My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + do 600 zł premii!

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + do 600 zł premii!
Źródło: Źródło obrazk: strona Banku Pekao

Konto Przekorzystne Biznes może przypaść do gustu zarówno firmom debiutującym na rynku, jak i podmiotom z długim stażem. Przy niewielkiej aktywności rachunek jest praktycznie bezpłatny, darmowe są także przelewy przez aplikację mobilną oraz 5 przelewów SEPA w miesiącu. Możesz korzystać z karty wielowalutowej, bezpłatnych rachunków pomocniczych w walucie obcej. W promocjach do zdobycia jest nawet 600 zł i 3 darmowe szkolenia e-learningowe.

W 2018 r. Bank Pekao odświeżył swoją ofertę dla firm i na miejsce siedmiu rachunków dla klientów biznesowych zaproponował jeden uniwersalny produkt przeznaczony dla szerokiej grupy odbiorców. Konto Przekorzystne Biznes dedykowane jest przedsiębiorcom prowadzącym działalność w różnych formach prawnych: od mikrofirm po duże spółki czy stowarzyszenia rejestrowe.

Aby zaspokoić oczekiwania tak różnych podmiotów, bank wprowadził szereg interesujących usług, a do tego dorzucił naprawdę konkurencyjne opłaty. W efekcie nowy rachunek może się spodobać zarówno małym detalistom przyjmującym płatności gotówką, jak i firmom rozliczającym się za pomocą przelewów. Konto powinno też zainteresować przedsiębiorców, którzy posiadają wielu kontrahentów zagranicznych i często wykonują transakcje w walutach obcych – trzeba przyznać, że Bank Pekao przygotował dla nich kompleksową ofertę, aktualnie jedną z najlepszych na rynku.

Ile zapłacisz za Konto Przekorzystne Biznes?

Koszty działalności gospodarczej, zwłaszcza w przypadku podmiotów startujących na rynku, potrafią być sporym obciążeniem firmowego budżetu. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy preferują konta, które są jednocześnie tanie i wygodne w obsłudze. Czy Konto Przekorzystne Biznes ma szansę spełnić te oczekiwania? Sprawdź najważniejsze opłaty związane z prowadzeniem rachunku.

Zwróć uwagę, że po spełnieniu jednego prostego warunku prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes staje się praktycznie bezpłatne. Co więcej – do wyboru masz aż 5 opcji pozwalających na uniknięcie opłaty. Trzeba przyznać, że jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, uwzględniające specyfikę działalności różnych podmiotów gospodarczych: od małych punktów handlowo-usługowych obsługujących płatności bezgotówkowe, po firmy kooperujące z zagranicą czy przedsiębiorstwa o wysokich miesięcznych obrotach. Wystarczy więc, że otrzymasz na konto wpływ min. 2 000 zł miesięcznie lub jeden wpływ z terminala POS, wykonasz przelew do ZUS/US lub jedną transakcję walutową albo opłacisz jedną ratę leasingu w Pekao Leasing – a bank zrezygnuje z pobrania prowizji.

A co z opłatą za obsługę karty? Choć na pierwszy rzut oka wydaje się wysoka, możesz jej uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł miesięcznie. Reasumując, jeśli będziesz korzystać z rachunku z umiarkowaną aktywnością, możesz łatwo zapewnić sobie zwolnienie z dwóch najważniejszych opłat.

Pełną tabelę opłata i prowizji znajdziesz tutaj.

Kompleksowa oferta walutowa dla biznesu

Przejdźmy jednak do mocnych stron Konta Przekorzystnego Biznes. Jak już wspomnieliśmy, bank przygotował kilka rozwiązań dedykowanych firmom realizującym wiele transakcji zagranicznych. Jeśli Twoja firma zajmuje się przede wszystkim importem lub eksportem, będziesz mógł skorzystać z takich udogodnień, jak bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach obcych, brak opłat za otrzymane przelewy dewizowe czy – wspomniany już wcześniej – pakiet 5 darmowych przelewów SEPA w miesiącu. Otrzymasz również dostęp do konkurencyjnych kursów walut w bankowości internetowej i mobilnej PeoPay.

Kolejną funkcjonalnością, która może Ci ułatwić prowadzenie biznesu, jest karta wielowalutowa. Możesz ją podpiąć jednocześnie do rachunku firmowego i do kont prowadzonych w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich. Dzięki temu rozliczysz transakcje bezgotówkowe bezpośrednio w danej walucie bez płacenia prowizji i kosztów przewalutowania. Mało tego, także transakcje z konta złotówkowego dokonane przy pomocy karty wielowalutowej zostaną rozliczone po kursie Mastercard bez prowizji za przewalutowanie.

Ukłon w stronę drobnych przedsiębiorców i detalistów

Konto Przekorzystne Biznes może być również dobrym wyborem w przypadku start-upów i mikroprzedsiębiorców. Młode firmy, dopiero rozpoczynające działalność gospodarczą, mogą liczyć na naprawdę uprzywilejowane warunki. Przez rok nie zapłacą ani grosza za prowadzenie konta, a dodatkowo - ze względu na niewielką skalę działalności - bez trudu zmieszczą się w limitach bezpłatnych operacji. W pierwszych miesiącach działalności gospodarczej, kiedy ważna jest każda złotówka - jest to naprawdę duży atut.

Bank nie zapomniał też o właścicielach punktów handlowo-usługowych i również im zaoferował szereg dodatkowych korzyści. Razem z rachunkiem mogą otrzymać terminal POS z funkcją przyjmowania płatności zbliżeniowych bez opłat za dzierżawę przez 18 miesięcy. Do tego przez 12 miesięcy bank dorzuca 0% prowizji rozliczeniowej (do kwoty 100 tys. zł. obrotu na jednym terminalu) oraz 0% prowizji od transakcji Diners Club i Blik, a także zapewnia bezpłatnie takie usługi, jak instalacja urządzenia, szkolenie personelu, serwis oraz wydruk logo. Ponadto klienci, którzy podpiszą z bankiem umowę o terminal, mogą dodatkowo zyskać premię w ramach dedykowanej promocji.

Aplikacja mobilna do zarządzania rachunkiem

Niewątpliwym atutem Konta Przekorzystnego Biznes jest aplikacja mobilna PeoPay, wyposażona w szereg ciekawych funkcjonalności. Są wśród nich: przelewy na rachunki krajowe i na numer telefonu (w ramach PeoPay), płatności Blik i Apple Pay, płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR czy wreszcie - płatności zbliżeniowe telefonem. Dodatkowo bank wyposażył aplikację w funkcję wielowalutową, tak więc możesz płacić swoim smartfonem także za granicą, nie ponosząc przy tym kosztów przewalutowania.

Aplikacja pozwoli Ci także na przeglądanie historii konta, wypłatę gotówki z bankomatu, szybsze opłacanie faktur (skanowanie numeru rachunku) czy skorzystanie z programu rabatowego. Słowem, dzięki niej będziesz mógł wygodnie zarządzać rachunkiem i szybko regulować firmowe zobowiązania.

Atrakcyjne bonusy

Bank Pekao zadbał o atrakcyjne warunki prowadzenia Konta Przekorzystnego Biznes, ale stara się też zwrócić uwagę na ten rachunek atrakcyjnymi promocjami.

Nawet 600 zł w gotówce

W akcji "600 zł na dobry start z Pekao" do zdobycia są 3 premie po 200 zł. Pierwszą z nich możesz zdobyć za założenie Konta Przekorzystnego Biznes i aktywne korzystanie z niego. Druga związana jest z sięgnięciem po jeden z produktów kredytowych z oferty banku (np. po kartę kredytową), a trzecia z podpisaniem umowy na korzystanie z terminala płatniczego.

Wymagania banku są bardzo proste i, naszym zdaniem, bonusy są w zasięgu każde go przedsiębiorcy.

O szczegółach tej akcji pisaliśmy w tym artykule.

3 darmowe szkolenia w promocji

W promocji "OK GO Biznes!" nagrodą jest bezpłatny dostęp do specjalnej platformy e-learningowej, na której możesz za darmo zrealizować za darmo 3 szkolenia wybrane z 6 obszarów tematycznych. Otrzymasz także bezpłatną prenumeratę Harvard Business Review oraz prawo zakupu kolejnych szkoleń z 75-procentowym rabatem.

Szczegółowe informacje o tej promocji znajdziesz w naszym artykule.

Komentarz redakcji

Trzeba przyznać, że pod względem kosztów oraz oferowanych możliwości nowe konto firmowe Pekao SA prezentuje się całkiem korzystnie. Jego niewątpliwą zaletą są konkurencyjne parametry cenowe, przyjazne zwłaszcza dla start-upów oraz mikroprzesiębiorców. Ci pierwsi przez rok zostaną zwolnieni z opłaty za prowadzenie rachunku, ci drudzy – będą mogli łatwo jej uniknąć, spełniając jeden z pięciu warunków bezpłatności konta. Darmowa może być także karta debetowa - wystarczy dokonać nią transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie.

Zadowolone z konta będą także osoby, które posiadają zagranicznych kontrahentów i realizują wiele transakcji walutowych. Takie ułatwienia, jak karta wielowalutowa, bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach, pakiet 5 darmowych przelewów SEPA, czy wreszcie szybki dostęp do platformy wymiany walut z pewnością ułatwią im prowadzenie biznesu.

Ponadto bank nie pobiera opłat za wypłaty z własnych bankomatów, przelewy do ZUS i US oraz za przelewy mobilne (tzn. wykonane w aplikacji PeoPay). Nie zapłacisz także za wypłatę środków w oddziale i wpłatę gotówki we wpłatomatach banku (pod warunkiem, że zmieścisz się w wyznaczonych przez Pekao kwotach). Natomiast w przypadku zewnętrznych przelewów internetowych będziesz mógł skorzystać z bezpłatnego pakietu, obejmującego 15 takich operacji (za kolejne zapłacisz 1,50 zł). Warto, abyś wziął ten fakt pod uwagę, zanim zdecydujesz się na otworzenie rachunku. Jeżeli wolisz zlecać przelewy przez Internet i miesięcznie wykonujesz wiele takich płatności, powinieneś dobrze skalkulować wszystkie koszty związane z tą operacją.

Jak wiadomo, nie ma produktów idealnych. Konto Przekorzystne Biznes - oprócz ewidentnych zalet – ma również dwa spore minusy. Pierwszym z nich jest brak przelewów natychmiastowych, drugim – mało atrakcyjna oferta oszczędnościowa. Firmy, które szukają okazji do korzystnego ulokowania nadwyżek, raczej nie będą zadowolone z przygotowanej przez bank propozycji. Dość powiedzieć, że maksymalne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym "Dobry Zysk dla Firmy" wynosi 0,25% i to dla salda powyżej 100 000 zł. Jeżeli wpłacisz na konto mniejsze środki, bank zaoferuje Ci oprocentowanie od 0,10% do 0,20%.

W porównaniu z ofertą banków zajmujących dwa pierwsze miejsca w naszym rankingu, firmowe depozyty w Pekao SA wypadają więcej niż skromnie. Nie są to jednak wady, które w znaczący sposób obniżają atrakcyjność tego rachunku.

Reasumując, nowe konto firmowe Banku Pekao stanowi interesującą propozycję, której warto bliżej się przyjrzeć. Zwłaszcza, że otwierając konto w promocji, można zdobyć nawet 600 zł i do tego 3 darmowe szkolenia na platformie e-learningowej.

Zalety

3 darmowe szkolenia dla przedsiębiorców za Konto Przekorzystne Biznes
  • łatwe do uniknięcia opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty
  • pakiety darmowych operacji bankowych
  • karta wielowalutowa
  • nowoczesna aplikacja mobilna Peopay z mobilnymi płatnościami zbliżeniowymi HCE, Blik i Apple Pay oraz funkcją wielowalutową

Wady

  • brak przelewów natychmiastowych
  • brak ciekawej oferty oszczędnościowej
  • wysoka prowizja za wpłatę środków w oddziale

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Regulamin promocji OK GO Biznes
  3. Regulamin akcji "600 zł na dobry start z Pekao"

O banku

Pekao SA to jeden z najstarszych polskich banków, który działa w naszym kraju już ponad 80 lat – dokładnie od 1929 r., kiedy powstał Bank Polska Kasa Opieki SA. Bank Pekao SA jest drugim co do wielkości aktywów bankiem w naszym kraju. Misja i zasady tej instytucji to budowanie wartości dla klientów, uczestnictwo w społecznościach lokalnych, tworzenie najlepszych miejsc pracy, osiąganie najwyższych standardów i wprowadzanie prostych rozwiązań.

Czytaj więcej

Komentarze