Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe – 3% dla kwot poniżej 50 000 zł przez 3 miesiące

Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe – 3% dla kwot poniżej 50 000 zł przez 3 miesiące Źródło obrazka: strona T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe chętnie oferuje swoim klientom podwyższone oprocentowanie Konta Oszczędnościowego. Choć dotyczy ono stosunkowo niewielkiej kwoty, to warto wiedzieć o tej propozycji, gdyż jest alternatywą dla ofert banków, z których nie możesz skorzystać ze względu na okres karencji. W ten sposób choć część Twoich pieniędzy może „pracować” na wysoki procent.

Zasady prowadzenia Konta Oszczędnościowego w T-Mobile Usługi Bankowe i przyznawania podwyższonego oprocentowania są proste i przejrzyste. Zwraca też uwagę stosunkowo niewielka opłata za drugą i kolejną wypłatę z rachunku w miesiącu. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej propozycji.

Wyższe oprocentowanie tylko z rachunkiem osobistym

Podobnie jak wiele banków, tak i T-Mobile Usługi Bankowe wymaga, by jego Konto Oszczędnościowe było powiązane z rachunkiem osobistym. Do wyboru masz Konto Freemium i Konto Premium.

Później przedstawimy każde z nich, ale teraz skoncentrujmy się na omówieniu Konta Oszczędnościowego.

Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Każdy rachunek oszczędnościowy ma swoją „jaśniejszą” i „ciemniejszą” stronę. Pierwsza to wysokość oprocentowania zdeponowanych na nim środków. Druga to opłaty, które mogą się pojawić w trakcie korzystania z niego.

Spójrzmy, jak wygląda pod oboma względami Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe.

3,0% w skali roku dla środków poniżej 50 tys. zł. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 3 miesiące, liczone od dnia następującego po tym, w którym otwarto Konto Oszczędnościowe.

Standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowym (a więc po okresie promocyjnym i dla kwot od 50 tys. zł ) - 1,04% w skali roku (WIBID 1M – 0,4 p.p. z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca).

Odsetki kapitalizowane są co miesiąc. Pamiętaj, że środki do równowartości 100 tys. euro są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz tutaj.

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
 • 0 zł za pierwszy przelew lub wypłatę z konta w danym miesiącu;
 • 5 zł za drugi i każdy kolejny przelew lub wypłatę w miesiącu;
 • 3 zł miesięcznie za korzystanie z karty do Konta Oszczędnościowego (nie jest ona obowiązkowa)

Wysokość oprocentowania oferowanego przez T-Mobile Usługi Bankowe należy do najwyższych dostępnych obecnie na rynku, co przekłada się na wysoką pozycję Konta Oszczędnościowego tego banku w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Wniosek o otwarcie Konta Freemium, które umożliwi Ci założenie Konta Oszczędnościowego, możesz .

Warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania

Promocja adresowana jest do nowych klientów, czyli osób, które nie miały w T-Mobile Usługi Bankowe konta osobistego od 1 kwietnia 2017 r. do 31 marca 2019 r. Bank nie stawia dodatkowych wymagań. Wystarczy założyć rachunek osobisty i Konto Oszczędnościowe do 30 czerwca 2019 r., po czym wpłacić na to drugie pieniądze.

3% w skali roku przez 3 miesiące

Przez pierwsze 3 miesiące, od dnia następującego po dacie założenia Konta Oszczędnościowego, wpłacone na ten rachunek pieniądze będą oprocentowane 3% w skali roku. Jak wspomnieliśmy, górna granica, do której obowiązuje podwyższone oprocentowanie, to 49 999,99 zł. Od 50 000 zł obowiązuje już oprocentowanie standardowe i dotyczy ono całości oszczędności, a nie tylko nadwyżki ponad kwotę graniczną.

Pamiętaj, że okres 3 miesięcy, w których obowiązuje podwyższone oprocentowanie, liczony jest od dnia następującego po tym, w którym założyłeś Konto Oszczędnościowe, a nie od daty wpływu pieniędzy na rachunek. Jeśli więc nie masz jeszcze wolnych środków, to nie spiesz się z otwieraniem Konta Oszczędnościowego. Każdy dzień, w którym będzie ono puste, to realne straty dla Ciebie.

Bonus za wynagrodzenie

Po upływie 3 miesięcy, jeśli będziesz przelewał do T-Mobile Usługi Bankowe wynagrodzenie, bank będzie naliczał odsetki w wysokości 1,5% w skali roku. Otrzymasz je za każdy miesiąc, w którym bank odnotuje na Twoim koncie osobistym wpływ wynagrodzenia od Twojego pracodawcy bądź stypendium przesłanego przez uczelnię wyższą. Warunek wpływu wynagrodzenia spełni też zasilenie konta osobistego z tytułu renty lub emerytury dokonane przez ZUS.

Jak wspomnieliśmy, obecna odsłona tej promocji obowiązuje do 30 czerwca 2019 r. Gdy bank podejmie decyzję „co dalej”, dokonamy stosownej korekty tego tekstu.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym

Poniżej prezentujemy ile wyniesie Twój zysk (już po odliczeniu "podatku Belki") na Koncie Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe dla różnych kwot.

Kwota na Koncie Oszczędnościowym

Zysk netto

Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 3 miesiącach

1000 zł

6 zł

1006

5000 zł

30 zł

5030 zł

10.000 zł

61 zł

10 061 zł

20.000 zł

122 zł

20 122 zł

30.000 zł

183 zł

30 183 zł

40.000 zł

243 zł

40 243 zł

49.750 zł

303 zł

50 053 zł

Wyliczenia dla środków” zdeponowanych na Koncie Oszczędnościowym przez pełne 3 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych. ​

Jako najwyższą kwotę zdeponowanych oszczędności przyjęliśmy 49 750 zł, by wszystkie pieniądze przez całe 3 miesiące były oprocentowane na 3% w skali roku. Wpłacając na początku 49 999 zł, już po miesiącu osiągniesz nadwyżkę ponad kwotę graniczną. Wtedy wszystkie Twoje oszczędności będą oprocentowane na 1,04%. w skali roku.

Inna opcja zmaksymalizowania zysków, to wpłacenie 49 999 zł i na początku następnego miesiąca wypłacenie kwoty naliczonych odsetek, by saldo nie przekraczało kwoty granicznej. Operację należy powtórzyć po zakończeniu drugiego miesiąca z promocyjnym oprocentowaniem.

Jak otworzyć Konto Oszczędnościowe?

Podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym oferowane jest tylko nowym klientom, więc musisz zacząć od założenia konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe. Najwygodniej jest to zrobić . Możesz wybrać tryb potwierdzenia umowy przelewem lub spotkanie z kurierem, który dostarczy Ci umowę do podpisu. Zwracamy uwagę, że bardzo ważna jest kolejność – najpierw musi być uruchomiony rachunek osobisty, a dopiero potem możesz przystąpić do założenia Konta Oszczędnościowego.

W przypadku umów o konto osobiste zawieranych za pośrednictwem kuriera, za datę jego założenia bank uznaje dzień przesłania potwierdzenia zawarcia umowy w wiadomości SMS na numer telefonu podany przez klienta. Gdy korzystasz z przelewu potwierdzającego, decydujący jest dzień, w którym otrzymasz z T-Mobile Usługi Bankowe na adres elektroniczny podany we wniosku o rachunek informację o zawarciu umowy.

Co zrobić po okresie promocji?

Po zakończeniu okresu podwyższonego oprocentowania spada ono do standardowego. Obecnie jest to 1,04% w skali roku. Twoje pieniądze będą więc nadal „pracowały”, ale już znacznie mniej efektywnie. Jeśli na dodatek nie jesteś przekonany do założonego konta osobistego, to sugerujemy przekazanie pieniędzy do innego banku, który aktualnie organizuje promocję dla „nowych klientów” lub „nowych środków” i zamknięcie rachunków w T-Mobile Usługi Bankowe. W ten sposób zacznie biec dla Ciebie okres karencji i za pewien czas będziesz mógł do niego powrócić, by skorzystać z kolejnej oferty promocyjnej. Stosując taki manewr, zmaksymalizujesz swoje zyski.

W wyborze miejsca na ulokowanie oszczędności z pewnością pomogą Ci nasze rankingi lokat i kont oszczędnościowych.

Konta osobiste w ofercie T-Mobile Usługi Bankowe

Bank nie zmusza do otwarcia konkretnego rachunku osobistego. Daje możliwość wyboru spośród dwóch, które są w jego ofercie.

Konto Freemium

Rachunek otwierany i prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Korzystanie z karty do niego kosztuje 6 zł, chyba że wydasz nią w miesiącu 200 zł. Wówczas opłata nie jest pobierana. Darmowe są także 3 pierwsze w miesiącu wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Za każdą kolejną zapłacisz 6 zł.

Więcej informacji o Koncie Freemium, w tym o możliwości uzyskania zwrotów za płatności kartą, znajdziesz w naszej analizie.

Konto Premium

Ten rachunek przeznaczony jest dla bardziej wymagających klientów. Standardowa opłata za jego prowadzenie to aż 18,90 zł, a możesz jej uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 500 zł. Co bank oferuje w zamian? Bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie bez żadnych ograniczeń oraz darmowe korzystanie z wpłatomatów Euronetu.

Szczegółowe informacje na temat Konta Premium i warunków uzyskania moneybacku znajdziesz w tym tekście.

Propozycja godna rozważenia

Oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku to bardzo dobra oferta. Pozytywne wrażenie osłabia jednak konieczność posiadania rachunku osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe i stosunkowo niewielka kwota, która może być objęta promocyjnym oprocentowaniem. Trzeba też pamiętać, że okres 3 miesięcy, w którym naliczane są wyższe odsetki, zaczyna się nazajutrz po założeniu Konta Oszczędnościowego, a nie od dnia wpływu środków.

Mimo wszystko proponujemy przyjrzeć się bliżej propozycji T-Mobile Usługi Bankowe. A to dlatego, że oprocentowanie środków na 1,5% po okresie promocji, pod warunkiem zapewnienia wpływu na rachunek, to wysoki poziom jak na ofertę „standardową”.

Jak wspomnieliśmy wyżej, ofertę T-Mobile Usługi Bankowe można potraktować jako swego rodzaju szansę na „przechowanie” pieniędzy do czasu zakończenia okresu karencji w innym banku czy rozpoczęcia nowej, atrakcyjniejszej akcji promocyjnej.

Ocena: 3.5

 • 3% w skali roku przez 3 miesiące dla kwot poniżej 50 000 zł w ramach promocji
 • stały dostęp do środków
 • tylko jedna bezpłatna wypłata w miesiącu
 • konieczność posiadania konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe
 • niewielka kwota objęta podwyższonym oprocentowaniem
 • promocyjne oprocentowanie obowiązuje od chwili założenia Konta Oszczędnościowego, a nie od wpływu nowych środków

Sylwetka T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank to efekt strategicznej współpracy dwóch silnych podmiotów na polskim rynku: T-Mobile – operatora komórkowego oraz Alior Banku – jednego z bardziej innowacyjnych banków w naszym kraju. Nowy podmiot działa na rynku od 2014 r. i zastąpił popularny Alior Sync.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunku?

  W ramach promocji można otrzymać 3% dla kwot poniżej 50 tys. zł na 3 miesiące. Warunkiem uzyskania podwyższonego oprocentowania jest założenie konta osobistego. Dla kwot od 50 tys. zł i poza promocją oprocentowanie wynosi 1,04% w skali roku.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelew?

  Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak pierwsza operacja na koncie w miesiącu (przelew lub wypłata). Każda kolejna kosztuje 5 zł.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Jeżeli oferta oszczędnościowa T-Mobile Usługi Bankowe jest dla Ciebie interesująca, przejdź na  i zacznij od założenie konta osobistego.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.