Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe – 3% dla kwot poniżej 50 000 zł przez 3 miesiące

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe – 3% dla kwot poniżej 50 000 zł przez 3 miesiące
Źródło: strona T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe chętnie oferuje swoim klientom podwyższone oprocentowanie Konta Oszczędnościowego. Choć dotyczy ono stosunkowo niewielkiej kwoty, to warto wiedzieć o tej propozycji, gdyż jest alternatywą dla ofert banków, z których nie możesz skorzystać ze względu na okres karencji. W ten sposób choć część Twoich pieniędzy może „pracować” na wysoki procent.

Zasady prowadzenia Konta Oszczędnościowego w T-Mobile Usługi Bankowe i przyznawania podwyższonego oprocentowania są proste i przejrzyste. Zwraca też uwagę stosunkowo niewielka opłata za drugą i kolejną wypłatę z rachunku w miesiącu. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej propozycji.

Wyższe oprocentowanie tylko z rachunkiem osobistym

Podobnie jak wiele banków, tak i T-Mobile Usługi Bankowe wymaga, by jego Konto Oszczędnościowe było powiązane z rachunkiem osobistym. Do wyboru masz Konto Freemium i Konto Premium.

Później przedstawimy każde z nich, ale teraz skoncentrujmy się na omówieniu Konta Oszczędnościowego.

Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Każdy rachunek oszczędnościowy ma swoją „jaśniejszą” i „ciemniejszą” stronę. Pierwsza to wysokość oprocentowania zdeponowanych na nim środków. Druga to opłaty, które mogą się pojawić w trakcie korzystania z niego.

Spójrzmy, jak wygląda pod oboma względami Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe.

Wysokość oprocentowania oferowanego przez T-Mobile Usługi Bankowe należy do najwyższych dostępnych obecnie na rynku, co przekłada się na wysoką pozycję Konta Oszczędnościowego tego banku w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Wniosek o otwarcie Konta Freemium, które umożliwi Ci założenie Konta Oszczędnościowego, możesz złożyć na tej stronie.

Warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania

Promocja adresowana jest do nowych klientów, czyli osób, które nie miały w T-Mobile Usługi Bankowe konta osobistego od 1 stycznia 2018 r. do 25 września 2019 r. Bank nie stawia dodatkowych wymagań. Wystarczy założyć rachunek osobisty i Konto Oszczędnościowe do 31 grudnia 2019 r., po czym wpłacić na to drugie pieniądze.

3% w skali roku przez 3 miesiące

Przez pierwsze 3 miesiące, od dnia następującego po dacie założenia Konta Oszczędnościowego, wpłacone na ten rachunek pieniądze będą oprocentowane 3% w skali roku. Jak wspomnieliśmy, górna granica, do której obowiązuje podwyższone oprocentowanie, to 49 999,99 zł. Od 50 000 zł obowiązuje już oprocentowanie standardowe i dotyczy ono całości oszczędności, a nie tylko nadwyżki ponad kwotę graniczną.

Pamiętaj, że okres 3 miesięcy, w których obowiązuje podwyższone oprocentowanie, liczony jest od dnia następującego po tym, w którym założyłeś Konto Oszczędnościowe, a nie od daty wpływu pieniędzy na rachunek. Jeśli więc nie masz jeszcze wolnych środków, to nie spiesz się z otwieraniem Konta Oszczędnościowego. Każdy dzień, w którym będzie ono puste, to realne straty dla Ciebie.

Bonus za wynagrodzenie

Po upływie 3 miesięcy, jeśli będziesz przelewał do T-Mobile Usługi Bankowe wynagrodzenie, bank będzie naliczał odsetki w wysokości 1,5% w skali roku. Otrzymasz je za każdy miesiąc, w którym bank odnotuje na Twoim koncie osobistym wpływ wynagrodzenia od Twojego pracodawcy bądź stypendium przesłanego przez uczelnię wyższą. Warunek wpływu wynagrodzenia spełni też zasilenie konta osobistego z tytułu renty lub emerytury dokonane przez ZUS.

Jak wspomnieliśmy, obecna odsłona tej promocji obowiązuje do 31 grudnia 2019 r. Gdy bank podejmie decyzję „co dalej”, dokonamy stosownej korekty tego tekstu.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym

Poniżej prezentujemy ile wyniesie Twój zysk (już po odliczeniu "podatku Belki") na Koncie Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe dla różnych kwot.

Zysk z odsetek na Koncie Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe

Kwota na Koncie Oszczędnościowym

Zysk netto

Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 3 miesiącach

1000 zł

6 zł

1006

5000 zł

30 zł

5030 zł

10.000 zł

61 zł

10 061 zł

20.000 zł

122 zł

20 122 zł

30.000 zł

183 zł

30 183 zł

40.000 zł

243 zł

40 243 zł

49.750 zł

303 zł

50 053 zł

Wyliczenia dla środków” zdeponowanych na Koncie Oszczędnościowym przez pełne 3 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych. ​

Kliknij, aby powiększyć

Jako najwyższą kwotę zdeponowanych oszczędności przyjęliśmy 49 750 zł, by wszystkie pieniądze przez całe 3 miesiące były oprocentowane na 3% w skali roku. Wpłacając na początku 49 999 zł, już po miesiącu osiągniesz nadwyżkę ponad kwotę graniczną. Wtedy wszystkie Twoje oszczędności będą oprocentowane na 1,04%. w skali roku.

Inna opcja zmaksymalizowania zysków, to wpłacenie 49 999 zł i na początku następnego miesiąca wypłacenie kwoty naliczonych odsetek, by saldo nie przekraczało kwoty granicznej. Operację należy powtórzyć po zakończeniu drugiego miesiąca z promocyjnym oprocentowaniem.

Jak otworzyć Konto Oszczędnościowe?

Podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym oferowane jest tylko nowym klientom, więc musisz zacząć od założenia konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe. Najwygodniej jest to zrobić w bankowości internetowej. Możesz wybrać tryb potwierdzenia umowy przelewem lub spotkanie z kurierem, który dostarczy Ci umowę do podpisu. Zwracamy uwagę, że bardzo ważna jest kolejność – najpierw musi być uruchomiony rachunek osobisty, a dopiero potem możesz przystąpić do założenia Konta Oszczędnościowego.

W przypadku umów o konto osobiste zawieranych za pośrednictwem kuriera, za datę jego założenia bank uznaje dzień przesłania potwierdzenia zawarcia umowy w wiadomości SMS na numer telefonu podany przez klienta. Gdy korzystasz z przelewu potwierdzającego, decydujący jest dzień, w którym otrzymasz z T-Mobile Usługi Bankowe na adres elektroniczny podany we wniosku o rachunek informację o zawarciu umowy.

Co zrobić po okresie promocji?

Po zakończeniu okresu podwyższonego oprocentowania spada ono do standardowego. Obecnie jest to 1,04% w skali roku. Twoje pieniądze będą więc nadal „pracowały”, ale już znacznie mniej efektywnie. Jeśli na dodatek nie jesteś przekonany do założonego konta osobistego, to sugerujemy przekazanie pieniędzy do innego banku, który aktualnie organizuje promocję dla „nowych klientów” lub „nowych środków” i zamknięcie rachunków w T-Mobile Usługi Bankowe. W ten sposób zacznie biec dla Ciebie okres karencji i za pewien czas będziesz mógł do niego powrócić, by skorzystać z kolejnej oferty promocyjnej. Stosując taki manewr, zmaksymalizujesz swoje zyski.

W wyborze miejsca na ulokowanie oszczędności z pewnością pomogą Ci nasze rankingi lokat i kont oszczędnościowych.

Konta osobiste w ofercie T-Mobile Usługi Bankowe

Bank nie zmusza do otwarcia konkretnego rachunku osobistego. Daje możliwość wyboru spośród dwóch, które są w jego ofercie.

Sam musisz zdecydować, patrząc na swoje potrzeby i oczekiwania, który z przedstawionych rachunków bardziej Ci odpowiada.

Propozycja godna rozważenia

Oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku to bardzo dobra oferta. Pozytywne wrażenie osłabia jednak konieczność posiadania rachunku osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe i stosunkowo niewielka kwota, która może być objęta promocyjnym oprocentowaniem. Trzeba też pamiętać, że okres 3 miesięcy, w którym naliczane są wyższe odsetki, zaczyna się nazajutrz po założeniu Konta Oszczędnościowego, a nie od dnia wpływu środków.

Mimo wszystko proponujemy przyjrzeć się bliżej propozycji T-Mobile Usługi Bankowe. A to dlatego, że oprocentowanie środków na 1,5% po okresie promocji, pod warunkiem zapewnienia wpływu na rachunek, to wysoki poziom jak na ofertę „standardową”.

Jak wspomnieliśmy wyżej, ofertę T-Mobile Usługi Bankowe można potraktować jako swego rodzaju szansę na „przechowanie” pieniędzy do czasu zakończenia okresu karencji w innym banku czy rozpoczęcia nowej, atrakcyjniejszej akcji promocyjnej.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Zwrot za zakupy dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe: 5%, czyli 15 zł lub nawet 25 zł miesięcznie
  • konkurencyjne rynkowo oprocentowanie
  • możliwość otrzymania karty debetowej

Wady

  • oferta tylko dla nowych klientów

Opinia eksperta

Krzysztof Duliński
Pozytywne wrażenie związane z atrakcyjnym oprocentowaniem rachunku osłabia konieczność posiadania konta osobistego, niewielka kwota objęta promocją oraz fakt, że podwyższone oprocentowanie liczone jest od chwili założenia Konta Oszczędnościowego, a nie od daty wpływu środków.
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania dla klientów indywidualnych
  2. Tabela Opłat i Prowizji

O banku

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank to efekt strategicznej współpracy dwóch silnych podmiotów na polskim rynku: T-Mobile – operatora komórkowego oraz Alior Banku – jednego z bardziej innowacyjnych banków w naszym kraju. Nowy podmiot działa na rynku od 2014 r. i zastąpił popularny Alior Sync.

Czytaj więcej

Komentarze