Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska: do 600 zł premii i 2,7% na rachunku oszczędnościowym

7 września 2018 r. BZ WBK zmienił nazwę na Santander Bank Polska. Warunki prowadzenia Konta Jakie Chcę nie uległy zmianie.

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska: do 600 zł premii i 2,7% na rachunku oszczędnościowym Źródło obrazka: strona BZ WBK

Konto Jakie Chcę wiosną 2018 r. urosło do rangi jednego z najlepszych na rynku. Jego prowadzenie jest bezpłatne, a sposób pobierania (lub uniknięcia) opłaty za kartę debetową zależy od wyboru klienta. Posiadacze konta skorzystają też z licznych promocji, w których do zyskania jest nawet 600 zł premii pieniężnej, albo brak opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów lub też 80 zł za pozyskanie nowego klienta. Bonusy windują ten rachunek na szczyt.

W naszej analizie Konta Jakie Chcę przyjrzeliśmy się głównym kosztom rachunku oraz dodatkowym usługom dostępnym dla jego posiadaczy.

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę?

Poniżej przedstawiamy opłaty i prowizje związane z Kontem Jakie Chcę:

 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku (bank nie wymaga stałych wpływów na konto).
 • 0 zł za wydanie karty debetowej Dopasowanej Visa lub Mastercard z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych. Wizerunki kart prezentujemy poniżej:

 • miesięczna opłata za kartę debetową zależy od wyboru posiadacza karty i wynosi:
  • 3 zł - opłata stała pobierana obowiązkowo (jest to domyślnie ustawiona opcja) LUB
  • 5 zł - można jej uniknąć, dokonując min. 5 transakcji kartą w miesiącu;
 • możesz zamówić również kartę mobilną do płatności HCE – jej wydanie i użytkowanie jest bezpłatne, a transakcje dokonane tą kartą wliczają się do transakcji zwalniających z opłaty za standardową, plastikową kartę debetową;
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów Santander Bank Polska;
 • 0 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju dla osób do 26. roku życia, 5 zł dla pozostałych klientów;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą i brak prowizji za przewalutowanie - warunki obowiązują do 14 października 2018 r., potem opłata wyniesie 10 zł dla osób powyżej 26 r. ż., a prowizja za przewalutowanie 2,8%.
 • 0 zł za cashback dla osób do 26. roku życia, 1,50 zł dla pozostałych klientów;
 • 2 zł za sprawdzenie salda w bankomacie.
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe;
 • 5 zł za przelew w oddziale banku dla osób do 26. roku życia, 10 zł dla pozostałych klientów (nie dotyczy przelewów między własnymi rachunkami);
 • 0 zł za przelew natychmiastowy;
 • 0 zł za zlecenie stałe;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 35 zł za przelew SORBNET;
 • 8 zł za przelew SEPA;
 • 0,2% min. 20 zł max. 200 zł za przelewy walutowe;
 • 5 zł za wpłaty i wypłaty w oddziale banku dla osób do 26. roku życia, 10 zł dla pozostałych klientów;
 • 0 zł za kody autoryzacyjne SMS;
 • 7 zł miesięcznie za pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów (w tym cashback) dla klientów powyżej 26 roku życia - usługa jest opcjonalna, dotyczy karty Dopasowanej Visa/Mastercard;
 • 0 zł za wyciąg w formie papierowej wysyłany raz w miesiącu.

Poniżej znajdziesz zestawienie opłat za Konto Jakie Chcę, których wysokość zależy od wieku klienta:

Opłata Klienci do 26 roku życia Klienci powyżej 26 roku życia
Wypłaty z bankomatów w kraju 0 zł 0 zł - Santander Bank Polska, 5 zł - pozostałe
Wypłaty z bankomatów za granicą 0 zł 0 zł w promocji, 10 zł standardowo
Przelew natychmiastowy 0 zł 0 zł
Przelew w oddziale banku 5 zł 10 zł
Zlecenie stałe 0 zł 0 zł
Wpłaty i wypłaty w placówce 5 zł 10 zł
Cashback 0 zł 1,50 zł

Klienci do 26 roku życia zyskują preferencyjne opłaty za rachunek

300 zł premii to nie wszystko...

Rachunek osobisty w Santander Bank Polska objęty jest obecnie interesującymi ofertami specjalnymi, w których możesz zyskać 300 zł premii pieniężnej oraz dodatkowe bonusy za aktywność i pozyskanie nowych klientów.

300 zł za regularny przelew wynagrodzenia

W tej akcji Santander Bank Polska premiuje wpływy z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium. Wystarczy założyć lub posiadać Konto Jakie Chce wraz z kartą debetową i od 1 stycznia 2018 r. nie otrzymywać na rachunek w tym banku środków z tytułu wynagrodzenia. W promocji możesz otrzymać 50 zł premii przez 6 kolejnych miesięcy, zatem łącznie do zyskania jest nawet 300 zł.

Wymagania stawiane przez bank są proste:

 • do 30 września 2018 r. złóż dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę za pośrednictwem Santander internet lub przez infolinię;
 • do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu złożenia dyspozycji zapewnij wpływ wynagrodzenia w wysokości co najmniej 1500 zł;
 • odbieraj wpływy wynagrodzenia przez 6 kolejnych miesięcy.

O promocji dokładnie piszemy w tym artykule.

25 zł zwrotu miesięcznie za płatności za media

Osoby, które posiadają Konto Jakie Chcę, mogą skorzystać ze zwrotu za rachunki i zyskać nawet 25 zł miesięcznie (czyli 300 zł rocznie). Nagrodą w promocji jest zwrot 1% płatności za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne, a jedynym warunkiem jest okazanie w banku (lub dodanie przez bankowość elektroniczną) faktury z numerem konta do wpłat.

Szczegóły opisaliśmy w tym artykule.

80 zł w programie Polecam mój Bank

Pozyskanie każdego nowego klienta bank nagradza premią w wysokości 80 zł. Co ciekawe, w tej promocji nie ma górnego limitu nagrody. Wysokość bonusu zależy tylko od operatywności i siły perswazji klienta. Dodatkowo, za każdych dziesięciu nowych klientów bank oferuje dodatkową premię w wysokości 100 zł.

Osoba polecona, która założy konto w ramach tej promocji i spełni związane z nią warunki, też otrzyma 80 zł i od razu może stać się polecającym, zgarniać dodatkowe bonusy.

Opis programu Polecam mój Bank znajdziesz w tym artykule.

0 zł za pakiet wielowalutowy

Do końca 2018 r. bank nie pobiera opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów i terminali oraz prowizji za przewalutowanie przy transakcjach realizowanych kartami objętymi promocją. Do 14 października nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Później konieczne będzie aktywowanie Pakietu wielowalutowego.

W poniższej tabeli znajdziesz opłaty związane z transakcjami za granicą przed i po wprowadzeniu pakietu:

data do 14.10.2018 r. od 15.10.2018 r. do 31.12.2018 r. od 1.01.2019 r.
wiek poniżej 26 lat powyżej 26 lat poniżej 26 lat powyżej 26 lat poniżej 26 lat powyżej 26 lat
pakiet wielowalutowy brak w ofercie banku 0 zł 0 zł 9 zł
bankomaty za granicą 0 zł 0 zł 0 zł przy aktywnym pakiecie wielowalutowym, w przeciwnym razie 10 zł za każdą transakcję 0 zł 9 zł miesięcznie przy aktywnym pakiecie wielowalutowym LUB 10 zł za każdą transakcję
przewalutowanie brak brak przy aktywnym pakiecie wielowalutowym i zapewnieniu środków na koncie walutowym, w przeciwnym razie 2,8%

Dodatkowe usługi dla posiadaczy Konta Jakie Chcę

Posiadacze Konto Jakie Chcę mają dostęp do innych interesujących usług:

 • Konto Systematyczne – oprocentowanie tego konta oszczędnościowego możesz podwyższyć do 2,7% (dla kwot do 20 tys. zł), jeśli co miesiąc w ramach automatycznego oszczędzania na Konto Systematyczne trafi min. 20 zł. Specjalne warunki obowiązują do 30 września 2018 r., a standardowe oprocentowanie wynosi 0,4%.
 • Pakiety bezpłatnych wypłat z bankomatów - jeśli posiadasz Konto Jakie Chcę, możesz wykupić miesięczny pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów (obejmujący także wypłaty cashback) w kraju i 10-dniowy pakiet bezprowizyjnych wypłat za granicą. Dla klientów powyżej 26 roku życia pierwszy pakiet kosztuje 7 zł, natomiast drugi – 15 zł.
 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Google Pay - system płatności zbliżeniowych telefonem od Google.
 • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple.
 • Lokata Mobilna - 4-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 2,5% dla kwot od 1 do 20 tys. zł zakładany przez aplikację mobilną.
 • Masterpass – usługa wprowadzona przez Mastercarda działająca na zasadzie elektronicznego portfela, więcej informacji znajdziesz w tym artykule.
 • Płatności HCE – płatności zbliżeniowe smartfonem bez konieczności posiadania abonamentu konkretnej sieci komórkowej.

Plus za uproszczenie oferty i świetne promocje, minus za bankomaty

Wprowadzenie przez Santander Bank Polska Konta Jakie Chcę to krok w kierunku ujednolicenia oferty. Od listopada 2017 r. jest to jedyne dostępne konto osobiste (oprócz rachunków VIP) w tym banku; klienci mogą jednak przekształcić dotychczas posiadany rachunek w Konto Jakie Chcę, które okazuje się całkiem niezłym rozwiązaniem.

Na plus należy zaliczyć niskie koszty związane z rachunkiem. Nie zapłacimy za jego prowadzenie czy przelewy internetowe, a opłatę za kartę w pewnym zakresie ustalamy sobie sami. Jeśli chcemy płacić tyle samo co miesiąc i nie przejmować się spełnianiem warunków - wybierzmy sztywne 3 zł, jeśli jednak aktywnie płacimy kartą, opłaty możemy stosunkowo łatwo uniknąć.

Do Konta Jakie Chcę można dobrać specjalnie przygotowane usługi. Jeśli chcesz zyskiwać na korzystaniu z konta, ucieszy Cię zwrot za opłacanie rachunków. Z tego tytułu możesz zyskać nawet 25 zł miesięcznie. Aby jednak otrzymać maksymalną premię, wysokość Twoich rachunków powinna wynosić ponad 2500 zł.

Dużo łatwiej zgarniesz natomiast premię za wpływ wynagrodzenia. Za spełnienie tego warunku czeka na Ciebie 300 zł.

Kolejnym plusem są świetne produkty oszczędnościowe. Jeśli interesuje Cię regularne oszczędzanie, możesz założyć Konto Systematyczne i uruchomić zlecenie stałe z rachunku osobistego, dzięki czemu oprocentowanie na koncie oszczędnościowym sięgnie 2,7%. To jedna z najlepszych propozycji na rynku.

Przejdźmy jednak do minusów. Największą wadą nowego konta jest naszym zdaniem opłata za wypłatę środków z bankomatów dla osób powyżej 26 roku życia. Jeśli zależy Ci na takim sposobie pobierania gotówki, to bez prowizji wypłacisz środki tylko z własnych maszyn Santander Bank Polska. Opłata za pobranie pieniędzy z pozostałych bankomatów wyniesie natomiast 5 zł, jeśli masz więcej niż 26 lat i 0 zł poniżej tej granicy. Przy wypłatach za granicą jest podobnie - młodsi klienci zapłacą 0 zł, pozostali – 10 zł.

Kto najbardziej skorzysta z rachunku?

Konto Jakie Chcę to aktualnie naprawdę interesujący rachunek. Może on sprostać wymaganiom miłośników nowych technologii. Skorzystają oni z Blika, zapłacą smartfonem i portfelem cyfrowym Masterpass, przelewu dokonają w aplikacji mobilnej, a dodatkowo mogą zyskać w cyklicznie organizowanych minipromocjach banku.

Druga grupa, której możemy polecić nowe konto w Santander Bank Polska, to młodzi klienci. Oprócz powyższych korzyści otrzymają oni możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie i bezpłatne przelewy natychmiastowe.

Najnowsza oferta Santander Bank Polska to jednak przede wszystkim prawdziwa gratka dla łowców promocji. Można bowiem otrzymać 25 zł zwrotu za media w każdym miesiącu i 300 zł za wpływ wynagrodzenia. Łącząc wszystkie bonusy, można zgarnąć niebagatelne 600 zł premii w gotówce. Aktualnie nikt inny nie oferuje tak dobrego pakietu. A do tego jest jest program Polecam mój Bank, w którym nie ma górnego limitu nagrody!

Ocena: 4.5

 • 300 zł premii za wpływ wynagrodzenia
 • 25 zł miesięcznie zwrotu za rachunki
 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów i przewalutowanie
 • 80 zł za pozyskanie nowego klienta. Brak górnego limitu premii
 • 2,7% na koncie oszczędnościowympłatności mobilne Google Pay, Blik, HCE i Apple Pay
 • płatności mobilne Google Pay, Blik, HCE i Apple Pay
 • ograniczona sieć bezpłatnych bankomatów
 • wysoka opłata za cashback

Sylwetka Santander Bank Polska

Santander Bank Polska powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A w 2001 roku. Od 1 kwietnia 2011 r. jest częścią Grupy Santander – jednej z największych w Europie i na świecie. Wartością dla banku jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak przelewy krajowe. Opłata za kartę debetową zależy od wyboru użytkownika i wynosi 3 zł (bez możliwości uniknięcia) lub 5 zł (można uniknąć, dokonując min. 5 transakcji). Za wypłaty z bankomatów własnych nic nie zapłacimy, za pobranie gotówki z bankomatów obcych bank pobierze 5 zł (bezpłatnie dla osób do 26 lat).

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Jakie Chcę będzie dobrym wyborem dla osób młodych oraz tych klientów, którzy chcą mieć możliwość skonfigurowania konta do swoich potrzeb i zarabiania na codziennych płatnościach.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Konto jest nowoczesne i można je dostosować do własnych potrzeb. Posiadacze rachunku mają dostęp do płatności mobilnych, (płatnych) pakietów wypłat z bankomatów i mogą uzyskać zwrot za płatności rachunków. Młodzi użytkownicy ponoszą niższe koszty obsługi rachunku i wypłat z bankomatów. W promocji możesz dodatkowo zgarnąć 300 zł za wpływ wynagrodzenia. Najnowsza promocja "0 zł za Pakiet wielowalutowy" pozwala nie płacić za wypłaty z zagranicznych bankomatów i za przewalutowanie. Z kolei program Polecam mój Bank umożliwia zdobycie 80 zł za pozyskanie nowego klienta dla banku. Górna granica premii nie jest  ustalona.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Standardowo bezpłatne są tylko bankomaty Santander Bank Polska. Bank pobiera też 1,50 zł za cashback od klientów powyżej 26 roku życia.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.