Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Minimalizuj zagrożenie! Otwórz konto bankowe przez Internet (bez kuriera)

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Minimalizuj zagrożenie! Otwórz konto bankowe przez Internet (bez kuriera)

Finanse są ważne, ale nie aż tak bardzo jak zdrowie Twoje i innych. Jeśli istnieje możliwość uniknięcia wizyty kuriera (o pójściu do oddziału banku nie wspominając), to lepiej z niej skorzystać.

Sprawdźmy, gdzie można otworzyć konto bankowe bez wychodzenia z domu, wyłącznie za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego.

Konto online bez kuriera? Możliwe tylko dwa scenariusze

Dostępnych metod zakładania kont w banku, które uwzględniają zarówno sposób składania wniosku, jak i miejsce i okoliczności podpisania umowy, jest naprawdę wiele. Mimo to jedynie w dwóch przypadkach jesteśmy w stanie uniknąć jakiegokolwiek kontaktu z innymi ludźmi (nawet jeśli miałby to być tylko i wyłączenie kurier). Mamy tu na myśli:

  1. złożenie wniosku przez Internet, a następnie zawarcie umowy poprzez przelew weryfikacyjny oraz
  2. przejście całej procedury związanej z otwieraniem rachunku osobistego za pośrednictwem wideorozmowy, ewentualnie metodą „na selfie”.

Internetowy wniosek + przelew weryfikacyjny

Pomijając nawet aktualną sytuację epidemiologiczną, taka metoda otwarcia konta należy do najwygodniejszych, a przede wszystkim – najszybszych. Wniosek składasz przez Internet, a swoją tożsamość weryfikujesz przelewem na symboliczną kwotę z Twojego konta w innym banku, w którym przeszedłeś pełną weryfikację (tzn. włącznie z wylegitymowaniem się dokumentem tożsamości). Takim sposobem dostęp do konta uzyskujesz najpóźniej następnego dnia roboczego, a w niektórych przypadkach niemal natychmiast.

Konto online bez kuriera dzięki zleceniu przelewu weryfikacyjnego możesz otworzyć w tych bankach:

Wideorozmowa i metoda „na selfie”

Jeśli chcemy uniknąć kontaktów „twarzą w twarz” z pracownikiem banku lub kurierem, pozostaje jeszcze rozmowa wideo, ewentualnie podobna do niej metoda „na selfie”.

W przypadku wideorozmowy weryfikacja polega na przedstawieniu któregoś z dokumentów tożsamości (dowód osobisty, paszport) przedstawicielowi banku, który stwierdzi prawdziwość danych oraz porówna zdjęcie twarzy z Twoim wyglądem. Z kolei metodę „na selfie” udostępniają w swojej aplikacji mobilnej Bank Pekao oraz BNP Paribas (GOmobile) – wystarczy zrobienie zdjęcia obu stron dowodu osobistego, a następnie twarzy (na wprost oraz obu profili).

Dość podobnie przebiega to w promocji konta dla Ciebie w Credit Agricole, gdzie proces można przejść w specjalnej aplikacji CA24 Otwórz konto oraz w Banku Millennium. W przypadku tego ostatniego nasze konto po otwarciu w aplikacji może zostać aktywowane nawet w 15 minut, ale by móc korzystać z pełni jego możliwości (np. samodzielnie ustalać limity transakcyjne), musimy w ciągu 90 dni udać się do oddziału i dodatkowo potwierdzić tożsamość.

Do grona banków, które umożliwiają otwarcie konta w procesie wideoweryfikacji w aplikacji mobilnej, dołączył też ING Bank Śląski. Wymagane jest posiadanie urządzenia z systemem Android od wersji 6.0 w górę lu iOS w wersji co najmniej 10.3.

Gdzie możesz założyć konto bankowe za pośrednictwem wideorozmowy / metodą „na selfie”? Oto lista takich instytucji:

Konto bankowe przez Internet (bez kuriera) - gdzie je znajdziesz?

Po przefiltrowaniu kont pod względem możliwości ich otwarcia na wymienione powyżej sposoby wachlarz ofert nieco się zawęża. Na szczęście nie jest aż tak źle, by nie było w czym wybierać.

Gdzie możesz założyć konto całkowicie przez Internet i bez najmniejszego ryzyka dla zdrowia? Zestawienie takich ofert prezentuje się następująco:

Konta osobiste zakładane przez Internet bez wizyty kuriera

Skorzystaj z promocji – wirus nie jest przeszkodą!

Zwróć uwagę, że otwierając konto bankowe bez wychodzenia z domu, w kilku przypadkach masz możliwość zgarnięcia premii za aktywność:

Uwaga! W przypadku promocji mBanku możliwe jest jedynie zawarcie umowy w placówce lub podczas wizyty kuriera. Z kolei w promocji BNP Paribas wciąż musimy się liczyć z wizytą kuriera, który potwierdzi naszą tożsamość i dostarczy kartę. Kurier jest też jedyną opcją podpisania umowy w akcji Santander Bank Polska.

Szczególnie interesująca jest natomiast oferta Banku Pekao, gdzie skorzystanie z metody „na selfie” jest nie tyle możliwe, co wręcz wymagane do uzyskania premii:

Zdrowie przede wszystkim

Zazwyczaj, gdy w naszym serwisie poruszamy temat bezpieczeństwa, piszemy o bezpieczeństwie naszych pieniędzy. Aktualnie mamy jednak do czynienia z sytuacją szczególną, w której niektóre sposoby korzystania z bankowości mogą być ryzykowne. Dlatego, jeśli to możliwe, zarządzajmy naszymi produktami z poziomu bankowości elektronicznej i unikajmy wizyt w oddziale. Pamiętaj, że zdalnie możesz też załatwić wiele spraw urzędowych dzięki Profilowi Zaufanemu, który utworzysz m.in. właśnie w bankowości internetowej.

A co z otwieraniem kont? Rozwiązaniem może być konto bankowe przez Internet (bez kuriera). Na szczęście część banków umożliwia zdalne otwieranie rachunków, nawet bez konieczności podpisywania umowy w obecności pracownika firmy kurierskiej. Oferowane przez nie konta są godne uwagi, a niektóre pozwalają nawet na zgarnięcie premii w promocji.

Nie daj się wirusowi i postępuj odpowiedzialnie, także przy podejmowaniu decyzji finansowych!