Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska z atrakcyjnymi nagrodami

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska z atrakcyjnymi nagrodami
Źródło: strona Santander Bank Polska
Santander Bank - Konto Jakie Chcę - 880 zł
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

MEGA HIT od Santander Bank Polska: nawet 880 zł za konto osobiste
Do końca 1 dni
 • konto sprawdzi się, jako główny rachunek do płatności i rozliczeń (darmowe przelewy natychmiastowe i zwrot za rachunki)
 • wystarczy spełnić dwa proste warunki, aby korzystać z konta i karty zupełnie za darmo
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na pełną gamę płatności mobilnych
 • konto założysz za pośrednictwem kuriera

Wady:

 • ograniczona sieć bezpłatnych bankomatów w kraju
 • konto nie nadaje się dla podróżnika (prowizja za kartę walutową i konto walutowe, dość wysokie prowizje za wypłatę z bankomatu zagranicznego)

Opinia eksperta

Konto Jakie Chcę jest interesującą propozycją, która może sprostać wymaganiom różnych grup klientów. Aby jednak wykorzystać wszystkie możliwości rachunku, należy w aktywny sposób nim zarządzać.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Charakterystyczną cechą Konta Jakie Chcę jest z jednej strony uniwersalność, z drugiej – wielofunkcyjność i elastyczność. Otwierając rachunek, będziesz mógł skorzystać z wielu dodatkowych produktów i usług, w tym szerokiej gamy nowoczesnych form płatności i opcji ułatwiających zarządzanie kontem.

„Wisienką na torcie” mogą być również liczne promocje, w których możesz zdobyć atrakcyjne bonusy pieniężne, Warto przy tym podkreślić, bank organizuje akcje nie tylko dla nowych klientów – także ci obecni mogą wiele skorzystać. Przykładowo – osoby, które wykupią za pośrednictwem banku ubezpieczenie turystyczne „Na Podróż”, mogą skorzystać z 20% zniżki. Polisa zapewnia pokrycie kosztów leczenia za granicą do 200 tys. zł + ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego oraz OC i NNW . 

Pełna analiza Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska


Ile kosztuje Konto Jakie Chcę?

Zwróć uwagę na to, że w przypadku niektórych operacjach bankowych bank stosuje „podwójne” opłaty: inne dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia, inne - dla starszych klientów. Zestawienie najważniejszych różnic znajdziesz w oddzielnej tabelce zamieszczonej w dalszej części tekstu.

Jeśli nie masz ochoty oddawać bankowi 5 zł za każde podjęcie gotówki z bankomatów obcych sieci, masz do wyboru dwie inne opcje. Po pierwsze, możesz wypłacać gotówkę Blikiem, a wówczas bank nie pobierze żadnej prowizji. Po drugie, możesz korzystać wyłącznie z maszyn należących do Santander Bank Polska S.A. – jak już wiesz, są one całkowicie bezpłatne.

Tanio dla młodszych, nieco drożej dla starszych

Wspomnieliśmy już, że dla posiadaczy konta poniżej 26. roku życia rachunek prezentuje się nader korzystnie. Przede wszystkim dlatego, że młodsi klienci są zwolnieni z wielu prowizji lub też za niektóre operacje płacą znacznie mniej niż starsi.

Porównanie rachunku w wersji "młodzieżowej" i "dorosłej"

Nazwa usługi

Do 26. r. życia

Powyżej 26 r. życia

Wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych

0 zł

5 zł

Wypłaty z zagranicznych bankomatów

0 zł (bank pobierze jednak 2,8% za przewalutowanie transakcji + koszty przewalutowania po tabeli kursowej banku)

10 zł (bank pobierze także 2,8% za przewalutowanie transakcji + koszty przewalutowania po tabeli kursowej banku)

Cashback

0 zł

1,50 zł

Wznowienie karty

0 zł

15 zł

Wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku

5 zł

10 zł

Przelewy w oddziale banku

5 zł

10 zł

Opracowanie na podstawie tabeli opłat i prowizji

Podsumujmy – jeśli masz mniej niż 26 lat, nie zapłacisz ani grosza  przelewy internetowe, przelewy natychmiastowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty, a także wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i sms-y służące do autoryzacji transakcji internetowych. Za darmo też skorzystasz z cashbacku i wypłacisz środki z bankomatów za granicą. Możesz też uniknąć prowizji za prowadzenie konta i obsługę karty,  jeśli zapewnisz wpływ na rachunek min. 500 zł/mies. i wykonasz 1 transakcję kartą/Blikiem. Słowem – jeśli szukasz taniego rachunku bankowego, Konto Jakie Chcę będzie świetnym wyborem.

Co jednak ze starszymi posiadaczami rachunku? Jeśli przyjrzałeś się naszej tabelce, zapewne zwróciłeś uwagę na kilka opłat, które raczej nie budzą większego entuzjazmu. Jest wśród nich chociażby prowizja za cashback (dodajmy, że większość banków oferuje tę usługę bezpłatnie), opłata za korzystanie z bankomatów krajowych nienależących do sieci Santander i, przede wszystkim, drogie bankomaty zagraniczne. Nie zapłacisz jednak za konto i kartę, o ile spełnisz warunki aktywności (500 zł wpływu + 1 transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu).

Premie dla Łówców Promocji z Kontem Jakie Chcę w Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska aktualnie dostępnych jest kilka ofert specjalnych, w których możesz zyskać atrakcyjne premie!

Coś dla oszczędzających

W ofercie Santandera znajdziemy również całkiem atrakcyjnie oprocentowane produkty oszczędnościowe. Mamy tu na myśli Lokatę Mobilną dla nowych i starych klientów oraz Konto Max Oszczędnościowe.

Konto idealne dla poszukujących nowoczesnych rozwiązań

Konto Jakie Chcę może również sprostać wymaganiom miłośników nowych technologii. Bank oferuje swoim klientom szeroką gamę płatności mobilnych, dzięki którym możesz płacić za usługi w sklepach stacjonarnych i online, wypłacać gotówkę z bankomatu i wychodzić na zakupy bez torebki i portfela.

Na liście udogodnień, z których będziesz mógł skorzystać, jest Blik (w tym również Blik zbliżeniowy), Google Pay, Apple Pay i płatności zbliżeniowe za pomocą zegarka (Garmin Pay, Fitbit Pay). Bank ułatwi Ci również płatności internetowe, udostępnia bowiem portfel cyfrowy Masterpass i płatności pay-by-link (Przelew24).

Łatwe zarządzanie kontem – bankowość internetowa oraz mobilna

Na pochwałę zasługuje także system transakcyjny banku i przyjazna w obsłudze aplikacja mobilna, do której można zalogować się PIN-em lub odciskiem palca i zarządzać rachunkiem za pomocą smartfona.

Wśród funkcjonalności dostępnych w aplikacji Santander Mobile warto wyróżnić płatności zbliżeniowe, przelewy (złotowe, walutowe, natychmiastowe i na telefon) i możliwość korzystania z płatności BLIK. Aplikacja umożliwia ponadto zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenie parkingu i taksówki, doładowanie telefonu na kartę, znalezienie najbliżej zlokalizowanego bankomatu i szybki dostęp do pozostałych produktów banku (lokat, kont oszczędnościowych itp.). Kolejną funkcją, która ułatwi Ci codzienne życie, jest usługa Autopay, umożliwiająca wygodny sposób płacenia za przejazdy na autostradach A1 raz A4. Nie możemy też nie wspomnieć o możliwości wygodnego opłacania swoich rachunków (po zeskanowaniu kodu QR) oraz opcji szybkiej spłaty karty kredytowej.

Unikalnym (i dość niezwykłym jak na bank) rozwiązaniem jest pakiet medyczny Telemedi. Aby skorzystać z tego rozwiązania, musisz zalogować się się do swojej bankowości internetowej, wybrać zakładkę Usługi partnerów, Pakiet medyczny Telemedi.co, a następnie aktywować usługę. Pakiet kosztuje 72 zł, przy czym płatność jest rozłożona na dwie transze. W ramach abonamentu możesz skorzystać z dowolnej liczby e-konsultacji z internistą lub pediatrą oraz trzech e-konsultacji z wybranym lekarzem specjalistą, a także zdalnie otrzymać zwolnienie oraz receptę.

Za pośrednictwem bankowości elektronicznej będziesz mógł też założyć Profil Zaufany, a także w ramach usługi Santander Open sprawdzać saldo i historię kont, które posiadasz w innych instytucjach finansowych.

Mało satysfakcjonująca oferta walutowa

Największym – naszym zdaniem - mankamentem oferty są koszty związane z obsługą walutową. Trzeba szczerze przyznać, że w tym jednym aspekcie Konto Jakie Chcę pozostaje w tyle za konkurencją.

Kartę wielowalutową uzyskasz wyłącznie w płatnym pakiecie, a do tego musisz dodać warunkową opłatę za prowadzenie kont walutowych. Prowizja jest uzależniona od średniego miesięcznego salda rachunku, co w praktyce oznacza, że konto nie może być „puste” i musi zostać zasilone wymaganą przez bank kwotą. Jeśli nie spełnisz tego warunku, za każde konto dewizowe bank pobierze od Ciebie dość wysoką opłatę.

Oczywiście, możesz zrezygnować z karty wielowalutowej i do konta prowadzonego w danej walucie wyrobić oddzielną kartę walutową. Niestety, również i ta opcja będzie generować dość wysokie koszty.

Reasumując – Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska zdecydowanie nie jest rachunkiem, który może zaspokoić potrzeby podróżników. Niezależnie, jaką kartę wybierzesz – zwykłą debetówkę podpiętą do konta w złotówkach, kartę wielowalutową czy Mastercard walutową – i tak musisz się liczyć ze sporymi kosztami.

Jak założyć Konto jakie Chcę?

Po wypełnieniu wniosku na stronie banku, masz do wyboru  4 sposoby podpisania umowy:

 • w placówce,
 • za pośrednictwem kuriera,
 • metodą "na selfie" w aplikacji mobilnej,
 • za pomocą Wideo Doradcy – aby skorzystać z tej wygodnej metody, musisz posiadać komputer wyposażony w kamerę z dostępem do Internetu oraz przeglądarką internetową inną niż Internet Explorer. Podczas rozmowy musisz również pokazać swój dowód osobisty i ustnie zaakceptować umowę.

Kto najbardziej skorzysta z rachunku?

Konto Jakie Chcę z pewnością spodoba się klientom, którzy cenią nowoczesną bankowość internetową oraz wielofunkcyjną aplikację mobilną. Miłośnicy nowych technologii będą mogli skorzystać z takich udogodnień, jak Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, płatności Masterpass i dodatkowo zyskać w cyklicznie organizowanych mini promocjach banku.

Druga grupa, której możemy polecić konto w Santander Bank Polska, to młodzi klienci. Oprócz powyższych korzyści otrzymują oni możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz darmowe przelewy natychmiastowe.

Najnowsza oferta Santander Bank Polska to jednak przede wszystkim prawdziwa gratka dla łowców promocji. Bezterminowo obowiązuje oferta ze zwrotem części wydatków na media (do 25 zł/miesiąc, a więc 300 zł rocznie). Do tego jest odnawiany cyklicznie program rekomendacyjny, w którym za polecenie konta swoim znajomym możesz zgarnąć nawet 500 zł premii oraz organizowane co pewien czas promocje związane z założeniem rachunku czy przekierowaniem do Santandera wynagrodzenia. W sumie można zyskać kilkaset złotych.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.