Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Przekorzystne: uniwersalny rachunek osobisty od Pekao z atrakcyjną premią

Konto Przekorzystne: uniwersalny rachunek osobisty od Pekao z atrakcyjną premią
Źródło: strona Banku Pekao
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

200 zł premii w Banku Pekao: 2 x 100 zł za darmowe konto + bezpłatny przez 6 miesięcy Pakiet Komfort
Trwa do: 31.12.2021
  • darmowe konto i niskie, łatwe do uniknięcia opłaty
  • konto polecane dla podróżnika ze względu na korzystne przewalutowania transakcji kartą
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek dzięki aplikacji PeoPay oraz pełnemu wachlarzowi płatności mobilnych
  • konto założysz w aplikacji mobilnej (tzw. metoda „na selfie”)

Wady:

  • uboga oferta oszczędnościowa
  • płatna autoryzacja przelewów przez SMS (opłaty można uniknąc decydujać się na autoryzację w aplikacji mobilnej)

Opinia eksperta

Konto Przekorzystne z pewnością zadowoli przede wszystkim podróżników, osoby poszukujące okazji do zysku w promocjach i oczywiście młodych klientów.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Rachunek pojawił się w ofercie Pekao w miejsce aż 4 wycofanych Eurokont (Intro, Kieszonkowego, Mobilnego i Aktywnego Plus). Wspominamy o tym dlatego, że nieuchronną konsekwencją takiego zabiegu było powstanie produktu uniwersalnego i spełniającego oczekiwania jak najszerszego grona klientów.

Bank Pekao stworzył rachunek dla osób z różnymi potrzebami. Zadowolone z produktu powinny być w równym stopniu np. osoby umiarkowanie aktywnie korzystające z konta oraz często przebywające za granicą. Konto Przekorzystne może się okazać interesujące dla osób w każdym wieku, choć szczególnie atrakcyjne warunki proponuje klientom do 26. roku życia. Krótko mówiąc: dla każdego coś miłego. Po lekturze z pewnością przyznacie nam rację.

Pełna analiza Konta Przekorzystnego Banku Pekao


Praktycznie darmowe konto

Z tabeli opłat i prowizji wynika jasno – nawet jeśli Konto Przekorzystne przewiduje pewne niewielkie opłaty, to w praktyce bardzo łatwo ich uniknąć. Poniżej przedstawiamy szczegółowe parametry rachunku.

Jak widać, rachunek dla klientów w wieku do 26 lat jest praktycznie bezwarunkowo darmowy. Z kolei starsi posiadacze Konta Przekorzystego mogą w łatwy sposób zapewnić sobie zwolnienie z najważniejszych opłat, korzystając z rachunku z raczej umiarkowaną aktywnością.

Zapewne zwróciłeś uwagę na opłatę za każdy kod SMS służący do autoryzacji transakcji. Jeśli często dokonujesz przelewów, to w skali miesiąca może się ona okazać pewnym obciążeniem. Na szczęście istnieje darmowa alternatywa w postaci zatwierdzania operacji w aplikacji (mobilna autoryzacja). Aby ją aktywować, wejdź w zakładkę z ustawieniami w bankowości elektronicznej.

Świetne konto dla podróżujących - karta wielowalutowa Mastercard Debit FX

Często przebywasz za granicą turystycznie lub służbowo? Z Kontem Przekorzystnym zyskujesz możliwość korzystania z karty wielowalutowej. Tym samym do każdego z Twoich rachunków – prowadzonego w złotych oraz walutowych – potrzebna Ci będzie tylko jedna karta. Sporym jej atutem jest fakt, że sam dokonasz wyboru jej wizerunku spośród kilkudziesięciu dostępnych wzorów.

Dzięki karcie wielowalutowej Mastercard Debit FX możesz płacić oraz wypłacać gotówkę w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich bez opłaty za przewalutowanie. Wystarczy, że posiadasz wymagane środki na rachunku przypisanym do karty oraz prowadzonym w danej walucie. Co ważne, każde nowe konto walutowe jest dla posiadaczy Konta Przekorzystnego darmowe.

To jednak nie wszystko – z karty możesz korzystać za granicą na bardzo atrakcyjnych warunkach nawet wtedy, gdy nie posiadasz oddzielnego rachunku w konkretnej walucie. Transakcje dokonane z konta w złotych zostaną przeliczone po kursie Mastercard na dolary amerykańskie, a następnie - również po kursie organizacji płatniczej - na złote. Bank nie pobierze żadnej prowizji za przewalutowanie.

Przykład: posiadasz konta w PLN oraz w USD. Do ich obsługi wystarczy jedna karta wielowalutowa. Załóżmy jednak, że akurat jesteś w Niemczech i musisz uregulować rachunek w restauracji na kwotę 30 euro. W tej sytuacji po skorzystaniu z karty obciążone zostanie Twoje konto prowadzone w złotych. Wartość rachunku zostanie przeliczona na USD, a następnie na PLN, w obu przypadkach po atrakcyjnym kursie stosowanym Mastercard. Nie zapłacisz żadnej dodatkowej prowizji za przewalutowanie, zatem z Twojego rachunku ubędzie jedynie kwota należności za posiłek w restauracji po podwójnym (ale i tak korzystnym) przewalutowaniu.

Interesujące propozycje dla łowców promocji

Konto Przekorzystne często objęte jest ciekawymi akcjami promocyjnymi. Oto aktualne oferty:

Aplikacja PeoPay – propozycja dla miłośników płatności mobilnych

Na szczególną uwagę zasługuje aplikacja mobilna Banku Pekao – PeoPay, dzięki której klienci Pekao mogą korzystać z płatności Google Pay lub Apple Pay. Istnieje również możliwość płacenia zegarkiem, wykorzystując płatność Garmin Pay i Fitbit Pay.

Pozostałe funkcje aplikacji to m.in. możliwość dokonywania transakcji Blik i szybkich przelewów na numer telefonu innych użytkowników PeoPay oraz płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR.

Oferta dla oszczędzających

Oto propozycja rachunku oszczędnościowego dla posiadaczy i współposiadaczy konta osobistego:

Czy Konto Przekorzystne jest rzeczywiście korzystne?

Przyglądając się szczegółom propozycji Banku Pekao, możemy dojść do wniosku, że Konto Przekorzystne nie ustępuje swoim konkurentom na rynku tanich kont. Pewnym „zgrzytem” jest konieczność spełnienia przez klientów powyżej 26. roku życia pewnych warunków, by uniknąć opłat za korzystanie z karty czy za 2 wypłaty z bankomatów obcych. Z drugiej strony nie są one wygórowane - zwolnienie z opłaty możemy zyskać już dzięki dość umiarkowanej aktywności na rachunku (wpływ 500 zł + transakcja bezgotówkowa). Młodsi klienci korzystają z karty debetowej za darmo, a do tego mogą wypłacać gotówkę bez prowizji także za granicą.

Skoro zaczęliśmy od minusów, to należy przypomnieć o niskim oprocentowaniu na rachunku oszczędnościowym. Innym mankamentem jest opłata za SMS-ową autoryzację przelewów, choć możesz po prostu skorzystać z darmowej alternatywy – mobilnej autoryzacji. Nie są to zatem wady, które znacząco wpływają na naszą ocenę oferty rachunku osobistego w Pekao.

Rachunek (prze)korzystny przede wszystkim dla podróżujących

Jeśli natomiast mielibyśmy wskazać jedną grupę klientów, której szczególnie możemy polecić Konto Przekorzystne, to byłyby to zdecydowanie osoby często wyjeżdżające za granicę. Karta wielowalutowa umożliwiająca płatności i wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów bez opłat za przewalutowanie jest ogromnym atutem konta; tym bardziej, że nie jest nawet wymagane posiadanie rachunku w obcej walucie (transakcje z konta złotówkowego dokonane przy pomocy karty wielowalutowej zostaną po prostu rozliczone po kursie Mastercard bez prowizji za przewalutowanie).

Podsumowując, Konto Przekorzystne to oferta, której główną cechą jest uniwersalność. Rachunek łączy w sobie cechy stanowiące odpowiedź na oczekiwania różnych grup klientów. Nie będziemy więc zdziwieni, jeśli w kolejnych miesiącach będzie on zyskiwał na popularności.

Jak otworzyć Konto Przekorzystne?

Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem konta osobistego w Pekao poza promocją, wejdź na stronę banku, a następnie uzupełnij formularz kontaktowy (wystarczy podać imię, nazwisko oraz nr telefonu, a także „odhaczyć” odpowiednie pola). Wkrótce skontaktuje się z Tobą pracownik banku, który poprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania o otwarcie rachunku oraz odpowie na Twoje ewentualne pytania.

Obecni posiadacze rachunków w Banku Pekao, które zostały wycofane z oferty, wciąż mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach. Jeśli jednak chciałbyś zmienić stare konto w Pekao na Konto Przekorzystne, zaznacz we wspomnianym formularzu opcję "Jestem klientem banku Pekao S.A.". Szczegółowych informacji udzieli Ci kontaktujący się z Tobą pracownik.

Na koniec dobra informacja – nie musisz przejmować się opłatą za kartę za miesiąc, w którym otworzyłeś konto. Wystarczy, że warunki zwalniające z tej prowizji zaczniesz spełniać od kolejnego (czyli pierwszego pełnego) miesiąca kalendarzowego.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.