Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 400 zł premii za BEZPŁATNE Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas.

Konto Optymalne plus premia 200 zł w BGŻ BNP Paribas

Konto Optymalne plus premia 200 zł w BGŻ BNP Paribas
Źródło: strona promocji

Bank BGŻ BNP Paribas bardzo aktywnie promuje swoje Konto Optymalne i za założenie tego rachunku oferuje nieustannie atrakcyjny bonus (tym razem nawet 200 zł). Do uzyskania nagrody nie jest wcale konieczne spełnienie skomplikowanych warunków; wystarczy założyć Konto Optymalne i wykazać się umiarkowaną aktywnością. Premia podzielona jest na 3 części: 2 x 50 zł oraz 100 zł, jeśli spełnisz wszystkie wymagane kryteria.

Choć do promocji możesz przystąpić do 7 kwietnia 2019 r., to może się ona zakończyć znacznie wcześniej, gdyż organizator akcji, czyli spółka Ad Astra, przewidział wraz z bankiem jedynie 1500 nagród. W momencie wyczerpania puli nagród organizator zablokuje możliwość składania promocyjnych wniosków. Dzięki temu masz pewność, że Twoje zgłoszenie daje Ci szansę na uzyskanie nagrody.

Do kogo skierowana jest ta oferta specjalna?

Zacznijmy jednak od tego, kto może wziąć udział w tej promocji. Tradycyjnie musi to być osoba pełnoletnia posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Ponadto, z oferty nie może skorzystać klient, który jest już stroną umowy ramowej z BGŻ BNP Paribas.

Wykluczenie dotyczy także osób, które były w ostatnich 24 miesiącach przed złożeniem wniosku o otwarcie Konta Optymalnego w ramach opisywanej promocji posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego w BGŻ BNP Paribas.

Niestety, obostrzenie to dotyczy również tych, którzy mieli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Raiffeisen Polbanku, który to podmiot stał się niedawno częścią banku BGŻ BNP Paribas.

Warunki akcji krok po kroku

Czas na przedstawienie działań niezbędnych do tego, by ubiegać się łącznie o 200 zł premii:

  1. Do 7 kwietnia 2019 r. zarejestruj się na stronie promocji. W formularzu rejestracyjnym zaznacz wymagane oświadczenia (regulamin oraz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji, w tym zgoda na przekazanie przez bank organizatorowi akcji niezbędnych informacji, dzięki którym będzie można wypłacić Ci nagrodę).
  2. Skorzystaj z linka promocyjnego otrzymanego na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym i złóż wniosek o otwarcie Konta Optymalnego wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej. Pamiętaj, by dane we wniosku były identyczne jak te wpisane w formularzu rejestracyjnym.
  3. Do 22 kwietnia 2019 r. podpisz umowę o Konto Optymalne.
  4. Do 30 kwietnia 2019 r. aktywuj aplikację GOmobile.

Spełnienie powyższych warunków gwarantuje Ci przyznanie 50 zł premii. Kolejne 150 zł otrzymasz, spełniając niżej przedstawione wymogi:

50 zł po raz drugi

Oto, co musisz zrobić w maju, by otrzymać kolejne 50 zł premii:

  • zapewnij wpływ w łącznej wysokości min. 1000 zł na Twoje nowo otwarte Konto Optymalne;
  • wykonaj transakcje bezgotówkowe otrzymaną kartą debetową na łączną kwotę min. 300 zł.

100 zł jako wisienka na torcie

Po spełnieniu warunków z kwietnia i maja (bez nich nie otrzymasz ani złotówki) możesz przejść do zadań do zrealizowania w czerwcu i lipcu 2019 r. Bank wymaga od Ciebie, abyś również w każdym z tych dwóch miesięcy:

  • wykonał transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę min. 300 zł;
  • zapewnił wpływ na Konto Optymalne w łącznej wysokości min. 1000 zł.

Po spełnieniu wszystkich powyższych warunków premia w wysokości 200 zł będzie Twoja.

Wypłata nagród

Nagrody zostaną przekazane na Twoje Konto Optymalne, nie możesz więc zamknąć tego rachunku do momentu uzyskania premii ani też odwołać zgód, których udzieliłeś w formularzu rejestracyjnym.

Informację o przyznaniu nagrody otrzymasz na adres e-mail, który podałeś, rejestrując się w promocji. Wiadomość dotycząca pierwszej i drugiej premii (2 x 50 zł) premii powinna dotrzeć do Ciebie do 19 czerwca 2019 r. Natomiast o otrzymaniu trzeciej nagrody zostaniesz poinformowany do 19 sierpnia 2019 r. Premie zostaną przekazane na Twoje nowo otwarte konto do końca miesiąca, w którym otrzymasz wiadomość.

Uwaga: w regulaminie jest drobny haczyk, na który trzeba uważać. Otóż, w informacji o przyznaniu pierwszej nagrody będzie podany link z unikalnym kodem, który posłuży Ci do bezpiecznego zalogowania się na stronie organizatora promocji. Do 25 czerwca 2019 r. musisz ją odwiedzić i podać numer swojego Konta Optymalnego, na które mają być przelane Twoje premie. Jeśli tego nie zrobisz, nie otrzymasz nagród a pieniądze zostaną u organizatora.

Nagrody zwolnione są z opodatkowania.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać?

Same warunki uprawniające do otrzymania nagrody nie są skomplikowane. Ważne, by dobrze zrozumieć intencje organizatora promocji i nie popełnić błędu, który skutkowałby nieprzyznaniem premii.

Nowsze systemy operacyjne

Zwracamy uwagę, że do korzystania z aplikacji mobilnej GOmobile w przypadku telefonów z systemem Android wymagana jest wersja 5 lub wyższa. Natomiast posiadacze iPhonów muszą mieć system w wersji iOS od 10 w górę.

Transakcje bezgotówkowe

Przez transakcje bezgotówkowe bank rozumie te, które wykonane są „plastikiem”. Skorzystanie z Blika lub usług PayU, Dotpay czy Przelewy24 nie spełnia wymogów regulaminu. W promocji nie liczą się także transakcje wykonane w punktach o „szczególnych" kodach MCC, które są wyszczególnione w załączniku nr 2 do regulaminu (m.in. transakcje w kasynach i zakładach bukmacherskich, w instytucjach finansowych i u brokerów ubezpieczeniowych, a także internetowe przekazy pieniężne). Niedopuszczalne są również płatności na rzecz podmiotów zagranicznych.

Wpływy na konto

Choć wpływ na konto traktowany jest przez bardzo szeroko, warto pamiętać, że jako niespełniające warunków promocji bank uzna przelewy z innego konta osobistego lub rachunku kredytowego należącego do uczestnika promocji prowadzonego w BGŻ BNP Paribas lub Raiffeisen Polbanku. Niedopuszczalne są również wpływy z rachunków uczestnika w BGŻOptima oraz wpłaty gotówkowe.

Nie ma jednak żadnych przeszkód, abyś przelał środki na nowo otwarte Konto Optymalne ze swojego konta osobistego prowadzonego w innym banku. Zastanawiasz się, skąd weźmiesz pieniądze na zapewnienie wpływu? Zwróć uwagę, że wymagane środki (1000 zł) możesz przelać i na drugi dzień „zawrócić” na konto, z którego wykonujesz inne płatności. Zostaw sobie tylko nieco ponad 300 zł, byś mógł swobodnie realizować transakcje bezgotówkowe kartą.

Atuty Konta Optymalnego

Konto Optymalne to sztandarowy rachunek osobisty w BGŻ BNP Paribas. Jego prowadzenie i obsługa karty debetowej są bezpłatne, darmowe są także wypłaty z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash. Bank oferuje ponadto szeroki wachlarz nowoczesnych metod płatności oraz program rabatowy mamBonus.

Więcej informacji na temat Konta Optymalnego znajdziesz w naszej analizie tego rachunku.

Nawet 200 zł za standardową aktywność na rachunku

Czy Twój bank wynagradza Cię za regularne wpływy na konto i za płatności wykonywane kartą? Nie? Może więc warto pomyśleć o zmianie, która przyniesie Ci 200 zł premii?

Na pierwszy rzut oka promocja BGŻ BNP Paribas może wydawać się nieco „energochłonna”, warto jednak rozpatrywać ją w nieco szerszym kontekście. Jeśli aktywnie korzystasz z konta bankowego, to spełnienie warunków tej akcji będzie dla Ciebie niemal niezauważalne, bowiem bank nie wymaga w zasadzie niczego wykraczającego poza standardowe „bankowanie”.

Nie dość więc, że otwierasz przyzwoity rachunek osobisty, w związku z którym nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat, to jeszcze dostajesz za to nagrodę. Propozycja warta rozważenia, prawda?

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.