Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Konto Przekorzystne w Banku Pekao
Źródło: Bank Pekao
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

200 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao
Trwa do: 16.08.2023
  • darmowe konto i niskie, łatwe do uniknięcia opłaty
  • konto polecane dla podróżnika ze względu na korzystne przewalutowania transakcji kartą
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek dzięki aplikacji PeoPay oraz pełnemu wachlarzowi płatności mobilnych
  • konto założysz w aplikacji mobilnej (tzw. metoda „na selfie”)

Wady:

  • płatna autoryzacja przelewów przez SMS (opłaty można uniknąc decydujać się na autoryzację w aplikacji mobilnej)

Opinia eksperta

Konto Przekorzystne z pewnością zadowoli przede wszystkim podróżników, osoby poszukujące okazji do zysku w promocjach i oczywiście młodych klientów.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Przyjazne opłaty, dobra bankowość elektroniczna, a może atrakcyjne produkty towarzyszące? Priorytety klientów są różne, a próby zadowolenia każdego posiadacza rachunku – mniej lub bardziej udane.

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi Konta Przekorzystnego, a następnie oceń, czy oferta Banku Pekao spełnia Twoje oczekiwania.

Pełna analiza Konta Przekorzystnego Banku Pekao


Konto Przekorzystne – opłaty i prowizje

Poniżej przedstawiamy szczegółowe parametry rachunku.

Bank pobiera opłaty za każdy kod SMS służący do zatwierdzania transakcji. Istnieje jednak darmowa alternatywa w postaci zatwierdzania operacji w aplikacji (mobilna autoryzacja). Aby aktywować mobilną autoryzację transakcji, wejdź w zakładkę z ustawieniami w bankowości elektronicznej.

Co oferuje Konto Przekorzystne?

Z kontem osobistym w Banku Pekao wiąże się cały pakiet możliwości.

Serwis Pekao24 i aplikacja PeoPay

W bankowości internetowej Pekao24 klient ma dostęp do wszelkich operacji (np. przelewy, zlecenia stałe, polecenia zapłaty itd.) i ustawień posiadanych kont i kart. Serwis pozwala również na złożenie wniosku o kolejne produkty oraz na skorzystanie z dodatkowych usług i ofert promocyjnych.

Klienci Banku Pekao prawdopodobnie jeszcze częściej zarządzają finansami z poziomu aplikacji Peopay, której możliwości nie ustępują znacząco serwisowi internetowemu, a ponadto oferuje funkcje charakterystyczne tylko dla bankowości mobilnej – w tym chociażby płatności Blik i przelewy na telefon. Do aplikacji możemy logować się również biometrycznie, np. odciskiem palca.

Karta Rewolucyjna wielowalutowa (Mastercard / Visa Debit FX)

Osoby często przebywające za granicą turystycznie lub służbowo mają możliwość korzystania z karty wielowalutowej. Tym samym do każdego z rachunków – prowadzonego w złotych oraz walutowych – potrzebna jest tylko jedna karta.

Dzięki karcie wielowalutowej Mastercard Debit FX możesz płacić oraz wypłacać gotówkę w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich bez opłaty za przewalutowanie po kursie organizacji płatniczej.

Płatności mobilne

Klienci Banku Pekao mogą korzystać z następujących form nowoczesnych płatności: Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Pakiet Komfort

Dodatkową usługą dla posiadaczy kont osobistych w Banu Pekao jest Pakiet Komfort, obejmujący pakiet ubezpieczeń. Suma oraz rodzaje ubezpieczenia są uzależnione od tego, którą z opcji wybierzesz – Standard, Złoty czy Platynowy. Dodatkową zachętą są darmowe przelewy Express Elixir (2, 3 lub 4 w miesiącu).

Cena za Pakiet Komfort dla posiadających Konto Przekorzystne waha się od 6 zł do 12 zł miesięcznie.

Kliknij, aby powiększyć
Pakiet Komfort. Źródło: Bank Pekao.

Kto może otworzyć Konto Przekorzystne?

Oferta standardowego Konta Przekorzystnego jest skierowana do osób pełnoletnich. Warto jednak od razu zaznaczyć, że klienci, którzy nie ukończyli 26 r.ż. mogą korzystać z preferencyjnych warunków „studenckiej” wersji rachunku, podobnie zresztą jak osoby niepełnoletnie.

Konto Przekorzystne w wersjach do 26 lat oraz dla Młodych

W wersji konta dla klientów do 26 r.ż. bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku i to niezależnie od wykazywanej aktywności. Darmowe jest też wydanie karty i korzystanie z niej podczas codziennych transakcji, z korzystaniem z bankomatów na całym świecie włącznie.

Rzecz jasna za prowadzenie konta (Konto Przekorzystne dla Młodych) nie płacą również najmłodsi. O ile nie mają ukończonych 13 lat, nie mogą oni jednak otrzymać „dorosłej” karty debetowej, a jedynie kartę PeoPay KIDS, nad która pełną kontrolę (m.in. w zakresie wydatków i limitów transakcyjnych) sprawuje opiekun.

Konto Przekorzystne – promocje

Sprawdź, czy z rachunkiem powiązane są obecnie promocje dla nowych lub obecnych klientów:

Jak założyć Konto Przekorzystne?

Aby założyć konto osobiste w Pekao poza promocją i bez wychodzenia z domu, wejdź na stronę banku, a następnie wypełnij wniosek. Przez cały proces wnioskowania o konto możesz skorzystać z pomocy pracownika za pośrednictwem infolinii, czatu lub rozmowy wideo.

Oczywiście dostępna jest też opcja złożenia wniosku i zawarcia umowy w oddziale.

Otwórz konto na selfie

Otwarcie konta bez wychodzenia z domu umożliwia metoda „na selfie”, którą wykorzystuje już spora część banków. Podczas wypełniania internetowego wniosku należy wskazać opcję z biometryczną weryfikacją, która opiera się na udostępnieniu zdjęć twarzy oraz dokumentu tożsamości wnioskującego. Umowa zawierana jest w pełni zdalnie, pozostaje jedynie oczekiwać na przesyłkę z kartą debetową do konta.

Pozostałe produkty Banku Pekao S.A.

Produkty oszczędnościowe

Konto dla studenta

Konto dla dzieci

Karta kredytowa

Konto firmowe

Konto Przekorzystne – opinie, recenzja

Pora na moją ocenę rachunku i związanych z nim usług. Czy Konto Przekorzystne jest rzeczywiście korzystne?

Atrakcyjność opłat

Rachunek dla klientów w wieku do 26 lat jest praktycznie bezwarunkowo darmowy (bezpłatne prowadzenie Konta Przekorzystnego i karta, a także przelewy internetowe, zlecenia stałe itd.). Z kolei starsi posiadacze konta mogą w łatwy sposób zapewnić sobie zwolnienie z najważniejszych opłat, korzystając z tego rachunku płatniczego z raczej umiarkowaną aktywnością.

Dobra informacja – nie musisz przejmować się opłatą za kartę debetową za miesiąc, w którym otworzyłeś konto. Wystarczy, że warunki zwalniające z tej prowizji zaczniesz spełniać od kolejnego (czyli pierwszego pełnego) miesiąca kalendarzowego.

Polecam też korzystanie z mobilnej autoryzacji transakcji, co pozwoli uniknąć uciążliwych opłat za kody SMS.

Użyteczność rachunku

Czy poszczególne składniki oferty konta zasługują na uznanie? Sprawdzam.

Świetna aplikacja PeoPay i serwis Pekao24

Serwis transakcyjny posiada wszystko, czego możemy oczekiwać od bankowości internetowej – czytelny i intuicyjny interfejs, dostęp do operacji i ustawień produktów, możliwość wnioskowania o kolejne usługi oraz nawiązania kontaktu z bankiem.

Szczególnie dobre wrażenie robi jednak aplikacja PeoPay, w której nie brakuje także nieoczywistych funkcji. Z apką możesz wykonywać transakcje Blik, przelewy na numer telefonu oraz płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR. PeoPay daje też szybki podgląd rachunków w innych bankach przy wykorzystaniu otwartej bankowości, a nawet pozwala zlecić z nich przelew.

Zastrzeżeń nie budzi także dostępność metod płatności – klientom Banku Pekao są udostępniane wszystkie najpowszechniejsze ich rodzaje, w tym Blik oraz zbliżeniowe płatności mobilne.

Konto Przekorzystne z Kartą rewolucyjną (wielowalutową) Mastercard / Visa Debit FX

Do konta wydawana jest karta wielowalutowa, która z definicji służy do obsługi nie tylko rachunku złotowego, ale także kont w obcych walutach. Jedna karta do wielu rachunków – brzmi nieźle, prawda?

To jednak nie wszystko – z karty możesz korzystać za granicą na bardzo atrakcyjnych warunkach nawet bez zasilenia rachunku walutowego, a także wówczas, gdy… w ogóle nie posiadasz oddzielnego konta w konkretnej walucie. Transakcje dokonane z konta w złotych zostaną przeliczone po kursie Mastercard / Visa na dolary amerykańskie, a następnie – również po kursie organizacji płatniczej – na złote. Bank nie pobierze żadnej prowizji za przewalutowanie.

Przykład: posiadasz konta w PLN oraz w USD. Do ich obsługi wystarczy jedna karta wielowalutowa. Załóżmy jednak, że akurat jesteś w Niemczech i musisz uregulować rachunek w restauracji na kwotę 30 euro. W tej sytuacji po skorzystaniu z karty obciążone zostanie Twoje konto prowadzone w złotych. Wartość rachunku zostanie przeliczona na USD, a następnie na PLN, w obu przypadkach po atrakcyjnym kursie stosowanym przez Mastercarda lub Visę. Nie zapłacisz żadnej dodatkowej prowizji za przewalutowanie, zatem z Twojego rachunku ubędzie jedynie kwota należności za posiłek w restauracji po podwójnym (ale i tak korzystnym) przewalutowaniu.

Sporym atutem karty jest również fakt, że sam dokonasz wyboru jej wizerunku spośród kilkudziesięciu dostępnych wzorów.

Oferta oszczędnościowa – czy warto lokować środki w Pekao?

Choć Bank Pekao zasadniczo nigdy nie słynął z szerokiego wachlarza atrakcyjnych propozycji oszczędnościowych, nie znaczy to, że nie ma w tym zakresie niczego do zaoferowania.

Dla przykładu, oprocentowanie Konta Oszczędnościowego potrafi być naprawdę konkurencyjne – jednak pod warunkiem, że akurat dotyczy go specjalna promocja, a jej warunki pozwalają na zadowalający zysk z odsetek. To samo dotyczy lokat, których oprocentowanie potrafi przyjmować różne poziomy (standardowo wyższe stawki dotyczą lokat na nowe środki).

Obsługa klienta

Z bankiem możesz skontaktować się telefonicznie, także z poziomu aplikacji. Alternatywą jest formularz kontaktowy na stronie banku oraz, rzecz jasna, wizyta w jednym z licznych oddziałów.

Wygodnym środkiem komunikacji z bankiem jest czat dostępny z poziomu internetowego wniosku; ponieważ jest on jednak ukierunkowany na pomoc w zakładaniu konta, otrzymanie odpowiedzi na skomplikowane pytania dotyczące np. oferty niezwiązanej z kontem może być problematyczne.

Promocje i bonusy

Konto Przekorzystne regularnie objęte jest promocją dla nowych klientów. Zdarza się, że ofertę można połączyć chociażby z obowiązującą jednocześnie promocją oszczędnościową lub związaną z programem lojalnościowym Bezcenne Chwile (dotyczy kart od Mastercard). Co istotne, zdarza się, że z akcji specjalnych mogą korzystać także obecni posiadacze konta.

Konto Przekorzystne w Banku Pekao. Czy warto?

Rachunek pojawił się w ofercie Pekao w miejsce aż 4 wycofanych Eurokont (Intro, Kieszonkowego, Mobilnego i Aktywnego Plus). Wspominam o tym dlatego, że nieuchronną konsekwencją takiego zabiegu było powstanie produktu uniwersalnego i spełniającego oczekiwania jak najszerszego grona klientów.

Bank Pekao stworzył rachunek dla osób z różnymi potrzebami. Zadowolone z produktu powinny być w równym stopniu np. osoby umiarkowanie aktywnie korzystające z konta oraz często przebywające za granicą. Krótko mówiąc: dla każdego coś miłego.

Przyglądając się szczegółom propozycji Banku Pekao, możemy dojść do wniosku, że Konto Przekorzystne nie ustępuje swoim konkurentom na rynku tanich kont. Choć oferta zapewnia darmowe prowadzenie rachunku płatniczego, to pewnym „zgrzytem” jest konieczność spełnienia przez klientów powyżej 26. roku życia pewnych warunków, by uniknąć prowizji za korzystanie z karty czy za choćby dwie pierwsze wypłaty gotówki z obcych bankomatów miesiącu. Z drugiej strony nie są one wygórowane – zwolnienie z opłat możemy zyskać już dzięki dość umiarkowanej aktywności na rachunku – należy zapewnić miesięczne wpływy min. 500 zł (jednorazowo) i wykonać jedną transakcję kartą lub w PeoPay. Młodsi klienci korzystają z karty debetowej za darmo, a do tego mogą wypłacać gotówkę bez prowizji także za granicą.

Skoro zaczęliśmy od minusów, to należy wspomnieć jeszcze o niskim standardowym oprocentowaniu na rachunku oszczędnościowym. Innym mankamentem jest opłata za SMS-ową autoryzację przelewów, choć możesz po prostu skorzystać z darmowej alternatywy – mobilnej autoryzacji. Nie są to zatem wady, które znacząco wpływają na naszą ocenę oferty rachunku osobistego w Pekao.

Rachunek (prze)korzystny przede wszystkim dla podróżujących

Jeśli natomiast mielibyśmy wskazać jedną grupę klientów, której szczególnie możemy polecić Konto Przekorzystne, to byłyby to zdecydowanie osoby często wyjeżdżające za granicę. Karta wielowalutowa umożliwiająca płatności i wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów bez opłat za przewalutowanie jest ogromnym atutem konta; tym bardziej, że nie jest nawet wymagane posiadanie rachunku w obcej walucie (transakcje z konta złotówkowego dokonane przy pomocy karty wielowalutowej zostaną po prostu rozliczone po kursie Mastercard / Visa bez prowizji za przewalutowanie). Ponadto korzystanie z możliwości rachunku z aplikacją PeoPay nie sprawia żadnych problemów, co również jest istotne w czasach, w których mobilne bankowanie jest coraz powszechniejsze.

Podsumowując, Konto Przekorzystne to oferta, której główną cechą jest uniwersalność. Rachunek łączy w sobie cechy stanowiące odpowiedź na oczekiwania różnych grup klientów. Nie jest zatem żadnym zaskoczeniem, że wciąż zyskuje on na popularności.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.

Pytania i odpowiedzi: