Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe + 5% moneyback i 3% na koncie oszczędnościowym

Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe + 5% moneyback i 3% na koncie oszczędnościowym Źródło: strona T-Mobile Usługi Bankowe

W czerwcu 2016 r. w ofercie T-Mobile Usługi Bankowe pojawił się nowy rachunek - Konto Premium. Jego atutem jest brak opłat za większość podstawowych operacji oraz szereg dodatkowych korzyści, np. możliwość skorzystania z 5% moneybacku i zyskania nawet 3% na koncie oszczędnościowym. Jest to jednak rachunek dla aktywnych klientów – aby uniknąć znacznej prowizji za prowadzenie konta, należy często posługiwać się kartą.

Dla większości klientów banku podstawowym kryterium decydującym o wyborze konta są opłaty związane z jego prowadzeniem. W naszej analizie bierzemy pod lupę główne parametry Konta Premium oraz zwracamy uwagę na dodatkowe usługi, z których mogą skorzystać użytkownicy tego rachunku.

Parametry Konta Premium w T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Premium mogą założyć klienci korzystający z usług wszystkich operatorów telefonii komórkowej (nie tylko T-Mobile). Parametry tego rachunku prezentuje poniższa tabelka.

 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie rachunku;
 • 18,90 zł za prowadzenie konta - opłaty można jednak uniknąć, przeprowadzając transakcje kartą na łączną kwotę min. 500 zł miesięcznie.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – do konta wydawana jest karta MasterCard umożliwiająca realizację płatności przez Internet oraz płatności zbliżeniowych. Wizerunek karty prezentujemy poniżej:;

 • 0 zł za obsługę karty debetowej;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz za granicą;
 • 0 zł za korzystanie z wpłatomatów,
 • 0 zl za cashback.
 • 0 zł za krajowe przelewy w systemie Elixir;
 • 6 zł za przelewy natychmiastowe;
 • 5 zł - za przelew SORBNET dokonany w systemie bankowości telefonicznej. Za przelewy w placówce T-Mobile zapłacimy 35 zł za przelew dla kwot do 1 mln zł oraz 20 zł dla kwot powyżej 1 mln zł;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 5 zł za przelewy europejskie SEPA;
 • 30 zł za przelew zagraniczny (inny niż europejski);
 • 10 zł za przelew w oddziale banku.
 • 0 zł za zmianę PIN w bankowości elektronicznej i Contact Center, 3 zł za zmianę w bankomacie;
 • 1 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 10 zł za wyciąg papierowy odbierany w placówce banku.

Konto Premium możesz otworzyć na .

Konto Premium z Usługą Telekomunikacyjną

Warto dodać, że bank wprowadził również dodatkową wersję rachunku Premium dla użytkowników sieci telefonii T-Mobile. Posiadacze Konta Premium z Usługą Telekomunikacyjną mogą skorzystać z darmowego abonamentu telefonicznego lub z bezpłatnego internetu mobilnego w T-Mobile, o ile zdecydują się na aktywację drugiego numeru. Pozostałe parametry rachunku niczym się nie różnią od wersji podstawowej.

W ramach abonamentu klienci TMUB mogą skorzystać z nielimitowanych połączeń na telefony komórkowe, stacjonarne, SMS-y, MMS-y i 1 GB danych miesięcznie. Natomiast osoby bardziej zainteresowane internetem otrzymują możliwość kupienia mobilnego routera za 9 zł oraz dostęp do 35 GB danych miesięcznie.

150 zł premii w ramach moneybacku

Posiadacze konta Premium mogą skorzystać też z atrakcyjnego moneybacku – wysokość zwrotu wydatków dokonanych kartą debetową lub Blikiem wynosi 25 zł miesięcznie, natomiast w ciągu półrocza - maksymalnie 150 zł.

Aby uzyskać zwrot, należy:

 1. Posiadać (lub ) Konto Premium wraz z kartą debetową. Należy także wyrazić zgodę na działania marketingowe banku oraz weryfikację historii zobowiązań.
 2. Zgłosić udział w promocji poprzez bankowość internetową, Contact Center lub w placówce banku.
 3. Przeprowadzić transakcje kartą lub Blikiem na kwotę minimum 500 zł w miesiącu.

Osoby, które korzystały z moneybacku dłużej niż 6 miesięcy, a chciałaby nadal otrzymywać zwrot, powinny dodatkowo posiadać przynajmniej jeden produkt kredytowy (np. tę kartę kredytową) w T-Mobile Usługi Bankowe.

Premia - zwolniona z opodatkowania – zostanie przekazana na rachunek klienta nie później niż do 15. dnia miesiąca kalendarzowego przypadającego po miesiącu, w którym zostały rozliczone płatności bezgotówkowe.

Zwrot 25 zł za zakupy na Koncie Premium w T-Mobile Usługi Bankowe

Zwrot za zakupy na Koncie Premium. Choć raz można się ucieszyć, przeglądając historię transakcji ;)

Konto Premium a Konto Freemium

Obok Konta Premium klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogą również założyć Konto Freemium. Poniższa tabela pokazuje różnice między tymi rachunkami:

Usługa Konto Premium Konto Freemium
Prowadzenie rachunku 18,90 zł - opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą na min. 500 zł w miesiącu 0 zł
Obsługa karty debetowej 0 zł 6 zł - opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą na min. 200 zł w miesiącu
Wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą 0 zł 3 pierwsze wypłaty w miesiącu - 0 zł, kolejne - 6 zł
Wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet 0 zł pierwsza wypłata w miesiącu - 0 zł, kolejne - 0,5% min. 1 zł
Moneyback maksymalnie 25 zł miesięcznie / 300 zł rocznie maksymalnie 15 zł miesięcznie / 180 zł rocznie

Jeżeli bardziej interesuje Cię Konto Freemium, to jego analizę znajdziesz na tej stronie.

3% na Koncie oszczędnościowym

Rachunek oszczędnościowy w T-Mobile Usługi Bankowe obecnie oferuje jedne z najwyższych stawek na rynku. Nowi klienci, którzy do 31 marca 2018 r. założą Konto Premium, mogą zyskać 3% dla kwot do 50 tys. zł przez pierwsze 3 miesiące. Obecni klienci mogą zaś zyskać 1,5% dla tej samej kwoty, jednak muszą oni zapewnić wpływ wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium na Konto Freemium - oprocentowanie obowiązuje do końca czerwca 2018 r.

Prowadzenie konta i pierwsza wypłata w miesiącu są bezpłatne, natomiast kolejne przelewy wykonane przez bankowość internetową na rachunek własny lub na inny rachunek kosztują 5 zł. Konto prowadzone jest w złotówkach oraz w czterech walutach obcych (EUR, USD, GBP, CHF), jednak podwyższone oprocentowanie obowiązuje tylko na koncie w PLN.

Ważne: Konto oszczędnościowe otworzymy po zalogowaniu się do NOWEJ wersji systemu transakcyjnego T-Mobile Usługi Bankowe. W starej wersji systemu nie ma takiej opcji. Logowanie do nowej bankowości odbywa się z tego adresu.

Usługi dodatkowe

W ramach konta Premium można skorzystać również z szeregu dodatkowych funkcjonalności. Do najciekawszych z nich należą:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Google Pay – płatności zbliżeniowe telefonem od Google.
 • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple.
 • Płatności HCE - w nowej aplikacji mobilnej banku można płacić zbliżeniowo telefonem z systemem Android. Więcej o usłudze piszemy w tym artykule.
 • Limit odnawialny – limit można uruchomić już podczas otwierania konta. Klienci, którzy korzystają z sieci T-Mobile i terminowo opłacają swoje telekomunikacyjne rachunki, nie zapłacą prowizji za przyznanie limitu, o ile jego wysokość nie przekroczy 1000 zł. Pozostałe osoby muszą liczyć się z opłatą wynoszącą 1,0% przyznanej kwoty (min. 30 zł). Oprocentowanie limitu to obecnie 9,75% w skali roku.
 • Przelewy na Facebooku – bank umożliwia również rozliczenie się z bliskimi na niewielkie kwoty. Jednorazowy przelew na Facebooku nie może przekroczyć 50 zł.
 • Menedżer finansów – narzędzie, które umożliwia zarządzanie domowym budżetem. Aplikacja ułatwia przyporządkowanie wszystkich transakcji do odpowiedniej kategorii i analizę miesięcznych wydatków.
 • Auto-uzupełnianie – dzięki tej usłudze możliwe jest automatyczne przelewanie nadwyżki środków na powiązane z rachunkiem konto oszczędnościowe (wcześniej jednak należy określić kwotę, którą zawsze chcemy dysponować na koncie osobistym). Przelew środków może odbywać się z częstotliwością dzienną, tygodniową lub miesięczną. Minimalna kwota przelewu w ramach usługi wynosi 50 zł. Warto również w tym miejscu dodać, że jeżeli kwota środków na koncie spadnie poniżej ustalonego poziomu, bank uzupełni je, korzystając z konta oszczędnościowego.

Komentarz redakcji

Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe z pewnością spodoba się klientom, którzy aktywnie posługują się kartą, a jednocześnie chcą wygodnie zarządzać swoim kontem za pomocą Internetu oraz aplikacji mobilnej.

Co prawda, bank wprowadził dość wysoką opłatę za prowadzenie rachunku (18,90 zł), jednak można jej uniknąć, przeprowadzając w miesiącu transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Co więcej, spełnienie tego warunku umożliwia również otrzymanie zwrotu za zakupy w wysokości 25 zł miesięcznie. Tak więc klienci, którzy często płacą plastikiem, jednocześnie odniosą dwie wymierne korzyści.

Dodatkowo jeśli jesteś nowym klientem, możesz zyskać 3% na koncie oszczędnościowym (stawka dla obecnych posiadaczy kont to 1,5% pod warunkiem wpływu wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium). Obecnie jest to jedna z najlepszych ofert oszczędnościowych na rynku.

Atutem konta są także bezpłatne nielimitowane wypłaty z bankomatów i brak opłat za korzystanie z karty. Również koszty podstawowych operacji bankowych prezentują się zachęcająco - za krajowe przelewy w systemie Elixir, realizację zlecenia stałego i polecenie zapłaty bank nie pobiera prowizji.

Niestety, przykrym wyjątkiem są przelewy natychmiastowe. Ta usługa - do tej pory darmowa w ramach T-Mobile Konta (wycofane z oferty) - została obłożona sztywną opłatą w wysokości 6 zł od każdego zlecenia.

Reasumując, Konto Premium będzie korzystnym wyborem dla klientów, którzy preferują płatności kartą, a jednocześnie doceniają zalety nowych technologii. Powiązane z rachunkiem usługi dodatkowe bez wątpienia podnoszą atrakcyjność konta i ułatwiają zarządzanie swoimi finansami. Warto rozważyć.

Ocena: 4.5

 • zwrot 25 zł w miesiącu za zakupy w ramach moneybacku
 • 3% na koncie oszczędnościowym
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych
 • Google Pay, HCE, BLIK i Apple Pay
 • wysoka opłata za prowadzenie konta (ale można uniknąć)
 • dość wysoka opłata za przelewy natychmiastowe


Sylwetka T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank to efekt strategicznej współpracy dwóch silnych podmiotów na polskim rynku: T-Mobile – operatora komórkowego oraz Alior Banku – jednego z bardziej innowacyjnych banków w naszym kraju. Nowy podmiot działa na rynku od 2014 r. i zastąpił popularny Alior Sync.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Za prowadzenie konta bank pobiera prowizję w wysokości 18,90 zł. Opłaty można uniknąć, wykonując transakcje kartą na łączną kwotę 500 zł miesięcznie. Spełnienie tego warunku gwarantuje również zwrot pieniędzy w ramach moneybacku - 25 zł miesięcznie (150 zł przez pół roku). Wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych są bezpłatne, podobnie jak przelewy krajowe w systemie Elixir. Także korzystanie z karty jest zwolnione z opłat.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Premium to rachunek dla osób aktywnie posługujących się kartą i ceniących usługi dodatkowe, np. płatności mobilne, moneyback i wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego. Konto Premium z Usługą Telekomunikacyjną może spodobać się klientom sieci komórkowej T-Mobile.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Brak opłat za korzystanie z karty, bezpłatne wypłaty z bankomatów polskich i zagranicznych. W ramach moneybacku można otrzymać do 25 zł miesięcznie. W ofercie banku jest również konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 3% w skali roku. W przypadku wersji Konta Premium z Usługą Telekomunikacyjną klient otrzymuje preferencyjne warunki abonamentów telefonicznych.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera wysoką opłatę za prowadzenie konta - 18,90 zł. Płatne są również przelewy natychmiastowe - 6 zł od jednego zlecenia.

 • Gdzie założyć przez internet?

  Konto Premium możesz założyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.