Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:
Wygoda osiągnięcia zysku:

Zalety:

Aż 790 zł od Alior Banku: 400 zł na start + 240 zł premii moneyback + 150 zł w Bezcennych Chwilach!
Do końca 23 dni
 • cykliczność oferty
 • dość wysoka kwota objęta podwyższonym oprocentowaniem
 • nielimitowana liczba darmowych przelewów na konto osobiste

Wady:

 • konieczność posiadania rachunku osobistego (jeśli chcesz korzystać z najwyższego oprocentowania)
 • obowiązek wykonania transakcji kartą
 • oferta tylko dla „nowych środków”

Opinia eksperta

Konto Mega Oszczędnościowe wyróżnia się na rynku nielimitowaną liczbą przelewów internetowych na rachunek osobisty jego posiadacza w Alior Banku. Posiadanie ROR-u w Aliorze pozwala także uzyskać maksymalne, bonusowe oprocentowanie oszczędności, co jest mocnym argumentem za jego otwarciem.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Najnowsza edycja promocji Konta Mega Oszczędnościowego trwa do 13 marca 2023 r. Mogą z niej skorzystać nowi i obecni klienci Alior Banku. Ci ostatni muszą wpłacić pieniądze spełniające definicję „nowych środków”, a chcąc uzyskać maksymalne oprocentowanie dokonać także transakcji kartą.

Korzystanie z Konta Mega Oszczędnościowego nie wymaga zakładania rachunku osobistego w Alior Banku. Posiadanie go jest jednak niezbędne, gdy chcesz otrzymać najwyższe możliwe oprocentowanie dla swoich oszczędności. Warunkiem jego naliczenia jest bowiem wykonanie transakcji kartą do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, np. Konta Jakże Osobistego.

Pełna analiza Konta Mega Oszczędnościowego w Alior Banku


Konto Mega Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Zacznijmy od poznania parametrów Konta Mega Oszczędnościowego:

W przypadku kont oszczędnościowych kluczowe jest spojrzenie na liczbę bezpłatnych przelewów umożliwiających wypłatę środków oraz koszt każdej kolejnej operacji tego typu w miesiącu. Wysokie opłaty z tym związane mogą bowiem pozbawić Cię całego lub znacznej części zysku wypracowanego dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu. W przypadku Konta Mega Oszczędnościowego pierwsza wypłata na obcy rachunek w miesiącu jest bezpłatna, za każdą kolejną bank pobiera prowizję. Zasada ta nie ma zastosowania przy przelewach internetowych na własne konto osobiste w Alior Banku – one zawsze są darmowe.

Konto Mega Oszczędnościowe – ile możesz zyskać?

Poniżej przedstawiamy w ujęciu tabelarycznym i na wykresie zysk, jaki osiągniesz dzięki oprocentowaniu bonusowemu w wysokości 7,5% obowiązującemu przez 3 miesiące od daty wpłaty „nowych środków”, maksymalnie do kwoty 200 tys. zł.

Podane kwoty są wartościami netto, już po potrąceniu podatku od zysków kapitałowych, tzw. podatku Belki.

Kliknij, aby powiększyć
Zysk* na Koncie Mega Oszczędnościowym Alior Banku

Kwota nowych środków wpłaconych na konto

Odsetki po 3 miesiącach

1 000 zł

15 zł

2 500 zł

37 zł

5 000 zł

74 zł

10 000 zł

149 zł

25 000 zł

372 zł

50 000 zł

744 zł

75 000 zł

1 117 zł

100 000 zł

1 489 zł

125 000 zł

1 861 zł

150 000 zł

2 233 zł

175 000 zł

2 605 zł

200 000 zł

2 977 zł

*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 01.02.2023 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych

Jak skorzystać z podwyższonego oprocentowania?

Czas na przedstawienia warunków, które musisz spełnić, by uzyskać podwyższone oprocentowanie oraz zaprezentować zasady funkcjonowania Konta Mega Oszczędnościowego poza okresem promocji.

32. edycja promocji Konta Mega Oszczędnościowego

Najnowsza promocja Konta Mega Oszczędnościowego trwa do 13 marca 2023 r. Podwyższonym oprocentowaniem objęte są tylko „nowe środki” wpłacone na ten rachunek. Co na ich temat mówi regulamin? Pod tym pojęciem bank rozumie nadwyżkę ponad łączne saldo na Twoich rachunkach (konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty prowadzone w złotówkach) w dniu weryfikacji; obecnie jest to 27 stycznia 2023 r.

Promocyjne oprocentowanie naliczane jest przez 3 miesiące od momentu pierwszej wpłaty nowych środków na rachunek oszczędnościowy, odsetki kapitalizowane są co miesiąc. Oferta aktywowana jest po zaksięgowaniu pieniędzy, a następnego dnia informację o podwyższonym oprocentowaniu zobaczysz w szczegółach rachunku w bankowości internetowej Alior Online i aplikacji mobilnej Alior Mobile.

Najwyższe możliwe oprocentowanie – 7,5% w skali roku, bank naliczy osobom, które nie tylko wpłacą nowe środki, ale dodatkowo wykonają w danym miesiącu min. 3 transakcje bezgotówkowe kartą na dowolną kwotę. Wymagane operacje nie mogą być wypłatami z bankomatów i płatnościami w Internecie.

Gdyby warunek wpływu nie został spełniony, oprocentowanie wyniesie 6%.

To, że brałeś udział w jednej z poprzednich edycji promocji, nie stanowi przeszkody, byś uzyskał wysokie odsetki także i w tej. Muszą zostać jednak spełnione dwa warunki: nie jest już naliczane podwyższone oprocentowanie w ramach poprzedniej odsłony akcji (zakończył się okres promocji) oraz na Konto Mega Oszczędnościowe wpłacisz pieniądze spełniające podaną wyżej definicję nowych środków. Ich stan możesz sprawdzić w bankowości elektronicznej i dzięki temu w łatwy sposób pilnować, by nie została przekroczona maksymalna kwota, jaka może być objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Konto osobiste – wymóg dla zdobycia bonusowych odsetek

Posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego to nie tylko szansa na podwyższone oprocentowanie, ale i nieograniczony dostęp do oszczędności bez ponoszenia kosztów przelewów na ROR. W Alior Banku obowiązuje bowiem zasada, że przelewy internetowe z Konta Mega Oszczędnościowego na własne konto osobiste w tym banku są zawsze darmowe, bez żadnych ograniczeń.

Konto Mega Oszczędnościowe po okresie promocji

Oprocentowanie standardowe Konta Mega Oszczędnościowego wynosi 1% dla kwot do 200 tys. zł i 2% w skali roku dla nadwyżki ponad tę kwotę.

Po zakończeniu okresu promocyjnego do wyboru masz 3 możliwości:

 • nie robisz nic, Twoje oszczędności objęte są standardowym oprocentowaniem;
 • wypłacasz pieniądze, zamykasz Konto Mega Oszczędnościowe i przenosisz oszczędności do innego banku;
 • pozostawiasz Konta Mega Oszczędnościowe otwarte, ale środki przekazujesz na wybrany produkt finansowy (oszczędnościowy lub inwestycyjny) w innej instytucji finansowej. W tym wariancie będziesz mógł wrócić do Alior Banku ze swoimi pieniędzmi za jakiś czas, gdy będą spełniały kryterium uznania je za „nowe”. Oczywiście przy założeniu, że bank nie zrezygnuje z uruchamiania kolejnych edycji promocji. W wyborze nowej oferty pomogą Ci ranking kont oszczędnościowych oraz ranking lokat bankowych.

Konto Mega Oszczędnościowe i promocje konta osobistego

Założenie konta osobistego w Alior Banku to często szansa, by zgarnąć bonusy powitalne. Spójrz, co aktualnie jest w ofercie.

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku?

Tryb postępowania uzależniony jest od Twojej indywidualnej sytuacji.

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Alior Banku, najlepiej byś zaczął współpracę z tym bankiem od założenia Konta Jakże Osobistego. Po uzyskaniu dostępu do bankowości internetowej z łatwością otworzysz w niej Konto Mega Oszczędnościowe.

Jeśli współpracujesz już z Alior Bankiem, ale nie posiadasz Konta Mega Oszczędnościowego, Twoje działania ograniczą się do uruchomienia go w Alior Online w części Oszczędności.

Inne produkty oszczędnościowe Alior Banku

Konto oszczędnościowe

Lokaty

Konto Mega Oszczędnościowe – recenzja

Patrząc na warunki omawianego rachunku, zwracam uwagę na zróżnicowanie wysokości oprocentowania zależnie od aktywności jego posiadacza. Spełnienie wszystkich wymagań, by otrzymać bonusowe odsetki, mnie osobiście nie sprawiło kłopotów, ale rozumiem, że dla niektórych może być kłopotliwe. Podzielę się więc pewnymi sugestiami, podpowiedziami, które to ułatwią.

Wysokość oprocentowania

Standardowa stawka oprocentowania proponowana przez Alior Bank należy do przeciętnych ofert tego typu. Ocena promocyjnej zależy od tego, czy mówimy o tej, która zależy tylko od zapewnienia wpływu nowych środków (jest słaba), czy o tej związanej także z transakcjami kartą. Ta ostatnia robi wrażenie i należy do czołówki rankingu kont oszczędnościowych.

Zwracam przy tym uwagę na wysoką kwotę, jaką można wpłacić na Konto Mega Oszczędnościowe w ramach promocji.

Atrakcyjność opłat

W tej kategorii omawiany rachunek wyróżnia się bardzo pozytywnie. Brak opłat za założenie i prowadzenie konta to rynkowy standard, ale opłata za drugi i każdy kolejny przelew z Konta Mega Oszczędnościowego jest niższa od tych pobieranych przez konkurencję.

Koniecznie trzeba przy tym zwrócić uwagę na możliwość dokonywania nielimitowanych darmowych przelewów internetowych na rachunek własny w Aliorze. To bardzo rzadko spotykana opcja, a więc duży atut analizowanego konta.

Wygoda osiągnięcia zysku

Ta kategoria jest najtrudniejsza do oceny w przypadku Konta Mega Oszczędnościowego. Z jednej strony mamy bowiem aspekty pozytywne: możliwość wielokrotnego korzystania z propozycji banku, łatwość zarządzania środkami i śledzenia warunków akcji promocyjnej w bankowości elektronicznej, nielimitowaną liczbę przelewów internetowych na własny ROR w Aliorze. Po drugiej stronie są jednak negatywy: konieczność wykonania transakcji kartą, by otrzymać najwyższe oprocentowanie czy brak możliwości określenia, kiedy bank będzie badał saldo środków będące punktem odniesienia dla kolejnej edycji promocji.

Warto więc postawić pytanie, czy można jakoś osłabić te negatywne czynniki? Odnośnie wymogu zrealizowania transakcji kartą proponuję przyjąć następującą strategię: w innym banku ustawić zlecenie stałe na wymaganą przez Alior Bank kwotę dla uniknięcia opłaty za ROR (1500 zł), które będzie realizowane kilka dni po otrzymaniu wynagrodzenia. Kiedy pieniądze znajdą się w Aliorze jak najszybciej wykonać niezbędne operacje kartą.

Zwracam uwagę, że dla uzyskania najwyższego oprocentowania wystarczy zrealizowanie jedynie 3 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę, ale do tego, by nie płacić za obsługę karty wydanej do konta osobistego trzeba wydać nią min. 300 zł.

Kwestię nowych środków rozwiązałem, korzystając z kont oszczędnościowych w dwóch innych bankach. Pieniądze wpłacam tam, gdzie akurat jest najkorzystniejsza oferta, a gdy zbliża się koniec okresu promocyjnego, sprawdzam, gdzie mogę je przekazać po jego zakończeniu. Czasem robię od razu albo, gdy w którymś banku też kończy się promocja, czekam na warunki nowej edycji. W ten sposób obracam tymi samymi środkami, a spełniają one kryterium nowych.

Konto Mega Oszczędnościowe – czy warto na nim oszczędzać?

Moim zdaniem odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od tego, czy nie będziesz miał problemów ze spełnieniem warunku pozwalającego uzyskać najwyższe oprocentowanie. Jeśli nie będzie to dla Ciebie kłopotliwe, to Konto Mega Oszczędnościowe będzie dobrym wyborem, gdyż w połączeniu z Kontem Jakże Osobistym tworzy bardzo atrakcyjny zestaw, zapewniający nie tylko atrakcyjne warunki pomnażania oszczędności, ale i dający dostęp do korzyści przydatnych na co dzień.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji Konto Mega Oszczędnościowe – 32. edycja
 2. Taryfa opłat i prowizji
 3. Tabela oprocentowania

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Pytania i odpowiedzi: