Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Alior Bank

Konto Rozsądne w Alior Banku

Konto Rozsądne w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Jeżeli nie jest to dla Ciebie zbyt duże obciążenie, to Konto Rozsądne powinno Cię zainteresować. W naszym artykule omówimy nie tylko najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem, ale także przedstawimy dodatkowe korzyści płynące z posiadania konta w Alior Banku.

Pełna analiza Konta Rozsądnego Alior Banku


Parametry Konta Rozsądnego

Opłaty i prowizje to jedne z najważniejszych informacji związanych z kontami osobistymi. Koszt prowadzenia rachunku, przelewów czy obsługi karty płatniczej to swego rodzaju wyznaczniki opłacalności konta. Poniżej prezentujemy parametry Konta Rozsądnego w Alior Banku:

Dodatkowe funkcjonalności Konta Rozsądnego

Klienci banków zwracają uwagę także na inne cechy rachunków osobistych. Opłaty i prowizje z pewnością są decydujące, jednak warto pamiętać, że konto osobiste w Alior Banku oferuje dodatkowe usługi:

  • Program moneybackAlior Bank zwróci Ci 1% wydatków opłaconych kartą płatniczą w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach (oferta nie obejmuje sklepów internetowych). Maksymalny miesięczny zwrot wynosi 50 zł, a roczny 400 zł. Aby otrzymać 50 zł zwrotu musisz łącznie wydać kwotę ok. 4000 zł w sklepach spożywczych lub marketach. Z regulaminem promocji zapoznasz się na tej stronie banku.
  • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
  • Program Rekomendacyjny - za skuteczne polecenie konta (ale również innych produktów banku, np. kredytu) bank przyznaje premię w wysokości 60 zł. Warunkiem jest otwarcie nowego konta z polecenia w ciągu 30 dni od złożenia wniosku i wykonanie przez nowego klienta w ciągu 60 dni od założenia konta przynajmniej jednej transakcji kartą. Osoba otwierająca konto nie może być już klientem Alior Banku.
  • Aplikacja iKASA– dzięki niej możesz płacić telefonem w sklepach Biedronka.
  • Android Pay - płatności Google dostępne dla osób posiadających smartfon z systemem operacyjnym Android.
  • Limit odnawialny w rachunku – limit odnawialny oznacza dostępność większej kwoty pieniędzy niż limit salda rachunku. Każda wpłata środków na rachunek zmniejsza zadłużenie. Minimalna kwota limitu wynosi 500 zł, maksymalna 100 000 zł.
  • Nowoczesna aplikacja mobilna.

Produkty oszczędnościowe

Jeżeli jesteś osobą oszczędną, rozważ skorzystanie z produktów oszczędnościowych Alior Banku. Jako nowy klient możesz założyć Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,0% w skali roku. Podane oprocentowanie obowiązuje przez pierwsze 3 miesiące od momentu, gdy zostaniesz klientem banku. Po tym okresie oprocentowanie konta oszczędnościowego będzie równe stawce WIBID1M minus 0,5 p.p.

Natomiast dla klientów, którzy złożyli skutecznie wniosek o świadczenie wychowawcze (Wniosek Rodzina 500+) za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Alior Banku, oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosi 2,50% w skali roku dla kwot do 6 tys. zł przez 12 miesięcy.

Rachunek oszczędnościowy z podwyższonym oprocentowaniem wynoszącym 2,00% możesz założyć w oddziale banku do 30 dni od momentu otwarcia kartoteki klienta (czyli np. od dnia założenia Konta Rozsądnego w Alior Banku).

Z kolei na Koncie lokacyjnym możesz zyskać oprocentowanie 2,5% w skali roku przez 4 miesiące w promocji, jeżeli zdeponujesz na nim nowe środki do kwoty 100 tys. zł. Nowe środki ustalane są wg salda z dnia 1 sierpnia 2017 r. Oprocentowanie kwot powyżej 100 tys. zł uzależnione jest od stawki WIBID 1M (obecnie wynosi ona ok. 0,96%). Choć możesz posiadać wyłącznie jedno Konto lokacyjne, po zakończeniu okresu promocji możesz swobodnie zawrzeć umowę umowę o kolejny taki rachunek (spełniając przy tym warunek nowych środków).

Do rachunków można zamówić płaską kartę debetową MasterCard Debit (bez funkcji zbliżeniowej). Opłaty związane z użytkowaniem konta oszczędnościowego są dość konkurencyjne – pierwsza wypłata środków w miesiącu (w placówce Alior Banku albo w bankomacie Alior Banku, Euronetu lub PlanetCash) jest darmowa, za drugą i każdą następną zapłacisz 10 zł (opłaty za przelewy wyglądają podobnie – pierwszy jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 10 zł).

Konto Rozsądne okiem redakcji

Konto Rozsądne w Alior Banku to rachunek, na którym zdecydowanie można zarobić. Jeśli zdecydujesz się przelewać swoje dochody (wynagrodzenie, rentę, emeryturę lub stypendium – kwota jest dowolna) na to konto, zyskujesz 3 razy – nie płacisz za prowadzenie rachunku, masz prawo do otrzymania moneybacku, a opłata za obsługę karty debetowej zmniejsza się do 5 zł.

Konto Rozsądne można polecić osobom o stałych dochodach, dla których liczą się nie tylko koszty prowadzenia rachunku, ale także możliwość zarabiania na zwykłych płatnościach kartą debetową. Oferta Alior Banku powinna także zadowolić klientów poszukujących nowości i innowacji – płatności przez Android Pay czy nowoczesna aplikacja mobilna to funkcjonalności, które stają się coraz bardziej popularne i użyteczne. Jeśli Twoje potrzeby są podobne do powyższych, Konto Rozsądne z pewnością przyniesie Ci wymierne korzyści.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Strona internetowa Programu Rekomendacyjnego
  3. Zasady premii moneyback dla Konta Rozsądnego

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.