2,7% dla nowych środków do 200 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Obecnie trwa 11. edycja promocji "Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”.

2,7% dla nowych środków do 200 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium Źródło obrazka: strona Banku Millennium

Bank Millennium po raz kolejny oferuje podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit. Wysokie oprocentowanie dla nowych środków do 200 tys. zł (2,7% w skali roku przez 3 miesiące) przysługuje posiadaczom rachunku osobistego.

Powtarzalność promocji (to już 11. edycja!) sprawia, że korzystne warunki na Koncie Profit to właściwie norma. Na wstępie warto zaznaczyć, że w bieżącej edycji z podwyższonego oprocentowania możesz skorzystać do 13 października 2018 r. Choć mamy podstawy, by sądzić, że nie jest to ostatnia tego typu oferta, to na wszelki wypadek radzimy nie zwlekać ze skorzystaniem z rachunku.

Z powtarzalnością oferty wiąże się jeszcze jedna kwestia. Dzięki odrobinie sprytu promocyjne oprocentowanie może Ci przysługiwać nie 3 miesiące, a znacznie dłużej! W tekście podpowiemy, co zrobić, by Twoje środki pracowały “na okrągło”.

Konto Oszczędnościowe Profit wyłącznie z rachunkiem osobistym

Dodatkowym warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie w Banku Millennium dowolnego rachunku osobistego. Obecnie podstawowym rachunkiem oferowanym klientom indywidualnym jest Konto 360°, z którego posiadaniem wiążą się dodatkowe korzyści i promocje.

Uwaga: aktualnie trwa promocja konta osobistego w Banku Millennium, w której możesz w prosty sposób otrzymać 200 zł za założenie rachunku i niewielką aktywność na nim. Sprawdź szczegóły w tym artykule.

W związku z tym wypada nam przedstawić parametry obu produktów – zarówno konta oszczędnościowego, jak i ROR-u. Zacznijmy jednak od tego pierwszego.

Konto Profit – oprocentowanie i opłaty

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy Konta Oszczędnościowego Profit:

Przez 92 dni, liczone od dnia uznania nowych środków na rachunku:

 • 2,7% w skali roku dla nowych środków do 200 tys. zł
 • 1,4% w skali roku dla nadwyżki nowych środków pow. 200 tys. zł.

Standardowe oprocentowanie Konta Profit (a więc po okresie promocyjnym) kształtuje się następująco:

 • 0,6% - dla środków do 50 tys. zł;
 • 0,7% - dla środków od 50 do 100 tys. zł;
 • 0,9% - dla środków od 100 do 250 tys. zł;
 • 1% - dla środków od 250 do 500 tys. zł;
 • 1,1% - dla środków powyżej 500 tys. zł.

Odsetki kapitalizowane są co miesiąc. Pamiętaj, że środki do równowartości 100 tys. euro 100 tys. są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz tutaj.

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
 • 0 zł za pierwszy przelew lub wypłatę z konta w danym miesiącu;
 • 7,5 zł za drugi i każdy kolejny przelew lub wypłatę w miesiącu.

Oprocentowanie Konta Profit jest niezwykle atrakcyjne, a wysokość podstawowych opłat w żadnym stopniu nie odbiega od obecnych standardów rynkowych. By się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na parametry innych kont z czołówki naszego rankingu.

Pora, by poznać szczegóły dotyczące korzystania z rachunku oszczędnościowego.

Czym są „nowe środki”?

Jak już wspomnieliśmy, oprocentowanie 2,7% dotyczy nowych środków do 200 tys. zł. W jaki sposób wyliczana jest ich wysokość? Bank bada saldo na wszystkich rachunkach w dniu 13 października 2018 r. Środki powyżej tego salda, wpłacone na Konto Oszczędnościowe Profit między 14 października a 12 stycznia 2019 r., traktuje jako nadwyżkę, czyli „nowe środki”.

Jeśli więc nie byłeś klientem Banu Millennium, to w Twoim przypadku „nowe środki” będą liczone od poziomu 0 zł. Co dość oczywiste, masz w takiej sytuacji szansę na objęcie promocyjnym oprocentowaniem większej części Twoich pieniędzy, niż gdybyś posiadał 13 października jakieś środki na rachunkach w Banku Millennium.

Teraz załóżmy, że jesteś już klientem banku, a 13 października miałeś na prowadzonych w nim rachunkach i lokatach w sumie 15 tys. zł. W takim przypadku, jeśli zależy Ci na objęciu promocyjnym oprocentowaniem pełnej kwoty nowych środków - 200 tys. zł - to na Konto Profit musiałbyś wpłacić 215 tys. zł (nadwyżka równa 200 tys. zł).

O warunkach korzystania z konta oszczędnościowego przeczytasz także w regulaminie.

Ile zyskasz na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium?

Poniższa tabela prezentuje zysk netto z odsetek na Koncie Profit dla konkretnych wysokości nowych środków:

Wysokość nowych środków

Zysk z odsetek netto

Saldo na Koncie Profit po 92 dniach

1 000 zł

5,48 zł

1 005,48 zł

5 000 zł

27,39 zł

5 027,39 zł

10 000 zł

54,77 zł

10 054,77 zł

20 000 zł

109,55 zł

20 109,55 zł

40 000 zł

219,10 zł

40 219,10 zł

60 000 zł

328,65 zł

60 328,65 zł

80 000 zł

438,20 zł

80 438,20 zł

100 000 zł

547,75 zł

100 547,75 zł

150 000 zł

821,63 zł

150 821,63 zł

200 000 zł

1 095,50 zł

201 095,50 zł

Poniższy wykres prezentuje z kolei nie tylko zysk z odsetek w okresie promocyjnym, ale także po jego zakończeniu - w sumie przez okrągły rok od momentu wpłaty na konto oszczędnościowe nowych środków:

Zysk na koncie Profit w Banku Millennium

Jak możesz skorzystać z promocyjnego oprocentowania na Koncie Profit?

Procedury związane z otwarciem Konta Oszczędnościowego Profit różnią się w zależności od tego, czy korzystałeś wcześniej z usług Banku Millennium. Rozważmy 3 scenariusze:

 1. „Nie jestem klientem Millennium”.

  W takim przypadku załóż Konto 360°, a następnie Konto Profit. Wniosek o rachunek osobisty możesz złożyć za pośrednictwem . Wskaż preferowany przez Ciebie sposób podpisania umowy (przez kuriera lub w oddziale) i wypełnij formularz.

  Po podpisaniu umowy o Konto 360° otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej – tam bez problemu dopełnisz formalności związane z otwarciem Konta Profit.
 2. „Jestem klientem Millennium, ale nie korzystałem z rachunku oszczędnościowego (posiadam jedynie rachunek osobisty)”.

  To świetnie! W takiej sytuacji od promocyjnego oprocentowania dzieli Cię tylko otwarcie Konta Profit. Możesz tego dokonać za pośrednictwem serwisu Millenet. Pamiętaj jednak, że środki zgromadzone na rachunku osobistym (i ewentualnie na innych rachunkach) 25 sierpnia zostaną odjęte z puli środków objętych wyższych oprocentowaniem.
 3. „Jestem klientem banku, a do tego korzystałem już z promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym”.

  To żaden problem. Bank pozwala na ponowne skorzystanie z oferty, przy czym promocyjne oprocentowanie może obowiązywać tylko na jednym Koncie Profit jednocześnie. Jeśli w tej chwili korzystasz z atrakcyjnych warunków na rachunku oszczędnościowym i założysz kolejny, to okres 92 dni na kolejnym koncie rozpocznie się w momencie, gdy zakończy się promocyjny okres na obecnym rachunku. Warunkiem jest rzecz jasna ponowne zagwarantowanie „nowych środków”.

Co robić po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania?

Gdy upłynie okres 92 dni, w którym oprocentowanie nowych środków wynosiło 2,7%, będziesz musiał podjąć decyzję - co dalej? Do wyboru masz 3 możliwości:

 1. Utrzymać środki na Koncie Profit - wciąż będą one "pracowały", ale w znacznie niższym tempie. W zależności od salda na rachunku oszczędnościowym oprocentowanie będzie wahało się od 0,6% do 1,1%.
 2. Wypłacić środki wraz z odsetkami i zamknąć Konto Profit. Taki ruch nie będzie wiązał z żadnymi kosztami. Wypłacone środki możesz wpłacić na inny atrakcyjny rachunek lub lokatę. W znalezieniu odpowiedniego produktu oszczędnościowego pomocny będzie ranking kont oszczędnościowych i lokat.
 3. W sprytny sposób zapewnić sobie wydłużenie okresu promocyjnego oprocentowania. Ta opcja oparta jest na założeniu, że Bank Millennium nie zawiedzie i znów odnowi ofertę dla Konta Profit. Bank w kolejnych edycjach tradycyjnie bierze pod uwagę saldo na rachunkach w ostatnim dniu poprzedniej edycji. Wystarczy zatem, że np. dzień wcześniej wypłacisz wszystkie środki i wpłacisz je na konto otwarte już w kolejnej edycji. W ten sposób Twoje „nowe środki” ponownie będą liczone od zera i obejmie je promocyjne oprocentowanie - dokładnie tak, jak za pierwszym razem. W takim przypadku znów będziesz mógł liczyć na taki sam zysk, jaki wynika z zaprezentowanej wcześniej tabeli.

W celu precyzyjnego wyjaśnienia ostatniego punktu podajemy przykład: aktualna edycja kończy się 12 stycznia 2019 r. Oznacza to, że w następnej edycji promocji “dzień badania salda” prawdopodobnie wypadnie właśnie tego dnia (lub w jego najbliższych okolicach). W związku tym wystarczy, że tuż przed końcem bieżącej edycji (chociażby 11 stycznia) wypłacisz środki z rachunków w Millennium, “wyczyszczając” swoje saldo do zera. Następnie - już w ciągu 1-2 dni - możesz ponownie zawnioskować o Konto Profit w nowej edycji promocji i wpłacić na nie te same środki, które wcześniej wypłaciłeś. Tym samym będą one w całości objęte promocyjnym oprocentowaniem.

Korzystne i warunkowo darmowe Konto 360° w Banku Millennium

Konto 360° to warunkowo bezpłatny rachunek. Dlaczego „warunkowo”? Aby uniknąć podstawowych opłat związanych z kontem, należy bowiem spełnić pewne warunki, które na szczęście nie są szczególnie wymagające.

Z comiesięcznych opłat za prowadzenie rachunku (8 zł) i korzystanie z karty (7 zł) zwalnia już samo zapewnienie wpływów w wysokości min. 1000 zł oraz dokonanie przynajmniej jednej płatności kartą lub Blikiem. Spełnienie tego warunku uprawnia także do darmowych wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce (standardowa opłata to 1 zł w przypadku wypłat z bankomatów BZ WBK i Planet Cash oraz 5 zł w przypadku innych maszyn).

Powyższych opłat jeszcze łatwiej unikną posiadacze studenckiej wersji Konta 360°. Dla nich jedynym warunkiem jest zaledwie jedna płatność kartą lub Blikiem. Co więcej, w zamian otrzymują oni darmowe wypłaty z bankomatów nie tylko krajowych, ale także zagranicznych.

Największymi atutami rachunku są – poza łatwymi do uniknięcia opłatami – ubezpieczenie assistance „Pakiet bardzo pomocny” (darmowy przez rok, później za jedyne 4,99 zł miesięcznie), limit na koncie (do 7 dni w miesiącu nie płacisz odsetek od zadłużenia) oraz program rabatowy „Inspiracje”, dzięki któremu masz dostęp do zniżek w blisko 1000 punktach handlowych i usługowych.

Zyskaj 2,5% na 3-miesięcznej Lokacie Mobilnej!

Myli się ten, kto twierdzi, że posiadacze Konta 360° nie mają do dyspozycji (oprócz Konta Profit) innych produktów umożliwiających efektywne oszczędzanie. Równie interesująca jest oferta kwartalnej lokaty, której oprocentowanie wynosi 2,25% w skali roku. To jednak nie wszystko, gdyż możesz je łatwo powiększyć do 2,5% - wystarczy, że po uruchomieniu aplikacji mobilnej banku i wejściu w zakładkę „Rozszerzona rzeczywistość” zeskanujesz baner znajdujący się na stronie banku.

Depozyt można założyć wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej banku. Co za tym idzie, jest on dostępny jedynie dla posiadaczy innego produktu/produktów w Banku Millennium. W przeciwieństwie do Konta Profit, na Lokatę Mobilną możesz wpłacić stosunkowo niewielkie środki - od 500 do 10 tys. zł. Choć nie ma możliwości posiadania więcej niż jednej takiej lokaty jednocześnie, to po upływie 3 miesięcy możesz ją odnowić i znów cieszyć się atrakcyjnym oprocentowaniem.

Uwaga! Jeśli posiadanym przez Ciebie kontem osobistym jest rachunek wspólny, to z Lokaty Mobilnej może skorzystać każdy ze współwłaścicieli tego rachunku.

Pakiet produktów w sam raz dla oszczędzających

Pakiet złożony z Konta 360°, Lokaty Mobilnej i – przede wszystkim – Konta Oszczędnościowego Profit zawiera w sobie wszystko, czego mogliby oczekiwać klienci zainteresowani korzystną ofertą oszczędnościową. Po pierwsze, przy niewielkiej aktywności podstawowy rachunek osobisty w Banku Millenium nie generuje właściwie żadnych kosztów. Konieczność jego posiadania nie musi być więc wcale taka uciążliwa. Po drugie, Lokata Mobilna 2,5% daje możliwość całkiem sporego zysku z odsetek.

Po trzecie – i tu skupmy się na samym Koncie Profit – rachunek oszczędnościowy proponuje ponadprzeciętne oprocentowanie 2,7% dla kwot do 100 tys. zł. Co więcej, nawet 1,4% dla nowych środków powyżej tej kwoty nie jest czymś, czym oferta Banku Millennium odstaje od konkurencji. Przeglądając nasz ranking dochodzimy do wniosku, że obecnie tylko kilka kont oferuje równie wysokie lub wyższe oprocentowanie promocyjne, przy czym większość z nich obejmuje nim znacznie niższe kwoty.

Bardzo dobre konto oszczędnościowe

Uczciwie trzeba przyznać, że standardowe oprocentowanie na Koncie Profit nie robi wielkiego wrażenia (od 0,6% do 1,1% w zależności od kwoty). Na szczęście od dłuższego czasu Bank Millennium raz po raz odnawia ofertę z podwyższonym oprocentowaniem, co sprawia, że stanowi ono właściwie standardową ofertę.

W tym miejscu warto jednak wspomnieć, że aktualna oferta Banku Millennium jest tym razem bardziej atrakcyjna od tej, która obowiązywała jeszcze kilka miesięcy temu. Bank podwyższył wysokość środków objętych oprocentowaniem 2,7% ze 100 tys. do 200 tys. zł. Z drugiej jednak strony, oprocentowanie nadwyżki ponad tę kwotę wynosi tylko 1,4%. Nie zmienia to jednak faktu, że Konto Profit pozostaje jedną z ciekawszych propozycji rachunków oszczędnościowych.

Najlepsza alternatywa dla lokaty, jeśli posiadasz duże środki

Konto Profit posiada wszelkie cechy atrakcyjnego rachunku oszczędnościowego. Do tego wygrywa z lokatą tym, że daje swoim posiadaczom swobodny dostęp do zgromadzonych środków – możesz raz w miesiącu wypłacić środki z konta całkowicie za darmo, nie tracąc przy tym wypracowanych odsetek.

Jeśli więc posiadasz do ulokowania spore środki, ale poszukujesz bardziej elastycznego produktu niż lokata, to Konto Oszczędnościowe Profit może się okazać idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Ocena: 4.0

 • wysokie oprocentowanie 2,7% w skali roku
 • możliwość wydłużenia okresu promocyjnego oprocentowania
 • objęcie promocyjnym oprocentowaniem środków aż do 200 tys. zł
 • z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Banku Millennium
 • konieczność posiadania rachunku osobistego
 • wysokie oprocentowanie dotyczy tylko nowych środków

Sylwetka Banku Millennium

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunku?

  W ramach oferty specjalnej "Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit” możesz otrzymać 2,7% dla kwot do 200 tys. zł na 92 dni, jeśli wraz z Kontem Oszczędnościowym otworzysz rachunek osobisty. Oprocentowanie poza promocją jest niższe.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak pierwsza operacja na koncie w miesiącu (przelew lub wypłata). Każda kolejna kosztuje 7,5 zł.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Jeżeli oferta oszczędnościowa Banku Millennium jest dla Ciebie interesująca, przejdź na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.