Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao: 3% do 30 tys. zł przez pół roku

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao: 3% do 30 tys. zł przez pół roku
Źródło: strona Banku Pekao
Bank Pekao - Konto Przekorzystne

Cykliczne odnawianie promocyjnych ofert rachunków oszczędnościowych to stała praktyka kilku dużych banków. Należy do nich również Bank Pekao, który regularnie proponuje wysoko oprocentowane Konto Oszczędnościowe. Sprawdźmy obecnie obowiązujące warunki.

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że Konto Oszczędnościowe na promocyjnych warunkach jest dostępne jedynie po otwarciu rachunku osobistego, a konkretnie Konta Przekorzystnego. W bieżącej edycji masz na to czas do 8 stycznia 2020 r. Co prawda wiele wskazuje na to, że promocja zostanie ponownie przedłużona, ale jej warunki mogą się zmienić.

Z oferty nie skorzystają osoby, które posiadały (samodzielnie lub wspólnie) jakikolwiek rachunek lub lokatę w Banku Pekao między 1 lipca 2017 r. a 20 września 2019 r. Wyjątek stanowią klienci, którzy w tym okresie korzystali z takich produktów mniej aktywnie, tzn. średnie miesięczne saldo tych rachunków nie przekraczało w sumie 50 zł lub równowartości tej kwoty w obcej walucie.

Na szczęście na tym warunki właściwie się kończą. Z całą pewnością można powiedzieć, że jeśli dotąd nie miałeś do czynienia z Bankiem Pekao, to możesz bez przeszkód otworzyć Konto Przekorzystne w pakiecie z promocyjnym Kontem Oszczędnościowym.

3% przez 180 dni

Pytanie: czy warto? Najlepsza odpowiedzią będzie przedstawienie warunków promocyjnego rachunku oszczędnościowego:

Wniosek o Konto Przekorzystne wraz z promocyjnym Kontem Oszczędnościowym możesz złożyć na tej stronie.

W przypadku opłat mamy tu do czynienia ze standardowymi stawkami, poza jednym wyjątkiem – Bank Pekao nie oferuje bezpłatnych przelewów wewnętrznych (choćby jednego w miesiącu) zlecanych w bankowości internetowej. Jedynym wyjściem, by móc bez opłat transferować środki z Konta Oszczędnościowego, jest wykonywanie przelewów na rachunek własny i zlecanie ich wyłącznie w aplikacji mobilnej.

Ile możesz zyskać na rachunku oszczędnościowym?

3% mówi samo za siebie – obecnie to jedna z najwyższych stawek na rynku. Do tego należy pamiętać o dość długim okresie obowiązywania oprocentowania.

Nic jednak nie przemawia do wyobraźni tak mocno jak czysty zysk wyrażony w konkretnych sumach. Sprawdźmy zatem, na jakie odsetki netto (po odliczeniu podatku Belki i zaokrągleniu do pełnych złotych) możesz liczyć w przypadku Konta Oszczędnościowego w Banku Pekao:

Zysk* na Koncie Oszczędnościowym Banku Pekao

Kwota

Zysk netto po 180 dniach

Kwota + zysk

500 zł

6 zł

506 zł

1 000 zł

12 zł

1012 zł

2 000 zł

24 zł

2024 zł

5 000 zł

61 zł

5061 zł

10 000 zł

122 zł

10 122 zł

15 000 zł

183 zł

15 183 zł

20 000 zł

244 zł

20 244 zł

25 000 zł

305 zł

25 305 zł

30 000 zł

366 zł

30 366 zł

Zysk Konto Oszczędnościowe Bank Pekao
Kliknij, aby powiększyć

Co po zakończeniu promocyjnego okresu 180 dni?

Po upływie pół roku od dnia otwarcia Konta Oszczędnościowego oprocentowanie spadnie do poziomu standardowego 0,7% w skali roku. Taka sama stawka obejmie w okresie promocyjnym środki powyżej 30 tys. zł.

Konto Przekorzystne w Banku Pekao: opłaty, zalety i wady

Rachunek osobisty, którego otwarcie jest niezbędne do skorzystania z podwyższonej stawki oprocentowania – Konto Przekorzystne – to flagowy produkt Banku Pekao. Charakteryzuje się niskimi i łatwymi do uniknięcia opłatami:

Atuty rachunku? Osoby podróżujące z pewnością zainteresuje fakt, że do konta wydawana jest karta wielowalutowa, a po spełnieniu warunków bezpłatności konta będą mogli bez prowizji wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą. Poszukiwacze nowinek docenią z kolei ciekawą aplikację PeoPay oraz płatności mobilne Blik, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Promocje dot. Konta Przekorzystnego

Twój zysk z pakietu produktów konto osobiste i konto oszczędnościowe może być znacznie wyższy! Sprawdz szczegóły poniższych promocji

Alternatywa: 3% na Koncie Oszczędnościowym Premium

Dla osób poszukujących sposobów na efektywne oszczędzanie dla wyższych kwot (do 100 tys. zł) Bank Pekao przygotował alternatywną propozycję w postaci Konta Oszczędnościowego Premium. Poza podwyższonym progiem środków objętych promocyjnym oprocentowaniem pozostałe parametry takiego rachunku są identyczne.

Zmienia się jednak warunek skorzystania – bank wymaga otwarcia któregoś z rachunków osobistych przeznaczonych dla klientów z nieco grubszym portfelem. Do wyboru masz w tym przypadku Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe.

Jeszcze jedno – miej na uwadze, że musisz się zdecydować na konkretną wersję rachunku oszczędnościowego. W ramach promocji nie możesz korzystać z obu jednocześnie.

Atrakcyjna i niewymagająca oferta

Największe plusy oferty Banku Pekao związane są z promocyjnymi warunkami Konta Oszczędnościowego. 3% dla kwot do 30 tys. zł obowiązujące przez pół roku wystarczy, by rachunek znalazł się z czołówce rankingu najlepszych kont oszczędnościowych. Skorzystanie z promocji wiąże się co prawda z koniecznością otwarcia konta osobistego, ale jest to warunek powszechnie stosowany również przez konkurencyjne banki. W dodatku posiadanie Konta Przekorzystnego wcale nie musi być uciążliwe ze względu na niskie i łatwe do uniknięcia opłaty.

Doceniamy również Bank Pekao za to, że zadbał o alternatywę dla klientów chcących wpłacić na konto oszczędnościowe nieco większe sumy, a mianowicie do 100 tys. zł (Konto Oszczędnościowe Premium).

Właściwie jedynym minusem, jak dostrzegamy w ofercie, są płatne przelewy (nawet własne!) w bankowości internetowej. Wystarczy jednak pamiętać, by zlecać je przez aplikację mobilną – w takiej sytuacji możesz do woli i bez opłat przelewać środki z Konta Oszczędnościowego na inne Twoje rachunki w Banku Pekao, w tym na Konto Przekorzystne.

Ocena redakcji łącznie:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety

200 zł premii pieniężnej za Konto Przekorzystne i kartę od Pekao i 3% do 30 000 zł na Koncie Oszczędnościowym
  • konkurencyjne rynkowo oprocentowanie
  • dość długi okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania

Wady

  • oferta dla nowych klientów

Opinia eksperta

Michał Radzimiński
Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao to okazja na oszczędzanie dla tych, którzy nie chcą martwić się koniecznością spełniania skomplikowanych warunków aktywności na rachunku osobistym. Szkoda tylko, że oferta jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów, a darmowe przelewy własne możemy wykonywać jedynie w aplikacji mobilnej...
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji 3% na Koncie Oszczędnościowym

O banku

Pekao SA to jeden z najstarszych polskich banków, który działa w naszym kraju już ponad 80 lat – dokładnie od 1929 r., kiedy powstał Bank Polska Kasa Opieki SA. Bank Pekao SA jest drugim co do wielkości aktywów bankiem w naszym kraju. Misja i zasady tej instytucji to budowanie wartości dla klientów, uczestnictwo w społecznościach lokalnych, tworzenie najlepszych miejsc pracy, osiąganie najwyższych standardów i wprowadzanie prostych rozwiązań.

Czytaj więcej

Komentarze