Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,5% do 10 tys. zł i 3,2% w skali roku do 400 tys. zł

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,5% do 10 tys. zł i 3,2% w skali roku do 400 tys. zł Źródło obrazka: strona Getin Banku

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku ma niemal wszystkie cechy idealnego rachunku do pomnażania oszczędności: jest bezpłatne, wygodne w obsłudze, a zaoszczędzone środki są łatwo dostępne. Co ważniejsze, możesz na nim zyskać oprocentowanie na poziomie 3,5% i 3,2%. Brzmi świetnie, prawda? Prześwietlmy jednak dokładnie tę ofertę i sprawdźmy, czy nie czai się w niej jakiś „haczyk”. 

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą ulokować nawet duże kwoty na atrakcyjny procent, nie tracąc przy tym dostępu do swoich środków. Bank organizuje bowiem promocje, w których podwyższa oprocentowanie dla nowych środków i/lub nowych klientów. Aktualnie maksymalne oprocentowanie wynosi 3,2% w skali roku dla środków do 400 tys. zł przez 4 miesiące. Nieco wyższy procent 3,5% można także zyskać przez okrągły rok dla kwot do 10 tys. zł, ale pod pewnymi warunkami.

Konto Oszczędnościowe do 3,5% tylko z rachunkiem osobistym

Oferta podwyższonego oprocentowania 3,5% dostępna jest wyłącznie dla osób posiadających rachunek osobisty w Getin Banku, np. Konto Proste Zasady. Ten sztandarowy rachunek Getin Banku przedstawiamy bliżej w dalszej części analizy. Teraz skupimy się na parametrach Konta Oszczędnościowego

Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Zakładając konto oszczędnościowe, powinieneś poznać nie tylko warunki, na jakich deponowane są Twoje oszczędności, ale i również podstawowe opłaty i prowizje – tak, aby mieć pewność, że żadna prowizja nie „zje” nawet najmniejszej części Twojego zysku.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy Konta Oszczędnościowego:

 • 3,5% dla kwot do 10 000 zł i od 0,85% dla nadwyżki w promocji "Bonus za aktywność" dla nowych klientów przez rok"
  • ​warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania przez 12 miesięcy jest założenie indywidualnego konta osobistego w Getin Banku, wyrażenie zgód marketingowych i zapewnienie wpływu wynagrodzenia w danym miesiącu w wysokości 1 000 zł;
  • promocyjne oprocentowanie będzie wypłacane tylko za te miesiące, w których spełnione będą warunki promocji.
 • 3,2% dla kwot do 400 000 zł przez 4 miesiące w ofercie specjalnej "Na nowe środki":
  • podane oprocentowanie można osiągnąć, jeśli wraz z Kontem Oszczędnościowym posiadasz lub założysz konto osobiste i wyrazisz zgody marketingowe;
  • promocyjne oprocentowanie dotyczy nowych środków do 400 000 zł, środki powyżej tej kwoty oprocentowane są standardowo;
  • nowe środki wyliczane są wg salda ustalonego na 14 maja 2019 r.;
 • oprocentowanie standardowe rachunku wynosi:
  • 0,85% dla środków do 50 000 zł;
  • 0,95% dla nadwyżki od 50 000 zł do 100 000 zł;
  • 1,05% dla nadwyżki od 100 000,01 zł do 500 000 zł;
  • 1,25% dla nadwyżki powyżej 500 000 zł.

Odsetki kapitalizowane są co miesiąc. Środki do równowartości 100 tys. euro są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz tutaj.

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
 • 0 zł za pierwszą operację (przelew lub wypłata) w miesiącu;
 • 9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiącu.

Oprocentowanie promocyjne Konta Oszczędnościowego w Getin Banku jest obecnie jedną z najlepszych tego typu ofert na rynku, a wysokość podstawowych opłat nie odbiega od pobieranych w innych bankach. By się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na parametry innych kont z czołówki naszego rankingu kont oszczędnościowych.

Wniosek o rachunek oszczędnościowy możesz złożyć na .

Teraz przyjrzyjmy się, jak sprawić, aby te atrakcyjne odsetki pojawiły się na Twoim Koncie Oszczędnościowym.

Oprocentowanie promocyjne 3,5% i 3,2%

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku objęte jest dwoma równolegle trwającymi promocjami z podwyższonym oprocentowaniem. Dużym plusem konta jest to, że możesz skorzystać z obu ofert specjalnych jednocześnie.

„Bonus za aktywność” 3,5% do 10 tys. zł przez rok

W tej promocji Konta Oszczędnościowego podwyższone do 3,5% oprocentowanie obowiązuje co prawda tylko dla kwot do 10 tys. zł, za to przez cały rok.

Uczestnikiem promocji może zostać każda osoba fizyczna, która od 11 maja 2017 r. do 31 maja 2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku. Ważne, by założyła Konto Proste Zasady lub Konto Noble Private Banking oraz wyraziła zgodę na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym.

Promocyjne oprocentowanie 3,5% możesz uzyskać, jeśli spełnisz trzy poniższe warunki:

 1. Otworzysz konto osobiste w Getin Banku, np. Konto Proste Zasady.
 2. Wyrazisz zgodę na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym.
 3. Zapewnisz regularny wpływ na nowo otwarte konto osobiste w wysokości min. 1000 zł.

Bank nie stawia przy tym specjalnych wymagań co do „wpływu na rachunek”. Wystarczy więc, by był to przelew z rachunku w innym banku lub z konta firmowego w Getin Banku.

Regulamin tej akcji znajdziesz pod tym adresem.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 3,5% przez 12 miesięcy (promocja „Bonus za aktywność”)

Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 12 miesiącach
1000 zł 29 zł 1029 zł
2500 zł 72 zł 2572 zł
5000 zł 143 zł 5143 zł
7500 zł 215 zł 7715 zł
10 000 zł 287 zł 10287 zł

Wyliczenia dla środków zdeponowanych na Koncie Oszczędnościowym przez pełne 12 miesięcy. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

Oferta specjalna „Na nowe środki” – XX edycja: 3,2% do 400 tys. zł przez 4 miesiące

Getin Bank cyklicznie organizuje promocję, w ramach której podwyższa oprocentowanie dla nowych środków. W jej najnowszej edycji promocyjne oprocentowanie dla kwot do 400 tys. zł wynosi 3,2% w skali roku. Jest ono naliczane przez 122 dni (czyli 4 miesiące) od dnia pierwszej wpłaty nowych środków.

Warunkiem skorzystania z promocji jest nie tylko posiadanie Konta Oszczędnościowego w Getin Banku, ale także:

 • bezpłatnego rachunku osobistego, np. Konta Proste Zasady;
 • wyrażenie zgód marketingowych i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego.

Z udziału w promocji wykluczeni są klienci, którzy skorzystali z jej poprzednich edycji, a którym w okresie od 20 maja do 16 czerwca 2019 r. kończy się okres podwyższonego oprocentowania.

Choć standardowo Konto Oszczędnościowe może funkcjonować jako rachunek wspólny, to akurat w tej promocji podwyższone oprocentowanie zyskasz wyłącznie na rachunku indywidualnym. Dodanie współposiadacza do Konta Oszczędnościowego skutkuje automatyczną zmianą oprocentowania na „standardowe”, bez możliwości ponownego skorzystania z promocyjnej stawki.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 3,2% przez 4 miesiące (promocja „Na nowe środki”)

Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 4 miesiącach

1000 zł

9 zł

1009 zł

5000 zł

43 zł

5043 zł

10000 zł

86 zł

10086 zł

20000 zł

173 zł

20173 zł

50000 zł

432 zł

50432 zł

100000 zł

864 zł

100864 zł

200000 zł

1728 zł

201728 zł

400000 zł

3456 zł

403456 zł

Wyliczenia dla „nowych środków” zdeponowanych na Koncie Oszczędnościowym przez pełne 4 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

Jak widzisz, jeśli zdeponujesz na Koncie Oszczędnościowym maksymalną dopuszczalną kwotę “nowych środków” (400 tys. zł), to po 4 miesiącach zyskasz prawie 3500 zł odsetek. Po upływie 4 miesięcy oprocentowanie spada do poziomu standardowego.

Twoje środki mogą nadal pracować na Koncie Oszczędnościowym, dając do roku kolejny zysk wynoszący nieco ponad 2000 zł; w sumie zarobisz ok. 5650 zł. Możesz je też wypłacić z rachunku i poszukać bardziej intratnej propozycji pomnażania oszczędności. W tym celu przydatny może być nasz ranking najlepszych kont oszczędnościowych.

Dzięki temu drugiemu rozwiązaniu Twoje oszczędnością “przeczekają” w innym banku wymagany w Getin Banku okres karencji, a Ty po pewnym czasie znów będziesz mógł przystąpić do promocji "na nowe środki” - zakładając, oczywiście, że będą uruchamiane kolejne jej edycje. Wszystko wskazuje jednak na to, że na razie Getin Bank nie zamierza się z tej oferty wycofywać.

Czym są „nowe środki”?

“Nowe środki” obliczane są jako nadwyżka ponad stan środków danego klienta w Getin Banku w dniu 14 maja 2019 r. na kontach oszczędnościowych i rachunkach depozytowych (rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunkach przejściowych służących do zakładania lokat oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych, których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem). Nie są uwzględniane pieniądze na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR).

Jeśli więc nie byłeś klientem Getin Banku, to w Twoim przypadku „nowe środki” będą liczone od poziomu 0 zł. Co dość oczywiste, masz w takiej sytuacji szansę na objęcie promocyjnym oprocentowaniem większej części Twoich pieniędzy, niż gdybyś posiadał 14 maja jakieś środki na rachunkach w Getinie.

Jeżeli jesteś już klientem banku i nie brałeś wcześniej udziału w tej promocji, to aby uzyskać promocyjne odsetki dla pełnej kwoty wskazanej w promocji, powinieneś zwiększyć posiadany depozyt o maks. 400 tys. zł. Dla przykładu, jeżeli 14 maja 2019 r. na Twoim koncie osobistym i lokacie w Getin Banku miałeś zdeponowane 40 tys., to promocyjnemu oprocentowaniu będą podlegać wszystkie środki ponad tę kwotę.

Szczegółowe informacje na temat XX edycji promocji "Na nowe środki" znajdziesz w regulaminie.

Możesz skorzystać z obu promocji jednocześnie

Getin Bank nie stawia przeszkód, byś mógł skorzystać z obu promocji równolegle. Możesz więc ulokować 10 tys. zł na 12 miesięcy z oprocentowaniem 3,5% w ramach promocji „Bonus za aktywność” (pamiętaj o konieczności zapewnienia wpływu w minimalnej wysokości 1000 zł) oraz nadwyżkę ponad 10 tys. zł, do kwoty 400 tys. zł, na 3,2% w skali roku. Dla tej wyższej kwoty promocyjne oprocentowanie (3,2%) naliczane będzie przez 122 dni od wpływu pierwszych środków w ramach promocji.

Na wykresie przedstawiliśmy rozkład z zysków osiągniętych na Koncie Oszczędnościowym, z założeniem, że zdeponowaliśmy w sumie 400 tys. zł na 12 miesięcy:

 • 10 tys. zł na 3,5% przez rok oraz
 • 390 tys. na 3,2% przez 4 miesiące, a po upływie okresu promocji – ok. 1,01%.

W tym wypadku zysk z Konta Oszczędnościowego wyniesie ok. 5900 zł netto.

Którą promocję wybrać w pierwszej kolejności? Jeżeli jesteś w posiadaniu ok. 10 tys. zł i możesz zapewnić wymagane wpływy na konto osobiste, warto, byś wybrał promocję „Bonus za aktywność”, dzięki czemu będziesz się cieszył wyższymi odsetkami przez rok.

W przypadku dysponowania wyższą kwotą możesz wybrać także promocję „Na nowe środki”, w ramach której nadwyżka nad ulokowane 10 tys. zł będzie pracowała na 3,2% przez 4 miesiące. Potem możesz szukać dla tej kwoty lepszej oferty oszczędnościowej.

A co po promocji? Oprocentowanie standardowe lub premiowe

Wszyscy lubimy oferty specjalne, ale w końcu przychodzi czas na powrót do szarej rzeczywistości. Przyjrzyjmy się, jak prezentuje się Konto Oszczędnościowe po zakończeniu okresu podwyższonego oprocentowania.

Standardowe oprocentowanie wynosi do 1,25% w zależności od ulokowanej kwoty. Możesz je także podwyższyć o tzw. oprocentowanie premiowe, czyli o 0,25 p.p. - poziom oprocentowania prezentuje poniższa tabela:

Zdeponowana kwota

Oprocentowanie standardowe

Oprocentowanie premiowe

do 50 tys. zł

0,85%

1,10%

nadwyżka ponad 50 tys. zł do 100 tys. zł

0,95%

1,20%

nadwyżka od 100 tys. zł do 500 tys. zł

1,05%

1,30%

nadwyżka od 500 tys. wzwyż

1,25%

1,50%

Jak widzisz, standardowe oprocentowanie nie jest szczególnie zachwycające. Ponadto, zwróć uwagę, że wyższe odsetki dotyczą nadwyżek, tak więc jeśli ulokujesz na rachunku np. 60 tys. zł, to 50 tys. zł będzie wciąż oprocentowane na poziomie 0,85%, a jedynie 10 tys. zł podpadnie pod wyższy próg – 0,95%.

Poniżej przedstawiamy, jak kształtuje się zysk z Konta Oszczędnościowego dla 400 tys. zł w ujęciu rocznym, jeżeli postanowisz zachować ulokowaną kwotę na tym rachunku przez rok i skorzystać z obu promocji:

Przez pierwsze 4 miesiące oprocentowanie rachunku wynosi 3,2%, następnie spada do średnio 1,01% (kolor szary). Do tego jednak Twoje środki do 10 tys. zł wciąż pracują wedle stawki 3,5%, aż do upływu 12 miesięcy (kolor żółty).

Oprocentowanie premiowe

W tabeli pojawia się też Oprocentowanie premiowe. Otrzymują je posiadacze Konta Oszczędnościowego korzystający z Konta Noble lub Konta Noble Private Banking, którzy w danym miesiącu spełnią jednocześnie poniższe warunki:

 • zapewnią łączny wpływ w miesiącu w kwocie min. 1000 zł, w formie przelewu przychodzącego z innego banku lub z rachunku firmowego w Getin Banku;
 • dokonają transakcji bezgotówkowych wszystkimi kartami debetowymi wydanymi do któregoś z wyżej wymienionych kont osobistych na kwotę min. 300 zł;
 • mają wyrażone na ostatni dzień roboczy miesiąca zgody marketingowe, w tym na otrzymywanie informacji marketingowych drogą elektroniczną (e-mail) oraz w formie SMS;
 • podali aktualny adres poczty elektronicznej (e-mail) i numeru telefonu komórkowego do otrzymywania informacji marketingowych w formie SMS.

Kapitalizacja odsetek

Zastanawia Cię, kiedy zobaczysz wypracowane odsetki na swoim koncie? Kapitalizacja odsetek następuje na koniec miesiąca, ale od tej reguły jest wyjątek: podwyższone oprocentowanie w ramach promocji “Bonus za aktywność” dopisywane jest do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym spełnione zostały warunki promocji, czyli zapewniony został wpływ wynagrodzenia w minimalnej wysokości 1000 zł.

Bezpłatne konto osobiste

Jak już wspominaliśmy, do pełnego wykorzystania możliwości Konta Oszczędnościowego konieczne jest posiadanie rachunku osobistego w Getin Banku. W naszej ocenie warto rozważyć otwarcie sztandarowego konta tego banku, czyli Konta Proste Zasady.

Prowadzenie Konta Proste Zasady może być zupełnie bezpłatne – wystarczy, że wykonasz choć jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu kartą debetową (w przeciwnym wypadku bank naliczy opłatę w wysokości 8 zł). Korzystanie z karty i wypłata ze wszystkich bankomatów krajów są bezwarunkowo darmowe. To sprawia, że Konto Proste Zasady jest jedną z lepszych ofert na rynku.

Szczegółową analizę rachunku znajdziesz tutaj.

Obecnie jedna z najlepszych propozycji na rynku kont oszczędnościowych

Propozycja Getin Banku dla oszczędzających to prawdziwy hit: objęte oprocentowaniem promocyjnym Konto Oszczędnościowe gwarantuje odsetki na poziomie 3,5% dla środków do 10 tys. zł przez cały rok oraz 3,2% przez 4 miesiące dla “nowych środków”, nawet do 400 tys. zł. Obie oferty można łączyć, co nie należy wcale do rynkowego standardu.

Wpłacając na Konto Oszczędnościowe 400 tys. zł, możesz po roku zyskać niemal 6500 zł netto. Oczywiście większą część tych środków możesz wybrać po upływie 4 miesięcy i zakończeniu promocyjnego oprocentowania “nowych środków” i ulokować je tam, gdzie zarobisz jeszcze więcej. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego nie zachwyca. Jeśli jednak Twoje oszczędności przez jakiś czas będą “pracowały” gdzie indziej, być może po upływie kilku miesięcy znów będziesz mógł skorzystać z promocji “na nowe środki” w Getinie. Zwróć przy tym uwagę, że nawet jeżeli zdeponujesz w Getin Banku 400 tys. zł, to środki te wciąż są objęte gwarancją BFK, a więc są zupełnie bezpieczne.

Widać wyraźnie, że Getin stara się nagrodzić swoich klientów za "lojalność”. Musimy oddać bankowi sprawiedliwość, że jego oferta jest godna zainteresowania: dobrze oprocentowane Konto Oszczędnościowe i w zasadzie bezpłatny rachunek osobisty. Obecnie to jedna z najlepszych propozycji na rynku kont oszczędnościowych, o czym możesz się przekonać, przeglądaj nasz ranking tego rodzaju rachunków.

Ocena: 4.0

 • 3,5% do 10 000 zł dla nowych klientów przez rok
 • podwyższone do poziomu 3,2% oprocentowanie nowych środków do 400 000 zł przez 4 miesiące w promocji
 • atrakcyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego przy niewielkiej aktywności w korzystaniu z konta osobistego
 • rachunek jest praktycznie darmowy
 • brak zleceń stałych
 • aby zyskać wyższe oprocentowanie, należy posiadać konto osobiste w Getin Banku i wyrazić zgody marketingowe


Sylwetka Getin Banku

Getin Bank powstał w 2004 r. po przekształceniu Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęciu Łódzkiego Banku Przemysłowego. W 2010 r. instytucja połączyła się z Noble Bankiem, tworząc Getin Noble Bank SA, który działa pod dwiema markami: Getin Bank - dla klientów indywidualnych, sektora MSP, samorządów i korporacji - oraz Noble Bank - bankowość prywatna dla zamożnych klientów.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunku?

  W ramach oferty specjalnej "Bonus za aktywność" możesz otrzymać 3,5% dla kwot do 10 000 zł, a w promocji "Na nowe środki" - 3,2% przez 4 miesiące dla środków do 400 000 zł, jeśli wraz z Kontem Oszczędnościowym otworzysz rachunek osobisty i wyrazisz zgody marketingowe. Oprocentowanie poza promocją jest niższe i wynosi od 0,85% do 1,25%.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak pierwsza operacja na koncie w miesiącu (przelew lub wypłata). Każda kolejna kosztuje 9 zł.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Konto Oszczędnościowe założysz

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.