Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto SuperOszczędnościowe w Citi Handlowym

Konto SuperOszczędnościowe w Citi Handlowym
Źródło: strona banku
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:
Wygoda osiągnięcia zysku:

Zalety:

  • oferta bezterminowa

Wady:

  • oprocentowanie nie nalicza się w miesiącach, w których wypłacisz środki

Opinia eksperta

Konto SuperOszczędnościowe jest rynkowym średniakiem pod względem wysokości stawek, a zyski - przy dość niskiej kwocie objętej podwyższonym oprocentowaniem - nie rzucają na kolana. Niemniej, wyniki te są porównywalne z dobrymi lokatami krótko- i średnioterminowymi. Zaletą rachunku jest także to, że nie trzeba spełniać żadnych warunków, aby uzyskać podaną przez bank stawkę (poza posiadaniem rachunku osobistego w Citi Handlowym).
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto SuperOszczędnościowe może otworzyć każdy klient indywidualny w wieku od 13 lat. Wymagany jest rachunek osobisty z oferty banku, np. CitiKonto.

Pełna analiza Konta SuperOszczędnościowego w Citi Handlowym


Konto SuperOszczędnościowe w Citi Banku: opłaty i parametry

Poniżej przedstawiono aktualne oprocentowanie Konta SuperOszczędnościowego i opłaty, jakie wiążą się z korzystaniem z konta:

Bank nie wymaga deponowania na Koncie SuperOszczędnościowym żadnej minimalnej kwoty ani też regularnego zasilania konta oszczędnościowego. Nie ustanowił też żadnych limitów wykonywanych operacji.

Oprocentowanie środków jest zmienne, ustalane przez bank.

Oprocentowanie nie nalicza się w miesiącach, w których z konta zostaną pobrane środki (niezależnie od kwoty).

Konto SuperOszczędnościowe można zasilać przelewem z dowolnego banku, nie tylko z rachunku osobistego w Citi Handlowym.

Ile możesz zyskać? Oprocentowanie Konta SuperOszczędnościowego

Poniżej zaprezentowano wyliczenia zysku ze środków ulokowanych na 1 miesiąc, 3 miesiące i 6 miesięcy (przy założeniu, że warunki oprocentowania się nie zmienią). Zysk wyliczono dla różnych zdeponowanych kwot. Podane kwoty są wartościami netto, tj. uwzględniają już podatek od zysków kapitałowych.

Kliknij, aby powiększyć
Zysk netto* na Koncie SuperOszczędnościowym: 6% po 1, 3 i 6 miesiącach

Kwota na Koncie SuperOszczędnościowym

Odsetki po miesiącu

Odsetki po 3 miesiącach Odsetki po 6 miesiącach

1 000 zł

4 zł

12 zł 24 zł

2 500 zł

10 zł

31 zł 61 zł

5 000 zł

20 zł

61 zł 122 zł

7 500 zł

30 zł

92 zł 183 zł

10 000 zł

40 zł

123 zł 243 zł

12 500 zł

50 zł

154 zł 304 zł

15 000 zł

60 zł

184 zł 365 zł

17 500 zł

70 zł

215 zł 426 zł

20 000 zł

80 zł

246 zł 487 zł
* po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty zaokrąglono do pełnych złotych. Wyliczenia dla rachunku zakładanego 1 listopada 2022 r.

Jak skorzystać z wyższego oprocentowania?

Aby uzyskać stawkę 6% w skali roku na Koncie SuperOszczędnościowym, nie trzeba spełniać żadnych warunków (poza posiadaniem rachunku osobistego). Bank nie wymaga przystąpienia do promocji, zapewnienia regularnych wpływów itp.

Konto osobiste wymagane z Kontem SuperOszczędnościowym

Aby otworzyć Konto SuperOszczędnościowe, należy wybrać jedno z kont osobistych w Citi Handlowym. Sztandarową propozycją banku jest CitiKonto:

Do wyboru jest także rachunek z segmentu premium:

Czy w Citi Handlowym Twoje pieniądze są bezpieczne?

Oszczędności zdeponowane w Citi Handlowym podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro.

Jak otworzyć Konto SuperOszczędnościowe w Citi Handlowym?

Konto SuperOszczędnościowe można otworzyć wyłącznie po założeniu konta osobistego, np. na tej stronie banku. Wniosek dostępny w bankowości elektronicznej, rachunek zostanie otwarty również w oddziale.

Inne produkty oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe

Walutowy rachunek oszczędnościowy

Lokaty

Konto SuperOszczędnościowe w Citi Handlowym: opinie, recenzja, porady

Sprawdźmy teraz, jak korzysta się z Konta SuperOszczędnościowego na co dzień.

Wysokość oprocentowania

Konto SuperOszczędnościowe jest rynkowym średniakiem pod względem wysokości stawek. Przy dość niskiej kwocie objętej podwyższonym oprocentowaniem zyski w pierwszej chwili nie rzucają na kolana. Niemniej, wyniki te są porównywalne z dobrymi (w obecnych warunkach) lokatami krótko- i średnioterminowymi, przy czym jednak konto oszczędnościowe jest produktem gwarantującym znacznie więcej swobody w dostępie do własnych pieniędzy niż lokata bankowa.

Atrakcyjność opłat

Jeśli chodzi o opłaty, w pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę na prowizję za prowadzenie konta; Konto SuperOszczędnościowe jest jednym z nielicznych rachunków tego typu na rynku, za którego prowadzenie może być pobrana opłata – i to niemała. Unikniesz jej, jeżeli na Twój rachunek osobisty będzie co miesiąc wpływało wynagrodzenie w wysokości kilku tysięcy złotych.

Kolejną kwestią są wypłaty z rachunku oszczędnościowego: pierwsza wewnętrzna i pierwsza zewnętrzna wypłata są darmowe, każda kolejna to koszt kilku złotych. Jest to jednak standardowa opłata za kolejne operacje na kontach oszczędnościowych także i w innych bankach.

Na samo Konto SuperOszczędnościowe możesz wpłacać środki, kiedy tylko zechcesz, nie ma jednak wymogu regularnego zasilania ani minimalnej kwoty na rachunku. Pamiętaj tylko, że wypłata środków oznacza, że w danym miesiącu nie zostaną naliczone odsetki.

Wygoda osiągnięcia zysku

Wyższa stawka na Koncie SuperOszczędnościowym zawężona jest jedynie przez wysokość kwoty maksymalnej (powyżej sumy wskazanej przez bank oprocentowanie spada). Poza tym nie podlega żadnym innym warunkom: nie jest ograniczona czasowo, nie wymaga aktywności na koncie osobistym ani wpłaty nowych środków.

Obecnie mało jest na rynku kont oszczędnościowych, które nie byłyby obłożone dodatkowymi obostrzeniami. Na tym tle Konto SuperOszczędnościowe to prawdziwy rodzynek.

Konto SuperOszczędnościowe w Citi Handlowym. Podsumowanie

Każda oferta oszczędnościowa, której stawka oprocentowania nie zależy od żadnej akcji specjalnej, spełniania wymogów banku przez klienta i nie jest limitowana czasowo, jest w dzisiejszej sytuacji godna odnotowania.

Nim jednak podejmiesz decyzję, przemyśl dokładnie, czy chcesz wiązać się z Citi nieco ściślej; skorzystanie z oferty oszczędnościowej wymaga uprzednio założenia konta osobistego, a aby rachunek oszczędnościowy był darmowy, musisz zapewnić wpływ wynagrodzenia w wysokości kilku tysięcy złotych. Nie brzmi to zachęcająco, ale z drugiej strony za korzystanie z ROR-u (CitiKonta) nic nie płacisz, a po spełnieniu tych warunków nie musisz się już niczym przejmować – po prostu oszczędzasz.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Tabela oprocentowania

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.