Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Bank przyjazny Ukraińcom: rekomendowane konta i wymagane dokumenty

Cykl: Cudzoziemiec w polskim banku

Bank przyjazny Ukraińcom: rekomendowane konta i wymagane dokumenty
Spis treści

Szacunki dotyczące liczby Ukraińców pracujących lub uczących się w Polsce są bardzo różne – od kilkuset tysięcy do niemal dwóch milionów. Jaka nie byłaby to liczba, to i tak jest to bardzo znaczna grupa potencjalnych klientów. Przygotowaliśmy więc cykl tekstów pokazujących otwartość banków na współpracę z Wami – Szanowni Ukraińcy.

Przygotowaliśmy więc cykl artykułów "Bank przyjazny Ukraińcom". Sprawdziliśmy, w których bankach obywatele Ukrainy mogą porozumieć się po ukraińsku z doradcą w oddziale lub konsultantem infolinii, gdzie otrzymacie wzory dokumentów w języku ukraińskim. Przeanalizowaliśmy także, jakie możliwości przekazywania pieniędzy na Ukrainę oferują banki oraz jakie opłaty pobierają za wypłaty tam pieniędzy z bankomatów wydanymi przez siebie kartami.

Poniżej znajdziecie zestaw informacji dotyczący kont osobistych proponowanych przez banki na stronach internetowych przygotowanych w języku ukraińskim. Zwracamy też Waszą uwagę na dokumenty wymagane przez te instytucje przy otwieraniu rachunku oraz atrakcyjne „dodatki”. Pakiety ubezpieczeniowe czy specjalne ceny połączeń na Ukrainę, to rzeczy warte rozważenia, jeśli zakres i warunki prowadzenia konta osobistego spełniają Wasze oczekiwania.

Rachunki osobiste proponowane Ukraińcom przez banki

Naszym zdaniem w czasach mediów elektronicznych podstawowym kanałem dotarcia do potencjalnych klientów jest Internet. Dlatego w zestawieniu uwzględniliśmy tylko te banki, które mają ukraińskojęzyczną wersję swojej strony internetowej. Podane w tabeli linki prowadzą do szczegółowych analiz rachunków w naszym serwisie.

W innych przypadkach pod tabelą znajduje się krótka charakterystyka rekomendowanego przez bank rachunku.

Bank

Proponowane konto

Dodatki

Sposób otwarcia

Wymagane dokumenty

Alior Bank

Konto internetowe

Oddział banku

Paszport oraz karta pobytu lub wiza

Bank Pocztowy

Konto w Porządku1)

Oddział banku

Paszport

BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie

Pakiet startowy w sieci Heyah z promocyjnymi cenami połączeń na Ukrainę.

Oddział banku

Paszport

Getin Bank

Konto Proste Zasady

Pakiet niezawodny (pomoc medyczna, assistance domowy) – wymagane miejsce zamieszkania w Polsce i numer PESEL, Pakiet Ochrona Karty

Oddział banku

Paszport lub karta pobytu oraz Indywidualny Numer Podatkowy

PKO BP

Konto dla Młodych (18-26 lat)

Konto za Zero

Konto bez Granic2)

Rabaty w wybranych sklepach w ramach Programu Przywilejów

Oddział banku

Paszport lub inny dokument identyfikacyjny

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

1% zwrotu za rachunki za prąd, gaz, telefon, telewizję

Oddział Banku

Paszport oraz zaświadczenie o zatrudnieniu wydane przez pracodawcę lub karta pobytu/dokument potwierdzający prawo stałego pobytu

1) Konto w Porządku

Oferujący Konto w Porządku Bank Pocztowy związany jest z Pocztą Polską. Dlatego we wszystkich placówkach pocztowych wpłacisz i wypłacisz pieniądze z tego rachunku za darmo. Konto prowadzone jest bez opłat, jeśli podpiszesz także umowę o kartę debetową. Ta kosztuje 6,99 zł/miesiąc, ale możesz uniknąć opłaty, jeśli w danym miesiącu wykonasz kartą transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

Karta płatnicza do konta wydawana jest za darmo. Wypłaty z bankomatów sieci Planet Cash są darmowe. Skorzystanie z innego bankomatu wiąże się każdorazowo z opłatą 1 zł. Alternatywą jest skorzystanie z pakietu bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, który kosztuje 6,50 zł/miesiąc.

2) Konto bez Granic

Miesięczna opłata za obsługę rachunku wynosi 17,90 zł. W zamian bank oferuje darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, brak opłat za kartę płatniczą Visa, darmowe korzystanie z usługi cashback w punktach oznakowanych Visa cashback oraz serwis informacyjny w formie sms. Karta płatnicza ma funkcję multiwalutową i może być połączona z rachunkiem walutowym (PKO BP prowadzi bezpłatnie rachunki walutowe w 10 walutach, m.in. w dolarach amerykańskich, euro).

„Ukryte” informacje

Na stronach internetowych innych banków trudno znaleźć informacje o wymaganiach stawianych cudzoziemcom, którzy chcieliby w nich otworzyć konta. Informacje te są „ukryte” w regulaminach dotyczących poszczególnych produktów lub w wewnętrznych przepisach danej instytucji.

Jeśli znaleźliście konto, które Was interesuje, to najlepiej skontaktować się z oferującym je bankiem, porozmawiać z konsultantem infolinii lub internetowego czatu, albo po prostu z doradcą w oddziale.

W tekście Jak banki przygotowały się na obsługę Ukraińców” zamieściliśmy informacje, które banki oferują obsługę w języku ukraińskim w swoich oddziałach i na infoliniach. Z kolei w tekście „Jak przekazać pieniądze na Ukrainę” zawarliśmy informacje o proponowanych przez banki sposobach transferu środków za granicę. Napisaliśmy też, ile zapłacicie za wypłaty z bankomatów na Ukrainie posługując się kartami debetowymi wydanymi przez polskie banki.