Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

2% dla nowych środków do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

2% dla nowych środków do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
Źródło: strona Banku Millennium

Powtarzalność akcji (to już 21. edycja!) sprawia, że promocyjne warunki na Koncie Profit to właściwie norma. Na wstępie warto zaznaczyć, że w bieżącej edycji z podwyższonego oprocentowania możesz skorzystać do 30 maja 2020 r.

Z powtarzalnością oferty wiąże się jeszcze jedna kwestia. Dzięki temu, że jest to nieustannie odnawiana oferta "na nowe środki", istnieje możliwość wielokrotnego korzystania z podwyższonego oprocentowania.

Konto Oszczędnościowe Profit wyłącznie z rachunkiem osobistym

Podstawowym warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie w Banku Millennium dowolnego rachunku osobistego. Obecnie podstawowym rachunkiem oferowanym klientom indywidualnym jest Konto 360°, z którego posiadaniem wiążą się dodatkowe korzyści i promocje.

W związku z tym wypada nam przedstawić parametry obu produktów – zarówno konta oszczędnościowego, jak i ROR-u. Zacznijmy jednak od tego pierwszego.

Konto Profit – oprocentowanie i opłaty

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy Konta Oszczędnościowego Profit:

Oprocentowanie Konta Profit jest całkiem atrakcyjne, a wysokość podstawowych opłat w żadnym stopniu nie odbiega od obecnych standardów rynkowych. By się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na parametry innych kont z czołówki naszego rankingu.

Pora, by poznać szczegóły dotyczące korzystania z rachunku oszczędnościowego.

Czym są „nowe środki”?

Jak już wspomnieliśmy, oprocentowanie 2% dotyczy nowych środków do 100 tys. zł. W jaki sposób wyliczana jest ich wysokość? Bank bada saldo na wszystkich rachunkach w dniu 18 kwietnia 2020 r. Środki powyżej tego salda, wpłacone na Konto Oszczędnościowe Profit między 26 kwietnia a 30 maja 2020 r., traktuje jako nadwyżkę, czyli „nowe środki”.

Jeśli więc nie byłeś klientem Banu Millennium, to w Twoim przypadku „nowe środki” będą liczone od poziomu 0 zł. Co dość oczywiste, masz w takiej sytuacji szansę na objęcie promocyjnym oprocentowaniem większej części Twoich pieniędzy, niż gdybyś posiadał 18 kwietnia 2020 r. jakieś środki na rachunkach w Banku Millennium.

Ile zyskasz na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium?

Poniższa tabela prezentuje zysk netto z odsetek na Koncie Profit (po zaokrągleniu) dla konkretnych wysokości nowych środków:

Zysk na Koncie Profit (po 2 miesiącach, 2%)

Wysokość nowych środków

Zysk z odsetek netto

Saldo na Koncie Profit

1 000 zł

3 zł

1 003 zł

5 000 zł

14 zł

5 014 zł

10 000 zł

27 zł

10 027 zł

20 000 zł

54 zł

20 054 zł

40 000 zł

108 zł

40 108 zł

60 000 zł

162 zł

60 162 zł

80 000 zł

216 zł

80 216 zł

100 000 zł

270 zł

100 270 zł

Poniższy wykres prezentuje z kolei nie tylko zysk z odsetek w okresie promocyjnym, ale także po jego zakończeniu - w sumie przez okrągły rok od momentu wpłaty na konto oszczędnościowe nowych środków:

Zysk Konto Profit Bank Millennium
Kliknij, aby powiększyć
Kwoty zaokrąglono do pełnych złotych. Opracowanie własne.

  Wniosek o Konto 360° wraz z Kontem Profit złożysz za pośrednictwem tej strony.

  Jak możesz skorzystać z promocyjnego oprocentowania na Koncie Profit?

  Procedury związane z otwarciem Konta Oszczędnościowego Profit różnią się w zależności od tego, czy korzystałeś wcześniej z usług Banku Millennium. Rozważmy 3 scenariusze:

  1. „Nie jestem klientem Millennium”.

   W takim przypadku załóż Konto 360°, a następnie Konto Profit. Wniosek o rachunek osobisty możesz złożyć za pośrednictwem strony banku. Wskaż preferowany przez Ciebie sposób podpisania umowy (przez kuriera lub metodą fotoweryfikacji) i wypełnij formularz.

   Po podpisaniu umowy o Konto 360° otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej – tam bez problemu dopełnisz formalności związane z otwarciem Konta Profit.
  2. „Jestem klientem Millennium, ale nie korzystałem z rachunku oszczędnościowego (posiadam jedynie rachunek osobisty)”.

   To świetnie! W takiej sytuacji od promocyjnego oprocentowania dzieli Cię tylko otwarcie Konta Profit. Możesz tego dokonać za pośrednictwem serwisu Millenet. Pamiętaj jednak, że środki zgromadzone na rachunku osobistym (i ewentualnie na innych rachunkach) 18 kwietnia 2020 r. zostaną odjęte z puli środków objętych wyższych oprocentowaniem.
  3. „Jestem klientem banku, a do tego korzystałem już z promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym”.

   To żaden problem. Bank pozwala na ponowne skorzystanie z oferty, przy czym promocyjne oprocentowanie może obowiązywać tylko na jednym Koncie Profit jednocześnie. Jeśli w tej chwili korzystasz z atrakcyjnych warunków na rachunku oszczędnościowym i założysz kolejny, to okres 62 dni na kolejnym koncie rozpocznie się w momencie, gdy zakończy się promocyjny okres na obecnym rachunku. Warunkiem jest rzecz jasna ponowne zagwarantowanie „nowych środków”.

  Co robić po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania?

  Gdy upłynie okres 62 dni, w którym oprocentowanie nowych środków wynosiło 2%, będziesz musiał podjąć decyzję - co dalej? Do wyboru masz 3 możliwości:

  1. Utrzymać środki na Koncie Profit - wciąż będą one "pracowały", ale w znacznie niższym tempie. W zależności od salda na rachunku oszczędnościowym oprocentowanie będzie wahało się od 0,5% do 0,8%.
   Wysokość odsetek na Koncie Profit w każdym z 12 miesięcy
   Kliknij, aby powiększyć
   Kwoty zaokrąglone do pełnych złotych. Opracowanie własne.
  2. Wypłacić środki wraz z odsetkami i zamknąć Konto Profit. Taki ruch nie będzie wiązał z żadnymi kosztami. Wypłacone środki możesz wpłacić na inny atrakcyjny rachunek lub lokatę. W znalezieniu odpowiedniego produktu oszczędnościowego pomocny będzie ranking kont oszczędnościowych i lokat.
  3. Po upływie okresu promocyjnego oprocentowania wypłacić środki z Banku Millennium, nie zamykając przy tym Konta Profit. Ta opcja oparta jest na założeniu, że bank nie zrezygnuje z odnawiania promocyjnej oferty konta oszczędnościowego. Po prostu wypłać środki (najlepiej przelej je na oprocentowany rachunek w innym banku) i wpłać je z powrotem na Konto Profit, gdy środki znów będą spełniały kryterium "nowych".

  Korzystne i warunkowo darmowe Konto 360° w Banku Millennium

  Konto 360° to warunkowo bezpłatny rachunek. Dlaczego „warunkowo”? Aby uniknąć podstawowych opłat związanych z kontem, należy bowiem spełnić pewne warunki, które na szczęście nie są szczególnie wymagające:

  Powyższych opłat jeszcze łatwiej unikną posiadacze studenckiej wersji Konta 360°. Dla nich jedynym warunkiem jest zaledwie jedna płatność kartą lub Blikiem. Co więcej, w zamian otrzymują oni darmowe wypłaty z bankomatów nie tylko krajowych, ale także zagranicznych.

  Największymi atutami rachunku są – poza łatwymi do uniknięcia opłatami – ubezpieczenie assistance „Pakiet bardzo pomocny” (darmowy przez rok, później za jedyne 4,99 zł miesięcznie), limit na koncie (do 7 dni w miesiącu nie płacisz odsetek od zadłużenia) oraz program rabatowy „Inspiracje”, dzięki któremu masz dostęp do zniżek w blisko 1000 punktach handlowych i usługowych.

  Promocje Konta 360

  Promocje na Koncie 360° łączą się z promocyjnym oprocentowaniem Konta Profit:

  Zyskaj 1,25% na 3-miesięcznej Lokacie Mobilnej

  Myli się ten, kto twierdzi, że posiadacze Konta 360° nie mają do dyspozycji (oprócz Konta Profit) innych produktów oszczędnościowych. Wystarczy wspomnieć o ofercie kwartalnej lokaty, której oprocentowanie wynosi 1% w skali roku. To jednak nie wszystko, gdyż możesz je łatwo powiększyć do 1,25% - wystarczy, że po uruchomieniu aplikacji mobilnej banku i wejściu w zakładkę „Rozszerzona rzeczywistość” zeskanujesz baner znajdujący się na stronie banku.

  Depozyt można założyć wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej banku. Co za tym idzie, jest on dostępny jedynie dla posiadaczy innego produktu/produktów w Banku Millennium. W przeciwieństwie do Konta Profit, na Lokatę Mobilną możesz wpłacić stosunkowo niewielkie środki - od 500 do 10 tys. zł. Choć nie ma możliwości posiadania więcej niż jednej takiej lokaty jednocześnie, to po upływie 3 miesięcy możesz ją odnowić i znów cieszyć się atrakcyjnym oprocentowaniem.

  Uwaga! Jeśli posiadanym przez Ciebie kontem osobistym jest rachunek wspólny, to z Lokaty Mobilnej może skorzystać każdy ze współwłaścicieli tego rachunku.

  Pakiet produktów w sam raz dla oszczędzających

  Pakiet złożony z Konta 360°, Lokaty Mobilnej i – przede wszystkim – Konta Oszczędnościowego Profit zawiera w sobie wszystko, czego mogliby oczekiwać klienci zainteresowani korzystną ofertą oszczędnościową. Po pierwsze, przy niewielkiej aktywności podstawowy rachunek osobisty w Banku Millenium nie generuje właściwie żadnych kosztów. Konieczność jego posiadania nie musi być więc wcale taka uciążliwa. Po drugie, Lokata Mobilna 1,25% daje możliwość stosunkowo niezłego zysku z odsetek.

  Po trzecie – i tu skupmy się na samym Koncie Profit – rachunek oszczędnościowy proponuje atrakcyjne (jak na obecne warunki) oprocentowanie 2% dla kwot do 100 tys. zł. Powyżej tej granicy dla nowych środków obowiązuje oprocentowanie 0,8% w skali roku. Przeglądając nasz ranking, dochodzimy do wniosku, że obecnie tylko kilka kont oferuje równie wysokie lub wyższe oprocentowanie promocyjne.

  Bardzo dobre konto oszczędnościowe

  Uczciwie trzeba przyznać, że standardowe oprocentowanie na Koncie Profit nie robi wielkiego wrażenia (od 0,5% do 0,8% w zależności od kwoty). Na szczęście od dłuższego czasu Bank Millennium raz po raz odnawia promocję z podwyższonym oprocentowaniem, co sprawia, że stanowi ono właściwie standardową ofertę.

  Najlepsza alternatywa dla lokaty, jeśli posiadasz duże środki

  Konto Profit posiada wszelkie cechy atrakcyjnego rachunku oszczędnościowego. Do tego wygrywa z lokatą tym, że daje swoim posiadaczom swobodny dostęp do zgromadzonych środków – możesz raz w miesiącu wypłacić środki z konta całkowicie za darmo, nie tracąc przy tym wypracowanych odsetek.

  Jeśli więc posiadasz do ulokowania spore środki, ale poszukujesz bardziej elastycznego produktu niż lokata, to Konto Oszczędnościowe Profit może się okazać idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

  Ocena redakcji łącznie:
  Wysokość oprocentowania:
  Atrakcyjność opłat:

  Zalety

  HIT! 200 zł premii pieniężnej za Konto 360° w Banku Millennium
  • cyklicznie odnawiana oferta oszczędnościowa

  Wady

  • oferta tylko dla nowych środków

  Opinia eksperta

  Michał Radzimiński
  W obecnych warunkach rynkowych Konto Oszczędnościowe Profit wygląda co najmniej przyzwoicie. Posiadanie go wraz z Kontem 360° sprawi, że będziemy mogli łatwo wpłacać nadwyżki finansowe na oprocentowany rachunek, a - w razie konieczności - swobodnie z tych środków korzystać.
  Załóż konto na stronie banku

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”
  2. Tabela oprocentowania
  3. Tabela opłat i prowizji

  O banku

  Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

  Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.

  Więcej o Bank Millennium