Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku z 4% lub nawet 7% dla nowych środków

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku z 4% lub nawet 7% dla nowych środków
Źródło: strona Alior Banku
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Opinia eksperta

Konto Mega Oszczędnościowe przyciąga uwagę oprocentowaniem dla "nowych środków" i zachęca do założenia rachunku osobistego, bo oferuje jego posiadaczom jeszcze wyższe odsetki.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Alior Bank w ramach swojej oferty oszczędnościowej oferuje m.in. „korzyść” do Konta Jakże Osobistego pozwalającą uzyskać podwyższone oprocentowanie na “zwykłym” koncie oszczędnościowym. Klienci mogą założyć także Konto Mega Oszczędnościowe ze standardowym oprocentowaniem w wysokości 1% / 3% w skali roku. Na szczęście cyklicznie jest uruchamiana promocja na nowe środki adresowana do obecnych i nowych klientów. Uczestnicząc w niej można zyskać znacznie więcej niż na co dzień. Najnowsza propozycja obowiązuje do 25 października 2022 r.

Pełna analiza Konta Mega Oszczędnościowego w Alior Banku


Konto Mega Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Najważniejsze informacje dotyczące Konta Mega Oszczędnościowego przedstawiają się następująco:

Alior Bank pozwala na korzystanie z Konta Mega Oszczędnościowego bez zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Warto jednak zdecydować się na ROR, gdyż dzięki temu można przelewać środki z konta oszczędnościowego na rachunek osobisty bez żadnych ograniczeń. To bardzo istotny element wyróżniający opisywane konto na tle konkurencji, dzięki któremu masz stały dostęp do pieniędzy, nie musisz się martwić, że poniesiesz jakieś koszty.

W przypadku przelewów na ROR innej osoby, tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna.

Promocja na nowe środki - co to znaczy?

Jak wspomnieliśmy standardowe oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego wynosi 1% dla kwot do 200 tys. zł i 3% w skali roku dla nadwyżki ponad tę kwotę (od 1 października 2022 r. zostanie ono obniżone do 2%). Podwyższonym oprocentowaniem objęte są tylko „nowe środki” wpłacone na Konto Mega Oszczędnościowe. Pod tym pojęciem bank rozumie nadwyżkę ponad łączne saldo na Twoich rachunkach (konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty prowadzone w złotówkach) w dniu weryfikacji; obecnie jest to 9 września 2022 r.

Promocyjne oprocentowanie naliczane jest przez 4 miesiące od momentu pierwszej wpłaty „nowych środków” na rachunek oszczędnościowy, odsetki kapitalizowane są co miesiąc.

Jak zyskać 4%, a nawet 7%

W ramach promocji nowe środki objęte są oprocentowaniem w wysokości 4%. Chcąc skorzystać z bonusu nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków.

Jest też możliwość, by osiągnąć jeszcze wyższe oprocentowanie - 7% w skali roku. Bank naliczy odsetki w takiej wysokości osobom, które nie tylko wpłacą nowe środki, ale dodatkowo zapewnią w danym miesiącu jednorazowy wpływ na rachunek osobisty w wysokości min. 2000 zł.

Pieniądze muszą pochodzić z konta firmowego w Aliorze lub dowolnego rachunku w innym banku.

Nie może to być przelew z konta dla klientów indywidualnych lub klientów biznesowych prowadzonego w Kantorze Walutowym Alior Banku.

Ile zarobisz na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku?

Spójrzmy, ile efektywnie zyskasz (już po odliczeniu podatku Belki), oszczędzając na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Kwota oszczędności

Odsetki przy oprocentowaniu 7%

1 000 zł

19 zł

5 000 zł

95 zł

10 000 zł

191 zł

15 000 zł

286 zł

20 000 zł

382 zł

30 000 zł

573 zł

50 000 zł

954 zł

100 000 zł

1 909 zł

150 000 zł 2 863 zł
200 000 zł 3 817 zł

Kliknij, aby powiększyć
​​​​​​​

Ocena oprocentowania

Standardowe oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego jest po prostu "symboliczne". Możesz się nim zadowolić lub poszukać atrakcyjniejszej oferty w innych bankach, w czym pomocny będzie nasz ranking kont oszczędnościowych. Natomiast propozycja dla "nowych środków", a zwłaszcza oprocentowanie premiowe za zapewnienie wpływu, windują ofertę Alior Banku w górę. Obecnie to jedna z najatrakcyjniejszych propozycji dostępnych cyklicznie i dla większych kwot.

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku?

Co zrobić, by cieszyć się Kontem Mega Oszczędnościowym? Tryb postępowania uzależniony jest od Twojej indywidualnej sytuacji.

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Alior Banku, najlepiej byś zaczął współpracę z tym bankiem od założenia Konta Jakże Osobistego. Po uzyskaniu dostępu do bankowości internetowej z łatwością otworzysz w niej Konto Mega Oszczędnościowe.

Jeśli współpracujesz już z Alior Bankiem, ale nie posiadasz Konta Mega Oszczędnościowego, Twoje działania ograniczą się do uruchomienia Konta Mega Oszczędnościowego w Alior Online w części Oszczędności.

Konto Jakże Osobiste pozwoli zwiększyć zyski

Co prawda Alior Bank nie wymaga od posiadaczy Konta Mega Oszczędnościowego korzystania z rachunku osobistego, ale posiadanie go daje możliwość uzyskania znacznie wyższego oprocentowania oszczędności oraz swobodę przelewania ich na ROR.

To ważne argumenty, by spojrzeć na Konto Jakże Osobiste, ale nie jedyne. Opłaty za ROR można dość łatwo uniknąć - wystarczy jednorazowy wpływ w miesiącu kalendarzowym w odpowiedniej wysokości. Na dodatek z rachunkiem związany jest pakiet 11 ciekawych korzyści (wśród nich wspomniane już wcześniej podwyższone oprocentowanie Konta Oszczędnościowego), z których 2 są do dyspozycji za darmo, za każdą kolejną bank pobiera prowizję. Sposób ich włączania/wyłączania opisaliśmy w analizie Konta Jakże Osobistego.

Zalety Konta Jakże Osobistego warto rozpatrywać w nawiązaniu do aplikacji mobilnej:

Dla części osób ważnym argumentem dla rozważenia nawiązania współpracy z Alior Bankiem mogą być też organizowane przezeń promocje. Niemal zawsze bank ma coś do zaproponowania w tej sferze.

Konto Oszczędnościowe i Konto Mega Oszczędnościowe

Zwracamy uwagę, że w Alior Banku funkcjonują dwa rachunki dla oszczędzających. Konto Oszczędnościowe (także dostępne za pośrednictwem bankowości internetowej), którego oprocentowanie promocyjne wynika z zasad przyjętych dla takiej korzyści do Konta Jakże Osobistego oraz analizowane w tym tekście Konto Mega Oszczędnościowe (z odrębnym regulaminem promocji).

Patrząc na inflację i oprocentowanie tego drugiego proponowane przez Alior Bank, można by się uśmiechnąć, widząc w nazwie rachunku słowo Mega. Trzeba jednak pamiętać, że ocena nie może bazować na samych liczbach, musi też uwzględniać sytuację rynkową. 7% w skali roku to dziś czołówka rynkowa wśród propozycji dostępnych cyklicznie, z których mogą korzystać nowi i obecni klienci, o ile dysponują nowymi środkami.

Tak więc, choć na pierwszy rzut oka nazwa rachunku może się wydawać niezbyt adekwatna do związanej z nim oferty, to odnosząc ją do propozycji konkurencji i pamiętając o nielimitowanych bezpłatnych przelewach na własne konto osobiste, okaże się, że to naprawdę jedna z najlepszych ofert dostępnych na rynku. Krótko mówiąc: założenie ROR nie jest wymagane, ale opłacalne (bonusy na start, swoboda dysponowania oszczędnościami).

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji Konto Mega Oszczędnościowe – 27. edycja
  2. Tabela oprocentowania
  3. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.