Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

2,7% dla nowych środków do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

2,7% dla nowych środków do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
Źródło: strona Banku Millennium

Bank Millennium po raz kolejny oferuje podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit. Wysokie oprocentowanie dla nowych środków do 100 tys. zł (2,7% w skali roku przez 100 dni) przysługuje posiadaczom rachunku osobistego.

Powtarzalność promocji (to już 19. edycja!) sprawia, że korzystne warunki na Koncie Profit to właściwie norma. Na wstępie warto zaznaczyć, że w bieżącej edycji z podwyższonego oprocentowania możesz skorzystać do 14 marca 2020 r.

Z powtarzalnością oferty wiąże się jeszcze jedna kwestia. Dzięki odrobinie sprytu promocyjne oprocentowanie może Ci przysługiwać nie 100 dni, a znacznie dłużej! W tekście podpowiemy, co zrobić, by Twoje środki pracowały “na okrągło”.

Konto Oszczędnościowe Profit wyłącznie z rachunkiem osobistym

Dodatkowym warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie w Banku Millennium dowolnego rachunku osobistego. Obecnie podstawowym rachunkiem oferowanym klientom indywidualnym jest Konto 360°, z którego posiadaniem wiążą się dodatkowe korzyści i promocje.

W związku z tym wypada nam przedstawić parametry obu produktów – zarówno konta oszczędnościowego, jak i ROR-u. Zacznijmy jednak od tego pierwszego.

Konto Profit – oprocentowanie i opłaty

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy Konta Oszczędnościowego Profit:

Oprocentowanie Konta Profit jest niezwykle atrakcyjne, a wysokość podstawowych opłat w żadnym stopniu nie odbiega od obecnych standardów rynkowych. By się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na parametry innych kont z czołówki naszego rankingu.

Pora, by poznać szczegóły dotyczące korzystania z rachunku oszczędnościowego.

Czym są „nowe środki”?

Jak już wspomnieliśmy, oprocentowanie 2,7% dotyczy nowych środków do 100 tys. zł. W jaki sposób wyliczana jest ich wysokość? Bank bada saldo na wszystkich rachunkach w dniu 11 stycznia 2020 r. Środki powyżej tego salda, wpłacone na Konto Oszczędnościowe Profit między 12 stycznia a 14 marca 2020 r., traktuje jako nadwyżkę, czyli „nowe środki”.

Jeśli więc nie byłeś klientem Banu Millennium, to w Twoim przypadku „nowe środki” będą liczone od poziomu 0 zł. Co dość oczywiste, masz w takiej sytuacji szansę na objęcie promocyjnym oprocentowaniem większej części Twoich pieniędzy, niż gdybyś posiadał 11 stycznia 2020 r. jakieś środki na rachunkach w Banku Millennium.

Ile zyskasz na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium?

Poniższa tabela prezentuje zysk netto z odsetek na Koncie Profit (po zaokrągleniu) dla konkretnych wysokości nowych środków:

Zysk na Koncie Profit (po 3 miesiącach, 2,7%)

Wysokość nowych środków

Zysk z odsetek netto

Saldo na Koncie Profit

1 000 zł

5 zł

1 005 zł

5 000 zł

27 zł

5 027 zł

10 000 zł

55 zł

10 055 zł

20 000 zł

110 zł

20 110 zł

40 000 zł

219 zł

40 219 zł

60 000 zł

329 zł

60 329 zł

80 000 zł

438 zł

80 438 zł

100 000 zł

548 zł

100 548 zł

Poniższy wykres prezentuje z kolei nie tylko zysk z odsetek w okresie promocyjnym, ale także po jego zakończeniu - w sumie przez okrągły rok od momentu wpłaty na konto oszczędnościowe nowych środków:

Zysk Konto Profit Bank Millennium
Kliknij, aby powiększyć

  Wniosek o Konto 360° wraz z Kontem Profit złożysz za pośrednictwem tej strony.

  Jak możesz skorzystać z promocyjnego oprocentowania na Koncie Profit?

  Procedury związane z otwarciem Konta Oszczędnościowego Profit różnią się w zależności od tego, czy korzystałeś wcześniej z usług Banku Millennium. Rozważmy 3 scenariusze:

  1. „Nie jestem klientem Millennium”.

   W takim przypadku załóż Konto 360°, a następnie Konto Profit. Wniosek o rachunek osobisty możesz złożyć za pośrednictwem strony banku. Wskaż preferowany przez Ciebie sposób podpisania umowy (przez kuriera lub w oddziale) i wypełnij formularz.

   Po podpisaniu umowy o Konto 360° otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej – tam bez problemu dopełnisz formalności związane z otwarciem Konta Profit.
  2. „Jestem klientem Millennium, ale nie korzystałem z rachunku oszczędnościowego (posiadam jedynie rachunek osobisty)”.

   To świetnie! W takiej sytuacji od promocyjnego oprocentowania dzieli Cię tylko otwarcie Konta Profit. Możesz tego dokonać za pośrednictwem serwisu Millenet. Pamiętaj jednak, że środki zgromadzone na rachunku osobistym (i ewentualnie na innych rachunkach) 11 stycznia 2020 r. zostaną odjęte z puli środków objętych wyższych oprocentowaniem.
  3. „Jestem klientem banku, a do tego korzystałem już z promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym”.

   To żaden problem. Bank pozwala na ponowne skorzystanie z oferty, przy czym promocyjne oprocentowanie może obowiązywać tylko na jednym Koncie Profit jednocześnie. Jeśli w tej chwili korzystasz z atrakcyjnych warunków na rachunku oszczędnościowym i założysz kolejny, to okres 100 dni na kolejnym koncie rozpocznie się w momencie, gdy zakończy się promocyjny okres na obecnym rachunku. Warunkiem jest rzecz jasna ponowne zagwarantowanie „nowych środków”.

  Co robić po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania?

  Gdy upłynie okres 100 dni, w którym oprocentowanie nowych środków wynosiło 2,7%, będziesz musiał podjąć decyzję - co dalej? Do wyboru masz 3 możliwości:

  1. Utrzymać środki na Koncie Profit - wciąż będą one "pracowały", ale w znacznie niższym tempie. W zależności od salda na rachunku oszczędnościowym oprocentowanie będzie wahało się od 0,6% do 1,1%.
   Wysokość odsetek na Koncie Profit w każdym z 12 miesięcy
   Kliknij, aby powiększyć
   Kwoty zaokrąglono do pełnych złotych. Opracowanie własne.
  2. Wypłacić środki wraz z odsetkami i zamknąć Konto Profit. Taki ruch nie będzie wiązał z żadnymi kosztami. Wypłacone środki możesz wpłacić na inny atrakcyjny rachunek lub lokatę. W znalezieniu odpowiedniego produktu oszczędnościowego pomocny będzie ranking kont oszczędnościowych i lokat.
  3. W sprytny sposób zapewnić sobie wydłużenie okresu promocyjnego oprocentowania. Ta opcja oparta jest na założeniu, że Bank Millennium nie zawiedzie i znów odnowi ofertę dla Konta Profit. Bank w kolejnych edycjach tradycyjnie bierze pod uwagę saldo na rachunkach w ostatnim dniu poprzedniej edycji. Wystarczy zatem, że np. dzień wcześniej wypłacisz wszystkie środki i wpłacisz je na konto otwarte już w kolejnej edycji. W ten sposób Twoje „nowe środki” ponownie będą liczone od zera i obejmie je promocyjne oprocentowanie - dokładnie tak, jak za pierwszym razem. W takim przypadku znów będziesz mógł liczyć na taki sam zysk, jaki wynika z zaprezentowanej wcześniej tabeli.

  W celu precyzyjnego wyjaśnienia ostatniego punktu podajemy przykład: aktualna edycja kończy się 14 marca 2020 r. Oznacza to, że w następnej edycji promocji “dzień badania salda” prawdopodobnie wypadnie właśnie tego dnia (lub w jego najbliższych okolicach). W związku tym wystarczy, że tuż przed końcem bieżącej edycji (chociażby 13 marca 2020 r.) wypłacisz środki z rachunków w Millennium, “czyszcząc” swoje saldo do zera. Następnie w nowej edycji promocji możesz wpłacić na Konto Profit te same środki, które wcześniej wypłaciłeś. Tym samym będą one traktowane, jako nowe i zostaną w całości objęte promocyjnym oprocentowaniem.

  Korzystne i warunkowo darmowe Konto 360° w Banku Millennium

  Konto 360° to warunkowo bezpłatny rachunek. Dlaczego „warunkowo”? Aby uniknąć podstawowych opłat związanych z kontem, należy bowiem spełnić pewne warunki, które na szczęście nie są szczególnie wymagające:

  Powyższych opłat jeszcze łatwiej unikną posiadacze studenckiej wersji Konta 360°. Dla nich jedynym warunkiem jest zaledwie jedna płatność kartą lub Blikiem. Co więcej, w zamian otrzymują oni darmowe wypłaty z bankomatów nie tylko krajowych, ale także zagranicznych.

  Największymi atutami rachunku są – poza łatwymi do uniknięcia opłatami – ubezpieczenie assistance „Pakiet bardzo pomocny” (darmowy przez rok, później za jedyne 4,99 zł miesięcznie), limit na koncie (do 7 dni w miesiącu nie płacisz odsetek od zadłużenia) oraz program rabatowy „Inspiracje”, dzięki któremu masz dostęp do zniżek w blisko 1000 punktach handlowych i usługowych.

  Promocje Konta 360

  Promocje na Koncie 360 łączą się z promocyjnym oprocentowaniem Konta Profit

  Zyskaj 2,5% na 3-miesięcznej Lokacie Mobilnej!

  Myli się ten, kto twierdzi, że posiadacze Konta 360° nie mają do dyspozycji (oprócz Konta Profit) innych produktów umożliwiających efektywne oszczędzanie. Równie interesująca jest oferta kwartalnej lokaty, której oprocentowanie wynosi 2,25% w skali roku. To jednak nie wszystko, gdyż możesz je łatwo powiększyć do 2,5% - wystarczy, że po uruchomieniu aplikacji mobilnej banku i wejściu w zakładkę „Rozszerzona rzeczywistość” zeskanujesz baner znajdujący się na stronie banku.

  Depozyt można założyć wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej banku. Co za tym idzie, jest on dostępny jedynie dla posiadaczy innego produktu/produktów w Banku Millennium. W przeciwieństwie do Konta Profit, na Lokatę Mobilną możesz wpłacić stosunkowo niewielkie środki - od 500 do 10 tys. zł. Choć nie ma możliwości posiadania więcej niż jednej takiej lokaty jednocześnie, to po upływie 3 miesięcy możesz ją odnowić i znów cieszyć się atrakcyjnym oprocentowaniem.

  Uwaga! Jeśli posiadanym przez Ciebie kontem osobistym jest rachunek wspólny, to z Lokaty Mobilnej może skorzystać każdy ze współwłaścicieli tego rachunku.

  Pakiet produktów w sam raz dla oszczędzających

  Pakiet złożony z Konta 360°, Lokaty Mobilnej i – przede wszystkim – Konta Oszczędnościowego Profit zawiera w sobie wszystko, czego mogliby oczekiwać klienci zainteresowani korzystną ofertą oszczędnościową. Po pierwsze, przy niewielkiej aktywności podstawowy rachunek osobisty w Banku Millenium nie generuje właściwie żadnych kosztów. Konieczność jego posiadania nie musi być więc wcale taka uciążliwa. Po drugie, Lokata Mobilna 2,5% daje możliwość całkiem sporego zysku z odsetek.

  Po trzecie – i tu skupmy się na samym Koncie Profit – rachunek oszczędnościowy proponuje ponadprzeciętne oprocentowanie 2,7% dla kwot do 100 tys. zł. Co więcej, nawet 1,1% dla nowych środków powyżej tej kwoty nie jest czymś, czym oferta Banku Millennium odstaje od konkurencji. Przeglądając nasz ranking, dochodzimy do wniosku, że obecnie tylko kilka kont oferuje równie wysokie lub wyższe oprocentowanie promocyjne.

  Bardzo dobre konto oszczędnościowe

  Uczciwie trzeba przyznać, że standardowe oprocentowanie na Koncie Profit nie robi wielkiego wrażenia (od 0,6% do 1,1% w zależności od kwoty). Na szczęście od dłuższego czasu Bank Millennium raz po raz odnawia promocję z podwyższonym oprocentowaniem, co sprawia, że stanowi ono właściwie standardową ofertę.

  Najlepsza alternatywa dla lokaty, jeśli posiadasz duże środki

  Konto Profit posiada wszelkie cechy atrakcyjnego rachunku oszczędnościowego. Do tego wygrywa z lokatą tym, że daje swoim posiadaczom swobodny dostęp do zgromadzonych środków – możesz raz w miesiącu wypłacić środki z konta całkowicie za darmo, nie tracąc przy tym wypracowanych odsetek.

  Jeśli więc posiadasz do ulokowania spore środki, ale poszukujesz bardziej elastycznego produktu niż lokata, to Konto Oszczędnościowe Profit może się okazać idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

  Ocena redakcji łącznie:

  Zalety

  HIT: 200 zł na Nowy Rok z Kontem 360° z oferty Banku Millennium + 2,7% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym
  • cyklicznie odnawiana oferta oszczędnościowa

  Wady

  • oferta tylko dla nowych środków
  Załóż konto na stronie banku

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”
  2. Tabela oprocentowania
  3. Tabela opłat i prowizji

  O banku

  Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

  Czytaj więcej

  Komentarze