Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe + 5% moneyback

Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe + 5% moneyback
Źródło: strona T-Mobile Usługi Bankowe
Ocena:

Zalety:

 • bezpłatna karta i bankomaty
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na dostępność nowoczesnych płatności mobilnych
 • korzystna oferta dla oszczędzającego
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Dla większości klientów banku podstawowym kryterium decydującym o wyborze konta są opłaty związane z jego prowadzeniem. W naszej analizie bierzemy pod lupę główne parametry Konta Premium oraz zwracamy uwagę na dodatkowe usługi, z których mogą skorzystać użytkownicy tego rachunku.

Pełna analiza Konta Premium w T-Mobile Usługi Bankowe


Podstawowe parametry Konta Premium

Konto Premium mogą założyć klienci korzystający z usług wszystkich operatorów telefonii komórkowej (nie tylko T-Mobile). Parametry tego rachunku prezentuje poniższa tabelka.

0,5% na Koncie oszczędnościowym

Prowadzenie konta i pierwsza wypłata w miesiącu są bezpłatne, natomiast kolejne przelewy wykonane przez bankowość internetową na rachunek własny lub na inny rachunek kosztują 5 zł. Konto prowadzone jest w złotówkach oraz w czterech walutach obcych (EUR, USD, GBP, CHF), jednak podwyższone oprocentowanie obowiązuje tylko na koncie w PLN.

Ważne: Konto oszczędnościowe otworzymy po zalogowaniu się do NOWEJ wersji systemu transakcyjnego T-Mobile Usługi Bankowe. W starej wersji systemu nie ma takiej opcji. Logowanie do nowej bankowości odbywa się z tego adresu.

Usługi dodatkowe

W ramach konta Premium można skorzystać również z szeregu dodatkowych funkcjonalności. Do najciekawszych z nich należą:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Google Pay – płatności zbliżeniowe telefonem od Google.
 • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple.
 • Limit odnawialny – limit można uruchomić już podczas otwierania konta. Klienci, którzy korzystają z sieci T-Mobile i terminowo opłacają swoje telekomunikacyjne rachunki, nie zapłacą prowizji za przyznanie limitu, o ile jego wysokość nie przekroczy 1000 zł. Pozostałe osoby muszą liczyć się z opłatą wynoszącą 1,0% przyznanej kwoty (min. 30 zł). Oprocentowanie limitu to obecnie 9,75% w skali roku.
 • Przelewy na Facebooku – bank umożliwia również rozliczenie się z bliskimi na niewielkie kwoty. Jednorazowy przelew na Facebooku nie może przekroczyć 50 zł.
 • Menedżer finansów – narzędzie, które umożliwia zarządzanie domowym budżetem. Aplikacja ułatwia przyporządkowanie wszystkich transakcji do odpowiedniej kategorii i analizę miesięcznych wydatków.
 • Auto-uzupełnianie – dzięki tej usłudze możliwe jest automatyczne przelewanie nadwyżki środków na powiązane z rachunkiem konto oszczędnościowe (wcześniej jednak należy określić kwotę, którą zawsze chcemy dysponować na koncie osobistym). Przelew środków może odbywać się z częstotliwością dzienną, tygodniową lub miesięczną. Minimalna kwota przelewu w ramach usługi wynosi 50 zł. Warto również w tym miejscu dodać, że jeżeli kwota środków na koncie spadnie poniżej ustalonego poziomu, bank uzupełni je, korzystając z konta oszczędnościowego.

Konto Premium a Konto Freemium

Obok Konta Premium klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogą również założyć Konto Freemium. Poniższa tabela pokazuje różnice między tymi rachunkami:

Usługa Konto Premium Konto Freemium
Prowadzenie rachunku 18,90 zł - opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą na min. 500 zł w miesiącu 0 zł
Obsługa karty debetowej 0 zł 6 zł - opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą na min. 200 zł w miesiącu
Wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą 0 zł 3 pierwsze wypłaty w miesiącu - 0 zł, kolejne - 6 zł
Wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet 0 zł pierwsza wypłata w miesiącu - 0 zł, kolejne - 0,5% min. 1 zł
Moneyback maksymalnie 25 zł miesięcznie / 300 zł rocznie maksymalnie 15 zł miesięcznie / 180 zł rocznie

Jeżeli bardziej interesuje Cię Konto Freemium, to jego analizę znajdziesz na tej stronie.

Komentarz redakcji

Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe z pewnością spodoba się klientom, którzy aktywnie posługują się kartą, a jednocześnie chcą wygodnie zarządzać swoim kontem za pomocą Internetu oraz aplikacji mobilnej.

Co prawda, bank wprowadził dość wysoką opłatę za prowadzenie rachunku (18,90 zł), jednak można jej uniknąć, przeprowadzając w miesiącu transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Co więcej, spełnienie tego warunku umożliwia również otrzymanie zwrotu za zakupy w wysokości 25 zł miesięcznie. Tak więc klienci, którzy często płacą plastikiem, jednocześnie odniosą dwie wymierne korzyści.

Atutem konta są także bezpłatne nielimitowane wypłaty z bankomatów i brak opłat za korzystanie z karty. Również koszty podstawowych operacji bankowych prezentują się zachęcająco - za krajowe przelewy w systemie Elixir, realizację zlecenia stałego i polecenie zapłaty bank nie pobiera prowizji.

Niestety, przykrym wyjątkiem są przelewy natychmiastowe. Ta usługa została obłożona sztywną opłatą w wysokości 6 zł od każdego zlecenia.

Reasumując, Konto Premium będzie korzystnym wyborem dla klientów, którzy preferują płatności kartą, a jednocześnie doceniają zalety nowych technologii. Powiązane z rachunkiem usługi dodatkowe bez wątpienia podnoszą atrakcyjność konta i ułatwiają zarządzanie swoimi finansami. Warto rozważyć.

Przydatne dokumenty

 1. Tabela opłat i prowizji

O banku

Główną grupą docelową T-Mobile Usługi Bankowe są osoby aktywnie korzystające z innowacyjnych rozwiązań, takich jak technologie mobilne i portale społecznościowe. Oferta banku przeznaczona jest wyłącznie dla klientów indywidualnych i obejmuje następujące produkty: konta osobiste, karty kredytowe, kredyt gotówkowy i konsolidacyjny, lokaty oraz rachunek oszczędnościowy.