Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao: 8% do 200 tys. zł przez 6 miesięcy

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao: 8% do 200 tys. zł przez 6 miesięcy
Źródło: Bank Pekao
Bank Pekao - Konto Przekorzystne
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Wady:

  • oferta dla nowych klientów Banku Pekao

Opinia eksperta

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao to okazja na oszczędzanie dla tych, którzy nie chcą martwić się koniecznością spełniania skomplikowanych warunków aktywności na rachunku osobistym. Szkoda tylko, że darmowe przelewy własne możemy wykonywać jedynie w aplikacji mobilnej...
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że oferta Konta Oszczędnościowego na promocyjnych warunkach kierowana jest głównie do nowych klientów, którzy mogą z niej skorzystać po otwarciu rachunku osobistego, a konkretnie Konta Przekorzystnego. W bieżącej edycji masz na to czas do 15 marca 2023 r. Z oferty nie skorzystają osoby, które posiadały konto osobiste w Banku Pekao między 1 października a 31 grudnia 2022 r., chyba że w tym okresie posiadały na rachunkach w Pekao niewielką kwotę określoną w regulaminie.

Pełna analiza Konta Oszczędnościowego Banku Pekao


Oprocentowanie 8% przez 183 dni

Pytanie: czy warto? Najlepsza odpowiedzią będzie przedstawienie warunków promocyjnego rachunku oszczędnościowego:

W przypadku opłat mamy tu do czynienia ze standardowymi stawkami, poza jednym wyjątkiem – Bank Pekao nie oferuje bezpłatnych przelewów wewnętrznych (choćby jednego w miesiącu) zlecanych w bankowości internetowej. Jedynym wyjściem, by móc bez opłat transferować środki z Konta Oszczędnościowego, jest wykonywanie przelewów na rachunek własny i zlecanie ich wyłącznie w aplikacji mobilnej.

Ile możesz zyskać na rachunku oszczędnościowym?

Obecnie 8% to jedna z najwyższych stawek na rynku. Nic jednak nie przemawia do wyobraźni tak mocno jak czysty zysk wyrażony w konkretnych sumach. Sprawdźmy zatem, na jakie odsetki netto (po odliczeniu podatku Belki i zaokrągleniu do pełnych złotych) możesz liczyć w przypadku Konta Oszczędnościowego w Banku Pekao:

Zysk* na Koncie Oszczędnościowym Banku Pekao
Kwota na Koncie Oszczędnościowym

Zysk netto po 6 miesiącach

1 000 zł 33 zł
2 500 zł 82 zł
5 000 zł 164 zł
7 500 zł 246 zł
10 000 zł 328 zł
12 500 zł 411 zł
15 000 zł 493 zł
17 500 zł 575 zł
20 000 zł 657 zł
30 000 zł 985 zł
40 000 zł 1 314 zł
50 000 zł 1 642 zł
75 000 zł 2 463 zł
100 000 zł 3 284 zł
150 000 zł 4 926 zł
200 000 zł 6 568 zł
Kwoty zaokrąglone, po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych
Kliknij, aby powiększyć

Co po zakończeniu promocyjnego okresu 183 dni?

Po upływie 6 miesięcy roku od dnia otwarcia Konta Oszczędnościowego oprocentowanie spadnie do poziomu standardowego 2% w skali roku. Taka sama stawka obejmie w okresie promocyjnym środki powyżej 200 tys. zł.

Konto Przekorzystne w Banku Pekao: opłaty, zalety i wady

Rachunek osobisty, którego otwarcie jest niezbędne do skorzystania z podwyższonej stawki oprocentowania – Konto Przekorzystne – to flagowy produkt Banku Pekao. Charakteryzuje się niskimi i łatwymi do uniknięcia opłatami:

Atuty rachunku? Osoby podróżujące z pewnością zainteresuje fakt, że do konta wydawana jest karta wielowalutowa, a po spełnieniu warunków bezpłatności konta będą mogli bez prowizji wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą. Poszukiwacze nowinek docenią z kolei ciekawą aplikację PeoPay oraz płatności mobilne Blik, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Premia za konto osobiste

Otwarcie konta osobistego da Ci nie tylko możliwość skorzystania z atrakcyjnego rachunku oszczędnościowego, ale również pozwoli na zgarnięcie premii:

Atrakcyjna i niewymagająca oferta

Największe plusy oferty Banku Pekao związane są z promocyjnymi warunkami Konta Oszczędnościowego. Oprocentowanie 8% dla kwot do 200 tys. zł obowiązujące przez 6 miesięcy wystarczy, by rachunek znalazł się z czołówce rankingu najlepszych kont oszczędnościowych. Skorzystanie z promocji wiąże się co prawda z koniecznością otwarcia konta osobistego, ale jest to warunek powszechnie stosowany również przez konkurencyjne banki. W dodatku posiadanie Konta Przekorzystnego wcale nie musi być uciążliwe ze względu na niskie i łatwe do uniknięcia opłaty, a także atrakcyjną premię.

Właściwie jedynym minusem, jak dostrzegamy w ofercie, są płatne przelewy (nawet własne!) w bankowości internetowej. Wystarczy jednak pamiętać, by zlecać je przez aplikację mobilną – w takiej sytuacji możesz do woli i bez opłat przelewać środki z Konta Oszczędnościowego na inne Twoje rachunki w Banku Pekao, w tym na Konto Przekorzystne.

Przydatne dokumenty

  1. „Promocja 8,00% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium – II edycja”
  2. Tabela oprocentowania

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.