Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku z 11 korzyściami do wyboru

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku z 11 korzyściami do wyboru
Źródło: strona Alior Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Aż 890 zł od Alior Banku: 450 zł na start + 240 zł premii moneyback + 200 zł w Bezcennych Chwilach!
Trwa do: 31.05.2023
 • możliwość elastycznego wyboru bezpłatnych funkcji do rachunku (np. darmowe bankomaty)
 • korzystne przewalutowania przy płatnościach zagranicznych kartą i brak prowizji za przewalutowanie (również w przypadku Blika)
 • szeroka oferta płatności mobilnych oraz dobra bankowość internetowa i mobilna
 • konto założysz przelewem z Twojego konta w innym banku, za pośrednictwem kuriera lub metodą wideoweryfikacji

Wady:

 • niemała opłata za konto w przypadku braku comiesięcznego wpływu

Opinia eksperta

Konto Jakże Osobiste to dobra propozycja dla świadomych klientów, którzy wiedzą, czego chcą i jakich usług potrzebują. Dopiero dobrze dobrane korzyści mogą uczynić ten rachunek atrakcyjnym i tanim (standardowa wysokość opłat na Koncie Jakże Osobistym nie wyróżnia tej oferty na tle konkurencji). Zdecydowanie jest to konto do codziennego "bankowania" - w przeciwnym wypadku spełnienie warunków uniknięcia podstawowych opłat może stanowić niemały problem.
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza Konta Jakże Osobistego w Alior Banku


Konto Jakże Osobiste: opłaty za najczęściej wykonywane czynności na rachunku

Oto, jakie najważniejsze koszty wiążą się z rachunkiem w Alior Banku – jeszcze przed wyborem korzyści:

Jakie wpływy kwalifikują do zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku? Bank stawia tutaj konkretne warunki. Przede wszystkim minimalna wymagana kwota 1500 zł musi być wpływem jednorazowym – nie można więc zasilić rachunku kilkoma różnymi kwotami.

Dodatkowo przelew musi pochodzić albo z innego banku, albo z konta firmowego prowadzonego w Alior Banku (nie liczą się jednak przelewy z jakiegokolwiek konta – ani osobistego, ani firmowego – w Kantorze Walutowym Alior Banku).

Opłata nie zostanie pobrana w miesiącu otwarcia Konta Jakże Osobistego.

Najprościej więc można uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku, gdy ustanowi się comiesięczny przelew z konta prowadzonego w innym banku lub po prostu zlecając przekazywanie na nowo otwarte konto wypłaty, emerytury czy renty.

Co oferuje Alior Bank wraz z Kontem Jakże Osobistym?

Podstawową cechą Konta Jakże Osobistego jest pakiet korzyści, które można dowolnie dobierać i wymieniać w zależności od swoich potrzeb – tak, aby było to faktycznie bardzo „osobiste” konto. Dwie z nich przysługują klientowi całkowicie za darmo, a za każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 3,50 zł miesięcznie:

 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym: 4% w skali roku dla salda do 10 000 zł do 31 marca 2023 r. w promocji;
 • wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • zwrot 1% za płatność telefonem, do 20 zł miesięcznie; w promocji od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne wynosi 2%, do 50 zł miesięcznie;
 • punkty dla graczy. Korzyść dla posiadaczy karty Debit Mastercard LoL, z którą zyskujesz Riot Points w grze League of Legends (1 punkt za każde wydane 1,50 zł przez płatności mobilne);
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną;
 • pakiet assistance: ubezpieczenie samochodowe, domowe i medyczne;
 • limit w koncie bez odsetek: przez 10 dni w miesiącu można korzystać z limitu, nie płacąc odsetek od zadłużenia, o ile nie przekracza ono 1000 zł. Bank nalicza opłatę za przyznanie limitu w wysokości 2% jego wartości, nie mniej niż 75 zł;
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach;
 • płatności kartą za granicą bez kosztów przewalutowania;
 • darmowa wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą;
 • ubezpieczenie w podróży za granicą: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, zgubienie bagażu itp.
Korzyści do Konta Jakże Osobistego
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona Alior Banku

Nowo wybrana korzyść jest aktywna od następnego dnia od godz. 6:00. Po rezygnacji z korzyści przestaje być ona aktywna wraz z początkiem kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Bankowość internetowa Alior Banku

System bankowości internetowej Alior Banku nosi nazwę Alior Online. Serwis umożliwia całościowe zarządzanie rachunkiem, wnioskowanie o nowe produkty, a także pozwala założyć Profil Zaufany, Moje ID oraz skorzystać z PUE ZUS i e-Urządu i w jego ramach złożyć wnioski o wypłatę świadczeń.

Aplikacja mobilna Alior Mobile

Funkcje i usługi Alior Mobile nie tylko nie różnią się od tych dostępnych w bankowości internetowej, ale są nawet względem niej rozszerzone. W apce można znaleźć np. usługę Mobilet, z którą kupi się bilet komunikacji miejskiej lub zapłaci za parkowanie w strefie płatnego parkowania w mieście, oraz usługę Autopay, umożliwiającą płatność za autostradę bez konieczności uiszczania opłaty przy bramce.

Jedną z usług dostępnych w aplikacji są Moje rachunki, dzięki której gromadzi się swoje rachunki w jednym miejscu (za prąd, za gaz, ale też za przedszkole itp.) i opłaca je w prosty sposób, bez konieczności wypełniania formularza przelewu.

Płatności mobilne

Alior Bank udostępnia płatności zbliżeniowe telefonem: Google Pay, Apple Pay oraz Blik, a także z płatności zegarkiem: Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay i Xiaomi Pay.

Ubezpieczenia w Alior Banku

Klienci Alior Banku mogą skorzystać z poniższych ubezpieczeń:

 • ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców (PZU Życie)
 • ubezpieczenie do pożyczki w przypadku utraty pracy i pakiet NNW (PZU SA)
 • ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców kredytów hipotecznych (PZU Życie)
 • ubezpieczenie nieruchomości do kredytów hipotecznych (PZU)
 • ubezpieczenie turystyczne (PZU Wojażer)
 • ubezpieczenie komunikacyjne (Link4)
 • ubezpieczenie domu i mieszkania (Link4)

Bezcenne chwile – program lojalnościowy Mastercard

W programie Bezcenne chwile otrzymuje się punkty za wykonanie płatności kartą u partnerów Mastercard (w sklepach stacjonarnych i przez Internet). Zdobyte punkty można wymienić na nagrody, m.in. vouchery na zakupy, bilety do kina, multimedia, akcesoria kuchenne czy zabawki dla dzieci.

Kto może otworzyć Konto Jakże Osobiste?

Konto Jakże Osobiste to rachunek uniwersalny, który może już założyć osoba 13-letnia (nie ma przy tym górnej granicy wieku).

Dla osób w wieku 13-26 lat prowadzenie rachunku jest znacznie tańsze: nie płacą one za prowadzenie konta, a do ukończenia 18 lat – także za korzystanie z karty debetowej.

Konto Jakże Osobiste: promocja „na dzień dobry” i bonusy dla stałych klientów

Alior Bank chętnie promuje swój sztandarowy rachunek osobisty; sprawdź, czy możesz zyskać premię lub nagrodę za założenie konta.

Jak założyć Konto Jakże Osobiste?

Konto Jakże Osobiste bez trudu założysz przez Internet, za pomocą przelewu weryfikacyjnego z banku w Polsce, przez aplikację mobilną – nawet jeśli nie jesteś jeszcze klientem Alior Banku – oraz w oddziale.

Produkty powiązane

Produkty oszczędnościowe

Karta kredytowa

Produkty walutowe

Konto firmowe

Konto Jakże Osobiste Alior Banku – opinie, recenzja, porady

Konto Jakże Osobiste to prawdziwy ewenement na rynku – jeden z nielicznych rachunków w ofercie bankowej do częściowego skonfigurowania przez jego posiadacza. Wychodząc z założenia, że każdy klient ma nieco inne oczekiwania związane z bankowością, Alior Bank stworzył konto, do którego sam dobierasz 2 bezpłatne opcje, w zależności od tego, na czym najbardziej Ci zależy. Czy sprawdza się to w praktyce? I przede wszystkim: czy Konto Jakże Osobiste jest tanie?

Atrakcyjność opłat

Podstawowe opłaty związane z Kontem Jakże Osobistym nie odbiegają szczególnie od rynkowego standardu; nie rzucają na kolana, ale i też nie odstają negatywnie na tle konkurencji. Za wiele operacji bank nie pobiera opłaty – należą do nich przelewy internetowe, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, przelewy na telefon Blik, wypłaty z bankomatów własnych banku, a także wpłaty i wypłaty środków w placówkach.

Jedyną szczególnie rażącą prowizją jest opłata za wpłatomaty. O ile w innych instytucjach skorzystanie z wpłatomatów obcych często jest płatne, o tyle zawsze udostępniają one swoje maszyny za darmo. W Alior Banku musisz niestety pogodzić się z opłatą (jej wysokość uzależniona jest od tego, czy wpłatomat należy do banku, czy do sieci zewnętrznej), której w żaden sposób nie da się uniknąć.

Konto Jakże Osobiste może być bardzo tanie, jeśli dobrze dobierzesz ważne dla Ciebie korzyści. Wtedy rzeczywiście możesz korzystać za darmo z funkcji, które w innych bankach mogą być albo niedostępne (np. tanie przewalutowania), albo płatne (np. przelewy natychmiastowe).

Użyteczność rachunku

Przyjrzyjmy się teraz dokładnie korzyściom, ofercie walutowej i oszczędnościowej związanej z Kontem Jakże Osobistym oraz podejściem do klienta w Alior Banku.

Korzyści do Konta Jakże Osobistego: hit czy kit?

Gama opcji do wyboru – nazywanych przez bank korzyściami – jest naprawdę szeroka. Możesz dowolnie je konfigurować w zależności od tego, która opcja jest Ci aktualnie najbardziej potrzebna. Masz zaplanowany wakacyjny wyjazd? Przydatna okaże się korzyść gwarantująca darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów, a do tego korzystne przewalutowanie transakcji zagranicznej po kursie NBP i Mastercarda oraz ubezpieczenie w podróży, dzięki którym unikniesz dodatkowych kosztów.

Oszczędni mogą wybrać korzyść z wyższym oprocentowaniem na rachunku oszczędnościowym i moneyback za zakupy. Osoby chętnie korzystające z gotówki z pewnością ucieszą się z opcji darmowych bankomatów w Polsce (i dużej dostępności placówek banku). Dla podróżników bank przygotował możliwość bezpłatnych wypłat za granicą, korzystne przewalutowania i ubezpieczenie w podróży. A to tylko niektóre z przykładów; brzmi intrygująco, prawda?

Pakiet korzyści to ciekawa propozycja, niemniej raczej nie dla osób, które zakładają konto po raz pierwszy, tylko dla tych klientów bardziej świadomych, z jakich usług i funkcji korzystają najczęściej. Nie jest to też opcja dla zabieganych lub zapominalskich; o zamianie korzyści musisz pamiętać ze sporym wyprzedzeniem, a nie każdy ma do tego głowę (o chęci nie wspominając).

Trudno też nie zauważyć, że korzyść korzyści nierówna. Powiadomienia SMS albo punkty dla graczy są zdecydowanie mniej popularne niż darmowe wypłaty z bankomatów lub korzystne przewalutowania. Osoby, którym zależy na tych rzadziej wybieranych korzyściach, decydując się np. na alerty, pozostawiają sobie już tylko jedną darmową korzyść i muszą zdecydować, czy wolą bezpłatne wypłacanie gotówki, moneyback czy jednak wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. A to znacząco wpływa na atrakcyjność rachunku.

Wymiana aktywnej korzyści na inną. Porada

Kwestie techniczne w przypadku wymiany korzyści są bardzo łatwe (patrz: FAQ), niemniej wiąże się z tym kilka „kruczków”, o których trzeba pamiętać. Jeśli chcesz zrezygnować z jednej korzyści, to pamiętaj, że przestanie ona być aktywna dopiero od początku następnego miesiąca kalendarzowego. Jeżeli w tym czasie aktywujesz trzecią korzyść, to będziesz musiał za nią zapłacić 3,50 zł – dopóki poprzednia nie wygaśnie.

Przykład: Masz aktywne dwie korzyści, np. darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce oraz 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych. Nie ponosisz w związku z nimi żadnych dodatkowych kosztów (dopiero trzecia korzyść jest płatna). Na początku marca rezygnujesz z jednej z nich, bo wybierasz się w podróż i chcesz skorzystać z opcji bezpłatnego ubezpieczenia. Dezaktywujesz więc korzyść "darmowe wypłaty w Polsce" i aktywujesz ubezpieczenie w podróży. Oznacza to, że:

 • korzyść ubezpieczenie w podróży zagranicznej jest aktywna od następnego dnia;
 • korzyść ta będzie Cię kosztowała w marcu 3,50 zł – od kwietnia będzie darmowa;
 • korzyść darmowe wypłaty z bankomatów krajowych jest aktywna (i darmowa) do końca marca, tak więc nadal możesz bezpłatnie pobierać gotówkę – zmieni się to dopiero od kwietnia.

Bank za każdym razem informuje Cię od razu, że kolejna wybrana przez Ciebie korzyść będzie płatna – nie zaskoczą Cię więc prowizje. Niemniej, radzimy najpierw dezaktywować korzyść, która nie będzie Ci potrzebna i dopiero w nowym miesiącu aktywować kolejną opcję.

Tanie i wygodne płatności w walutach obcych

Posiadając Konto Jakże Osobiste, możesz wybrać korzyść "Płatności kartą bez kosztów przewalutowania", dzięki czemu przewalutowanie odbywać się będzie po korzystnym kursie NBP (EUR, USD i GBP) lub Mastercard i NBP (pozostałe waluty). Bank nie pobiera własnej prowizji za rozliczenie gotówkowej i bezgotówkowej transakcji kartą za granicą i nie dolicza dodatkowej marży do kursu wymiany walut.

(Pamiętaj tylko, aby przy każdej transakcji sprawdzić na terminalu/bankomacie czy rozliczenie odbywa się w walucie kraju, w którym przebywasz.)

Możesz także bezpłatnie otworzyć rachunki w walutach obcych: euro, funtach lub dolarach, bez aktywowania jakiejkolwiek korzyści. Do obsługi wszystkich tych kont wystarczy Ci jedna karta, czyli wspomniana powyżej Debit Mastercard Zbliżeniowa. Sprawdź, jak działa karta wielowalutowa.

Do wymiany walut polecam jednak Kantor Walutowy Alior, w którym obowiązują naprawdę konkurencyjne spready. Uwaga: to nie to samo, co Konto Walutowe prowadzone w banku; w Kantorze zakłada się zupełnie osobny, darmowy rachunek w wybranej walucie. Wymiana walut w samym banku jest znacznie droższa.

Ciekawe propozycje dla oszczędzających

Alior Bank proponuje swoim klientom bezpłatny rachunek oszczędnościowy prowadzony w kilku wersjach. Jego oprocentowanie może być wyższe, jeśli wybierzesz wyższe oprocentowanie jako korzyść do Konta Jakże Osobistego. Stawka gwarantowana jest przez kilka miesięcy.

Posiadacze Konta Jakże Osobistego mogą także otworzyć drugi rachunek do deponowania środków: Konto Mega Oszczędnościowe. Zaletą tej oferty są darmowe przelewy wewnętrzne oraz cyklicznie powtarzane promocje na nowe środki.

Jakość obsługi klienta w Alior Banku

Alior Bank ma ok. 500 oddziałów i agencji partnerskich w całym kraju, dzięki czemu plasuje się w czołówce banków z największą siecią placówek w Polsce. Dla osób, które muszą korzystać z usług stacjonarnych banku, jest to niewątpliwe ułatwienie.

Trzeba też przyznać, że Alior Bank dokłada wielu starań, aby jego klient nie czuł się zagubiony, szczególnie w pierwszych krokach w bankowości elektronicznej. Dla początkujących użytkowników bank zamieszcza bardzo pomocne FAQ oraz samouczki video.

Od siebie mogę dodać, że komunikacja z bankiem – choć czasami się wydłużała – zawsze przebiegała bez zarzutu, a udzielane informacje były merytoryczne i pomocne.

Promocje i bonusy

Alior Bank chętnie promuje swój flagowy rachunek wśród potencjalnych nowych klientów; warto skorzystać z takiej okazji, ponieważ w bankowych promocjach możesz otrzymać kilkaset złotych premii gotówkowej za sam fakt, że korzystasz ze swojego nowego rachunku. Zasady akcji najczęściej są bardzo jasne, Alior nie bawi się w zapisy drobnym maczkiem na ostatniej stronie regulaminu, zatem raczej nie musisz obawiać się złapania na jakiś “haczyk”.

Obecni klienci mogą raczej liczyć raczej na promocje związane z kartami kredytowymi i konkursy z ciekawymi nagrodami. Cyklicznie powtarzaną ofertą są np. ekstra punkty przyznawane w programie Mastercard Bezcenne chwile. Pod względem propozycji dla stałych klientów mogłoby być lepiej, ale z drugiej strony w Alior Banku przynajmniej możemy znaleźć dla nich jakieś promocje, czego nie można powiedzieć o większości pozostałych instytucji.

Konto osobiste Alior Banku okiem redakcji. Podsumowanie

Alior Bank, tworząc swoją ofertę kont, postawił na rzadko spotykaną na polskim rynku elastyczność. Z rachunkiem powiązany jest bowiem pakiet korzyści, które możesz swobodnie dobierać, w zależności od tego, czego oczekujesz od swojego konta, i jakie są Twoje aktualne potrzeby.

Pakiet korzyści to ciekawa propozycja, niemniej trzeba zdawać sobie sprawę, że sporo z tych opcji jest dostępnych w niektórych bankach za darmo (np. wypłaty z bankomatów krajowych czy moneyback). Bez starannie wybranych korzyści Konto Jakże Osobiste nie będzie należało ani do szczególnie tanich, ani - prawdę rzekłszy - do specjalnie wyróżniających się pod względem opłat na tle oferty konkurencji. Naszym zdaniem dopiero dobrze dobrane korzyści mogą uczynić ten rachunek atrakcyjnym i tanim w codziennym bankowaniu.

Podsumowując, Konto Jakże Osobiste to dobry rachunek dla osób, które wiedzą, czego chcą, i wiedzą, z jakich funkcjonalności najczęściej korzystają. Jeśli odpowiednio wybierzesz swoje korzyści i spełnisz standardowe warunki, możesz mieć do dyspozycji nowoczesny, w pełni osobisty rachunek. Natomiast jeśli interesuje Cię proste darmowe konto, raczej rozejrzyj się za innym ROR-em. W naszym rankingu bez trudu znajdziesz tanie konta bankowe, które sprostają Twoim oczekiwaniom.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji Alior Banku
 2. Regulamin korzyści do Konta Jakże Osobistego
 3. Regulamin promocji „BLIK zbliżeniowy bez prowizji za przewalutowanie”

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Pytania i odpowiedzi: