Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku Źródło obrazka: strona Getin Banku

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku to praktycznie darmowy rachunek, na którym w wygodny sposób możesz efektywnie pomnażać swoje oszczędności. Nowi klienci mogą obecnie zyskać nawet 3,5% dla kwot do 10 tys. zł przez okrągły rok. Ponadto konto objęte jest ofertą, dzięki której nowe środki do 200 000 zł podlegają przez 3 miesiące oprocentowaniu w wysokości aż 3% w skali roku.

Getin Bank proponuje kilka wariantów oprocentowania depozytów; to, ile można zaoszczędzić na Koncie Oszczędnościowym, zależy od spełnienia pewnych warunków. Nowi klienci mogą zyskać 3,5% w skali roku, a ci, którzy wpłacą na rachunek nowe środki, mogą uzyskać maksymalnie 3,0%.

Oprocentowanie i opłaty

Przyjrzyjmy się, jak możemy osiągnąć możliwie najwyższe oprocentowanie oraz jakie są najważniejsze parametry konta.

 • 3,5% dla kwot do 10 tys. zł i 0,85% dla nadwyżki w promocji "Bonus za aktywność" dla nowych klientów przez rok (szczegóły niżej);
 • 3,0% dla kwot do 200 tys. zł przez 3 miesiące w ofercie specjalnej "Na nowe środki";
  • podane oprocentowanie można osiągnąć, jeśli wraz z Kontem Oszczędnościowym posiadasz lub założysz konto osobiste;
  • promocyjne oprocentowanie dotyczy nowych środków do 200 000 zł, środki powyżej tej kwoty oprocentowane są standardowo;
  • nowe środki wyliczane są wg salda ustalonego na 11 października 2018 r.;
 • do 1,50% oprocentowania premiowego dla posiadaczy "starych" kont osobistych;
 • oprocentowanie podstawowe rachunku wynosi:
  • 0,85% dla środków do 50 000 zł;
  • 0,95% dla nadwyżki od 50 000 zł do 100 000 zł;
  • 1,05% dla nadwyżki od 100 000,01 zł do 500 000 zł;
  • 1,25% dla nadwyżki powyżej 500 000 zł.
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
 • 0 zł za pierwszą operacje (przelew lub wypłata) w miesiącu;
 • 9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiącu.

Wniosek o rachunek oszczędnościowy możesz złożyć na .

3,5% do 10 000 zł przez pełny rok

Nowi posiadacze konta oszczędnościowego w Getin Banku mogą obecnie zyskać 3,5% dla kwot do 10 tys. zł i 0,85% dla nadwyżki. Podane stawki promocyjne (do kwoty 10 tys. zł) obowiązują przez 12 miesięcy, a warunkiem ich uzyskania jest zapewnienie wpływów wynagrodzenia na Konto Proste Zasady (lub Konta Osobistego Noble i Noble Private Banking) w kwocie min. 1000 zł oraz wyrażenie zgód marketingowych.

Promocja trwa do 30 listopada 2018 r. Więcej o tej ofercie specjalnej znajdziesz tutaj.

3,0% do 200 000 zł przez 3 miesiące dla nowych środków

Oferta specjalna "Na nowe środki" skierowana jest zarówno do obecnych, jak i nowych klientów banku. Oprocentowanie na poziomie 3,0% można zyskać dla nowych środków do 200 tys. zł na okres 3 miesięcy. Nowe środki wyliczane są wg salda z dnia 11 października 2018 r.

Aby skorzystać z oferty, konieczne jest posiadanie lub założenie rachunku osobistego w Getin Banku.

Jak już wspomnieliśmy, z oferty mogą skorzystać także obecni klienci banku, z jednym zastrzeżeniem: nie mogą z niej skorzystać uczestnicy poprzednich edycji, którym między 15 października a 16 grudnia 2018 r. kończą się promocyjne warunki wcześniejszej edycji.

Do promocji można przystąpić do 16 grudnia 2018 r.

Oprocentowanie 1,10% do 1,50% dla "starych środków"

Dla obecnych klientów i ich "starych środków" Getin Bank proponuje nieco inne oprocentowanie. Takie osoby mogą zyskać od 1,10% do 1,50% w skali roku, jeżeli wykażą się aktywnością na rachunku osobistym. Oferta skierowana jest do posiadaczy Konta Getin Up (wycofane z oferty), Rachunku Osobistego Noble Bank, Konta Osobistego Noble, Konta Osobistego Noble Private Banking, Konta Słonecznego (wycofane z oferty), Konta Uniwersalnego Plus (wycofane z oferty).

Niestety, aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania należy zapewnić miesięczne wpływy w wysokości min. 1000 zł (wpływ musi pochodzić z innych banków lub z kont firmowych prowadzonych przez Getin Bank), płacić kartą do rachunku osobistego na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie (warunek ten dotyczy KAŻDEJ wydanej karty) oraz wyrazić zgody marketingowe na otrzymywanie informacji od banku.

Niespełnienie w danym miesiącu powyższych warunków skutkuje obniżeniem oprocentowania do poziomu podstawowego (podane w tabelce powyżej). Odsetki naliczane są do 15 dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym zostały spełnione wspomniane warunki.

Warto też zwrócić uwagę, że wyższe oprocentowanie dotyczy nadwyżek (podobnie jak i przy oprocentowaniu podstawowym), a więc jeśli na koncie zdeponujemy 510 000 zł, to tylko 10 000 zł z tej kwoty będzie oprocentowane na poziomie 1,50%. Środki w przedziale 100 000 zł - 500 000 zł będą podlegały oprocentowaniu na poziomie 1,30%.

Zdaniem redakcji

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku należy obecnie do czołówki tego typu rachunków na rynku. Nowi posiadacze konta mogą zyskać 3,5% za aktywność, a w ramach oferty na nowe środki otrzymają oprocentowanie na poziomie 3,0% dla kwot do 200 000 zł przez 3 miesiące. Bank ma także interesującą propozycję dla swoich obecnych klientów: mogą oni uzyskać podwyższone oprocentowanie do poziomu 1,50%, jeśli będą aktywnie korzystać z konta osobistego.

Wart uwagi jest fakt, że oferty specjalne można łączyć. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z Konta Oszczędnościowego, możesz otrzymać 3,5% do 10 tys. zł. Jeśli do tego wpłacisz więcej, a będą to nowe środki, nadwyżka ponad 10 tys. zł zostanie objęta oprocentowaniem 3,0% w ramach drugiej promocji. Dzięki temu przez rok zyskujesz wysokie oprocentowanie niskich kwot i szansę na wyższe stawki dla nadwyżek.

Pewnym minusem tej oferty jest nieco nieprzejrzysty system oprocentowania depozytów; obecni klienci muszą pamiętać o comiesięcznym spełnianiu warunków koniecznych do osiągnięcia premiowego oprocentowania (przede wszystkim płatności kartą na min. 300 zł miesięcznie). Jeśli jednak ktoś aktywnie korzysta ze swojego konta osobistego i otrzymuje na nie np. wynagrodzenie, spełnienie tych kryteriów nie powinno sprawiać większych trudności.

Dla szukających możliwości oszczędzania propozycja Getin Banku jest godna rozważenia.

Ocena: 4.0

 • 3,5% do 10 tys. zł dla nowych klientów przez rok
 • podwyższone do poziomu 3,0% oprocentowanie środków do 200 000 zł przez 3 miesiące w promocji
 • atrakcyjne rynkowo oprocentowanie konta przy niewielkiej aktywności w korzystaniu z konta osobistego
 • rachunek jest praktycznie darmowy
 • brak zleceń stałych
 • aby zyskać wyższe oprocentowanie, należy posiadać konto osobiste w Getin Banku


Sylwetka Getin Banku

Getin Bank powstał w 2004 r. po przekształceniu Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęciu Łódzkiego Banku Przemysłowego. W 2010 r. instytucja połączyła się z Noble Bankiem, tworząc Getin Noble Bank SA, który działa pod dwiema markami: Getin Bank - dla klientów indywidualnych, sektora MSP, samorządów i korporacji - oraz Noble Bank - bankowość prywatna dla zamożnych klientów.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunku?

  W ramach oferty specjalnej "Bonus za aktywność" możesz otrzymać 3,5% dla kwot do 10 tys. zł, a w promocji "Na nowe środki" - 3,0% przez 3 miesiące dla środków poniżej 200 000 zł, jeśli wraz z Kontem Oszczędnościowym otworzysz rachunek osobisty. Oprocentowanie poza promocją jest niższe.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak pierwsza operacja na koncie w miesiącu (przelew lub wypłata). Każda kolejna kosztuje 9 zł.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Jeżeli oferta oszczędnościowa Getin Banku jest dla Ciebie interesująca, przejdź na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.