Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Konto Przekorzystne: uniwersalny rachunek osobisty od Pekao ze 100 zł premii (i więcej) + 2% na Koncie Oszczędnościowym

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Konto Przekorzystne: uniwersalny rachunek osobisty od Pekao ze 100 zł premii (i więcej) + 2% na Koncie Oszczędnościowym
Źródło: strona Banku Pekao

Rachunek pojawił się w ofercie Pekao w miejsce aż 4 wycofanych Eurokont (Intro, Kieszonkowego, Mobilnego i Aktywnego Plus). Wspominamy o tym dlatego, że nieuchronną konsekwencją takiego zabiegu było powstanie produktu uniwersalnego i spełniającego oczekiwania jak najszerszego grona klientów.

Bank Pekao stworzył rachunek dla osób z różnymi potrzebami. Zadowolone z produktu powinny być w równym stopniu np. osoby umiarkowanie aktywnie korzystające z konta oraz często przebywające za granicą. Konto Przekorzystne może się okazać interesujące dla osób w każdym wieku, choć szczególnie atrakcyjne warunki proponuje klientom do 26. roku życia.

Krótko mówiąc: dla każdego coś miłego. Po lekturze z pewnością przyznacie nam rację.

Praktycznie darmowe konto

Z tabeli opłat i prowizji wynika jasno – nawet jeśli Konto Przekorzystne przewiduje pewne niewielkie opłaty, to w praktyce bardzo łatwo ich uniknąć. Poniżej przedstawiamy szczegółowe parametry rachunku.

Internetowy wniosek o rachunek możesz złożyć na stronie Banku Pekao.

Jak widać, rachunek dla klientów w wieku do 26 lat jest praktycznie bezwarunkowo darmowy. Z kolei starsi posiadacze Konta Przekorzystego mogą w łatwy sposób zapewnić sobie zwolnienie z najważniejszych opłat, korzystając z rachunku z raczej umiarkowaną aktywnością.

Zapewne zwróciłeś uwagę na opłatę za każdy kod SMS służący do autoryzacji transakcji. Jeśli często dokonujesz przelewów, to w skali miesiąca może się ona okazać pewnym obciążeniem. Na szczęście istnieje darmowa alternatywa w postaci zatwierdzania operacji w aplikacji (mobilna autoryzacja). Aby ją aktywować, wejdź w zakładkę z ustawieniami w bankowości elektronicznej.

Świetne konto dla podróżujących - karta wielowalutowa Mastercard Debit FX

Często przebywasz za granicą turystycznie lub służbowo? Z Kontem Przekorzystnym zyskujesz możliwość korzystania z karty wielowalutowej. Tym samym do każdego z Twoich rachunków – prowadzonego w złotych oraz walutowych – potrzebna Ci będzie tylko jedna karta. Sporym jej atutem jest fakt, że sam dokonasz wyboru jej wizerunku spośród kilkudziesięciu dostępnych wzorów.

Dzięki karcie wielowalutowej Mastercard Debit FX możesz płacić oraz wypłacać gotówkę w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich bez opłaty za przewalutowanie. Wystarczy, że posiadasz wymagane środki na rachunku przypisanym do karty oraz prowadzonym w danej walucie. Co ważne, każde nowe konto walutowe jest dla posiadaczy Konta Przekorzystnego darmowe.

To jednak nie wszystko – z karty możesz korzystać za granicą na bardzo atrakcyjnych warunkach nawet wtedy, gdy nie posiadasz oddzielnego rachunku w konkretnej walucie. Transakcje dokonane z konta w złotych zostaną przeliczone po kursie Mastercard na dolary amerykańskie, a następnie - również po kursie organizacji płatniczej - na złote. Bank nie pobierze żadnej prowizji za przewalutowanie.

Przykład: posiadasz konta w PLN oraz w USD. Do ich obsługi wystarczy jedna karta wielowalutowa. Załóżmy jednak, że akurat jesteś w Niemczech i musisz uregulować rachunek w restauracji na kwotę 30 euro. W tej sytuacji po skorzystaniu z karty obciążone zostanie Twoje konto prowadzone w złotych. Wartość rachunku zostanie przeliczona na USD, a następnie na PLN, w obu przypadkach po atrakcyjnym kursie stosowanym Mastercard. Nie zapłacisz żadnej dodatkowej prowizji za przewalutowanie, zatem z Twojego rachunku ubędzie jedynie kwota należności za posiłek w restauracji po podwójnym (ale i tak korzystnym) przewalutowaniu.

Interesujące propozycje dla Łowców promocji

Konto Przekorzystne często objęte jest ciekawymi akcjami promocyjnymi. Oto aktualne oferty:

Aplikacja PeoPay – propozycja dla miłośników płatności mobilnych

Na szczególną uwagę zasługuje aplikacja mobilna Banku Pekao – PeoPay, oferująca płatności zbliżeniowe telefonem w technologii HCE. Takim sposobem płatności możesz posłużyć się także za granicą dzięki powiązaniu aplikacji z rachunkiem walutowym.

Pozostałe funkcje aplikacji to m.in. możliwość dokonywania transakcji Blik i szybkich przelewów na numer telefonu innych użytkowników PeoPay oraz płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR.

Jeśli posiadasz telefon wyposażony w czytnik linii papilarnych, to będziesz mógł odciskiem palca nie tylko zalogować się do aplikacji, ale także zatwierdzić przelew w kwocie do 200 zł. Niestety, klienci Pekao wciąż nie mogą korzystać z płatności Google Pay, jednak w zamian posiadacze iPhone'ów mają możliwość płacenia zbliżeniowo telefonem przez Apple Pay. Istnieje również możliwość płacenia zegarkiem wykorzystując płatność Garmin Pay i Fitbit Pay.

Oferta dla oszczędzających

Oto propozycja rachunku oszczędnościowego dla posiadaczy i współposiadaczy konta osobistego:

Czy Konto Przekorzystne jest rzeczywiście korzystne?

Przyglądając się szczegółom propozycji Banku Pekao, możemy dojść do wniosku, że Konto Przekorzystne nie ustępuje swoim konkurentom na rynku tanich kont. Pewnym „zgrzytem” jest konieczność spełnienia przez klientów powyżej 26. roku życia pewnych warunków, by uniknąć opłat. Z drugiej strony nie są one wygórowane - zwolnienie z opłaty możemy zyskać już dzięki dość umiarkowanej aktywności na rachunku (wpływ 500 zł + transakcja bezgotówkowa). Młodsi klienci otrzymują bezpłatne konto, a do tego mogą wypłacać gotówkę bez prowizji także za granicą.

Skoro zaczęliśmy od minusów, to należy przypomnieć o niskim oprocentowaniu na rachunku oszczędnościowym. Innym mankamentem jest opłata za SMS-ową autoryzację przelewów, choć możesz po prostu skorzystać z darmowej alternatywy - mobilnej autoryzacji. Do tego klienci Pekao wciąż czekają na możliwość dokonywania płatności Google Pay. Nie są to jednak wady, które znacząco wpływają na naszą ocenę oferty rachunku osobistego w Pekao.

Rachunek (prze)korzystny przede wszystkim dla podróżujących

Jeśli natomiast mielibyśmy wskazać jedną grupę klientów, której szczególnie możemy polecić Konto Przekorzystne, to byłyby to zdecydowanie osoby często wyjeżdżające za granicę. Karta wielowalutowa umożliwiająca płatności i wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów bez opłat za przewalutowanie jest ogromnym atutem konta; tym bardziej, że nie jest nawet wymagane posiadanie rachunku w obcej walucie (transakcje z konta złotówkowego dokonane przy pomocy karty wielowalutowej zostaną po prostu rozliczone po kursie Mastercard bez prowizji za przewalutowanie).

Podsumowując, Konto Przekorzystne to oferta, której główną cechą jest uniwersalność. Rachunek łączy w sobie cechy stanowiące odpowiedź na oczekiwania różnych grup klientów. Nie będziemy więc zdziwieni, jeśli w kolejnych miesiącach będzie on zyskiwał na popularności.

Jak otworzyć Konto Przekorzystne?

Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem konta osobistego w Pekao poza promocją, wejdź na stronę banku, a następnie uzupełnij formularz kontaktowy (wystarczy podać imię, nazwisko oraz nr telefonu, a także „odhaczyć” odpowiednie pola). Wkrótce skontaktuje się z Tobą pracownik banku, który poprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania o otwarcie rachunku oraz odpowie na Twoje ewentualne pytania.

Obecni posiadacze rachunków w Banku Pekao, które zostały wycofane z oferty, wciąż mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach. Jeśli jednak chciałbyś zmienić stare konto w Pekao na Konto Przekorzystne, zaznacz we wspomnianym formularzu opcję "Jestem klientem banku Pekao S.A.". Szczegółowych informacji udzieli Ci kontaktujący się z Tobą pracownik.

Ocena redakcji łącznie:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety

150 zł premii za Konto Przekorzystne i 2% na Koncie Oszczędnościowym (+ 100 zł za polecenie)
  • konto założysz w aplikacji mobilnej (tzw. metoda „na selfie”)
  • niskie, łatwe do uniknięcia opłaty (darmowe konto dla klientów do 26. roku życia)
  • konto polecane dla podróżnika ze względu na korzystne przewalutowania transakcji kartą
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek dzięki aplikacji PeoPay oraz możliwości z korzystania z Blika, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay

Wady

  • brak płatności Google Pay
  • uboga oferta oszczędnościowa poza promocją dla nowych klientów

Opinia eksperta

Michał Radzimiński
Konto Przekorzystne z pewnością zadowoli przede wszystkim podróżników, osoby poszukujące okazji do zysku w promocjach i oczywiście młodych klientów.
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku.

Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.

Więcej o Bank Pekao