Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Proste Zasady w Getin Banku + 2% na koncie oszczędnościowym + nagrody na start + do 800 zł premii w programie poleceń

Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

50 zł dla poleconego i nawet 800 zł dla obecnych klientów w XIII edycji programu poleceń Getin Banku
Trwa do: 30.11.2021
  • konto założysz bez wizyty w oddziale za pośrednictwem kuriera
  • praktycznie darmowe konto (dla osób w wieku 18-26 lat bez żadnych warunków)
  • dobry wybór dla osoby stawiającej pierwsze kroki w bankowości
  • korzystna oferta dla oszczędzającego
  • prosta, przejrzysta bankowość mobilna z przydatnymi wskazówkami dla początkujących

Wady:

  • konto nie jest dla osób często podróżujących po świecie czy też regularnie wykonujących operacje walutowe

Opinia eksperta

Getin Bank postawił na prostą, zrozumiałą dla każdego ofertę, cykliczne proponowanie podwyższonego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym oraz atrakcyjne warunki lokat. Pochwalam hojne nagradzanie obecnych klientów za polecanie usług banku i pozyskiwanie nowych klientów.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto Proste Zasady jest jedynym w ofercie Getin Banku ROR-em dedykowanym dla „przeciętnego klienta” (pomijamy Podstawowy Rachunek Płatniczy i ofertę dla klientów segmentu Premium). Występuje za to w dwóch wariantach – dla osób młodszych (w wieku 18-26 lat) oraz starszych (powyżej 26 r.ż.). Różnica sprowadza się do tego, że młodsi klienci nie muszą spełniać żadnych warunków, by konto było bezpłatne.

Można powiedzieć, że Konto Proste Zasady jest rachunkiem prawie dla każdego. Nad jego wyborem powinny się zwłaszcza zastanowić osoby dopiero zaczynające swoje kontakty z bankowością, seniorzy (ze względu na prostotę i przejrzystość oferty) oraz oszczędzający, dysponujący wolną gotówką i szukający miejsca na jej ulokowanie oraz zwolennicy nowinek technologicznych w bankowości. “Mocną” stroną Konta Proste Zasady nie są natomiast kwestie związane z walutami, choć i w tej sferze można dostrzec pozytywy, zwłaszcza w ofercie depozytowej.

Czytając ten tekst dalej, poznasz kolejne argumenty na potwierdzenie słów, że ten rachunek zasługuje na miano Konto Proste Zasady.

Pełna analiza Konta Proste Zasady w Getin Banku


W zasadzie darmowe konto

W tabeli opłat i prowizji nie ma wielu usług, za które trzeba płacić podczas codziennego, przeciętnego korzystania z tego rachunku. Najważniejsze opłaty zawarliśmy w poniższej tabeli:

Wniosek o rachunek możesz złożyć na stronie banku (we wniosku użyj kodu polecenia 1T5XG6, aby dać sobie szansę na 50 zł więcej).

Standardowa karta płatnicza - Mastercard Debit – niczym się nie wyróżnia. Może tylko tym, że istnieje możliwość wyboru jej wizerunku spośród kilkunastu wzorów (z żalem stwierdzamy, że większość z nich jest raczej adresowana do młodszych użytkowników).

Konto przyjazne dla Początkującego i Seniora

Konto Proste Zasady można polecić seniorom i początkującym w finansach, ale pod pewnymi warunkami - korzystania tylko z bezpłatnych bankomatów sieci Planet Cash oraz unikania operacji gotówkowych w oddziałach. Wspomniane grupy klientów z pewnością docenią brak prowizji za obsługę karty i prosty sposób na uniknięcie kosztów związanych z prowadzeniem ROR-u (jedna płatność kartą lub Blikiem w miesiącu).

Kolejnym plusem rachunku jest prosta i przejrzysta bankowość elektroniczna, umożliwiająca szybki dostęp do naszych finansów. Przykładowo, w aplikacji mobilnej Getin Mobile możemy wykonać wszystkie podstawowe operacje (przelewy zwykłe, natychmiastowe i podatkowe), a także doładować telefon, zastrzec kartę, zmienić PIN i samodzielnie zdecydować o wysokości limitów transakcyjnych. Do tego dochodzi możliwość generowania wyciągów z konta i wnioskowania o pozostałe produkty banku.

Ekran startowy aplikacji Getin Mobile
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona internetowa Getin Banku

Dużym ułatwieniem w poznaniu i opanowaniu wszystkich funkcjonalności dostępnych w bankowości elektronicznej są materiały edukacyjne przygotowane przez bank. Zarówno te papierowe, jak i samouczki na stronie internetowej oraz dostępne w aplikacji mobilnej.

Dzięki wersji demo można przetestować aplikację i przekonać się, że zawiera ona wszystkie podstawowe funkcje, a także ciekawe funkcjonalności, z których warto skorzystać. Wersja demonstracyjna dostępna jest zarówno w aplikacji mobilnej Getin Mobile, jak i na stronie internetowej banku. Poruszaniu się po aplikacji towarzyszą krótkie wskazówki pomocne w zaznajomieniu się z jej funkcjonalnościami i możliwościami.

Warto wiedzieć, że Getin Bank przygotował dokładny wykaz operacji, które można dokonać poprzez różne kanały dostępu, oraz że możliwa jest personalizacja strony głównej aplikacji.

Dodajmy, że pracownicy Getin Banku kontaktują się z nowymi klientami po pewnym czasie, by upewnić się, czy wszystko jest dla nich jasne, czy nie potrzebują pomocy w poznawaniu usług banku.

Propozycje dla Łowców Promocji

Posiadanie Konta Proste Zasady wiąże się z możliwością otrzymania dodatkowych bonusów.

Propozycje dla obywateli Ukrainy

Getin Bank dość mocno otworzył się na współpracę z mieszkającymi w Polsce obywatelami Ukrainy. Przede wszystkim stworzył podstronę w języku ukraińskim, uruchomił specjalną infolinię obsługiwaną w tym języku oraz opracował instrukcję "Pierwsze kroki z Kontem Proste Zasady" po ukraińsku.

Bank przygotował też wykaz placówek, w których Ukraińcy mogą zostać obsłużeni w ojczystym języku oraz proponuje im szybkie przelewy do Idea Bank Ukraina.

Atrakcyjna oferta dla oszczędzających

Getin Bank słynie z ciekawych ofert dla oszczędzających. Przykładowo – klienci, którzy założą Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będą mogli skorzystać z aż dwóch ofert specjalnych. W pierwszej z nich („Bonus za aktywność”) mogą liczyć na preferencyjne oprocentowanie przez okrągłe 12 miesięcy. Natomiast w ramach promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" zyskają podwyższone oprocentowanie przez krótszy czas (na ogół 2-4 miesiące) ale za to dla znacznie wyższych kwot (nawet do 400 tys. zł). Co istotne – w obu akcjach można uczestniczyć równolegle!

Nieźle wygląda też oferta lokat terminowych oraz depozytów walutowych, co znajduje odzwierciedlenie w ich pozycjach w naszych rankingach.

Depozyty walutowe można założyć w EUR, USD, GBF, CHF na okresy od 3 do 12 miesięcy.

Dostępne są również konta oszczędnościowe w euro i dolarach zapewniające elastyczny dostęp do walut bez utraty odsetek.

Przydatne usługi

Konto Proste Zasady oferuje kilka funkcjonalności czy związanych z nim usług, które mogą być przydatne w wielu sytuacjach życiowych. Oto przykłady:

  • Pakiet Niezawodny - ubezpieczenie zapewniające fachową pomoc medyczną i assistance domowy (dostęp do specjalistów, którzy naprawią sprzęt rtv czy agd, a także innych fachowców, np. ślusarza, hydraulika, elektryka). Pakiet kosztuje 6 zł miesięcznie, przy czym przez pierwsze 6 miesięcy składkę opłaca Getin Bank;
  • Sejf, czyli opcja dostępna w bankowości mobilnej, pozwalająca ukryć w „sejfie” część pieniędzy i odblokować je dopiero wtedy, gdy nie będzie w pobliżu pokus, by je wydać;
  • funkcja Getin Phone na klik, pozwalająca na szybkie połączenie się z konsultantem infolinii po zalogowaniu się do bankowości mobilnej .

Waluty wymienialne – jeden z nielicznych minusów

Konto Proste Zasady ma też swoje minusy. Dotyczą one przede wszystkim sfery związanej z walutami wymienialnymi, choć i w tym obszarze można doszukać się pozytywów.

Obsługa walutowa prowadzona jest tylko w wybranych oddziałach, a bank nie posiada internetowego kantoru walutowego. Na dodatek spready w Getin Banku należą do najwyższych na rynku

Z powyższych względów oferta Getin Banku nie jest raczej polecana dla osób często podróżujących po świecie czy też regularnie wykonujących operacje walutowe. Głównie dlatego, że wspomniane niedostatki oferty Getin Banku mocno utrudniają korzystanie z walut obcych i wpływają na ich cenę. Tylko niewielkim pocieszeniem jest istnienie karty wielowalutowej, która potrafi rozpoznać walutę transakcji i pobrać ją z odpowiedniego konta - w EUR, USD, GBF lub CHF.

Korzystanie z tego typu "plastiku" jest bezpłatne. "Wielowalutowość" można włączyć do dowolnej karty debetowej wydanej przez Getin Bank na różne sposoby - w oddziale, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej lub na infolinii. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej założyło się rachunek walutowy w jednej z czterech wspomnianych walut.

Słowa pochwały należą się bankowi za fakt, że usłudze wielowalutowej poświęcił osobną podstronę swojej witryny internetowej, na której szczegółowo opisał zasady jej funkcjonowania oraz sposób uruchomienia.

Stratę czasu na zasilenie rachunku walutowego środkami kupionymi w zewnętrznym kantorze walutowym po korzystnej cenie trudno jednak czymś zrównoważyć.

Dla pełnego obrazu sytuacji wspomnijmy jeszcze o braku opłat za przewalutowanie i dość szerokiej ofercie depozytów walutowych o czym pisaliśmy już wyżej.

Jak otworzyć Konto Proste Zasady?

Sposoby są trzy – poprzez formularz na stronie internetowej (jeśli chcesz zdobyć dodatkowe 50 zł w programie rekomendacyjnym, we wniosku wpisz kod polecenia 1T5XG6), "na selfie" lub “tradycyjnie” – w oddziale.

Przy wyborze pierwszej opcji, na podany adres e-mail bank wysyła potwierdzenie złożenia wniosku, po czym na wpisany we wniosku numer telefonu dzwoni konsultant, by zweryfikować podane dane. Potem już tylko trzeba czekać na kuriera, który dostarczy umowę do podpisu oraz kartę do rachunku. Po otrzymaniu podpisanej umowy Getin Bank aktywuje konto i przekaże Ci sms-em i e-mailem dane do logowania w bankowości elektronicznej (internetowej i mobilnej) oraz telefonicznej.

Otwarcie rachunku "na selfie" w aplikacji mobilnej jest jeszcze prostsze, wszelkie niezbędne działania można wykonać samodzielnie. Bank przygotował instrukcję wideo, w której prosty i przejrzysty sposób wyjaśniono kolejne kroki.

Zwolennicy bezpośredniego kontaktu z doradcą bankowym, mogą otworzyć Konto Proste Zasady w jednym z ponad 400 oddziałów Getin Banku. Ich adresy – wraz z zakresem obsługi i godzinami otwarcia – można znaleźć na stronie internetowej banku korzystając z wygodnej wyszukiwarki lub poprosić o podanie lokalizacji najbliższej placówki konsultanta infolinii.

Konto Proste Zasady w Getin Banku – plusy i minusy

Konto Proste Zasady to propozycja dla tych, którzy poszukują przejrzystej i taniej oferty. Wystarczy wykonać choćby jedną transakcję bezgotówkową kartą lub Blikiem, by nie ponosić żadnych opłat za podstawowe usługi.

Ze względu na prostotę oferty, Konto Proste Zasady można polecić przede wszystkim osobom rozpoczynającym swoją przygodę z bankowością oraz seniorom. Bank przygotował wiele materiałów informacyjnych, które mogą być przydatne w pierwszym kontaktach z nowoczesną bankowością elektroniczną. Są one dostępne na stronie internetowej Getin Banku oraz w placówkach. To napisane w przystępny sposób, z licznymi ilustracjami przewodniki pozwalające oswoić się z logowaniem na swój rachunek, wykonywaniem podstawowych operacji.

Z oferty Getin Banku będą też zadowoleni oszczędzający. Bank proponuje atrakcyjnie oprocentowane Elastyczne Konto Oszczędnościowe zapewniające bezproblemowy dostęp do zgromadzonych środków oraz lokaty terminowe. Oba produkty dostępne są w złotówkach, jak i w walutach obcych.

Łowcy promocji z pewnością ucieszą się z możliwości zgarnięcia premii za skuteczne rekomendowanie rachunku (opcjonalnie z dodatkiem w postaci bonusu za otwarcie konta osobistego z polecenia). Warto też pamiętać, że klienci Getin Banku mogą uczestniczyć w różnych ofertach specjalnych, np. - w zależności od posiadanej karty - Mastercard Bezcenne Chwile lub Visa Oferty, promocjach związanych z formami płatności (np. Blik, Masterpass).

Idealne produkty są niestety rzadkością. Minusy oferty Getin Banku dotyczą przede wszystkim sfery związanej z walutami wymienialnymi. Ograniczona obsługa walutowa i brak internetowego kantoru walutowego, to naprawdę poważne "uchybienia". Do tego jeszcze jedne z najwyższych na rynku spreadów. Z powyższych względów oferta Getin Banku nie jest raczej polecana dla osób często podróżujących po świecie.

Argumenty “za” i “przeciw” znajdą także zwolennicy nowinek technologicznych. “Za” będzie dostępność nowoczesnych form płatności (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay), a “przeciw” raczej dość typowe możliwości bankowości mobilnej. Warto jednak odnotować możliwość dokonywania w niej przelewów Blik na telefon oraz przelewów natychmiastowych Express Elixir.

Konto Proste Zasady ma więc swoje zalety i wady. Każdy musi ocenić, na ile jest ono dopasowane do jego sytuacji, jego stylu korzystania z produktów bankowych, na ile zaspokaja jego potrzeby i oczekiwania. Proste zasady prowadzenia rachunku i inne atuty cieszą, ale nie są w stanie w pełni zrekompensować niedoskonałości, zwłaszcza tych dotyczących obsługi walutowej.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji

O banku

Getin Bank to bank detaliczny, który jest częścią większej instytucji finansowej – Getin Noble Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, jednak obsługuje także małe i średnie firmy, samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i korporacje.

Większościowym akcjonariuszem i właścicielem Getin Banku jest Leszek Czarnecki.