Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 420 zł w gotówce za BEZPŁATNE Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas.

Konto plus Premia (edycja II) w BGŻ BNP Paribas - zyskaj 4% na koncie osobistym i 120 zł premii

Konto plus Premia (edycja II) w BGŻ BNP Paribas - zyskaj 4% na koncie osobistym i 120 zł premii
Źródło: strona promocji

Ile możesz zyskać w promocji "Konto plus Premia II"?

Organizatorem drugiego wydania promocji jest ponownie firma Ad Astra Sp. z o.o. (działająca pod nazwą handlową Hagen). Nagroda - identycznie jak we wcześniejszej edycji - została podzielona na dwie części. Do zyskania jest 2 razy po 60 zł, czyli 120 zł premii po spełnieniu określonych warunków.

Do promocji „Konto plus Premia II” można przystąpić w dniach 11.02.2016 r. - 25.02.2016 r. Warto jednak pamiętać, że bank wprowadził limit zgłoszeń i premię uzyska jedynie pierwszych 1000 osób. Po przekroczeniu limitu formularz rejestracji w promocji zostanie zablokowany.

Kto może skorzystać z promocji?

Zgodnie z regulaminem w promocji mogą wziąć udział tylko i wyłącznie nowi klienci banku. Pod tym pojęciem należy rozumieć osoby, które:

 • nie posiadały wcześniej konta osobistego w BGŻ BNP Paribas ani też w bankach istniejących przed połączeniem (dotyczy to także współposiadaczy rachunków);
 • na dzień założenia Konta Praktycznego nie są stroną umowy ramowej (umowa o konto, kartę i usługi bankowości elektronicznej).

W praktyce oznacza to, że posiadacze i wpółposiadacze jakiegokolwiek rachunku w BGŻ, BNP Paribas i BGŻ BNP Paribas nie mają szans na skorzystanie z aktualnej promocji (jednak to ograniczenie nie dotyczy klientów banku BGŻ Optima).

Jak otrzymać 120 zł premii?

Aby otrzymać 120 zł bonusu, należy spełnić łącznie następujące warunki:

 1. Do 26.02.2016 r. zarejestrować się na stronie promocji. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszenia, podając w nim m.in. swojego e-maila oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Warto jednak w tym miejscu wyjaśnić, że chociaż promocja „Konto plus Premia II” obowiązuje nie dłużej niż do dnia 25.02.2016 r., to jednak rejestracja będzie dostępna do 26 lutego (ponieważ może się zdarzyć, że klient zacznie wypełniać formularz tuż przed północą i skończy rejestrację już po terminie. W takim przypadku bank – mimo wszystko - przyjmie jego zgłoszenie).
 2. Do 29.02.2016 r. złożyć wniosek o konto wraz z kartą debetową, zawrzeć umowę z bankiem oraz aktywować konto w dowolny sposób (przelewem z innego banku lub podczas wizyty kuriera). Warto przy tym się upewnić, że dane w dowodzie oraz dane przelewu są zgodne z danymi podanymi we wniosku o konto – w przeciwnym razie bank nie zgodzi się na nasz udział w promocji;
 3. W marcu i kwietniu 2016 r. należy wykonać płatności kartą na łączną kwotę minimum 500 zł w każdym z tych miesięcy.
 4. Do 28.03.2016 r. zalogować się na stronie promocji za pomocą zgłoszonego wcześniej adresu e-mail i podać numer założonego rachunku. Dane do logowania organizator prześle mailowo do 11 marca 2016 roku.
 5. Na dzień wypłaty nagrody posiadać aktywne konto i kartę debetową.

Podobnie jak we wcześniejszej edycji promocji premia zostanie wypłacona w dwóch transzach:

 1. Pierwsze 60 zł otrzymamy za rejestrację w promocji, otworzenie rachunku osobistego wraz z kartą debetową, aktywację konta oraz wykonanie płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł w okresie od 1 marca 2016 do 31 marca 2016. Jeżeli spełnimy te wszystkie warunki, organizator:
  • do 7 kwietnia 2016 r. prześle nam zawiadomienie o przyznaniu premii;
  • do 19 kwietnia 2016 r. wypłaci nagrodę.
 2. Aby otrzymać kolejny bonus, również w wysokości 60 zł, należy wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł w okresie od 1 kwietnia 2016 do 30 kwietnia 2016. W tym przypadku:
  • do 13 maja 2016 r. otrzymamy od organizatora powiadomienie o przyznaniu nagrody;
  • do 31 maja 2016 r. bank wypłaci nam premię.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

iKontoaktywator = Konto Praktyczne. Opłaty i dodatkowe korzyści

Warto w tym miejscu dodać, że określenie iKontoaktywator jest de facto nazwą marketingową promocji – rachunku o takiej nazwie nie znajdziemy w tabeli opłat i prowizji. W rzeczywistości klienci biorący udział w aktualnej promocji zakładają Konto Praktyczne, którego parametry są następujące:

 • 10 zł za prowadzenie rachunkuopłaty można uniknąć, zapewniając miesięczne wpływy w kwocie min. 1000 zł (nie może to być wpływ z innych kont klienta, także w innych bankach). Uwaga: jeżeli jednak do końca lutego założymy rachunek wraz z kartą płatniczą to będzie on przez rok bezwarunkowo bezpłatny;
 • 7 zł za obsługę karty debetowej – opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł;
 • bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą;
 • bezpłatne przelewy internetowe;
 • stałe promocyjne oprocentowanie wynoszące 4% w skali roku. Oprocentowanie obowiązuje do wysokości najwyższego pojedynczego wpływu zaksięgowanego na koncie osobistym w miesiącu naliczenia promocyjnych odsetek – maks. 5000 zł. Natomiast środki powyżej tej kwoty są oprocentowane według zwykłej stawki obowiązującej w banku dla danego rachunku.

Opinia redakcji o nowej edycji promocji

Trudno oprzeć się wrażeniu, że w porównaniu ze wcześniejszą edycją akcji "Konto plus Premia" uzyskanie bonusów jest nieco trudniejsze. Co prawda, udział w promocji nadal zapewnia klientom spore korzyści - 120 zł premii, 4% oprocentowanie na koncie przez 12 miesięcy oraz zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku przez rok – jednak bank zwiększył wymagania co do płatności kartą.

Aby uzyskać premię, należy w marcu i kwietniu wykonać transakcje bezgotowkowe na kwotę minimum 500 zł miesięcznie (tymczasem w standardowej ofercie limit ten wynosi 300 zł na miesiąc). Zapewne aktywnym użytkownikom plastiku to kryterium nie wyda się zbyt dużym utrudnieniem, jednak osoby, które okazjonalnie wykonują transakcje bezgotówkowe, mogą mieć nieco kłopotów ze spełnieniem tego warunku.

Promocje bankowe wciąż się pojawiają, jednak są one mniej korzystne niż wcześniej, a korzystanie z nich wiąże się ze spełnianiem coraz to trudniejszych warunków. W takiej sytuacji, jeżeli jakaś promocja wydaje się nam ciekawa, warto rozważyć skorzystanie z niej teraz, a nie czekać na jej kolejną edycję.

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.