Konto Prestige w eurobanku i 720 zł premii

Od 4 sierpnia 2018 r. nie można już założyć Konta Prestige w eurobanku. Sprawdź nasz ranking kont osobistych i wybierz rachunek odpowiedni dla siebie.

Konto Prestige w eurobanku i 720 zł premii Źródło obrazka: strona eurobanku

Konto Prestige to oferta skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy nie tylko aktywnie korzystają z karty płatniczej i bankowości internetowej, ale także chcą skorzystać z dodatkowych usług, takich jak opieka medyczna czy założenie konta dla dziecka.

Oferta konta Prestige w eurobanku to propozycja, która powinna usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki niej nie tylko zyskujesz dostęp do najważniejszych usług bankowych takich jak prowadzenie rachunku osobistego czy obsługa transakcji kartą, ale także założysz konto dla dziecka, skorzystasz z limitu zadłużenia czy założysz lokatę terminową lub konto oszczędnościowe. Co najlepsze, przy zapewnieniu wpływów w wysokości min. 4 tys. zł miesięcznie wszystkie wymienione usługi mogą być zupełnie darmowe.

Podstawowe parametry Konta Prestige w eurobanku

Jednym z najważniejszych czynników, które decydują o wyborze rachunku bankowego, są koszty związane z jego obsługą. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze opłaty i prowizje dotyczące Konta Prestige:

 • opłata za prowadzenie rachunku wynosi 21 zł miesięcznie – można jej uniknąć, jeśli w danym miesiącu suma wypływów na konto wyniesie przynajmniej 4 tys. zł. Opłata nie zostanie pobrana również w przypadku, kiedy w poprzednim miesiącu kalendarzowym średnie saldo konta - wliczając w to lokaty (ich oprocentowanie wynosi od 0,65% do 2,65%) i rachunki oszczędnościowe (oprocentowane na 0,65% lub 1,40%) - wynosiło co najmniej 50 tys. zł; 
 • rachunek nie jest oprocentowany.
 • bezpłatne wydanie karty debetowej - posiadacze konta Prestige w eurobanku mogą otrzymać do niego obsługujące transakcje zbliżeniowe karty MasterCard lub Visa Electron. Wizerunki kart przedstawiamy poniżej:
 • obsługa karty kosztuje 4,90 zł miesięcznie – opłata nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu dokonamy za pomocą karty transakcje na kwotę min. 500 zł;   
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów eurobanku;
 • 0 zł za wypłaty powyżej 100 zł z pozostałych bankomatów, 1,90 zł przy wypłatach niższych kwot;
 • darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych. Uwaga: w przypadku kart Visa Electron oraz Płatności mobilnych Visa pobierana jest prowizja za przewalutowanie wynosząca 1% kwoty transakcji; 
 • bezpłatne korzystanie z wpłatomatów.
 • bezpłatne przelewy krajowe w systemie ELIXIR; 
 • 1 zł – przelewy natychmiastowe realizowane w systemie Express ELIXIR; 
 • bezpłatne przelewy wykonywane w oddziale banku;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • brak polecenia zapłaty;
 • 5 zł za przelew SEPA;
 • 0,25% min. 30 zł max. 200 zł za przelew walutowy;
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku.
 • 0,30 zł – za powiadomienia do konta (opłata za każdy otrzymany SMS). Istnieje możliwość wykupienia pakietów sms ramach „Abonamentu Medium” (2,50 zł miesięcznie za pakiet 15 smsów, opłata po wyczerpaniu puli w abonamencie – 0,25 zł) lub „Abonamentu Premium” (6 zł miesięcznie za pakiet 50 smsów, opłata po wyczerpaniu puli w abonamencie – 0,20 zł); 
 • 0 zł za wyciągi papierowe z konta wydawane na życzenie klienta.

20 zł premii w promocji "nc+ z Kontem"

Z promocji nc+ i eurobanku mogą skorzystać abonenci tej telewizji cyfrowej, którzy w ciągu 24 poprzednich miesięcy nie posiadali w eurobanku żadnego rachunku. W akcji można otrzymać naprawdę interesujące profity:

 • 20 zł premii miesięcznie przez 12 miesięcy (łącznie nawet 240 zł), jeżeli z nowo otwartego rachunku będziesz opłacał abonament nc+;
 • zwolnienie z opłaty za prowadzenie nowego konta przez 24 miesiące;
 • zwrot kosztów korzystania z karty debetowej wydanej do rachunku, również przez 24 miesiące;
 • zwrot prowizji za udzielenie Limitu w Koncie.

Warunki promocji są dość proste: wystarczy zarejestrować się w akcji, założyć Konto Prestige (lub Active) w eurobanku, a następnie w każdym z miesięcy dokonać min. 3 transakcji kartę na łączną kwotę min. 100 zł. Należy również opłacać abonament nc+ z nowo założonego rachunku.

Więcej o promocji piszemy w tym artykule.

Do 720 zł premii w ramach programu moneyback

Zakładając Konto Prestige w eurobanku możesz liczyć także na inne profity. Jednym z nich jest program „Rodzina i Przyjaciele”, dzięki któremu będziesz mógł zyskać miesięcznie do 60 zł premii moneyback (nawet 720 zł w ciągu roku). Częściowy zwrot kosztów transakcji (5%) naliczany jest za opłacenie kartą wydatków na rozrywkę, sport i rekreację, np.:

 • płatności w restauracjach, barach, kawiarniach itp.;
 • płatności w kinach, teatrach, operach;
 • transakcje wykonywane w sklepach sportowych, pływalniach, basenach, SPA, salonach masażu i parkach wodnych;
 • zakupy biletów lotniczych, kolejowych i linii autobusowych.

Dokładny opis programu "Rodzina i Przyjaciele" znajdziesz tutaj.

Usługi dodatkowe dla posiadaczy Konta Prestige

Osoby, które założą rachunek osobisty Prestige w eurobanku, otrzymają możliwość skorzystania z szeregu atrakcyjnych usług dodatkowych:

 • karta multiwalutowa - jeśli posiadasz kartę debetową do konta w złotych, możesz ją podłączyć do rachunku walutowego w euro, dolarach lub funtach i płacić za granicą bez prowizji za przewalutowanie.
 • założenie bezpłatnego rachunku dla dziecka – Konto Junior oferowane jest dla osób w wieku od 13 do 18 lat. Koszt obsługi karty płatniczej Visa Electron lub MasterCard Debit to 4,90 zł.
 • uruchomienie limitu kredytowego w koncie – kwota przyznanego limitu może wynieść od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a oprocentowanie w zależności od kwoty zadłużenia wynosi od 9,65% (dla kwot powyżej 6000 zł) do 10,00% (w przypadku kwot do 6000 zł). Jeśli korzystamy z limitu przez mniej niż 11 dni w miesiącu, usługa jest darmowa (otrzymamy zwrot pobranych odsetek).
 • atrakcyjna oferta lokat terminowych – oprocentowanie oferowanych depozytów w zależności od ich czasu trwania (od 1 miesiąca do 4 lat) oraz miejsca zawarcia umowy (placówka bankowa, serwis bankowości elektronicznej, aplikacja mobilna) wynosi od 0,65% do 2,65%.
 • możliwość otwarcia rachunku oszczędnościowego - oprocentowanie rachunku "Ekstra Zysk" w zależności od salda oraz tego, czy na nasze konto trafia comiesięczne wynagrodzenie, wynosi od 0,65% do 1,40% (dla nowych klientów obowiązuje promocyjne oprocentowanie wynoszące od 2,00 do 2,50%).
 • obsługa płatności mobilnych Visa - usług jest darmowa przez pierwszych 12 miesięcy. Koszt w kolejnych miesiącach wynosi 2,90 zł.

Ubezpieczenie majątkowe „Codzienna Ochrona"

Posiadacze konta Prestige mogą także skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia „Codzienna Ochrona”, chroniącego przed kradzieżą rzeczy osobistych, nieautoryzowanym użyciem karty płatniczej oraz bezprawnym wykorzystaniem lub przypadkowym uszkodzeniem posiadanych sprzętów elektronicznych, takich jak tablet i telefon.

Koszt pakietu w opcji Standard to 5,85 zł, a suma ubezpieczenia w zależności od przedmiotu ochrony wynosi od 400 zł do 2500 zł. W ramach ubezpieczenia można wykupić dodatkową usługę o nazwie pakiet Premium, zwiększającą wartość ochrony sprzętu elektronicznego do 4000 zł. Cena ubezpieczenia wynosi wtedy 10,85 zł miesięcznie.

Konto Prestige okiem redakcji

Z rachunku osobistego Prestige najbardziej zadowolone będą osoby, które na co dzień aktywnie korzystają z karty płatniczej, często wypłacają większą gotówkę z bankomatów oraz regularnie dokonują transakcji za pomocą bankowości elektronicznej.

Do plusów rachunku należy zaliczyć także możliwość otwarcia linii kredytowej, która - jeśli korzystamy z niej przez krótki okres (do 10 dni w miesiącu) - będzie dla nas darmowa. Natomiast osoby posiadające niepełnoletnie dzieci (ale starsze niż 13 lat) mogą założyć dla nich darmowy rachunek bankowy.

Konto Prestige to także szereg innych usług dodatkowych, takich jak możliwość wykupienia ubezpieczenia posiadanego majątku czy przystąpienia do programu lojalnościowego, oferującego 5% zwrotu za wybrane transakcje dokonane kartą.Dodatkowo osoby które założą rachunek do końca 2018 r. i będą z niego opłacały abonament nc+, mogą zyskać 240 zł premii, dwuletnie zwolnienie z prowizji za prowadzenie konta i również dwuletnią gwarancję zwrotu opłat za kartę .

Z korzystaniem z Konta Prestige wiąże się opłata, której podstawowa wysokość wynosi 21 zł miesięcznie. Tego kosztu możemy jednak uniknąć, jeśli na nasz rachunek trafi w danym miesiącu kwota wynosząca przynajmniej 4 tys. zł. Znacznie tańsza w obsłudze jest natomiast wydawana do rachunku karta debetowa. Standardowy koszt jej użytkowania wynosi 4,90 zł, przy czym wystarczy, że w danym miesiącu rozliczymy nią transakcje na kwotę przekraczającą 500 zł, a opłata nie zostanie pobrana.

Ocena: 3.5

 • nawet 720 zł premii moneyback
 • karta wielowalutowa
 • płatności HCE
 • możliwość otrzymania zwrotu odsetek od wykorzystanego limitu zadłużenia.
 • Wysokie podstawowe opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty.

Pytania i odpowiedzi

Tak, można również przekształcić rachunek indywidualny w rachunek wspólny.
Jeżeli klient zdecyduje się na zamknięcie rachunku do 90 dni od chwili jego otwarcia, bank pobierze opłatę w wysokości 5 zł. Po tym czasie zamknięcie rachunku jest bezpłatne.

Sylwetka eurobanku

eurobank rozpoczął działalność w Polsce w 2003 r, a dwa lata później stał się częścią grupy finansowej Societe Generale. Bank początkowo specjalizował się w kredytach gotówkowych, potem rozszerzył swoje usługi również o pozostałe usługi finansowe dla osób fizycznych (konta osobiste, produkty oszczędnościowe i inwestycyjne itp.). W 2012 r. został uznany jedną z najsilniejszych marek w Polsce.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Standardowo opłata za prowadzenie konta wynosi 21 zł, ale opłaty tej można uniknąć, np. zapewniając wpływ na rachunek w wysokości min. 4 tys. zł. Obsługa karty debetowej kosztuje 4,90 zł, ale z opłaty tej zwalnia wykonanie w miesiącu transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 500 zł. Wypłaty z bankomatów krajowych kosztują 0 zł dla kwot powyżej 100 zł i 1,90 zł dla niższych wypłat. Pobranie gotówki z zagranicznych bankomatów jest bezpłatne, podobnie jak przelewy zlecane przez Internet oraz w placówce banku.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Z rachunku osobistego Prestige najbardziej zadowolone będą osoby dysponujące większymi środkami, które na co dzień aktywnie korzystają z karty płatniczej, często wypłacają większą gotówkę z bankomatów oraz regularnie dokonują transakcji za pomocą bankowości elektronicznej.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Konto umożliwia dostęp do szeregu innych usług dodatkowych, takich jak możliwość wykupienia ubezpieczenia posiadanego majątku czy przystąpienia do programu lojalnościowego, oferującego 5% zwrotu za wybrane transakcje dokonane kartą. Możesz również skorzystać z karty multiwalutowej i unikać prowizji za przewalutowanie.Ponadto abonenci nc+, którzy założą rachunek do końca 2018 r., mogą zyskać 240 zł premii za opłacanie abonamentu z nowo założonego konta.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Wysokie podstawowe opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty. Bank nie oferuje usługi "polecenie zapłaty".

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.