Konto PROSTOoszczędzające w Credit Agricole

Konto PROSTOoszczędzające zostało wycofane z oferty. Sprawdź nasz ranking kont osobistych i wybierz rachunek odpowiedni dla Ciebie.

Konto PROSTOoszczędzające w Credit Agricole Źródło obrazka: strona Credit Agricole

Konto PROSTOoszczędzające w Credit Agricole zapewnia swoim użytkownikom wygodę i pewność. Stałe, ale niezbyt wysokie opłaty za konto i kartę płatniczą, a także bogata oferta usług dodatkowych sprawiają, że Konto PROSTOoszczędzające może być dobrym wyborem dla aktywnych, ale i wymagających osób. Jeśli przeniesiesz swój rachunek do Credit Agricole, możesz zyskać 100 zł premii.

W naszej analizie rachunku znajdziesz omówienie podstawowych parametrów Konta PROSTOoszczędzającego oraz dodatkowych funkcjonalności tego rachunku.

Konto PROSTOoszczędzające

Każdy wie, jak ważny jest wybór właściwego rachunku osobistego. Odpowiedni poziom opłat za prowadzenie rachunku, kartę debetową i przelewy, a także dostępność usług dodatkowych to kluczowe wyznaczniki idealnego konta osobistego. Poniżej przedstawiamy wybrane, najbardziej istotne parametry związane z Kontem PROSTOoszczędzającym w Credit Agricole.

Uwaga: poniżej prezentujemy parametry podstawowej wersji Konta PROSTOoszczędzającego.

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • opłata za prowadzenie konta jest stała i wynosi 4,90 zł - nie można jej uniknąć. Bank nie wymaga również stałych, regularnych wpływów na rachunek.
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej VISA Electron payWave z funkcją zbliżeniową – można zrezygnować z samej funkcji zbliżeniowej poprzez kontakt telefoniczny lub wizytę w oddziale banku; wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Karta płatnicza do Konta PROSTOoszczędzającego

 • 3,90 zł miesięcznie za korzystanie z karty debetowej (opłaty nie można uniknąć);
 • bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku;
 • 5 zł za wypłatę środków z pozostałych bankomatów krajowych;
 • 5 zł za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą + 3% opłaty za przewalutowanie transakcji, jeśli została dokonana w walucie innej niż euro;
 • 0 zł za wypłatę gotówki w usłudze cash back;
 • 0 zł za zmianę PIN do karty w bankomacie BZ WBK (zmiana niemożliwa w systemie transakcyjnym);
 • bezpłatne przelewy krajowe przez Internet;
 • brak możliwości dokonywania przelewów natychmiastowych;
 • 8,90 zł za przelew w oddziale banku;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 2 zł za przelew SORBNET dla kwot równych i wyższych 1 mln zł oraz 20 zł dla niższych kwot;
 • 5 zł za przelew europejski SEPA;
 • 0,25% min. 40 zł max. 250 zł za przelew zagraniczny;
 • bezpłatne wpłaty na konto i wypłaty z rachunku w oddziale banku;
 • 5 zł za wygenerowanie nowego numeru PIN do karty i wysyłkę pocztą;
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 5,90 zł za wyciąg papierowy sporządzony na wniosek klienta (jeśli posiadacz rachunku zrezygnował z otrzymywania wyciągów papierowych).

100 zł premii za przeniesienie konta

Credit Agricole kusi klientów konkurencji premią 100 zł za przeniesienie rachunku z innego banku. W akcji mogą wziąć udział osoby, które w ciągu jednego roku przed otwarciem rachunku nie posiadały w Credit Agricole innego konta indywidualnego ani nie były współposiadaczem konta wspólnego w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy. Rachunki objęte promocją to Konto PROSTOoszczędzające standardowe, PLUS i PREMIUM oraz 1 Konto.

Aby otrzymać premię, należy;

 1. Otworzyć jedno z powyższych kont wraz z kartą debetową i bankowością elektroniczną.
 2. Złożyć wniosek z pełnomocnictwem dotyczący przeniesienia dotychczasowego rachunku w innym banku.
 3. Ważnym warunkiem jest również wypełnienie "Zlecenia przekazywania środków" i wskazanie kwoty, która co miesiąc wpłynie na nowo założone konto.
 4. Należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji drogą elektroniczną.
 5. Przez trzy kolejne miesiące - począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym założono konto - należy zapewnić wpływy na rachunek w kwocie min. 1500 zł z innego banku.

Więcej o promocji przeczytasz tutaj.

Konto PROSTOoszczędzające PLUS

Konto PROSTOoszczędzające to nie jedyny rachunek osobisty w Credit Agricole. Bank przygotował także ofertę dla osób, które poszukują rachunku głównego – konta, które jest regularnie zasilane określoną kwotą (np. przelewem wynagrodzenia, renty, emerytury, itd.). Konto PROSTOoszczędzające PLUS to alternatywny rachunek względem Konta PROSTOoszczędzającego. Konto z „Plusem” jest korzystnym wyborem dla osób, które są w regularnie stanie zasilać rachunek określoną kwotą. Różnice pomiędzy tymi kontami prezentuje poniższa tabelka:

Konto PROSTOoszczędzające Konto PROSTOoszczędzające PLUS
Opłata za prowadzenie konta 4,90 zł 9,90 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie konta brak miesięczne wpływy w wysokości min. 1500 zł
Rodzaj karty debetowej VISA Electron MasterCard Debit Standard z funkcją PayPass
Opłata za kartę debetową 3,90 zł (nie można uniknąć) 7,90 zł, opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą na kwotę min. 500 zł i zapewniając miesięczne wpływy na kwotę min. 1500 zł
Opłata za wypłaty z bankomatów bezpłatne bankomaty własne banku, opłata za wypłaty z pozostałych bankomatów – 5 zł bezpłatne bankomaty krajowe

Jeśli posiadasz stałe dochody w wysokości min. 1500 zł, Konto PROSTOoszczędzające PLUS może być dla Ciebie lepszym wyborem niż standardowy rachunek osobisty w Credit Agricole. Częste płatności kartą debetową umożliwią Ci uniknięcie kosztów obsługi plastiku, a zyskasz przy okazji bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju. Jeśli wiesz, że Twoje wpływy na konto będą niższe niż 1500 zł lub nieregularne, Konto PROSTOoszczędzające przyniesie Ci więcej korzyści w postaci niższych opłat.

Konto PROSTOoszczędzające PLUS założysz na tej stronie Credit Agricole.

Usługi dodatkowe dla użytkowników Konta PROSTOoszczędzającego

Klient banku Credit Agricole posiadający Konto PROSTOoszczędzające będzie miał możliwość skorzystania z następujących usług dodatkowych:

 • Rachunek Oszczędzam z oprocentowaniem 0,5% w skali roku i kwartalną kapitalizacją odsetek. Można też założyć Rachunek Oszczędzam – Codzienne Zyski z oprocentowaniem do 1,0% i dzienną kapitalizacją odsetek;
 • Ubezpieczenie gotówki pobranej z bankomatu za 1,20 zł miesięcznie.
 • Indywidualna Linia Kredytowa – kredyt w koncie osobistym do 50 000 zł.
 • Multipakiet – zestaw ubezpieczeń obejmujący Pakiet Pomoc Techniczna (pomoc fachowców w razie awarii), Pomoc Medyczna (wizyta lekarska w razie nagłego zachorowania, itp.) oraz Pakiet Bezpieczna Kieszeń (pokrycie strat związanych z kradzieżą kart płatniczych, dokumentów czy telefonu). Każde z tych ubezpieczeń możesz wykupić oddzielnie za 1,99 zł lub 2,99 zł miesięcznie; pełny Multpakiet kosztuje 4,99 zł. Więcej informacji uzyskasz pod tym adresem.
 • Klub Rabatowy – atrakcyjne rabaty przy płatnościach kartą debetową.

Komentarz redakcji

Konto PROSTOoszczędzające w banku Credit Agricole to interesująca propozycja dla aktywnych, wymagających klientów. Stałe, ale niezbyt wygórowane opłaty, nie przekreślają innych zalet tego rachunku – kont oszczędnościowych, kredytu w koncie czy pakietu ubezpieczeń. Jeśli będziesz aktywnym klientem, konto może przynieść Ci wiele korzyści, a za przeniesienie rachunku z innego banku możesz zyskać 100 zł premii.

Ocena: 3.5

 • 100 zł premii za przeniesienie konta
 • bogata oferta ubezpieczeń
 • sztywne opłaty za konto i kartę dla podstawowej wersji konta

Pytania i odpowiedzi

Tak, Konto PROSTOoszczędzające można założyć jako wspólne, wystarczy udać się z wybraną osobą do oddziału banku. Można także przekształcić konto indywidualne we wspólne. W przypadku dwóch kart do konta wspólnego każdy ze współwłaścicieli powinien dokonać transakcji na kwotę min. 500 zł swoją kartą, aby opłata za jej obsługę nie została pobrana.

Sylwetka Credit Agricole

Początki działalności banku Credit Agricole w Polsce sięgają 1991 r., kiedy to powstał Bank Świętokrzyski S.A. oraz firma Lukas Sp.z o.o. W 2011 r. na skutek przekształceń tych podmiotów pojawił się Credit Agricole Bank Polska S.A., który wprowadził nową ofertę kont osobistych, kredytów oraz dedykowanych produktów dla rolników. Wartości, którymi kieruje się bank, to: wiarygodność, dostępność, profesjonalizm oraz przyjazność.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe dla Konta PROSTOoszczędzającego?

  Prowadzenie rachunku kosztuje 4,90 zł miesięcznie – nie można uniknąć tej opłat. Karta debetowa to miesięczny koszt w wysokości 3,90 zł – nie możesz unikniesz tej opłaty. Przelewy krajowe są bezpłatne. Wypłaty z bankomatów w placówkach banku są bezpłatne, wypłaty z pozostałych maszyn kosztują 5 zł.

 • Kto skorzysta z Konta PROSTOoszczędzającego?

  Rachunek w Credit Agricole jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają prostego konta bankowego.

 • Jakie są największe zalety Konta PROSTOoszczędzającego?

  Otrzymujesz dostęp do atrakcyjnych ubezpieczeń i produktów oszczędnościowych. Jeśli przeniesiesz konto do Credit Agricole, możesz zyskać 100 zł premii.

 • Jakie są największe wady Konta PROSTOoszczędzającego?

  Bank pobiera sztywne opłaty za konto i kartę.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.