Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Credit Agricole

Konto PROSTOoszczędzające w Credit Agricole

Konto PROSTOoszczędzające w Credit Agricole
Źródło: strona Credit Agricole
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszej analizie rachunku znajdziesz omówienie podstawowych parametrów Konta PROSTOoszczędzającego oraz dodatkowych funkcjonalności tego rachunku.

Konto PROSTOoszczędzające

Każdy wie, jak ważny jest wybór właściwego rachunku osobistego. Odpowiedni poziom opłat za prowadzenie rachunku, kartę debetową i przelewy, a także dostępność usług dodatkowych to kluczowe wyznaczniki idealnego konta osobistego. Poniżej przedstawiamy wybrane, najbardziej istotne parametry związane z Kontem PROSTOoszczędzającym w Credit Agricole.

Uwaga: poniżej prezentujemy parametry podstawowej wersji Konta PROSTOoszczędzającego.

100 zł premii za przeniesienie konta

Credit Agricole kusi klientów konkurencji premią 100 zł za przeniesienie rachunku z innego banku. W akcji mogą wziąć udział osoby, które w ciągu jednego roku przed otwarciem rachunku nie posiadały w Credit Agricole innego konta indywidualnego ani nie były współposiadaczem konta wspólnego w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy. Rachunki objęte promocją to Konto PROSTOoszczędzające standardowe, PLUS i PREMIUM oraz 1 Konto.

Aby otrzymać premię, należy;

 1. Otworzyć jedno z powyższych kont wraz z kartą debetową i bankowością elektroniczną.
 2. Złożyć wniosek z pełnomocnictwem dotyczący przeniesienia dotychczasowego rachunku w innym banku.
 3. Ważnym warunkiem jest również wypełnienie "Zlecenia przekazywania środków" i wskazanie kwoty, która co miesiąc wpłynie na nowo założone konto.
 4. Należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji drogą elektroniczną.
 5. Przez trzy kolejne miesiące - począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym założono konto - należy zapewnić wpływy na rachunek w kwocie min. 1500 zł z innego banku.

Więcej o promocji przeczytasz tutaj.

Konto PROSTOoszczędzające PLUS

Konto PROSTOoszczędzające to nie jedyny rachunek osobisty w Credit Agricole. Bank przygotował także ofertę dla osób, które poszukują rachunku głównego – konta, które jest regularnie zasilane określoną kwotą (np. przelewem wynagrodzenia, renty, emerytury, itd.). Konto PROSTOoszczędzające PLUS to alternatywny rachunek względem Konta PROSTOoszczędzającego. Konto z „Plusem” jest korzystnym wyborem dla osób, które są w regularnie stanie zasilać rachunek określoną kwotą. Różnice pomiędzy tymi kontami prezentuje poniższa tabelka:

Konto PROSTOoszczędzające Konto PROSTOoszczędzające PLUS
Opłata za prowadzenie konta 4,90 zł 9,90 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie konta brak miesięczne wpływy w wysokości min. 1500 zł
Rodzaj karty debetowej VISA Electron MasterCard Debit Standard z funkcją PayPass
Opłata za kartę debetową 3,90 zł (nie można uniknąć) 7,90 zł, opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą na kwotę min. 500 zł i zapewniając miesięczne wpływy na kwotę min. 1500 zł
Opłata za wypłaty z bankomatów bezpłatne bankomaty własne banku, opłata za wypłaty z pozostałych bankomatów – 5 zł bezpłatne bankomaty krajowe

Jeśli posiadasz stałe dochody w wysokości min. 1500 zł, Konto PROSTOoszczędzające PLUS może być dla Ciebie lepszym wyborem niż standardowy rachunek osobisty w Credit Agricole. Częste płatności kartą debetową umożliwią Ci uniknięcie kosztów obsługi plastiku, a zyskasz przy okazji bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju. Jeśli wiesz, że Twoje wpływy na konto będą niższe niż 1500 zł lub nieregularne, Konto PROSTOoszczędzające przyniesie Ci więcej korzyści w postaci niższych opłat.

Konto PROSTOoszczędzające PLUS założysz na tej stronie Credit Agricole.

Usługi dodatkowe dla użytkowników Konta PROSTOoszczędzającego

Klient banku Credit Agricole posiadający Konto PROSTOoszczędzające będzie miał możliwość skorzystania z następujących usług dodatkowych:

 • Rachunek Oszczędzam z oprocentowaniem 0,5% w skali roku i kwartalną kapitalizacją odsetek. Można też założyć Rachunek Oszczędzam – Codzienne Zyski z oprocentowaniem do 1,0% i dzienną kapitalizacją odsetek;
 • Ubezpieczenie gotówki pobranej z bankomatu za 1,20 zł miesięcznie.
 • Indywidualna Linia Kredytowa – kredyt w koncie osobistym do 50 000 zł.
 • Multipakiet – zestaw ubezpieczeń obejmujący Pakiet Pomoc Techniczna (pomoc fachowców w razie awarii), Pomoc Medyczna (wizyta lekarska w razie nagłego zachorowania, itp.) oraz Pakiet Bezpieczna Kieszeń (pokrycie strat związanych z kradzieżą kart płatniczych, dokumentów czy telefonu). Każde z tych ubezpieczeń możesz wykupić oddzielnie za 1,99 zł lub 2,99 zł miesięcznie; pełny Multpakiet kosztuje 4,99 zł. Więcej informacji uzyskasz pod tym adresem.
 • Klub Rabatowy – atrakcyjne rabaty przy płatnościach kartą debetową.

Komentarz redakcji

Konto PROSTOoszczędzające w banku Credit Agricole to interesująca propozycja dla aktywnych, wymagających klientów. Stałe, ale niezbyt wygórowane opłaty, nie przekreślają innych zalet tego rachunku – kont oszczędnościowych, kredytu w koncie czy pakietu ubezpieczeń. Jeśli będziesz aktywnym klientem, konto może przynieść Ci wiele korzyści, a za przeniesienie rachunku z innego banku możesz zyskać 100 zł premii.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji
 2. Regulamin promocji Polacy wybierają Credit Agricole
 3. Regulamin promocji Przenieś konto II

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.