Nowe Konto Proste Zasady i 2,7% na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Nowe Konto Proste Zasady i 2,7% na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku Źródło obrazka: strona Getin Banku

Getin Bank postanowił odświeżyć swoją ofertę kont osobistych. Od dziś ze sprzedaży znikają rachunki Getin Up oraz Getin Up Free, a ich miejsce zajmuje Konto Proste Zasady oraz jego młodzieżowa wersja dla osób od 18 do 26 lat. Nowy rachunek jest praktycznie bezpłatny, a posiadacze mogą dodatkowo skorzystać z pakietu ubezpieczeń oraz podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (2,7% do 200 000 zł).

Getin Bank stawia na prostotę

Getin Bank to kolejna instytucja, która w ostatnich tygodniach zdecydowała się na zmianę podstawowej oferty kont osobistych. Nowy rachunek - jak sama nazwa wskazuje – cechuje się dużą prostotą: wystarczy wykonać jedną transakcję na dowolną kwotę kartą lub Blikiem w miesiącu, aby otrzymać zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta oraz cieszyć się darmową kartą, bezpłatnymi przelewami przez Internet, a także bezprowizyjnymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju.

Bank wychodzi z założenia, że uproszczone do maksimum zasady korzystania z rachunku powinny przypaść do gustu nowym klientom:

Jedna transakcja na dowolną kwotę to warunek, który nie stanowi dla klientów żadnej bariery.

- przekonuje Marek Ubysz, Dyrektor Departamentu Kont i Depozytów Getin Noble Bank.

Czy jednak pozostałe parametry konta są równie przyjazne? Zajrzyjmy do tabeli opłat i prowizji i przyjrzyjmy się najważniejszym kosztom związanym z nowym rachunkiem.

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Miesięczna opłata za prowadzenie Konta Proste Zasady wynosi 8 zł, jednak można jej uniknąć wykonując jedną transakcję kartą lub Blikiem na dowolną kwotę. W przypadku posiadaczy młodzieżowej wersji konta prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe.

Przelewy internetowe i mobilne są bezpłatne, zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne, podobnie jak zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Do rachunku bezpłatnie wydawana jest karta Mastercard Debit. Getin Bank nie pobiera żadnych opłat za jej obsługę. Wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów za pomocą tej karty są także całkowicie darmowe.

Pozostałe koszty prezentują się następująco:

 • 4,5% kwoty transakcji, min. 10 zł – prowizja za wypłaty z bankomatów zagranicznych;
 • 10 zł – za przelew SEPA;
 • 0 zł – za wpłaty i wypłaty gotówkowe na rachunek w banku;
 • 0,99 zł - opłata za sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie.

Jeżeli masz do 26 lat, wniosek o Konto Proste Zasady możesz złożyć na . Pozostałe osoby mogą założyć rachunek na .

Co z obecnymi posiadaczami Konta Getin Up?

Posiadacze wycofanych z oferty rachunków Getin Up oraz Getin Up Free mogą przekształcić je na Konto Proste Zasady lub też nadal z nich korzystać. Oba konta pozostaną w administracji banku, co oznacza, że będzie można używać ich na dotychczasowych zasadach.

Szeroki wachlarz produktów ubezpieczeniowych

Posiadacze nowego rachunku będą mogli skorzystać z rozbudowanego pakietu ubezpieczeń w zakresie usług medycznych i domowego assistance. Usługa zapewni dostęp do pomocy specjalistów (lekarza, ślusarza, hydraulika, elektryka) w przypadku zachorowania lub awarii sprzętu AGD, RTV i IT. Możemy także otrzymać odszkodowanie, jeżeli utracimy telefon komórkowy na skutek kradzieży z włamaniem w miejscu zamieszkania.

Przez pierwsze sześć miesięcy pakiet będzie bezpłatny, później jego cena wyniesie 6 zł miesięcznie. W ciągu roku będzie można skorzystać 7 razy z pakietu medycznego i 7 razy z pakietu domowego.

Dodatkowo posiadacze Konta Proste Zasady mogą wykupić ubezpieczenie Ochrona Karty. Usługa kosztuje 4 zł miesięcznie i ma chronić posiadacza karty przed nieuprawnionym jej użyciem, kradzieżą gotówki wypłaconej z bankomatu, kradzieżą rzeczy osobistych oraz utratą, zniszczeniem lub kradzieżą zakupów dokonanych kartą. Dodatkowym bonusem jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

2,7% na Koncie Oszczędnościowym

Osobom, które zdecydują się na otworzenie nowego rachunku, Getin Bank oferuje także podwyższone oprocentowanie rachunku oszczędnościowego. Można zyskać 2,7% w skali roku przez 4 miesiące dla nowych środków do 200 tys. zł.

Otwarcie i prowadzenie rachunku oszczędnościowego jest bezpłatne, podobnie jak jedna wypłata środków w miesiącu (koszt każdej kolejnej to 9 zł).

Wniosek o rachunek oszczędnościowy możesz złożyć na .

Komentarz redakcji

Obrana przez Getin Bank strategia pozyskiwania klientów znacznie obiega od taktyki przyjętej przez BZ WBK i Alior Bank. Niedawno w ofercie obu tych banków pojawiły się rachunki, które klienci mogą dowolnie konfigurować w oparciu o szeroką paletę usług dodatkowych. Takie rozwiązanie, choć niewątpliwe praktyczne, wymaga jednak znacznej aktywności w zarządzaniu kontem.

Tymczasem Getin Bank obrał inną drogę - zamiast spersonalizowanego konta zbudowanego na wzór klocków lego postawił na niskie opłaty oraz maksymalne uproszczenie oferty.

Wystarczy, że przeprowadzimy jedną transakcję kartą lub Blikiem w miesiącu na dowolną kwotę, aby bank zwolnił nas z prowizji za prowadzenie rachunku (standardowo wynosi ona 8 zł). Jeżeli dodamy do tego darmową kartę, bezpłatne wypłaty z krajowych bankomatów oraz darmowe przelewy internetowe, otrzymamy praktycznie bezkosztowy rachunek. Będziemy mogli również skorzystać z nieźle oprocentowanego konta oszczędnościowego (nawet 2,7% w skali roku) oraz rozbudowanego pakietu ubezpieczeń.

Nie da się ukryć, że pod względem dodatkowych funkcjonalności Konto Proste Zasady prezentuje się znaczniej skromniej niż Konto Jakże Osobiste, zaproponowane przez Aliora, czy Konto Jakie Chcę zaoferowane przez BZ WBK. Jednak jest to mimo wszystko całkiem przyzwoity rachunek, który może przypaść do gustu zwłaszcza tym klientom, dla których najważniejsze są niskie opłaty.

Z ostatniej chwili

 • 26.04.2019 11:35

  Ostatnie dni przyniosły kilka przykrych informacji dla oszczędzających - zniknęły atrakcyjne lokaty i promocja konta oszczędnościowego.

 • 25.04.2019 14:49

  Za podpisanie umowy o Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z BNP Paribas możesz otrzymać 14 dni bezpłatnego korzystania z XOXO WiFi.

 • 23.04.2019 10:43

  Czy pomyślałeś o tym, by otworzyć dziecku rachunek bankowy? Jeśli nie - albo masz wątpliwości, czy to ma sens - to podajemy Ci 5 powodów, by to zrobić.

 • 23.04.2019 08:48

  Droga po 100 zł od Santandera do wykorzystania na Pyszne.pl jest niezwykle krótka i łatwa: wystarczy, że wybierzesz jeden z produktów kredytowych banku.

 • 19.04.2019 17:03

  W najnowszej promocji karty Citi Simplicity masz szansę zdobyć smartfon OPPO AX7 o wartości 999 zł.Sprawdź warunki akcji.

 • 19.04.2019 12:21

  Klienci mBanku, korzystający także z usług Kompakt Finanse mogą otrzymać 120 zł. Za co? Za rezygnację z produktów Kompakt Finanse.

 • 19.04.2019 07:47

  Podpisanie umowy o kartę kredytową Visa z ING Banku Śląskiego i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące oznacza nagrodę -  maks. 160 zł do Pyszne.pl.

 • 19.04.2019 07:41

  Nawet 270 zł mogą zyskać klienci Kompakt Finanse, którzy przeniosą konto do mBanku. Kolejne bonusy czekają za przeniesienie do niego produktów kredytowych.

 • 18.04.2019 14:06

  Wystarczy, że podpiszesz umowę karty kredytowej z ING Bankiem Śląskim i przez 5 miesięcy będziesz z niej aktywnie korzystał, a możesz zyskać nawet 250 zł.

 • 17.04.2019 18:08

  Aktywne korzystanie przez 3 miesiące z karty kredytowej Citi Simplicity zostanie nagrodzone przez Citi Handlowy bonem o wartości 400 zł na Allegro.pl.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.