Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas z możliwością wyboru karty debetowej + od 150 do 250 zł premii

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas z możliwością wyboru karty debetowej + od 150 do 250 zł premii Żródło obrazka: strona banku

Konto osobiste w BNP Paribas wpisuje się w trend personalizacji produktów bankowych. Tym samym Konto Otwarte na Ciebie jest rachunkiem dość uniwersalnym. Oferta może zainteresować zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w bankowości, jak i bardziej wymagających klientów. Także zainteresowanych premią - od 150 do 250 zł, zależnie od wybranej karty debetowej.

Oferowany przez BNP Paribas rachunek osobisty – Konto Otwarte na Ciebie – może otworzyć każda osoba pełnoletnia, przy czym klienci do ukończenia 26. roku życia mogą liczyć na nieco lepsze warunki korzystania z konta. Istnieje również możliwość otwarcia rachunku przez nastolatka (w wieku 13-18 lat) wspólnie z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Konto Otwarte na Ciebie pojawiło się w ofercie BNP Paribas 8 kwietnia 2019 r. Posiadacze dotychczasowych rachunków (Konto Optymalne i Konto Maksymalne) mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach, jednak nie są już one oferowane nowym klientom. Istnieje też możliwość bezpłatnego przekształcenia starego konta w nowe.

Ofertę BNP wyróżnia fakt, że posiadacz rachunku Konto Otwarte na Ciebie może wybrać jedną spośród 3 różnych kart debetowych.

Brzmi niewinnie? To tylko pozory. Poszczególne rodzaje kart różnią się bowiem opłatami i możliwościami, a wybór konkretnej debetówki może diametralnie zmienić sposób postrzegania całego rachunku. W jednym przypadku będzie ono całkiem atrakcyjnym produktem typu „pierwsze konto”, a w innym może być ciekawą propozycją dla osób dokonujących transakcji w obcych walutach. Korzyści płynące z posiadania rachunku odkryją również osoby zainteresowane nowinkami w bankowości.

Konto Otwarte na Ciebie: ile kosztuje?

Zacznijmy jednak od kwestii, która dotyczy wszystkich bez wyjątku. Z jakimi opłatami muszą się liczyć posiadacze Konta Otwartego na Ciebie?

 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku – bank nie wymaga stałych wpływów na konto.
 • 0 zł za wydanie Karty Otwartej na Ciebie / Karty Otwartej na eŚwiat / Karty Otwartej na Świat od Mastercarda;
 • opłata miesięczna za korzystanie z karty jest uzależniona od rodzaju karty i wynosi odpowiednio: 3 zł (opłata możliwa do uniknięcia), 6 zł lub 10 zł;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów własnych banku (w placówkach) oraz Planet Cash, 0 zł / 5 zł za wypłaty z pozostałych maszyn w kraju (w zależności od rodzaju karty); klienci do 26. roku życia nie płacą za wypłaty z krajowych bankomatów;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów grupy BNP Paribas i Global Alliance za granicą, 5 zł / 10 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów za granicą (w zależności od rodzaju karty);
 • 1 zł za wypłatę w ramach usługi cashback („Płać kartą i wypłacaj”);
 • 0 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach zlokalizowanych w oddziale banku.

Różnice w opłatach dla danych rodzajów kart opisujemy w dalszej części tekstu.

 • 0 zł za zwykłe przelewy internetowe;
 • 10 zł za przelew zlecony w oddziale;
 • 5 zł za przelew natychmiastowy zlecony w bankowości elektronicznej;
 • 0 zł za ustanowienie i realizację zlecenia stałego/polecenia zapłaty;
 • 5 zł za zlecenie przelewu SEPA;
 • 25 zł za zlecenie przelewu SORBNET w kwocie niższej niż 1 mln zł, 15 zł dla wyższych kwot;
 • 0,2%, min. 30 zł max. 200 zł za przelewy walutowe;
 • 0 zł z pierwszą w miesiącu wpłatę gotówki w oddziale, za każdą kolejną: 5 zł (dla kwoty powyżej 5 tys. zł) lub 10 zł (dla niższych kwot);
 • 5 zł lub 10 zł za każdą wypłatę gotówki w oddziale (5 zł dla kwot pow. 5 tys. zł, 10 zł za niższych kwot).
 • 0 zł za kody autoryzacyjne SMS;
 • 0,20 zł za powiadomienie SMS (usługa nie jest obowiązkowa);
 • 6 zł za wyciąg w formie papierowej.

Opłaty zdecydowanie wymagają kilku słów komentarza. Większość z nich wpisuje się raczej w rynkowe standardy. Choć prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, to możemy natknąć się na opłatę za korzystanie z karty debetowej (do szczegółowego opisu kart za chwilę przejdziemy). Pamiętaj, że pierwsza taka opłata zostanie pobrana już w pierwszym miesiącu następującym po miesiącu jej wydania. Dla przykładu, jeśli otrzymasz kartę w kwietniu, to prowizję za ten miesiąc przyjdzie Ci zapłacić w maju. Co za tym idzie, jeśli chcesz uniknąć 3-złotowej opłaty za Kartę Otwartą na Ciebie, powinieneś już w miesiącu jej wydania dokonać za jej pomocą przynajmniej jednej płatności.

Jak wynika z tabeli opłat i prowizji, do 11 listopada 2019 r. BNP Paribas nie będzie naliczał prowizji za wypłaty z krajowych bankomatów dokonanych przy użyciu Blika.

Warto uważać także na inne koszty. Bank pobiera 1 zł za wypłatę gotówki podczas zakupów w sklepie. Nieopłacalne wydaje się być dokonywanie operacji bankowych w oddziale. Dość powiedzieć, że za przelew zlecony przy okienku zapłacisz 10 zł. Do tego darmowa jest jedynie pierwsza wpłata gotówkowa dokonana w placówce. Za kolejną przyjdzie Ci zapłacić 5 lub 10 zł, w zależności od wpłacanej kwoty. Ponadto identyczny jest koszt każdej (także pierwszej) wypłaty gotówki w oddziale.

Autoryzacja transakcji przy pomocy SMS-ów jest darmowa. Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o konkretnych zdarzeniach na rachunku lub innych Twoich produktach, możesz zaznaczyć odpowiednią opcję w bankowości internetowej. Pamiętaj jednak, że każdy taki SMS kosztuje 0,20 zł.

Wybierz jedną z trzech kart

Jak już wspomnieliśmy, najbardziej charakterystyczną cechą oferty jest możliwość wyboru jednej z trzech kart debetowych, różniących się między sobą kosztem i proponowanymi udogodnieniami. Oto one.

Karta Otwarta na Dzisiaj

To podstawowa propozycja i zarazem jedyna, która nie musi wiązać się z kosztami. Miesięcznej opłaty 3 zł za użytkowanie Karty Otwartej na Dzisiaj możesz uniknąć dzięki dokonaniu zaledwie jednej płatności „plastikiem” w miesiącu.

Niestety, niska opłata za sam fakt korzystania z karty oznacza w tym przypadku możliwe koszty za poszczególne operacje – konkretnie za wypłaty z bankomatów. Po pierwsze, darmowe są jedynie wypłaty z bankomatów własnych banku oraz Planet Cash. Za każdą wypłatę z innych maszyn zapłacisz aż 5 zł. Po drugie, darmowa wypłata gotówki za granicą jest możliwa wyłącznie wówczas, gdy natrafisz na maszynę grupy BNP Paribas lub Global Alliance. W każdym innym przypadku wyjęcie gotówki z zagranicznego bankomatu będzie Cię kosztować aż 10 zł.

Spójrzmy jednak na sprawę bardziej optymistycznie. Karta Otwarta na Dzisiaj jest darmowa dla osób do 26. roku życia. Młodsi klienci nie zapłacą ani miesięcznej opłaty za korzystanie z karty, ani za wypłatę z dowolnego bankomatu w Polsce.

Karta Otwarta na eŚwiat

Dla tych, którzy oczekują więcej, BNP Paribas przygotował kolejne propozycje. Pochylmy się nad Kartą Otwartą na eŚwiat, która kosztuje 6 zł miesięcznie (opłaty nie można uniknąć). Co otrzymujesz w zamian? W cenie masz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

To jednak nie wszystko. Jak sugeruje nazwa karty, proponuje ona udogodnienia dla osób dokonujących płatności w sklepach internetowych. Mamy tu na myśli darmowe ubezpieczenie „Cyber Pomoc” obejmujące ochronę m.in. w przypadku:

 • uzyskania dostępu do konta przez osobę niepowołaną,
 • niekompletnej dostawy lub nieotrzymania towaru zakupionego w sieci,
 • awarii komputera/tabletu skutkującej utratą danych z dysku,
 • zagrożenia Twojej tożsamości i reputacji w Internecie.

Karta Otwarta na Świat

Ostatnia z kart – Karta Otwarta na Świat – to propozycja dla podróżujących oraz dokonujących transakcji w obcych walutach. To jednocześnie najdroższa z kart debetowych wydawanych do Konta Otwartego na Ciebie. Kosztuje 10 zł miesięcznie, a opłaty nie da się uniknąć.

W tej cenie, podobnie jak w przypadku poprzedniej karty, otrzymujesz bezpłatne bankomaty w Polsce, a za granicą nie zapłacisz za skorzystanie z maszyn grupy BNP Paribas i Global Alliance. Różnica pojawia się jednak w cenie wypłaty z pozostałych bankomatów zagranicznych, które z Kartą Otwartą na Świat kosztują nie 10, a tylko 5 zł.

Największym wabikiem na podróżujących jest jednak atrakcyjny sposób rozliczania transakcji w obcych walutach. Korzystający z Karty Otwartej na Świat mogą płacić w niemal 160 walutach po kursie Mastercarda, który jest znacznie atrakcyjniejszy od kursu stosowanego przez bank. Tym samym następuje tylko jedno przewalutowanie – z waluty płatności na PLN – i to nawet w przypadku egzotycznych walut. Co jeszcze ważniejsze, z tytułu takiego przewalutowania nie zostanie pobrana żadna prowizja.

Posiadacze tej karty mogą również korzystać ze specjalnej oferty ubezpieczeniowej. Bank proponuje ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”, w ramach którego przysługuje zwrot kosztów odwołania zarezerwowanego wyjazdu np. z powodu nagłej choroby, wypadku czy… ataku terrorystycznego w okolicach miejsca docelowego podróży.

Dodatkowo, do końca 2019 r., właściciele Karty Otwartej na Świat otrzymują bonus w postaci dostępu do ponad miliona hotspotów na całym świecie (także na pokładzie wybranych samolotów) w ramach usługi Boingo.

Którą z kart wybrać?

Oto podsumowanie informacji o wszystkich 3 kartach podane w formie tabeli:

Karta Otwarta na Dzisiaj

Karta Otwarta na eŚwiat

Karta Otwarta na Świat

Opłata miesięczna

3 zł

6 zł

10 zł

Warunek uniknięcia opłaty

Wykonanie min. jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu

Brak możliwości

Brak możliwości

Opłata za wypłatę z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash w Polsce

0 zł, bez warunków i limitów

0 zł, bez warunków i limitów

0 zł, bez warunków i limitów

Opłata za wypłatę z bankomatów obcych w Polsce

5 zł

0 zł, bez warunków i limitów

0 zł, bez warunków i limitów

Opłata za wypłatę z bankomatów na świecie

0 zł za wypłatę z bankomatów Grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance

10 zł z pozostałych bankomatów

0 zł za wypłaty z bankomatów Grupy BNP Paribas

0 zł za wypłatę z bankomatów Grupy BNP i Global Alliance

5 zł za wypłatę z innych urządzeń

Informacje dodatkowe

Do karty dodawane jest bezpłatne ubezpieczenie „Cyber pomoc”, które obejmuje ochronę tożsamości, utratę danych na komputerze w wyniku awarii, pomaga w sporach ze sklepem internetowym.

Karta pozwala na bezprowizyjne przewalutowanie na PLN transakcji dokonanych we wszystkich walutach.

Do karty dołączone jest bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży” na wypadek rezygnacji z wyjazdu zagranicznego.

„Smaczki” dla poszukiwaczy nowinek…

Podstawą nowoczesnego „bankowania” jest aplikacja mobilna. Tutaj już na starcie czeka nas niespodzianka, gdyż posiadacze telefonów wyposażonych w czytnik linii papilarnych zalogują się do aplikacji GOmobile za pomocą odcisku palca. Zresztą jeszcze przed zalogowaniem będziesz miał podgląd stanu konta, a nawet możliwość wykonania przelewu do zaufanego odbiorcy.

Korzystanie z aplikacji jest całkiem wygodne. Za jej pomocą wykonasz wszystkie podstawowe operacje bankowe. Otrzymasz również dostęp do zniżek w ramach programu mamBonus wraz z lokalizacją punktów, które chętnie zaoferują Ci rabat.

Aplikacja banku BNP Paribas generalnie cieszy się uznaniem użytkowników. Upewnij się jednak, że Twój telefon spełnia minimalne wymagania techniczne (Android w wersji od 5.0 w górę / iOS od 10).

… i kupujących przez Internet

Klienci banku mogą korzystać z wygodnych płatności Google Pay i Apple Pay oraz transakcji Blik – niby nic nadzwyczajnego, ale kilka banków wciąż ociąga się z udostępnieniem kompletu najpopularniejszych metod płatności mobilnych. Na szczęście BNP Paribas do tej grupy nie należy.

Za zakupy w sklepach internetowych łatwo zapłacisz pay-by-linkiem (np. Przelewy24, PayU) lub z wykorzystaniem e-Portfela powstałego w wyniku współpracy banku z Mastercardem. Dzięki temu ostatniemu zrobisz zakupy w ponad 250 tys. sklepów on-line z całego świata.

Jeśli dodamy do tego wspomnianą Kartę Otwartą na eŚwiat z ubezpieczeniem „Cyber Pomoc”, dojdziemy do wniosku, że rachunek w BNP Paribas oferuje całą gamę rozwiązań dla osób często dokonujących zakupów w sieci.

Dobre konto na początek przygody z bankowością

Kolejną grupą, która powinna być raczej zadowolona z Konta Otwartego na Ciebie, są osoby poszukujące swojego pierwszego rachunku osobistego – jednak wyłącznie pod warunkiem, że zdecydują się one na podstawową kartę, czyli Kartę Otwartą na Dzisiaj. Do tej grupy zaliczamy również studentów lub - precyzyjnie - osoby do 26. roku życia.

W przypadku takich osób rachunek nie będzie generował kosztów. Starsi klienci będą jedynie musieli spełnić bardzo prosty warunek zwolnienia z opłaty za kartę (jedna płatność w miesiącu). Zalecamy jednak ostrożność w korzystaniu z bankomatów – warto pamiętać, że po ukończeniu 26 lat za darmo wypłacimy gotówkę jedynie z maszyn własnych banku oraz Planet Cash.

Na dobry początek przygody z bankowością BNP Paribas przygotował praktyczny poradnik po swoich usługach. Dzięki niemu dowiesz się, jak wykonać podstawowe operacje bez konieczności wizyty w oddziale. Przewodnik jest dostępy do pobrania pod tym adresem.

Konto Otwarte na Ciebie: pozostałe korzyści

Co jeszcze oferuje swoim posiadaczom konto osobiste w BNP Paribas?

200 zł premii za otwarcie rachunku

Jedną z dróg do pozyskania nowego klienta jest zaoferowanie mu nagrody na "dzień dobry". Tak jest i w BNP Paribas. Zakładając Konto Otwarte na Ciebie w ramach akcji "Szansa na bonus" można zdobyć 200 zł w gotówce. Dla otrzymania nagrody konieczne jest wykonanie w czerwcu i w lipcu transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 300 zł oraz zapewnienie w każdym z tych miesięcy wpływów w wysokości min. 1000 zł.

Szczegóły tej akcji opisaliśmy w tym artykule.

Jaką kartę wybierzesz, taką nagrodę otrzymasz

Gdybyś uznał, że warunki akcji "Szansa na bonus" są dla Ciebie zbyt trudne, to rozważ udział w 1 z 3 innych promocji.

W ramach każdej z nich wystarczy aktywować aplikację mobilną GOmobile i wykonać min. 3 transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę przynajmniej 300 zł. W zależności od tego, którą z kart debetowych z oferty BNP Paribas wybierzesz, zyskasz od 150 do 250 zł nagrody.

W "Promocji otwartej na Dzisiaj", w której musisz skorzystać z Karty Otwartej na Dzisiaj, do zdobycia jest 150 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.

Z kolei "Promocja otwarta na eŚwiat", która wymaga sięgnięcia po Kartę Otwartą na eŚwiat, to szansa na 200 zł do wykorzystania w sklepach H&M.

Natomiast udział w "Promocji otwartej na Świat" z Kartą Otwartą na Świat oznacza możliwość zgarnięcia 250 zł na zakup paliwa na stacjach Orlen.

Dla ułatwienia wyboru jednej z nich, przygotowaliśmy krótkie ich porównanie.

Karta Otwarta
na Dzisiaj

Karta Otwarta
na eŚwiat

Karta Otwarta
na Świat

Nazwa akcji i nagroda

Promocja otwarta na Dzisiaj – 150 zł do Biedronki

Promocja otwarta na eŚwiat – 200 zł do H&M

Promocja otwarta na Świat – 250 zł na paliwo na stacjach Orlen

Do kogo adresowana jest promocja?

Karta zadowoli osoby „ceniące ekonomiczne rozwiązania” i mogące zaakceptować korzystanie tylko z wybranych bankomatów.

Nagrodę w promocji można wydać na codzienne zakupy, przyda się zatem każdemu.

Kartę Otwartą na eŚwiat bank przedstawia hasłem „dla aktywnych w sieci”.

Nagroda zadowoli tych, którzy lubią kupować nowe ubrania albo – z drugiej strony – nie chcą przeznaczać na nie dużych pieniędzy.

Tę kartę bank reklamuje słowami „dla kochających podróże” i tak też dobrał związane z nią produkty dodatkowe oraz nagrodę w promocji.

Nagroda zainteresuje szczególnie kierowców.

Warunki promocji

Otwarcie konta wraz z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej, aktywacja aplikacji GOmobile, przynajmniej 3 transakcje kartą na kwotę min. 300 zł.

Zalety oferty

Możliwość uniknięcia miesięcznej opłaty za kartę.

Uniwersalna nagroda, która przyda się każdemu (150 zł na zwykłe zakupy, np. spożywcze).

Cenna nagroda.

Najwyższa wartość nagrody ze wszystkich trzech promocji.

Wady oferty

Najniższa wartość premii ze wszystkich trzech promocji.

Koszt wypłaty gotówki z bankomatów innych niż BNP Paribas i Planet Cash to aż 5 zł.

Dość wysoka i niemożliwa do uniknięcia opłata za kartę (6 zł/ mies.).

Droga karta debetowa.

Nagroda przyda się raczej wyłącznie posiadaczom aut (choć premię można spożytkować również na zakupy na Orlenie innych towarów niż paliwo).

Do kiedy trwa promocja?

Do 31 lipca 2019 r. lub do wyczerpania limitu rejestracji w promocji.

Limit rejestracji w promocji

1200

1000

800

Gdzie otworzyć konto w promocji?

tutaj

tutaj

tutaj

Bankowość internetowa Pl@net

Zdalne korzystanie z rachunku to rozwiązanie nie tylko tańsze od dokonywania operacji w oddziale, ale również wygodniejsze. Serwis transakcyjny Pl@net oferuje z grubsza to, co powinien oferować w miarę nowoczesny system bankowości internetowej. Za jego pośrednictwem sprawdzisz szczegóły swoich produktów i historię transakcji, wykonasz przelew czy założysz lokatę.

Do tego dochodzą mniej oczywiste funkcje, np. możliwość nakładania „limitów ostrzegawczych” na wydatki w określonej kategorii (coś w stylu: „przekroczyłem już swój miesięczny limit wydatków na benzynę, może pojadę tramwajem…”). Z wersją demonstracyjną serwisu Pl@net możesz się zapoznać tutaj.

Program rabatowy mamBonus

Wspomnieliśmy już o dostępie do rabatów z poziomu aplikacji mobilnej. Warto powiedzieć też kilka słów o samym programie mamBonus.

Jest to nic innego jak program rabatowy dla osób posiadających dowolną kartę od BNP Paribas. Z kartą debetową przysługują Ci zniżki u partnerów programu (w sumie w ponad 2,5 tys. punktów handlowych i usługowych). Gdybyś w przyszłości skorzystał także z oferty karty kredytowej, to oprócz zniżek będziesz mógł również zbierać punkty i wymieniać je na nagrody.

Jak stać się posiadaczem Konta Otwartego na Ciebie?

Wniosek o rachunek wraz z kartą debetową (nie biorąc udziału w promocji) złożysz przez Internet. W tym celu skorzystaj z . Po złożeniu internetowego wniosku podpisanie umowy następuje w obecności kuriera.

Uwaga: Podczas składania wniosku konieczne będzie przesłanie skanu obu stron dowodu osobistego z dysku na komputerze (ewentualnie z telefonu, po wcześniejszym zeskanowaniu kodu QR widocznego we wniosku lub wysłaniu przez bank SMS-a z linkiem).

Alternatywą dla otwierania konta przez Internet jest oczywiście wizyta w placówce.

Tu mogło być lepiej…

Nie ma produktów idealnych. Czego, naszym zdaniem, brakuje ofercie Konta Otwartego na Ciebie w BNP Paribas?

Drogie karty (poza podstawową)

Trzeba przyznać, że wybór jednej spośród 3 rodzajów kart debetowych to ciekawe urozmaicenie oferty. Problem w tym, że tylko Karta Otwarta na Dzisiaj daje możliwość uniknięcia opłaty.

W przypadku Karty Otwartej na eŚwiat i Karty Otwartej na Świat na miesięczne opłaty (odpowiednio 6 zł i 10 zł) jesteśmy po prostu skazani. Niby ma to sens, bo obie karty oferują zwyczajnie więcej od podstawowej, ale… czy proponowane udogodnienia są rzeczywiście warte swojej ceny? Można mieć co do tego pewne wątpliwości, gdyż zarówno darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce, jak i korzystne przewalutowania to atuty, które bez większych problemów znajdziemy również w ofercie konkurencji i to po niższej cenie (o ile nie za darmo).

Czy sytuację ratują ubezpieczenia? To już kwestia gustu. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że bank mógłby zaoferować po prostu darmową kartę, a za wybrane przez klienta „bajery” pobierać dodatkowe opłaty. Wówczas mielibyśmy do czynienia z prawdziwą personalizacją produktu. Możemy sobie wyobrazić np. sytuację, w której klient chętnie skorzystałby z karty bez prowizji za przewalutowanie, ale niepotrzebne mu są ani ubezpieczenie, ani hotspoty – tymczasem musi się zdecydować na cały pakiet bonusów za niebagatelne 10 zł miesięcznie…

Złe wieści dla oszczędzających

Nie sposób nie wspomnieć o mało atrakcyjnej ofercie oszczędnościowej. Oprocentowanie Konta Dobrze Oszczędnościowego na poziomie 0,5% w skali roku mówi samo za siebie, a z lokatami wcale nie jest lepiej.

Uczciwie należy wspomnieć o całkiem niezłym rachunku IKE (z oprocentowaniem zależnym od stawki WIBOR 3M), ale, naszym zdaniem, nie ratuje on sytuacji na tyle, by uznać ofertę oszczędnościową banku za wartą uwagi. Zdecydowanie do poprawy.

Co z ofertą walutową?

Osoby poszukujące dobrej oferty walutowej, które skutecznie odstrasza wysoka opłata za Kartę Otwartą na Świat, musimy niestety zmartwić – bank właściwie nie ma dla nich alternatywy. Możesz co prawda otworzyć darmowe konto walutowe w euro, dolarach lub frankach, ale nie otrzymasz do niego karty…

Przy okazji dodajmy, że częste posługiwanie się Kartą Otwartą na Dzisiaj oraz Kartą Otwartą na eŚwiat przy okazji płatności w obcych walutach nie jest najlepszym pomysłem. Co prawda koszt transakcji w euro jest jeszcze do zaakceptowania, ale mimo wszystko odradzamy częste dokonywanie wspomnianymi kartami operacji w tej walucie. Z kolei w przypadku innych walut następuje już podwójne przewalutowanie, co zdecydowanie powinno nas powstrzymać przed posługiwaniem się kartą poza strefą euro.

Konto mało przyjazne seniorom

Zdajemy sobie sprawę, że wciąż jest spore grono osób – zwłaszcza starszych – które ma dość tradycyjne podejście do bankowości i woli załatwiać sprawy finansowe w oddziale, gdzie ma do czynienia z konkretnym pracownikiem. Choć sieć placówek BNP Paribas jest dość rozbudowana, to bank planuje jej uszczuplenie (docelowo z 674 do ok. 550 oddziałów).

Nie to jest jednak głównym problemem. Najmniej entuzjazmu budzą dość wysokie koszty operacji bankowych dokonywanych w oddziale, np. nawet 10 zł za wypłatę oraz drugą i każdą kolejną wpłatę gotówki w miesiącu. Również 10 zł trzeba zapłacić za przelew zlecony przy okienku, a 6 zł kosztuje papierowy wyciąg z konta.

Komu możemy polecić Konto Otwarte na Ciebie?

Fakt pierwszy: dążenie BNP Paribas do stworzenia elastycznego produktu dopasowanego do indywidualnych potrzeb jest widoczne i godne pochwały. Fakt drugi: kilka rzeczy można było zrobić po prostu lepiej. Oparcie personalizacji tylko na możliwości wyboru jednej z 3 kart jest niestety nieco rozczarowujące.

Mimo pewnych mankamentów, oferta konta osobistego w BNP Paribas ma szansę zyskać swoich fanów – zwłaszcza wśród początkujących klientów (niska i łatwa do uniknięcia opłata za podstawową kartę), osób do 26. roku życia (darmowa karta i bankomaty w Polsce) oraz korzystających z nowoczesnych rozwiązań w bankowości, takich jak płatności mobilne Blik, Google Pay i Apple Pay.

Konto można polecić także podróżującym i dokonującym transakcji w obcych walutach, o ile nie mają oni problemu z wysoką opłatą 10 zł miesięcznie za Kartę Otwartą na Świat. W innym przypadku radzimy poszukać tańszych alternatyw w postaci kart wielowalutowych oferowanych przez konkurencję. Jeśli natomiast często płacisz w Internecie i spodobała Ci się oferta ubezpieczenia „Cyber Pomoc”, wybierz Kartę Otwartą na eŚwiat. Pamiętaj jednak, że jej posiadanie wiąże się z niemożliwą do uniknięcia opłatą 6 zł miesięcznie.

Z drugiej strony, trudno z czystym sumieniem polecić konto seniorom, a tym bardziej oszczędzającym. Ci pierwsi słono zapłacą za operacje w oddziale, a drudzy zwyczajnie nie mogą liczyć na dostęp do konkurencyjnej oferty oszczędnościowej.

Do której z powyższych grup należysz?

Ocena: 2.5

 • od 150 do 250 zł premii za otwarcie rachunku
 • niska i łatwa do uniknięcia opłata za Kartę Otwartą na Dzisiaj
 • konto darmowe dla osób poniżej 26. roku życia
 • możliwość wyboru jednej z 3 kart debetowych w zależności od potrzeb
 • płatności mobilne Blik, Google Pay i Apple Pay oraz ciekawa aplikacja GOmobile
 • przyjazny przewodnik po rachunku
 • brak możliwości uniknięcia miesięcznej opłaty za Kartę Otwartą na eŚwiat (6 zł) i Kartę Otwartą na Świat (10 zł)
 • drogie wypłaty z bankomatów dla posiadaczy Karty Otwartej na Dzisiaj (poza maszynami banku i Planet Cash – 5 zł)
 • uboga oferta oszczędnościowa
 • wysokie opłaty za operacje zlecane w oddziale
 • niewielka różnorodność usług dodatkowych


Sylwetka BNP Paribas

Bank BNP Paribas jest instytucją uniwersalną z długą historią, której obecny kształt to efekt połączenia Banku Gospodarki Żywnościowej, BNP Paribas oraz Raiffesen Polbanku, do którego doszło w latach 2015-2018. Bank jest częścią grupy BNP Paribas. Misją BNP Paribas Bank Polska jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.

Konto w pigułce

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Otwarte na Ciebie polecamy początkującym i/lub młodym klientom (do 26. roku życia) oraz osobom zainteresowanym korzystaniem z nowoczesnych rozwiązań w bankowości.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Największe atuty konta to: możliwość wyboru karty debetowej, płatności mobilne Blik, Google Pay i Apple Pay, interesująca aplikacja GOmobile oraz brak opłat dla młodszych klientów. Za otwarcie rachunku w promocji można zdobyć 200 zł w gotówce. Zależnie od wybranej karty czeka też: 150 zł do sklepów Biedronka lub 200 zł do H&M albo też 250 zł na paliwo na stacjach Orlen.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Problematyczne mogą być wysokie i niemożliwe do uniknięcia miesięczne opłaty za Kartę Otwartą na eŚwiat (6 zł) i Kartę Otwartą na Świat (10 zł). Bardziej wymagającym klientom może doskwierać brak konkurencyjnej oferty oszczędnościowej i walutowej oraz skromny wachlarz usług dodatkowych.

 • Czy konto można założyć przez Internet?

  Tak, wypełniając wniosek .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.