Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + do 1000 zł premii!

Beata Szymańska
Beata Szymańska

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + do 1000 zł premii!
Źródło: strona Banku Pekao

W 2018 r. Bank Pekao odświeżył swoją ofertę dla firm i na miejsce siedmiu rachunków dla klientów biznesowych zaproponował jeden uniwersalny produkt przeznaczony dla szerokiej grupy odbiorców. Konto Przekorzystne Biznes dedykowane jest przedsiębiorcom prowadzącym działalność w różnych formach prawnych: od mikrofirm po duże spółki czy stowarzyszenia rejestrowe.

Aby zaspokoić oczekiwania tak różnych podmiotów, bank wprowadził szereg interesujących usług, a do tego dorzucił naprawdę konkurencyjne opłaty. W efekcie nowy rachunek może się spodobać zarówno małym detalistom przyjmującym płatności gotówką, jak i firmom rozliczającym się za pomocą przelewów. Konto powinno też zainteresować przedsiębiorców, którzy posiadają wielu kontrahentów zagranicznych i często wykonują transakcje w walutach obcych – trzeba przyznać, że Bank Pekao przygotował dla nich kompleksową ofertę, aktualnie jedną z najlepszych na rynku.

Ile zapłacisz za Konto Przekorzystne Biznes?

Koszty działalności gospodarczej, zwłaszcza w przypadku podmiotów startujących na rynku, potrafią być sporym obciążeniem firmowego budżetu. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy preferują konta, które są jednocześnie tanie i wygodne w obsłudze. Czy Konto Przekorzystne Biznes ma szansę spełnić te oczekiwania? Sprawdź najważniejsze opłaty związane z prowadzeniem rachunku.

Wniosek o konto możesz złożyć na tej stronie Banku Pekao.

Zwróć uwagę, że po spełnieniu jednego prostego warunku prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes staje się praktycznie bezpłatne. Co więcej – do wyboru masz aż 5 opcji pozwalających na uniknięcie opłaty. Trzeba przyznać, że jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, uwzględniające specyfikę działalności różnych podmiotów gospodarczych: od małych punktów handlowo-usługowych obsługujących płatności bezgotówkowe, po firmy kooperujące z zagranicą czy przedsiębiorstwa o wysokich miesięcznych obrotach. Wystarczy więc, że otrzymasz na konto wpływ min. 2 000 zł miesięcznie lub jeden wpływ z terminala POS, wykonasz przelew do ZUS/US lub jedną transakcję walutową albo opłacisz jedną ratę leasingu w Pekao Leasing – a bank zrezygnuje z pobrania prowizji.

A co z opłatą za obsługę karty? Choć na pierwszy rzut oka wydaje się wysoka, możesz jej uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł miesięcznie. Reasumując, jeśli będziesz korzystać z rachunku z umiarkowaną aktywnością, możesz łatwo zapewnić sobie zwolnienie z dwóch najważniejszych opłat.

Kompleksowa oferta walutowa dla biznesu

Przejdźmy jednak do mocnych stron Konta Przekorzystnego Biznes. Jak już wspomnieliśmy, bank przygotował kilka rozwiązań dedykowanych firmom realizującym wiele transakcji zagranicznych. Jeśli Twoja firma zajmuje się przede wszystkim importem lub eksportem, będziesz mógł skorzystać z takich udogodnień, jak bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach obcych, brak opłat za otrzymane przelewy dewizowe czy – wspomniany już wcześniej – pakiet 15 darmowych przelewów SEPA w miesiącu. Otrzymasz również dostęp do konkurencyjnych kursów walut w bankowości internetowej i mobilnej PeoPay.

Kolejną funkcjonalnością, która może Ci ułatwić prowadzenie biznesu, jest karta wielowalutowa. Możesz ją podpiąć jednocześnie do rachunku firmowego i do kont prowadzonych w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich. Dzięki temu rozliczysz transakcje bezgotówkowe bezpośrednio w danej walucie bez płacenia prowizji i kosztów przewalutowania. Mało tego, także transakcje z konta złotówkowego dokonane przy pomocy karty wielowalutowej zostaną rozliczone po kursie Mastercard bez prowizji za przewalutowanie.

Ukłon w stronę drobnych przedsiębiorców i detalistów

Konto Przekorzystne Biznes może być również dobrym wyborem w przypadku start-upów i mikroprzedsiębiorców. Młode firmy, dopiero rozpoczynające działalność gospodarczą, mogą liczyć na naprawdę uprzywilejowane warunki. Przez rok nie zapłacą ani grosza za prowadzenie konta, a dodatkowo - ze względu na niewielką skalę działalności - bez trudu zmieszczą się w limitach bezpłatnych operacji. W pierwszych miesiącach działalności gospodarczej, kiedy ważna jest każda złotówka - jest to naprawdę duży atut.

Bank nie zapomniał też o właścicielach punktów handlowo-usługowych i również im zaoferował szereg dodatkowych korzyści. Razem z rachunkiem mogą otrzymać terminal POS z funkcją przyjmowania płatności zbliżeniowych bez opłat za dzierżawę przez 18 miesięcy. Do tego przez 12 miesięcy bank dorzuca 0% prowizji rozliczeniowej (do kwoty 100 tys. zł. obrotu na jednym terminalu) oraz 0% prowizji od transakcji Diners Club i Blik, a także zapewnia bezpłatnie takie usługi, jak instalacja urządzenia, szkolenie personelu, serwis oraz wydruk logo. Ponadto klienci, którzy podpiszą z bankiem umowę o terminal, mogą dodatkowo zyskać premię w ramach dedykowanej promocji.

Aplikacja mobilna do zarządzania rachunkiem

Niewątpliwym atutem Konta Przekorzystnego Biznes jest aplikacja mobilna PeoPay, wyposażona w szereg ciekawych funkcjonalności. Są wśród nich: przelewy na rachunki krajowe i na numer telefonu (w ramach PeoPay), płatności Blik i Apple Pay, płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR czy wreszcie - płatności zbliżeniowe telefonem. Dodatkowo bank wyposażył aplikację w funkcję wielowalutową, tak więc możesz płacić swoim smartfonem także za granicą, nie ponosząc przy tym kosztów przewalutowania.

Aplikacja pozwoli Ci także na przeglądanie historii konta, wypłatę gotówki z bankomatu, szybsze opłacanie faktur (skanowanie numeru rachunku) czy skorzystanie z programu rabatowego. Słowem, dzięki niej będziesz mógł wygodnie zarządzać rachunkiem i szybko regulować firmowe zobowiązania.

Atrakcyjne promocje

Bank Pekao zadbał o dobre warunki prowadzenia Konta Przekorzystnego Biznes, ale stara się też zwrócić uwagę na ten rachunek interesującymi promocjami.

Komentarz redakcji

Trzeba przyznać, że pod względem kosztów oraz oferowanych możliwości nowe konto firmowe Pekao SA prezentuje się całkiem korzystnie. Jego niewątpliwą zaletą są konkurencyjne parametry cenowe, przyjazne zwłaszcza dla start-upów oraz mikroprzesiębiorców. Ci pierwsi przez rok zostaną zwolnieni z opłaty za prowadzenie rachunku, ci drudzy – będą mogli łatwo jej uniknąć, spełniając jeden z pięciu warunków bezpłatności konta. Darmowa może być także karta debetowa - wystarczy dokonać nią transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie.

Zadowolone z konta będą także osoby, które posiadają zagranicznych kontrahentów i realizują wiele transakcji walutowych. Takie ułatwienia, jak karta wielowalutowa, bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach, pakiet 15 darmowych przelewów SEPA, czy wreszcie szybki dostęp do platformy wymiany walut z pewnością ułatwią im prowadzenie biznesu.

Ponadto bank nie pobiera opłat za wypłaty z własnych bankomatów, przelewy do ZUS i US oraz za przelewy mobilne (tzn. wykonane w aplikacji PeoPay). Nie zapłacisz także za wypłatę środków w oddziale i wpłatę gotówki we wpłatomatach banku (pod warunkiem, że zmieścisz się w wyznaczonych przez Pekao kwotach). Natomiast w przypadku zewnętrznych przelewów internetowych będziesz mógł skorzystać z bezpłatnego pakietu, obejmującego 15 takich operacji (za kolejne zapłacisz 1,50 zł). Warto, abyś wziął ten fakt pod uwagę, zanim zdecydujesz się na otworzenie rachunku. Jeżeli wolisz zlecać przelewy przez Internet i miesięcznie wykonujesz wiele takich płatności, powinieneś dobrze skalkulować wszystkie koszty związane z tą operacją.

Jak wiadomo, nie ma produktów idealnych. Konto Przekorzystne Biznes - oprócz ewidentnych zalet – ma również dwa spore minusy. Pierwszym z nich jest brak przelewów natychmiastowych, drugim – mało atrakcyjna oferta oszczędnościowa. Firmy, które szukają okazji do korzystnego ulokowania nadwyżek, raczej nie będą zadowolone z przygotowanej przez bank propozycji. Dość powiedzieć, że maksymalne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym "Dobry Zysk dla Firmy" wynosi 0,1% i to dla salda powyżej 25 000 zł.

Reasumując, nowe konto firmowe Banku Pekao stanowi interesującą propozycję, której warto bliżej się przyjrzeć. Zwłaszcza że otwierając konto w promocji, można zdobyć nawet 1000 zł.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Nawet 1000 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA
  • możliwość zdalnego otwarcia konta
  • łatwe do uniknięcia opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty
  • pakiety darmowych operacji bankowych
  • karta wielowalutowa
  • nowoczesna aplikacja mobilna Peopay z mobilnymi płatnościami zbliżeniowymi HCE, Blik i Apple Pay oraz funkcją wielowalutową

Wady

  • brak ciekawej oferty oszczędnościowej
  • wysoka prowizja za wpłatę środków w oddziale
  • brak przelewów natychmiastowych

Opinia eksperta

Beata Szymańska
Naszym zdaniem Konto Przekorzystne Biznes odpowiada na oczekiwania różnych grup klientów - od małych start-upów po firmy z długim stażem. Atutem rachunku są konkurencyjne opłaty i rozbudowany pakiet przydatnych produktów i usług, m.in. kompleksowa oferta walutowa.
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku.

Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.

Więcej o Bank Pekao