Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Konto Select w Santander Bank Polska dla wymagających klientów z darmowymi konsultacjami lekarskimi

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Konto Select w Santander Bank Polska dla wymagających klientów z darmowymi konsultacjami lekarskimi
Źródło: strona banku

Konto Select zastąpiło w połowie 2019 r. wcześniej oferowany rachunek „premium”, czyli Konto VIP. Santander (dawniej BZ WBK) zmienił analogicznie nazwę karty debetowej do rachunku z Visa VIP na Visa Select. Był to jednak zabieg czysto marketingowy, gdyż parametry oferty pozostały w dużej mierze niezmienione.

Nie jest tajemnicą, że od kont przeznaczonych dla klienta premium oczekuje się więcej niż od rachunków oferowanych klientom z przeciętnymi dochodami. Za bogaty wachlarz dodatkowych usług trzeba zwykle odpowiednio słono zapłacić, głównie w postaci opłat za konto.

Różnica jest spora. W przypadku „zwykłych” kont osobistych mamy do czynienia z kilku- lub kilkunastozłotowymi opłatami, których można uniknąć, zapewniając chociażby niewielki wpływ na rachunek. Konta Premium charakteryzują się opłatami rzędu kilkudziesięciu złotych, a ponadto do ich uniknięcia wymagane są znacznie wyższe wpływy.

Konto Select w Santander Bank Polska – opłaty

Jak to wygląda w kontekście Konta Select? Trzeba przyznać, że opłata za prowadzenie rachunku nie jest szczególnie wygórowana, oczywiście w porównaniu z konkurencyjnymi kontami z tej kategorii. Wymagania dotyczące jej uniknięcia także nie należą do najbardziej wyśrubowanych na rynku:

Wniosek o Konto Select (Santander Bank Polska) możesz złożyć na stronie banku.

Na uwagę zasługują przede wszystkim darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie (choć w przypadku maszyn zagranicznych należy doliczyć prowizję za przewalutowanie) oraz bezpłatne przelewy natychmiastowe. Kosztów nie generuje też karta z funkcją wielowalutowości oraz oferująca bezpłatny pakiet ubezpieczeń finansowych, do których jeszcze wrócimy.

Skoro wiemy już, ile kosztuje Konto Select, to warto sprawdzić, co otrzymujemy w zamian. Zacznijmy od tego, co powinno być istotnym wyróżnikiem tego rodzaju rachunku, a mianowicie od dodatkowych korzyści i usług.

Darmowe e-konsultacje lekarskie w Telemedi.co

Klienci, którzy otworzą Konto Select do 31 sierpnia 2020 r., zyskają możliwość korzystania z darmowych e-konsultacji u lekarza internisty na platformie Telemedi.co. Okres bezpłatnych porad lekarskich kończy się 31 stycznia 2021 r.

W ciągu 30 dni od otwarcia konta otrzymasz kod, który powinieneś podać podczas rejestracji w Telemedi.co. W zakresie oferowanych usług mieszczą się nie tylko porady lekarza za pośrednictwem wybranego kanału kontaktu (czat, telefon, rozmowa wideo), ale także uzyskanie elektronicznej recepty lub zwolnienia. W razie konieczności lekarz wystawi również skierowanie na badania.

Biorąc pod uwagę ponoszone przez wielu z nas koszty samych konsultacji w ramach prywatnej opieki zdrowotnej, taka oferta może pozwolić na zaoszczędzenie naprawdę sporych kwot.

Pozostałe korzyści

Poniżej pozostałe korzyści i usługi dodatkowe związane z Kontem Select.

Priorytetowa obsługa klienta

Charakterystyczną cechą kont premium jest dążenie do jak najwyższej jakości obsługi klienta. Santander nie zaniedbał tej kwestii – posiadaczom Konta Select proponuje wsparcie osobistego doradcy w oddziale oraz na specjalnej infolinii Select. Dzięki temu zamożniejsi klienci Santander Bank Polska nie czekają w kolejce do załatwienia sprawy w placówce czy przez telefon.

Ubezpieczenia w cenie konta

Klienci Premium zazwyczaj mogą liczyć na pakiet ubezpieczeń, które przysługują im bez dodatkowych opłat. Posiadacze karty Visa Select w Santanderze korzystają chociażby z ochrony przed skutkami nieuprawnionego użycia „plastiku”.

Warto też wspomnieć o usłudze CyberRescue pomagającej chronić dane użytkowników w Internecie. Do tego dochodzi wsparcie ekspertów w przypadku przejęcia konta na portalu społecznościowym, włamania na skrzynkę mailową, kradzieży środków z wirtualnego portfela i w innych przykrych sytuacjach. W ramach usługi uzyskasz też pomoc w zakresie składania reklamacji związanej z nieudanymi zakupami w sieci.

Zniżki na noclegi i wypożyczenie auta

Karta Visa Select wiąże się także ze zwrotem 4% wydatków poniesionych z tytułu rezerwacji noclegu za pośrednictwem Booking.com. Z kolei aż 9% rabatu otrzymasz, jeśli wypożyczysz auto na platformie Rentalcars.com.

Jeszcze więcej, bo od 10% do nawet 25% zniżki przysługuje Ci w sklepach, kawiarniach i restauracjach zlokalizowanych na lotniskach. Nie mówimy tu jednak o stałej ofercie, a o promocji z aplikacją Airport Companion Europe, która potrwa do 30 września 2020 r. W ramach akcji możliwe jest również korzystanie z 1000 saloników w cenie 29,50 EUR za każdą wizytę.

Oczywiście we wszystkich przypadkach otrzymanie zwrotu / rabatu jest możliwe jedynie pod warunkiem uregulowania płatności przy użyciu karty debetowej wydanej do Konta Select.

Sposoby na ulokowanie nadwyżek, czyli oferta dla oszczędzających

Większe dochody sprzyjają możliwości odkładania ponadprzeciętnych kwot na produktach oszczędnościowych. Jak w tym kontekście prezentuje się oferta Santander Bank Polska dla zamożnych klientów? Bank proponuje m.in. Konto Oszczędnościowe Select oraz Lokatę negocjowaną, której warunki są ustalane dla każdego klienta indywidualnie. Minimalna kwota takiej lokaty to 100 000 zł lub przybliżona równowartość tej kwoty w obcych walutach, jeśli interesuje nas lokata walutowa w dolarach, funtach, euro lub frankach.

Darmowy rachunek maklerski – propozycja dla inwestorów

Klienci Santandera mają możliwość otwarcia rachunku maklerskiego do inwestowania na rynku polskim i zagranicznym, czego dowodem jest chociażby darmowy w prowadzeniu Rachunek Standard w Santander Biurze Maklerskim:

Klientom z segmentu Premium oferowany jest jednak przede wszystkim Rachunek maklerski VIP.

Niezła oferta walutowa

Funkcja wielowalutowości na karcie Visa Select pozwala na płatności jednym „plastikiem” z rachunków w różnych walutach. Konto24 walutowe może być prowadzone w jednej z 4 głównych walut:

Konto walutowe możesz zasilać za pośrednictwem Kantoru Santander. Oczywiście rachunek w obcej walucie nie jest niezbędny za granicą, ale należy pamiętać, że za przewalutowanie transakcji wykonanej z konta w PLN bank pobiera prowizję w wysokości 2,8%.

Warto w tym miejscu przypomnieć dobrą informację, że z kartą Visa Select nie zapłacisz (poza wspomnianą prowizją) za wypłatę gotówki z zagranicznych bankomatów.

Nowoczesna aplikacja i pełen wachlarz płatności mobilnych

Kolejnym atutem rachunku jest funkcjonalny i przyjazny system bankowości elektronicznej – serwis internetowy Santander Internet oraz aplikacja Santander mobile:

Bank słynie również z szerokiej dostępności płatności mobilnych, nie tylko popularnego Blika czy Google Pay / Apple Pay, ale także bardziej „niszowych” – Garmin Pay i Fitbit Pay.

Jak otworzyć Konto Select?

Rachunek można otworzyć przez Internet, a otwarcie konta (podpisanie umowy) następuje w obecności kuriera. Alternatywy to złożenie wniosku w bankowości internetowej, podczas wideorozmowy z doradcą lub przy okazji wizyty w placówce.

Konto Select (Santander) – większe możliwości za wyższą cenę

Konto Select oferuje z grubsza to, czego można oczekiwać od rachunku dla klientów Premium – darmowe operacje zlecane przez Internet, funkcjonalną kartę debetową, priorytetową obsługę klienta oraz kilka interesujących usług dodatkowych.

Aktualnie sporym atutem oferty jest możliwość zgarnięcia premii w promocji oraz zyskania dostępu do darmowych konsultacji lekarskich na Telemedi.co.

Co więcej, miesięczna opłata za rachunek nie należy wcale do najwyższych na rynku, jeśli chodzi o ten segment. Warunek zapewnienia wpływu 10 tys. zł może się niektórym wydawać wygórowany, ale tak naprawdę jest on dość typowy dla tego rodzaju kont.

Minusy? Dla części zamożniejszych klientów dodatkowe korzyści mogą się okazać niewystarczające. Wydaje się, że więcej ekskluzywnych możliwości mają nie posiadacze konta osobistego, a karty kredytowej Visa Platinum od Santandera (serwis Concierge, dostęp do salonów na lotniskach czy ułatwienia przy rezerwacji noclegów w luksusowych hotelach). Poniekąd trudno się temu dziwić – karta kredytowa jest dla banku znacznie bardziej dochodowym produktem niż rachunek osobisty.

Podsumowując, podwyższone opłaty (w stosunku do standardowej oferty) za Konto Select Santander mimo wszystko skutecznie rekompensują wyższą jakością usług. Jeśli Cię to przekonuje, otwórz rachunek i skorzystaj z aktualnych promocji.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • konto założysz bez wizyty w oddziale za pośrednictwem kuriera
  • bezpłatna karta i bankomaty
  • bezpłatne przelewy natychmiastowe
  • bezpłatny rachunek maklerski dla posiadaczy konta, wraz z wsparciem ekspertów
  • profesjonalne wsparcie indywidualnego doradcy Select
  • bezpłatny pakiet ubezpieczeń finansowych

Wady

  • wysoka opłata za prowadzenie konta oraz wymagające warunki jej uniknięcia

Opinia eksperta

Michał Radzimiński
W porównaniu z opłatami za konkurencyjne rachunki "premium" Konto Select wypada całkiem korzystnie. Jego ocena będzie zależała w dużej mierze od tego, czego klient oczekuje od konta w zakresie dodatkowych usług i korzyści.
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Więcej o Santander Bank Polska