

Konto Wygodne, jak sama nazwa wskazuje, może być naprawdę wygodne i przyjemne w obsłudze. Opłaty są dość przystępne – bezpłatne prowadzenie rachunku i 6 zł za obsługę karty debetowej. Wystarczy przelewać na Konto Wygodne min. 1000 zł z tytułu wynagrodzenia i płacić kartą przynajmniej 6 razy w miesiącu, a konto stanie się wręcz darmowe (pomijamy tu kwestię wypłat z bankomatów). Te dwie proste czynności umożliwiają też przystąpienie do atrakcyjnej promocji i skorzystanie ze zwrotu nawet 3% wydatków dokonanych kartą i 3% średnich miesięcznych wpływów z tytułu wynagrodzenia.

Konto Wygodne będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób, które chciałyby zarabiać na korzystaniu z konta osobistego, jak i tych klientów, którzy poszukują rachunku oszczędnościowego z dość dobrym oprocentowaniem.

Ocena: 4.0


Sylwetka Raiffeisen Polbanku

Raiffeisen Polbank, podobnie jak niektóre banki działające w naszym kraju, należy do zagranicznej grupy finansowej – w tym przypadku Grupy Raiffeisen Bank International. Sam Raiffeisen działa w Polsce od 1991 r. i początkowo zajmował się obsługą przedsiębiorstw. W 2012 r. rozpoczął proces przejęcia Polbanku EFG, dzięki czemu stał się bankiem uniwersalnym, który oferuje także produkty i usługi dla klientów indywidualnych.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Standardowo: 0 zł za prowadzenie konta, 6 zł za kartę, 0 zł za przelewy, bezpłatne bankomaty własne i Eurobanku i 8 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce. Za kartę nie zapłacimy, jeśli dokonamy nią min. 6 transakcji w danym miesiącu.
 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Wygodne będzie trafnym wyborem dla aktywnych klientów o stabilnych dochodach, którzy chcieliby zarabiać na korzystaniu z konta osobistego.
 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Do końca roku można przystąpić do promocji „Wygodne Zarabianie” i zyskać nawet 3% wydatków dokonanych kartą debetową oraz do 3% średnich wpływów na konto z tytułu wynagrodzenia. Interesującą usługą jest też platforma wymiany walut R-Dealer.
 • Jakie są największe wady rachunku?

  Opłata za wypłaty środków z bankomatów obcych (poza Euronetem) jest dość wysoka (8 zł).

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.