Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończyła się 14 marca 2020 r. Aktualnie trwała 20. edycja promocji oprocentowania Konta Oszczędnościowego Profit Banku Millennium.

Bez niespodzianek: nadal 2,7% na Koncie Oszczędnościowym Profit do 100 tys. zł w Banku Millennium

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

Bez niespodzianek: nadal 2,7% na Koncie Oszczędnościowym Profit do 100 tys. zł w Banku Millennium

Byliśmy ciekawi, czy tradycji stanie się zadość i Millennium odnowi swoją promocyjną ofertę dla oszczędzających. Na szczęście, bank nie zrezygnował ze sprawdzonej formuły i uruchomił 19. edycję akcji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”. Co ważniejsze – zachował dotychczasowe zasady promocji. Oznacza to, że po raz kolejny możesz zyskać 2,7% dla nowych środków do 100 tys. złotych i to przez 100 dni od zasilenia konta. Aby jednak skorzystać z promocyjnego oprocentowania, musisz spełnić dwa proste warunki.

Warunek 1 - załóż konto osobiste w Banku Millennium

Podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit przysługuje wyłącznie klientom, którzy posiadają Konto 360° lub Konto 360° Student. Dlatego jeśli nie założyłeś dotąd osobistego rachunku w Banku Millennium, będziesz musiał dopełnić tej formalności. Szczegółowy opis konta znajdziesz w tekście poniżej.

Warunek 2 – wpłać na Konto Oszczędnościowe Profit nowe środki

Nowe środki to nic więcej jak nadwyżka ponad saldo w Banku Millenium na koniec dnia 11 stycznia 2020 r. W tym dniu bank sprawdza i sumuje salda wszystkich rachunków posiadanych przez uczestnika akcji: kont oszczędnościowych oraz ROR-ów, rachunków technicznych, lokat terminowych i lokat strukturyzowanych prowadzonych w złotówkach (z wyłączeniem lokat pomostowych otwieranych w związku z zakupem obligacji strukturyzowanych). W obliczeniach uwzględniane są także oszczędności współwłaściciela rachunku – rzecz jasna tylko wówczas, kiedy konto Profit jest prowadzone jako rachunek wspólny.

I jeszcze jedno - jeśli w dniu 11 stycznia 2020 r. nie posiadałeś w banku żadnych środków, to kwota wpłacona na rachunek oszczędnościowy będzie w całości podlegać promocyjnym procentom.

A co po zakończeniu promocji?

Jak już wspomnieliśmy, podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 100 dni od pierwszej wpłaty środków na konto Profit i wynosi 2,70% dla środków do 100 000 zł i 1,1% dla nadwyżki ponad tę kwotę.

Niestety, podobnie niskie oprocentowanie co w przypadku nadwyżki czeka nas po zakończeniu okresu promocyjnego. Wysokość oprocentowania standardowego jest uzależniona od przechowywanej kwoty i wynosi od 0,6% do 1,1% w skali roku.

Regulamin 19. edycji podwyższonego oprocentowania Konta Oszczędnościowego Profit znajdziesz tutaj.

Czy korzystanie z poprzedniej edycji wyklucza z aktualnej?

Na szczęście, odpowiedź na to pytanie jest krótka i brzmi: nie, nie wyklucza. Dzięki uruchamianym cyklicznie promocjom rachunek mocno zyskuje więc na atrakcyjności i pozwala przez długi czas cieszyć się podwyższonym oprocentowaniem. Ważne, by na Koncie Oszczędnościowym Profit znalazły się “nowe środki”, czyli nadwyżka ponad to, co posiadałeś na wszystkich swoich rachunkach w Millennium na dzień weryfikacji salda w aktualnej edycji promocji.

Co warto wiedzieć o Koncie Oszczędnościowym Profit

Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne, nie ma także opłat za pierwszą wypłatę lub przelew w miesiącu. Za kolejne zapłacimy jednak już 7,50 zł, warto więc w okresie promocji powstrzymać się od wypłacania pieniędzy z rachunku, bo prowizja dla banku może przewyższyć zyski z odsetek.

Konto Profit możemy zasilać jednorazowo lub regularnie, a także wpłacać i wypłacać środki bez utraty odsetek. Do atutów rachunku możemy również zaliczyć brak wyznaczonej kwoty maksymalnej.

Konto 360 – garść przydatnych informacji

Jeśli zastanawiasz się, czy warto otwierać ROR w Banku Millennium, aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania, być może przekonają Cię dwa argumenty. Po pierwsze, Konto 360 może być zupełnie bezpłatne, o ile wykażesz się umiarkowaną aktywnością - zapewnisz wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję kartą lub Blikiem. Po drugie, rachunek do 28 stycznia 2020 r. jest objęty promocją, w której możesz zdobyć 200 zł premii i tym samym znacząco zwiększyć swoje zyski.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że zwolennikom oszczędzania coraz trudniej jest znaleźć atrakcyjną ofertę. Stałe stopy procentowe NBP, rosnąca inflacja i spadki stawek na lokatach terminowych (na koniec 2019 roku średnie oprocentowanie lokat bankowych dla osób fizycznych spadło do najniższego poziomu w historii - zaledwie 1,30%) - składają się na trend nader niekorzystny dla oszczędzających. Dlatego też odnowienie promocji dla nowych środków na Koncie Profit powitaliśmy z prawdziwą radością. Osoby, które skorzystają z najnowszej oferty specjalnej, wciąż mogą liczyć na 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł przez okres 100 dni. Wypada mieć nadzieję, że nie tylko w tej, ale i następnej edycji promocji. Trzymamy kciuki, aby tak się stało :-)