Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Ta promocja zakończyła się 4 lutego 2019 r. Obecnie możesz przystąpić do nowej akcji i zyskać nawet 200 zł premii.

HIT! Konto Optymalne na karnawał z premią gotówkową 200 zł od BGŻ BNP Paribas

HIT! Konto Optymalne na karnawał z premią gotówkową 200 zł od BGŻ BNP Paribas
Źródło: strona promocji

To już czwarta promocja Konta Optymalnego z oferty BGŻ BNP Paribas w tym roku. Ich organizatorowi – firmie Ad Astra sp. z o.o. – należą się chyba słowa uznania za kreatywność i zapał do uruchamiania kolejnych akcji. Obecna potrwa do 14 lutego 2019 r., chyba że wcześniej wyczerpie się pula 1 500 promocyjnych wniosków. Uwzględniając wysokość nagrody i łatwość jej zdobycia, jest bardzo prawdopodobne, że promocja zakończy się w ciągu kilku dni.

Założenie Konta Optymalnego w promocji „Konto na karnawał” może Ci przynieść 200 zł w gotówce, jeśli wykażesz się aktywnością w korzystaniu z niego do końca I półrocza 2019 r. Taką szansę otrzymują wszyscy nowi klienci banku.

Definicja „nowego” klienta

Uczestnikiem tej akcji specjalnej może być osoba pełnoletnia posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.

W promocji nie może wziąć udziału ten, kto jest już stroną umowy ramowej z BGŻ BNP Paribas. Wykluczenie dotyczy też osób, które w ostatnich 24 miesiącach przed złożeniem wniosku o otwarcie Konta Optymalnego w ramach opisywanej oferty były posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego w BGŻ BNP Paribas.

Obostrzenie to dotyczy także klientów, którzy mieli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Raiffeisen Polbanku, który to podmiot stał się niedawno częścią banku BGŻ BNP Paribas.

Jak zarejestrować się w promocji?

Skoro ustaliliśmy, kto może starać się o premię, to czas opisać, co musisz zrobić, by ją zdobyć. Na szczęście w tej promocji warunki są naprawdę łatwe do spełnienia. Oto one:

  1. Do 14 lutego 2019 r. (lub do momentu wyczerpania się puli nagród) zarejestruj się na specjalnej stronie promocji, wypełniając znajdujący się tam formularz.

    Pamiętaj, by zaznaczyć wymagane oświadczenia. Dotyczą one akceptacji regulaminu promocji oraz wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach i zakresie niezbędnym do jej przeprowadzenia. Jedna ze zgód dotyczy udostępnienia przez BGŻ BNP Paribas organizatorowi akcji informacji o wywiązaniu się przez Ciebie z warunków promocji. Pozwoli to na wypłacenie Ci nagrody.
  2. W kolejnym kroku skorzystaj z linka promocyjnego otrzymanego na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym i złóż wniosek o otwarcie Konta Optymalnego wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej. Zwróć uwagę, by dane we wniosku były identyczne z tymi wpisanymi w formularzu rejestracyjnym.
  3. Do 28 lutego 2019 r. podpisz za pośrednictwem kuriera umowę ramową w zakresie wymienionych wyżej produktów.

200 zł premii w gotówce

Najwyższa pora przedstawić obowiązki, z których musisz się wywiązać, by zdobyć nagrodę. W zasadzie to są 2 bonusy, każdy w postaci 100 zł przelanych na Twoje nowo otwarte Konto Optymalne. Warunkiem ich przekazania jest fakt, że w dniu wypłaty każdej z premii Twoje Konto Optymalne i związane z nim produkty będą nadal aktywne.

100 zł po raz pierwszy

Do uzyskania pierwszej nagrody (100 zł) musisz wykonać następujące działania:

  • aktywować do 31 marca 2019 r. aplikację mobilną GOmobile (dla telefonów z systemem Android wymagana jest wersja od 5.0 wzwyż, a dla urządzeń z iOS – od 10 w górę);
  • w marcu i kwietniu zapewnić wpływy na Konto Optymalne w łącznej wysokości w każdym miesiącu min. 1 000 zł.

100 zł po raz drugi

Podstawą starań o drugie 100 zł jest wywiązanie się z obowiązków związanych z pierwszą nagrodą. Warunki do uzyskania drugiej premii są nieco bardziej wymagające w stosunku do tych, które uprawniają do uzyskania pierwszego bonusu. Musisz:

  • w maju i czerwcu zapewnić wpływy na konto w łącznej wysokości w każdym miesiącu minimum 1 000 zł (a więc to powtórka z pierwszego etapu);
  • w maju i czerwcu wykonać po 5 przelewów z Konta Optymalnego za pomocą bankowości elektronicznej. Nie ma znaczenia, czy zrobisz to w Internecie, czy w aplikacji mobilnej.

Wypłaty bonusów

Przejdźmy do najprzyjemniejszego etapu każdej akcji specjalnej – terminu i zasad wypłaty premii.

Wiadomość o przyznaniu pierwszej otrzymasz najpóźniej do 19 maja 2019 r. Informacja o tym, że zasłużyłeś na drugą premię, powinna dotrzeć do Ciebie do 19 lipca 2019 r.

Natomiast pieniądze będą przelane na Twoje Konto Optymalne do końca miesiąca, w którym otrzymasz wiadomość o nagrodzie.

Bardzo ważne, byś poinformował organizatora akcji o numerze rachunku, na jaki ma przekazać Twoją nagrodę. Jak to zrobić? Otóż, wraz z informacją o zdobyciu pierwszej nagrody otrzymasz na podany podczas rejestracji adres e-mail wiadomość z linkiem oraz unikalnym kodem, które posłużą Ci do zalogowania się na specjalnej stronie. Tam znajdziesz miejsce na wpisanie swoich danych osobowych oraz numeru Konta Optymalnego, które założyłeś w ramach opisywanej akcji. Na przekazanie tej informacji masz czas do 25 maja 2019 r. Gdybyś tego nie zrobił, nagroda zostanie na rachunku organizatora promocji.

Kończąc temat bonusów, zaznaczmy, że premie są zwolnione z podatku dochodowego, nie musisz się z nich rozliczać przed urzędem skarbowym.

Ważne szczegóły

Do wyjaśnienia pozostały nam dwa szczegóły. Bez poniższych informacji możesz popełnić błąd, który pozbawi Cię prawa do nagrody.

Wpływ na konto

Po pierwsze, co bank rozumie pod pojęciem „wpływy”, których zapewnienie jest niezbędne do otrzymania każdej z premii? W myśl regulaminu jest to każdy wpływ na rachunek otwarty w promocji, o ile nie pochodzi z rachunku własnego uczestnika promocji w BGŻ BNP Paribas (nie możesz być też jego współposiadaczem) lub rachunku w BGŻOptima. Niedozwolone są też wpłaty gotówkowe.

Co warte podkreślenia, wpływ w wysokości min. 1 000 zł w każdym z miesięcy objętych promocją nie musi być jednorazowy. Może to być suma przelewów spełniających opisane przez nas warunki.

Jak najprościej spełnić warunek wpływu? Wystarczy przelewać wymaganą w promocji kwotę ze swojego konta w innym banku.

Przelew

Kolejna kwestia do rozstrzygnięcia to zdefiniowanie „przelewu”. Zgodnie z regulaminem, możesz go wykonać w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Nie są jednak dozwolone operacje PayU, Dotpay, Przelewy 24, Blik i im podobne.

Jak łatwo spełnić ten warunek? Można, przykładowo, wykonać przelewy z Konta Optymalnego na swój rachunek w innym banku.

Darmowe Konto Optymalne

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas to tani i prosty w obsłudze rachunek osobisty, w którym każdy znajdzie odpowiednie dla siebie funkcjonalności. Jego prowadzenie i obsługa karty debetowej są bezpłatne, bez prowizji wypłacisz też środki z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash. Inne zalety Konta Optymalnego to szeroki wachlarz nowoczesnych metod płatności oraz program rabatowy mamBonus.

Więcej informacji na temat Konta Optymalnego znajdziesz w naszej analizie tego rachunku.

Konto na karnawał i premia na wakacje

Co sądzimy o tej propozycji? Zadziwiająco prosta pod kątem warunków i atrakcyjna pod względem wysokości i formy bonusu. Tym bardziej, że będzie on wypłacony w dwóch częściach. Już po spełnieniu warunków pierwszego etapu, czyli w maju, otrzymasz połowę nagrody.

Co prawda jednym z warunków udziału w promocji jest posiadanie karty, to nie ma już mowy o aktywnym z niej korzystaniu. Wystarczy zapewnić odpowiednie wpływy na konto, wykonać kilka przelewów i aktywować aplikację mobilną, a 200 zł będzie Twoje.

Gotówka to najlepsza nagroda, bo można ją wydać wg własnego uznania. Jeśli do tego dodamy proste warunki, to mamy przepis na świetną promocję na karnawał. Warto korzystać, dopóki promocja jest aktywna.

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.