Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,5% do 400 000 zł

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,5% do 400 000 zł Źródło obrazka: strona Getin Banku

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku to praktycznie darmowy rachunek, na którym w wygodny sposób możesz efektywnie pomnażać swoje oszczędności. Nowi klienci mogą obecnie zyskać nawet 3,5% dla kwot do 10 000 zł przez okrągły rok. Ponadto konto objęte jest ofertą specjalną, dzięki której nowe środki do 400 000 zł także są oprocentowane na 3,5% w skali roku, ale tylko przez 5 miesięcy.

Getin Bank proponuje kilka wariantów oprocentowania depozytów; to, ile można zaoszczędzić na Koncie Oszczędnościowym, zależy od spełnienia pewnych warunków. 3,5% w skali roku mogą zyskać nie tylko nowi klienci, ale także ci, którzy wpłacą na rachunek nowe środki, do 400 000 zł.

Oprocentowanie i opłaty

Przyjrzyjmy się, jak możemy osiągnąć możliwie najwyższe oprocentowanie oraz jakie są najważniejsze parametry konta.

 • 3,5% dla kwot do 10 000 zł i 0,85% dla nadwyżki w promocji "Bonus za aktywność" dla nowych klientów przez rok"
  • ​warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania przez 12 miesięcy jest założenia konta osobistego w Getin Banku, wyrażenie zgód marketingowych i zapewnienie wpływu wynagrodzenia w danym miesiącu w wysokości 1 000 zł;
  • promocyjne oprocentowanie będzie wypłacane tylko za te miesiące, w których spełnione będą warunki promocji.
 • 3,5% dla kwot do 400 000 zł przez 5 miesięcy w ofercie specjalnej "Na nowe środki":
  • podane oprocentowanie można osiągnąć, jeśli wraz z Kontem Oszczędnościowym posiadasz lub założysz konto osobiste i wyrazisz zgody marketingowe;
  • promocyjne oprocentowanie dotyczy nowych środków do 400 000 zł, środki powyżej tej kwoty oprocentowane są standardowo;
  • nowe środki wyliczane są wg salda ustalonego na 27 stycznia 2019 r.;
 • do 1,50% oprocentowania premiowego dla posiadaczy "starych" kont osobistych;
 • oprocentowanie standardowe rachunku wynosi:
  • 0,85% dla środków do 50 000 zł;
  • 0,95% dla nadwyżki od 50 000 zł do 100 000 zł;
  • 1,05% dla nadwyżki od 100 000,01 zł do 500 000 zł;
  • 1,25% dla nadwyżki powyżej 500 000 zł.
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
 • 0 zł za pierwszą operacje (przelew lub wypłata) w miesiącu;
 • 9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiącu.

Wniosek o rachunek oszczędnościowy możesz złożyć na .

3,5% do 10 000 zł przez pełny rok

Nowi posiadacze konta oszczędnościowego w Getin Banku mogą obecnie zyskać 3,5% dla kwot do 10 000 zł i 0,85% dla nadwyżki. Podane stawki promocyjne (do kwoty 10 000 zł) obowiązują przez 12 miesięcy, a warunkiem ich uzyskania jest zapewnienie wpływów wynagrodzenia na Konto Proste Zasady (lub Konta Osobistego Noble i Noble Private Banking) w kwocie min. 1 000 zł oraz wyrażenie zgód marketingowych.

Pojęcie "wynagrodzenie" bank traktuje bardzo ogólnie. Wystarczy, by był to wpływ środków (może być to kilka przelewów w sumie na wymaganą kwotę) z innego banku lub z rachunku firmowego w Getin Banku.

Zgody marketingowe dotyczą kontaktowania się Getin Banku kanałami elektronicznymi oraz przesyłania w ten sposób informacji handlowych.

Warunkiem korzystania z podwyższonego oprocentowania jest zapewnienie w kolejnych miesiącach wpływu wynagrodzenia (jeśli obowiązek ten nie zostanie w jakimś miesiącu spełniony, to za ten miesiąc otrzymasz oprocentowanie wynikające z aktualnej tabeli oprocentowania), utrzymanie zgód marketingowych oraz posiadanie konta osobistego.

Promocja trwa do 28 lutego 2019 r. Jej regulamin znajdziesz tutaj.

3,5% do 400 000 zł przez 5 miesięcy dla nowych środków

Oferta specjalna "Na nowe środki" skierowana jest zarówno do obecnych, jak i nowych klientów banku. Oprocentowanie na poziomie 3,5% można zyskać dla nowych środków do 400 tys. zł na okres 5 miesięcy. Nowe środki wyliczane są wg salda klienta na konta oszczędnościowych i produktów depozytowych z dnia 27 stycznia 2019 r.

Aby skorzystać z oferty, konieczne jest posiadanie lub założenie rachunku osobistego w Getin Banku.

Jak już wspomnieliśmy, z oferty mogą skorzystać także obecni klienci banku, z jednym zastrzeżeniem: z udziału w promocji wykluczeni są uczestnicy poprzednich edycji tej promocji, którym między 4 lutego 2019 r. a 3 marca 2019 r. kończą się promocyjne warunki wcześniejszej edycji.

Do promocji można przystąpić do 3 marca 2019 r. Jej regulamin znajduje się tutaj.

Oprocentowanie 1,10% do 1,50% dla "starych środków"

Dla obecnych klientów i ich "starych środków" Getin Bank proponuje nieco inne oprocentowanie. Takie osoby mogą zyskać od 1,10% do 1,50% w skali roku, jeżeli wykażą się aktywnością na rachunku osobistym. Oferta skierowana jest do posiadaczy Konta Getin Up (wycofane z oferty), Rachunku Osobistego Noble Bank, Konta Osobistego Noble, Konta Osobistego Noble Private Banking, Konta Słonecznego (wycofane z oferty), Konta Uniwersalnego Plus (wycofane z oferty).

Niestety, aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania należy zapewnić miesięczne wpływy w wysokości min. 1000 zł (wpływ musi pochodzić z innych banków lub z kont firmowych prowadzonych przez Getin Bank), płacić kartą do rachunku osobistego na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie (warunek ten dotyczy KAŻDEJ wydanej karty) oraz wyrazić zgody marketingowe na otrzymywanie informacji od banku.

Niespełnienie w danym miesiącu powyższych warunków skutkuje obniżeniem oprocentowania do poziomu podstawowego (podane w tabelce powyżej). Odsetki naliczane są do 15 dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym zostały spełnione wspomniane warunki.

Warto też zwrócić uwagę, że wyższe oprocentowanie dotyczy nadwyżek (podobnie jak i przy oprocentowaniu podstawowym), a więc jeśli na koncie zdeponujemy 510 000 zł, to tylko 10 000 zł z tej kwoty będzie oprocentowane na poziomie 1,50%. Środki w przedziale 100 000 zł - 500 000 zł będą podlegały oprocentowaniu na poziomie 1,30%.

Zdaniem redakcji

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku należy obecnie do czołówki tego typu rachunków na rynku. Nowi posiadacze konta mogą zyskać 3,5% dla kwoty do 10 000 zł za aktywność, a w ramach oferty na nowe środki otrzymają oprocentowanie także na poziomie 3,5%, ale dla kwot do 400 000 zł i tylko przez 5 miesięcy. Bank ma także interesującą propozycję dla swoich obecnych klientów: mogą oni uzyskać podwyższone oprocentowanie do poziomu 1,50%, jeśli będą aktywnie korzystać z konta osobistego.

Wart uwagi jest fakt, że oferty specjalne można łączyć. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z Konta Oszczędnościowego, możesz otrzymać 3,5% do 10 000 zł. Jeśli do tego wpłacisz więcej, a będą to nowe środki, nadwyżka ponad 10 000 zł zostanie objęta oprocentowaniem 3,5% w ramach drugiej promocji. Dzięki temu przez rok zyskujesz wysokie oprocentowanie niskich kwot i szansę na wyższe stawki dla nadwyżek.

Pewnym minusem tej oferty jest nieco nieprzejrzysty system oprocentowania depozytów; obecni klienci muszą pamiętać o comiesięcznym spełnianiu warunków koniecznych do osiągnięcia premiowego oprocentowania (przede wszystkim płatności kartą na min. 300 zł miesięcznie). Jeśli jednak ktoś aktywnie korzysta ze swojego konta osobistego i otrzymuje na nie np. wynagrodzenie, spełnienie tych kryteriów nie powinno sprawiać większych trudności.

Dla szukających możliwości oszczędzania propozycja Getin Banku jest godna rozważenia.

Ocena: 4.0

 • 3,5% do 10 000 zł dla nowych klientów przez rok
 • podwyższone do poziomu 3,5% oprocentowanie środków do 400 000 zł przez 5 miesięcy w promocji
 • atrakcyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego przy niewielkiej aktywności w korzystaniu z konta osobistego
 • rachunek jest praktycznie darmowy
 • brak zleceń stałych
 • aby zyskać wyższe oprocentowanie, należy posiadać konto osobiste w Getin Banku i wyrazić zgody marketingowe


Sylwetka Getin Banku

Getin Bank powstał w 2004 r. po przekształceniu Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęciu Łódzkiego Banku Przemysłowego. W 2010 r. instytucja połączyła się z Noble Bankiem, tworząc Getin Noble Bank SA, który działa pod dwiema markami: Getin Bank - dla klientów indywidualnych, sektora MSP, samorządów i korporacji - oraz Noble Bank - bankowość prywatna dla zamożnych klientów.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunku?

  W ramach oferty specjalnej "Bonus za aktywność" możesz otrzymać 3,5% dla kwot do 10 000 zł, a w promocji "Na nowe środki" - 3,5% przez 5 miesięcy dla środków poniżej 400 000 zł, jeśli wraz z Kontem Oszczędnościowym otworzysz rachunek osobisty i wyrazisz zgody marketingowe. Oprocentowanie poza promocją jest niższe.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak pierwsza operacja na koncie w miesiącu (przelew lub wypłata). Każda kolejna kosztuje 9 zł.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Jeżeli oferta oszczędnościowa Getin Banku jest dla Ciebie interesująca, przejdź na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.