Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

12 miesięcy darmowego pakietu medycznego Medicover za Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

12 miesięcy darmowego pakietu medycznego Medicover za Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas
Źródło: strona promocji

Trzeba przyznać, że marketingowcy BNP Paribas wykazują się ostatnio dużą kreatywnością w zakresie akcji promocyjnych. Tym razem zaskoczyła nas promocja „Konto na zdrowie” (formalnie organizowana przez dobrze znaną spółkę Ad Astra), z której można skorzystać najpóźniej 31 października 2019 r.

Uważasz, że to mało czasu? Weź pod uwagę, że dodatkowo obowiązuje limit 1200 rejestracji w promocji. Gdy zostanie on wyczerpany, akcja zakończy się jeszcze szybciej…

Kto może skorzystać?

Od uczestników organizator wymaga pełnoletniości, pełnej zdolności do czynności prawnych oraz posiadania polskiego dowodu osobistego.

Regulamin wprowadza też 9-miesięczy okres karencji, co oznacza, że nie weźmiesz udziału w promocji, jeśli w okresie 9 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku w ramach akcji posiadałeś (samodzielnie lub wspólnie) konto osobiste w BNP Paribas.

Uwaga: to wykluczenie dotyczy również korzystających z kont dawnego Raiffeisen Polbanku, którzy w listopadzie 2018 r. formalnie stali się klientami BNP Paribas.

Cenna nagroda

Nagrodą za regularną aktywność na nowo otwartym koncie jest możliwość darmowego korzystania z miesięcznego pakietu medycznego Medicover o wartości 99 zł. Biorąc pod uwagę, że o pakiet można się ubiegać przez kolejnych 12 miesięcy, łączna wartość nagrody może wynieść aż 1188 zł!

W zakres pakietu medycznego wchodzą m.in. konsultacje z lekarzami 10 różnych specjalizacji (w tym np. dermatologii, laryngologii czy onkologii), badania laboratoryjne oraz jeden przegląd stomatologiczny w ciągu roku.

Nagradzana regularna aktywność

Ok, wiesz już prawie wszystko poza najważniejszym – warunkami uzyskania premii. Oto one:

Krok 1
Krok 1

Do 31 października 2019 r. (pamiętając o limitowanej liczbie rejestracji!) zarejestruj się na specjalnej stronie promocji. W formularzu wymagane są szczegółowe dane osobowe i teleadresowe, a także udzielenie wszystkich zgód (na przetwarzanie danych i wymianę informacji między bankiem a organizatorem) i akceptacja regulaminu.

Krok 2
Krok 2

W tym samym terminie złóż wniosek o Konto Otwarte na Ciebie wraz z wybraną kartą i dostępem do bankowości elektronicznej. Koniecznie skorzystaj w tym celu z linka, który wyświetli się po wypełnieniu formularza.

Krok 3
Krok 3

Do 7 listopada 2019 r. podpisz z bankiem umowę za pomocą unikalnego kodu SMS w systemie Autenti (przygotuj dowód osobisty). Następnie oczekuj na kuriera, który potwierdzi Twoją tożsamość i wyda Ci kartę.

Krok 4
Krok 4

W listopadzie 2019 r. wykonaj jedną lub kilka transakcji bezgotówkowych kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych na łączną kwotę min. 500 zł.

Za spełnienie tego warunku otrzymasz pierwszy miesiąc darmowego pakietu medycznego, który będzie ważny w styczniu 2020 r.

Nagroda
Nagroda

Do 23 grudnia 2019 r. zostaniesz poinformowany w wiadomości e-mail o przyznaniu miesięcznego pakietu na styczeń 2020 r.

Krok 5
Krok 5

W każdym z miesięcy w okresie od grudnia 2019 r. do października 2020 r.:

  • spełnij ten sam warunek dotyczący transakcji co w listopadzie oraz
  • zapewnij wpływy na konto w łącznej wysokości min. 1200 zł.

Dzięki temu Twój pakiet będzie ważny także we wszystkich kolejnych miesiącach 2020 r.

Nagroda
Nagroda

O przyznaniu kolejnych miesięcznych pakietów medycznych będziesz informowany do 20. dnia miesiąca (lub w najbliższym dniu roboczym) następującego po miesiącu spełnienia warunków aktywności.

Wartość nagród jest w całości zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Pamiętaj, że we wniosku o konto muszą się znaleźć dokładnie te same dane, które podałeś w formularzu rejestracyjnym.

Dobra wiadomość: jeśli w którymś z miesięcy nie uda Ci się spełnić warunków, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś ubiegał się o pakiet w kolejnych miesiącach. Wyjątkiem jest listopad 2019 r. – w tym miesiącu po prostu musisz wykonać transakcje kartą, by mieć szansę na darmową opiekę medyczną również w kolejnych miesiącach.

Pakiety są przyznawane według następującego porządku: spełniasz warunki aktywności, w następnym miesiącu organizator informuje Cię o przyznaniu pakietu, który będzie aktywny w kolejnym miesiącu. Na przykładzie wygląda to tak, że za spełnienie warunków, powiedzmy, w marcu 2020 r. otrzymujesz darmową opiekę medyczną w maju 2020 r.

Trochę to skomplikowane, ale w najbardziej optymistycznym scenariuszu wszystko staje się prostsze – jeśli spełnisz warunki w każdym miesiącu w okresie listopad 2019 r. – październik 2020 r., to z pakietu będziesz mógł korzystać przez cały rok 2020.

Transakcje bezgotówkowe kartą, czyli…?

Jak wspomnieliśmy, transakcje kartą w ramach promocji możesz wykonać w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Zostaną również uznane płatności Google Pay i Apple Pay, oczywiście pod warunkiem, że przypiszesz do tych portfeli kartę do Konta Otwartego na Ciebie.

Wykluczone są za to płatności Blik, operacje dokonane z wykorzystaniem innych zewnętrznych systemów płatności (takich jak np. Dotpay czy PayU) oraz transakcje o kodach MCC wymienionych w załączniku do regulaminu (chodzi m.in. płatności związane z hazardem i przekazy pieniężne).

O co chodzi z tym wpływem?

Wpływy, których suma musi wynieść w danym miesiącu min. 1200 zł, to tak naprawdę wszystkie środki, które zasilą Twoje konto, z wyjątkiem przelewów z innych Twoich rachunków w BNP Paribas (w tym z rachunków kredytowych) lub BGŻOptima oraz wpłat gotówkowych.

W praktyce wystarczy, że raz w miesiącu przelejesz na swoje konto w BNP Paribas środki z rachunku w innym banku. Część z nich możesz natychmiast odesłać z powrotem, ale pamiętaj, że potrzebne Ci będzie co najmniej 500 zł na wykonanie transakcji kartą.

Konto Otwarte na Ciebie z kartą do wyboru

Konto Otwarte na Ciebie to podstawowy rachunek osobisty z oferty BNP Paribas. Jego prowadzenie jest zawsze darmowe. Możesz dokonać wyboru jednej z trzech kart debetowych, z których każda daje nieco inne możliwości i dotyczą ich inne opłaty:

Zachęcamy do zapoznania się z analizą Konta Otwartego na Ciebie. Znajdziesz w niej szczegółowe informacje o każdej z kart oraz o alternatywnych promocjach związanych z rachunkiem, min. z 350 zł premii (trwa tylko do 15 października 2019 r.!) i 300 zł premii.

400 zł do Biedronki z kartą kredytową

Dodatkowo warto rozważyć skorzystanie z innego produktu od BNP Paribas, a mianowicie karty kredytowej Mastercard. W aktualnej promocji za jej wyrobienie można zgarnąć aż 400 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka, a do tego 5000 punktów w programie mamBonus.

BNP Paribas nie zwalnia tempa

Najnowszą promocję Konta Otwartego na Ciebie należy uznać za specyficzną, a przy tym całkiem atrakcyjną. Wystarczy w gruncie rzeczy standardowa aktywność na rachunku (wpływy min. 1200 zł i transakcje kartą na min. 500 zł), by zapewnić sobie całoroczną opiekę medyczną, za którą normalnie musielibyśmy zapłacić grubo ponad 1000 zł.

Ważna jest tu jednak regularność. Warunki trzeba spełniać przez okrągły rok, ale wartość premii w zupełności wynagradza ten wysiłek. Liczby nie kłamią: zwykle, by otrzymać premię w granicach 200 zł w innych bankach, należy spełniać warunki przez 3-4 miesiące, co daje mniej więcej od 50 do 70 zł premii za każdy miesiąc. W przypadku tej promocji za miesiąc aktywności bank nagradza pakietem o wartości aż 99 zł!

W kwestii zdrowia nie warto oszczędzać, ale w tej promocji zaoszczędzisz niemal 1200 zł bez żadnego uszczerbku. Skorzystanie z oferty BNP Paribas może skutecznie uchronić Cię od wątpliwej przyjemności poznawania „uroków” publicznej służby zdrowia. Oczywiście życzymy Ci, byś nie był zmuszony do umawiania się na wizytę u lekarza (nawet w ramach prywatnej opieki), ale warto przecież wykonać choćby rutynowe badania czy przegląd stomatologiczny ;)

Pospiesz się, liczba zarejestrowanych uczestników, którzy będą mogli ubiegać się o pakiet, jest ograniczona!

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Konto na zdrowie"

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.