Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: BNP Paribas Bank Polska SA

Konto Wygodne w Raiffeisen Polbanku

Konto Wygodne w Raiffeisen Polbanku
Źródło: Raiffeisen Polbank
Ocena:

Zalety:

 • gwarancja niezmienności opłat podstawowych opłat przez cały czas trwania umowy
 • bezpłatne ubezpieczenie dla karty Mastercard

Wady:

 • stała opłata za kartę Mastercard
 • brak przelewów natychmiastowych
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Rachunek w Raiffeisen Polbanku można polecić aktywnym klientom, dla których będzie to główne konto służące do podstawowych operacji.

W naszej analizie Konta Wygodnego przyjrzymy się podstawowym opłatom związanym z prowadzeniem rachunku, obsługą karty debetowej i przelewami. Dodatkowo przeanalizujemy promocję „Wygodne Zarabianie” oraz wskażemy dodatkowe korzyści dla użytkowników tego rachunku.

Pełna analiza Konta Wygodnego Raiffeisen Polbanku


Podstawowe parametry Konta Wygodnego

Wybór konta osobistego czasem nie jest prosty. Na rynku dostępne są rachunki o różnych kosztach obsługi i dodatkowych usługach, dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto w pierwszej kolejności przeanalizować konkretną ofertę pod kątem opłat i prowizji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Konta Wygodnego w Raiffeisen Polbanku:

Promocja „Wygodne Zarabianie”

Raiffeisen Polbank oferuje osobom, które założą Konto Wygodne, promocję, w której można uzyskać do 3% moneybacku i podwyżki pensji. W celu skorzystania z premii należy zapewnić przelew wynagrodzenia (lub dochodów z innych tytułów, np. stypendium) w wysokości min. 1000 zł. Przyznawanie moneybacku (cashbacku w terminologii banku) odbywa się następująco:

 • przez pierwsze 3 miesiące od założenia konta cashback (moneyback) wynosi 0%,
 • w 4, 5 i 6 miesiącu od otwarcia konta zwrot wyniesie 1% transakcji kartą debetową,
 • w 7, 8 i 9 miesiącu zwrot wynosi 2%,
 • w 10, 11 i 12 miesiącu cashback wyniesie 3%.

Zwrot można otrzymać w każdym z miesięcy, a miesięczny limit wynosi 15 zł.

Promocja „Wygodne Zarabianie” umożliwia także tzw. Podwyżkę Pensji. Mechanizm naliczania tej premii jest podobny do powyższego, a uwzględnia średniomiesięczne wpływy na rachunek z tytułu wynagrodzenia (bądź dochodów z innych tytułów):

 • w ciągu pierwszych trzech miesięcy od założenia konta Podwyżka Pensji wynosi 0%;
 • w drugim kwartale Podwyżka Pensji wyniesie 1% średniomiesięcznych wpływów z tego okresu;
 • w trzecim kwartale od założenia konta Podwyżka Pensji wyniesie 2%;
 • w ostatnim kwartale Podwyżka Pensji wyniesie 3%;

Podwyżka Pensji wypłacana jest kwartalnie, a jej limit to 40 zł dla każdego 3-miesięcznego okresu.

Jeśli jesteś już klientem Raiffeisen Polbanku (dłużej niż 3 miesiące), przelewasz na rachunek wynagrodzenie i zmienisz konto na Konto Wygodne, z cashbacku i premii za pensję możesz skorzystać już w miesiącu aktywacji nowego rachunku. Z promocji można skorzystać do końca 2014 r, a z jej regulaminem zapoznasz się pod tym adresem.

Konto Wygodne, Wymarzone Konto i Konto Aktywne

Poniższa tabela prezentuje różnice między rachunkami w Raiffeisen Polbanku:

Konto Wygodne Wymarzone Konto Konto Aktywne
Opłata za prowadzenie rachunku 0 zł
Miesięczna opłata za kartę debetową 6 zł 3 zł 6 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę wykonanie min. 6 transakcji kartą nie można uniknąć opłaty wykonanie transakcji kartą na min. 350 zł
Wypłaty z bankomatów 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku i bankomatów sieci Euronet (z wyjątkiem tych zlokalizowanych w oddziałach innych banków), 8 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku i bankomatów sieci Euronet (z wyjątkiem tych zlokalizowanych w oddziałach innych banków), 8 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów

Konto Aktywne może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają stałych źródeł dochodów lub uzyskują je nieregularnie, ale jednocześnie dość aktywnie płacą kartą debetową.

Wymarzone Konto Osobiste to nowy rachunek w ofercie Raiffeisena z gwarancją opłat przez cały czas trwania umowy (bank zapewnia, że opłaty nie ulegną podwyższeniu). Prowadzenie tego rachunku jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty z bankomatów w kraju. Jedyną obowiązkową opłatą (nie do uniknięcia) jest koszt obsługi karty debetowej. Dużą zaletą tego konta jest oprocentowanie uzależnione od stopy referencyjnej NBP. Wymarzone Konto przyniesie korzyści osobom poszukującym oprocentowanego rachunku ze stabilnymi opłatami.

Konto Wygodne będzie trafnym wyborem dla klientów, którzy będą przelewać na rachunek wynagrodzenie (ewentualnie stypendium bądź emeryturę) i często płacić kartą debetową – wtedy mogą skorzystać z moneybacku i premii za pensję, które są niedostępne dla Konta Aktywnego.

Konto Wygodne okiem redakcji

Konto Wygodne, jak sama nazwa wskazuje, może być naprawdę wygodne i przyjemne w obsłudze. Opłaty są dość przystępne – bezpłatne prowadzenie rachunku i 6 zł za obsługę karty debetowej. Wystarczy przelewać na Konto Wygodne min. 1000 zł z tytułu wynagrodzenia i płacić kartą przynajmniej 6 razy w miesiącu, a konto stanie się wręcz darmowe (pomijamy tu kwestię wypłat z bankomatów). Te dwie proste czynności umożliwiają też przystąpienie do atrakcyjnej promocji i skorzystanie ze zwrotu nawet 3% wydatków dokonanych kartą i 3% średnich miesięcznych wpływów z tytułu wynagrodzenia.

Konto Wygodne będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób, które chciałyby zarabiać na korzystaniu z konta osobistego, jak i tych klientów, którzy poszukują rachunku oszczędnościowego z dość dobrym oprocentowaniem.

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.