Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: 7,5% dla nowych środków do 200 tys. zł

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: 7,5% dla nowych środków do 200 tys. zł
Źródło: strona Banku Millennium
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Wady:

 • oferta tylko dla nowych środków

Opinia eksperta

W obecnych warunkach rynkowych Konto Oszczędnościowe Profit wygląda przyzwoicie. Posiadanie go wraz z rachunkiem osobistym Millennium 360° sprawi, że będziemy mogli łatwo wpłacać nadwyżki finansowe na oprocentowany rachunek, a – w razie konieczności – swobodnie z tych środków korzystać.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Powtarzalność akcji sprawia, że promocyjne warunki na Koncie Profit w Banku Millenium to właściwie norma. Na wstępie warto zaznaczyć, że w bieżącej edycji z podwyższonego oprocentowania możesz skorzystać do 30 czerwca 2023 r.

Z powtarzalnością oferty wiąże się jeszcze jedna kwestia. Dzięki temu, że jest to nieustannie odnawiana oferta "na nowe środki", istnieje możliwość wielokrotnego korzystania z atrakcyjnego oprocentowania.

Pełna analiza Konta Profit Banku Millennium


Konto Profit – oprocentowanie i opłaty

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy Konta Oszczędnościowego Profit:

By porównać Konto Profit z innymi rachunkami oszczędnościowymi na rynku, sprawdź parametry kont z czołówki naszego rankingu.

Czym są „nowe środki” i jak zyskać maksymalne 7,5%?

W bieżącej edycji promocji na Koncie Profit oprocentowanie dla nowych środków wynosi 5,5%, ale uwaga – możesz je podwyższyć do 7,5%, o ile w miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą / Blikiem.

Oprocentowanie 7,5% dotyczy nowych środków do 200 tys. zł. W jaki sposób wyliczana jest ich wysokość? Bank bada saldo na wszystkich rachunkach klienta w dniu 12 maja 2023 r. Środki powyżej tego salda, wpłacone na Konto Oszczędnościowe Profit między 22 maja a 30 czerwca 2023 r., traktuje jako nadwyżkę, czyli „nowe środki”.

Jeśli więc nie byłeś klientem Banku Millennium, to w Twoim przypadku „nowe środki” będą liczone od poziomu 0 zł. Co dość oczywiste, masz w takiej sytuacji szansę na objęcie promocyjnym oprocentowaniem większej części Twoich pieniędzy, niż gdybyś 12 maja 2023 r. posiadał jakieś środki na rachunkach w Banku Millennium.

Ile zyskasz na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium?

Poniższa tabela prezentuje zysk netto z odsetek na Koncie Profit (po zaokrągleniu) dla konkretnych wysokości nowych środków:

Zysk na Koncie Profit (po 91 dniach, 7,5%)

Wysokość nowych środków

Zysk z odsetek netto

Saldo na Koncie Profit

1 000 zł

15 zł

1 015 zł

2 500 zł

38 zł

2 538 zł

5 000 zł

76 zł

5 076 zł

10 000 zł

152 zł

10 152 zł

25 000 zł

381 zł

20 381 zł

50 000 zł

761 zł

50 761 zł

75 000 zł

1 142 zł

76 142 zł

100 000 zł

1 523 zł

101 523 zł

150 000 zł

2 284 zł

152 284 zł

200 000 zł

3 046 zł

203 046 zł

Obliczenia na dzień 22 maja 2023 r. Kwoty odsetek z uwzględnieniem podatku od zysków kapitałowych. Wartości w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.
Kliknij, aby powiększyć

Jak możesz skorzystać z promocyjnego oprocentowania na Koncie Profit?

Procedury związane z otwarciem Konta Oszczędnościowego Profit różnią się w zależności od tego, czy korzystałeś wcześniej z usług Banku Millennium. Rozważmy 3 scenariusze:

 1. „Nie jestem klientem Millennium”.

  W takim przypadku najpierw powinieneś otworzyć rachunek Millennium 360°, a następnie założyć Konto Profit. Wniosek o rachunek osobisty możesz złożyć za pośrednictwem strony banku. Wskaż preferowany przez Ciebie sposób podpisania umowy (przez kuriera lub metodą fotoweryfikacji) i wypełnij formularz.

  Po podpisaniu umowy o ROR Millennium 360° otrzymasz dostęp do bankowości internetowej – tam bez problemu dopełnisz formalności związane z otwarciem Konta Profit.
 2. „Jestem klientem Millennium, ale nie korzystałem z rachunku oszczędnościowego (posiadam jedynie rachunek osobisty)”.

  To świetnie! W takiej sytuacji od promocyjnego oprocentowania dzieli Cię tylko założenie Konta Oszczędnościowego Profit. Możesz tego dokonać za pośrednictwem serwisu Millenet. Pamiętaj jednak, że środki zgromadzone na rachunku osobistym (i ewentualnie na innych rachunkach) w dniu badania salda zostaną odjęte z puli środków objętych wyższych oprocentowaniem.
 3. „Jestem klientem banku, a do tego korzystałem już z promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym”.

  To żaden problem. Bank pozwala na ponowne skorzystanie z oferty, przy czym promocyjne oprocentowanie może obowiązywać tylko na jednym Koncie Profit jednocześnie. Jeśli w tej chwili korzystasz z atrakcyjnych warunków na rachunku oszczędnościowym i założysz kolejny, to promocyjny okres na kolejnym koncie rozpocznie się w momencie, gdy zakończy się promocyjny okres na obecnym rachunku. Warunek? Musisz ponownie zapewnić "nowe środki" na koncie.

Co robić po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania?

Gdy upłynie okres 91 dni, w którym oprocentowanie nowych środków wynosiło 7,5%, będziesz musiał podjąć decyzję – co dalej? Do wyboru masz 3 możliwości:

 1. Utrzymać środki na Koncie Profit - wciąż będą one "pracowały", ale w znacznie niższym tempie, bo z oprocentowaniem na poziomie 1,25 - 2%.
 2. Wypłacić środki wraz z odsetkami i zamknąć Konto Profit. Taki ruch nie będzie wiązał z żadnymi kosztami. Wypłacone środki możesz wpłacić na inny rachunek lub lokatę. W znalezieniu odpowiedniego produktu oszczędnościowego pomocny będzie ranking kont oszczędnościowych i lokat.
 3. Po upływie okresu promocyjnego oprocentowania wypłacić środki z Banku Millennium, nie zamykając przy tym Konta Profit. Ta opcja oparta jest na założeniu, że bank nie zrezygnuje z odnawiania promocyjnej oferty konta oszczędnościowego. Po prostu wypłać środki (najlepiej przelej je na oprocentowany rachunek w innym banku) i wpłać je z powrotem na Konto Profit, gdy środki znów będą spełniały kryterium "nowych".

Konto Oszczędnościowe Profit wyłącznie z rachunkiem osobistym

Podstawowym warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie w Banku Millennium dowolnego rachunku osobistego. Obecnie podstawowym rachunkiem oferowanym klientom indywidualnym jest konto Millennium 360°, z którego posiadaniem wiążą się dodatkowe korzyści i promocje. Samo konto jest chwalone m.in. za dobrą aplikację mobilną.

Korzystne i warunkowo darmowe Millennium 360° w Banku Millennium

Konto Millennium 360° to bezwarunkowo bezpłatny rachunek. Prowizje dotyczą korzystania z karty debetowej i wypłat z bankomatów, ale tych opłat dość łatwo w ogóle uniknąć:

Największymi atutami rachunku są – poza łatwymi do uniknięcia opłatami – różne usługi dodatkowe powiązane z tym rachunkiem.

Promocje konta Millennium 360°

Promocje na koncie Millennium 360° łączą się z promocyjnym oprocentowaniem Konta Profit:

Zyskaj dodatkowo na lokacie

Myli się ten, kto twierdzi, że posiadacze rachunku Millennium 360° nie mają do dyspozycji (oprócz Konta Profit) innych produktów oszczędnościowych. Wystarczy wspomnieć o Lokacie Horyzont Zysku:

Dostępna jest także kwartalna Lokata Mobilna:

Depozyt można założyć wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej banku. Co za tym idzie, jest on dostępny jedynie dla posiadaczy innego produktu/produktów w Banku Millennium. Choć nie ma możliwości posiadania więcej niż jednej takiej lokaty jednocześnie, to po upływie 3 miesięcy możesz ją odnowić i ponownie korzystać z podwyższonego oprocentowania.

Uwaga! Jeśli posiadanym przez Ciebie kontem osobistym jest rachunek wspólny, to z Lokaty Mobilnej może skorzystać każdy ze współwłaścicieli tego rachunku.

Pakiet produktów dla oszczędzających

Pakiet złożony z rachunku Millennium 360°, wybranej lokaty i – przede wszystkim – z Kontem Oszczędnościowym Profit na czele zawiera w sobie to, czego mogliby oczekiwać klienci zainteresowani stosunkowo atrakcyjną ofertą oszczędnościową. Po pierwsze, przy niewielkiej aktywności podstawowy rachunek osobisty w Banku Millenium nie generuje właściwie żadnych kosztów. Konieczność jego posiadania nie musi być więc wcale taka uciążliwa. Po drugie, lokaty dają możliwość wyciągnięcia stosunkowo niezłego zysku z odsetek.

Po trzecie – i tu skupmy się na samym Koncie Profit – rachunek oszczędnościowy także proponuje atrakcyjne oprocentowanie i to dla całkiem wysokich kwot. W aktualnej sytuacji jest to jedna z czołowych propozycji na rynku wśród tych, które nie wymagają od klientów spełniania dodatkowych warunków, np. wpływów na konto osobiste.

Dobra alternatywa dla lokaty

Konto Profit wygrywa z lokatą tym, że daje swoim posiadaczom swobodny dostęp do zgromadzonych środków – możesz raz w miesiącu wypłacić środki z konta całkowicie za darmo, nie tracąc przy tym wypracowanych odsetek.

Jeśli więc posiadasz do ulokowania wolne środki, ale poszukujesz bardziej elastycznego produktu niż lokata, to Konto Oszczędnościowe Profit może się okazać idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji
 2. Regulamin promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”, edycja 50
 3. Tabela oprocentowania

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.