Konto Oszczędnościowe Smart BGŻOptima

Konto Oszczędnościowe Smart BGŻOptima Źródło obrazka: strona BGŻOptima

Konto Smart BGŻOptima to bezpłatny rachunek oszczędnościowy. Wraz z kontem można założyć lokatę ze stałym oprocentowaniem wynoszącym nawet 3,5%, dzięki czemu otrzymujemy elastyczne konto oszczędnościowe i świetny kwartalny depozyt.

Wyróżnikiem Konta Smart na tle konkurencji jest możliwość wykonywania dowolnej liczby darmowych przelewów na powiązany rachunek w innym banku (oczywiście bez utraty odsetek). Powiązane konto możemy także w każdej chwili zmienić na inne, przez co zyskujemy sporą elastyczność w dysponowaniu swoimi wolnymi środkami.

Parametry Konta Smart BGŻOptima

Poniżej prezentujemy parametry rachunku oszczędnościowego BGŻOptima:

 • oprocentowanie standardowe wynosi 0,7%;
 • jeżeli nie jesteś jeszcze posiadaczem Konta Oszczędnościowego Smart BGŻOptima, rozważ skorzystanie z promocyjnej 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej, której oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku dla środków do 20 000 zł. Depozyt możesz „bezkarnie” zerwać przed terminem umownym z zachowaniem wypracowanych odsetek. Możesz skorzystać zarówno z promocyjnej lokaty, jak i z promocji Konta Oszczędnościowego BGŻOptima. Wpłacając 120 000 zł, możesz 20 000 zł ulokować na Lokacie Bezkarnej z oprocentowaniem 3,5%, a 100 000 zł wpłacić na Konto Oszczędnościowe. Lokatę Bezkarną otwierasz na etapie zakładania bezpłatnego Konta Oszczędnościowego BGŻOptima.
 • środki na rachunku kapitalizowane są co miesiąc;
 • minimalna wymagana kwota na rachunku to 1 zł. Nie musisz także regularnie zasilać swojego konta, jeżeli nie chcesz;
 • możesz swobodnie, bez utraty odsetek, wpłacać i wypłacać środki na rachunek powiązany w innym banku.
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za przelewy do innego banku krajowego;
 • 0 zł za zlecenie, modyfikację i realizację zlecenia stałego.

Wniosek o Konto Oszczędnościowe wraz z Lokatą na 3,5% możesz założyć na .

Zakładanie Konta Smart z lokatą 3,5%

Proces zakładania Konta BGŻOptima i Lokaty Bezkarnej, począwszy od wypełnienia wniosku, do momentu otwarcia lokaty przebiega następująco:

 1. BGŻOptima nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów, a konto i lokatę zakłada się przez internet na stronie banku. Pierwszym krokiem jest zatem wypełnienie wniosku na o założenie Konta Oszczędnościowego. Najbardziej korzystnie jest otworzyć konto wraz z Lokatą Bezkarną 3,5% dla środków do 20 000 zł. Uzupełnienie formularza nie powinno Ci zająć więcej niż 10 minut.
 2. Podajesz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na Lokatę Bezkarną (do 20 tys. zł).
 3. Przelewasz podaną kwotę (lub kwotę wyższą) z rachunku w innym banku na konto podane przez BGŻOptima. Aktywujesz w ten sposób swoje konto oszczędnościowe, a wpłacone środki są lokowane na Lokacie Bezkarnej (ewentualna nadwyżka zostanie przelana na Twoje Konto Smart BGŻOptima). Realizując pierwszy przelew do BGŻOptima, pamiętaj o tym, aby zasilić rachunek co najmniej kwotą, jaką wcześniej zadeklarowałeś we wniosku. W przeciwnym razie środki trafią na konto oszczędnościowe, a nie na lokatę, i konieczne będzie skorzystanie z infolinii banku BGŻOptima.
 4. Po zakończeniu terminu lokaty, środki z depozytu wraz z odsetkami trafią na Twoje Konto Oszczędnościowe BGŻOptima. Będziesz mógł je tam zachować lub bezpłatnie przelać na swój rachunek w innym banku.

Oferta dla obecnych posiadaczy konta oszczędnościowego

Osoby, które wcześniej założyły konto oszczędnościowe BGŻOptima (Konto Indywidualne lub Rachunek Główny) mogą na nim aktualnie zyskać 1,5% w skali roku dla kwot do 10 tys. zł.

Ocena: 1.5

 • bardzo dobra lokata kwartalna (3,5%) w pakiecie
 • brak opłat za konto i wszystkie operacje bankowe
 • brak możliwości dokonywania przelewów na rachunki inne niż powiązany
 • niskie oprocentowanie standardowe


Sylwetka BGŻOptima

BGŻOptima powstał w 2011 r. z inicjatywy dawnego Banku Gospodarki Żywnościowej jako instytucja specjalizująca się wyłącznie w oszczędzaniu. Obecnie bank jest częścią BGŻ BNP Paribas, jednak zachował swoją nazwę. BGŻOptima nastawiony jest na pomnażanie oszczędności i ma to odbicie w ofercie - znajdziemy tu nieźle oprocentowany rachunek oszczędnościowe oraz lokaty terminowe, ale także fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunku?

  Oprocentowanie standardowe wynosi 0,7%.

  Konto warto założyć z kwartalną Lokatą Bezkarną ze stałym oprocentowaniem 3,5% (do 20 tys. zł). Unikalną cechą tego depozytu jest możliwość jego zerwania BEZ utraty odsetek.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  W przypadku tego konta sprawa jest prosta - prowadzenie konta i przelewy są bezpłatne. Dzięki temu masz dużą elastyczność w dysponowaniu swoimi środkami.

 • Gdzie założyć?

  Wniosek o konto wraz z lokatą 3,5% możesz złożyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.