Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Przekorzystne Biznes dla firm w Banku Pekao

Konto Przekorzystne Biznes dla firm w Banku Pekao
Źródło: strona Banku Pekao
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Nawet 2000 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + zwolnienie z opłat za konto przez rok
Do końca 25 dni
  • łatwe do uniknięcia opłaty za prowadzenie konta
  • nowoczesna aplikacja mobilna Peopay z mobilnymi płatnościami zbliżeniowymi Blik, Google Pay i Apple Pay oraz funkcją wielowalutową
  • jeżeli prowadzisz JDG, konto założysz bez wizyty w oddziale
  • karta wielowalutowa

Wady:

  • wysoka prowizja za wpłatę środków w oddziale

Opinia eksperta

Moim zdaniem Konto Przekorzystne Biznes odpowiada na oczekiwania różnych grup klientów – od małych start-upów po firmy z długim stażem. Atutem rachunku są konkurencyjne opłaty i rozbudowany pakiet przydatnych produktów i usług, m.in. kompleksowa oferta walutowa.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!


Przedsiębiorcy preferują konta, które są jednocześnie tanie i wygodne w obsłudze. Czy Konto Przekorzystne Biznes ma szansę spełnić te oczekiwania?

Pełna analiza Konta Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA


Konto Przekorzystne Biznes – opłaty i prowizje

Oto najważniejsze opłaty związane z prowadzeniem rachunku.

Co oferuje konto firmowe w Pekao?

Wielu przedsiębiorców zwraca uwagę nie tylko na koszty związane z prowadzeniem konta. Równie istotne są dla nich dodatkowe usługi, z których mogą skorzystać.

Bankowość elektroniczna

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mają do wyboru 2 systemy transakcyjne: Pekao24 i PekaoBiznes24 różniące się zakresem funkcjonalności.

Bankowość Pekao24

System transakcyjny Pekao24 jest dedykowany mniejszym przedsiębiorstwom i umożliwia przeprowadzanie podstawowych operacji, takich jak przelewy krajowe i zagraniczne, przelewy do ZUS i US oraz przelewy natychmiastowe.

Posiada również takie udogodnienia jak przelewy z zapisanego szablonu odbiorców oraz pobieranie rozmaitych zaświadczeń (w tym opinii bankowych). Użytkownik Pekao24 może również zaktualizować swoje dane osobowe, zdalnie odzyskać hasło do logowania bez konieczności kontaktu z konsultantem, skorzystać z usługi AutoPay oraz wymienić waluty w Kantorze Walutowym. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest usługa otwartej bankowości.

PekaoBiznes24

Natomiast platforma internetowa PekaoBiznes24 – oprócz wymienionych wcześniej funkcji – udostępnia wachlarz narzędzi wspomagających prowadzenie biznesu i zarządzanie środkami finansowymi przedsiębiorstwa. System jest przeznaczony przede wszystkim dla większych spółek, wspólnot, jednostek samorządu i fundacji, jednak mogą z niego korzystać również małe jednoosobowe działalności gospodarcze, o ile mają taką potrzebę.

Warto jednak podkreślić, że PekaoBiznes24 zawiera wiele opcji przydatnych raczej dla większych przedsiębiorstw. Przykładowo, są to zlecenia masowe, dodawanie i usuwanie użytkowników, którzy mają dostęp do rachunku, integracja systemu finansowo-księgowego firmy z systemem bankowości internetowej, usługa "Autowypłata" (czyli możliwość dokonywania wypłat bez pośrednictwa rachunku bankowego ich beneficjenta) oraz zaawansowane narzędzia raportowe.

Księgowość z Żubrem

Jest to usługa powiązana z bankowością elektroniczną Pekao24 i przeznaczona dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Umożliwia przedsiębiorcom skorzystanie ze wsparcia profesjonalnej księgowej bądź też samodzielne prowadzenie księgowości. Za pośrednictwem platformy klienci mogą m.in. rozliczyć się z fiskusem, zdefiniować faktury cykliczne, prowadzić tzw. "windykację miękką" oraz planować firmowe wydatki.

Aby zyskać do dostęp platformy, należy wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Aplikacja mobilna

Także aplikacja PeoPay jest wyposażona w szereg funkcjonalności ułatwiających zarządzanie rachunkiem i regulowanie firmowych zobowiązań. Są w niej dostępne takie opcje jak przelewy na rachunki krajowe (w tym przelewy na telefon BLIK), opłacanie rachunków i faktur z wykorzystaniem kodów QR oraz płatności zbliżeniowe telefonem. Dodatkowo apka posiada funkcję wielowalutową, tak więc można płacić smartfonem także za granicą, nie ponosząc przy tym kosztów przewalutowania.

Bankowość mobilna udostępniona przez Pekao pozwala również na przeglądanie historii konta, wypłatę gotówki z bankomatu, szybsze opłacanie faktur (potwierdzenie przelewów odciskiem palca) czy skorzystanie z programu rabatowego dla przedsiębiorców.

Ponadto osoby, które posiadają w Banku Pekao rachunek indywidualny i firmowy lub obsługują kilka firm, mogą powiązać wszystkie te konta i przełączać się pomiędzy nimi bez konieczności ponownego logowania za każdym razem do serwisu bankowości elektronicznej Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Płatności mobilne

Firmowi klienci banku z żubrem mogą skorzystać z płatności telefonem (Google Pay i Apple Pay) oraz płatności Blik-iem.

Kto może otworzyć Konto Przekorzystne Biznes?

Rachunek firmowy w Banku Pekao jest przeznaczony dla firm z uproszczoną rachunkowością, wspólnot mieszkaniowych, zarządów wspólnot oraz fundacji i stowarzyszeń o rocznych przychodach netto poniżej 5 mln zł.

Konto Przekorzystne Biznes – promocje

Obecnie Konto Przekorzystne Biznes objęte jest następującymi promocjami:

Jak otworzyć Konto Przekorzystne Biznes?

Osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, mogą założyć rachunek firmowy bez wychodzenia z domu. W tym celu muszą wypełnić wniosek na stronie banku, a następnie otworzyć konto w aplikacji mobilnej PeoPay metodą na "selfie". Alternatywną opcją jest wizyta w oddziale. Ważne! Korzystając z tej metody, trzeba otworzyć konto wraz kartą debetową (można z niej zrezygnować w późniejszym terminie).

Pozostałe podmioty – spółki, wspólnoty mieszkaniowe i fundacje – otworzą rachunek wyłącznie w placówce banku.

Natomiast indywidualni klienci Banku Pekao, którzy chcieliby założyć firmowe konto, mogą to uczynić w bankowości elektronicznej. Wystarczy, że zalogują się do Pekao24 lub PeoPay, złożą wniosek o konto firmowe (uzupełniając tylko dane dotyczące firmy) i zatwierdzając go  SMSem lub kodem autoryzacyjnym. 

Bank Pekao przygotował też propozycję dla osób rozważających założenie własnej firmy. Osoby te w ramach jednego wniosku mogą wystąpić o rejestrację działalności gospodarczej i otwarcie firmowego rachunku. W tej opcji konieczne będzie wpisanie we wniosku kodów PKD (1 głównego i 9 dodatkowych) oraz podanie formy prowadzenia księgowości i rozliczania podatku. Bank w imieniu klienta dokona rejestracji firmy w ZUS i CEiDG oraz wystąpi do GUS o nadanie numeru REGON.

Przydatne produkty powiązane

Oto pozostałe produkty banku dla firm:

Terminal płatniczy

Karta kredytowa

Konto Przekorzystne Biznes – warunki, opinie, recenzja

Pora na ocenę rachunku i związanych z nim usług. Sprawdzam więc, dla kogo Konto Przekorzystne Biznes będzie dobrym wyborem, a kto powinien przemyśleć decyzję o otwarciu rachunku.

Atrakcyjność opłat

Uważam, że pod względem kosztów konto firmowe Pekao SA prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Jeśli będziesz korzystać z rachunku z umiarkowaną aktywnością, łatwo możesz zapewnić sobie zwolnienie z dwóch najważniejszych opłat. Co więcej – masz do wyboru aż 5 opcji pozwalających na uniknięcie prowizji za prowadzenie konta. Moim zdaniem jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, uwzględniające specyfikę działalności różnych podmiotów gospodarczych: od małych punktów handlowo-usługowych obsługujących płatności bezgotówkowe, po firmy kooperujące z zagranicą czy przedsiębiorstwa o wysokich miesięcznych obrotach. Ponadto opłata za prowadzenie rachunku nie jest naliczana przez pierwsze 12 miesięcy dla firm, które działają krócej niż rok oraz organizacji pożytku publicznego (bezwarunkowo)

Z kolei wykonanie transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę pozwoli Ci uniknąć prowizji za obsługę karty. Natomiast w przypadku zewnętrznych przelewów internetowych będziesz mógł skorzystać z bezpłatnego pakietu, obejmującego zaledwie 15 takich operacji. Jeżeli więc miesięcznie wykonujesz wiele takich płatności, powinieneś skorzystać z alternatywnej opcji i wysyłać przelewy w aplikacji mobilnej, bo w tym przypadku wszystkie transakcje są zwolnione z opłaty.

Użyteczność rachunku

Przyjrzyjmy się teraz pozostałym składnikom oferty.

Bankowość elektroniczna

Według mnie aplikacja PeoPay w Pekao to jedna z ciekawszych bankowych "apek", a jej aktualna wersja łączy wygodę korzystania z dostępem do licznych funkcjonalności (często unikalnych). Jedną z nich jest wielowalutowość, dzięki której możesz płacić za granicą telefonem bez dodatkowych kosztów – jeśli często odbywasz zagraniczne podróże służbowe, z pewnością docenisz to rozwiązanie. Inną przydatną funkcją, która może Ci się przydać w prowadzeniu biznesu, jest opłacanie rachunków i faktur z wykorzystaniem kodów QR.

Także oba systemy transakcyjne banku zostały wyposażone  w szereg praktycznych rozwiązań ułatwiających zarządzanie finansami firmy. Znajdziesz w nich m.in. narzędzia do samodzielnego prowadzenia księgowości, opcje ułatwiające obsługę faktur oraz usługi z zakresu Cash Management.

Reasumując, bankowość elektroniczna banku z żubrem może zaspokoić potrzeby zarówno mikrofirm, jak i przedsiębiorstw działających w większej skali. Tym pierwszym pozwoli na szybką i wygodną obsługę codziennych płatności, tym drugim – na szeroko rozumianą optymalizację kosztów i zarządzanie płynnością.

Dodatkowe produkty powiązane z kontem

Moim zdaniem warto także omówić dodatkowe produkty powiązane z Kontem Przekorzystnym Biznes. Bo choć dla wielu przedsiębiorców najważniejszym kryterium wyboru rachunku są opłaty za podstawowe czynności bankowe, to dla niektórych liczą się również takie elementy oferty jak obsługa walutowa czy finansowanie bieżącej działalności.

Oferta walutowa dla biznesu

Bank przygotował kilka rozwiązań dla przedsiębiorstw realizujących wiele transakcji zagranicznych. Jeśli Twoja firma zajmuje się przede wszystkim importem lub eksportem, będziesz mógł skorzystać z takich udogodnień, jak bezpłatne rachunki pomocnicze w 18 walutach obcych, brak opłat za otrzymane przelewy dewizowe czy pakiet 15 darmowych przelewów SEPA w miesiącu.

Wraz z kontem firmowym otrzymasz również dostęp do konkurencyjnych kursów walut w Kantorze Pekao24. Usługa jest dostępna w bankowości internetowej i mobilnej PeoPay, jednak aby ją aktywować, musisz skontaktować się z infolinią lub odwiedzić placówkę banku. Transakcje wymiany walut między posiadanymi przez Ciebie w Banku Pekao rachunkami dewizowymi są realizowane w formie przelewu wewnętrznego, tak więc dysponujesz pieniędzmi od razu po zatwierdzeniu transakcji.

Kolejną funkcjonalnością, która może Ci ułatwić prowadzenie biznesu, jest karta wielowalutowa. Możesz ją podpiąć jednocześnie do rachunku firmowego i do kont prowadzonych w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich. Dzięki temu rozliczysz transakcje bezgotówkowe bezpośrednio w danej walucie bez płacenia prowizji i kosztów przewalutowania. Mało tego, także transakcje z konta złotówkowego dokonane przy pomocy karty wielowalutowej zostaną rozliczone po kursie Mastercard bez prowizji za przewalutowanie.

Oferta kredytowa i leasingowa

Dla wielu przedsiębiorców dużym atutem Konta Przekorzystnego Biznes może być rozbudowana oferta kredytowa, obejmująca m.in. kredyt inwestycyjny i w rachunku bieżącym, szybką Pożyczkę Przekorzystną Biznes, kredyt technologiczny FENG czy kredyt przeznaczony dla podmiotów ubiegających się o dotacje z funduszy unijnych. Pekao udostępnia też usługę finansowania faktur, z której mogą skorzystać firmy prowadzące działalność przez minimum 12 miesięcy.

Kolejną ciekawą propozycją jest karta kredytowa MOTO Biznes umożliwiająca zwrot za płatności bezgotówkowe dokonane na stacjach paliw na terenie Polski. Warto także wspomnieć o leasingu samochodowym udostępnionym przez Pekao Leasing sp. z o.o (wyodrębnioną organizacyjnie jednostkę banku). W ofercie spółki znajdziemy również długoterminowy wynajem samochód oraz pożyczkę leasingową.

Terminale płatnicze

Bank Pekao nie zapomniał też o właścicielach punktów handlowo-usługowych i zaoferował im terminal płatniczy bez opłat za dzierżawę przez 18 miesięcy (12 miesięcy w ramach programu Polska Bezgotówkowa + 6 miesięcy w ramach wewnętrznej promocji banku). W zależności od potrzeb możesz wybrać urządzenie stacjonarne lub przenośne.

Jakość obsługi klienta

Muszę przyznać, że Bank Pekao systematycznie usprawnia elektroniczne kanały dostępu i wdraża procedury podnoszące jakość świadczonych usług. Aby nie być gołosłowna, posłużę się przykładem – jeszcze kilka lat temu "Tabela Opłat i prowizji dla klientów biznesowych" liczyła 21 stron, a znalezienie interesującej pozycji przypominało szukanie przysłowiowej igły w stogu siana. Obecnie układ tabeli jest czytelny i klarowny, regulaminy i umowy są napisane prostym językiem, a na stronie internetowej banku bez trudu znajdziemy najważniejsze informacje. Także konsultanci komunikują się z klientami w jasny i rzeczowy sposób i są merytorycznie przygotowani do rozmowy.

Podoba mi się również to, że bank konsekwentnie podąża w kierunku digitalizacji obsługi klientów biznesowych. Dobrym przykładem tej tendencji jest nowa wersja usługi „Dyspozycja ogólna” dostępnej w serwisie PekaoBiznes24, która pozwala na zdalne zawieranie lub zmienianie umów (w tym także umów z zastrzeżoną formą pisemną pod rygorem nieważności). Widać wyraźnie, że bank kładzie nacisk na zwiększenie dostępności rozmaitych usług w kanałach cyfrowych i konsekwentnie wdraża nowe funkcje ułatwiające zarządzanie rachunkiem.

Promocje i bonusy

Pekao regularnie organizuje promocje dla nowych klientów i – co warto podkreślić – oferuje w nich naprawdę wysokie gotówkowe premie (bywa też, że do premii dorzuca dodatkowy bonus w postaci zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku). Najczęściej aby zdobyć całą pulę nagród, należy spełnić kilka warunków: aktywnie korzystać ze swojego nowego konta oraz sięgnąć po dodatkowe produkty banku (leasing, terminal płatniczy, kredyt lub faktoring). Także obecni klienci banku mogą liczyć na mini promocje, sprowadzające się do specjalnej oferty cenowej, o ile skorzystają z dodatkowej usługi (np. terminala lub Księgowości z Żubrem). Szkoda jedynie, że takich akcji jest niewiele i mają one dość niszowy charakter.

Konto Przekorzystne dla firm – czy warto je otworzyć?

Moim zdaniem Konto Przekorzystne Biznes może być dobrym wyborem w przypadku start-upów i mikroprzedsiębiorców. Młode firmy, stawiające pierwsze kroki na rynku, mogą liczyć na naprawdę uprzywilejowane warunki. Po pierwsze, za pośrednictwem banku za jednym zamachem otworzą firmowe konto i zarejestrują działalność gospodarczą z wykorzystaniem profilu zaufanego – wystarczy, że wypełnią wniosek w Pekao24 lub w aplikacji mobilnej. Po drugie, przez rok nie zapłacą ani grosza za prowadzenie rachunku, a dodatkowo – ze względu na niewielką skalę działalności – bez trudu zmieszczą się w limitach bezpłatnych operacji. W pierwszych miesiącach działalności gospodarczej, kiedy ważna jest każda złotówka – jest to naprawdę duży atut.

Konto można także polecić firmom, które posiadają zagranicznych kontrahentów i realizują wiele transakcji walutowych. Takie ułatwienia, jak karta wielowalutowa, bezpłatne rachunki pomocnicze w 18 walutach, pakiet 15 darmowych przelewów SEPA, czy wreszcie szybki dostęp do platformy wymiany walut z pewnością ułatwią im prowadzenie biznesu.

I wreszcie Konto Przekorzystne Biznes może spodobać się osobom, które cenią nowoczesną bankowość elektroniczną. PeoPay w Pekao to jedna z ciekawszych bankowych aplikacji mobilnych, a jej aktualna wersja umożliwia praktycznie pełną obsługę rachunku przez smartfona.

Reasumując, Konto Przekorzystne Biznes to rachunek dostosowany do potrzeb współczesnego przedsiębiorcy, który większość operacji bankowych wykonuje mobilnie lub przez Internet oraz chętnie korzysta z dodatkowych usług powiązanych z kontem. 

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.