Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao: 7% do 100 tys. zł przez 6 miesięcy

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao: 7% do 100 tys. zł przez 6 miesięcy
Źródło: Bank Pekao
Bank Pekao - Konto Przekorzystne
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

200 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao
Trwa do: 16.08.2023
  • konkurencyjne rynkowo oprocentowanie

Wady:

  • oferta dla nowych klientów Banku Pekao

Opinia eksperta

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao to okazja na oszczędzanie dla tych, którzy nie chcą martwić się koniecznością spełniania skomplikowanych warunków aktywności na rachunku osobistym. Szkoda tylko, że darmowe przelewy własne możemy wykonywać jedynie w aplikacji mobilnej...
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że oferta Konta Oszczędnościowego na promocyjnych warunkach kierowana jest głównie do nowych klientów, którzy mogą z niej skorzystać po otwarciu rachunku osobistego, a konkretnie Konta Przekorzystnego. W bieżącej edycji masz na to czas do 16 sierpnia 2023 r. Z oferty nie skorzystają osoby, które posiadały konto osobiste w Banku Pekao między 1 stycznia a 30 kwietnia 2023 r., chyba że w tym okresie posiadały na rachunkach w Pekao niewielką kwotę określoną w regulaminie.

Pełna analiza Konta Oszczędnościowego Banku Pekao


Oprocentowanie 7% przez 183 dni

Pytanie: czy warto? Najlepsza odpowiedzią będzie przedstawienie warunków promocyjnego rachunku oszczędnościowego:

W przypadku opłat mamy tu do czynienia ze standardowymi stawkami, poza jednym wyjątkiem – Bank Pekao nie oferuje bezpłatnych przelewów wewnętrznych (choćby jednego w miesiącu) zlecanych w bankowości internetowej. Jedynym wyjściem, by móc bez opłat transferować środki z Konta Oszczędnościowego, jest wykonywanie przelewów na rachunek własny i zlecanie ich wyłącznie w aplikacji mobilnej.

Ile możesz zyskać na rachunku oszczędnościowym?

Obecnie 7% to dość przeciętna stawka w porównaniu do konkurencji. Nic jednak nie przemawia do wyobraźni tak mocno jak czysty zysk wyrażony w konkretnych sumach. Sprawdźmy zatem, na jakie odsetki netto (po odliczeniu podatku Belki i zaokrągleniu do pełnych złotych) możesz liczyć w przypadku Konta Oszczędnościowego w Banku Pekao:

Zysk* na Koncie Oszczędnościowym Banku Pekao
Kwota na Koncie Oszczędnościowym

Zysk netto po 183 dniach

1 000 zł 29 zł
2 500 zł 72 zł
5 000 zł 144 zł
10 000 zł 288 zł
25 000 zł 719 zł
40 000 zł 1 151 zł
50 000 zł 1 439 zł
60 000 zł 1 726 zł
70 000 zł 2 014 zł
80 000 zł 2 302 zł
90 000 zł 2 589 zł
100 000 zł 2 877 zł
Kwoty zaokrąglone, po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych. Obliczenia na dzień 16.05.2023 r.
Kliknij, aby powiększyć

Co po zakończeniu promocyjnego okresu 183 dni?

Po upływie 6 miesięcy roku od dnia otwarcia Konta Oszczędnościowego oprocentowanie spadnie do poziomu standardowego 2% w skali roku. Taka sama stawka obejmie w okresie promocyjnym środki powyżej 100 tys. zł.

Konto Przekorzystne w Banku Pekao: opłaty, zalety i wady

Rachunek osobisty, którego otwarcie jest niezbędne do skorzystania z podwyższonej stawki oprocentowania – Konto Przekorzystne – to flagowy produkt Banku Pekao. Charakteryzuje się niskimi i łatwymi do uniknięcia opłatami:

Atuty rachunku? Osoby podróżujące z pewnością zainteresuje fakt, że do konta wydawana jest karta wielowalutowa, a po spełnieniu warunków bezpłatności konta będą mogli bez prowizji wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą. Poszukiwacze nowinek docenią z kolei ciekawą aplikację PeoPay oraz płatności mobilne Blik, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Premia za konto osobiste

Otwarcie konta osobistego da Ci nie tylko możliwość skorzystania z atrakcyjnego rachunku oszczędnościowego, ale również pozwoli na zgarnięcie premii:

Atrakcyjna i niewymagająca oferta

Największe plusy oferty Banku Pekao związane są z promocyjnymi warunkami Konta Oszczędnościowego. Oprocentowanie 7% dla kwot do 100 tys. zł obowiązujące przez 6 miesięcy wystarczy, by rachunek znalazł się w rankingu najlepszych kont oszczędnościowych. Skorzystanie z promocji wiąże się co prawda z koniecznością otwarcia konta osobistego, ale jest to warunek powszechnie stosowany również przez konkurencyjne banki. W dodatku posiadanie Konta Przekorzystnego wcale nie musi być uciążliwe ze względu na niskie i łatwe do uniknięcia opłaty, a także atrakcyjną premię.

Właściwie jedynym minusem, jak dostrzegamy w ofercie, są płatne przelewy (nawet własne!) w bankowości internetowej. Wystarczy jednak pamiętać, by zlecać je przez aplikację mobilną – w takiej sytuacji możesz do woli i bez opłat przelewać środki z Konta Oszczędnościowego na inne Twoje rachunki w Banku Pekao, w tym na Konto Przekorzystne.

Przydatne dokumenty

  1. „Promocja 7,00% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium”
  2. Tabela oprocentowania

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.