Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas z premią nawet 450 zł!

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Oferowany przez BNP Paribas rachunek osobisty – Konto Otwarte na Ciebie – może otworzyć każda osoba pełnoletnia, przy czym klienci do ukończenia 26. roku życia mogą liczyć na nieco lepsze warunki korzystania z konta. Istnieje również możliwość otwarcia rachunku przez nastolatka (w wieku 13-18 lat) wspólnie z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Konto Otwarte na Ciebie pojawiło się w ofercie BNP Paribas 8 kwietnia 2019 r. Posiadacze dotychczasowych rachunków (Konto Optymalne i Konto Maksymalne) mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach, jednak nie są już one oferowane nowym klientom. Istnieje też możliwość bezpłatnego przekształcenia starego konta w nowe.

Ofertę BNP wyróżnia fakt, że posiadacz rachunku Konto Otwarte na Ciebie może wybrać jedną spośród 3 kart debetowych.

Brzmi niewinnie? To tylko pozory. Poszczególne rodzaje kart różnią się bowiem opłatami i możliwościami, a wybór konkretnej debetówki może diametralnie zmienić sposób postrzegania całego rachunku. W jednym przypadku będzie ono całkiem atrakcyjnym produktem typu „pierwsze konto”, a w innym może być ciekawą propozycją dla osób dokonujących transakcji w obcych walutach. Korzyści płynące z posiadania rachunku odkryją również osoby zainteresowane nowinkami w bankowości.

Konto Otwarte na Ciebie: ile kosztuje?

Zacznijmy jednak od kwestii, która dotyczy wszystkich bez wyjątku. Z jakimi opłatami muszą się liczyć posiadacze Konta Otwartego na Ciebie?

Wniosek o Konto Otwarte na Ciebie złożysz przez Internet.

Opłaty zdecydowanie wymagają kilku słów komentarza. Większość z nich wpisuje się raczej w rynkowe standardy. Choć prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, to możemy natknąć się na opłatę za korzystanie z karty debetowej (do szczegółowego opisu kart za chwilę przejdziemy). Pamiętaj, że pierwsza taka opłata zostanie pobrana już w pierwszym miesiącu następującym po miesiącu jej wydania. Dla przykładu, jeśli otrzymasz kartę w lipcu, to prowizję za ten miesiąc przyjdzie Ci zapłacić w sierpniu. Co za tym idzie, jeśli chcesz uniknąć opłaty za Kartę Otwartą na Ciebie, powinieneś już w miesiącu jej wydania dokonać za jej pomocą przynajmniej jednej płatności.

Warto uważać także na inne koszty, np. za wypłatę gotówki podczas zakupów w sklepie. Nieopłacalne wydaje się być dokonywanie operacji bankowych w oddziale, m.in. przelewów oraz wpłat i wypłat.

Autoryzacja transakcji przy pomocy SMS-ów jest darmowa, zresztą bank oferuje zatwierdzanie operacji w aplikacji mobilnej (mobilna autoryzacja). Jeśli chcesz otrzymywać płatne wiadomości o konkretnych zdarzeniach na rachunku lub innych Twoich produktach, możesz zaznaczyć odpowiednią opcję w bankowości internetowej.

Wybierz jedną z trzech kart

Jak już wspomnieliśmy, najbardziej charakterystyczną cechą oferty jest możliwość wyboru jednej z trzech kart debetowych, różniących się między sobą kosztem i proponowanymi udogodnieniami. Oto one.

Karta Otwarta na Dzisiaj

To podstawowa propozycja i zarazem jedyna, która nie musi wiązać się z kosztami. Miesięcznej opłaty za użytkowanie Karty Otwartej na Dzisiaj możesz uniknąć dzięki dokonaniu zaledwie jednej płatności „plastikiem” w miesiącu (z opłaty nie zwalnia płatność Blikiem).

Niestety, niska opłata za sam fakt korzystania z karty oznacza w tym przypadku możliwe koszty za poszczególne operacje – konkretnie za wypłaty z bankomatów. Po pierwsze, darmowe są jedynie wypłaty z bankomatów własnych banku oraz Planet Cash. Po drugie, darmowa wypłata gotówki za granicą jest możliwa wyłącznie wówczas, gdy natrafisz na maszynę grupy BNP Paribas lub Global Alliance.

Spójrzmy jednak na sprawę bardziej optymistycznie. Karta Otwarta na Dzisiaj jest darmowa dla osób do 26. roku życia. Młodsi klienci nie zapłacą ani miesięcznej opłaty za korzystanie z karty, ani za wypłatę z dowolnego bankomatu w Polsce.

Karta Otwarta na eŚwiat

Dla tych, którzy oczekują więcej, BNP Paribas przygotował kolejne propozycje. Pochylmy się nad Kartą Otwartą na eŚwiat, którajednak wiąże się już z niemożliwą do uniknięcia opłatą miesięczną.Co otrzymujesz w zamian? W cenie masz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

To jednak nie wszystko. Jak sugeruje nazwa karty, proponuje ona udogodnienia dla osób dokonujących płatności w sklepach internetowych. Mamy tu na myśli darmowe ubezpieczenie „Cyber Pomoc” obejmujące ochronę m.in. w przypadku:

 • uzyskania dostępu do konta przez osobę niepowołaną,
 • niekompletnej dostawy lub nieotrzymania towaru zakupionego w sieci,
 • awarii komputera/tabletu skutkującej utratą danych z dysku,
 • zagrożenia Twojej tożsamości i reputacji w Internecie.

Karta Otwarta na Świat

Ostatnia z kart – Karta Otwarta na Świat – to propozycja dla podróżujących oraz dokonujących transakcji w obcych walutach. To jednocześnie najdroższa z kart debetowych wydawanych do Konta Otwartego na Ciebie.

W cenie, podobnie jak w przypadku poprzedniej karty, otrzymujesz bezpłatne bankomaty w Polsce, a za granicą nie zapłacisz za skorzystanie z maszyn grupy BNP Paribas i Global Alliance. Różnica pojawia się jednak w cenie wypłaty z pozostałych bankomatów zagranicznych, które z Kartą Otwartą na Świat są już znacznie tańsze.

Największym wabikiem na podróżujących jest jednak atrakcyjny sposób rozliczania transakcji w obcych walutach. Korzystający z Karty Otwartej na Świat mogą płacić w niemal 160 walutach po kursie Mastercarda, który jest znacznie atrakcyjniejszy od kursu stosowanego przez bank. Tym samym następuje tylko jedno przewalutowanie – z waluty płatności na PLN – i to nawet w przypadku egzotycznych walut. Co jeszcze ważniejsze, z tytułu takiego przewalutowania nie zostanie pobrana żadna prowizja.

Posiadacze tej karty mogą również korzystać ze specjalnej oferty ubezpieczeniowej. Bank proponuje ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”, w ramach którego przysługuje zwrot kosztów odwołania zarezerwowanego wyjazdu np. z powodu nagłej choroby, wypadku czy… ataku terrorystycznego w okolicach miejsca docelowego podróży.

Którą z kart wybrać?

Oto podsumowanie informacji o wszystkich 3 kartach podane w formie tabeli.

Karty debetowe do Konta Otwartego na Ciebie

Karta Otwarta na Dzisiaj

Karta Otwarta na eŚwiat

Karta Otwarta na Świat

Opłata miesięczna

3 zł

6 zł

10 zł

Warunek uniknięcia opłaty

Wykonanie min. jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu

Brak możliwości

Brak możliwości

Opłata za wypłatę z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash w Polsce

0 zł, bez warunków i limitów

0 zł, bez warunków i limitów

0 zł, bez warunków i limitów

Opłata za wypłatę z bankomatów obcych w Polsce

5 zł

0 zł, bez warunków i limitów

0 zł, bez warunków i limitów

Opłata za wypłatę z bankomatów na świecie

0 zł za wypłatę z bankomatów Grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance

10 zł z pozostałych bankomatów

0 zł za wypłaty z bankomatów Grupy BNP Paribas

0 zł za wypłatę z bankomatów Grupy BNP i Global Alliance

5 zł za wypłatę z innych urządzeń

Informacje dodatkowe

Do karty dodawane jest bezpłatne ubezpieczenie „Cyber pomoc”, które obejmuje ochronę tożsamości, utratę danych na komputerze w wyniku awarii, pomaga w sporach ze sklepem internetowym.

Karta pozwala na bezprowizyjne przewalutowanie na PLN transakcji dokonanych we wszystkich walutach.

Do karty dołączone jest bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży” na wypadek rezygnacji z wyjazdu zagranicznego.

Porównanie kart debetowych do Konta Otwartego na Ciebie. Opracowanie własne na podstawie oferty BNP Paribas.

„Smaczki” dla poszukiwaczy nowinek…

Podstawą nowoczesnego „bankowania” jest aplikacja mobilna. Tutaj już na starcie czeka nas niespodzianka, gdyż posiadacze telefonów wyposażonych w czytnik linii papilarnych zalogują się do aplikacji GOmobile za pomocą odcisku palca. Zresztą jeszcze przed zalogowaniem będziesz miał podgląd stanu konta.

Korzystanie z aplikacji jest całkiem wygodne. Za jej pomocą wykonasz wszystkie podstawowe operacje bankowe. Otrzymasz również dostęp do zniżek w ramach programu mamBonus wraz z lokalizacją punktów, które chętnie zaoferują Ci rabat.

Aplikacja banku BNP Paribas generalnie cieszy się uznaniem użytkowników. Upewnij się jednak, że Twój telefon spełnia minimalne wymagania techniczne (Android w wersji od 5.0 w górę / iOS od 10.3).

… i kupujących przez Internet

Klienci banku mogą korzystać z wygodnych płatności Google Pay i Apple Pay oraz transakcji Blik – niby nic nadzwyczajnego, ale kilka banków wciąż ociąga się z udostępnieniem kompletu najpopularniejszych metod płatności mobilnych. Na szczęście BNP Paribas do tej grupy nie należy.

Za zakupy w sklepach internetowych łatwo zapłacisz pay-by-linkiem (np. Przelewy24, PayU) lub z wykorzystaniem e-Portfela powstałego w wyniku współpracy banku z Mastercardem. Dzięki temu ostatniemu zrobisz zakupy w ponad 250 tys. sklepów on-line z całego świata.

Jeśli dodamy do tego wspomnianą Kartę Otwartą na eŚwiat z ubezpieczeniem „Cyber Pomoc”, dojdziemy do wniosku, że rachunek w BNP Paribas oferuje całą gamę rozwiązań dla osób często dokonujących zakupów w sieci.

Dobre konto na początek przygody z bankowością

Kolejną grupą, która powinna być raczej zadowolona z Konta Otwartego na Ciebie, są osoby poszukujące swojego pierwszego rachunku osobistego – jednak wyłącznie pod warunkiem, że zdecydują się one na podstawową kartę, czyli Kartę Otwartą na Dzisiaj. Do tej grupy zaliczamy również studentów lub - precyzyjnie - osoby do 26. roku życia.

W przypadku takich osób rachunek nie będzie generował kosztów. Starsi klienci będą jedynie musieli spełnić bardzo prosty warunek zwolnienia z opłaty za kartę. Zalecamy jednak ostrożność w korzystaniu z bankomatów – warto pamiętać, że po ukończeniu 26 lat za darmo wypłacimy gotówkę jedynie z maszyn własnych banku oraz Planet Cash.

Na dobry początek przygody z bankowością BNP Paribas przygotował praktyczny poradnik po swoich usługach. Dzięki niemu dowiesz się, jak wykonać podstawowe operacje bez konieczności wizyty w oddziale. Przewodnik jest dostępny do pobrania pod tym adresem.

Aktualne promocje

BNP Paribas tradycyjnie organizuje promocje swojego konta osobistego. Czy w tym momencie masz szansę na premię?

Konto Otwarte na Ciebie: pozostałe korzyści

Co jeszcze oferuje swoim posiadaczom konto osobiste w BNP Paribas?

Bankowość internetowa GOonline

Zdalne korzystanie z rachunku to rozwiązanie nie tylko tańsze od dokonywania operacji w oddziale, ale również wygodniejsze. Serwis transakcyjny GOonline oferuje z grubsza to, co powinien oferować w miarę nowoczesny system bankowości internetowej. Za jego pośrednictwem wykonasz dowolną operację, złożysz także wniosek o lokatę czy kredyt. Już na ekranie głównym masz dostęp do informacji o wszystkich posiadanych przez Ciebie produktach, a korzystanie z serwisu jest proste i intuicyjne.

Program rabatowy mamBonus

Wspomnieliśmy już o dostępie do rabatów z poziomu aplikacji mobilnej. Warto powiedzieć też kilka słów o samym programie mamBonus.

Jest to nic innego jak program rabatowy dla osób posiadających dowolną kartę od BNP Paribas. Z kartą debetową przysługują Ci zniżki u partnerów programu (w sumie w ponad 2,5 tys. punktów handlowych i usługowych). Gdybyś w przyszłości skorzystał także z oferty karty kredytowej, to oprócz zniżek będziesz mógł również zbierać punkty i wymieniać je na nagrody.

Jak stać się posiadaczem Konta Otwartego na Ciebie?

Wniosek o rachunek wraz z kartą debetową (nie biorąc udziału w promocji) złożysz przez Internet. W tym celu skorzystaj z tej strony banku. Po złożeniu internetowego wniosku podpisanie umowy następuje elektronicznie lub w oddziale.

Uwaga: Podczas składania wniosku konieczne będzie załączenie zdjęcia dowodu osobistego z dysku na komputerze (ewentualnie będziesz mógł je wykonać telefonem w momencie wypełniania wniosku). Elektroniczne zawarcie umowy następuje przy pomocy unikalnego kodu SMS.

Po podpisaniu umowy wybraną metodą pozostaje czekać na wizytę kuriera. Potwierdzi on Twoją tożsamość oraz przekaże kartę do konta. Co istotne, już na tym etapie będziesz musiał nadać PIN do karty. Potrzebne instrukcje znajdziesz w otrzymanej wraz z kartą kopercie.

Tu mogło być lepiej…

Nie ma produktów idealnych. Czego, naszym zdaniem, brakuje ofercie Konta Otwartego na Ciebie w BNP Paribas?

Drogie karty (poza podstawową)

Trzeba przyznać, że wybór jednej spośród 3 rodzajów kart debetowych to ciekawe urozmaicenie oferty. Problem w tym, że tylko Karta Otwarta na Dzisiaj daje możliwość uniknięcia opłaty.

W przypadku Karty Otwartej na eŚwiat i Karty Otwartej na Świat na miesięczne opłaty jesteśmy po prostu skazani. Niby ma to sens, bo obie karty oferują zwyczajnie więcej od podstawowej, ale… czy proponowane udogodnienia są rzeczywiście warte swojej ceny? Można mieć co do tego pewne wątpliwości, gdyż zarówno darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce, jak i korzystne przewalutowania to atuty, które bez większych problemów znajdziemy również w ofercie konkurencji i to po niższej cenie (o ile nie za darmo).

Czy sytuację ratują ubezpieczenia? To już kwestia gustu. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że bank mógłby zaoferować po prostu darmową kartę, a za wybrane przez klienta „bajery” pobierać dodatkowe opłaty. Wówczas mielibyśmy do czynienia z prawdziwą personalizacją produktu. Możemy sobie wyobrazić np. sytuację, w której klient chętnie skorzystałby z karty bez prowizji za przewalutowanie, ale niepotrzebne mu są ani ubezpieczenie, ani hotspoty – tymczasem musi się zdecydować na cały pakiet bonusów za niebagatelną sumę…

Złe wieści dla oszczędzających

Nie sposób nie wspomnieć o mało atrakcyjnej ofercie oszczędnościowej. Oprocentowanie Konta Dobrze Oszczędnościowego nie jest nawet bliskie temu, które oferują najlepsze propozycje konkurencji:

Z lokatami nie jest wcale dużo lepiej. Uczciwie należy za to wspomnieć o całkiem niezłym rachunku IKE (z oprocentowaniem zależnym od stawki WIBOR 3M), ale, naszym zdaniem, nie ratuje on sytuacji na tyle, by uznać ofertę oszczędnościową banku za wartą uwagi. Zdecydowanie do poprawy.

Co z ofertą walutową?

Osoby poszukujące dobrej oferty walutowej, które skutecznie odstrasza wysoka opłata za Kartę Otwartą na Świat, musimy niestety zmartwić – bank właściwie nie ma dla nich alternatywy.

Przy okazji dodajmy, że częste posługiwanie się Kartą Otwartą na Dzisiaj oraz Kartą Otwartą na eŚwiat przy okazji płatności w obcych walutach nie jest najlepszym pomysłem. Co prawda koszt transakcji w euro jest jeszcze do zaakceptowania, ale mimo wszystko odradzamy częste dokonywanie wspomnianymi kartami operacji w tej walucie. Z kolei w przypadku innych walut następuje już podwójne przewalutowanie, co zdecydowanie powinno nas powstrzymać przed posługiwaniem się kartą poza strefą euro.

Konto mało przyjazne seniorom

Zdajemy sobie sprawę, że wciąż jest spore grono osób – zwłaszcza starszych – które ma dość tradycyjne podejście do bankowości i woli załatwiać sprawy finansowe w oddziale, gdzie ma do czynienia z konkretnym pracownikiem. Choć sieć placówek BNP Paribas jest dość rozbudowana, to bank planuje jej uszczuplenie (docelowo do ok. 550 oddziałów).

Nie to jest jednak głównym problemem. Najmniej entuzjazmu budzą dość wysokie koszty operacji bankowych dokonywanych w oddziale, np. wpłaty (poza pierwszą w miesiącu), wypłaty i przelewy. Sporo zapłacą również osoby, które zażyczą sobie sporządzenie papierowego wyciągu z konta.

Komu możemy polecić Konto Otwarte na Ciebie?

Fakt pierwszy: dążenie BNP Paribas do stworzenia elastycznego produktu dopasowanego do indywidualnych potrzeb jest widoczne i godne pochwały. Fakt drugi: kilka rzeczy można było zrobić po prostu lepiej. Oparcie personalizacji tylko na możliwości wyboru jednej z 3 kart jest niestety nieco rozczarowujące.

Mimo pewnych mankamentów, oferta konta osobistego w BNP Paribas ma szansę zyskać swoich fanów – zwłaszcza wśród początkujących klientów (niska i łatwa do uniknięcia opłata za podstawową kartę), osób do 26. roku życia (darmowa karta i bankomaty w Polsce) oraz korzystających z nowoczesnych rozwiązań w bankowości, takich jak płatności mobilne Blik, Google Pay i Apple Pay.

Konto można polecić także podróżującym i dokonującym transakcji w obcych walutach, o ile nie mają oni problemu z wysoką opłatą za Kartę Otwartą na Świat. W innym przypadku radzimy poszukać tańszych alternatyw w postaci kart wielowalutowych oferowanych przez konkurencję. Jeśli natomiast często płacisz w Internecie i spodobała Ci się oferta ubezpieczenia „Cyber Pomoc”, wybierz Kartę Otwartą na eŚwiat. Pamiętaj jednak, że jej posiadanie również wiąże się z niemożliwą do uniknięcia opłatą.

Z drugiej strony, trudno z czystym sumieniem polecić konto seniorom, a tym bardziej oszczędzającym. Ci pierwsi słono zapłacą za operacje w oddziale, a drudzy zwyczajnie nie mogą liczyć na dostęp do konkurencyjnej oferty oszczędnościowej.

Na koniec - łowcy promocji. O ile trwa akurat promocja dotycząca tego konta (a to właściwie standard), to możliwość zgarnięcia premii może znacznie podnieść ocenę rachunku. Koniecznie zwróć zatem uwagę, jakie promocje aktualnie są związane z Kontem Otwartym na Ciebie.

Ocena redakcji łącznie:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety

HIT! Łatwe i szybkie 375 zł premii za darmowe Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas
 • konto założysz bez wizyty w oddziale, np. metodą wideoweryfikacji w aplikacji
 • niska i łatwa do uniknięcia opłata za Kartę Otwartą na Dzisiaj
 • możliwość wyboru jednej z 3 kart debetowych w zależności od potrzeb
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na płatności mobilne oraz ciekawą aplikację GOmobile
 • przyjazny przewodnik po rachunku

Wady

 • brak możliwości uniknięcia miesięcznej opłaty za Kartę Otwartą na eŚwiat i Kartę Otwartą na Świat
 • drogie wypłaty z bankomatów dla posiadaczy Karty Otwartej na Dzisiaj
 • niewielka różnorodność usług dodatkowych

Opinia eksperta

Michał Radzimiński
Ocena Konta Otwartego na Ciebie zależy od wyboru konkretnej karty. Może się ono okazać atrakcyjne zarówno dla początkujących w bankowości, jak i osób kupujących przez Internet lub podróżujących.
Przejdź na stronę banku

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji
 2. Taryfa oprocentowania rachunków
 3. Regulamin prowadzenia rachunków

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.

Więcej o BNP Paribas