Konto Oszczędnościowe w Citibanku: 2,5% w skali roku dla posiadaczy konta Citi Priority

Obecnie trwa II edycja promocji "2,5% na 6 miesięcy z Kontem Oszczędnościowym dla klientów Citi Priority".

Konto Oszczędnościowe w Citibanku: 2,5% w skali roku dla posiadaczy konta Citi Priority Źródło obrazka: strona internetowa Citibanku

Citibank po raz kolejny oferuje posiadaczom rachunku Citi Priority konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5% w skali roku przez 6 miesięcy dla środków do 100 tys. zł. Pora, by dokładniej przyjrzeć się tej propozycji. Jak wygląda ona na tle oferty konkurencji? Jakie warunki należy spełnić, by z niej skorzystać?

Wystartowała kolejna edycja promocji „2,5% na 6 miesięcy z Kontem Oszczędnościowym dla klientów Citi Priority”. Co istotne, rozpoczęła się ona natychmiast po zakończeniu poprzedniej. Wniosek? Wiele wskazuje na to, że mamy tu do czynienia z propozycją, która będzie regularnie odnawiana.

Mimo to podkreślamy, że bieżąca edycja potrwa do 31 grudnia 2018 r. lub do wyczerpania puli 1000 rachunków oszczędnościowych z podwyższonym oprocentowaniem. Przypomnijmy, że stawką jest oprocentowanie 2,5% w skali roku dla środków do 100 tys. zł, obowiązujące przez pół roku.

Tylko dla nowych klientów, którzy spełnią określone warunki

Citibank kieruje propozycję do osób pełnoletnich, które są nowymi klientami banku. Co to oznacza? W praktyce z oferty wyłączeni są ci, którzy po 1 stycznia 2017 r. posiadali w Citibanku konto osobiste lub oszczędnościowe. To samo dotyczy również współposiadaczy oraz pełnomocników.

Aby zyskać podwyższone oprocentowanie, należy spełnić kilka dodatkowych warunków. Przede wszystkim, musisz do 31 grudnia 2018 r. (pamiętając o limicie uczestników) wypełnić formularz dostępny na . W tym samym terminie powinieneś podpisać umowę o konto Citi Priority, rzecz jasna wraz z Kontem Oszczędnościowym. W regulaminie zaznaczono, że wniosek możesz złożyć w oddziale lub podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku.

Na etapie zawarcia umowy konieczne będzie jeszcze wyrażenie zgód na przetwarzanie danych osobowych w celu informowania o usługach banku i jego partnerów oraz na przekazywanie przez bank informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną i telefoniczną.

Po otwarciu konta osobistego wymagana jest także dodatkowa aktywność. Aby przysługiwało Ci podwyższone oprocentowanie, powinieneś w każdym z kolejnych 6 miesięcy następujących po miesiącu podpisania umowy:

 • utrzymać średniomiesięczne saldo na Twoich rachunkach w Citibanku w wysokości min. 30 tys. zł albo zapewnić comiesięczne wpływy w wysokości min. 5 tys. zł. Zwróć uwagę, że jeśli wpłacisz na konto oszczędnościowe co najmniej 30 000 zł, to automatycznie spełnisz ten warunek. W przypadku niższych depozytów konieczne będzie zapewnianie regularnych wpływów na rachunek;
 • wykonać co miesiąc min. 3 transakcje bezgotówkowe kartą do konta Citi Priority lub nośnikiem zbliżeniowym w sklepach stacjonarnych lub przez Internet (transakcje zwrócone nie będą brane pod uwagę).

Skoro poznałeś już wszystkie warunki uzyskania promocyjnego oprocentowania, przyjrzyj się szczegółowym parametrom Konta Oszczędnościowego w Citibanku.

Konto Oszczędnościowe w Citibanku: oprocentowanie i opłaty

Oprocentowanie konta oraz podstawowe opłaty z nim związane wyglądają następująco:

 • 2,5% w skali roku dla środków do 100 tys. zł przez 6 kolejnych miesięcy, o ile spełnione są warunki promocji; 
 • 0,1%/0,8% w skali roku dla środków powyżej 100 tys. zł oraz dla wszystkich środków po upływie 6 miesięcy lub w przypadku niespełnienia warunków promocji (kwestię oprocentowania standardowego wyjaśniamy poniżej).
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (dla posiadaczy konta osobistego); 
 • 0 zł za pierwszy przelew lub wypłatę w miesiącu; 
 • 10 zł za drugi i kolejny przelew w miesiącu.

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Kilka informacji dodatkowych: oprocentowanie 2,5% w skali roku dla środków do 100 tys. zł będzie liczone od miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy o konto osobiste i konto oszczędnościowe. Dla przykładu, jeśli umowę podpisałeś w październiku, to pierwszym miesiącem, w którym może Ci zostać naliczone podwyższone oprocentowanie, będzie listopad.

Po spełnieniu warunków aktywności w danym miesiącu bank przyzna Ci 2,5% na Koncie Oszczędnościowym do 12. dnia kolejnego miesiąca. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli nie uda Ci się spełnić warunków w jednym miesiącu, to bez przeszkód możesz się ubiegać o podwyższone oprocentowanie w kolejnym miesiącu.

Dokładniejszego wyjaśnienia wymaga również kwestia oprocentowania standardowego, które będzie obowiązywać, jeśli nie spełnisz warunków promocji oraz po upływie 6 miesięcy. Konkretna stawka oprocentowania jest uzależniona od ilości zgromadzonych środków.

Generalnie obowiązuje bardzo niskie oprocentowanie 0,1% w skali roku, ale możesz je podwyższyć do (wciąż niskiego) 0,8% - wystarczy, że utrzymasz na swoich rachunkach w Citibanku saldo w danym miesiącu w wysokości min. 30 tys. zł. Oprocentowanie 0,8% będzie dotyczyło środków na poziomie 15 tys. zł oraz, dodatkowo, równowartości 50% „wartości zaangażowania klienta w produkty inwestycyjne i ubezpieczeniowe”.

Ile możesz zyskać na Koncie Oszczędnościowym w Citibanku?

Zatrzymajmy się na chwilę na tym, co w przypadku kont oszczędnościowych najważniejsze, czyli na zysku z odsetek. Poniższa tabela prezentuje zysk z podwyższonego oprocentowania dla poszczególnych kwot po pół roku oszczędzania w porównaniu z oprocentowaniem standardowym. Warto zaznaczyć, że podane kwoty odsetek uwzględniają już należny podatek od zysków kapitałowych.

Kwota na koncie oszczędnościowym

Oprocentowanie promocyjne

Oprocentowanie standardowe

5 000 zł

50,63 zł

2,03 zł

10 000 zł

101,25 zł

4,05 zł

25 000 zł

253,13 zł

10,13 zł

50 000 zł

506,25 zł

20,25 zł

75 000 zł

759,38 zł

30,38 zł

100 000 zł

1 012,50 zł

40,50 zł

Kilka słów o koncie Citi Priority

Konto Citi Priority polecane jest szczególnie osobom o dość wysokich dochodach. Wszystko z powodu opłaty za prowadzenie konta w wysokości aż 30 zł. Można jej na szczęście uniknąć; i to na dwa sposoby. Pierwszym jest zapewnienie miesięcznego wpływu w wysokości min. 5 tys. zł i jednoczesne posiadanie produktu kredytowego (np. bezpłatnej karty Citi Simplicity). Drugim – utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunkach Citibanku na poziomie przynajmniej 30 tys. zł.

Coś Ci mówią te warunki? Jeśli tak, to całkiem słusznie – zapewniając sobie podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym możesz jednocześnie pomóc sobie w uniknięciu opłaty za prowadzenie konta osobistego.

Z kontem Citi Piority otrzymujesz dostęp do interesujących usług, wliczając w to bezpłatną kartę debetową oraz darmowe wypłaty z bankomatów w całej Polsce. Dodatkowo możesz wziąć udział w programie poleceń, w którym za każde skuteczne polecenie rachunku możesz zgarnąć 100 zł. Maksymalnie można polecić 10 osób, co daje zysk na poziomie aż 1000 zł!

Czy to się opłaca?

Czy propozycja Konta Oszczędnościowego w Citibanku – biorąc pod uwagę oprocentowanie 2,5% przez 6 miesięcy – jest godna uwagi? Cóż, jest to sprawa dyskusyjna.

Pierwszą kwestią jest właśnie oprocentowanie. Należy uczciwie przyznać, że aktualnie na rynku znajdziemy oferty, które proponują wyższe stawki – od 2,7 do nawet 3,5%. Dotyczy to chociażby:

Po drugie, w oczy rzucają się dość restrykcyjne warunki stawiane nowym posiadaczom konta Citi Priority, którzy chcieliby skorzystać ze wspomnianego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym. Trudno oprzeć się wrażeniu, że wymogi dotyczące aktywnego korzystania z konta osobistego nijak się mają do oferowanej w zamian nagrody.

Jeśli jednak uważasz, że spełnienie wszystkich warunków nie stanowi dla Ciebie problemu, to śmiało ubiegaj się o podwyższone oprocentowanie. Być może także warunki korzystania z konta Citi Priority będą dla Ciebie kuszące. Jeśli nie, radzimy Ci rozejrzeć się za inną ofertą, w czym na pewno pomocny będzie nasz ranking kont oszczędnościowych.

Ocena: 2.5

 • oprocentowanie promocyjne 2,5% w skali roku
 • objęcie promocyjnym oprocentowaniem środków aż do 100 tys. zł
 • wymagające warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania
 • oferta tylko dla nowych klientów banku
 • niskie oprocentowanie standardowe


Sylwetka Citi Handlowy

Bank Handlowy powstał w 1870 r. jako prywatna instytucja i jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. W 2001 r. połączył się z Citibankiem i odtąd funkcjonuje na rynku pod nazwą Citi Handlowy. Bank w swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność i indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w Citi można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunku?

  Oprocentowanie promocyjne wynosi 2,5% i przysługuje przez 6 miesięcy dla kwot do 100 tys. zł. By je uzyskać, należy otworzyć konto Citi Priority wraz z rachunkiem oszczędnościowym oraz spełnić dodatkowe warunki dotyczące aktywnego korzystania z konta osobistego. Oprocentowanie standardowe jest niższe i wynosi 0,1% lub 0,8%.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Darmowa jest też pierwsza wypłata lub przelew w miesiącu, każdy kolejny kosztuje 10 zł.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.