Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Select w Santander Bank Polska dla wymagających klientów i na (prawie) każdą kieszeń. Teraz z atrakcyjną premią na start

Konto Select w Santander Bank Polska dla wymagających klientów i na (prawie) każdą kieszeń. Teraz z atrakcyjną premią na start
Źródło: strona banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Oferta oszczędnościowa:
Promocje i bonusy:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta walutowa:

Zalety:

  • konto założysz bez wizyty w oddziale za pośrednictwem kuriera
  • bezpłatna karta i bankomaty
  • bezpłatne przelewy natychmiastowe
  • bezpłatny rachunek maklerski dla posiadaczy konta, wraz z wsparciem ekspertów
  • profesjonalne wsparcie indywidualnego doradcy Select
  • bezpłatny pakiet ubezpieczeń finansowych

Wady:

  • wysoka opłata za prowadzenie konta oraz wymagające warunki jej uniknięcia

Opinia eksperta

W porównaniu z opłatami za konkurencyjne rachunki "premium" Konto Select wypada całkiem korzystnie. Jego ocena będzie zależała w dużej mierze od tego, czego klient oczekuje od konta w zakresie dodatkowych usług i korzyści.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto Select zastąpiło w połowie 2019 r. wcześniej oferowany rachunek „premium”, czyli Konto VIP. Santander (dawniej BZ WBK) zmienił analogicznie nazwę karty debetowej do rachunku z Visa VIP na Visa Select. Był to jednak zabieg czysto marketingowy, gdyż parametry oferty pozostały w dużej mierze niezmienione.

Nie jest tajemnicą, że od kont przeznaczonych dla klienta premium oczekuje się więcej niż od rachunków oferowanych klientom z przeciętnymi dochodami. Za bogaty wachlarz dodatkowych usług trzeba zwykle odpowiednio słono zapłacić, głównie w postaci opłat za konto. Różnica jest spora. W przypadku „zwykłych” kont osobistych mamy do czynienia z kilku- lub kilkunastozłotowymi opłatami, których można uniknąć, zapewniając chociażby niewielki wpływ na rachunek. Konta Premium charakteryzują się opłatami rzędu kilkudziesięciu złotych, a ponadto do ich uniknięcia wymagane są znacznie wyższe wpływy.

Pełna analiza Konta Select Santander Bank Polska


Konto Select w Santander Bank Polska – opłaty

Jak to wygląda w kontekście Konta Select? Trzeba przyznać, że opłata za prowadzenie rachunku nie jest szczególnie wygórowana, oczywiście w porównaniu z konkurencyjnymi kontami z tej kategorii. Wymagania dotyczące jej uniknięcia także nie należą do najbardziej wyśrubowanych na rynku:

Na uwagę zasługują przede wszystkim darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie (choć w przypadku maszyn zagranicznych należy doliczyć prowizję za przewalutowanie) oraz bezpłatne przelewy natychmiastowe. Kosztów nie generuje też karta z funkcją wielowalutowości oraz oferująca bezpłatny pakiet ubezpieczeń finansowych.

Pakiet korzyści dla klientów Santander Select

Oto najciekawsze usługi dodatkowe związane z Kontem Select:

Priorytetowa obsługa klienta

Charakterystyczną cechą kont premium jest dążenie do jak najwyższej jakości obsługi klienta. Santander nie zaniedbał tej kwestii – posiadaczom Konta Select proponuje wsparcie osobistego doradcy w oddziale oraz na specjalnej infolinii Select. Dzięki temu zamożniejsi klienci Santander Bank Polska nie czekają w kolejce do załatwienia sprawy w placówce czy przez telefon.

Ubezpieczenia w cenie konta

Klienci Premium zazwyczaj mogą liczyć na pakiet ubezpieczeń, które przysługują im bez dodatkowych opłat. Posiadacze karty Visa Select w Santanderze korzystają chociażby z ochrony przed skutkami nieuprawnionego użycia „plastiku". Oczywiście wszelkie zakupy w Internecie są chronione dzięki usłudze 3D-Secure.

Warto też wspomnieć o usłudze CyberRescue pomagającej chronić dane użytkowników w Internecie. Do tego dochodzi wsparcie ekspertów w przypadku przejęcia konta na portalu społecznościowym, włamania na skrzynkę mailową, kradzieży środków z wirtualnego portfela i w innych przykrych sytuacjach. W ramach usługi uzyskasz też pomoc w zakresie składania reklamacji związanej z nieudanymi zakupami w sieci. Do korzystania z takiej ochrony, wystarczy złożenie krótkiego, elektronicznego wniosku zawierającego podstawowe dane.

Global Select

Usługa Global Select opiera się na zapewnieniu wsparcia podczas przeniesienia statusu klienta z jednego banku Grupy Santander do drugiego w sytuacji, gdy zmieniasz kraj zamieszkania.

Sposoby na ulokowanie nadwyżek, czyli oferta dla oszczędzających

Większe dochody sprzyjają możliwości odkładania ponadprzeciętnych kwot na produktach oszczędnościowych. Jak w tym kontekście prezentuje się oferta Santander Bank Polska dla zamożnych klientów? Bank proponuje m.in. prowadzone za darmo Konto Oszczędnościowe Select oraz Lokatę negocjowaną, której warunki są ustalane dla każdego klienta indywidualnie. Minimalna kwota takiej lokaty to 100 000 zł lub przybliżona równowartość tej kwoty w obcych walutach, jeśli interesuje nas lokata walutowa w dolarach, funtach, euro lub frankach.

Darmowy rachunek maklerski – propozycja dla inwestorów

Klienci Santandera mają możliwość otwarcia rachunku maklerskiego do inwestowania na rynku polskim i zagranicznym, czego dowodem jest chociażby darmowy w prowadzeniu Rachunek Standard w Santander Biurze Maklerskim:

Klientom z segmentu Premium (Santander Select) oferowany jest jednak przede wszystkim Rachunek maklerski VIP.

Niezła oferta walutowa

Funkcja wielowalutowości na karcie Visa Select pozwala na płatności jednym „plastikiem” z rachunków w różnych walutach. Konto24 walutowe może być prowadzone w jednej z 4 głównych walut:

Konto walutowe możesz zasilać za pośrednictwem Kantoru Santander. Oczywiście rachunek w obcej walucie nie jest niezbędny za granicą, ale należy pamiętać, że za przewalutowanie transakcji wykonanej z konta w PLN bank pobiera prowizję w wysokości 2,8%.

Warto w tym miejscu przypomnieć dobrą informację, że z kartą Visa Select nie zapłacisz (poza wspomnianą prowizją) za wypłatę gotówki z zagranicznych bankomatów.

Nowoczesna aplikacja i pełen wachlarz płatności mobilnych

Kolejnym atutem rachunku jest funkcjonalny i przyjazny system bankowości elektronicznej – serwis internetowy Santander Internet oraz aplikacja Santander mobile.

Uznanie budzi w szczególności ta druga. Do najciekawszych funkcjonalności aplikacji mobilnej banku należy m.in. możliwość podglądu stanu kont w innych bankach, a nawet zlecanie z nich przelewów. Za pośrednictwem Santander mobile wykonasz każdy możliwy typ przelewu, a także będziesz miał dostęp do ustawień Twoich produktów (włącznie ze zmianą PIN-u do karty oraz jej zastrzeżeniem). Korzystanie z aplikacji jest wygodne, a dodatkowo przy jej użyciu nawiążesz kontakt z bankiem, w tym również za pośrednictwem czatu lub rozmowy wideo.

Bank słynie również z szerokiej dostępności płatności mobilnych, nie tylko popularnego Blika czy Google Pay / Apple Pay, ale także bardziej „niszowych” – Garmin Pay i Fitbit Pay.

Jak otworzyć Konto Select?

Wniosek o rachunek można złożyć przez Internet, a otwarcie konta (podpisanie umowy) następuje w obecności kuriera. Alternatywy to złożenie wniosku w bankowości internetowej lub załatwienie wszystkich formalności przy okazji wizyty w placówce.

Konto Select (Santander) – większe możliwości za wyższą cenę

Konto Select oferuje z grubsza to, czego można oczekiwać od rachunku dla klientów Premium – darmowe operacje zlecane przez Internet, funkcjonalną kartę debetową oraz priorytetową obsługę klienta.

Co więcej, miesięczna opłata za rachunek nie należy wcale do najwyższych na rynku, jeśli chodzi o ten segment. Warunek zapewnienia wpływu 10 tys. zł może się niektórym wydawać wygórowany, ale tak naprawdę jest on dość typowy dla tego rodzaju kont.

Minusy? Dla części zamożniejszych klientów dodatkowe korzyści mogą się okazać niewystarczające. Wydaje się, że więcej ekskluzywnych możliwości mają nie posiadacze konta osobistego, a karty kredytowej Visa Platinum od Santandera (serwis Concierge, dostęp do salonów na lotniskach czy ułatwienia przy rezerwacji noclegów w luksusowych hotelach). Poniekąd trudno się temu dziwić – karta kredytowa jest dla banku znacznie bardziej dochodowym produktem niż rachunek osobisty.

Podsumowując, podwyższone opłaty (w stosunku do standardowej oferty) za Konto Select Santander mimo wszystko dość skutecznie rekompensują wyższą jakością usług. Jeśli Cię to przekonuje, otwórz rachunek i czerp radość z ekskluzywnej obsługi w banku.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.