Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Minimalizuj zagrożenie! Otwórz konto bankowe przez Internet (bez kuriera)

Minimalizuj zagrożenie! Otwórz konto bankowe przez Internet (bez kuriera)
Spis treści

Finanse są ważne, ale nie aż tak bardzo jak zdrowie Twoje i innych. Jeśli istnieje możliwość uniknięcia wizyty kuriera (o pójściu do oddziału banku nie wspominając), to lepiej z niej skorzystać.

Sprawdźmy, gdzie można otworzyć konto bankowe bez wychodzenia z domu, wyłącznie za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego.

Konto online bez kuriera? Możliwe tylko dwa scenariusze

Dostępnych metod zakładania kont w banku, które uwzględniają zarówno sposób składania wniosku, jak i miejsce i okoliczności podpisania umowy, jest naprawdę wiele. Mimo to jedynie w dwóch przypadkach jesteśmy w stanie uniknąć jakiegokolwiek kontaktu z innymi ludźmi (nawet jeśli miałby to być tylko i wyłączenie kurier). Mamy tu na myśli:

  1. złożenie wniosku przez Internet, a następnie zawarcie umowy poprzez przelew weryfikacyjny oraz
  2. przejście całej procedury związanej z otwieraniem rachunku osobistego za pośrednictwem wideorozmowy, ewentualnie metodą „na selfie”.

Internetowy wniosek + przelew weryfikacyjny

Pomijając nawet aktualną sytuację epidemiologiczną, taka metoda otwarcia konta należy do najwygodniejszych, a przede wszystkim – najszybszych. Wniosek składasz przez Internet, a swoją tożsamość weryfikujesz przelewem na symboliczną kwotę z Twojego konta w innym banku, w którym przeszedłeś pełną weryfikację (tzn. włącznie z wylegitymowaniem się dokumentem tożsamości). Takim sposobem dostęp do konta uzyskujesz najpóźniej następnego dnia roboczego, a w niektórych przypadkach niemal natychmiast.

Konto online bez kuriera dzięki zleceniu przelewu weryfikacyjnego możesz otworzyć w tych bankach:

Wideorozmowa i metoda „na selfie”

Jeśli chcemy uniknąć kontaktów „twarzą w twarz” z pracownikiem banku lub kurierem, pozostaje jeszcze rozmowa wideo, ewentualnie podobna do niej metoda „na selfie”.

W przypadku wideorozmowy weryfikacja polega na przedstawieniu któregoś z dokumentów tożsamości (dowód osobisty, paszport) przedstawicielowi banku, który stwierdzi prawdziwość danych oraz porówna zdjęcie twarzy z Twoim wyglądem. Z kolei metodę „na selfie” udostępniają w swojej aplikacji mobilnej Bank Pekao oraz BNP Paribas (GOmobile) – wystarczy zrobienie zdjęcia obu stron dowodu osobistego, a następnie twarzy (na wprost oraz obu profili).

Dość podobnie przebiega to w promocji konta dla Ciebie w Credit Agricole, gdzie proces można przejść w specjalnej aplikacji CA24 Otwórz konto oraz w Banku Millennium. W przypadku tego ostatniego nasze konto po otwarciu w aplikacji może zostać aktywowane nawet w 15 minut, ale by móc korzystać z pełni jego możliwości (np. samodzielnie ustalać limity transakcyjne), musimy w ciągu 90 dni udać się do oddziału i dodatkowo potwierdzić tożsamość.

Do grona banków, które umożliwiają otwarcie konta w procesie wideoweryfikacji w aplikacji mobilnej, dołączył też ING Bank Śląski. Wymagane jest posiadanie urządzenia z systemem Android od wersji 6.0 w górę lu iOS w wersji co najmniej 10.3.

Gdzie możesz założyć konto bankowe za pośrednictwem wideorozmowy / metodą „na selfie”? Oto lista takich instytucji:

Konto bankowe przez Internet (bez kuriera) - gdzie je znajdziesz?

Po przefiltrowaniu kont pod względem możliwości ich otwarcia na wymienione powyżej sposoby wachlarz ofert nieco się zawęża. Na szczęście nie jest aż tak źle, by nie było w czym wybierać.

Gdzie możesz założyć konto całkowicie przez Internet i bez najmniejszego ryzyka dla zdrowia? Zestawienie takich ofert prezentuje się następująco:

Konta osobiste zakładane przez Internet bez wizyty kuriera

Skorzystaj z promocji – wirus nie jest przeszkodą!

Zwróć uwagę, że otwierając konto bankowe bez wychodzenia z domu, w kilku przypadkach masz możliwość zgarnięcia premii za aktywność:

Uwaga! W przypadku promocji mBanku możliwe jest jedynie zawarcie umowy w placówce lub podczas wizyty kuriera / mobilnego doradcy. Kurier jest też jedyną opcją podpisania umowy w akcji Santander Bank Polska.

Szczególnie interesująca jest natomiast oferta Banku Pekao, gdzie skorzystanie z metody „na selfie” jest nie tyle możliwe, co wręcz wymagane do uzyskania premii:

Zdrowie przede wszystkim

Zazwyczaj, gdy w naszym serwisie poruszamy temat bezpieczeństwa, piszemy o bezpieczeństwie naszych pieniędzy. Aktualnie mamy jednak do czynienia z sytuacją szczególną, w której niektóre sposoby korzystania z bankowości mogą być ryzykowne. Dlatego, jeśli to możliwe, zarządzajmy naszymi produktami z poziomu bankowości elektronicznej i unikajmy wizyt w oddziale. Pamiętaj, że zdalnie możesz też załatwić wiele spraw urzędowych dzięki Profilowi Zaufanemu, który utworzysz m.in. właśnie w bankowości internetowej.

A co z otwieraniem kont? Rozwiązaniem może być konto bankowe przez Internet (bez kuriera). Na szczęście część banków umożliwia zdalne otwieranie rachunków, nawet bez konieczności podpisywania umowy w obecności pracownika firmy kurierskiej. Oferowane przez nie konta są godne uwagi, a niektóre pozwalają nawet na zgarnięcie premii w promocji.

Nie daj się wirusowi i postępuj odpowiedzialnie, także przy podejmowaniu decyzji finansowych!