Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

450 zł do sklepów Biedronka za BEZPŁATNE Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas
Do końca 21 dni
 • wysokie premie dla nowych klientów za założenie konta
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na płatności mobilne oraz ciekawą aplikację GOmobile
 • konto założysz za pośrednictwem kuriera lub metodą wideoweryfikacji w aplikacji

Wady:

 • niewielka różnorodność usług dodatkowych
 • brak możliwości uniknięcia miesięcznej opłaty za Kartę Otwartą na eŚwiat i Kartę Otwartą na Świat
 • drogie wypłaty z bankomatów dla posiadaczy Karty Otwartej na Dzisiaj

Opinia eksperta

Ocena Konta Otwartego na Ciebie zależy od wyboru konkretnej karty. Może się ono okazać atrakcyjne zarówno dla początkujących w bankowości, jak i osób kupujących przez Internet lub podróżujących. Największym atutem konta są tradycyjnie związane z nim promocje z wysokimi premiami.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Co charakterystyczne dla tej oferty, BNP oparł jej konstrukcję na dość nietypowym założeniu – zamiast proponować odrębne konta dla różnych typów klientów, zaoferował jeden rachunek, którego możliwości będą uzależnione od wyboru konkretnej karty debetowej.

Pełna analiza Konta Otwartego na Ciebie BNP Paribas


Konto Otwarte na Ciebie – opłaty

Z jakimi opłatami muszą się liczyć posiadacze Konta Otwartego na Ciebie?

Jak wynika z informacji potwierdzonej w banku, pierwsza opłata za kartę zostanie pobrana dopiero za miesiąc następujący po miesiącu jej wydania. Dla przykładu, jeśli otrzymamy kartę w lipcu, to nie zapłacimy prowizji za ten miesiąc. Warunek uniknięcia opłaty powinniśmy więc spełnić dopiero w sierpniu, by nie ponosić jej we wrześniu (opłata za dany miesiąc pobierana jest w okolicach 8. dnia kolejnego miesiąca).

Jak nietrudno zauważyć, wybór karty do rachunku ma wpływ na ponoszone opłaty – dlatego każdy, kto rozważa skorzystanie z propozycji BNP Paribas, powinien przeanalizować, czy udogodnienia oferowane przez daną kartę są warte swojej ceny.

Co oferuje rachunek w BNP Paribas?

Charakterystyczną cechą oferty BNP jest fakt, że posiadacz rachunku może wybrać jedną spośród 3 kart debetowych. Poszczególne rodzaje kart różnią się opłatami i możliwościami.

Istnieje też opcja wnioskowania o wirtualny odpowiednik, którego dotyczą te same opłaty. Karta wirtualna pozwala na płatności w sklepach internetowych, ale po dodaniu jej do portfela mobilnego zapłacimy przy jej użyciu również w sklepach stacjonarnych.

Karta Otwarta na Dzisiaj

To podstawowa propozycja i zarazem jedyna, która nie musi wiązać się z kosztami. Miesięcznej opłaty za użytkowanie Karty Otwartej na Dzisiaj (MC) można bowiem uniknąć dzięki spełnieniu warunku aktywności. Karta jest z kolei całkowicie darmowa dla młodszych klientów (do 26 roku życia).

Jednocześnie w jej przypadku możemy ponieść koszty za poszczególne operacje – konkretnie za wypłaty z bankomatów, o ile ukończyliśmy już 26 lat.

Karta Otwarta na eŚwiat

BNP Paribas przygotował też propozycję Karty Otwartej na eŚwiat, która jednak wiąże się już z niemożliwą do uniknięcia opłatą miesięczną. W zamian otrzymujemy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

Jak sugeruje nazwa karty, proponuje ona dodatkowe udogodnienia dla osób dokonujących płatności w sklepach internetowych. Chodzi o darmowe ubezpieczenie „Cyber Pomoc” obejmujące ochronę m.in. w przypadku:

 • uzyskania dostępu do konta przez osobę niepowołaną,
 • niekompletnej dostawy lub nieotrzymania towaru zakupionego w sieci,
 • awarii komputera / tabletu skutkującej utratą danych z dysku,
 • zagrożenia tożsamości i reputacji w Internecie.

Karta Otwarta na Świat

Ostatnia z kart – Karta Otwarta na Świat – to propozycja dla podróżujących oraz dokonujących transakcji w obcych walutach. To jednocześnie najdroższa z kart debetowych wydawanych do Konta Otwartego na Ciebie.

W cenie, podobnie jak w przypadku poprzedniej karty, otrzymujemy bezpłatne bankomaty w Polsce (dotyczy nie tylko BNP, ale i pozostałych bankomatów w kraju), a za granicą nie zapłacimy za skorzystanie z maszyn grupy BNP Paribas i Global Alliance. Różnica pojawia się jednak w cenie wypłaty z pozostałych bankomatów zagranicznych, które z Kartą Otwartą na Świat są już znacznie tańsze.

Kolejną zachętą jest korzystniejszy sposób rozliczania transakcji w obcych walutach. Korzystający z Karty Otwartej na Świat mogą płacić w praktycznie każdej walucie po kursie Mastercarda, tradycyjnie lepszym od kursu stosowanego przez bank. Tym samym np. podczas płatności za granicą następuje tylko jedno przewalutowanie – z waluty płatności na PLN – także w przypadku egzotycznych walut. Z tytułu takiego przewalutowania nie zostanie pobrana żadna prowizja.

Posiadacze tej karty mogą również korzystać ze specjalnej oferty ubezpieczeniowej. Bank proponuje ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”, w ramach którego przysługuje zwrot kosztów odwołania zarezerwowanego wyjazdu np. z powodu nagłej choroby, wypadku, a nawet ataku terrorystycznego w okolicach miejsca docelowego podróży.

Oto podsumowanie informacji o wszystkich 3 kartach podane w formie tabeli:

Porównanie kart debetowych do Konta Otwartego na Ciebie

Karta Otwarta na Dzisiaj

Karta Otwarta na eŚwiat

Karta Otwarta na Świat

Opłata miesięczna

7 zł

8 zł

12 zł

Warunek uniknięcia opłaty

 • wykonanie min. 3 transakcji bezgotówkowych w miesiącu
 • logowanie do bankowości internetowej/mobilnej
 • wyrażenie zgód marketingowych

logowanie do bankowości internetowej / mobilnej oraz wyrażenie zgód marketingowych obniża opłatę o 2 zł (obowiązuje do grudnia 2023 r.)

Opłata za wypłatę z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash w Polsce

0 zł, bez warunków i limitów

Opłata za wypłatę z bankomatów obcych w Polsce

7 zł

0 zł, bez warunków i limitów

Opłata za wypłatę z bankomatów na świecie

0 zł – bankomaty BNP Paribas i Global Alliance

7 zł – wypłaty EUR w strefie EOG (opłata nie jest pobierana, jeśli użytkownik nie skończył 26. roku życia)

3%, min. 12 zł – pozostałe bankomaty

0 zł – bankomaty BNP Paribas i Global Alliance

0 zł – wypłaty EUR w strefie EOG

3%, min. 12 zł – pozostałe bankomaty

0 zł – bankomaty BNP Paribas i Global Alliance

0 zł – wypłaty EUR w strefie EOG

7 zł – pozostałe bankomaty

Informacje dodatkowe

Do karty dodawane jest bezpłatne ubezpieczenie „Cyber pomoc”, które obejmuje ochronę tożsamości, utratę danych na komputerze w wyniku awarii, pomaga w sporach ze sklepem internetowym.

Karta pozwala na bezprowizyjne przewalutowanie na PLN transakcji dokonanych we wszystkich walutach.

Do karty dołączone jest bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży” na wypadek rezygnacji z wyjazdu zagranicznego.

Bankowość internetowa GOonline i aplikacja GOmobile

Serwis transakcyjny GOonline pozwala na wykonywanie typowych operacji (np. przelewy internetowe), a także złożenie wniosku o lokatę czy kredyt. Już na ekranie głównym mamy dostęp do informacji o wszystkich posiadanych produktach:

Kliknij, aby powiększyć
Źródło: BNP Paribas.

Z kolei aplikacja mobilna GOmobile umożliwia zarządzanie produktami banku z dowolnego miejsca. Jej możliwości są zbliżone do tych, które oferuje serwis bankowości internetowej, a uzupełniają je chociażby płatności za miejsce parkingowe czy bilety komunikacji miejskiej:

Dostępne płatności mobilne

Klienci banku mogą korzystać z płatności Google Pay i Apple Pay oraz transakcji Blik, a także Garmin Pay, Fitbit Pay i SwatchPay. Za zakupy w sklepach internetowych zapłacimy też pay-by-linkiem (np. Przelewy24, PayU).

Program rabatowy mamBonus

mamBonus to program rabatowy dla osób posiadających dowolną kartę od BNP Paribas. Z kartą debetową przysługują zniżki u partnerów programu (w sumie ok. 2,5 tys. punktów handlowych i usługowych). Ci, którzy poza kontem zdecydują się na nawiązanie szerszej współpracy z bankiem i zawnioskują o kartę kredytową, oprócz zniżek będą mogli zbierać punkty i wymieniać je na nagrody.

Uwaga! BNP poinformował o zamknięciu programu mamBonus. Punkty za transakcje będą naliczane wyłącznie do końca marca 2023 r. Zgromadzone do tego czasu punkty będzie można wymienić na nagrody w ciągu 3 lat od ich przyznania. Bank pracuje obecnie nad nowym programem lojalnościowym.

Poradnik dla początkujących

Na początek przygody z bankowością BNP Paribas przygotował poradnik po swoich usługach. Dzięki niemu dowiemy się, jak wykonać podstawowe operacje bez konieczności wizyty w oddziale. Przewodnik jest dostępny do pobrania pod tym adresem.

Kto może otworzyć Konto Otwarte na Ciebie?

Oferowany przez BNP Paribas rachunek osobisty – Konto Otwarte na Ciebie – może otworzyć każda osoba pełnoletnia, przy czym klienci do ukończenia 26. roku życia mogą liczyć na nieco lepsze warunki korzystania z konta.

Konto Otwarte na Ciebie – promocje

Promocje Konta Otwartego na Ciebie organizowane są bardzo często. Jaką premię bank oferuje w tym momencie?

Konto Otwarte na Ciebie – jak otworzyć?

Wniosek o rachunek wraz z kartą debetową można złożyć przez Internet, bez wychodzenia z domu. Po złożeniu internetowego wniosku podpisanie umowy następuje elektronicznie.

Istnieje natomiast wybór co do metody weryfikacji tożsamości – "na selfie" w aplikacji mobilnej lub w obecności kuriera. W obu wariantach podczas składania wniosku konieczne będzie załączenie zdjęcia dowodu osobistego z dysku na komputerze (ewentualnie wykonania zdjęcia telefonem w momencie wypełniania wniosku).

Elektroniczne zawarcie umowy następuje przy pomocy unikalnego kodu SMS. Kartę dostarcza firma kurierska (jeśli wybrałeś weryfikację w obecności kuriera) lub poczta. Następnie należy nadać PIN do karty. Potrzebne instrukcje są zawarte w otrzymanej wraz z kartą kopercie.

Alternatywą dla zdalnego otwarcia konta jest wizyta w oddziale banku.

Przydatne produkty powiązane

Co, poza kontem osobistym, znajdziemy w ofercie BNP Paribas?

Produkty oszczędnościowe

Karta kredytowa

Konto walutowe

Konto Otwarte na Ciebie – recenzja i opinie

Które aspekty oferty BNP Paribas zasługują na pochwałę, a gdzie przydałyby się zmiany? Sprawdzam.

Atrakcyjność opłat

Opłaty zdecydowanie wymagają kilku słów komentarza. Większość z nich wpisuje się raczej w rynkowe standardy. Choć prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, to możemy natknąć się na opłatę za korzystanie z karty debetowej.

Trzeba przyznać, że wybór jednej spośród 3 rodzajów kart debetowych to ciekawe urozmaicenie oferty. Problem w tym, że tylko Karta Otwarta na Dzisiaj daje możliwość uniknięcia prowizji. W przypadku Karty Otwartej na eŚwiat i Karty Otwartej na Świat na miesięczne opłaty jesteśmy po prostu skazani. Niby ma to sens, bo obie karty oferują zwyczajnie więcej od podstawowej, ale… czy proponowane udogodnienia są rzeczywiście warte swojej ceny? Można mieć co do tego pewne wątpliwości, gdyż zarówno darmowe wypłaty z bankomatów (BNP i innych banków / operatorów), jak i korzystne przewalutowania to atuty, które bez większych problemów znajdziemy również w ofercie konkurencji i to po niższej cenie (o ile nie za darmo).

Czy sytuację ratują ubezpieczenia? To już kwestia gustu. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że bank mógłby zaoferować po prostu darmową kartę, a za wybrane przez klienta „bajery” pobierać dodatkowe opłaty. Wówczas mielibyśmy do czynienia z prawdziwą personalizacją produktu. Możemy sobie wyobrazić np. sytuację, w której klient chętnie skorzystałby z karty bez prowizji za przewalutowanie, ale niepotrzebne jest mu ubezpieczenie – tymczasem musi się zdecydować na cały pakiet bonusów za niebagatelną sumę...

Warto uważać także na inne koszty, np. za wypłatę gotówki podczas zakupów w sklepie. Nieopłacalne wydaje się być dokonywanie operacji bankowych w oddziale, m.in. przelewów oraz wpłat i wypłat. Autoryzacja transakcji przy pomocy SMS-ów jest darmowa, zresztą bank oferuje zatwierdzanie operacji w aplikacji mobilnej (mobilna autoryzacja). Jeśli chcesz otrzymywać płatne wiadomości o konkretnych zdarzeniach na rachunku lub innych Twoich produktach, możesz zaznaczyć odpowiednią opcję w bankowości internetowej.

Jak widać, darmowe konto (a dokładniej: jego prowadzenie), to nie wszystko…

Użyteczność rachunku

Sprawdzam narzędzia i dodatkowe możliwości dla posiadaczy konta osobistego – wszak mogą one znacząco wpłynąć na odbiór samego rachunku.

Bankowość elektroniczna

Podstawą nowoczesnego „bankowania” jest aplikacja mobilna. Tutaj już na starcie czeka nas niespodzianka, gdyż posiadacze telefonów wyposażonych w czytnik linii papilarnych zalogują się do aplikacji GOmobile za pomocą odcisku palca (a także przez FaceID w przypadku telefonów z iOS). Zresztą jeszcze przed zalogowaniem będziesz miał podgląd stanu konta, a nawet szybki dostęp do "ulubionych" odbiorców przelewów.

Korzystanie z aplikacji jest całkiem wygodne. Za jej pomocą wykonasz wszystkie podstawowe operacje bankowe. Otrzymasz również dostęp do zniżek w ramach programu mamBonus wraz z lokalizacją punktów, które chętnie zaoferują Ci rabat.

Aplikacja banku BNP Paribas generalnie cieszy się uznaniem użytkowników. Upewnij się jednak, że Twój telefon spełnia minimalne wymagania techniczne (Android w wersji od 6.0 w górę / iOS od 14.0).

Oferta oszczędnościowa i walutowa

Pod względem wysokości oprocentowania produkty oszczędnościowe od BNP Paribas rzadko plasują się na czołowych miejscach w rankingach. Choć bank generalnie nie zyskał sławy wyjątkowo przyjaznego dla oszczędzających, to jednak od czasu do czasu potrafi zaoferować całkiem atrakcyjną stawkę dla nowych środków albo konto oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem dla nowych klientów.

Osoby poszukujące dobrej oferty walutowej, które skutecznie odstrasza wysoka opłata za Kartę Otwartą na Świat, musimy niestety zmartwić – bank właściwie nie ma dla nich alternatywy. Mamy co prawda propozycję konta walutowego, ale jest ono dostępne wyłącznie w podstawowych walutach obcych; w dodatku opłaty za kartę do takiego rachunku nie da się uniknąć.

Przy okazji dodajmy, że częste posługiwanie się Kartą Otwartą na Dzisiaj oraz Kartą Otwartą na eŚwiat przy okazji płatności w obcych walutach nie jest najlepszym pomysłem. Co prawda koszt transakcji w euro jest jeszcze do zaakceptowania, ale mimo wszystko odradzamy częste dokonywanie wspomnianymi kartami operacji w tej walucie. Z kolei w przypadku innych walut następuje już podwójne przewalutowanie, co zdecydowanie powinno nas powstrzymać przed posługiwaniem się kartą poza strefą euro.

Szeroki wachlarz płatności mobilnych

Bank ewidentnie postawił sobie za punkt honoru, by udostępnić klientom najpopularniejsze płatności mobilne. W obecnych czasach nie ma sensu wychwalać za dostępność Blika czy Google Pay, ale już fakt, że kartę BNP Paribas możemy dodać również do portfeli Garmin Pay, Fitbit Pay czy SwatchPay, budzi szacunek.

Jakość obsługi klienta

Dostępne kanały i jakość obsługi klienta BNP Paribas oceniam całkiem wysoko. Poza infolinią bank zaprasza do kontaktu również za pośrednictwem czatu. To właśnie z tej drogi korzystam najchętniej i zwykle jestem usatysfakcjonowany.

Prawdopodobnie materią, w której pracownicy radzą sobie najgorzej, są promocje. Jeśli chodzi o akcje dla nowych posiadaczy konta, konsultant najpewniej odeśle do kontaktu z organizatorem. W przypadku promocji własnych banku zdarzyło mi się uzyskać sprzeczne informacje, ale był to jednostkowy przypadek.

Kolejna kwestia – zdaję sobie sprawę, że wciąż jest spore grono osób (zwłaszcza starszych), które ma dość tradycyjne podejście do bankowości i woli załatwiać sprawy finansowe w oddziale, gdzie ma do czynienia z konkretnym pracownikiem. Sieć placówek BNP Paribas wciąż jest dość rozbudowana (obecnie ponad 400 oddziałów) i znajdziemy je nie tylko w największych miastach, ale również w tych nieco mniejszych.

Promocje i bonusy

Właściwie trudno uchwycić moment, w którym konto osobiste w BNP Paribas nie jest objęte promocją z premią za otwarcie. Swoją popularność rachunek zawdzięcza głównie właśnie akcjom promocyjnym, w których standardowy bonus ma zwykle wartość kilkuset złotych. Najczęściej jest to gotówka, ewentualnie z dodatkiem w postaci vouchera.

Promocje BNP przyciągają i to pomimo faktu, że ich formalnym organizatorem nie jest bank, a podmiot trzeci. Dla części osób jest to pewien mankament, gdyż musimy zezwolić na dostęp do informacji bankowych zewnętrznej spółce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że chodzi tu wyłącznie o informacje niezbędne do ustalenia, czy uczestnik wywiązał się z obowiązków wynikających z uzyskania premii. Poza tym podobny model współpracy banku w zakresie organizowania promocji działa od bardzo dawna i w większości przypadków nie wynikają z tego żadne negatywne konsekwencje dla uczestników.

Obecni klienci również nie zostają z niczym – program mamBonus to niewątpliwy atut oferty, poza tym od czasu do czasu bank (tym razem bez pośrednictwa podmiotu trzeciego) „odpala” co nieco także tym, którzy już korzystają z jego produktów.

Czy warto otworzyć konto w BNP Paribas?

Fakt pierwszy: dążenie BNP Paribas do stworzenia elastycznego produktu dopasowanego do indywidualnych potrzeb jest widoczne i godne pochwały. Fakt drugi: kilka rzeczy można było zrobić po prostu lepiej. Oparcie personalizacji tylko na możliwości wyboru jednej z 3 kart jest niestety nieco rozczarowujące.

Mimo pewnych mankamentów, oferta konta osobistego w BNP Paribas ma szansę zyskać swoich fanów – zwłaszcza wśród początkujących klientów (niska i łatwa do uniknięcia opłata za podstawową kartę), osób do 26. roku życia (darmowa karta i bankomaty w Polsce) oraz korzystających z nowoczesnych rozwiązań w bankowości, takich jak płatności mobilne Blik, Google Pay i Apple Pay.

Konto można polecić także podróżującym i dokonującym transakcji w obcych walutach, o ile nie mają oni problemu z wysoką opłatą za Kartę Otwartą na Świat. W innym przypadku radzimy poszukać tańszych alternatyw w postaci kart wielowalutowych oferowanych przez konkurencję. Jeśli natomiast często płacisz w Internecie i spodobała Ci się oferta ubezpieczenia „Cyber Pomoc”, wybierz Kartę Otwartą na eŚwiat. Pamiętaj jednak, że jej posiadanie również wiąże się z niemożliwą do uniknięcia opłatą.

Z drugiej strony, trudno z czystym sumieniem polecić konto seniorom, którzy słono zapłacą za operacje w oddziale.

Na koniec – łowcy promocji. O ile trwa akurat promocja dotycząca tego konta (a to właściwie standard), to możliwość zgarnięcia premii może znacznie podnieść ocenę rachunku. Koniecznie zwróć zatem uwagę, jakie promocje aktualnie są związane z Kontem Otwartym na Ciebie.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji
 2. Regulamin prowadzenia rachunków

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.