Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: VeloBank (dawniej Getin Bank)

Konto Proste Zasady w Getin Banku z 8% na koncie oszczędnościowym

Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

 • konto założysz bez wizyty w oddziale za pośrednictwem kuriera
 • darmowe konto bez żadnych warunków dla osób w wieku 18-26 lat
 • dobry wybór dla osoby stawiającej pierwsze kroki w bankowości
 • korzystna oferta dla oszczędzającego
 • prosta, przejrzysta bankowość mobilna z przydatnymi wskazówkami dla początkujących

Wady:

 • konto nie jest dla osób często podróżujących po świecie czy też regularnie wykonujących operacje walutowe

Opinia eksperta

Getin Bank postawił na prostą, zrozumiałą dla każdego ofertę, cykliczne proponowanie podwyższonego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym oraz atrakcyjne warunki lokat.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto Proste Zasady jest jedynym w ofercie Getin Banku ROR-em dedykowanym dla „przeciętnego klienta” (pomijamy Podstawowy Rachunek Płatniczy i ofertę dla klientów segmentu Premium). Występuje za to w dwóch wariantach – dla osób młodszych (w wieku 18-26 lat) oraz starszych (powyżej 26 r.ż.). Różnica sprowadza się do tego, że młodsi klienci nie muszą spełniać żadnych warunków, by konto było bezpłatne.

Można powiedzieć, że Konto Proste Zasady jest rachunkiem prawie dla każdego. Nad jego wyborem powinny się zwłaszcza zastanowić osoby dopiero zaczynające swoje kontakty z bankowością, seniorzy (ze względu na prostotę i przejrzystość oferty) oraz oszczędzający, dysponujący wolną gotówką i szukający miejsca na jej ulokowanie oraz zwolennicy nowinek technologicznych w bankowości. “Mocną” stroną Konta Proste Zasady nie są natomiast kwestie związane z walutami, choć i w tej sferze można dostrzec pozytywy, zwłaszcza w ofercie depozytowej.

Czytając ten tekst dalej, poznasz kolejne argumenty na potwierdzenie słów, że ten rachunek zasługuje na miano Konto Proste Zasady.

Pełna analiza Konta Proste Zasady w Getin Banku


W zasadzie darmowe konto

Tabela opłat i prowizji jest przejrzysta, bez większych problemów można w niej odnaleźć interesujące nas informacje.  Najważniejsze opłaty zawarliśmy w poniższej tabeli:

Standardowa karta płatnicza - Mastercard Debit – niczym się nie wyróżnia. Może tylko tym, że istnieje możliwość wyboru jej wizerunku spośród kilkunastu wzorów (z żalem stwierdzamy, że większość z nich jest raczej adresowana do młodszych użytkowników) za co trzeba jednak dodatkowo zapłacić.

Konto przyjazne dla Początkującego i Seniora

Konto Proste Zasady można polecić seniorom i początkującym w finansach, ale pod pewnymi warunkami - bezpłatne są tylko wypłaty ze wszystkich bankomatów Planet Cash oraz przelewy wykonywane samodzielnie w bankowości elektronicznej. Nieco bardziej skomplikowane jest uniknięcie opłat za prowadzenie konta i obsługę karty debetowej. Aby bank nie pobrał prowizji, konieczne jest wykonanie przynajmniej 5 płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem w miesiącu. Niby niewiele, ale przy niezbyt częstym korzystaniu z rachunku można się pogubić w liczeniu.

Plusem rachunku jest z pewnością prosta i przejrzysta bankowość elektroniczna, umożliwiająca szybki dostęp do naszych finansów. Przykładowo, w aplikacji mobilnej Getin Mobile możemy wykonać wszystkie podstawowe operacje (przelewy zwykłe, natychmiastowe i podatkowe), a także doładować telefon, zastrzec kartę, zmienić PIN i samodzielnie zdecydować o wysokości limitów transakcyjnych. Do tego dochodzi możliwość generowania wyciągów z konta i wnioskowania o pozostałe produkty banku.

Ekran startowy aplikacji Getin Mobile
Kliknij, aby powiększyć
Dużym ułatwieniem w poznaniu i opanowaniu wszystkich funkcjonalności dostępnych w bankowości elektronicznej są materiały edukacyjne przygotowane przez bank. Zarówno te papierowe, jak i samouczki na stronie internetowej oraz dostępne w aplikacji mobilnej.

Dzięki wersji demo można przetestować aplikację i przekonać się, że zawiera ona wszystkie podstawowe funkcje, a także ciekawe funkcjonalności, z których warto skorzystać. Wersja demonstracyjna dostępna jest zarówno w aplikacji mobilnej Getin Mobile, jak i na stronie internetowej banku. Poruszaniu się po aplikacji towarzyszą krótkie wskazówki pomocne w zaznajomieniu się z jej funkcjonalnościami i możliwościami.

Warto wiedzieć, że Getin Bank przygotował też wersję demonstracyjną bankowości internetowej i dokładny wykaz operacji, które można dokonać poprzez różne kanały dostępu (bankowość mobilną, internetową, telefoniczną), oraz że możliwa jest personalizacja strony głównej aplikacji.

Dodajmy, że pracownicy Getin Banku kontaktują się na ogół z nowymi klientami po pewnym czasie, by upewnić się, czy wszystko jest dla nich jasne, czy nie potrzebują pomocy w poznawaniu usług banku.

Propozycje dla obywateli Ukrainy

Getin Bank dość mocno otworzył się na współpracę z mieszkającymi w Polsce obywatelami Ukrainy. Przede wszystkim stworzył podstronę w języku ukraińskim, uruchomił specjalną infolinię obsługiwaną w tym języku oraz opracował instrukcję "Pierwsze kroki z Kontem Proste Zasady" po ukraińsku.

Bank przygotował też wykaz placówek, w których Ukraińcy mogą zostać obsłużeni w ojczystym języku oraz proponuje im szybkie przelewy do Idea Bank Ukraina. Warto dodać, że niespersonalizowaną kartę do rachunku można otrzymać w placówce od ręki podczas zakładania rachunku.

Atrakcyjna oferta dla oszczędzających

Getin Bank słynie z ciekawych ofert dla oszczędzających. Przykładowo – klienci, którzy założą Elastyczne Konto Oszczędnościowe i wyrażą zgody marketingowe, będą mogli skorzystać z aż dwóch ofert specjalnych. W pierwszej z nich („Bonus za aktywność”) mogą liczyć na preferencyjne oprocentowanie przez okrągłe 12 miesięcy. Natomiast w ramach promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" zyskają podwyższone oprocentowanie przez krótszy czas (na ogół 2-4 miesiące) ale za to dla znacznie wyższych kwot (nawet do 400 tys. zł). Co istotne – w obu akcjach można uczestniczyć równolegle!

Nieźle wygląda też oferta lokat terminowych oraz depozytów walutowych, co znajduje odzwierciedlenie w ich pozycjach w naszych rankingach.

Depozyty walutowe można założyć w EUR, USD, GBF, CHF na okresy od 3 do 12 miesięcy.

Dostępne są również konta oszczędnościowe w euro i dolarach zapewniające elastyczny dostęp do walut bez utraty odsetek.

Przydatne usługi

Konto Proste Zasady oferuje kilka funkcjonalności czy związanych z nim usług, które mogą być przydatne w wielu sytuacjach życiowych. Oto przykłady:

 • GetinID - umożliwia dostęp do usług publicznych i Profilu Zaufanego. Dzięki tej usłudze sprawy urzędowe, z ubezpieczycielem czy dostawcą energii można załatwić zdalnie, bez wychodzenia z domu, gdyż potwierdzenie tożsamości lub podpisanie dokumentów możliwe jest w bankowości internetowej.
 • Mobilna autoryzacja - możliwość szybkiego i bezpiecznego potwierdzania przelewów w aplikacji Getin Mobile bez konieczności przepisywania kodów SMS.
 • Pakiet Niezawodny - ubezpieczenie zapewniające fachową pomoc medyczną i assistance domowy. W ramach Pakietu Niezawodnego otrzymujesz dostęp do specjalistów, którzy naprawią sprzęt rtv czy agd, a także innych fachowców, np. ślusarza, hydraulika, elektryka. Usługa kosztuje 6 zł miesięcznie, przy czym przez pierwsze 6 miesięcy składkę opłaca Getin Bank;
 • Pakiet Ochrona Karty - ubezpieczenie, które obejmuje m.in. nieuprawnione użycie karty, utratę pieniędzy wypłaconych z bankomatu czy rzeczy osobistych wskutek kradzieży.
 • Sejf, czyli opcja dostępna w bankowości mobilnej, pozwalająca ukryć w „sejfie” część pieniędzy i odblokować je dopiero wtedy, gdy nie będzie w pobliżu pokus, by je wydać;
 • funkcja Getin Phone na klik, pozwalająca na szybkie połączenie się z konsultantem infolinii po zalogowaniu się do bankowości mobilnej .

Waluty wymienialne – jeden z nielicznych minusów

Konto Proste Zasady ma też swoje minusy. Dotyczą one przede wszystkim sfery związanej z walutami wymienialnymi, choć i w tym obszarze można doszukać się pozytywów.

Obsługa walutowa prowadzona jest tylko w wybranych oddziałach, ale o każdej porze dnia i nocy można skorzystać z internetowego kantoru walutowego i usługi wielowalutowej. Niestety spready w Getin Banku należą do najwyższych na rynku. Dla niektórych osób ograniczeniem może być dzienny limit transakcji na wszystkich walutach, który wynosi równowartość 100 tys. PLN.

Z powyższych względów oferta Getin Banku nie jest raczej polecana dla osób często podróżujących po świecie czy też regularnie wykonujących operacje walutowe, co wiąże się z kupowaniem walut.

Na plus należy zaliczyć istnienie karty wielowalutowej, która potrafi rozpoznać walutę transakcji i pobrać ją z odpowiedniego konta - w EUR, USD, GBF lub CHF. Korzystanie z tego typu "plastiku" jest bezpłatne. "Wielowalutowość" można włączyć do dowolnej karty debetowej wydanej przez Getin Bank na różne sposoby - w oddziale, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej lub na infolinii. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej założyło się rachunek walutowy w jednej z czterech wspomnianych walut.

Słowa pochwały należą się bankowi za fakt, że usłudze wielowalutowej poświęcił osobną podstronę swojej witryny internetowej, na której szczegółowo opisał zasady jej funkcjonowania oraz sposób uruchomienia.

Dla pełnego obrazu sytuacji wspomnijmy jeszcze o braku opłat za przewalutowanie i dość szerokiej ofercie depozytów walutowych o czym pisaliśmy już wyżej.

Jak otworzyć Konto Proste Zasady?

Na założenie Konta Proste Zasady są trzy – poprzez formularz na stronie internetowej, "na selfie" lub “tradycyjnie” – w oddziale.

Przy wyborze pierwszej opcji, na podany adres e-mail bank wysyła potwierdzenie złożenia wniosku, po czym na wpisany we wniosku numer telefonu dzwoni konsultant, by zweryfikować podane dane. Potem już tylko trzeba czekać na kuriera, który dostarczy umowę do podpisu oraz kartę do rachunku. Po otrzymaniu podpisanej umowy Getin Bank aktywuje konto i przekaże Ci sms-em i e-mailem dane do logowania w bankowości elektronicznej (internetowej i mobilnej) oraz telefonicznej.

Otwarcie rachunku "na selfie" w aplikacji mobilnej jest jeszcze prostsze, wszelkie niezbędne działania można wykonać samodzielnie. Bank przygotował instrukcję wideo, w której prosty i przejrzysty sposób wyjaśniono kolejne kroki.

Będąc już klientem Getin Banku i posiadając dostęp do bankowości elektronicznej, wniosek o Konto Proste Zasady można złożyć bezpośrednio w niej. Po zalogowaniu należy wejść w w zakładkę Oferta i wnioski i wypełnić stosowny formularz. Po chwili konto będzie już aktywne, karta zostanie wysłana pocztą. Nie trzeba jednak czekać na jej otrzymanie, by móc w pełni korzystać z rachunku. Do dyspozycji są bowiem płatności Blikiem oraz opcja wygenerowania od ręki karty wirtualnej (w zakładce Karty).

Zwolennicy bezpośredniego kontaktu z doradcą bankowym, mogą otworzyć Konto Proste Zasady w jednym z ponad 400 oddziałów Getin Banku. Ich adresy – wraz z zakresem obsługi i godzinami otwarcia – można znaleźć na stronie internetowej banku korzystając z wygodnej wyszukiwarki lub poprosić o podanie lokalizacji najbliższej placówki konsultanta infolinii.

Konto Proste Zasady w Getin Banku – plusy i minusy

Konto Proste Zasady to propozycja dla tych, którzy poszukują przejrzystej i taniej oferty. Wystarczy wykonać 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę kartą lub Blikiem na dowolną kwotę, by nie ponosić żadnych opłat za podstawowe usługi. Darmowe przelewy internetowe to oczywiście standard, podobnie jak bezpłatne zlecenia stałe.

Ze względu na prostotę oferty Konto Proste Zasady można polecić przede wszystkim osobom rozpoczynającym swoją przygodę z bankowością oraz seniorom. Bank przygotował wiele materiałów informacyjnych, które mogą być przydatne w pierwszym kontaktach z nowoczesną bankowością elektroniczną. Są one dostępne na stronie internetowej Getin Banku oraz w placówkach. To napisane w przystępny sposób, z licznymi ilustracjami przewodniki pozwalające oswoić się z logowaniem na swój rachunek, wykonywaniem podstawowych operacji.

Z oferty Getin Banku będą też zadowoleni oszczędzający. Bank proponuje atrakcyjnie oprocentowane Elastyczne Konto Oszczędnościowe zapewniające bezproblemowy dostęp do zgromadzonych środków oraz lokaty terminowe. Oba produkty dostępne są w złotówkach, jak i w walutach obcych.

Warto też pamiętać, że klienci Getin Banku mogą uczestniczyć w różnych ofertach specjalnych, np. posiadacze kart z logo Mastercard w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile, a wszyscy w promocjach związanych z formami płatności (np. Blik).

Idealne produkty są niestety rzadkością. Minusy oferty Getin Banku dotyczą przede wszystkim sfery związanej z walutami wymienialnymi. Co prawda można założyć rachunki walutowe w 4 podstawowych walutach obcych i korzystać z całodobowego kantoru walutowego, ale niestety spready obowiązujące w Getin Banku należą do najwyższych na rynku. Nie jest to więc propozycja dla osób, które muszą często wymieniać walutę.

Argumenty “za” i “przeciw” znajdą także zwolennicy nowinek technologicznych. “Za” będzie dostępność nowoczesnych form płatności (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Swatch Pay), a “przeciw” raczej dość typowe możliwości bankowości mobilnej. Warto jednak odnotować możliwość dokonywania w niej przelewów Blik na telefon oraz przelewów natychmiastowych Express Elixir.

Konto Proste Zasady ma więc swoje zalety i wady. Każdy musi ocenić, na ile jest ono dopasowane do jego sytuacji, stylu korzystania z produktów bankowych, na ile zaspokaja jego potrzeby i oczekiwania. Proste zasady prowadzenia rachunku i inne atuty cieszą, ale nie są w stanie w pełni zrekompensować niedoskonałości, zwłaszcza tych dotyczących obsługi walutowej.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

VeloBank to bank detaliczny, który powstał w wyniku przekształcenia i restrukturyzacji Getin Noble Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, jednak obsługuje także małe i średnie firmy, samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i korporacje.