My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Konto Oszczędnościowe Smart BGŻOptima

Konto Oszczędnościowe Smart BGŻOptima
Źródło: strona BGŻOptima

Konto Smart BGŻOptima to bezpłatny rachunek oszczędnościowy. Konto jest elastyczne i jako jedyne na rynku oferuje bezpłatne przelewy na powiązany rachunek osobisty.

Wyróżnikiem Konta Smart na tle konkurencji jest możliwość wykonywania dowolnej liczby darmowych przelewów na powiązany rachunek w innym banku (oczywiście bez utraty odsetek). Powiązane konto możemy także w każdej chwili zmienić na inne, przez co zyskujemy sporą elastyczność w dysponowaniu swoimi wolnymi środkami.

Parametry Konta Smart BGŻOptima

Poniżej prezentujemy parametry rachunku oszczędnościowego BGŻOptima:

Wniosek o Konto Oszczędnościowe możesz złożyć na stronie banku.

Oferta dla obecnych posiadaczy konta oszczędnościowego

Osoby, które wcześniej założyły konto oszczędnościowe BGŻOptima (Konto Indywidualne lub Rachunek Główny), mogą na nim aktualnie zyskać 1,5% w skali roku dla kwot do 10 tys. zł.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • brak konieczności posiadania rachunku osobistego

Wady

  • niskie oprocentowanie

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania
  2. Taryfa opłat i prowizji

O banku

BGŻOptima powstał w 2011 r. z inicjatywy dawnego Banku Gospodarki Żywnościowej jako instytucja specjalizująca się wyłącznie w oszczędzaniu. Obecnie bank jest częścią BGŻ BNP Paribas, jednak zachował swoją nazwę. BGŻOptima nastawiony jest na pomnażanie oszczędności i ma to odbicie w ofercie - znajdziemy tu nieźle oprocentowany rachunek oszczędnościowe oraz lokaty terminowe, ale także fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Komentarze