Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym

Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym
Źródło: strona internetowa Citibanku
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:
Wygoda osiągnięcia zysku:

Zalety:

  • atrakcyjne oprocentowanie
  • długi okres promocyjny

Wady:

  • konieczność posiadania konta osobistego
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Citibank na ogół nie organizuje promocji polegających na podwyższeniu oprocentowania Konta Oszczędnościowego. Trwająca do 31 marca 2023 r. akcja „Oszczędzaj z CitiKontem” jest więc ewenementem godnym odnotowania. Bank proponuje 8,1% w skali roku przez 4 miesiące dla kwot do 100 tys. zł. Oferta dostępna jest tylko dla osób, które w okresie promocji zdecydują się na założenie bezwarunkowo bezpłatnego rachunku osobistego o nazwie CitiKonto, a potem wpłacą na Konto Oszczędnościowe dowolne środki.

Pełna analiza Konta Oszczędnościowego w Citibanku


Konto oszczędnościowe w Citibanku – parametry, opłaty i prowizje

Najważniejsze cechy Konta Oszczędnościowego w Citibanku przedstawiają się następująco:

Konto Oszczędnościowe w Citibanku – możliwe zyski

Na wykresie i w tabeli przedstawiamy zyski jakie można osiągnąć, decydując się na założenie CitiKonta w promocji i skorzystanie z podwyższonego oprocentowania 8,1%, które będzie naliczane przez 4 miesiące.

Podane kwoty są wartościami netto, gdyż uwzględniliśmy już podatek od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki.

Kliknij, aby powiększyć
Zysk* na Koncie Oszczędnościowym Citibanku

Kwota wpłacona na konto

Odsetki po 4 miesiącach

1 000 zł 22 zł
2 500 zł 55 zł
5 000 zł 111 zł
10 000 zł 221 zł
25 000 zł 553 zł
40 000 zł 884 zł
50 000 zł 1 106 zł
60 000 zł 1 327 zł
70 000 zł 1 548 zł
80 000 zł 1 769 zł
90 000 zł 1 990 zł
100 000 zł 2 211 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 01.04.2023 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych

Jak skorzystać z promocyjnego oprocentowania?

Chcąc otrzymać atrakcyjne oprocentowanie oszczędności, trzeba spełnić wymagania postawione przez bank.

8,1% przez 4 miesiące

Oprocentowanie w wysokości 8,1% w skali roku dla kwot do 100 tys. będzie obowiązywało przez 4 miesiące, tzn. od kwietnia do lipca 2023 r. Pieniądze można wpłacić już w lutym, ale w tym miesiącu i w marcu będą objęte oprocentowaniem standardowym.

Bank naliczy promocyjne odsetki za dany miesiąc tylko po zapewnieniu w nim wpływu na CitiKonto w wysokości min. 2000 zł i wykonaniu przynajmniej jednej transakcji kartą na min. 100 zł. Pieniądze nie mogą pochodzić z rachunków osobistych prowadzonych w Citibanku.

Odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania zostaną wypłacone odrębnym przelewem do 20. dnia kolejnego miesiąca.

Załóż ROR, zapewnij wpływy

Oferta dostępna jest tylko dla nowych klientów, czyli osób, które do 31 marca 2023 r. założą CitiKonto, wyrażając przy tym zgodę na zdalną weryfikację tożsamości i akceptując regulamin akcji (ten drugi wymóg może zostać zrealizowany w ciągu 10 dni od daty otwarcia ROR-u). Kolejny krok to wpłacenie do 30 kwietnia 2023 r. na nowo otwarte Konto Oszczędnościowe pieniędzy.

Uczestnikami promocji mogą być osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które po 31 grudnia 2020 r. nie posiadały w Citibanku konta osobistego ani oszczędnościowego (także jako współposiadacz). W akcji nie mogą uczestniczyć również nierezydenci oraz obywatele i rezydenci podatkowi USA.

Dodatkowe 20 zł za zgody marketingowe

Wyrażenie w trakcie zakładania CitiKonta zgód na przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie i nie odwołanie ich do ostatniego dnia roboczego miesiąca, w którym doszło do otwarcia ROR, oznacza zasłużenie na dodatkową nagrodę – 20 zł w gotówce. Pieniądze zostaną przesłane na CitiKonto do końca kolejnego miesiąca po założeniu rachunku.

CitiKonto – co warto wiedzieć?

CitiKonto to bezwarunkowo bezpłatny rachunek osobisty. Jego posiadacz nie musi także spełniać żadnych warunków, by jego karta debetowa była bezpłatna a ponadto bank gwarantuje mu kilka darmowych wypłat z bankomatu w miesiącu.

Konto Oszczędnościowe poza promocją

Oprocentowanie 8,1% jest nagrodą za założenie CitiKonta. Standardowo bank nalicza odsetki w wysokości 3%, przy czym wówczas nie obowiązują limity kwot, które można wpłacić na Konto Oszczędnościowe.

Co można zrobić po zakończeniu okresu promocyjnego? Do wyboru są następujące opcje:

  • oszczędzać dalej na Koncie Oszczędnościowym w Citibanku zadowalając się oprocentowaniem standardowym lub skorzystać z proponowanych przez ten bank lokat;
  • zakończyć współpracę z Citi Handlowym, zamknąć Konto Oszczędnościowe i CitiKonto, by za pewien czas móc zostać uznanym za nowego klienta i skorzystać ewentualnie z promocji adresowanej do takiej grupy odbiorców;
  • pozostawić aktywne rachunku w Citi, ale oszczędności przenieść do innego banku na lepiej oprocentowane produkty albo zainwestować je w dowolny sposób. W tym wariancie w każdej chwili można powrócić z pieniędzmi do Citibanku, gdyby pojawiła się ciekawa oferta dla obecnych klientów lub nowych środków.

Chcąc porównać propozycję Citibanku z ofertami konkurencji, proponujemy spojrzenie na nasz ranking kont oszczędnościowych oraz ranking lokat.

Jak otworzyć Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym?

Konto Oszczędnościowe (podobnie jak lokaty terminowe) w Citibanku jest dostępne tylko dla posiadaczy rachunków osobistych. Dlatego warto zacząć od założenia CitiKonta (wybór innego ROR-u nie zagwarantuje atrakcyjnego oprocentowania) pamiętając, że promocja obowiązuje do 31 marca 2023 r.

Będąc już klientem Citi, rachunek oszczędnościowy można otworzyć samodzielnie w bankowości elektronicznej.

W tym celu po zalogowaniu się do Citibank Online należy wejść na stronie głównej do sekcji Oszczędności i inwestycje, potem wybrać opcję Otwórz konto walutowe lub oszczędnościowe.

Inna ścieżka to przejście do dowolnego konta w sekcji Konta osobiste lub Oszczędności i inwestycje i wybranie wymienionej wyżej opcji dotyczącej otwarcia konta.

Inne produkty oszczędnościowe w Citibanku

Lokaty terminowe

Konto Oszczędnościowe w Citibanku – recenzja

Omawiając promocyjne warunki Konta Oszczędnościowego w Citbanku, trzeba podkreślić, że uzyskanie podwyższonego oprocentowania wiąże się z koniecznością założenia rachunku osobistego CitiKonto oraz zrealizowaniem innych wymogów zapisanych w regulaminie akcji.

Wysokość oprocentowania

Oprocentowanie promocyjne oferowane przez Citibank mieści się w czołówce rynkowej. Warto je rozpatrywać w nawiązaniu do maksymalnej kwoty, jaka może nim być objęta. Konkurenci co prawda oferują wyższe limity, ale często przy mniejszym oprocentowaniu.

Patrząc na wysokość zysku trzeba też uwzględnić 20 zł premii gotówkowej. Przy większych kwotach jest to niewiele znaczący dodatek, ale przy mniejszych znacząco wpływa na ocenę promocji.

Atrakcyjność opłat

Tak, jak w innych bankach, tak i w Citibanku otwarcie i prowadzenie rachunku oszczędnościowego jest bezpłatne, ale wymaga posiadania w tym banku również ROR-u.

Zasady naliczania opłat za pierwszy przelew z rachunku w miesiącu i kolejny oraz ich wysokość mieszczą się w rynkowym standardzie.

Wygoda osiągnięcia zysku

Pod tym względem propozycję Citibanku oceniamy niezbyt pozytywnie. Po pierwsze, jest ona dostępna tylko dla nowych posiadaczy CitiKonta. Po drugie, bank naliczy promocyjne oprocentowanie tylko za miesiąc, w którym zapewnisz wymagany wpływ na ROR i transakcje kartą. Po trzecie, bonusowe odsetki nie zostaną wypłacone ze standardowymi, ale do 20. dnia kolejnego miesiąca.

Jedyny plus, jaki widzimy, to fakt, że brak wpływu w jednym z miesięcy nie pozbawi Cię zupełnie bonusu, po prostu za dany miesiąc otrzymasz tylko standardowe odsetki.

Wpłaty na Konto Oszczędnościowe i wypłaty z niego można swobodnie realizować w bankowości elektronicznej, pamiętając, że tylko pierwszy przelew z konta w miesiącu jest bezpłatny, za każdy kolejny bank pobiera prowizję.

Konto Oszczędnościowe w Citibanku – oprocentowanie to nie wszystko

Ostateczny werdykt na temat oferty Citibanku zależy od sytuacji, w jakiej się znajdujesz. Jeśli spełnienie wymagań banku nie sprawi Ci kłopotów, powinieneś się wnikliwie przyjrzeć tej propozycji. Dostrzegając zagrożenia dla realizacji zadań stawianych przed uczestnikami akcji, rozważ, czy nie lepiej będzie skorzystać z innej oferty, by niepotrzebny stres nie psuł Ci nerwów.

W analizie plusów i minusów Konta Oszczędnościowego w Citibanku warto uwzględnić fakt, że prowadzenie konta osobistego CitiKonto i korzystanie z wydanej do niego karty jest bezwarunkowo darmowe. Współpraca z Citibankiem ułatwi Ci sięgnięcie po karty kredytowe z jego oferty (niemal zawsze objęte są one promocjami powitalnymi) i otworzy dostęp do licznych akcji specjalnych organizowanych przez bank dla swoich klientów.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania
  2. Tabela opłat i prowizji

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.