Konto Proste Zasady w Getin Banku i nawet 550 zł premii + 3,5% na koncie oszczędnościowym

Konto Proste Zasady w Getin Banku i nawet 550 zł premii + 3,5% na koncie oszczędnościowym Źródło obrazka: strona Getin Banku

Nową propozycję konta osobistego w Getin Banku cechuje przede wszystkim prostota. Konto Proste Zasady to ukłon w stronę tych klientów, którzy przejrzystą i zrozumiałą ofertę darmowego konta cenią wyżej niż niezliczoną liczbę bonusów i dodatkowych usług. Dokonanie zaledwie jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu pozwala uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku. Za założenie konta i polecanie go znajomym możesz otrzymać nawet 550 zł premii.

Konto Proste Zasady pojawiło się w ofercie Getin Banku w październiku, zastępując dotychczas oferowane rachunki - Getin Up i Getin Up Free. Dotychczasowi klienci Getin Banku mogą w każdej chwili przekształcić swoje konta Getin Up w nowe.

Poniżej przedstawiamy podstawowe cechy Konta Proste Zasady: opłaty związane z prowadzeniem konta i korzystaniem z karty płatniczej oraz koszty operacji bankowych. Przyjrzymy się też dodatkowym usługom, które – pomimo maksymalnej prostoty – Getin Bank zdecydował się zaoferować posiadaczom rachunku.

Ile kosztuje Konto Proste Zasady w Getin Banku?

Tabele opłat i prowizji mogą spowodować niemały ból głowy – szczególnie u tych, których niekoniecznie interesują zawiłości rynku kont osobistych. Oto główne parametry Konta Proste Zasady w Getin Banku:

 • konto jest nieoprocentowane;
 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem dokonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu (standardowa opłata wynosi 8 zł miesięcznie);
 • w przypadku posiadaczy Konta Proste Zasady 18-26 prowadzenie konta jest bezpłatne niezależnie od dokonania wspomnianej transakcji.
 • 0 zł za wydanie standardowej karty debetowej MasterCard Debit; oprócz niej bank oferuje także:
  • MasterCard Dynamic CVC – karta jest wyposażona w wyświetlacz pokazujący zmienny kod CVC, który zwiększa bezpieczeństwo zakupów przez Internet; jej wydanie kosztuje 50 zł,
  • MasterCard Display – karta wyposażona w wyświetlacz, na którym pokazywany jest stan konta; opłata za wydanie tej karty wynosi 50 zł,
  • MasterCard Sticker (naklejka zbliżeniowa) – koszt wydania to 10 zł.
 • 0 zł za korzystanie z karty (niezależnie od jej rodzaju);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • prowizja w wysokości 4,5 % kwoty transakcji (min. 10 zł) za wypłatę z bankomatów za granicą;
 • prowizja 0,6% od kwoty wpłaty (min. 1 zł) za wpłatę gotówki we wpłatomatach poza placówką banku.
 • 0 zł za przelewy internetowe w polskiej walucie;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego i polecenie zapłaty;
 • 5,99 zł za przelew międzybankowy w placówce banku;
 • 20 zł za przelew SORBNET (lub 5,99 zł dla kwoty powyżej 1 mln zł);
 • 0,20% od kwoty polecenia wypłaty (min. 30 zł, max. 250 zł) za przelew SWIFT;
 • 10 zł za przelew europejski SEPA;
 • 5,00 zł za przelewy natychmiastowe;
 • brak opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku.
 • 0,99 zł za sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie;
 • 4 zł za dodatkowe potwierdzenie przelewu w formie papierowej wydawane w placówce banku;
 • 30 zł za przesłanie karty kurierem;
 • 2,99 zł za wyciąg z konta (wysłany raz w miesiącu drogą listowną).

Należy wspomnieć, że bank przygotował też wersję rachunku osobistego dla osób w wieku 18-26 lat. W tym wariancie konta prowadzenie rachunku jest bezwzględnie bezpłatne, a jego posiadacz może dokonać wyboru karty debetowej spośród oferowanych przez bank wzorów.

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Nawet 550 zł premii w programie poleceń

W programie poleceń Getin Banku można obecnie zyskać całkiem pokaźne premie. Nowi klienci mają szansę na 50 zł bonusu, a obecni za skuteczną rekomendację konta otrzymają 100 zł. Obie premie można połączyć, czyli założyć konto z polecenia, a potem dalej rekomendować rachunek znajomym, dzięki czemu nasz zysk może wynieść nawet 550 zł!

50 zł premii powitalnej dla nowych klientów

Bank definiuje nowego klienta jako osobę, która na dzień 3 sierpnia 2018 r. nie posiadała w Getin Banku konta osobistego prowadzonego w złotówkach. Aby otrzymać od banku 50 zł premii, wykonaj następujące czynności:

 1. Najpóźniej do 31 października 2018 roku lub Konto Osobiste Noble, podając przy tym kod polecający otrzymany od obecnego klienta banku.
  • na tym etapie wyraź zgodę na przetwarzanie danych marketingowych na potrzeby promocji oraz przekazanie przez organizatora osobie, która poleciła Ci program, informacji o spełnieniu przez Ciebie wymaganych warunków.
 2. W każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji konta zapewnij wpływ na rachunek wysokości co najmniej 1000 zł.

100 zł za polecenie rachunku (max. 500 zł)

Z kolei, aby wziąć udział w programie jako osoba polecająca, musisz posiadać w Getin Banku konto osobiste prowadzone w złotówkach, ukończony 18 rok życia oraz polską rezydencję podatkową. Dodatkowo spełnij dwa proste warunki:

 1. Do 31 października 2018 roku przystąp do programu (w placówce, przez infolinię lub bankowość internetową/mobilną) i uzyskaj kod polecenia.
 2. Wyraź (i utrzymaj w całym okresie promocji) zgodę na przetwarzania danych osobowych dla celów marketingowych i otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną, a także zaakceptuj regulamin.

Po otrzymaniu kodu możesz go przekazać dowolnej liczbie osób, jednak premię w wysokości 100 zł otrzymasz wyłącznie za pięciu pozyskanych nowych klientów. Maksymalnie możesz zarobić 500 zł, jednak bank przekaże Ci nagrodę tylko wtedy, gdy osoba polecona wywiąże się ze swoich warunków.

Program "Polecam Proste Zasady" omawiamy w tym tekście.

Nawet 3,5% na koncie oszczędnościowym

Posiadacze Konta Proste Zasady mogą również skorzystać z atrakcyjnej oferty oszczędnościowej. Obecnie rachunek oszczędnościowy w Getin Banku jest objęty aż dwoma promocjami, umożliwiającymi uzyskanie wysokich odsetek. Jeśli jesteś nowym klientem, możesz zyskać 3,5% dla kwot do 10 tys. zł przez 12 miesięcy. Warunek to zapewnienie miesięcznych wpływów w kwocie min. 1500 zł oraz aktywne zgody marketingowe. Opis tej akcji znajdziesz tutaj.

Z promocji na nowe środki mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Oprocentowanie na poziomie 3,0% można zyskać dla kwot do 200 tys. zł przez 3 miesiące, a nowe środki są wyliczane wg salda z dnia 27 lipca 2018 r. Oferta jest dostępna do 17 września 2018 r. Więcej na temat promocji "Na nowe środki" dowiesz się z tego tekstu.

Obie promocje można łączyć i maksymalizować swoje zyski. Dla kwot do 10 tys. zł otrzymujemy 3,5%, a dla wyższych - 3,0% (o ile będą to nowe środki). Dzięki temu przez rok możemy lokować środki na wysoko oprocentowanym koncie oszczędnościowym.

Podstawowe oprocentowanie dla środków powyżej 200 tys. zł waha się od 1 do 1,40% w skali roku, w zależności od nadwyżki na koncie oszczędnościowym. Raz w miesiącu wypłacisz pieniądze z konta oszczędnościowego bez żadnych kosztów, zaś koszt kolejnych wypłat to 9 zł. Z tabelą oprocentowania zapoznasz się tutaj.

"Niezawodny pakiet" ubezpieczeń

Dla korzystających z Konta Proste Zasady Getin Bank przygotował Pakiet Niezawodny, czyli ubezpieczenie w zakresie usług medycznych i domowego assistance. Jeśli posiadacz rachunku zdecyduje się na tę opcję (ubezpieczenie jest dobrowolne i nie aktywuje się automatycznie w momencie podpisania umowy o otwarcie rachunku), przez pierwsze sześć miesięcy nie zapłaci ani złotówki należnych opłat. Po tym okresie bank będzie co miesiąc pobierał z konta 6 zł. Rezygnacja z Pakietu jest możliwa w każdej chwili, nawet zaraz po upłynięciu darmowych 6 miesięcy.

W ramach Pakietu Niezawodnego ubezpieczony ma prawo do odszkodowania m.in. w przypadku choroby lub awarii sprzętu RTV/AGD. W ciągu roku ubezpieczeniowego można skorzystać 7 razy z pakietu medycznego i 7 razy z assistance domowego.

Konto Proste Zasady za granicą

Często wyjeżdżasz z Polski? Jeśli tak, to zapewne chciałbyś mieć świadomość kosztów, które poniesiesz w związku z korzystaniem z konta w takich sytuacjach.

Za wypłatę gotówki z bankomatu poza granicami naszego kraju bank naliczy prowizję w wysokości 4,5%, jednak nie niższą niż 10 zł. Co ważne, nie zapłacisz dodatkowej prowizji za przewalutowanie. W przypadku płatności kartą MasterCard w krajach spoza strefy euro musimy liczyć się z podwójnym przewalutowaniem (najpierw według kursu MasterCard na euro, a następnie, zgodnie z kursem banku, na złote). W przypadku transakcji w euro płatność zostanie od razu rozliczona po kursie banku.

Inne usługi i bonusy dostępne w ramach rachunku

 • Nowoczesna aplikacja zapewniająca dostęp do rachunku przez urządzenia mobilne. Getin Mobile posiada funkcję logowania za pomocą odcisku palca, o ile telefon jest wyposażony w odpowiedni skaner.
 • BLIK - system płatności mobilnych dedykowany użytkownikom smartfonów. Umożliwia dokonywanie szybkich i wygodnych płatności w sklepach, punktach usługowych i przez Internet, a także wypłatę gotówki z bankomatu.
 • Płatności Google Pay. Getin Bank oferuje swoim klientom możliwość dokonywania wygodnych i bezpiecznych zakupów przy pomocy telefonu dzięki płatnościom zbliżeniowym.
 • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple.
 • Ubezpieczenie "Ochrona Karty". Chroni przed nieuprawnionym użyciem karty (do kwoty 150 euro) oraz jej utratą wskutek kradzieży gotówki wypłaconej z bankomatu (do 6000 zł). Ubezpieczyciel zapewnia także pokrycie kosztów związanych z wydaniem dokumentów (w tym dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy itd.). Koszt ubezpieczenia to 4 zł miesięcznie.
 • Możliwość wyboru spersonalizowanej karty płatniczej spośród 10 dostępnych wzorów. Oferta jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy młodzieżowej wersji konta.
 • 10% rabatu na bilety do kina i przekąski w Multikinie. Wystarczy zapłacić kartą Getin Banku i poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania z rabatu. Promocja trwa do 31 grudnia 2018 roku.

Komentarz redakcji

Konto Proste Zasady w Getin Banku to oferta w sam raz dla tych, którzy od bankowości oczekują prostoty i niskich opłat. Choć bank przewiduje prowizję w wysokości 8 zł za prowadzenie rachunku, to w praktyce bardzo łatwo jej uniknąć. Nie zapłacimy także za wypłatę gotówki w bankomatach w Polsce oraz za przelew internetowy w polskiej walucie. Tym samym określenie „darmowe konto” nie wydaje się być w tym przypadku nadużyciem.

Nieco bardziej wymagający klienci również znajdą coś dla siebie. Getin Bank oferuje bowiem kilka interesujących usług dodatkowych - przede wszystkim propozycję rachunku oszczędnościowego, który umożliwia skorzystanie z aż dwóch ofert promocyjnych. W ramach promocji „Bonus za aktywność” możemy uzyskać 3,5% w skali roku dla kwot do 10 000 zł przez kolejnych 12 miesięcy, zapewniając odpowiednie wpływy na konto (1500 zł miesięcznie), natomiast w drugiej akcji skorzystamy z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków (3,0% do 200 000 zł) przez 3 miesiące.

Na uwagę zasługuje też kompleksowa oferta ubezpieczeniowa, z której (po bezpłatnym, półrocznym okresie) można skorzystać już za 6 złotych miesięcznie. Za dodatkową opłatą otrzymamy także najnowocześniejszą kartę debetową, za korzystanie z której nie zapłacimy już później ani złotówki. Nasz zysk może zwiększyć również przystąpienie do programu "Polecam Proste Zasady". Za założenie konta w programie poleceń otrzymasz 50 zł premii, a za skuteczne rekomendacje rachunku znajomym - nawet 500 zł bonusu.

Ocena: 4.5

 • nawet 550 zł premii w programie poleceń
 • 3,5% na rachunku oszczędnościowym
 • łatwa do uniknięcia opłata za prowadzenie rachunku
 • szeroki wachlarz oferty ubezpieczeniowej
 • płatności mobilne (Google Pay, Blik, Apple Pay)
 • skromny zakres usług dodatkowych


Sylwetka Getin Banku

Getin Bank powstał w 2004 r. po przekształceniu Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęciu Łódzkiego Banku Przemysłowego. W 2010 r. instytucja połączyła się z Noble Bankiem, tworząc Getin Noble Bank SA, który działa pod dwiema markami: Getin Bank - dla klientów indywidualnych, sektora MSP, samorządów i korporacji - oraz Noble Bank - bankowość prywatna dla zamożnych klientów.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne pod warunkiem wykonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. W przeciwnym razie bank pobierze opłatę w wysokości 8 zł. Bezpłatne są także przelewy krajowe przez Internet oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Posiadacz konta nie zapłaci również ani złotówki za korzystanie z karty.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Proste Zasady to dobre rozwiązanie dla osób dokonujących na co dzień operacji bankowych oraz tych, które od konta oczekują przede wszystkim niskich opłat i przejrzystych warunków korzystania z rachunku.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Niskie opłaty, ciekawa oferta usług ubezpieczeniowych (Pakiet Niezawodny) oraz rachunek oszczędnościowy z korzystnym oprocentowaniem (3,5% w skali roku). Za założenie konta w programie poleceń otrzymasz 50 zł premii, a za skuteczne rekomendacje rachunku znajomym - nawet 500 zł bonusu.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Skromna oferta związana z personalizacją konta.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Złóż wniosek o rachunek na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.