Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku

Alior Bank w ramach swojej oferty oszczędnościowej oferuje np. „korzyść” do Konta Jakże Osobistego pozwalającą uzyskać podwyższone oprocentowanie na “zwykłym” koncie oszczędnościowym. Klienci mogą założyć także Konto Mega Oszczędnościowe ze standardowym oprocentowaniem.

Najlepiej oszczędzać z kontem osobistym

Alior Bank pozwala na korzystanie z Konta Mega Oszczędnościowego bez zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Warto jednak zdecydować się na ROR w Alioze, gdyż dzięki temu można przelewać środki z konta oszczędnościowego na konto osobiste bez żadnych ograniczeń.

Przedstawimy więc oba produkty – konto oszczędnościowe i rachunek osobisty – byś miał komplet informacji niezbędnych do podjęcia najkorzystniejszej dla Ciebie decyzji.

Konto Mega Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Najważniejsze informacje dotyczące Konta Mega Oszczędnościowego przedstawiają się następująco:

Istotnym elementem wyróżniającym opisywany rachunek na tle konkurencji jest możliwość wykonywania bez żadnych ograniczeń przelewów wewnętrznych. Dzięki temu możesz w każdej chwili przelać swoje oszczędności z Konta Mega Oszczędnościowego na ROR, nie martwiąc się prowizją za taką operację.

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku?

Tryb postępowania uzależniony jest od Twojej indywidualnej sytuacji.

Nie jestem jeszcze klientem Alior Banku

W tym przypadku najlepiej jest rozpocząć współpracę z bankiem od założenia Konta Jakże Osobistego.

Będąc już klientem Alior Banku, pozostanie ci otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego. Najłatwiej jest to zrobić w bankowości elektronicznej w zakładce Oferty.

Jestem klientem Alior Banku, ale nie posiadam Konta Mega Oszczędnościowego

W tej sytuacji Twoje działania ograniczą się do uruchomienia Konta Mega Oszczędnościowego. Wniosek o ten rachunek możesz złożyć w bankowości elektronicznej w części Oferta.

Ocena oprocentowania

Standardowe oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego należy do przeciętnych. Możesz się nim zadowolić lub poszukać atrakcyjniejszej oferty w innych bankach, w czym pomocny będzie nasz ranking kont oszczędnościowych.

Konto Jakże Osobiste

Konto Jakże Osobiste z oferty Alior Banku warte jest bliższej uwagi. Co prawda opłata za jego prowadzenie w wysokości 10 zł/miesiąc może nieco odstraszać, ale do jej uniknięcia wystarczy jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł. Na dodatek z rachunkiem związany jest pakiet 10 ciekawych korzyści (wśród nich wspomniane już wcześniej podwyższone oprocentowanie Konta Oszczędnościowego), z których 2 są do dyspozycji za darmo, a każda kolejna kosztuje 3,50 zł/miesiąc. Sposób ich włączania/wyłączania opisaliśmy w analizie Konta Jakże Osobistego.

Konto już nie tak bardzo Mega Oszczędnościowe

Konto Mega Oszczędnościowe w nowych warunkach rynkowych nie jest już tak atrakcyjne jak dawniej. Standardowe oprocentowanie jest na przeciętnym poziomie, jednak oferta Aliora ma także swoje zalety - nielimitowane bezpłatne przelewy wewnętrzne.

Konto Mega Oszczędnościowe nie jest złą propozycją, jednak na tle konkurencji wypada obecnie dość średnio. Jeśli masz okazję ulokować środki na lepszych warunkach, warto skorzystać z innej oferty.

Zalety

HIT! Nawet 300 zł premii pieniężnej za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
  • bezpłatne przelewy wewnętrzne przez bankowość internetową

Opinia eksperta

Krzysztof Duliński
Konto Mega Oszczędnościowe przyciąga uwagę oprocentowaniem dla "nowych środków" i zachęca do założenia rachunku osobistego, bo oferuje jego posiadaczom jeszcze wyższe odsetki.
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji
  2. Tabela oprocentowania

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Więcej o Alior Bank