Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

1,25% do 50 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

1,25% do 50 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
Spis treści

Ostatnia edycja promocji Konta Oszczędnościowego Profit (już 33.!) rozpoczęła się 18 października 2021 r. Osoby, które wpłaciły na rachunek nowe środki, mogły liczyć na oprocentowanie na poziomie na 0,5%. Od 10 listopada obowiązuje jednak nowa stawka: 1,25% dla środków do 50 tys. zł przez 62 dni. Dotyczy ona wszystkich oszczędzających, którzy spełniają warunki promocji; także tych, którzy wpłacili pieniądze przed 10 listopada.

Propozycja dla każdego klienta

Z najnowszej oferty mogą skorzystać wszyscy klienci Banku Millennium, o ile posiadają Konto 360° (także w wersji studenckiej) i wpłacą do 11 grudnia 2021 r. nowe środki na Konto Oszczędnościowe Profit.

Jeśli więc nie posiadasz Konta 360° w Banku Millennium, musisz zacząć od założenia ROR-u. Poniżej przedstawimy argumenty, że warto to zrobić.

Korzystanie z poprzednich edycji promocji Konta Oszczędnościowego Profit nie wyklucza z udziału w jej najnowszej odsłonie.

Istotne ograniczenie

Niemal każda promocja dotycząca oprocentowania oszczędności ma jakieś ograniczenia. Tak jest i w tym przypadku. Wyższe odsetki zostaną naliczone tylko dla nowych środków. Pod tym pojęciem rozumiane są kwoty stanowiące nadwyżkę ponad saldem na wszystkich rachunkach klienta (w tym także lokat i lokat strukturyzowanych) w Banku Millennium 8 października 2021 r. (tzw. dzień badania salda).

Jeżeli Konto Oszczędnościowe Profit jest rachunkiem wspólnym, to przy obliczaniu salda, od którego liczone są nowe środki, uwzględniane są rachunki, których posiadacz/współposiadacze są ci sami, co Konta Oszczędnościowego Profit. Wówczas uczestnikami promocji są wszyscy posiadacze tego konta.

Kolejne ograniczenia to wysokość kwoty objętej oprocentowaniem 1,25% oraz czas jego obowiązywania. Bonusowe odsetki będą naliczane tylko przez 62 dni, licząc od daty wpływu pierwszych nowych środków, dla kwot do 50 tys. zł. Nadwyżka będzie „pracowała” według oprocentowania standardowego.

Po zakończeniu okresu promocyjnego wszystkie zgromadzone oszczędności zostaną objęte oprocentowaniem standardowym. Obecnie wynosi ono zaledwie 0,01% w skali roku.

Bezpłatne Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit otwierane jest i prowadzone za darmo. Trzeba tylko uważać na wypłaty – pierwsza w miesiącu jest bezpłatna, każda kolejna kosztuje 7,50 zł. Nie ma za to żadnych ograniczeń co do liczby wpłat.

Konto 360° z premią i przydatnymi funkcjonalnościami

Jak wspomnieliśmy na wstępie, wyższe oprocentowanie oszczędności dostępne jest tylko dla klientów Banku Millennium. Naszym zdaniem warto być w ich gronie, gdyż Konto 360° to bardzo tani i funkcjonalny rachunek. W aktualnie trwającej promocji można zgarnąć premię za jego otwarcie. Później wystarczy spełnienie prostych warunków aktywności, by konto i karta były prowadzone za darmo.

O ciekawych funkcjonalnościach bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, np. płatności za autostrady, kupnie biletów do kina, przeczytasz w szczegółowej analizie Konta 360°.

Opinia redakcji

Podnoszenie poziomu oprocentowania w trakcie trwania promocji to nieczęsty ruch; jeszcze rzadziej zdarza się, że lepszymi warunkami objęci są także ci klienci, którzy już zdążyli włączyć się do akcji. Warto zwrócić uwagę, że poza promocją Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku (ze stawką 1,5%, ale pod warunkiem zapewnienia wpływu na ROR) aktualna oferta oszczędnościowa Millennium jest najlepszą ofertą na rynku dla stałych klientów - i to bez żadnych dodatkowych warunków.

Co więcej, możesz również skorzystać z nagrody w programie poleceń Banku Millennium i otworzyć Lokatę "Lubię to polecam" z oprocentowaniem 2% w skali roku do 25 tys. zł. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby skorzystać zarówno z tej oferty, jak i Konta Profit.

Jeśli jesteś zainteresowany porównaniem propozycji Millennium z konkurencją, spójrz na nasz ranking kont oszczędnościowych.

Załóż konto osobiste i oszczędnościowe

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”