Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym

Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym Źródło obrazka: strona internetowa Citibanku

Citibank oferuje posiadaczom konta osobistego rachunek oszczędnościowy, który od czasu do czasu jest objęty promocją z podwyższonym oprocentowaniem. Własnie trwa jedna z nich. W jej ramach, przez 6 miesięcy oprocentowanie wynosi 3% w skali roku i dotyczy kwot do 70 000 zł.

Posiadacze konta osobistego (chociażby Citi Priority) nie zapłacą za prowadzenie rachunku oszczędnościowego. W teorii konto oszczędnościowe może otworzyć także osoba nieposiadająca ROR-u w Citibanku, ale w praktyce – ze względu na wysoką opłatę 10 zł miesięcznie - jest to zdecydowanie nieopłacalne.

W tym tekście przedstawiamy najważniejsze cechy produktu.

Konto Oszczędnościowe w Citibanku: oprocentowanie i opłaty

Ile zapłacisz za podstawowe operacje na rachunku, a ile możesz dzięki niemu zarobić?

 • oprocentowanie maksymalne 0,8% w skali roku – dotyczy środków do 15 tys. zł oraz, dodatkowo, równowartości 50% „wartości zaangażowania klienta w produkty inwestycyjne i ubezpieczeniowe” oraz po spełnieniu wymaganych warunków uzależnionych od posiadanego konta osobistego;
 • oprocentowanie podstawowe 0,1% w skali roku – dotyczy środków nieobjętych oprocentowaniem maksymalnym.
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta dla posiadaczy konta osobistego (pozostali ponoszą miesięczną opłatę 10 zł);
 • 0 zł za pierwszy przelew lub wypłatę w miesiącu;
 • 10 zł za drugi i kolejny przelew w miesiącu;
 • 0 zł za każdą wpłatę gotówki w oddziale.

Jak widać, konto jest prowadzone darmowo jedynie w przypadku tych klientów, którzy posiadają w Citi Handlowym rachunek osobisty. Pozostałe osoby prawdopodobnie więcej na koncie stracą, niż zyskają.

Zawiłości związane z oprocentowaniem

Pora na dokładniejsze przedstawienie kwestii związanych z oprocentowaniem. Zacznijmy może od tego, że kapitalizacja odsetek na rachunku oszczędnościowym następuje co miesiąc.

Aby bank naliczył Ci oprocentowanie maksymalne 0,8%, musisz w danym miesiącu utrzymać średnie saldo na wszystkich rachunkach w wysokości min. 30 tys. zł.

Środki powyżej wspomnianego progu 15 tys. + 50% będą oprocentowane na poziomie 0,1% w skali roku. Tą samą stawką zostaną też objęte wszystkie środki na koncie oszczędnościowym, jeśli nie spełnisz powyższego warunku utrzymania średniego salda.

Jak założyć Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym?

Konto Oszczędnościowe założysz z poziomu bankowości elektronicznej Citibanku. Rachunek jest aktywny natychmiast.

Alternatywą dla samodzielnego zakładania konta jest kontakt telefoniczny i założenie rachunku w ramach promocji konta Citi Priority. Rozmowę z doradcą możesz zamówić na .

Citi Priority – sztandarowe konto osobiste Citibanku

Konto Citi Priority polecane jest szczególnie osobom o dość wysokich dochodach. Wszystko z powodu opłaty za prowadzenie rachunku w wysokości aż 30 zł. Można jej na szczęście uniknąć; i to na dwa sposoby. Pierwszym jest zapewnienie miesięcznego wpływu w wysokości min. 5 tys. zł i jednoczesne posiadanie produktu kredytowego (np. bezpłatnej karty Citi Simplicity). Drugim – utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunkach Citibanku na poziomie przynajmniej 30 tys. zł.

Do 30 czerwca 2019 r. możesz założyć Konto Citi Priority w promocji, w której możesz otrzymać podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego, 4% zwrotu za transakcje walutowe i jeszcze 4 inne nagrody. jedną z nich jest 3 miesięczna lokata w USD z oprocentowaniem 2% w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 500 USD, a maksymalna 500 000 USD. Alternatywnie możesz również wybrać promocję, w której zyskujesz promocyjne odsetki na poziomie 4% dla kwot do 10 tys. zł przez 4 miesiące.

Z kontem Citi Priority otrzymujesz dostep do interesujących usług, wliczając w to bezpłatną kartę debetową oraz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Nadeszły długo oczekiwane lepsze warunki

Warunki obecnie oferowane na Koncie Oszczędnościowym w Citi Handlowym należą do jednych z najlepszych na rynku. Na pewno na plus trzeba zapisać bankowi, że oferuje 3% w skali roku przez 6 miesięcy. Z kolei jako minus można wskazać, że oprocentowanie promocyjne dotyczy jedynie kwot do 70 000 zł.

Jeśli więc w innym banku nie możesz skorzystać z podwyższonego oprocentowania, choćby go powodu, że Twoje oszczędności nie będą tam traktowane jako "nowe" co na ogół jest warunkiem udziału w promocji, to przemyśl propozycję Citi Handlowego. Dodatkową zachętą może być opcja uzyskania dodatkowych bonusów.

Ocena: 1.5

 • darmowy rachunek dla posiadaczy konta osobistego
 • niskie oprocentowanie 0,8% lub 0,1%
 • wymagające warunki uzyskania maksymalnego oprocentowania
 • konieczność posiadania konta osobistego w celu uniknięcia opłaty za prowadzenie

Sylwetka Citi Handlowy

Bank Handlowy powstał w 1870 r. jako prywatna instytucja i jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. W 2001 r. połączył się z Citibankiem i odtąd funkcjonuje na rynku pod nazwą Citi Handlowy. Bank w swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność i indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w Citi można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunku?

  Oprocentowanie maksymalne wynosi 0,8%, zaś standardowe - 0,1%. Stawka jet uzależniona od warunku dotyczącego salda na wszystkich rachunkach w banku.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  Otwarcie i prowadzenie rachunku dla posiadaczy konta osobistego jest bezpłatne. Darmowa jest też pierwsza wypłata lub przelew w miesiącu, każda kolejna kosztuje 10 zł.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.