Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Ponownie 1,0% dla kwot do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Ponownie 1,0% dla kwot do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Znalezienie oferty oszczędnościowej gwarantującej choćby minimalne zyski, zwłaszcza dla kwot liczonych w dziesiątkach tysięcy złotych, staje się coraz bardziej karkołomnym zadaniem. Co prawda, wciąż jeszcze są banki, które proponują stawki na poziomie 2%, a nawet 2,5% w skali roku, ale mówimy tu jedynie o pojedynczych przypadkach. Zestawienie aktualnie najlepszych ofert wciąż możesz znaleźć w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Propozycja dla każdego klienta

Z najnowszej oferty mogą skorzystać wszyscy klienci Banku Millennium, o ile posiadają Konto 360° (także w wersji studenckiej) i wpłacą do 8 sierpnia 2020 r. nowe środki na Konto Oszczędnościowe Profit.

Jeśli więc nie posiadasz Konta 360° w Banku Millennium, musisz zacząć od założenia ROR-u. Poniżej przedstawimy argumenty, że warto to zrobić.

Korzystanie z poprzednich edycji promocji Konta Oszczędnościowego Profit nie wyklucza z udziału w jej najnowszej odsłonie.

Istotne ograniczenie

Niemal każda promocja dotycząca oprocentowania oszczędności ma jakieś ograniczenia. Tak jest i w tym przypadku. Wyższe odsetki zostaną naliczone tylko dla nowych środków. Pod tym pojęciem rozumiane są kwoty stanowiące nadwyżkę ponad saldem na wszystkich rachunkach klienta (w tym także lokat i lokat strukturyzowanych) w Banku Millennium 27 czerwca 2020 r.  (tzw. dzień badania salda). Jeżeli Konto Oszczędnościowe Profit jest rachunkiem wspólnym, to przy obliczaniu salda, od którego liczone są nowe środki, uwzględniane są rachunki, których posiadacz/współposiadacze są ci sami, co Konta Oszczędnościowego Profit. Wówczas uczestnikami promocji są wszyscy posiadacze tego konta.

"Nowe środki" w Banku Millennium
Kliknij, aby powiększyć

Kolejne ograniczenia to wysokość kwoty objętej oprocentowaniem 1% oraz czas jego obowiązywania. Bonusowe odsetki będą naliczane tylko przez 60 dni, licząc od daty wpływu pierwszych nowych środków, dla kwot do 100 tys. zł. Nadwyżka będzie „pracowała” według oprocentowania standardowego.

Po zakończeniu okresu promocyjnego wszystkie zgromadzone oszczędności zostaną objęte oprocentowaniem standardowym. Obecnie wynosi ono zaledwie 0,1% w skali roku.

Bezpłatne Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit otwierane jest i prowadzone za darmo. Trzeba tylko uważać na wypłaty – pierwsza w miesiącu jest bezpłatna, każda kolejna kosztuje 7,50 zł. Nie ma za to żadnych ograniczeń co do liczby wpłat.

Konto 360° z premią i przydatnymi funkcjonalnościami

Jak wspomnieliśmy na wstępie, wyższe oprocentowanie oszczędności dostępne jest tylko dla klientów Banku Millennium. Naszym zdaniem warto być w ich gronie, gdyż Konto 360° to bardzo tani i funkcjonalny rachunek. W aktualnie trwającej promocji można zgarnąć premię za jego otwarcie. Później wystarczy spełnienie prostych warunków aktywności, by konto i karta były prowadzone za darmo.

O ciekawych funkcjonalnościach bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, np. płatności za autostrady, kupnie biletów do kina, przeczytasz w szczegółowej analizie Konta 360°.

Opinia redakcji

Żyjemy w trudnych czasach, także dla oszczędzających. Chronienie zgromadzonych środków przed zgubnym wpływem inflacji jest już praktycznie niemożliwe, pozostaje jedynie walczyć o ograniczenie strat. Cóż, może mimo wszystko warto korzystać z każdej oferty promocyjnej (nawet jeśli to zaledwie 1%), ponieważ już niedługo stawki na kontach oszczędnościowych mogą osiągnąć historyczne minimum.

Kto wie, czy nie dożyjemy chwili, gdy powierzając bankowi większą kwotę oszczędności, trzeba będzie płacić za ich przechowywanie. Brzmi to niewiarygodnie, ale takie przypadki znane są w Europie Zachodniej już od kilku miesięcy.

Załóż konto osobiste i oszczędnościowe

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”, edycja 23