Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Poniższa analiza Konta Oszczędnościowego Banku Pekao prezentuję ofertę z oprocentowaniem 2%, które obowiązywało do 30 września 2020 r. Obecnie na Koncie można zyskać jedynie 0,1%. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank Pekao

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao: 2% do 20 tys. zł przez 4 miesiące

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao: 2% do 20 tys. zł przez 4 miesiące
Źródło: strona Banku Pekao
Bank Pekao - Konto Przekorzystne
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

  • konkurencyjne rynkowo oprocentowanie

Wady:

  • oferta dla nowych klientów

Opinia eksperta

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao to okazja na oszczędzanie dla tych, którzy nie chcą martwić się koniecznością spełniania skomplikowanych warunków aktywności na rachunku osobistym. Szkoda tylko, że oferta jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów, a darmowe przelewy własne możemy wykonywać jedynie w aplikacji mobilnej...
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że Konto Oszczędnościowe na promocyjnych warunkach jest dostępne jedynie po otwarciu rachunku osobistego, a konkretnie Konta Przekorzystnego. W bieżącej edycji masz na to czas do 30 września 2020 r. Z oferty nie skorzystają osoby, które posiadały (samodzielnie lub wspólnie) jakikolwiek rachunek lub lokatę w Banku Pekao między 1 stycznia 2019 r. a 30 czerwca 2020 r. Wyjątek stanowią klienci, którzy w tym okresie korzystali z takich produktów mniej aktywnie, tzn. średnie miesięczne saldo tych rachunków nie przekraczało w sumie 50 zł lub równowartości tej kwoty w obcej walucie.

Na szczęście na tym warunki właściwie się kończą. Z całą pewnością można powiedzieć, że jeśli dotąd nie miałeś do czynienia z Bankiem Pekao, to możesz bez przeszkód otworzyć Konto Przekorzystne w pakiecie z promocyjnym Kontem Oszczędnościowym.

Pełna analiza Konta Oszczędnościowego Banku Pekao


Oprocentowanie 2% przez 120 dni

Pytanie: czy warto? Najlepsza odpowiedzią będzie przedstawienie warunków promocyjnego rachunku oszczędnościowego:

W przypadku opłat mamy tu do czynienia ze standardowymi stawkami, poza jednym wyjątkiem – Bank Pekao nie oferuje bezpłatnych przelewów wewnętrznych (choćby jednego w miesiącu) zlecanych w bankowości internetowej. Jedynym wyjściem, by móc bez opłat transferować środki z Konta Oszczędnościowego, jest wykonywanie przelewów na rachunek własny i zlecanie ich wyłącznie w aplikacji mobilnej.

Ile możesz zyskać na rachunku oszczędnościowym?

2% to jedna z najwyższych stawek na rynku. Nic jednak nie przemawia do wyobraźni tak mocno jak czysty zysk wyrażony w konkretnych sumach. Sprawdźmy zatem, na jakie odsetki netto (po odliczeniu podatku Belki i zaokrągleniu do pełnych złotych) możesz liczyć w przypadku Konta Oszczędnościowego w Banku Pekao:

Zysk* na Koncie Oszczędnościowym Banku Pekao

Kwota

Zysk netto po 120 dniach

Kwota + zysk

500 zł

3 zł

503 zł

1 000 zł

5 zł

1005 zł

2 000 zł

11 zł

2011 zł

5 000 zł

27 zł

5027 zł

10 000 zł

54 zł

10 054 zł

15 000 zł

81 zł

15 081 zł

20 000 zł

108 zł

20 108 zł

* Po uwzględnieniu podatku "Belki"
Kliknij, aby powiększyć

Co po zakończeniu promocyjnego okresu 120 dni?

Po upływie 4 miesięcy roku od dnia otwarcia Konta Oszczędnościowego oprocentowanie spadnie do poziomu standardowego 0,1% w skali roku. Taka sama stawka obejmie w okresie promocyjnym środki powyżej 20 tys. zł.

Konto Przekorzystne w Banku Pekao: opłaty, zalety i wady

Rachunek osobisty, którego otwarcie jest niezbędne do skorzystania z podwyższonej stawki oprocentowania – Konto Przekorzystne – to flagowy produkt Banku Pekao. Charakteryzuje się niskimi i łatwymi do uniknięcia opłatami:

Atuty rachunku? Osoby podróżujące z pewnością zainteresuje fakt, że do konta wydawana jest karta wielowalutowa, a po spełnieniu warunków bezpłatności konta będą mogli bez prowizji wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą. Poszukiwacze nowinek docenią z kolei ciekawą aplikację PeoPay oraz płatności mobilne Blik, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Alternatywa: 1,5% na Koncie Oszczędnościowym Premium

Dla osób poszukujących sposobów na efektywne oszczędzanie dla wyższych kwot (do 100 tys. zł) Bank Pekao przygotował alternatywną propozycję w postaci Konta Oszczędnościowego Premium. Poza podwyższonym progiem środków objętych promocyjnym oprocentowaniem oraz samą stawką parametry takiego rachunku są identyczne.

Zmienia się jednak warunek skorzystania – bank wymaga otwarcia któregoś z rachunków osobistych przeznaczonych dla klientów z nieco grubszym portfelem. Do wyboru masz w tym przypadku Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe.

Jeszcze jedno – miej na uwadze, że musisz się zdecydować na konkretną wersję rachunku oszczędnościowego. W ramach promocji nie możesz korzystać z obu jednocześnie.

Atrakcyjna i niewymagająca oferta

Największe plusy oferty Banku Pekao związane są z promocyjnymi warunkami Konta Oszczędnościowego. 2% dla kwot do 20 tys. zł obowiązujące przez 4 miesiące wystarczy, by rachunek znalazł się z czołówce rankingu najlepszych kont oszczędnościowych. Skorzystanie z promocji wiąże się co prawda z koniecznością otwarcia konta osobistego, ale jest to warunek powszechnie stosowany również przez konkurencyjne banki. W dodatku posiadanie Konta Przekorzystnego wcale nie musi być uciążliwe ze względu na niskie i łatwe do uniknięcia opłaty.

Doceniamy również Bank Pekao za to, że zadbał o alternatywę dla klientów chcących wpłacić na konto oszczędnościowe nieco większe sumy, a mianowicie do 100 tys. zł (Konto Oszczędnościowe Premium).

Właściwie jedynym minusem, jak dostrzegamy w ofercie, są płatne przelewy (nawet własne!) w bankowości internetowej. Wystarczy jednak pamiętać, by zlecać je przez aplikację mobilną – w takiej sytuacji możesz do woli i bez opłat przelewać środki z Konta Oszczędnościowego na inne Twoje rachunki w Banku Pekao, w tym na Konto Przekorzystne.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin "Promocja na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium"

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.