Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

2,0% dla kwot do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

2,0% dla kwot do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Znalezienie atrakcyjnej oferty oszczędnościowej, zwłaszcza dla kwot liczonych w dziesiątkach tysięcy złotych, nie jest łatwe, dlatego każdą propozycję wyróżniającą się na tle rynkowej szarzyzny witamy z radością i uznaniem. Co prawda można narzekać, że inne banki proponują 2,5%  (ING Bank Śląski, Alior Bank czy Pekao SA) albo nawet 2,7% w skali roku (Getin Bank), ale trzeba pamiętać, że są to stawki sprzed decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu stopy referencyjnej do 0,5%, a depozytowej do 0,0%.

Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że nowe edycje przyniosą spadki oprocentowania w okolice 2%. Jeśli tak się stanie, to propozycja Banku Millennium nadal pozostanie jedną z najlepszych na rynku.

Propozycja dla każdego klienta

Z oferty mogą skorzystać wszyscy klienci tego banku, o ile posiadają Konto 360° (także w wersji studenckiej) i wpłacą do 30 maja 2020 r. nowe środki na Konto Oszczędnościowe Profit.

Jeśli więc nie posiadasz Konta 360° w Banku Millennium, a chciałbyś skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania oszczędności, to musisz zacząć od założenia ROR-u. Poniżej przedstawimy argumenty, że warto to zrobić.

Korzystanie z poprzednich edycji promocji Konta Oszczędnościowego Profit nie wyklucza z udziału w jej najnowszej odsłonie.

Istotne ograniczenie

Niemal każda promocja dotycząca oprocentowania oszczędności ma jakieś ograniczenia. Tak jest i w tym przypadku. Wyższe odsetki zostaną naliczone tylko dla nowych środków. Pod tym pojęciem rozumiane są kwoty stanowiące nadwyżkę ponad saldem na wszystkich rachunkach klienta (w tym także lokat i lokat strukturyzowanych) w Banku Millennium 18 kwietnia 2020 r.  (tzw. dzień badania salda)Jeżeli Konto Oszczędnościowe Profit jest rachunkiem wspólnym, to przy obliczaniu salda, od którego liczone są nowe środki, uwzględniane są rachunki, których posiadacz/współposiadacze są ci sami, co Konta Oszczędnościowego Profit. Wówczas uczestnikami promocji są wszyscy posiadacze tego konta.

"Nowe środki" w Banku Millennium
"Nowe środki" w Banku Millennium
Kliknij, aby powiększyć
Kolejne ograniczenia to wysokość kwoty objętej oprocentowaniem 2,0% oraz czas jego obowiązywania. Bonusowe odsetki będą naliczane tylko przez 62 dni, licząc od daty wpływu pierwszych nowych środków, dla kwot do 100 tys. zł. Nadwyżka będzie „pracowała” na 0,8%.

Po zakończeniu okresu promocyjnego wszystkie zgromadzone oszczędności zostaną objęte oprocentowaniem standardowym. Obecnie wynosi ono, zależnie od kwoty, od 0,5% do 0,8% w skali roku. Trzeba jednak wiedzieć, że od 1 do 30 czerwca 2020 r. będzie się zawierało w przedziale 0,2-0,5%, a po tej dacie spadnie do zaledwie 0,1% w skali roku.

Regulamin 21. edycji promocji Konta Profit znajdziesz tutaj.

Bezpłatne Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit otwierane jest i prowadzone za darmo. Trzeba tylko uważać na wypłaty - pierwsza w miesiącu jest bezpłatna, każda kolejna kosztuje 7,50 zł. Nie ma za to żadnych ograniczeń co do liczby wpłat.

Zapraszamy do lektury analizy Konta Oszczędnościowego Profit, w której szczegółowo opisaliśmy sposób, dzięki któremu będziesz mógł się cieszyć wysokimi odsetkami praktycznie przez cały czas.

Konto 360° z premią i przydatnymi funkcjonalnościami

Jak wspomnieliśmy na wstępie, wyższe oprocentowanie oszczędności dostępne jest tylko dla klientów Banku Millennium. Naszym zdaniem warto być w ich gronie, gdyż Konto 360° to bardzo tani i funkcjonalny rachunek. W aktualnie trwającej promocji można zgarnąć 200 zł za jego otwarcie (decydując się na fotoweryfikację, otrzymasz dodatkowe 20 zł na Pyszne.pl). Później wystarczy spełnienie prostych warunków aktywności, by konto i karta były prowadzone za darmo.

O ciekawych funkcjonalnościach bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, np. płatności za autostrady, kupnie biletów do kina, przeczytasz w szczegółowej analizie Konta 360°.

Warto skorzystać z okazji

Żyjemy w trudnych czasach, także dla oszczędzających. Chronienie zgromadzonych środków przed zgubnym wpływem inflacji jest już praktycznie niemożliwe, pozostaje jedynie walczyć o ograniczenie strat. Warto więc korzystać z każdej oferty promocyjnej, które są dostępne i uwzględnione w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Mimo znacznego obniżenia oprocentowania (z 2,6%) oszczędzający nie powinni się odwracać od propozycji Banku Millennium. Przewidujemy, że nowe edycje promocji kont oszczędnościowych w innych bankach będą oznaczały podobne stawki na kontach oszczędnościowych.

Kto wie, czy nie dożyjemy chwili, gdy powierzając bankowi większą kwotę oszczędności, trzeba będzie płacić za ich przechowywanie. Brzmi to niewiarygodnie, ale takie przypadki znane są w Europie Zachodniej już od kilku miesięcy.

Załóż konto osobiste i oszczędnościowe, by zyskać korzystne oprocentowanie