Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

5,5% do 20 tys. zł na Koncie SuperOszczędnościowym w Citi Handlowym

5,5% do 20 tys. zł na Koncie SuperOszczędnościowym w Citi Handlowym
Źródło: strona banku
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

  • oferta bezterminowa

Wady:

  • oprocentowanie nie nalicza się w miesiącach, w których wypłacisz środki
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Z produktów oszczędnościowych w Citi Handlowym mogą skorzystać jedynie osoby posiadające rachunek osobisty, np. bezpłatne CitiKonto. Citi proponuje swoim klientom lokaty oraz dwa konta do oszczędzenia, z których jedno, Konto SuperOszczędnościowe, oprocentowane jest obecnie na poziomie 5,5% do 20 tys. zł i 2,5% powyżej 20 tys. zł.

Kwota objęta wyższym oprocentowaniem nie jest wysoka, ale za to nie podlega żadnym innym warunkom: nie jest ograniczona czasowo, nie wymaga aktywności na koncie osobistym ani wpłaty nowych środków.

Dodatkowo Konto SuperOszczędnościowe możesz otworzyć w euro lub w dolarach amerykańskich. Aktualne oprocentowanie walutowych rachunków oszczędnościowych wynosi 0,05% do 20 tys. jednostek danej waluty.

Pełna analiza Konta SuperOszczędnościowego w Citi Handlowym


Opłaty i prowizje związane z Kontem SuperOszczędnościowym

Choć kwestia oprocentowania rachunku jest bardzo prosta i – jak już wspominaliśmy – niezwiązana z dodatkowymi wymogami wobec oszczędzającego, to nie da się powiedzieć tego samego o prowadzeniu i korzystania z konta. Spójrzmy na opłaty:

W pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę na prowizję za prowadzenie konta; Konto SuperOszczędnościowe jest jednym z nielicznych rachunków tego typu na rynku, za którego prowadzenie może być pobrana opłata – i to niemała. Unikniesz jej, jeżeli na Twój rachunek osobisty będzie co miesiąc wpływało wynagrodzenie w kwocie min. 3000 zł.

Kolejną kwestią są wypłaty z rachunku oszczędnościowego: pierwsza wewnętrzna i pierwsza zewnętrzna wypłata są darmowe, każda kolejna to koszt aż 10 zł.

Na samo Konto SuperOszczędnościowe możesz wpłacać środki, kiedy tylko zechcesz, nie ma jednak wymogu regularnego zasilania ani minimalnej kwoty na rachunku. Pamiętaj tylko, że wypłata środków oznacza, że w danym miesiącu nie zostaną naliczone odsetki.

Ile zyskasz na Koncie SuperOszczędnościowym na 5,5%?

Sprawdźmy teraz, ile wyniesie Twój zysk z odsetek w zależności od ulokowanej kwoty i okresu oszczędzania:

Zysk netto* na Koncie SuperOszczędnościowym: 5,5% po 1, 3 i 6 miesiącach

Kwota na Koncie SuperOszczędnościowym

Odsetki po miesiącu

Odsetki po 3 miesiącach Odsetki po 6 miesiącach

500 zł

2 zł

6 zł 11 zł

1 000 zł

4 zł

11 zł 22 zł

2 500 zł

9 zł

28 zł 56 zł

5 000 zł

19 zł

56 zł 111 zł

6 000 zł

22 zł

67 zł 134 zł

7 500 zł

28 zł

84 zł 167 zł

10 000 zł

37 zł

112 zł 223 zł

12 500 zł

46 zł

140 zł 278 zł

15 000 zł

56 zł

168 zł 334 zł

17 500 zł

65 zł

196 zł 390 zł

20 000 zł

74 zł

224 zł 446 zł
* po odliczeniu podatku Belki. Kwoty zaokrąglono do pełnych złotych.
Kliknij, aby powiększyć

Przy dość niskiej kwocie objętej podwyższonym oprocentowaniem zyski w pierwszej chwili nie rzucają na kolana. Niemniej, ulokowanie 20 tys. zł na 3 miesiące oznacza zyskanie ponad 220 zł z odsetek, zaś na 6 miesięcy – ponad 440 zł. Wyniki te są porównywalne z dobrymi (w obecnych warunkach) lokatami krótko- i średnioterminowymi, przy czym jednak konto oszczędnościowe jest produktem gwarantującym znacznie więcej swobody w dostępie do własnych pieniędzy niż lokata bankowa.

CitiKonto: bezpłatny rachunek osobisty w Citi Handlowym

Jak wiesz, Konto SuperOszczędnościowe możesz założyć jedynie, jeśli posiadasz rachunek osobisty w Handlowym. Najprostszym wyborem jest CitiKonto, za którego prowadzenie nic nie płacisz – podobnie jak za korzystanie z karty płatniczej i pierwsze 4 wypłaty z bankomatów w miesiącu:

Podsumowanie. Konto SuperOszczędnościowe i 5,5% do 20 tys. zł. Bezterminowo i bez promocji

Każda oferta oszczędnościowa, której stawka oprocentowania nie zależy od żadnej akcji specjalnej, spełniania wymogów banku przez klienta i nie jest limitowana czasowo, jest w dzisiejszej sytuacji godna odnotowania. Tym bardziej że oprocentowanie jest jednym z wyższych na rynku.

Nim jednak podejmiesz decyzję, przemyśl dokładnie, czy chcesz wiązać się z Citi nieco ściślej; skorzystanie z oferty oszczędnościowej wymaga uprzednio założenia konta osobistego, a aby rachunek oszczędnościowy był darmowy, musisz zapewnić wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 3000 zł. Nie brzmi to zachęcająco, ale z drugiej strony za korzystanie z ROR-u (CitiKonta) nic nie płacisz, a po spełnieniu tych warunków nie musisz się już niczym przejmować – po prostu oszczędzasz.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania
  2. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.