Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

3% na rachunku Nest Skarbonka i ulepszone Konto Samodzielne w Nest Banku pozwalające dziecku pobrać pieniądze z konta rodzica!

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

3% na rachunku Nest Skarbonka i ulepszone Konto Samodzielne w Nest Banku pozwalające dziecku pobrać pieniądze z konta rodzica!

Nest Bank wprowadził właśnie do swojej oferty konto Nest Skarbonka umożliwiające oszczędzanie na konkretny cel. Wzbogacił też w nowe funkcjonalności Nest Konto Samodzielne przeznaczone dla młodzieży. Dzięki jednej z nich nastolatek może… przelać sobie pieniądze z konta rodzica! Niewielkie, ale przydatne zmiany, pojawiły się również w ofercie dla przedsiębiorców.

Nest Bank konsekwentnie buduje swój wizerunek jako instytucji przyjaznej rodzinie, ułatwiającej codzienne bankowanie każdemu jej członkowi. Oferta dla tej grupy odbiorców skoncentrowana jest w module Moja Rodzina znajdującym się w menu głównym aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej.

Finanse dzieci w jednym miejscu

Nest Konto Samodzielne funkcjonuje w Nest Banku od dawna i przeznaczone jest dla młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Właśnie została przygotowana jego nowa oferta z dodatkowymi możliwościami bankowości elektronicznej. Rodzic, po zalogowaniu się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, może w kilka minut otworzyć konto, którego posiadaczem będzie jego syn lub córka. Korzystając z zakładki „Moja Rodzina” zyskuje dostęp do informacji o rachunku dziecka, może na bieżąco śledzić stan konta nastolatka, jego wpływy i wydatki, w tym transakcje kartą płatniczą.

Nowa wersja bankowości elektronicznej pozwala też rodzicowi na ustawienie powiadomień sms, e-mail lub push o zmianach na rachunku dziecka. Z poziomu aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej możliwe jest także definiowanie limitów przelewów oraz płatności kartą debetową dziecka i, oczywiście, zasilanie rachunku dziecka, jego celu oszczędnościowego czy ustawienie cyklicznego przekazywania kieszonkowego.

Koło ratunkowe dla nastolatka

Zupełną nowością jest unikalna opcja „Koła ratunkowego” dla nastolatka. To usługa na wypadek „sytuacji krytycznej”, gdy dziecko nie może skontaktować się z rodzicem, a pilnie potrzebuje pieniędzy. Wówczas syn czy córka mogą zasilić swój rachunek środkami z konta rodzica, oczywiście w ramach wcześniej ustalonego limitu. Możliwe też jest określenie liczby „Kół ratunkowych”, z których pociecha może skorzystać w miesiącu.

Po każdorazowym wykorzystaniu tej możliwości przez dziecko, rodzic otrzyma stosowne powiadomienie.

3% na rachunku Nest Skarbonka

Nowością jest także konto oszczędnościowe Nest Skarbonka. Mogą z niego skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i nastolatkowie posiadający Nest Konto Samodzielne. Przez pół roku od chwili otwarcia, kwoty do 5000 zł oprocentowane są 3% w skali roku. W przypadku wyższych sum i po okresie promocji, pieniądze będą pracowały mniej efektywnie. Standardowe oprocentowanie wynosi WIBOR 3M – 0,50% (w lipcu 2019 r. jest to więc ok. 1,2% w skali roku). Konto Nest Skarbonka otwierane i prowadzone jest za darmo. Pierwsza wypłata z rachunku jest bezpłatna, każda kolejna kosztuje 5 zł.

Konto Nest Skarbonka można otworzyć w dowolnym momencie, w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej. Wystarczy wybrać opcję „utwórz nowy cel oszczędnościowy”. Potem należy określić na co gromadzimy pieniądze, np. na wakacje, nowy samochód, na „czarną godzinę”.

Planowanie oszczędzania ułatwia specjalny kalkulator. Z jednej strony pomaga określić miesięczną kwotę, jaką należy przelewać na Konto Nest Skarbonka, aby osiągnąć cel w założonym czasie, a z drugiej podpowiada, ile zaoszczędzimy, odkładając co miesiąc wybraną przez siebie kwotę w określonym okresie.

Co ważne, można ustawić automatyczne pobieranie środków z konta osobistego we wskazanym dniu, np. po otrzymaniu pensji czy kieszonkowego, by nie zapomnieć o oszczędzaniu.

Wybierz priorytet

Posiadacz Nest Skarbonki może na bieżąco śledzić postępy na drodze do osiągnięcia określonej kwoty, korzystając z powiadomień w postaci wiadomości push, sms e-mail. Zważywszy na fakt, że system pozwala na zdefiniowanie aż 20 celów (!) bank udostępnił opcję nadawania im priorytetów. W przypadku braku środków na zasilenie wszystkich subkont, pieniądze wpłyną na te z najwyższym priorytetem.

Może się zdarzyć, że oszczędzanie nie będzie przebiegało zgodnie z planem. Wówczas pomocna będzie specjalna formatka uzupełnienia brakujących środków, z obliczoną już kwotą niedoboru.

W dowolnym momencie można utworzyć nowy cel, edytować parametry istniejącego lub wycofać zgromadzone środki likwidując go.

Przydatne nowinki dla przedsiębiorców

Oprócz nowości dla klientów indywidualnych, Nest Bank udostępnił także nowe funkcjonalności dla firm, ułatwiające zarządzanie finansami oraz wykonywanie codziennych płatności. Należą do nich obsługa paczek przelewów czy możliwość zarządzania uprawnieniami użytkowników firmy z poziomu klienta.

A może by tak założyć Nest Konto…

Podobają się nam nowe funkcjonalności w Nest Koncie Samodzielnym. Ten bezpłatny rachunek z wieloma interesującymi opcjami zyskał kolejne, unikalne możliwości. Jeśli podzielasz nasze zdanie i chętnie byś go założył swojemu dziecku, najpierw musisz stać się posiadaczem Nest Konta. To bezwarunkowo bezpłatny rachunek z przydatnymi funkcjami w aplikacji mobilnej i ciekawą ofertą oszczędnościową. Mamy na myśli nie tylko opisane wyżej konto Nest Skarbonka, ale i inne propozycje banku dla oszczędzających.

Nest Konto co pewien czas objęte jest promocją, w której można zdobyć atrakcyjną premię pieniężną. Śledź więc nasz portal i nie przegap kolejnej okazji na bonus.

Wniosek o rachunek możesz założyć przechodząc na tę stronę banku. Umowę możesz podpisać m.in. przelewem, kurierem lub przy okazji wideorozmowy z konsultantem Nest Banku.

Komentarze