Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: 1,25% dla nowych środków do 50 tys. zł

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: 1,25% dla nowych środków do 50 tys. zł
Źródło: strona Banku Millennium
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Wady:

 • oferta tylko dla nowych środków

Opinia eksperta

W obecnych warunkach rynkowych Konto Oszczędnościowe Profit wygląda przyzwoicie. Posiadanie go wraz z Kontem 360° sprawi, że będziemy mogli łatwo wpłacać nadwyżki finansowe na oprocentowany rachunek, a – w razie konieczności – swobodnie z tych środków korzystać.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Powtarzalność akcji (to już 33. edycja!) sprawia, że promocyjne warunki na Koncie Profit w Banku Millenium to właściwie norma. Na wstępie warto zaznaczyć, że w bieżącej edycji z podwyższonego oprocentowania możesz skorzystać do 11 grudnia 2021 r.

Z powtarzalnością oferty wiąże się jeszcze jedna kwestia. Dzięki temu, że jest to nieustannie odnawiana oferta "na nowe środki", istnieje możliwość wielokrotnego korzystania z atrakcyjnego oprocentowania.

Pełna analiza Konta Profit Banku Millennium


Konto Profit – oprocentowanie i opłaty

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy Konta Oszczędnościowego Profit:

By porównać Konto Profit z innymi rachunkami oszczędnościowymi na rynku, sprawdź parametry kont z czołówki naszego rankingu.

Czym są „nowe środki”?

Oprocentowanie 1,25% dotyczy nowych środków do 50 tys. zł. W jaki sposób wyliczana jest ich wysokość? Bank bada saldo na wszystkich rachunkach w dniu 8 października 2021 r. Środki powyżej tego salda, wpłacone na Konto Oszczędnościowe Profit między 18 października a 11 grudnia 2021 r., traktuje jako nadwyżkę, czyli „nowe środki”.

Jeśli więc nie byłeś klientem Banku Millennium, to w Twoim przypadku „nowe środki” będą liczone od poziomu 0 zł. Co dość oczywiste, masz w takiej sytuacji szansę na objęcie promocyjnym oprocentowaniem większej części Twoich pieniędzy, niż gdybyś posiadał 8 października 2021 r. jakieś środki na rachunkach w Banku Millennium.

Ile zyskasz na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium?

Poniższa tabela prezentuje zysk netto z odsetek na Koncie Profit (po zaokrągleniu) dla konkretnych wysokości nowych środków:

Zysk na Koncie Profit (po 62 dniach, 1,25%)

Wysokość nowych środków

Zysk z odsetek netto

Saldo na Koncie Profit

1 000 zł

2 zł

1 002 zł

5 000 zł

8 zł

5 008 zł

10 000 zł

17 zł

10 017 zł

15 000 zł

25 zł

15 025 zł

20 000 zł

34 zł

20 034 zł

25 000 zł

42 zł

25 042 zł

30 000 zł 51 zł 30 051 zł
40 000 zł 68 zł 40 068 zł
50 000 zł 84 zł 50 084 zł
Kwoty odsetek z uwzględnieniem podatku od zysków kapitałowych. Wartości w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

Jak możesz skorzystać z promocyjnego oprocentowania na Koncie Profit?

Procedury związane z otwarciem Konta Oszczędnościowego Profit różnią się w zależności od tego, czy korzystałeś wcześniej z usług Banku Millennium. Rozważmy 3 scenariusze:

 1. „Nie jestem klientem Millennium”.

  W takim przypadku załóż Konto 360°, a następnie Konto Profit. Wniosek o rachunek osobisty możesz złożyć za pośrednictwem strony banku. Wskaż preferowany przez Ciebie sposób podpisania umowy (przez kuriera lub metodą fotoweryfikacji) i wypełnij formularz.

  Po podpisaniu umowy o Konto 360° otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej – tam bez problemu dopełnisz formalności związane z otwarciem Konta Profit.
 2. „Jestem klientem Millennium, ale nie korzystałem z rachunku oszczędnościowego (posiadam jedynie rachunek osobisty)”.

  To świetnie! W takiej sytuacji od promocyjnego oprocentowania dzieli Cię tylko otwarcie Konta Profit. Możesz tego dokonać za pośrednictwem serwisu Millenet. Pamiętaj jednak, że środki zgromadzone na rachunku osobistym (i ewentualnie na innych rachunkach) 8 października 2021 r. zostaną odjęte z puli środków objętych wyższych oprocentowaniem.
 3. „Jestem klientem banku, a do tego korzystałem już z promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym”.

  To żaden problem. Bank pozwala na ponowne skorzystanie z oferty, przy czym promocyjne oprocentowanie może obowiązywać tylko na jednym Koncie Profit jednocześnie. Jeśli w tej chwili korzystasz z atrakcyjnych warunków na rachunku oszczędnościowym i założysz kolejny, to promocyjny okres na kolejnym koncie rozpocznie się w momencie, gdy zakończy się promocyjny okres na obecnym rachunku. Warunkiem jest rzecz jasna ponowne zagwarantowanie „nowych środków”.

Co robić po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania?

Gdy upłynie okres 62 dni, w którym oprocentowanie nowych środków wynosiło 1,25%, będziesz musiał podjąć decyzję - co dalej? Do wyboru masz 3 możliwości:

 1. Utrzymać środki na Koncie Profit - wciąż będą one "pracowały", ale w znacznie niższym tempie, bo z oprocentowaniem na poziomie 0,01%.
 2. Wypłacić środki wraz z odsetkami i zamknąć Konto Profit. Taki ruch nie będzie wiązał z żadnymi kosztami. Wypłacone środki możesz wpłacić na inny rachunek lub lokatę. W znalezieniu odpowiedniego produktu oszczędnościowego pomocny będzie ranking kont oszczędnościowych i lokat.
 3. Po upływie okresu promocyjnego oprocentowania wypłacić środki z Banku Millennium, nie zamykając przy tym Konta Profit. Ta opcja oparta jest na założeniu, że bank nie zrezygnuje z odnawiania promocyjnej oferty konta oszczędnościowego. Po prostu wypłać środki (najlepiej przelej je na oprocentowany rachunek w innym banku) i wpłać je z powrotem na Konto Profit, gdy środki znów będą spełniały kryterium "nowych".

Konto Oszczędnościowe Profit wyłącznie z rachunkiem osobistym

Podstawowym warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie w Banku Millennium dowolnego rachunku osobistego. Obecnie podstawowym rachunkiem oferowanym klientom indywidualnym jest Konto 360°, z którego posiadaniem wiążą się dodatkowe korzyści i promocje.

Korzystne i warunkowo darmowe Konto 360° w Banku Millennium

Konto 360° to warunkowo bezpłatny rachunek. Dlaczego „warunkowo”? Aby uniknąć podstawowych opłat związanych z kontem, należy bowiem spełnić pewne warunki, które na szczęście nie są szczególnie wymagające:

Powyższych opłat jeszcze łatwiej unikną posiadacze studenckiej wersji Konta 360°. Dla nich jedynym warunkiem jest zaledwie jedna płatność kartą lub Blikiem. Co więcej, w zamian otrzymują oni darmowe wypłaty z bankomatów nie tylko krajowych, ale także zagranicznych.

Największymi atutami rachunku są – poza łatwymi do uniknięcia opłatami – różne usługi dodatkowe powiązane z tym rachunkiem.

Promocje Konta 360

Promocje na Koncie 360° łączą się z promocyjnym oprocentowaniem Konta Profit:

Zyskaj dodatkowo na Lokacie Mobilnej

Myli się ten, kto twierdzi, że posiadacze Konta 360° nie mają do dyspozycji (oprócz Konta Profit) innych produktów oszczędnościowych. Wystarczy wspomnieć o ofercie kwartalnej Lokaty Mobilnej:

Depozyt można założyć wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej banku. Co za tym idzie, jest on dostępny jedynie dla posiadaczy innego produktu/produktów w Banku Millennium. W przeciwieństwie do Konta Profit, na Lokatę Mobilną możesz wpłacić stosunkowo niewielkie środki - od 500 do 10 tys. zł. Choć nie ma możliwości posiadania więcej niż jednej takiej lokaty jednocześnie, to po upływie 3 miesięcy możesz ją odnowić i ponownie korzystać z podwyższonego oprocentowania.

Uwaga! Jeśli posiadanym przez Ciebie kontem osobistym jest rachunek wspólny, to z Lokaty Mobilnej może skorzystać każdy ze współwłaścicieli tego rachunku.

Pakiet produktów dla oszczędzających

Pakiet złożony z Konta 360°, Lokaty Mobilnej i – przede wszystkim – Konta Oszczędnościowego Profit zawiera w sobie to, czego mogliby oczekiwać klienci zainteresowani stosunkowo atrakcyjną ofertą oszczędnościową. Po pierwsze, przy niewielkiej aktywności podstawowy rachunek osobisty w Banku Millenium nie generuje właściwie żadnych kosztów. Konieczność jego posiadania nie musi być więc wcale taka uciążliwa. Po drugie, Lokata Mobilna daje możliwość stosunkowo niezłego zysku z odsetek.

Po trzecie – i tu skupmy się na samym Koncie Profit – rachunek oszczędnościowy także proponuje atrakcyjne oprocentowanie i to dla całkiem wysokich kwot. W aktualnej sytuacji jest to jedna z czołowych propozycji na rynku wśród tych, które nie wymagają od klientów spełniania dodatkowych warunków, np. wpływów na konto osobiste.

Dobra alternatywa dla lokaty

Konto Profit wygrywa z lokatą tym, że daje swoim posiadaczom swobodny dostęp do zgromadzonych środków – możesz raz w miesiącu wypłacić środki z konta całkowicie za darmo, nie tracąc przy tym wypracowanych odsetek.

Jeśli więc posiadasz do ulokowania wolne środki, ale poszukujesz bardziej elastycznego produktu niż lokata, to Konto Oszczędnościowe Profit może się okazać idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”, edycja 33.
 2. Tabela oprocentowania
 3. Tabela opłat i prowizji

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.