Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Walutowe w Kantorze Walutowym Alior Banku

Konto Walutowe w Kantorze Walutowym Alior Banku
Ocena:
Dostępne waluty i spread:
Atrakcyjność opłat:
Możliwości i korzyści:

Zalety:

15 000 zł do wygrania w konkursie Kantoru Walutowego Alior Banku
Trwa do: 31.08.2023
 • niski spread
 • duża liczba dostępnych walut
 • różne możliwości wymiany walut
 • bez konieczności posiadania rachunku w Alior Banku

Wady:

 • wyższe spready w weekendy

Opinia eksperta

Konto w Kantorze Walutowym Alior Banku to jeden z najlepszych rachunków walutowych na rynku. Niski spread, duża liczba walut do wyboru i karta wielowalutowa to tylko niektóre z zalet tej oferty.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Rachunki w Kantorze formalnie prowadzone są w Alior Banku, a tym samym środki klientów objęte są gwarancjami BFG do kwoty 100 tys. euro. Co istotne, konto walutowe w Kantorze Alior Banku i konto walutowe w Alior Banku to dwa różne produkty, nie należy ich zatem ujmować łącznie.

Pełna analiza Konta Walutowego w Kantorze Walutowym Alior Banku


Konto Walutowe w Kantorze Alior Banku – opłaty i prowizje

Poniżej można zapoznać się z najważniejszymi parametrami Konta Walutowego w Kantorze Alior Banku:

W Kantorze Alior Banku funkcjonuje tzw. Licznik, który jest stosowany przy przelewach zewnętrznych. Mechanizm sumuje środki dla każdej waluty osobno i pokazuje, jaką kwotę klient może przelać do innego banku bez dodatkowych opłat. Przykładowo: wymieniamy złote na 50 EUR. Licznik dla euro wynosi 50 jednostek i tyle można przekazać do innego banku bez prowizji.

Oferta Konta Walutowego w Kantorze Alior Banku

Przed skorzystaniem z rachunku walutowego w Kantorze należy zapoznać się z kilkoma informacjami.

Sposoby wymiany waluty

Posiadacze Konta Walutowego w Kantorze mogą wymieniać walutę 24 godziny na dobę. Jest to możliwe zarówno po kursach obowiązujących w danym momencie (wymiana natychmiastowa), jak i poprzez zlecenia, w których klient ustala odpowiadające mu parametry transakcji. Kantor udostępnia trzy rodzaje zleceń:

 • z limitem ceny – ustalamy kurs, po którym chcemy kupić (lub sprzedać) walutę, oraz termin ważności zlecenia. Jeśli wartość waluty osiągnie wskazany poziom do tego terminu, zlecenie zostanie zrealizowane.
 • cykliczne – pozwala na systematyczne realizowanie zleceń zakupu/sprzedaży waluty po kursie Kantoru we wskazanym dniu miesiąca.
 • mieszane cykliczne – w tym zleceniu wskazujemy kurs, po którym w każdym miesiącu chcemy kupić bądź sprzedać walutę. Transakcja zostanie zawarta, jeśli cena waluty osiągnie poziom określony przez klienta.

Wymiana waluty dostępna jest z udziałem złotego bądź przez wymianę krzyżową, jednak tylko pomiędzy czterema głównymi walutami (np. EUR/USD, USD/GBP itd).

Bankowość internetowa i mobilna

Klienci Kantoru Alior Banku mogą korzystać z bankowości internetowej i wymieniać walutę przez całą dobę. System pozwala m.in na składanie zleceń walutowych, otwieranie kolejnych rachunków czy skorzystanie z ubezpieczenia podróżnego.

Bankowość internetowa Kantoru Walutowego Alior Banku
Kliknij, aby powiększyć

Posiadacze rachunków w Kantorze mają także do dyspozycji aplikację mobilną Kantor Walutowy, która działa podobnie do jej wersji na komputery i pozwala na skorzystanie z mobilnej autoryzacji transakcji.

Aplikacja mobilna Kantoru Walutowego Alior Banku
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: Alior Bank

Karta do konta walutowego w Kantorze

W Kantorze Walutowym Alior Banku wydawana jest karta wielowalutowa, która automatycznie rozpoznaje walutę transakcji i pobiera należność z rachunku (o ile są na nim środki) w 1 z 21 walut: PLN, CHF, EUR, USD, GBP oraz AUD, BGN, CAD, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RON, SEK, TRY, MXN, ZAR, THB, ILS, HKD. Przy płatności w innych walutach transakcja zostaje rozliczona z rachunku w euro, a przewalutowanie jest dokonywane po kursie Mastercard.

Płatności mobilne

Kartą wielowalutową Kantoru Alior Banku można płacić telefonem przez Google Pay i Apple Pay oraz zegarkiem (Garmin Pay, Fitbit Pay i SwatchPAY!).

Kto może skorzystać z konta walutowego w Kantorze Alior Banku?

Rachunki walutowe w ramach Kantoru Alior Banku dostępne są dla osób pełnoletnich z pełną zdolnością do czynności prawnych. Instytucja swoją ofertę kieruje również do przedsiębiorców oraz podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej (zrzeszenia, stowarzyszenia).

Posiadanie rachunku osobistego w Alior Banku nie jest konieczne, ale może ułatwić rejestrację w Kantorze.

Promocje rachunków w Kantorze

Klienci Kantoru Alior Banku mogą korzystać z promocji związanych z rejestracją w usłudze i wymianą walut.

Jak założyć Konto Walutowe w Kantorze Alior Banku?

Pierwszym krokiem do skorzystania z rachunków walutowych w Kantorze Alior Banku jest rejestracja, która dostępna jest tylko drogą internetową.

Osoby, które są już związane z Alior Bankiem i posiadają numer klienta (CIF), mogą wybrać rejestrację uproszczoną. Podajemy CIF, e-mail i numer telefonu – dane muszą zgadzać się z tymi, które podaliśmy w banku – a umowę potwierdzamy kodem SMS.

Pozostali klienci muszą dokonać pełnej rejestracji i podać wszystkie wymagane dane osobowe i adresowe. Umowa może zostać potwierdzona przelewem z innego banku lub poprzez kuriera.

Po aktywacji dostępu do Kantoru można założyć konto walutowe online, w bankowości elektronicznej.

Przydatne produkty powiązane

Podstawowym produktem dla klientów Alior Banku jest konto osobiste:

Konto osobiste

Konto walutowe w Kantorze Alior Banku. Recenzja i opinie

Czy rachunki w Kantorze Alior Banku rzeczywiście są tak atrakcyjne, jak mówią klienci? Sprawdzam.

Dostępne waluty i spread

Klienci mają do dyspozycji konta w ponad 20 walutach, zarówno podstawowych, jak np. dolar amerykański, funt brytyjski, dolar australijski, jak i rzadziej spotykanych, m.in. dolar hongkoński czy izraelski szekel. Spread w porównaniu do konkurencji jest niski, może to jednak wynikać z faktu, że rachunki prowadzone są w kantorze, a nie w ramach standardowej oferty Alior Banku (tam spready są o wiele wyższe). Warto o tym pamiętać.

Atrakcyjność opłat

Jeśli chodzi o koszty związane z rachunkiem walutowym w Kantorze, to nie mam się tu do czego przyczepić. Prowadzenie konta jest bezpłatne, jedyna opłata pojawia się przy wypłatach z bankomatów i przelewach. Mówiąc o tych ostatnich, muszę także wspomnieć o mechanizmie tzw. Licznika, który wskazuje, ile waluty można bezpłatnie przelać do innego banku. To ciekawe rozwiązanie pozwalające uniknąć opłat za przelewy z konta walutowego.

Licznik w Kantorze Alior Banku
Kliknij, aby powiększyć

Możliwości i korzyści

Nie da się ukryć, że posiadacze rachunków w Kantorze mają spore możliwości wymiany walut. Różne warianty składania zleceń odpowiedzą na potrzeby zarówno tych, którzy wymieniają środki okazjonalnie, jak i bardziej wymagających klientów. Zlecenia cykliczne to interesujące rozwiązanie np. dla frankowiczów, którzy mogą spłacać raty zobowiązania, kupując franki po lepszym kursie.

Moim zdaniem bankowość internetowa mogłaby być bardziej przejrzysta. Banery reklamowe zajmują sporo miejsca, które można byłoby lepiej zagospodarować. Plusem z kolei jest aplikacja mobilna, której funkcjonalność niewiele odbiega od wersji komputerowej.

Często zdarza się, że chcemy rozliczyć się za coś ze znajomymi. Kantor Alior Banku pozwala tu na podział płatności (przy wykorzystaniu serwisu transakcyjnego) bądź na wysłaniu prośby o przelew, która z kolei przydaje się, kiedy nieoczekiwanie zabraknie nam środków na koncie.

Rozliczanie transakcji kartą wielowalutową

Osobne wyjaśnienie należy się też rozliczaniu transakcji kartą wielowalutową Kantoru, które wcale nie jest takie oczywiste. Okazuje się, że głównym rachunkiem karty jest nie PLN, a EUR, co nieco komplikuje zasady przewalutowania.

Jeśli dokonujemy płatności w walucie, w której posiadamy konto, kwota zostanie pobrana z tego rachunku.

Jeśli nie mamy konta w danej walucie lub nie mamy na nim dość pieniędzy, transakcja zostanie rozliczona z rachunku w EUR:

 • przy płatności w PLN – środki zostaną przeliczone na EUR według kursu średniego NBP,
 • przy płatności w USD i GBP – środki zostaną przeliczone na PLN, a następnie na EUR według kursu średniego NBP,
 • przy płatności w pozostałych walutach – środki zostaną przeliczone na EUR według kursu Mastercard.

Co jeśli na rachunku w EUR nie będzie pieniędzy? Wtedy bank rozliczy płatność z konta w PLN na poniższych zasadach:

 • dla transakcji w USD i GBP – środki będą przeliczone na PLN według kursu średniego NBP,
 • dla transakcji w pozostałych walutach – środki zostaną przeliczone na EUR według kursu Mastercard, a następnie na PLN po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Alior Banku.

Zasilanie rachunku i wypłaty gotówki

Rachunki w Kantorze można zasilić przelewem z innego banku (także w walucie obcej), poprzez wpłatę gotówki w oddziałach Alior Banku, które realizują takie operacje, oraz doładowanie kartą debetową lub kredytową – możesz to zrobić w bankowości internetowej i mobilnej, a proces jest obsługiwany przez Dotpay (za zasilenie kartą pobierana jest prowizja).

Wymienioną walutę możesz wypłacić w placówkach Alior Banku, które prowadzą obsługę walutową.

Kantor Alior Banku - odbiór gotówki w oddziale
Kliknij, aby powiększyć

Konto Walutowe w Kantorze Alior Banku. Czy warto?

Oferta rachunków walutowych w Kantorze Alior Banku jest naprawdę bogata, a oferowane klientom spready są dużo niższe niż te, które standardowo obowiązują w Aliorze. Konta zaliczają się do najlepszych na rynku w swojej kategorii nie tylko dzięki dobrym warunkom wymiany, ale także dużej liczbie walut, możliwości składania zleceń walutowych i korzystania z aplikacji mobilnej, która stanowi miłe uzupełnienie bankowości internetowej. Warto także zwrócić uwagę na kartę wielowalutową, która pozwala na dokonywanie transakcji w wybranych walutach i rozliczanie ich na korzystnych zasadach.

To, co kuleje, to bankowość elektroniczna, która mogłaby być bardziej przyjazna i przejrzysta. Prosi się też, aby Kantor był w pełni zintegrowany z systemem transakcyjnym Alior Banku, co z pewnością ułatwi klientom korzystanie z usługi.

W ostatecznym rozrachunku Konto Walutowe w Kantorze Alior Banku to solidna propozycja, która powinna zadowolić zarówno początkujących, jak i wymagających klientów. Jeśli zależy nam na dużej liczbie walut i atrakcyjnych warunkach wymiany, ta oferta zdecydowanie warta jest rozważenia.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Pytania i odpowiedzi: