Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Alior Bank nie przedłużył promocji na nowe środki. Aktualnie obowiązuje oprocentowanie standardowe w wysokości 0,01%.

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku z 0,5% dla nowych środków

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku z 0,5% dla nowych środków
Źródło: strona Alior Banku
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

  • bezpłatne przelewy wewnętrzne przez bankowość internetową

Opinia eksperta

Konto Mega Oszczędnościowe przyciąga uwagę oprocentowaniem dla "nowych środków" i zachęca do założenia rachunku osobistego, bo oferuje jego posiadaczom jeszcze wyższe odsetki.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Alior Bank w ramach swojej oferty oszczędnościowej oferuje m.in.. „korzyść” do Konta Jakże Osobistego pozwalającą uzyskać podwyższone oprocentowanie na “zwykłym” koncie oszczędnościowym. Klienci mogą założyć także Konto Mega Oszczędnościowe ze standardowym oprocentowaniem w wysokości 0,01% w skali roku. Na szczęście nieustannie trwa promocja na nowe środki wpłacone na to konto, więc można zyskać znacznie więcej. Najnowsza propozycja obowiązuje do 13 maja 2021 r.

Pełna analiza Konta Mega Oszczędnościowego w Alior Banku


Konto Mega Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Najważniejsze informacje dotyczące Konta Mega Oszczędnościowego przedstawiają się następująco:

Alior Bank pozwala na korzystanie z Konta Mega Oszczędnościowego bez zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Warto jednak zdecydować się na ROR, gdyż dzięki temu można przelewać środki z konta oszczędnościowego na rachunek osobisty bez żadnych ograniczeń. To bardzo istotny element wyróżniający opisywany rachunek na tle konkurencji, dzięki któremu masz stały dostęp do pieniędzy, nie musisz się martwić, że poniesiesz jakieś koszty.

Promocja na nowe środki - co to znaczy?

Jak wspomnieliśmy standardowe oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego wynosi 0,01% w skali roku. Podwyższonym oprocentowaniem objęte są tylko „nowe środki” wpłacone na Konto Mega Oszczędnościowe. Pod tym pojęciem bank rozumie nadwyżkę ponad łączne saldo na Twoich rachunkach (konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty prowadzone w złotówkach) w dniu weryfikacji; obecnie jest to 9 kwietnia 2021 r.

Promocyjne oprocentowanie naliczane jest przez 2 miesiące od momentu pierwszej wpłaty „nowych środków” na rachunek oszczędnościowy.

Jak zyskać 0,1%, a nawet 0,5%

W ramach promocji nowe środki objęte są oprocentowaniem w wysokości 0,1%. Chcąc skorzystać z bonusu nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków.

Jest też możliwość, by osiągnąć jeszcze wyższe oprocentowanie - 0,5% w skali roku. Bank naliczy odsetki w takiej wysokości osobom, które nie tylko wpłacą nowe środki, ale dodatkowo zapewnią w danym miesiącu jednorazowy wpływ na rachunek osobisty w wysokości min. 2000 zł i wyrażą zgodę marketingową.

Pieniądze muszą pochodzić z konta firmowego w Aliorze lub dowolnego rachunku w innym banku.

Nie może to być przelew z konta dla klientów indywidualnych lub klientów biznesowych prowadzonego w Kantorze Walutowym Alior Banku

Ile zarobisz na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku?

Spójrzmy, ile efektywnie zyskasz (już po odliczeniu podatku Belki), oszczędzając na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Kwota oszczędności

Odsetki przy oprocentowaniu 0,5%

1 000 zł

1 zł

5 000 zł

3 zł

10 000 zł

7 zł

15 000 zł

10 zł

20 000 zł

14 zł

30 000 zł

20 zł

50 000 zł

34 zł

100 000 zł

68 zł

Kliknij, aby powiększyć

Ocena oprocentowania

Standardowe oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego jest po prostu "symboliczne". Możesz się nim zadowolić lub poszukać atrakcyjniejszej oferty w innych bankach, w czym pomocny będzie nasz ranking kont oszczędnościowych. Natomiast propozycja dla "nowych środków", a zwłaszcza 0,5% za zapewnienie wpływu, windują ofertę Alior Banku w górę. Obecnie to jedna z najatrakcyjniejszych propozycji dostępnych cyklicznie i dla większych kwot.

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku?

Tryb postępowania uzależniony jest od Twojej indywidualnej sytuacji.

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Alior Banku, najlepiej byś zaczął współpracę z tym bankiem od założenia Konta Jakże Osobistego. Po uzyskaniu dostępu do bankowości elektronicznej z łatwością otworzysz w niej Konto Mega Oszczędnościowe.

Jeśli współpracujesz już z Alior Bankiem, ale nie posiadasz Konta Mega Oszczędnościowego, Twoje działania ograniczą się do uruchomienia Konta Mega Oszczędnościowego w serwisie transakcyjnym w części Oferta.

Konto Jakże Osobiste pozwoli zwiększyć zyski

Co prawda Alior Bank nie wymaga od posiadaczy Konta Mega Oszczędnościowego korzystania z rachunku osobistego, ale posiadanie go daje możliwość uzyskania znacznie wyższego oprocentowania oszczędności oraz swobodę przelewania ich na ROR.

To ważne argumenty, by spojrzeć na Konto Jakże Osobiste, ale nie jedyne. Opłaty za ROR można dość łatwo uniknąć - wystarczy jednorazowy wpływ w odpowiedniej wysokości. Na dodatek z rachunkiem związany jest pakiet 10 ciekawych korzyści (wśród nich wspomniane już wcześniej podwyższone oprocentowanie Konta Oszczędnościowego), z których 2 są do dyspozycji za darmo, za każdą kolejną bank pobiera prowizję. Sposób ich włączania/wyłączania opisaliśmy w analizie Konta Jakże Osobistego.

Dla części osób ważnym argumentem dla rozważenia nawiązania współpracy z Alior Bankiem mogą być też organizowane przezeń promocje. Niemal zawsze bank ma coś do zaproponowania w tej sferze.

Konto już nie tak bardzo Mega Oszczędnościowe

Patrząc na oprocentowanie proponowane przez Alior Bank, trudno się nie uśmiechnąć widząc w nazwie rachunku słowo Mega. Trzeba jednak pamiętać, że ocena nie może bazować na samych liczbach, musi też uwzględniać sytuację rynkową. 0,5% w skali roku, to dziś ścisła czołówka rynkowa wśród propozycji dostępnych cyklicznie, z których mogą korzystać nowi i obecni klienci o ile dysponują nowymi środkami.

Tak więc choć nazwa rachunku może się wydawać niezbyt adekwatna do związanej z nim oferty, warto odnieść ją do propozycji konkurencji i pamiętać o nielimitowanych bezpłatnych przelewach na konto osobiste.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji
  2. Tabela oprocentowania
  3. Regulamin 16. edycji promocji Konta Mega Oszczędnościowego

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.