Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA z premią do 2000 zł i bezterminowym zwolnieniem z opłat

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA z premią do 2000 zł i bezterminowym zwolnieniem z opłat
Źródło: strona Banku Pekao
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:
Oferta walutowa:
Oferta oszczędnościowa:
Aplikacja mobilna::

Zalety:

Nawet 2000 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + bezterminowe zwolnienie z opłat za konto
Do końca 23 dni
  • łatwe do uniknięcia opłaty za prowadzenie konta
  • nowoczesna aplikacja mobilna Peopay z mobilnymi płatnościami zbliżeniowymi Blik, Google Pay i Apple Pay oraz funkcją wielowalutową
  • jeżeli prowadzisz JDG, to konto założysz bez wizyty w oddziale
  • karta wielowalutowa

Wady:

  • brak ciekawej oferty oszczędnościowej
  • wysoka prowizja za wpłatę środków w oddziale

Opinia eksperta

Naszym zdaniem Konto Przekorzystne Biznes odpowiada na oczekiwania różnych grup klientów - od małych start-upów po firmy z długim stażem. Atutem rachunku są konkurencyjne opłaty i rozbudowany pakiet przydatnych produktów i usług, m.in. kompleksowa oferta walutowa.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto Przekorzystne Biznes dedykowane jest przedsiębiorcom prowadzącym działalność w różnych formach prawnych: od jednoosobowych działalności gospodarczych po duże spółki czy stowarzyszenia rejestrowe. Aby zaspokoić oczekiwania tak różnych podmiotów, bank wprowadził szereg interesujących usług, a do tego dorzucił naprawdę konkurencyjne opłaty.

Nowy rachunek może się spodobać zarówno małym detalistom przyjmującym płatności gotówką, jak i firmom rozliczającym się za pomocą przelewów. Konto powinno też zainteresować przedsiębiorców, którzy posiadają wielu kontrahentów zagranicznych i często wykonują transakcje w walutach obcych – trzeba przyznać, że Bank Pekao przygotował dla nich kompleksową ofertę, aktualnie jedną z najlepszych na rynku.

Pełna analiza Konta Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA


Ile zapłacisz za Konto Przekorzystne Biznes?

Koszty działalności gospodarczej, zwłaszcza w przypadku podmiotów startujących na rynku, potrafią być sporym obciążeniem firmowego budżetu. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy preferują konta, które są jednocześnie tanie i wygodne w obsłudze. Czy Konto Przekorzystne Biznes ma szansę spełnić te oczekiwania? Sprawdź najważniejsze opłaty związane z prowadzeniem rachunku.

Zwróć uwagę, jeśli będziesz korzystać z rachunku z umiarkowaną aktywnością, możesz łatwo zapewnić sobie zwolnienie z dwóch najważniejszych opłat. Co więcej – do wyboru masz aż 5 opcji pozwalających na uniknięcie prowizji za prowadzenie rachunku. Trzeba przyznać, że jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, uwzględniające specyfikę działalności różnych podmiotów gospodarczych: od małych punktów handlowo-usługowych obsługujących płatności bezgotówkowe, po firmy kooperujące z zagranicą czy przedsiębiorstwa o wysokich miesięcznych obrotach.

Kompleksowa oferta walutowa dla biznesu

Bank przygotował kilka rozwiązań dedykowanych firmom realizującym wiele transakcji zagranicznych. Jeśli Twoja firma zajmuje się przede wszystkim importem lub eksportem, będziesz mógł skorzystać z takich udogodnień, jak bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach obcych, brak opłat za otrzymane przelewy dewizowe czy – wspomniany już wcześniej – pakiet 15 darmowych przelewów SEPA w miesiącu.

Wraz z kontem firmowym otrzymasz również dostęp do konkurencyjnych kursów walut w Kantorze Pekao24. Usługa jest dostępna w bankowości internetowej i mobilnej PeoPay, jednak aby ją aktywować, musisz skontaktować się z infolinią lub odwiedzić placówkę banku. Transakcje wymiany walut między posiadanymi przez Ciebie w Banku Pekao rachunkami dewizowymi są realizowane w formie przelewu wewnętrznego, tak więc dysponujesz pieniędzmi od razu po zatwierdzeniu transakcji.

Kolejną funkcjonalnością, która może Ci ułatwić prowadzenie biznesu, jest karta wielowalutowa. Możesz ją podpiąć jednocześnie do rachunku firmowego i do kont prowadzonych w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich. Dzięki temu rozliczysz transakcje bezgotówkowe bezpośrednio w danej walucie bez płacenia prowizji i kosztów przewalutowania. Mało tego, także transakcje z konta złotówkowego dokonane przy pomocy karty wielowalutowej zostaną rozliczone po kursie Mastercard bez prowizji za przewalutowanie.

Ukłon w stronę drobnych przedsiębiorców i detalistów

Konto Przekorzystne Biznes może być również dobrym wyborem w przypadku start-upów i mikroprzedsiębiorców. Młode firmy, stawiające pierwsze kroki na rynku, mogą liczyć na naprawdę uprzywilejowane warunki. Po pierwsze, za pośrednictwem banku mogą za jednym zamachem otworzyć firmowe konto i zarejestrować działalność gospodarczą z wykorzystaniem profilu zaufanego - wystarczy, że wypełnią wniosek w Pekao24 lub w aplikacji mobilnej.

Po drugie, przez rok nie zapłacą ani grosza za prowadzenie rachunku, a dodatkowo – ze względu na niewielką skalę działalności – bez trudu zmieszczą się w limitach bezpłatnych operacji. W pierwszych miesiącach działalności gospodarczej, kiedy ważna jest każda złotówka – jest to naprawdę duży atut.

Bank Pekao nie zapomniał też o właścicielach punktów handlowo-usługowych i zaoferował im terminal płatniczy bez opłat za dzierżawę przez 18 miesięcy (12 miesięcy w ramach programu Polska Bezgotówkowa + 6 miesięcy w ramach wewnętrznej promocji banku). W zależności od modelu standardowa prowizja za dzierżawę terminala wynosi od 30 do 50 zł miesięcznie, natomiast prowizja od przyjmowanych transakcji kartowych kształtuje się na poziomie 0,7%.

Oferta kredytowa

Dla wielu przedsiębiorców dużym atutem Konta Przekorzystnego Biznes jest rozbudowana oferta kredytowa, obejmująca m.in. kredyty obrotowe i inwestycyjne, kredyty dla mikroprzedsiębiorstw z gwarancją EFI EaSI, szybką Pożyczkę Przekorzystną Biznes, kredyt technologiczny czy kredyt przeznaczony dla podmiotów ubiegających się o dotacje z funduszy unijnych.

Kolejną ciekawą propozycją jest karta kredytowa MOTO Biznes umożliwiająca zwrot za płatności bezgotówkowe dokonane na stacjach paliw na terenie Polski (maksymalnie 50 zł w danym cyklu rozliczeniowym).

Aplikacja mobilna do zarządzania rachunkiem

Niewątpliwym atutem Konta Przekorzystnego Biznes jest nowoczesna bankowość mobilna PeoPay wyposażona w szereg ciekawych funkcjonalności. Są wśród nich: przelewy na rachunki krajowe i na numer telefonu (w ramach PeoPay), płatności Blik, Google Pay i Apple Pay, płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR czy wreszcie – płatności zbliżeniowe telefonem. Dodatkowo bank wyposażył aplikację w funkcję wielowalutową, tak więc możesz płacić swoim smartfonem także za granicą, nie ponosząc przy tym kosztów przewalutowania.

Aplikacja pozwoli Ci także na przeglądanie historii konta, wypłatę gotówki z bankomatu, szybsze opłacanie faktur (skanowanie numeru rachunku) czy skorzystanie z programu rabatowego. Słowem, dzięki niej będziesz mógł wygodnie zarządzać rachunkiem i szybko regulować firmowe zobowiązania.

Co więcej, jeśli posiadasz w Banku Pekao rachunek indywidualny i firmowy lub obsługujesz kilka firm, możesz powiązać wszystkie te konta i przełączać pomiędzy nimi bez konieczności ponownego logowania za każdym razem do serwisu bankowości elektronicznej Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Co możesz zyskać w promocjach?

Bank Pekao zadbał o dobre warunki prowadzenia Konta Przekorzystnego Biznes, ale stara się też zwrócić uwagę na ten rachunek interesującymi promocjami.

Jak założyć Konto Przekorzystne Biznes?

Jeśli chcesz otworzyć rachunek poza promocją, prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i jednocześnie posiadasz w Banku Pekao konto osobiste, możesz założyć rachunek firmowy bez wychodzenia z domu. W tym celu wypełnij wniosek na stronie banku, a następnie otwórz konto w aplikacji mobilnej PeoPay metodą na "selfie". Alternatywną opcją jest wizyta w oddziale.

Konto Przekorzystne Biznes okiem redakcji

Jak wiadomo, nie ma produktów idealnych. Konto Przekorzystne Biznes – oprócz ewidentnych zalet – ma również jeden spory minus, a mianowicie nieatrakcyjną ofertę oszczędnościową. Firmy, które szukają okazji do korzystnego ulokowania nadwyżek, raczej nie będą zadowolone z przygotowanej przez bank propozycji.

Natomiast pod względem kosztów firmowe konto Pekao SA prezentuje się całkiem korzystnie. Jego niewątpliwą zaletą są konkurencyjne parametry cenowe, przyjazne zwłaszcza dla start-upów oraz mikroprzesiębiorców. Ci pierwsi przez rok zostaną zwolnieni z opłaty za prowadzenie rachunku, ci drudzy – będą mogli łatwo jej uniknąć, spełniając jeden z pięciu warunków bezpłatności konta.Darmowe mogą być także karty płatnicze (zarówno standardowa, jak i wielowalutowa) - wystarczy, że użyjesz ich do wykonania transakcji bezgotówkowych na min. 500 zł miesięcznie.

Zadowolone z konta będą także osoby, które posiadają zagranicznych kontrahentów i realizują wiele transakcji walutowych. Takie ułatwienia, jak karta wielowalutowa, bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach, pakiet 15 darmowych przelewów SEPA, czy wreszcie szybki dostęp do platformy wymiany walut z pewnością ułatwią im prowadzenie biznesu.

Natomiast w przypadku zewnętrznych przelewów internetowych będziesz mógł skorzystać z bezpłatnego pakietu, obejmującego 15 takich operacji (za kolejne zapłacisz 1,50 zł). Warto, abyś wziął ten fakt pod uwagę, zanim zdecydujesz się na otworzenie rachunku. Jeżeli wolisz zlecać przelewy przez Internet i miesięcznie wykonujesz wiele takich płatności, powinieneś dobrze skalkulować wszystkie koszty związane z tą operacją.

I wreszcie Konto Przekorzystne Biznes może spodobać się osobom, które cenią nowoczesną bankowość elektroniczną. PeoPay w Pekao to jedna z ciekawszych bankowych aplikacji mobilnych, a jej aktualna wersja umożliwia praktycznie pełną obsługę rachunku przez smartfona. Ponadto udostępnione przez bank rozwiązania umożliwią Ci swobodne dokonywanie płatności (zarówno Apple Pay / Google Pay, jak i Blikiem).

Reasumując, konto firmowe Banku Pekao stanowi interesującą propozycję, której warto bliżej się przyjrzeć.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.