Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Konto Proste Zasady w Getin Banku + 3,5% na koncie oszczędnościowym + do 550 zł premii w programie poleceń

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Nazwa rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego z oferty Getin Banku nie kłamie. Zasady są naprawdę proste: wystarczy jedna transakcja kartą lub Blikiem, by bank nie pobrał żadnych opłat za rachunek. Młodzi klienci – w wieku 18-26 lat, nawet i tego warunku nie muszą spełniać. Korzystanie z karty, podobnie jak ze wszystkich bankomatów w Polsce, jest bezpłatne bezwarunkowo. Prawda, że proste zasady?

Konto Proste Zasady jest jedynym w ofercie Getin Banku dedykowanym dla „przeciętnego klienta” (pomijamy Podstawowy Rachunek Płatniczy i ofertę dla klientów segmentu Premium). Występuje za to w dwóch wariantach – dla osób młodszych (w wieku 18-26 lat) oraz starszych (powyżej 26 r.ż.). Różnica sprowadza się do tego, że klienci w wieku 18-26 lat nie muszą spełniać żadnych warunków, by konto było bezpłatne.

Konto prawie dla każdego

Można powiedzieć, że jest to konto prawie dla każdego. Nad jego wyborem powinny się zwłaszcza zastanowić osoby dopiero zaczynające swoje kontakty z bankowością oraz seniorzy (ze względu na prostotę i przejrzystość oferty) oraz oszczędzający, dysponujący wolną gotówką i szukający miejsca na jej ulokowanie (Getin Bank oferuje atrakcyjnie oprocentowane lokaty - szczegóły w naszym rankingu, oraz Konto Oszczędnościowe - o czym niżej).

Wybór Konta Proste Zasady winni rozważyć również zwolennicy nowinek technologicznych w bankowości. Przede wszystkim ci, których interesują nietypowe możliwości kart płatniczych i nowoczesne formy płatności.

“Mocną” stroną Konta Proste Zasady nie są natomiast kwestie związane z walutami, choć i w tej sferze można dostrzec pozytywy, zwłaszcza w ofercie depozytowej.

Czytając ten tekst dalej, poznacie kolejne argumenty na potwierdzenie słów, że ten rachunek zasługuje na miano Konto Proste Zasady.

W zasadzie darmowe konto

W tabeli opłat i prowizji nie ma wielu usług, za które trzeba płacić podczas codziennego, przeciętnego korzystania z tego rachunku. Najważniejsze opłaty zawarliśmy w poniższej tabeli:

Wniosek o rachunek możesz złożyć na tej stronie banku.

Konto przyjazne dla Początkującego i Seniora...

Konto Proste Zasady jest zdecydowanie przyjazne dla Początkującego w finansach i Seniora. Do tego, by nie ponosić opłat za podstawowe usługi, konieczne jest uniknięcie opłaty za kartę. Wystarczy do tego realizacja jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu.

Kolejny plus tego rachunku, to prosta i przejrzysta bankowość elektroniczna - zarówno internetowa, jak i mobilna. Dużym ułatwieniem w ich poznaniu i opanowaniu są materiały edukacyjne przygotowane przez bank. Zarówno te papierowe, wręczane klientom po założeniu Konta Proste Zasady, jak i samouczki na stronie internetowej oraz dostępne w aplikacji mobilnej.

Ekran startowy aplikacji Getin Mobile
Aplikacja mobilna Getin Bank - wygląd ekranu startowego
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona internetowa Getin Banku

Dzięki wersji demo można przetestować aplikację i przekonać się, że zawiera ona wszystkie podstawowe funkcje, a także ciekawe funkcjonalności, z których warto skorzystać. Wersja demonstracyjna dostępna jest zarówno w aplikacji mobilnej Getin Mobile, jak i na stronie internetowej banku. Poruszaniu się po aplikacji towarzyszą krótkie wskazówki pomocne w zaznajomieniu się z jej funkcjonalnościami i możliwościami.

Warto wiedzieć, że Getin Bank przygotował dokładny wykaz operacji, które można dokonać poprzez różne kanały dostępu, oraz że możliwa jest personalizacja strony głównej aplikacji.

Dodajmy, że pracownicy Getin Banku kontaktują się z nowymi klientami po pewnym czasie, by upewnić się, czy wszystko jest dla nich jasne, czy nie potrzebują pomocy w poznawaniu usług banku.

Propozycje dla Łowów Promocji

Posiadanie Konta Proste Zasady wiąże się z możliwością otrzymania dodatkowych bonusów.

Klienci Getin Banku mogą uczestniczyć w różnych ofertach specjalnych, np. - w zależności od posiadanej karty - Mastercard Bezcenne Chwile lub Visa Oferty, promocjach związanych z formami płatności (np. Blik, Masterpass), 10% zniżki na bilety do Multikina, gdy płacą za nie kartą wydaną przez Getin Bank.

... a także dla obywateli Ukrainy

Getin Bank dość mocno otworzył się na współpracę z mieszkającymi w Polsce obywatelami Ukrainy. Przede wszystkim stworzył podstronę w języku ukraińskim oraz uruchomił specjalną infolinię obsługiwaną w tym języku ukraińskim. Przygotował też wykaz placówek, w których Ukraińcy mogą zostać obsłużeni w ojczystym języku. Proponuje im także darmowe szybkie przelewy do Idea Bank Ukraina.

Atrakcyjna oferta dla oszczędzających

Getin Bank słynie z ciekawych ofert dla oszczędzających. Mogą oni korzystać z atrakcyjnie oprocentowanego Elastycznego Konta Oszczędnościowego i lokat.

Obecnie obowiązują dwie promocje Konto Oszczędnościowego i można równolegle uczestniczyć w obu!

Interesująco wygląda też oferta lokat terminowych oraz depozytów walutowych, co znajduje odzwierciedlenie w ich pozycjach w naszych rankingach.

Depozyty walutowe można założyć w EUR, USD, GBF, CHF na okresy od 3 do 12 miesięcy.

Dostępne są również konta oszczędnościowe w euro i dolarach zapewniające elastyczny dostęp do walut bez utraty odsetek.

Nietypowa karta płatnicza - coś dla poszukiwacza nowinek

Standardowa karta płatnicza - Mastercard Debit – niczym się nie wyróżnia. Może tylko tym, że istnieje możliwość wyboru jej wizerunku spośród kilkunastu wzorów (z żalem stwierdzamy, że większość z nich jest raczej adresowana do młodszych użytkowników).

Ciekawostką jest natomiast Karta Visa Simply One, łącząca w sobie zalety karty debetowej Visa Debit i kredytowej Visa Credit. Jej posiadacz sam decyduje, którą wersją chce w danym momencie zapłacić. Kartę można zamówić tylko będąc klientem Getin Banku. Na dodatek konieczne jest wcześniejsze posiadanie “tradycyjnej” karty kredytowej.

Przydatne usługi

Konto Proste Zasady oferuje kilka funkcjonalności czy związanych z nim usług, które mogą być przydatne w wielu sytuacjach życiowych. Oto przykłady:

  • Pakiet Niezawodny - ubezpieczenie zapewniające fachową pomoc medyczną i assistance domowy (dostęp do specjalistów, którzy naprawią sprzęt rtv czy agd, a także innych fachowców, np. ślusarza, hydraulika, elektryka). Pakiet kosztuje 6 zł miesięcznie, przy czym przez pierwsze 6 miesięcy składkę opłaca Getin Bank;
  • Sejf, czyli opcja dostępna w bankowości mobilnej, pozwalająca ukryć w „sejfie” część pieniędzy i odblokować je dopiero wtedy, gdy nie będzie w pobliżu pokus, by je wydać;
  • funkcja Getin Phone na klik, pozwalająca na szybkie połączenie się z konsultantem infolinii po zalogowaniu się do bankowości mobilnej .

Waluty wymienialne – jeden z nielicznych minusów

Konto Proste Zasady ma też swoje minusy. Dotyczą one przede wszystkim sfery związanej z walutami wymienialnymi, choć i w tym obszarze można doszukać się pozytywów.

Obsługa walutowa prowadzona jest tylko w wybranych oddziałach, a bank nie posiada internetowego kantoru walutowego. Na dodatek spready w Getin Banku należą do najwyższych na rynku 

Z powyższych względów oferta Getin Banku nie jest raczej polecana dla osób często podróżujących po świecie czy też regularnie wykonujących operacje walutowe. Głównie dlatego, że wspomniane niedostatki oferty Getin Banku mocno utrudniają korzystanie z walut obcych i wpływają na ich cenę. Tylko niewielkim pocieszeniem jest istnienie karty wielowalutowej, która potrafi rozpoznać walutę transakcji i pobrać ją z odpowiedniego konta - w EUR, USD, GBF lub CHF.

Korzystanie z tego typu "plastiku" jest bezpłatne. "Wielowalutowość" można włączyć do dowolnej karty debetowej wydanej przez Getin Bank na różne sposoby - w oddziale, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej lub na infolinii. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej założyło się rachunek walutowy w jednej z czterech wspomnianych walut.

Słowa pochwały należą się bankowi za fakt, że usłudze wielowalutowej poświęcił osobną podstronę swojej witryny internetowej, na której szczegółowo opisał zasady jej funkcjonowania oraz sposób uruchomienia.

Stratę czasu na zasilenie rachunku walutowego środkami kupionymi w zewnętrznym kantorze walutowym po korzystnej cenie trudno jednak czymś zrównoważyć.

Dla pełnego obrazu sytuacji wspomnijmy jeszcze o braku opłat za przewalutowanie i dość szerokiej ofercie depozytów walutowych o czym pisaliśmy już wyżej.

Jak otworzyć Konto Proste Zasady?

Sposoby są dwa – poprzez formularz lub “tradycyjnie” – w oddziale.

Przy wyborze pierwszej opcji, na podany adres e-mail bank wysyła potwierdzenie złożenia wniosku, po czym na wpisany we wniosku numer telefonu dzwoni konsultant, by zweryfikować podane dane. Potem już tylko trzeba czekać na kuriera, który dostarczy umowę do podpisu. Po otrzymaniu podpisanej umowy Getin Bank aktywuje konto i przekaże dane do logowania w bankowości elektronicznej (internetowej i mobilnej) oraz telefonicznej.

Zwolennicy bezpośredniego kontaktu z doradcą bankowym, mogą otworzyć Konto Proste Zasady w jednym z ponad 400 oddziałów Getin Banku. Ich adresy – wraz z zakresem obsługi i godzinami otwarcia - można znaleźć na stronie internetowej banku korzystając z wygodnej wyszukiwarki lub poprosić o podanie lokalizacji najbliższej placówki konsultanta infolinii.

Podsumowanie

Konto Proste Zasady to propozycja dla tych, którzy poszukują przejrzystej i taniej oferty. Wystarczy wykonać choćby jedną transakcję bezgotówkową kartą lub Blikiem, by nie ponosić żadnych opłat za podstawowe usługi.

Ze względu na prostotę oferty, Konto Proste Zasady można polecić przede wszystkim osobom rozpoczynającym swoją przygodę z bankowością oraz seniorom. Bank przygotował wiele materiałów informacyjnych, które mogą być przydatne w pierwszym kontaktach z nowoczesną bankowością elektroniczną. Są one dostępne na stronie internetowej Getin Banku oraz w placówkach. To napisane w przystępny sposób, z licznymi ilustracjami przewodniki pozwalające oswoić się z logowaniem na swój rachunek, wykonywaniem podstawowych operacji.

Z oferty Getin Banku będą też zadowoleni oszczędzający. Bank proponuje atrakcyjnie oprocentowane Konto Oszczędnościowe zapewniające elastyczny dostęp do zgromadzonych środków oraz lokaty terminowe. Oba produkty dostępne są w złotówkach, jak i w walutach obcych.

Łowcy promocji z pewnością ucieszą się z możliwości zgarnięcia 50 zł premii za otwarcie konta osobistego z polecenia oraz nawet 500 zł za skuteczne rekomendowanie rachunku.

Idealne produkty są niestety rzadkością. Minusy oferty Getin Banku dotyczą przede wszystkim sfery związanej z walutami wymienialnymi. Ograniczona obsługa walutowa i brak internetowego kantoru walutowego, to naprawdę poważne "uchybienia". Do tego jeszcze jedne z najwyższych na rynku spreadów. Z powyższych względów oferta Getin Banku nie jest raczej polecana dla osób często podróżujących po świecie.

Argumenty “za” i “przeciw” znajdą także zwolennicy nowinek technologicznych. “Za” będzie przemawiała unikalna karta płatnicza Visa Simply One oraz dostępność nowoczesnych form płatności (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay), a “przeciw” raczej dość typowe możliwości bankowości mobilnej. Warto jednak odnotować możliwość dokonywania w niej przelewów Blik na telefon oraz przelewów natychmiastowych Express Elixir.

Konto Proste Zasady ma więc swoje zalety i wady. Każdy musi ocenić, na ile jest ono dopasowane do jego sytuacji, jego stylu korzystania z produktów bankowych, na ile zaspokaja jego potrzeby i oczekiwania.

Ocena redakcji łącznie:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety

50 zł dla poleconego i nawet 500 zł dla obecnego klienta w programie poleceń Getin Banku
  • praktycznie darmowe konto (dla osób w wieku 18-26 lat bez żadnych warunków)
  • dobry wybór dla osoby stawiającej pierwsze kroki w bankowości
  • korzystna oferta dla oszczędzającego
  • prosta, przejrzysta bankowość mobilna z przydatnymi wskazówkami dla początkujących

Wady

  • konto nie jest dla osób często podróżujących po świecie czy też regularnie wykonujących operacje walutowe

Opinia eksperta

Krzysztof Duliński
Getin Bank postawił na prostą, zrozumiałą dla każdego ofertę, cykliczne proponowanie podwyższonego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym oraz atrakcyjne warunki lokat. Pochwalam hojne nagradzanie obecnych klientów za polecanie usług banku i pozyskiwanie nowych klientów.
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Getin Bank powstał w 2004 r. po przekształceniu Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęciu Łódzkiego Banku Przemysłowego. W 2010 r. instytucja połączyła się z Noble Bankiem, tworząc Getin Noble Bank SA, który działa pod dwiema markami: Getin Bank - dla klientów indywidualnych, sektora MSP, samorządów i korporacji - oraz Noble Bank - bankowość prywatna dla zamożnych klientów.

Czytaj więcej

Komentarze