Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku z 1% dla nowych środków

Krzysztof Duliński
Redaktor Najlepszekonto.pl
Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku z 1% dla nowych środków
Źródło: strona Alior Banku

Opinia eksperta

Konto Mega Oszczędnościowe przyciąga uwagę oprocentowaniem dla "nowych środków" i zachęca do założenia rachunku osobistego, bo oferuje jego posiadaczom jeszcze wyższe odsetki.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Alior Bank w ramach swojej oferty oszczędnościowej oferuje m.in.. „korzyść” do Konta Jakże Osobistego pozwalającą uzyskać podwyższone oprocentowanie na “zwykłym” koncie oszczędnościowym. Klienci mogą założyć także Konto Mega Oszczędnościowe ze standardowym oprocentowaniem w wysokości 0,01% w skali roku. Tym, którzy chcą zyskiwać więcej, bank proponuje 0,3%, a nawet 1%, dla kwot do 100 tys. zł, o ile spełnią określone warunki. Przypatrzmy się bliżej ofercie, która obowiązuje do 25 listopada 2020 r.

Najlepiej oszczędzać z kontem osobistym

Alior Bank pozwala na korzystanie z Konta Mega Oszczędnościowego bez zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Warto jednak zdecydować się na ROR, gdyż dzięki temu można przelewać środki z konta oszczędnościowego na rachunek osobisty bez żadnych ograniczeń.

Przedstawimy więc oba produkty – konto oszczędnościowe i rachunek osobisty – byś miał komplet informacji niezbędnych do podjęcia najkorzystniejszej dla Ciebie decyzji.

Konto Mega Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Najważniejsze informacje dotyczące Konta Mega Oszczędnościowego przedstawiają się następująco:

Istotnym elementem wyróżniającym opisywany rachunek na tle konkurencji jest możliwość wykonywania bez żadnych ograniczeń przelewów wewnętrznych. Dzięki temu możesz w każdej chwili przelać swoje oszczędności z Konta Mega Oszczędnościowego na ROR, nie martwiąc się prowizją za taką operację.

„Nowe środki” - co to znaczy?

Podwyższonym oprocentowaniem w wysokości 0,3% w skali roku objęte są tylko „nowe środki” wpłacone na Konto Mega Oszczędnościowe. Pod tym pojęciem bank rozumie nadwyżkę ponad łączne saldo na Twoich rachunkach (konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty prowadzone w złotówkach) w dniu weryfikacji; obecnie jest to 9 października 2020 r.

Promocyjne oprocentowanie naliczane jest przez 2 miesiące od momentu pierwszej wpłaty „nowych środków” na rachunek oszczędnościowy.

Jak zyskać 1%

Jest też możliwość, by osiągnąć jeszcze wyższe oprocentowanie - 1% w skali roku. Bank naliczy odsetki w takiej wysokości osobom, które nie tylko wpłacą nowe środki, ale dodatkowo zapewnią w danym miesiącu jednorazowy wpływ na rachunek osobisty w wysokości min. 1500 zł i wyrażą zgodę marketingową.

Pieniądze muszą pochodzić z konta firmowego w Aliorze lub dowolnego rachunku w innym banku.

Nie może to być przelew z konta dla klientów indywidualnych prowadzonego w ramach T-Mobile Usługi Bankowe ani przelew z konta dla klientów indywidualnych lub klientów biznesowych prowadzonego w Kantorze Walutowym Alior Banku

Ile zarobisz na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku?

Spójrzmy, ile efektywnie zyskasz (już po odliczeniu podatku Belki), oszczędzając na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Kwota oszczędności

Odsetki przy oprocentowaniu 1%

1 000 zł

1 zł

5 000 zł

7 zł

10 000 zł

14 zł

15 000 zł

20 zł

20 000 zł

27 zł

30 000 zł

41 zł

50 000 zł

68 zł

100 000 zł

135 zł

Kliknij, aby powiększyć
Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku?

Tryb postępowania uzależniony jest od Twojej indywidualnej sytuacji.

Nie jestem jeszcze klientem Alior Banku

W tym przypadku najlepiej jest rozpocząć współpracę z bankiem od założenia Konta Jakże Osobistego.

Będąc już klientem Alior Banku, pozostanie ci otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego. Najłatwiej jest to zrobić w bankowości elektronicznej w zakładce Oferty.

Jestem klientem Alior Banku, ale nie posiadam Konta Mega Oszczędnościowego

W tej sytuacji Twoje działania ograniczą się do uruchomienia Konta Mega Oszczędnościowego. Wniosek o ten rachunek możesz złożyć w bankowości elektronicznej w części Oferta.

Ocena oprocentowania

Standardowe oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego jest po prostu "symboliczne". Możesz się nim zadowolić lub poszukać atrakcyjniejszej oferty w innych bankach, w czym pomocny będzie nasz ranking kont oszczędnościowych. Natomiast propozycja dla "nowych środków", a zwłaszcza 1% za zapewnienie wpływu, windują ofertę Alior Banku w górę. Obecnie to jedna z najatrakcyjniejszych propozycji dostępnych cyklicznie i dla większych kwot.

Konto Jakże Osobiste

Konto Jakże Osobiste z oferty Alior Banku warte jest bliższej uwagi. Co prawda opłata za jego prowadzenie w wysokości 10 zł/miesiąc może nieco odstraszać, ale do jej uniknięcia wystarczy jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł. Na dodatek z rachunkiem związany jest pakiet 10 ciekawych korzyści (wśród nich wspomniane już wcześniej podwyższone oprocentowanie Konta Oszczędnościowego), z których 2 są do dyspozycji za darmo, a każda kolejna kosztuje 3,50 zł/miesiąc. Sposób ich włączania/wyłączania opisaliśmy w analizie Konta Jakże Osobistego.

Konto już nie tak bardzo Mega Oszczędnościowe

Patrząc na oprocentowanie proponowane przez Alior Bank, trudno się nie uśmiechnąć widząc w nazwie rachunku słowo Mega. Trzeba jednak pamiętać, że ocena nie może bazować na samych liczbach, musi też uwzględniać sytuację rynkową. 1% w skali roku, to dziś szczyt marzeń dla propozycji dostępnych cyklicznie, z których mogą korzystać nowi i obecni klienci o ile dysponują nowymi środkami.

Dodatkowym atutem Alior Banku są nielimitowane bezpłatne przelewy wewnętrzne.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania
  2. Tabela opłat i prowizji

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.