Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku z 11 korzyściami do wyboru i 300 zł premii

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku z 11 korzyściami do wyboru i 300 zł premii
Źródło: strona Alior Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Bardzo łatwe 500 zł na start i do 240 zł premii moneyback za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku + do 5% dla oszczędności
Do końca 26 dni
 • możliwość elastycznego wyboru dodatkowych korzyści do rachunku (np. bezpłatne bankomaty, moneyback, darmowe przelewy natychmiastowe)
 • świetny rachunek na wakacje zagraniczne (bardzo korzystne przewalutowania przy płatnościach kartą; Blik zbliżeniowy bez prowizji za przewalutowanie)
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na dostępność płatności mobilnych, a także niezłą aplikację internetową i mobilną
 • konto założysz przelewem z Twojego konta w innym banku, za pośrednictwem kuriera lub metodą wideoweryfikacji

Wady:

 • niemała opłata za konto w przypadku braku comiesięcznego wpływu

Opinia eksperta

Konto Jakże Osobiste to dobra propozycja dla świadomych klientów, którzy wiedzą, czego chcą i jakich usług potrzebują. Dopiero dobrze dobrane korzyści mogą uczynić ten rachunek atrakcyjnym i tanim (standardowa wysokość opłat na Koncie Jakże Osobistym nie wyróżnia tej oferty na tle konkurencji). Zdecydowanie jest to konto do codziennego "bankowania" - w przeciwnym wypadku spełnienie warunków uniknięcia podstawowych opłat może stanowić niemały problem.
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto Jakże Osobiste to prawdziwy ewenement na rynku – jeden z nielicznych rachunków w ofercie bankowej do częściowego skonfigurowania przez jego posiadacza. Wychodząc z założenia, że każdy klient ma nieco inne oczekiwania związane z bankowością, Alior Bank stworzył konto, do którego sam dobierasz 2 bezpłatne opcje, w zależności od tego, na czym Ci najbardziej zależy.

Gama opcji – nazywanych przez bank korzyściami – jest naprawdę szeroka. Możesz dowolnie je konfigurować w zależności od tego, która opcja jest Ci aktualnie najbardziej potrzebna. Masz zaplanowany wakacyjny wyjazd? Przydatna okaże się korzyść gwarantująca darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów i np. ubezpieczenie w podróży, dzięki którym unikniesz dodatkowych kosztów. Brzmi intrygująco, prawda?

Pełna analiza Konta Jakże Osobistego w Alior Banku


Opłaty i prowizje związane z rachunkiem

Choć lubimy być rozpieszczani ofertami dopasowanymi do naszych potrzeb, to w przypadku kont osobistych najważniejszą kwestią są opłaty związane z prowadzeniem rachunku, korzystaniem z karty i dokonywaniem operacji bankowych. Jak w tym kontekście przedstawia się propozycja Konta Jakże Osobistego?

Poniżej prezentujemy, najważniejsze opłaty i prowizje jeszcze przed wyborem korzyści:

Podstawowe opłaty związane z Kontem Jakże Osobistym nie odbiegają szczególnie od rynkowego standardu; nie rzucają na kolana, ale i też nie odstają negatywnie na tle konkurencji. Za wiele operacji bank nie pobiera opłaty – należą do nich przelewy internetowe, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, przelewy na telefon Blik, wypłaty z bankomatów własnych banku, a także wpłaty i wypłaty środków w placówkach Aliora.

Nie zapłacisz także za wydanie i obsługę karty debetowej, aby jednak uzyskać zwolnienie z prowizji (5 zł), będziesz musiał wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Kolejnym warunkiem, o którym musisz pamiętać, są wpływy zewnętrzne. Bank zrezygnuje opłaty za prowadzenie konta, o ile zasilisz rachunek wymaganą kwotą i do tego... uczynisz to w odpowiedni sposób.

Jakie wpływy kwalifikują do zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku?

Bank stawia tutaj konkretne warunki. Przede wszystkim minimalna wymagana kwota 1500 zł musi być wpływem jednorazowym – nie możesz więc zasilić rachunku kilkoma różnymi kwotami.

Dodatkowo przelew musi pochodzić albo z innego banku, albo z konta firmowego prowadzonego w Alior Banku (nie liczą się jednak przelewy z jakiegokolwiek konta – ani osobistego, ani firmowego – w Kantorze Walutowym Alior Banku).

Opłata nie zostanie pobrana w miesiącu otwarcia rachunku.

Najprościej więc unikniesz opłaty za prowadzenie rachunku, gdy ustanowisz comiesięczny przelew z Twojego konta prowadzonego w innym banku lub po prostu zlecając przekazywanie na nowo otwarte konto wypłaty, emerytury czy renty.

Korzyści do wyboru: dwie za darmo, każda kolejna płatna

Podstawą Konta Jakże Osobistego jest elastyczny pakiet korzyści, które możesz dowolnie dobierać i wymieniać w zależności od swoich potrzeb – tak, aby było to faktycznie bardzo „osobiste” konto. Dwie z nich przysługują Ci całkowicie za darmo, a za każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 3,50 zł miesięcznie.

Oszczędni mogą wybrać korzyść z wyższym oprocentowaniem na rachunku oszczędnościowym i moneyback za zakupy. Osoby chętnie korzystające z gotówki z pewnością ucieszą się z opcji darmowych bankomatów w Polsce (i dużej dostępności placówek banku). Dla podróżników bank przygotował możliwość bezpłatnych wypłat za granicą, korzystne przewalutowania i ubezpieczenie w podróży. A to tylko niektóre z przykładów.

W katalogu dostępnych do wyboru korzyści znajduje się aż 11 bonusów. Pogrupowaliśmy je według możliwych potrzeb i zainteresowań klientów, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś w przypadku swojego konta swobodnie dobierał korzyści z każdej z przedstawionej niżej grup. Oto nasze podpowiedzi, jak możesz wykorzystać poszczególne bonusy:

Korzyści dla oszczędzających i łowców okazji

Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym: 4% w skali roku dla salda do 10 000 zł do 30 września 2022 r. w promocji. Więcej o rachunku oszczędnościowym piszemy w dalszej części tekstu.

Wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Wybór tej korzyści powinien rozważyć każdy, kto regularnie wypłaca pieniądze i chciałby uniknąć niepotrzebnych opłat.

Zwrot 1% za płatność telefonem, do 20 zł miesięcznie. Jeżeli lubisz korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, to możesz połączyć swoje zainteresowania z uzyskaniem drobnego – ale jednak – zwrotu. W Alior Banku możesz korzystać z Google Pay, Apple Pay, Blika, Garmin Pay, Fitbit Pay. Aby zgarnąć bonus w maksymalnej wysokości (20 zł), powinieneś wykonać płatności mobilne na kwotę 2000 zł miesięcznie.

Punkty dla graczy. Korzyść dla posiadaczy karty Debit Mastercard LoL, z którą zyskujesz Riot Points w grze League of Legends. Karta musi być zarejestrowana w programie Bezcenne Chwile. Bank przyznaje 1 punkt za każde wydane 1,50 zł (nie więcej niż 2666 punktów w miesiącu), przy czym pod uwagę brane są zbliżeniowe płatności mobilne.

Korzyści dla zabieganych

Pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną. Standardowa opłata za każdy przelew natychmiastowy to 5 zł. Jeśli często dokonujesz takich przelewów, to dzięki tej korzyści możesz sporo zaoszczędzić.

Pakiet assistance: pomoc fachowców w razie nieprzewidzianych wypadków. Pakiet obejmuje ubezpieczenie samochodowe, domowe i medyczne.

Limit w koncie bez odsetek: przez 10 dni w miesiącu można korzystać z limitu, nie płacąc odsetek od zadłużenia, o ile nie przekracza ono 1000 zł. Zapłacisz jedynie opłatę za przyznanie limitu (2% przyznanej kwoty, jednak nie mniej niż 75 zł). Uwaga! Z tej korzyści można skorzystać tylko raz w miesiącu – kiedy na rachunek wpłyną środki likwidujące zadłużenie, to kolejny raz z promocji będziesz mógł skorzystać dopiero w następnym miesiącu kalendarzowym.

Pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach.

Korzyści dla podróżujących za granicę

Płatności kartą bez kosztów przewalutowania. Dzięki tej korzyści możesz płacić kartą za granicą (również przez Internet) bez ponoszenia dodatkowych prowizji na rzecz banku. Przewalutowanie odbywa się po kursie NBP (dla EUR, USD i GBP) lub kursie Mastercarda i NBP (dla pozostałych walut). Oba kursy (Mastercarda i NBP) są atrakcyjniejsze od kursów bankowych. Korzyść "działa" również przy pobieraniu środków z bankomatu.

Wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą. Jesteś za granicą i potrzebujesz gotówki? To korzyść właśnie dla Ciebie. Musisz jednak pamiętać, że choć bank nie naliczy opłaty w wysokości 5 zł, to - o ile nie wybrałeś równocześnie korzyści zwalniającej z kosztów przewalutowań - przewalutowanie nastąpi po kursie banku (który jest zwykle mało korzystny).

Ubezpieczenie w podróży za granicą, które pokryje m.in. koszty leczenia (suma ubezpieczenia to w tym przypadku 75 tys. zł), następstwa nieszczęśliwych wypadków (60 tys. zł) czy zgubienie bagażu (750 zł). Jedziesz na wakacje? Zdecydowanie warto, byś zastanowił się nad wyborem tej korzyści.

Aktywacja i dezaktywacja korzyści w praktyce

Wymiana korzyści pod kątem "technicznym" jest bardzo łatwa – możesz to zrobić w bankowości internetowej Alior Online, w aplikacji mobilnej, a nawet w oddziale. Wybrany bonus będzie aktywny już następnego dnia od godz. 6:00.

Ważne! Jeśli chcesz zrezygnować z jednej korzyści, to pamiętaj, że przestanie ona być aktywna dopiero od początku następnego miesiąca kalendarzowego. Jeżeli w tym czasie aktywujesz trzecią korzyść, to będziesz musiał za nią zapłacić 3,50 zł – dopóki poprzednia nie wygaśnie.

Przykład: Masz aktywne dwie korzyści, np. darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce oraz 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych. Nie ponosisz w związku z nimi żadnych dodatkowych kosztów (dopiero trzecia korzyść jest płatna). Na początku marca rezygnujesz z jednej z nich, bo wybierasz się w podróż i chcesz skorzystać z opcji bezpłatnego ubezpieczenia. Dezaktywujesz więc korzyść "darmowe wypłaty w Polsce" i aktywujesz ubezpieczenie w podróży. Oznacza to, że:

 • korzyść ubezpieczenie w podróży zagranicznej jest aktywna od następnego dnia;
 • korzyść ta będzie Cię kosztowała w marcu 3,50 zł – od kwietnia będzie darmowa;
 • korzyść darmowe wypłaty z bankomatów krajowych jest aktywna (i darmowa) do końca marca, tak więc nadal możesz bezpłatnie pobierać gotówkę – zmieni się to dopiero od kwietnia.

Bank za każdym razem informuje Cię od razu, że kolejna wybrana przez Ciebie korzyść będzie płatna – nie zaskoczą Cię więc prowizje. Niemniej, radzimy najpierw dezaktywować korzyść, która nie będzie Ci potrzebna i dopiero w nowym miesiącu aktywować kolejną opcję.

Promocje Konta Jakże Osobistego

Alior Bank chętnie promuje swój sztandarowy rachunek osobisty; sprawdź, czy możesz zyskać premię lub nagrodę za założenie konta.

Tanie i wygodne płatności w walutach obcych

Bywasz często za granicą lub wybierasz się na dłuższe wakacje do obcych krajów? Wyobraź sobie, że swoją standardową kartą debetową w PLN możesz płacić bez dodatkowych kosztów przewalutowania nawet na drugim końcu świata – i to bez zakładania konta walutowego, uruchamiania usługi wielowalutowej itp.

Posiadając Konto Jakże Osobiste, możesz wybrać korzyść "Płatności kartą bez kosztów przewalutowania", dzięki czemu przewalutowanie odbywać się będzie po korzystnym kursie NBP (EUR, USD i GBP) lub Mastercard i NBP (pozostałe waluty). Jakby tego było mało, bank nie pobiera własnej prowizji za rozliczenie transakcji bezgotówkowej za granicą i nie dolicza dodatkowej marży do kursu wymiany walut. Brzmi świetnie, prawda?

(Pamiętaj tylko, aby przy każdej transakcji sprawdzić na terminalu/bankomacie czy rozliczenie odbywa się w walucie kraju, w którym przebywasz.)

Możesz także bezpłatnie otworzyć rachunki w walutach obcych: euro, funtach lub dolarach, bez aktywowania jakiejkolwiek korzyści. Do obsługi wszystkich tych kont wystarczy Ci jedna karta, czyli wspomniana powyżej Debit Mastercard Zbliżeniowa. Sprawdź, jak działa karta wielowalutowa.

W kontekście obcych walut wypada wspomnieć o jeszcze jednym atucie Alior Banku, czyli cieszącym się sporą popularnością wśród klientów Kantorze Walutowym. Szczegółowe parametry konta w Kantorze znajdziesz poniżej.

Ciekawe propozycje dla oszczędzających

Jak już pisaliśmy przy okazji korzyści powiązanych z Kontem Jakże Osobistym, Alior Bank proponuje swoim klientom bezpłatny rachunek oszczędnościowy prowadzony w kilku wersjach. Jeśli wybierzesz wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jako korzyść do Konta Jakże Osobistego, to do 30 września 2022 r. oprocentowanie dla kwot do 10 000 zł wyniesie 4% w skali roku, pod warunkiem, że wykonasz transakcje kartą na min. 300 zł/mies. Środki powyżej 10 000 zł oprocentowane są na 0,75% / 1%.

Szczegóły dotyczące Konta Oszczędnościowego znajdziesz poniżej.

Posiadacze Konta Jakże Osobistego mogą także otworzyć drugi rachunek do deponowania środków: Konto Mega Oszczędnościowe. Zaletą tej oferty są darmowe przelewy wewnętrzne oraz cyklicznie powtarzane promocje na nowe środki.

Pakiet usług dodatkowych

Pakiet korzyści i promocyjna oferta rachunku oszczędnościowego to nie jedyne zalety Konta Jakże Osobistego. Zobacz, co jeszcze przygotował dla Ciebie bank:

 • Bogata oferta ubezpieczeń i dostęp do e-Urzędu, Profilu Zaufanego i PUE ZUS w bankowości internetowej.
 • Płatności zbliżeniowe telefonem: Google Pay, Apple Pay oraz Blik.
 • Płatności zbliżeniowe zegarkiem: Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch PayXiaomi Pay.
 • Do wyboru dwie karty karty kredytowe: Mastercard OK! oraz Mastercard Tu i Tam! Pierwsza z nich gwarantuje 300 złotych zwrotu rocznie za płatności bezgotówkowe w wybranych punktach handlowo-usługowych, druga - moneyback do 300 zł w ciągu roku za płatności kartą w walutach obcych.
 • Przyjemna i dość intuicyjna bankowość internetowa i mobilna. Dla początkujących użytkowników bank zamieszcza bardzo pomocne FAQ oraz samouczki video.
 • Bezcenne Chwile - program lojalnościowy Mastercard, dzięki któremu otrzymujesz punkty za wykonanie płatności kartą u partnerów programu (w sklepach stacjonarnych i przez Internet). Zdobyte punkty można wymienić na atrakcyjne nagrody (m.in. vouchery na zakupy, bilety do kina, multimedia, akcesoria kuchenne czy zabawki dla dzieci).

Warto też wspomnieć o szerokiej sieci oddziałów i placówek partnerskich Alior Banku. W całej Polsce jest ich ok. 500 – jeśli więc potrzebujesz łatwego dostępu do oddziału bankowego, to akurat Alior Bank może Ci go zapewnić.

Wady Konta Jakże Osobistego

Podstawowym minusem sztandarowego rachunku Alior Banku jest wspomniana już konieczność zapewnienia jednorazowego wpływu w wysokości aż 1500 zł - w przeciwnym wypadku bank pobierze niemałą, szczególnie na tle konkurencji, prowizję w wysokości 10 zł.

Osoby wybierające się za granicę, a niepłacące w walutach takich jak EUR, USD czy GBP (obsługiwanych przez kartę wielowalutową), muszą liczyć się z dość wysokimi kosztami przewalutowania po nieszczególnie korzystnym kursie banku (spread dla głównych walut wynosi powyżej 5%). Tych niedogodności możesz uniknąć, jeśli aktywujesz korzyść "Płatności kartą bez kosztów przewalutowania". Ważne jest, aby o tym pamiętać, bo w przeciwnym wypadku bank naliczy Ci niemałe prowizje.

Jak założyć Konto Jakże Osobiste?

Konto Jakże Osobiste bez trudu założysz przez Internet, przez aplikację mobilną – nawet jeśli nie jesteś jeszcze klientem Alior Banku – oraz w oddziale.

Jeżeli posiadasz już inny rachunek w Alior Banku, a chciałbyś zamienić go na Konto Jakże Osobiste, możesz to zrobić zupełnie bezpłatnie w placówce. Bank zachowa Twój dotychczasowy numer rachunku, jego historię oraz ustawione płatności. Zmianie nie podlegają Konta Private Banking oraz Konto Walutowe.

Konto Jakże Osobiste możesz otworzyć również wtedy, gdy przebywasz za granicą. Warunkiem jest posiadanie już rachunku z dostępem do bankowości elektronicznej w jakimkolwiek banku w Polsce - dzięki temu będziesz mógł potwierdzić założenie nowego konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Pamiętaj, że dane z wniosku o założenie konta muszą się zgadzać z danymi w banku, z którego będziesz zlecać przelew weryfikacyjny. Bank nie wysyła kuriera z umową na adresy zagraniczne.

Konto osobiste Alior Banku okiem redakcji. Podsumowanie

Alior Bank, tworząc swoją ofertę kont, postawił na rzadko spotykaną na polskim rynku elastyczność. Z rachunkiem powiązany jest bowiem pakiet korzyści, które możesz swobodnie dobierać, w zależności od tego, czego oczekujesz od swojego konta, i jakie są Twoje aktualne potrzeby.

Jeśli często korzystasz z bankomatów, opcja darmowych wypłat ze wszystkich maszyn w kraju będzie dla Ciebie bardzo korzystna. Jeżeli często wyjeżdżasz za granicę, ubezpieczenie w podróży zagranicznej i bezpłatne korzystanie z zagranicznych bankomatów może okazać się przydatne. Usługa korzystnych przewalutowań przy płatnościach kartą na całym świecie to strzał w dziesiątkę.

Oszczędzający i łowcy promocji mogą wybrać korzyść podwyższającą oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym czy opcję gwarantującą 1% moneyback za płatności telefonem. Tani limit odnawialny może przydać się w nagłych wypadkach, przy nieplanowanych wydatkach lub nieregularnym wynagrodzeniu. Osoby czujące się niezbyt pewnie w zakresie nowych technologii z pewnością docenią szeroką sieć placówek bankowych.

Pakiet korzyści to ciekawa propozycja, niemniej trzeba zdawać sobie sprawę, że sporo z tych opcji jest dostępnych w niektórych bankach za darmo (np. wypłaty z bankomatów krajowych czy pakiet przelewów natychmiastowych). Bez starannie wybranych korzyści Konto Jakże Osobiste nie będzie należało ani do szczególnie tanich, ani - prawdę rzekłszy - do specjalnie wyróżniających się pod względem opłat na tle oferty konkurencji. Naszym zdaniem dopiero dobrze dobrane korzyści mogą uczynić ten rachunek atrakcyjnym i tanim w codziennym bankowaniu.

Podsumowując, Konto Jakże Osobiste to dobry rachunek dla osób, które wiedzą, czego chcą, i wiedzą, z jakich funkcjonalności najczęściej korzystają. Jeśli odpowiednio wybierzesz swoje korzyści i spełnisz standardowe warunki, możesz mieć do dyspozycji nowoczesny, w pełni osobisty rachunek. Natomiast jeśli interesuje Cię proste darmowe konto, raczej rozejrzyj się za innym ROR-em. W naszym rankingu bez trudu znajdziesz tanie konta bankowe, które sprostają Twoim oczekiwaniom.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji Alior Banku
 2. Regulamin korzyści do Konta Jakże Osobistego
 3. Regulamin promocji „BLIK zbliżeniowy bez prowizji za przewalutowanie”

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.