Konto Proste Zasady w Getin Banku + 3,5% na koncie oszczędnościowym + do 550 zł premii w programie poleceń

Konto Proste Zasady w Getin Banku + 3,5% na koncie oszczędnościowym + do 550 zł premii w programie poleceń Źródło obrazka: strona Getin Banku

Nazwa rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego z oferty Getin Banku nie kłamie. Zasady są naprawdę proste: wystarczy jedna transakcja kartą lub Blikiem, by bank nie pobrał żadnych opłat za rachunek. Młodzi klienci – w wieku 18-26 lat, nawet i tego warunku nie muszą spełniać. Korzystanie z karty, podobnie jak ze wszystkich bankomatów w Polsce, jest bezpłatne bezwarunkowo. Prawda, że proste zasady?

Konto Proste Zasady jest jedynym w ofercie Getin Banku dedykowanym dla „przeciętnego klienta” (pomijamy Podstawowy Rachunek Płatniczy i ofertę dla klientów segmentu Premium). Występuje za to w dwóch wariantach – dla osób młodszych (w wieku 18-26 lat) oraz starszych (powyżej 26 r.ż.). Różnica sprowadza się do tego, że klienci w wieku 18-26 lat nie muszą spełniać żadnych warunków, by konto było bezpłatne.

Konto prawie dla każdego

Można powiedzieć, że jest to konto prawie dla każdego. Nad jego wyborem powinny się zwłaszcza zastanowić osoby dopiero zaczynające swoje kontakty z bankowością oraz seniorzy (ze względu na prostotę i przejrzystość oferty) oraz oszczędzający, dysponujący wolną gotówką i szukający miejsca na jej ulokowanie (Getin Bank oferuje atrakcyjnie oprocentowane lokaty - szczegóły w naszym rankingu, oraz Konto Oszczędnościowe - o czym niżej).

Wybór Konta Proste Zasady winni rozważyć również zwolennicy nowinek technologicznych w bankowości. Przede wszystkim ci, których interesują nietypowe możliwości kart płatniczych i nowoczesne formy płatności.

“Mocną” stroną Konta Proste Zasady nie są natomiast kwestie związane z walutami, choć i w tej sferze można dostrzec pozytywy, zwłaszcza w ofercie depozytowej.

Czytając ten tekst dalej, poznacie kolejne argumenty na potwierdzenie słów, że ten rachunek zasługuje na miano Konto Proste Zasady.

W zasadzie darmowe konto

W tabeli opłat i prowizji nie ma wielu usług, za które trzeba płacić podczas codziennego, przeciętnego korzystania z tego rachunku. Najważniejsze opłaty zawarliśmy w poniższej tabeli:

 • konto jest nieoprocentowane;
 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem dokonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu (kartą lub Blikiem). Standardowa opłata wynosi 8 zł.
  Warunku nie muszą spełniać osoby poniżej 26 r.ż.;
 • 0 zł za wydanie i prowadzenie podstawowej karty debetowej Mastercard Debit; oprócz niej bank oferuje także:
  • MasterCard Dynamic CVC – karta jest wyposażona w wyświetlacz pokazujący zmienny kod CVC, który zwiększa bezpieczeństwo zakupów przez Internet; jej wydanie kosztuje 50 zł,
  • MasterCard Sticker (naklejka zbliżeniowa) – koszt wydania to 10 zł.

 • 0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • 4,5% (min. 10 zł) kwoty transakcji za wypłatę z bankomatów za granicą;
 • 0,6% (min. 1 zł) wpłacanej kwoty za wpłaty we wpłatomatach poza placówką banku;
 • 0,99 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 0 zł za krajowe przelewy w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0 zł za potwierdzenie operacji kodami sms czy za korzystanie z usługi 3D Secure
 • 0 zł za uruchomienie, realizację i odwołanie zlecenia stałego o niezmiennej kwocie lub polecenia zapłaty;
 • 5,99 zł za zlecenie stałe o zmiennej kwocie;
 • 5 zł za przelew natychmiastowy Express Elixir;
 • 20 zł przelew SORBNET (5,99 zł dla kwot od 1 mln zł);
 • 10 zł za przelew walutowy SEPA;
 • 0 zł za wpłaty na rachunek prowadzony w Getin Banku dokonywane w placówkach banku;
 • 0 zł za wypłaty w placówkach banku;
 • 0 zł powiadomienia push w aplikacji mobilnej
 • 2,99 za wygenerowanie i wysłanie listownie wyciągu z rachunku (raz w miesiącu);
 • 30 zł za przesłanie karty kurierem;
 • 4 zł za dodatkowe papierowe potwierdzenie przelewu wydawane w placówce;
 • 3,99 zł miesięcznie opcjonalna usługa SMS Info dostępna w bankowości internetowej. Obejmuje 30 szt. sms-ów, każdy kolejny kosztuje 0,29 zł;

Należy wspomnieć, że bank przygotował też wersję rachunku osobistego dla osób w wieku 18-26 lat. W tym wariancie konta prowadzenie rachunku jest bezwzględnie bezpłatne.

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Konto przyjazne dla Początkującego i Seniora

Konto Proste Zasady jest zdecydowanie przyjazne dla Początkującego w finansach i Seniora. Do tego, by nie ponosić opłat za podstawowe usługi, konieczne jest uniknięcie opłaty za kartę. Wystarczy do tego realizacja jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu.

Kolejny plus tego rachunku, to prosta i przejrzysta bankowość elektroniczna - zarówno internetowa, jak i mobilna. Dużym ułatwieniem w ich poznaniu i opanowaniu są materiały edukacyjne przygotowane przez bank. Zarówno te papierowe, wręczane klientom po założeniu Konta Proste Zasady, jak i samouczki na stronie internetowej oraz dostępne w aplikacji mobilnej.

Dzięki wersji demo można przetestować aplikację i przekonać się, że zawiera ona wszystkie podstawowe funkcje, a także ciekawe funkcjonalności, z których warto skorzystać. Wersja demonstracyjna dostępna jest zarówno w aplikacji mobilnej Getin Mobile, jak i na stronie internetowej banku. Poruszaniu się po aplikacji towarzyszą krótkie wskazówki pomocne w zaznajomieniu się z jej funkcjonalnościami i możliwościami.

Warto wiedzieć, że Getin Bank przygotował dokładny wykaz operacji, które można dokonać poprzez różne kanały dostępu, oraz że możliwa jest personalizacja strony głównej aplikacji.

Dodajmy, że pracownicy Getin Banku kontaktują się z nowymi klientami po pewnym czasie, by upewnić się, czy wszystko jest dla nich jasne, czy nie potrzebują pomocy w poznawaniu usług banku.

Do 550 zł premii dla łowów promocji

W aktualnej edycji programu poleceń nowy klient, który otworzy konto z polecenia i spełni prosty warunek aktywności (przez 3 miesiące należy zapewnić wpływ min. 1000 zł), otrzyma 50 zł premii.

To jednak nic w porównaniu z bonusem, jaki przysługuje za skuteczną rekomendację rachunku. Za każde polecenie bank płaci 100 zł, a podobnych premii można zgarnąć aż 5. Daje to w sumie 550 zł zysku z jednej promocji (50 zł dla nowego klienta + do 500 zł za polecanie konta).

Oferta trwa do 30 kwietnia 2019 r., a z jej szczegółami zapoznasz się w tym tekście.

Atrakcyjna propozycja dla oszczędzających

Posiadacze gotówki winni pomyśleć nie tylko o otwarciu Konta Proste Zasady, ale i Konta Oszczędnościowego. Getin Bank cyklicznie organizuje promocje, w których podwyższa jego oprocentowanie. Stosuje przy tym dość krótki okres karencji, po którym można wziąć udział w kolejnej promocji.

Obecnie obowiązują dwie promocje Konto Oszczędnościowego i można równolegle uczestniczyć w obu!

“Bonus za aktywność - IV edycja” - 3,5% przez 12 miesięcy do 10 000 zł

Promocja „Bonus” za aktywność IV edycja” skierowana jest do nowych klientów, którzy założą Konto Proste Zasady wraz z Kontem Oszczędnościowym. Jeśli zapewnią przy tym w kolejnych miesiącach wpływy na rachunek osobisty w wysokości min. 1 000 zł, to ich pieniądze ulokowane na Koncie Oszczędnościowym, do kwoty 10 000 zł, będą oprocentowane na 3,5% aż przez 12 miesięcy.

Promocja “Na nowe środki - edycja XIX” - 3,4% przez 4 miesiące do 400 000 zł

Ta promocja adresowana jest do obecnych i nowych klientów. Każdy, kto wpłaci na Konto Oszczędnościowe nowe środki będzie się mógł cieszyć przez 4 miesiące (122 dni) oprocentowaniem 3,4%. Maksymalna kwota objęta oprocentowaniem promocyjnym to 400 000 zł.

O szczegółach powyższych promocji pisaliśmy w naszej analizie.

Interesująco wygląda też oferta lokat terminowych oraz depozytów walutowych, co znajduje odzwierciedlenie w ich pozycjach w naszych rankingach.

Depozyty walutowe można założyć w EUR, USD, GBF, CHF na okresy od 3 do 12 miesięcy.

Dostępne są również konta oszczędnościowe w euro i dolarach zapewniające elastyczny dostęp do walut bez utraty odsetek.

Nietypowe karty płatnicze - coś dla poszukiwacza nowinek

Standardowa karta płatnicza - Mastercard Debit – niczym się nie wyróżnia. Może tylko tym, że istnieje możliwość wyboru jej wizerunku spośród kilkunastu wzorów (z żalem stwierdzamy, że większość z nich jest raczej adresowana do młodszych użytkowników).

Dostępne są za to inne karty płatnicze z unikalnymi funkcjonalnościami:

 • Karta Visa Simply One. Karta dualna, łącząca w sobie zalety karty debetowej Visa Debit i kredytowej Visa Credit. Jej posiadacz sam decyduje, którą wersją chce w danym momencie zapłacić;
 • Karta debetowa Mastercard Dynamic CVC. Getin Bank był pierwszym bankiem na świecie, który wprowadził do swojej oferty kartę ze zmiennym kodem weryfikacyjnym CVC. Obecnie jest jedynym bankiem w Polsce oferującym taki „plastik”. Numer CVC, wyświetlany jest na miniaturowym ekranie wbudowanym w kartę i automatycznie odświeża się co godzinę.

Obie karty można zamówić dopiero będąc klientem Getin Banku. W przypadku karty 2w1 konieczne jest wcześniejsze posiadanie “tradycyjnej” karty kredytowej. Z kolei przy karcie Dynamic CVC muszą być środki na koncie, by bank automatycznie pobrał opłatę za jej wydanie (50 zł)

Przydatne usługi i atrakcyjne bonusy

Konto Proste Zasady oferuje kilka funkcjonalności czy związanych z nim usług, które mogą być przydatne w wielu sytuacjach życiowych. Oto przykłady:

 • Pakiet Niezawodny - ubezpieczenie zapewniające fachową pomoc medyczną i assistance domowy (dostęp do specjalistów, którzy naprawią sprzęt rtv czy agd, a także innych fachowców, np. ślusarza, hydraulika, elektryka). Pakiet kosztuje 6 zł miesięcznie, przy czym przez pierwsze 6 miesięcy składkę opłaca Getin Bank.
 • Bank zachęca klientów do polecenia swojej oferty znajomym. W ramach programu “Polecam Proste Zasady” dla tych, którzy przekonają ich do założenia rachunku i wywiązania się z prostych warunków aktywności, proponuje nagrodę – 100 zł za każdego poleconego. Maksymalnie można zyskać 500 zł. Nagradzany jest również polecony. Dla niego – za założenie Konta Proste Zasady i wywiązanie się z obowiązków związanych z promocją, Getin Bank przygotował 50 zł.

Klienci Getin Banku mogą uczestniczyć w różnych ofertach specjalnych, np. - w zależności od posiadanej karty - Mastercard Priceless Specials lub Visa Oferty, promocjach związanych z formami płatności (np. Blik, Masterpass), 10% zniżki na bilety do Multikina, gdy płacą za nie kartą wydaną przez Getin Bank.

Wiele osób z pewnością zainteresuje Sejf, czyli opcja dostępna w bankowości mobilnej, pozwalająca ukryć w „sejfie” część pieniędzy i odblokować je dopiero wtedy, gdy nie będzie w pobliżu pokus, by je wydać oraz funkcja Getin Phone na klik, pozwalająca na szybkie połączenie się z konsultantem infolinii po zalogowaniu się do bankowości mobilnej .

Waluty wymienialne – jeden z nielicznych minusów

Konto Proste Zasady ma też swoje minusy. Dotyczą one przede wszystkim sfery związanej z walutami wymienialnymi, choć i w tej sferze można doszukać się pozytywów.

Obsługa walutowa prowadzona jest tylko w wybranych oddziałach, bank nie posiada internetowego kantoru walutowego, nie oferuje karty debetowej do rachunku walutowego ani karty wielowalutowej. Spready w Getin Banku należą do najwyższych na rynku.

Z powyższych względów oferta Getin Banku nie jest raczej polecana dla osób często podróżujących po świecie czy też regularnie wykonujących operacje walutowe. Głównie dlatego, że wspomniane niedostatki oferty Getin Banku mocno utrudniają korzystanie z walut obcych i wpływają na ich cenę.

Stratę czasu i pieniędzy tylko w ograniczonym zakresie mogą równoważyć brak opłat za przewalutowanie i dość szeroka oferta depozytów walutowych o czym wspomnieliśmy wyżej.

Jak otworzyć Konto Proste Zasady?

Sposoby są dwa – poprzez formularz lub “tradycyjnie” – w oddziale.

Przy wyborze pierwszej opcji, na podany adres e-mail bank wysyła potwierdzenie złożenia wniosku, po czym na wpisany we wniosku numer telefonu dzwoni konsultant, by zweryfikować podane dane. Potem już tylko trzeba czekać na kuriera, który dostarczy umowę do podpisu. Po otrzymaniu podpisanej umowy Getin Bank aktywuje konto i przekaże dane do logowania w bankowości elektronicznej (internetowej i mobilnej) oraz telefonicznej.

Zwolennicy bezpośredniego kontaktu z doradcą bankowym, mogą otworzyć Konto Proste Zasady w jednym z ponad 400 oddziałów Getin Banku. Ich adresy – wraz z zakresem obsługi i godzinami otwarcia - można znaleźć na stronie internetowej banku korzystając z wygodnej wyszukiwarki lub poprosić o podanie lokalizacji najbliższej placówki konsultanta infolinii.

Podsumowanie

Konto Proste Zasady to propozycja dla tych, którzy poszukują przejrzystej i taniej oferty. Wystarczy wykonać choćby jedną transakcję bezgotówkową kartą lub Blikiem, by nie ponosić żadnych opłat za podstawowe usługi.

Ze względu na prostotę oferty, Konto Proste Zasady można polecić przede wszystkim osobom rozpoczynającym swoją przygodę z bankowością oraz seniorom. Bank przygotował wiele materiałów informacyjnych, które mogą być przydatne w pierwszym kontaktach z nowoczesną bankowością elektroniczną. Są one dostępne na stronie internetowej Getin Banku oraz w placówkach. To napisane w przystępny sposób, z licznymi ilustracjami przewodniki pozwalające oswoić się z logowaniem na swój rachunek, wykonywaniem podstawowych operacji.

Z oferty Getin Banku będą też zadowoleni oszczędzający. Bank proponuje atrakcyjnie oprocentowane Konto Oszczędnościowe zapewniające elastyczny dostęp do zgromadzonych środków oraz lokaty terminowe. Oba produkty dostępne są w złotówkach, jak i w walutach obcych.

Łowcy promocji z pewnością ucieszą się z możliwości zgarnięcia 50 zł premii za otwarcie konta osobistego z polecenia oraz nawet 500 zł za skuteczne rekomendowanie rachunku.

Idealne produkty są niestety rzadkością. Minusy oferty Getin Banku dotyczą przede wszystkim sfery związanej z walutami wymienialnymi. Ograniczona obsługa walutowa, brak internetowego kantoru walutowego, karty debetowej do rachunku walutowego i karty wielowalutowej, to najważniejsze z nich. Do tego jeszcze jedne z najwyższych na rynku spreadów. Z powyższych względów oferta Getin Banku nie jest raczej polecana dla osób często podróżujących po świecie.

Argumenty “za” i “przeciw” znajdą także zwolennicy nowinek technologicznych. “Za” będą przemawiały karty płatnicze z unikalnymi funkcjonalnościami oraz dostępność nowoczesnych form płatności (Blik, Google Pay, Apple Pay), a “przeciw” raczej dość typowe możliwości bankowości mobilnej.

Konto Proste Zasady ma więc swoje zalety i wady. Każdy musi ocenić, na ile jest ono dopasowane do jego sytuacji, jego stylu korzystania z produktów bankowych, na ile zaspokaja jego potrzeby i oczekiwania.

Ocena: 4.5

 • 3,5% na rachunku oszczędnościowym do 10 000 zł, 3,4% dla nowych środków do 400 000 zł
 • 50 zł za otwarcie konta z polecenia i do 500 zł za skuteczne polecanie
 • praktycznie darmowe konto (dla osób w wieku 18-26 lat bez żadnych warunków)
 • prosta, przejrzysta bankowość mobilna z przydatnymi wskazówkami dla początkujących
 • nowoczesne płatności mobilne (Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay)
 • możliwość wyboru wizerunku karty płatniczej
 • dodatkowe usługi i programy rabatowe
 • brak w ofercie karty walutowej i kantoru walutowego
 • bardzo wysoki spread przy transakcjach walutowych
 • obsługa walutowa prowadzona tylko w wybranych placówkach


Sylwetka Getin Banku

Getin Bank powstał w 2004 r. po przekształceniu Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęciu Łódzkiego Banku Przemysłowego. W 2010 r. instytucja połączyła się z Noble Bankiem, tworząc Getin Noble Bank SA, który działa pod dwiema markami: Getin Bank - dla klientów indywidualnych, sektora MSP, samorządów i korporacji - oraz Noble Bank - bankowość prywatna dla zamożnych klientów.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne pod warunkiem wykonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. W przeciwnym razie bank pobierze opłatę w wysokości 8 zł. Bezpłatne są także przelewy krajowe przez Internet oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Posiadacz konta nie zapłaci również ani złotówki za korzystanie z karty.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Proste Zasady to dobre rozwiązanie dla osób dokonujących na co dzień operacji bankowych oraz tych, które od konta oczekują przede wszystkim niskich opłat i przejrzystych warunków korzystania z rachunku.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Niskie i przejrzyste opłaty, przyjazna w obsłudze bankowość mobilna z przydatnymi wskazówkami dla początkujących oraz rachunek oszczędnościowy z korzystnym oprocentowaniem (3,5% w skali roku). Do tego możliwość zgarnięcia nawet 550 zł w programie "Polecam Proste Zasady" .

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Ograniczona oferta walutowa - brak karty walutowej, niedostępność karty wielowalutowej, obsługa walutowa tylko w wybranych oddziałach oraz wysokie spready.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Złóż wniosek o rachunek na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.