Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe – 2,5% dla kwot poniżej 30 000 zł przez 3 miesiące

Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe – 2,5% dla kwot poniżej 30 000 zł przez 3 miesiące
Źródło: strona T-Mobile Usługi Bankowe
Ocena:

Zalety:

  • konkurencyjne rynkowo oprocentowanie
  • możliwość otrzymania karty debetowej

Wady:

  • oferta tylko dla nowych klientów

Opinia eksperta

Pozytywne wrażenie związane z atrakcyjnym oprocentowaniem rachunku osłabia konieczność posiadania konta osobistego oraz fakt, że podwyższone oprocentowanie liczone jest od chwili założenia Konta Oszczędnościowego, a nie od daty wpływu środków. Na plus zaliczam oprocentowanie po okresie promocji, które wynosi 1,5% w skali roku pod warunkiem wpływu wynagrodzenia.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Podobnie jak wiele banków, tak i T-Mobile Usługi Bankowe wymaga, by jego Konto Oszczędnościowe było powiązane z rachunkiem osobistym. Do wyboru masz Konto Freemium i Konto Premium. Później przedstawimy każde z nich, ale teraz skoncentrujmy się na omówieniu Konta Oszczędnościowego.

Zasady jego prowadzenia i przyznawania podwyższonego oprocentowania są proste i przejrzyste. Zwraca też uwagę stosunkowo niewielka opłata za drugą i kolejną wypłatę z rachunku w miesiącu. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej propozycji.

Pełna analiza Konta Oszczędnościowego w T-Mobile Usługi Bankowe


Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Każdy rachunek oszczędnościowy ma swoją „jaśniejszą” i „ciemniejszą” stronę. Pierwsza to wysokość oprocentowania zdeponowanych na nim środków. Druga to opłaty, które mogą się pojawić w trakcie korzystania z niego.

Spójrzmy, jak wygląda pod oboma względami Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe.

Wysokość oprocentowania oferowanego przez T-Mobile Usługi Bankowe należy do najwyższych dostępnych obecnie na rynku, co przekłada się na całkiem niezłą pozycję Konta Oszczędnościowego tego banku w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania

Jak już wspomnieliśmy, podwyższone oprocentowanie jest dostępne jedynie w ramach promocji. Oferta adresowana jest do nowych klientów, czyli osób, które nie miały w T-Mobile Usługi Bankowe konta osobistego od 1 stycznia 2017 r. do 31 marca 2020 r. Bank nie stawia dodatkowych wymagań. Wystarczy założyć rachunek osobisty i Konto Oszczędnościowe do 30 czerwca 2020 r., po czym wpłacić na to drugie pieniądze.

2,5% w skali roku przez 3 miesiące

Przez pierwsze 3 miesiące, liczone od dnia następującego po dacie założenia Konta Oszczędnościowego, wpłacone na ten rachunek pieniądze będą oprocentowane 2,5% w skali roku. Jak wspomnieliśmy, górna granica, do której obowiązuje podwyższone oprocentowanie, to 29 999,99 zł. Dla kwot powyżej tej granicy (jak i po upływie 3 miesięcy) bank będzie naliczał oprocentowanie standardowe, które aktualnie wynosi 0,04% w skali roku..

Powtórzmy raz jeszcze - okres 3 miesięcy, w których obowiązuje podwyższone oprocentowanie, liczony jest od dnia następującego po tym, w którym założyłeś Konto Oszczędnościowe, a nie od daty wpływu pieniędzy na rachunek. Jeśli więc nie masz jeszcze wolnych środków, to nie spiesz się z otwieraniem Konta Oszczędnościowego. Każdy dzień, w którym będzie ono puste, to realne straty dla Ciebie.

Bonus za wynagrodzenie

Po upływie 3 miesięcy możesz zostać objęty inną promocją. Podwyższone oprocentowanie otrzymasz za każdy miesiąc, w którym bank odnotuje na Twoim koncie osobistym wpływ wynagrodzenia od Twojego pracodawcy bądź stypendium przesłanego przez uczelnię wyższą. Warunek wpływu wynagrodzenia spełni też zasilenie konta osobistego z tytułu renty lub emerytury dokonane przez ZUS.Jeżeli jednak nie spełnisz tego warunku, Twoje konto zostanie objęte standardowym oprocentowaniem wynoszącym 0,04% w skali roku.

Obecna odsłona tej promocji obowiązuje do 30 czerwca 2020 r. W jej ramach środki poniżej 50 tys. zł są oprocentowane na 1,5% w skali roku. Gdy bank podejmie decyzję „co dalej”, dokonamy stosownej korekty tego tekstu.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym

Poniżej prezentujemy ile wyniesie Twój zysk (już po odliczeniu "podatku Belki") na Koncie Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe z oprocentowanie 2,5% w skali roku dla różnych kwot.

Zysk z odsetek na Koncie Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe

Kwota na Koncie Oszczędnościowym

Zysk netto

Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 3 miesiącach

1000 zł

5 zł

1005

5000 zł

25 zł

5025 zł

10.000 zł

51 zł

10 051 zł

15.000 zł

76 zł

15 076 zł

20.000 zł

101 zł

20 101 zł

25.000 zł

127 zł

25 127 zł

30.000 zł

152 zł

30 152 zł

Wyliczenia dla środków” zdeponowanych na Koncie Oszczędnościowym przez pełne 3 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych. ​

Kliknij, aby powiększyć

Jak otworzyć Konto Oszczędnościowe?

Podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym oferowane jest tylko nowym klientom, więc musisz zacząć od założenia konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe. Najwygodniej jest to zrobić w bankowości internetowej. Inne opcje to skorzystanie z bankowości telefonicznej lub Wirtualnego Oddziału, albo udanie się do placówki T-Mobile Usługi Bankowe.

Zwracamy uwagę, że bardzo ważna jest kolejność – najpierw musi być uruchomiony rachunek osobisty, a dopiero potem możesz przystąpić do założenia Konta Oszczędnościowego.

W przypadku umów o konto osobiste zawieranych za pośrednictwem kuriera, za datę jego założenia bank uznaje dzień przesłania potwierdzenia zawarcia umowy w wiadomości SMS na numer telefonu podany przez klienta. Gdy korzystasz z przelewu weryfikacyjnego, decydujący jest dzień, w którym otrzymasz z T-Mobile Usługi Bankowe na adres elektroniczny podany we wniosku o rachunek informację o zawarciu umowy.

Mając już aktywny rachunek osobisty, Konto Oszczędnościowe otworzysz w kilka chwil w bankowości elektronicznej.

Co zrobić po okresie promocji?

Po zakończeniu okresu podwyższonego oprocentowania spada ono do standardowego. Twoje pieniądze będą więc nadal „pracowały”, ale już znacznie mniej efektywnie. Jeśli na dodatek nie jesteś przekonany do założonego konta osobistego, to sugerujemy przekazanie pieniędzy do innego banku, który aktualnie organizuje promocję dla „nowych klientów” lub „nowych środków” i zamknięcie rachunków w T-Mobile Usługi Bankowe. W ten sposób zacznie biec dla Ciebie okres karencji i za pewien czas będziesz mógł powrócić do TMUB, by skorzystać z kolejnej oferty promocyjnej. Stosując taki manewr, zmaksymalizujesz swoje zyski.

W wyborze miejsca na ulokowanie oszczędności z pewnością pomogą Ci nasze rankingi lokat i kont oszczędnościowych.

Konta osobiste w ofercie T-Mobile Usługi Bankowe

Jak już wiesz, skorzystanie z preferencyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe jest możliwe tylko wtedy, gdy najpierw otworzysz w tej instytucji konto osobiste. Pora więc pokrótce scharakteryzować oba rachunki, które bank przygotował dla klientów indywidualnych.

W przypadku Konta Freemium bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku i wydanie karty, a jeśli wykonasz nią transakcje na łączną kwotę 200 zł miesięcznie, nie zapłacisz także za jej obsługę. Do tego będziesz mógł skorzystać z 3 darmowych wypłat gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą (jednak każda kolejna wypłata będzie Cię kosztowała 6 zł).

Z kolei Konto Premium charakteryzuje się znacznie wyższą opłatą miesięczną za prowadzenie konta (aż 18,90 zł). Na szczęście można jej uniknąć dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Bezwzględnie darmowe jest za to wydanie i korzystanie z karty oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą.

Bank nie zmusza Cię do otwarcia konkretnego rachunku osobistego. Sam musisz zdecydować, patrząc na swoje potrzeby i oczekiwania, który z przedstawionych rachunków bardziej Ci odpowiada.

Propozycja godna rozważenia

Oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku to obecnie bardzo dobra oferta. Pozytywne wrażenie osłabia jednak konieczność posiadania rachunku osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe. Trzeba też pamiętać, że okres 3 miesięcy, w którym naliczane są wyższe odsetki, zaczyna się nazajutrz po założeniu Konta Oszczędnościowego, a nie od dnia wpływu środków.

Mimo wszystko proponujemy przyjrzeć się bliżej propozycji T-Mobile Usługi Bankowe. A to dlatego, że po wspomnianych 3 miesiącach, pod warunkiem zapewnienia wpływu wynagrodzenia na rachunek, można korzystać z innej promocji. Obowiązujące w niej aktualnie oprocentowanie w wysokości 1,5% w skali roku, to hojna oferta.

Jak wspomnieliśmy wyżej, ofertę T-Mobile Usługi Bankowe można potraktować jako swego rodzaju szansę na „przechowanie” pieniędzy do czasu zakończenia okresu karencji w innym banku czy rozpoczęcia nowej, atrakcyjniejszej akcji promocyjnej.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji
  2. Tabela oprocentowania dla klientów indywidualnych

O banku

Główną grupą docelową T-Mobile Usługi Bankowe są osoby aktywnie korzystające z innowacyjnych rozwiązań, takich jak technologie mobilne i portale społecznościowe. Oferta banku przeznaczona jest wyłącznie dla klientów indywidualnych i obejmuje następujące produkty: konta osobiste, karty kredytowe, kredyt gotówkowy i konsolidacyjny, lokaty oraz rachunek oszczędnościowy.