Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Mój Biznes w Banku Millennium dla mikroprzedsiębiorców. Teraz z 2500 zł premii i dwuletnim zwolnieniem z opłaty za prowadzenie

Konto Mój Biznes w Banku Millennium dla mikroprzedsiębiorców. Teraz z 2500 zł premii i dwuletnim zwolnieniem z opłaty za prowadzenie
Źródło: strona banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Oferta oszczędnościowa:
Promocje i bonusy:
Oferta walutowa:
Bankowość internetowa i mobilna:

Wady:

  • wysokie prowizje za wpłatę środków przez wpłatomat i w oddziale
  • wysoki koszt usługi zlecenie stałe i polecenie zapłaty

Opinia eksperta

Konto Mój Biznes może być dobrym wyborem dla przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają prowadzić swój biznes, działają przede wszystkim na rynku krajowym lub prowadzą punkt handlowo-usługowy. Stosunkowo łatwe uniknięcie prowizji za prowadzenie rachunku przynosi pewne oszczędności, zaś oferta terminali płatniczych jest jedną z lepszych pośród bankowych propozycji.
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Każdy przedsiębiorca, zwłaszcza dopiero rozpoczynający działalność, stara się ograniczać koszty prowadzenia firmy tam, gdzie tylko jest to możliwe. Dobrze dobrane konto firmowe, niegenerujące niepotrzebnych wydatków, z pewnością wpisuje się w tę strategię. Propozycja Banku Millennium pozwala uniknąć comiesięcznych prowizji za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty płatniczej, a do tego dochodzi pakiet bezpłatnych przelewów.

Konto Mój Biznes mogą założyć drobni przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, a także wspólnicy spółek cywilnych oraz rolnicy.

Szczególnie na ofertę Millennium powinni zwrócić uwagę właściciele nowych firm oraz start-upów, gdyż otrzymują oni preferencyjne warunki na początek działalności. Na klientów banku czekają dodatkowe usługi i wygodne rozwiązania (dostępne również w świetnie ocenianej aplikacji mobilnej), które mogą pomóc w Twojej działalności gospodarczej.

Do tego bank przygotował ciekawą ofertę terminali POS z niewygórowanymi prowizjami i promocją na dobry początek. Wszystko to sprawia, że Konto Mój Biznes wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla właściciela punktu handlowo-usługowego. Sprawdźmy, czy faktycznie tak jest.

Pełna analiza Konta Mój Biznes w Banku Millennium


Ile zapłacisz za Konto Mój Biznes?

Spójrzmy, jakie opłaty i prowizje wiążą się z korzystaniem z rachunku i karty:

Bank Millennium może pobrać opłatę za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty płatniczej, jednak tych kosztów da się uniknąć. W pierwszym przypadku wystarczy zapewnić wpływy zewnętrzne na rachunek w wysokości min. 1000 zł miesięcznie lub wykonać 1 przelew do ZUS/US. W drugim – opłata nie zostanie naliczona, gdy wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 500 zł.

Co bank rozumie przez „wpływy zewnętrzne”? Otóż nie kwalifikują się do nich przelewy z rachunków prowadzonych w Banku Millennium (a także w Millennium Domu Maklerskim i Millennium TFI S.A) i należących do właściciela Konta Mój Biznes.

Oznacza to, że jeżeli posiadasz konto osobiste w Millennium i przelejesz na rachunek firmowy 1000 zł, to nie spełnisz warunku zwolnienia z opłaty. Jeśli jednak żądana kwota wpłynie z Twojego rachunku prowadzonego w innym banku – to Millennium nie pobierze prowizji za prowadzenie Konta Mój Biznes.

Na marginesie należy dodać, że nie ma obowiązku posiadania karty płatniczej; jeśli jest Ci ona zbędna, możesz z niej zrezygnować bez żadnych dodatkowych kosztów.

Preferencyjne warunki na dobry początek

Założenie rachunku firmowego w Banku Millennium powinni rozważyć ci przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają lub niedawno zaczęli swoją przygodę z własnym biznesem. Jeżeli Twoja firma istnieje mniej niż 12 miesięcy, to Millennium zwolni Cię z opłat za prowadzenie konta przez rok.

Na „dzień dobry” otrzymujesz także pakiet 20 darmowych przelewów w miesiącu. Dla większości raczkujących biznesów czy start-upów takie warunki na początku działalności stanowią niemałą oszczędność.

Promocje związane z Kontem Mój Biznes

Bank Millennium chętnie promuje swój rachunek firmowy, nagradzając nowych klientów pokaźnymi premiami i zniżkami. Zwykle spełnienie warunków ofert specjalnych nie nastręcza szczególnych trudności. Sprawdź, co możesz zyskać w aktualnych promocjach.

Atrakcyjna oferta dla właścicieli sklepów?

Właściciele punktów handlowo-usługowych mogą skorzystać z oferty Banku Millennium na terminal POS obsługiwany przez PayTel. Przez 5 miesięcy korzystanie z urządzenia jest bezpłatne, po upływie roku opłata wynosi 1 zł przez 3 miesiące. Dopiero po tym czasie naliczana będzie standardowa opłata:

Propozycja Millennium plasuje się w ścisłej czołówce naszego rankingu terminali płatniczych. Na jej wysoką pozycję składa się nie tylko promocja gwarantująca brak opłat przez rok, ale i niski abonament po zakończeniu okresu promocji oraz konkurencyjna prowizja od transakcji bezgotówkowych.

Dodatkowo Millennium umożliwia wpłaty gotówkowe w formie zamkniętej, można także skorzystać z opcji transportu i wrzutni nocnej. Dzięki temu Twój utarg trafi do banku, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, nawet w dni wolne.

Niestety, znacznie gorzej przedstawia się koszt wpłat i wypłat gotówkowych, w tym za pomocą wpłatomatu: za każde przekazanie utargu bank pobiera opłatę i nie ma od tej zasady żadnych wyjątków. Fakt, prowizje za wpłatę gotówki w oddziale można spotkać w wielu bankach (choć są instytucje, w których jest to wykonywane za darmo), ale wtedy zwykle wpłatomaty są darmowe, przynajmniej do pewnej kwoty. 

Prowizja za zlecenie operacji we wpłatomacie dziwi tym bardziej, że Millennium posiada mocno rozbudowaną infrastrukturę swoich maszyn i udostępnianie ich przedsiębiorcom nie stanowi większego problemu.

Aplikacja mobilna do szybkiego i sprawnego zarządzania kontem

Przyzwyczaiłeś się do wygody, jaką oferuje bankowość mobilna? Korzystając z konta firmowego w Millennium, wcale nie będziesz musiał rezygnować z dobrodziejstw oczywistych przy kontach osobistych: aplikacja banku uchodzi za jedną z najlepszych na rynku.

Jej atuty to mnogość opcji związanych z przelewami i płatnościami, rozbudowany system zarządzania kontem i dostęp do unikalnych funkcji (np. płatności na autostradach), a także możliwość opłacania faktur przez skanowanie kodów QR.

W dodatku aplikacja obsługuje i konto firmowe, i konto osobiste, więc z łatwością możesz przechodzić z jednego rachunku do drugiego (bez powtórnego logowania).

Wady? W Banku Millennium nie ma płatności Google Pay (są za to Apple Pay, Blik i HCE). Osobom przeprowadzającym transakcje zagraniczne może brakować możliwości zdalnej wymiany walut w banku.

Karta kredytowa z wysokim limitem

Mając już konto firmowe, możesz zamówić również kartę kredytową. Atutem firmowej kredytówki Millennium Visa Business jest wysoki maksymalny limit kredytowy: nawet 100 tys. zł. Trzeba się jednak liczyć z dość krótkim okresem bezodsetkowym (51 dni) i trudną do uniknięcia opłatą roczną, zależną od wartości wykonanych w ciągu roku transakcji.

Karta kredytowa może być korzystnym zabezpieczeniem w razie nieprzewidzianych wydarzeń czy pilnych wydatków, kiedy potrzebujesz sfinansować coś na „już”. Z kredytówką nie musisz ubiegać się o kredyt bądź pożyczkę za każdym razem, gdy potrzebujesz gotówki, ponieważ procedurę przyznania kredytu w ramach karty przechodzisz tylko raz.

Drogie transakcje zagraniczne

Osoby, które przewidują częste wykonywanie transakcji zagranicznych, w pierwszej chwili zapewne ucieszą się, że do Konta Mój Biznes można otworzyć rachunek pomocniczy w jednej z czterech głównych walut: EUR, USD, GBP i CHF. Niestety, to przydatne rozwiązanie sporo kosztuje, a opłaty nie da się w żaden sposób uniknąć.

Co gorsza, Millennium nie ma interesującej propozycji płatności walutowych. Do konta nie jest wydawana karta wielowalutowa, nie ma także możliwości zdalnej wymiany walut po korzystnym kursie. Jedynym, dość marnym pocieszeniem jest stosunkowo niska prowizja za operacje zagraniczne (w porównaniu do innych banków).

Konto firmowe wraz z osobistym? Czemu nie

Wspominaliśmy już, że możliwość prowadzenia konta osobistego i konta firmowego w jednym banku jest ważna dla wielu mikroprzedsiębiorców. Sprawdźmy zatem, jak prezentuje się sztandardowy ROR Banku Millennium – Konto Millennium 360º.

Konto jest bezwarunkowo darmowe, zaś opłaty za korzystanie z karty łatwo uniknąć. Wystarczy wykonać 5 transakcji kartą/Blikiem na dowolną kwotę. Spełnienie powyższych warunków zwalnia również z opłaty za korzystanie z bankomatów krajowych i zagranicznych.

Pamiętaj tylko, że przelewanie środków z konta osobistego na firmowe nie zwolni Cię, niestety, z opłat za prowadzenie konta firmowego (wymagane są wpływy zewnętrzne).

Podsumowanie: czy wybrać Bank Millennium? Konto firmowe najlepsze w pakiecie z ROR-em

Na pierwszy rzut oka Konto Mój Biznes w Banku Millennium wydaje się wymarzonym rachunkiem dla właścicieli punktów handlowo-usługowych: gwarancja darmowego przez rok terminala płatniczego, niskie prowizje za transakcje bezgotówkowe, szeroka sieć oddziałów banku, możliwość wpłaty gotówki o dowolnej porze.

Jednak po dokładnym przeanalizowaniu opłat związanych z rachunkiem widać wyraźnie, że obsługa gotówkowa w Millennium jest, niestety, dość droga, a mikroprzedsiębiorcy nie mogą liczyć na taryfę ulgową i wpłacać utargu bezkosztowo.

W takiej sytuacji można spróbować wpłacać utarg za pomocą karty wydanej do ROR (Konta 360º), a następnie przelać środki na konto firmowe. Choć wydaje się to dość uciążliwe, w rzeczywistości wystarczy do tego ta sama aplikacja w smartfonie.

Naszym zdaniem Konto Mój Biznes najlepiej sprawdzi się w pakiecie z rachunkiem osobistym. Dla wielu drobnych przedsiębiorców granica między finansami osobistymi a firmowymi jest nieostra, a bankowość elektroniczna Millenet z aplikacją mobilną pozwala na sprawne i wygodne przełączanie się pomiędzy kontami, bez konieczności ponownego logowania. Jest to opcja warta rozważenia, gdyż Konto 360º jest jednym z lepszych ROR-ów na rynku, w dodatku często powiązanym z atrakcyjnymi promocjami.

Konto Mój Biznes kosztuje najmniej, gdy korzysta się z niego głównie zdalnie. Ale i nawet w tym obszarze czekają drobne pułapki. Zwróć uwagę, że w miesiącu darmowa jest jedynie określona pula przelewów (20). Oczywiście w przypadku regularnych opłat najlepiej byłoby ustanowić zlecenie stałe, tyle że jego realizacja kosztuje… zdumiewającą kwotę aż 4 zł za każdą operację!

Podsumowując, Konto Mój Biznes powinno spełnić oczekiwania początkujących firm, które nie przeprowadzają dużej liczby operacji i jednocześnie zależy im na jak najniższych kosztach, nieobciążających firmowego budżetu. Opłaty za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty łatwo uniknąć, a do tego możesz zdobyć atrakcyjną premię.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.