Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Citi Handlowy

Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym 3% do 100 000 zł przez 6 miesięcy

Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym 3% do 100 000 zł przez 6 miesięcy
Źródło: strona promocji
Ocena:

Zalety:

 • dość wysoka kwota graniczna (100 000 zł)
 • długi okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania (6 miesięcy)

Wady:

 • konieczność posiadania 2 produktów Citibanku (Konto Citi Priority i karta kredytowa)
 • obowiązek zapewnienie wysokiego wpływu na konto osobiste (min. 8 tys. zł) lub utrzymywania wysokiego średniomiesięcznego salda (100 tys. zł)

Opinia eksperta

Plusem tej oferty są wysokie oprocentowanie oraz długi okres przez jaki mogą nim być objęte dość wysokie kwoty. Niestety dla skorzystania z tych atrakcyjnych warunków, konieczne jest spełnienie dość wyśrubowanych wymagań.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Citibank przyzwyczaił nas raczej do sytuacji, że jego produkty oszczędnościowe odbiegające na plus od standardowej oferty, dostępne są głównie dla osób ze znacznymi zasobami gotówki. Przede wszystkim dlatego, że dla korzystnego ulokowania pieniędzy na Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji, trzeba zapewnić znaczące wpływy na rachunek osobisty lub utrzymać wysokie średniomiesięczne saldo na wszystkich kontach w Citibanku.

Podobnie jest w ramach promocji „Citi Priority – Razem lepiej”, która trwa do 31 stycznia 2020 r. Dodatkowo, dla uzyskania oprocentowania 3% w skali roku przez 6 miesięcy dla kwot do 100 000 zł konieczne jest nie tylko korzystanie z Konta Citi Priority, ale i z karty kredytowej Citi Simplicity.

Pełna analiza Konta Oszczędnościowego w banku Citi Handlowy


Warunki prowadzenia Konta Oszczędnościowego

Poznawanie każdego produktu bankowego dobrze jest zacząć od zaznajomienia się z warunkami korzystania z niego.

Kto skorzysta z tej propozycji?

Promocyjne warunki oszczędzania mogą uzyskać pełnoletnie osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które po 1 stycznia 2018 r. nie posiadały w Citibanku (samodzielnie lub jako współposiadacz) konta osobistego Citi Priority, Citigold, Citigold Private Client lub rachunku oszczędnościowego.

Posiadacze CitiKonta skorzystają z tej oferty, o ile przekształcą je w rachunek typu Citi Priority.

Warunki uprawniające do bonusowego oprocentowania

Wymagania banku, wobec tych, którzy chcieliby cieszyć się z podwyższonego oprocentowania są dość wysokie.

 1. Na początek musisz zawnioskować, masz na to czas do 31 stycznia 2020 r., o Konto Citi Priority na stronie internetowej lub w placówce banku i zawrzeć umowę o ten rachunek.
  Posiadacze CitiKonta mają czas do wspomnianej daty na przekształcenie go w rachunek Citi Priority.
 2. Następnie, do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę o konto Citi Priority
  • przynajmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej Citibank Online lub do aplikacji mobilnej Citi Mobile;
  • otwórz Konto Oszczędnościowe.
 3. Przez 6 miesięcy następujących po tym, w którym otworzyłeś Konto Oszczędnościowe:
  • utrzymaj na rachunkach prowadzonych w Citibanku średniomiesięczne saldo środków w wysokości co najmniej 100 000 zł albo
  • zapewnij wpływ na Konto Citi Priority w łącznej kwocie minimum 8000 zł.
   W każdym miesiącu, w którym spełnisz te warunki, bank podwyższy oprocentowanie Twoich pieniędzy do 2% w skali roku.
 4. Oprocentowanie może być jeszcze wyższe i wynieść 3% w skali roku, o ile będziesz posiadaczem karty kredytowej Citi Simplicity i w miesiącu (lub w poprzednim), za który są naliczane odsetki na Koncie Oszczędnościowym, dokonasz jej spłaty.

Objaśnijmy na przykładzie zasadę spełniania warunków:
Konto Citi Priority założyłeś w październiku, a Konto Oszczędnościowe w listopadzie 2019 r. Warunek utrzymania średniomiesięcznego salda powyżej 100 000 zł lub zapewnienia wpływu w łącznej wysokości min. 8000 zł, musisz wypełnić przez 6 kolejnych miesięcy, licząc od grudnia 2019 r., czyli do maja 2020 r.
Za grudzień bank naliczy Ci odsetki na poziomie 2%. Jeśli w tym miesiącu  (lub w listopadzie) dokonałeś też terminowej spłaty karty kredytowej, to należne odsetki będą liczone wg skali 3% w skali roku.

Wysokość oprocentowania poza promocją

Po zakończeniu promocji oraz w miesiącach, w których nie spełnisz wymagań jej regulaminu, Twoje środki będą „pracowały” wg standardowych zasad wynikających z tabeli oprocentowania. Aktualnie jest to 0,1% lub 0,8% w skali roku. Wyższa stawka przysługuje tym, którzy na wszystkich rachunkach w Citibanku utrzymują w danym miesiącu średnie saldo w wysokości min. 30 tys. zł.

Standardowe oprocentowanie dotyczy też nadwyżki ponad 100 000 zł.

Twoje zyski w ramach promocji

Jesteśmy zdania, że do każdego najlepiej przemawiają konkretne liczby. Spójrzmy więc, ile możesz zyskać przy różnych kwotach, przy założeniu, że w każdym miesiącu spełnisz warunki promocji, zarówno te dotyczące salda lub wpływów oraz te związane z kartą kredytową.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym w Citibanku w promocji „Citi Priority – Razem lepiej”

Zysk na Koncie Oszczędnościowym po upływie 6 miesięcy

Środki na Koncie Oszczędnościowym

Zysk po 6 miesiącach

10 000 zł

122 zł

20 000 zł

244 zł

25 000

305 zł

50 000 zł

611 zł

75 000 zł

916 zł

100 000 zł

1221 zł

Wysokość zysku po uwzględnieniu "podatku Belki". Kwoty w tabeli zaokrąglone do pełnych złotych
Kliknij, aby powiększyć

Produkty Citibanku

Jak widzisz, udział w tej promocji wymaga korzystania aż z dwóch produktów Citibanku – konta osobistego Citi Priority oraz karty kredytowej Citi Simplicity. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Konto Citi Priority

Rachunek tego typu otwierany jest bezpłatnie, ale by później był on darmowy, musisz zapewnić odpowiednie wpływy lub utrzymać odpowiednie saldo środków w Citibanku. Dobra wiadomość jest taka, że spełnienie warunków promocji jest równoznaczne z zagwarantowaniem sobie braku opłat za konto.

Karta kredytowa Citi Simplicity

To prawdziwa „gwiazda” w ofercie Citibanku oraz wśród kart kredytowych. Nie dość, że wydawana jest bezwarunkowo za darmo, to jej posiadanie wiąże się z możliwością korzystania z wielu bonusów i przywilejów. O części z nich bank nie informuje nawet na swojej stronie internetowej, ale stosowne informacje przekazuje klientom w bezpośredniej korespondencji.

Atrakcyjne oprocentowanie, ale skomplikowane warunki

Konto Oszczędnościowe w Citibanku ma swoje plusy i minusy, trudno o jego jednoznaczną ocenę. Po stronie plusów z pewnością należy wymienić długi okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania (6 miesięcy) i dość wysoką kwotę (100 000 zł), jaka może nim być objęta. Na minus zaliczamy natomiast konieczność spełnienia wyśrubowanych warunków na rachunku osobistym Citi Priority i na dodatek obowiązek korzystania z karty kredytowej Citi Simplicity.

Jeśli masz wątpliwości czy będziesz w stanie wywiązać się z obowiązków nałożonych na uczestników akcji przez jej regulamin, lepiej pomyśl o ulokowaniu oszczędności w innym banku lub może nawet w kilku. W podjęciu decyzji pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Citi Priority - Razem lepiej"
 2. Tabela oprocentowania

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.