Konto Przekorzystne: uniwersalny rachunek osobisty od Pekao

Konto Przekorzystne: uniwersalny rachunek osobisty od Pekao Źródło obrazka: strona Banku Pekao

Nowa propozycja rachunku osobistego w Banku Pekao to ukłon w stronę klientów chcących uniknąć opłat związanych z kontem, z drugiej – poszukujących promocyjnej oferty oszczędnościowej. Jeśli zależy Ci na tanim (czy wręcz darmowym) rachunku, dzięki któremu masz szansę także zyskać lub zaoszczędzić (także za granicą), to Konto Przekorzystne z pewnością przykuje Twoją uwagę.

Rachunek pojawił się w ofercie Pekao w miejsce aż 4 wycofanych Eurokont (Intro, Kieszonkowego, Mobilnego i Aktywnego Plus). Wspominamy o tym dlatego, że nieuchronną konsekwencją takiego zabiegu było powstanie produktu uniwersalnego i spełniającego oczekiwania jak najszerszego grona klientów.

Ważne! Obecni posiadacze wycofanych z oferty rachunków będą mogli nadal z nich korzystać na dotychczasowych zasadach, jednak konta te będą już niedostępne dla nowych klientów.Bank Pekao stworzył rachunek dla osób z różnymi oczekiwaniami. Zadowolone z produktu powinny być w równym stopniu np. osoby umiarkowanie aktywnie korzystające z konta oraz często przebywające za granicą. Konto Przekorzystne może się okazać interesujące dla osób w każdym wieku, choć szczególnie atrakcyjne warunki proponuje klientom do 26. roku życia.

Krótko mówiąc: dla każdego coś miłego. Po lekturze z pewnością przyznacie nam rację.

Praktycznie darmowe konto

Z tabeli opłat i prowizji wynika jasno – nawet jeśli Konto Przekorzystne przewiduje pewne niewielkie opłaty, to w praktyce bardzo łatwo ich uniknąć. Poniżej przedstawiamy szczegółowe parametry rachunku.

 • konto jest nieoprocentowane;
 • 6 zł/mies. za prowadzenie rachunku - opłaty można uniknąć, zapewniając w poprzednim miesiącu jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości 500 zł (z tytułu wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń) oraz dokonując zaledwie jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub płatności PeoPay;
 • dla klientów do 26. roku życia prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.
 • 0 zł za wydanie wielowalutowej karty debetowej MasterCard Debit FX z wybranym wizerunkiem (dostępnych jest ponad 70 wzorów);
 • 3 zł/mies. za obsługę karty, przy czym spełnienie warunku bezpłatnego prowadzenia konta zwalnia jednoczenie z opłaty za kartę;
 • od klientów do 26. roku życia opłata za kartę nie jest pobierana;
 • prowizje za wypłatę gotówki z bankomatu prezentują się następująco: - klienci do 26. roku życia – bezwarunkowo darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych;
 • klienci w wieku powyżej 26 lat - 0 zł za wypłatę z bankomatów własnych Banku Pekao; 2% kwoty transakcji (min. 5 zł) za wypłatę z pozostałych maszyn w Polsce i na świecie, przy czym spełnienie warunków bezpłatności konta w danym miesiącu uprawnia także do 2 darmowych wypłat z takich bankomatów;
 • 0,99 zł za wypłatę w ramach usługi cashback.
 • 0 zł za przelewy internetowe w polskiej walucie;
  • 0,20 zł za kody SMS służące do zatwierdzania transakcji (alternatywą jest darmowa mobilna autoryzacja)
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego i polecenia zapłaty;
 • 10 zł za przelew wewnętrzny lub zewnętrzny zlecony w oddziale lub placówce;
 • 4 zł za przelewy za pośrednictwem bankowości telefonicznej (konsultant/serwis automatyczny);
 • 9,90 zł za przelew europejski SEPA (tylko opcja SHA)
 • 0,50% (min. 30 zł, max. 250 zł) za przelew SWIFT w trybie zwykłym (stawka podstawowa).
 • 0 zł za wypłaty Blikiem ze wszystkich bankomatów w Polsce - zwolnienie obowiązuje co najmniej do 30 czerwca 2019 r.
 • 0 zł za sprawdzenie stanu konta w bankomacie Pekao, 0,99 zł w pozostałych bankomatach;
 • 0 zł za wydanie papierowego potwierdzenia przelewu;
 • 5 zł sporządzenie zestawienia transakcji dokonanych w danym miesiącu w roku bieżącym.

Internetowy wniosek o rachunek możesz złożyć na stronie Banku Pekao.

Jak widać, rachunek dla klientów w wieku do 26 lat jest praktycznie bezwarunkowo darmowy. Z kolei starsi posiadacze Konta Przekorzystego mogą w łatwy sposób zapewnić sobie zwolnienie z najważniejszych opłat, korzystając z rachunku z raczej umiarkowaną aktywnością.

Zapewne zwróciłeś uwagę na opłatę za każdy kod SMS służący do autoryzacji transakcji (0,20 zł). Jeśli często dokonujesz przelewów, to w skali miesiąca może się ona okazać pewnym obciążeniem. Na szczęście istnieje darmowa alternatywa w postaci zatwierdzania operacji w aplikacji (mobilna autoryzacja). Aby ją aktywować, wejdź w zakładkę z ustawieniami w bankowości elektronicznej.

Świetne konto dla podróżujących - karta wielowalutowa Mastercard Debit FX

Często przebywasz za granicą turystycznie lub służbowo? Z Kontem Przekorzystnym zyskujesz możliwość korzystania z karty wielowalutowej. Tym samym do każdego z Twoich rachunków – prowadzonego w złotych oraz walutowych – potrzebna Ci będzie tylko jedna karta. Sporym jej atutem jest fakt, że sam dokonasz wyboru jej wizerunku spośród ponad 70 dostępnych wzorów.

Dzięki karcie wielowalutowej Mastercard Debit FX możesz płacić oraz wypłacać gotówkę w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich bez opłaty za przewalutowanie. Wystarczy, że posiadasz wymagane środki na rachunku przypisanym do karty oraz prowadzonym w danej walucie. Co ważne, każde nowe konto walutowe jest dla posiadaczy Konta Przekorzystnego darmowe.

To jednak nie wszystko – z karty możesz korzystać za granicą na bardzo atrakcyjnych warunkach nawet wtedy, gdy nie posiadasz oddzielnego rachunku w konkretnej walucie. Transakcje dokonane z konta w złotych zostaną rozliczone po kursie Mastercard, a bank nie pobierze żadnej prowizji za przewalutowanie.

Przykład: posiadasz konta w PLN oraz w USD. Do ich obsługi wystarczy jedna karta wielowalutowa. Załóżmy jednak, że akurat jesteś w Niemczech i musisz uregulować rachunek w restauracji na kwotę 30 euro. W tej sytuacji po skorzystaniu z karty obciążone zostanie Twoje konto prowadzone w złotych. Z konta zostanie pobrana jedynie równowartość rachunku (30 euro to obecnie, wg kursu Mastercard, ok. 130 zł). Nie zapłacisz żadnej dodatkowej prowizji za przewalutowanie, zatem z Twojego rachunku ubędzie jedynie kwota należności za posiłek w restauracji.

Okazje dla oszczędzających i łowców promocji

Wspomnieliśmy już, że Konto Przekorzystne umożliwia swoim posiadaczom efektywne oszczędzanie czy wręcz zysk. Kluczem są tutaj oferty promujące rachunek wśród nowych klientów Banku Pekao.

Konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 2,5% w skali roku

Każdemu, kto oczekuje od konta dostępu do promocyjnej oferty oszczędnościowej, z pewnością przypadnie do gustu propozycja Banku Pekao dla nowych posiadaczy i współposiadaczy rachunku osobistego. Za jego otwarcie przysługuje Ci podwyższone oprocentowanie na darmowym koncie oszczędnościowym, wynoszące 2,5% w skali roku. Daje mu ono miejsce w czołówce naszego rankingu.

Atrakcyjne oprocentowanie dotyczy środków do 30 tys. zł i obowiązuje przez 180 dni. Środki powyżej wspomnianego salda lub po upływie promocyjnego okresu oprocentowane są na poziomie standardowego konta oszczędnościowego (obecnie 0,70%).

Uwaga! Ze specjalnej oferty oszczędnościowej możesz skorzystać jedynie do 30czerwca 2019 r. Ze szczegółami zapoznasz się tutaj.

Darmowe szkolenie dla młodych

Osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 26 r.ż. mogą otrzymać kod dostępu do platformy szkoleniowej OK, GO! Znajdą na niej artykuły z "Harvard Business Review", opracowania ekspertów banku Pekao a także zestaw 31 szkoleń z 6 obszarów. Jedno z nich jest dla nich bezpłatne, a drugie mogą wykupić z rabatem 75%.

Więcej o tej promocji napisaliśmy w tym artykule.

Aplikacja PeoPay – propozycja dla miłośników płatności mobilnych

Na szczególną uwagę zasługuje aplikacja mobilna Banku Pekao – PeoPay, oferująca płatności zbliżeniowe telefonem w technologii HCE. Takim sposobem płatności możesz posłużyć się także za granicą dzięki powiązaniu aplikacji z rachunkiem walutowym.

Pozostałe funkcje aplikacji to m.in. możliwość dokonywania transakcji Blik i szybkich przelewów na numer telefonu innych użytkowników PeoPay oraz płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR. Aplikacja mobilna pozwoli Ci także na wypłatę gotówki z bankomatu.

Jeśli posiadasz telefon wyposażony w czytnik linii papilarnych, to będziesz mógł odciskiem palca nie tylko zalogować się do aplikacji, ale także zatwierdzić przelew w kwocie do 200 zł. Niestety, klienci Pekao wciąż nie mogą korzystać z płatności Google Pay, jednak w zamian posiadacze iPhone'ów mają możliwość płacenia zbliżeniowo telefonem przez Apple Pay.

Płatności mobilne PeoPay oraz inne funkcjonalności aplikacji szczegółowo opisaliśmy w tym artykule.

Czy Konto Przekorzystne jest rzeczywiście korzystne?

Przyglądając się szczegółom propozycji Banku Pekao, możemy dojść do wniosku, że Konto Przekorzystne nie ustępuje swoim konkurentom na rynku tanich kont. Pewnym „zgrzytem” jest konieczność spełnienia przez klientów powyżej 26. roku życia pewnych warunków, by uniknąć opłat. Z drugiej strony nie są one wygórowane - zwolnienie z opłaty możemy zyskać już dzięki dość umiarkowanej aktywności na rachunku (wpływ 500 zł + transakcja bezgotówkowa). Młodsi klienci otrzymują bezpłatne konto, a do tego mogą wypłacać gotówkę bez prowizji także za granicą.

Skoro zaczęliśmy od minusów, to należy przypomnieć o stosunkowo niewielkiej kwocie objętej promocyjnym oprocentowaniem na rachunku oszczędnościowym (30 tys. zł). W dodatku, poza promocyjnym kontem, oferta oszczędnościowa Pekao jest raczej uboga (dotyczy to także lokat). Innym mankamentem jest opłata 0,20 zł za SMS-ową autoryzację przelewów, choć możesz po prostu skorzystać z darmowej alternatywy - mobilnej autoryzacji. Do tego klienci Pekao wciąż czekają na możliwość dokonywania płatności Google Pay. Nie są to jednak wady, które znacząco wpływają na naszą ocenę oferty rachunku osobistego w Pekao.

Rachunek (prze)korzystny przede wszystkim dla podróżujących

Jeśli natomiast mielibyśmy wskazać jedną grupę klientów, której szczególnie możemy polecić Konto Przekorzystne, to byłyby to zdecydowanie osoby często wyjeżdżające za granicę. Karta wielowalutowa umożliwiająca płatności i wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów bez opłat za przewalutowanie jest ogromnym atutem konta; tym bardziej, że nie jest nawet wymagane posiadanie rachunku w obcej walucie (transakcje z konta złotówkowego dokonane przy pomocy karty wielowalutowej zostaną po prostu rozliczone po kursie Mastercard bez prowizji za przewalutowanie).

Podsumowując, Konto Przekorzystne to oferta, której główną cechą jest uniwersalność. Rachunek łączy w sobie cechy stanowiące odpowiedź na oczekiwania różnych grup klientów. Nie będziemy więc zdziwieni, jeśli w kolejnych miesiącach będzie on zyskiwał na popularności.

Jak otworzyć Konto Przekorzystne?

Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem konta osobistego w Pekao, wejdź na stronę banku, a następnie uzupełnij formularz kontaktowy (wystarczy podać imię, nazwisko oraz nr telefonu, a także „odhaczyć” odpowiednie pola). Wkrótce skontaktuje się z Tobą pracownik banku, który poprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania o otwarcie rachunku oraz odpowie na Twoje ewentualne pytania.

Obecni posiadacze rachunków, które zostały wycofane z oferty, wciąż mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach. Jeśli jednak chciałbyś zmienić stare konto w Pekao na Konto Przekorzystne, zaznacz we wspomnianym formularzu opcję "Jestem klientem banku Pekao S.A.". Szczegółowych informacji udzieli Ci kontaktujący się z Tobą pracownik.

Ocena: 4.0

 • promocyjne konto oszczędnościowe 2,5%
 • darmowe szkolenie na platformie OK, GO! (dla osób między 18 a 26 r.ż.)
 • karta wielowalutowa z wybranym wizerunkiem
 • niskie, łatwe do uniknięcia opłaty (darmowe konto dla klientów do 26. roku życia)
 • aplikacja PeoPay z mobilnymi płatnościami zbliżeniowymi HCE, Blik i Apple Pay
 • opłata 0,20 zł za kod SMS
 • promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym dotyczy tylko niewielkich środków (do 30 tys. zł)
 • brak płatności Google Pay
 • uboga oferta oszczędnościowa poza promocją dla nowych klientów

Sylwetka Banku Pekao

Pekao SA to jeden z najstarszych polskich banków, który działa w naszym kraju już ponad 80 lat – dokładnie od 1929 r., kiedy powstał Bank Polska Kasa Opieki SA. Bank Pekao SA jest drugim co do wielkości aktywów bankiem w naszym kraju. Misja i zasady tej instytucji to budowanie wartości dla klientów, uczestnictwo w społecznościach lokalnych, tworzenie najlepszych miejsc pracy, osiąganie najwyższych standardów i wprowadzanie prostych rozwiązań.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Dla osób w wieku do 26. roku życia konto jest bezwarunkowo darmowe. Pozostali klienci zapłacą 6 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku oraz 3 zł za obsługę karty, chyba, że zapewnią w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł i dokonają przynajmniej jednej płatności bezgotówkowej (karta lub aplikacja mobilna). Bank nie pobiera opłat za korzystanie z własnych bankomatów oraz za przelewy internetowe.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Rachunek ma charakter uniwersalny i spełnia oczekiwania różnych grup klientów. Szczególnie zadowoleni powinni być studenci, a także osoby poszukujące promocyjnych ofert oszczędnościowych oraz często podróżujące za granicę.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Do Konta Przekorzystnego wydawana jest karta wielowalutowa, która pozwala na dokonywanie płatności i wypłatę gotówki za granicą bez prowizji za przewalutowanie. Posiadaczom rachunku przysługuje dostęp do konta oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Przed ukończeniem 26 r.ż. możesz skorzystać za darmo z 1 z 30 szkoleń na platformie Ok, GO! Wartość tej nagrody to kilkaset złotych.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera opłatę w wysokości 0,20 zł za każdy kod SMS służący do zatwierdzania transakcji. Poza promocyjną ofertą rachunku z oprocentowaniem 3,0% oferta oszczędnościowa Pekao nie jest szczególnie atrakcyjna. Klienci banku nie mogą dokonywać płatności Google Pay.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.