Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska: nawet 600 zł premii i 2,7% na koncie oszczędnościowym

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska: nawet 600 zł premii i 2,7% na koncie oszczędnościowym Źródło obrazka: strona BZ WBK

Konto Jakie Chcę to niskie opłaty i liczne bonusy. Jego prowadzenie jest bezpłatne, a sposób pobierania (lub uniknięcia) opłaty za kartę debetową zależy od klienta. W licznych promocjach można zyskać nawet 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków i do 200 zł za wpływ wynagrodzenia. Za założenie konta uczniowie otrzymają 30 zł premii, a studenci - 100 zł. Do zyskania jest też 100 zł na Pyszne.pl.

W naszej analizie Konta Jakie Chcę przyjrzeliśmy się głównym kosztom rachunku oraz dodatkowym usługom dostępnym dla jego posiadaczy.

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę?

Poniżej przedstawiamy opłaty i prowizje związane z Kontem Jakie Chcę:

 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku (bank nie wymaga stałych wpływów na konto).
 • 0 zł za wydanie karty debetowej Dopasowanej Visa lub Mastercard z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych. Wizerunki kart prezentujemy poniżej:

 • miesięczna opłata za kartę debetową zależy od wyboru posiadacza karty i wynosi:
  • 3 zł - opłata stała pobierana obowiązkowo (jest to domyślnie ustawiona opcja) LUB
  • 5 zł - można jej uniknąć, dokonując min. 5 transakcji kartą w miesiącu;
 • możesz zamówić również kartę mobilną do płatności HCE – jej wydanie i użytkowanie jest bezpłatne, a transakcje dokonane tą kartą wliczają się do transakcji zwalniających z opłaty za standardową, plastikową kartę debetową;
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów Santander Bank Polska;
 • 0 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju dla osób do 26. roku życia, 5 zł dla pozostałych klientów;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą i brak prowizji za przewalutowanie - warunki obowiązują do 14 października 2018 r., potem opłata wyniesie 10 zł dla osób powyżej 26 r. ż., a prowizja za przewalutowanie 2,8%.
 • 0 zł za cashback dla osób do 26. roku życia, 1,50 zł dla pozostałych klientów;
 • 2 zł za sprawdzenie salda w bankomacie.
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe;
 • 5 zł za przelew w oddziale banku dla osób do 26. roku życia, 10 zł dla pozostałych klientów (nie dotyczy przelewów między własnymi rachunkami);
 • 0 zł za przelew natychmiastowy;
 • 0 zł za zlecenie stałe;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 35 zł za przelew SORBNET;
 • 8 zł za przelew SEPA;
 • 0,2% min. 20 zł max. 200 zł za przelewy walutowe;
 • 5 zł za wpłaty i wypłaty w oddziale banku dla osób do 26. roku życia, 10 zł dla pozostałych klientów;
 • 0 zł za kody autoryzacyjne SMS;
 • 7 zł miesięcznie za pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów (w tym cashback) dla klientów powyżej 26 roku życia - usługa jest opcjonalna, dotyczy karty Dopasowanej Visa/Mastercard;
 • 0 zł za wyciąg w formie papierowej wysyłany raz w miesiącu.

Poniżej znajdziesz zestawienie opłat za Konto Jakie Chcę, których wysokość zależy od wieku klienta:

Opłata Klienci do 26 roku życia Klienci powyżej 26 roku życia
Wypłaty z bankomatów w kraju 0 zł 0 zł - Santander Bank Polska, 5 zł - pozostałe
Wypłaty z bankomatów za granicą 0 zł 0 zł w promocji, 10 zł standardowo
Przelew natychmiastowy 0 zł 0 zł
Przelew w oddziale banku 5 zł 10 zł
Zlecenie stałe 0 zł 0 zł
Wpłaty i wypłaty w placówce 5 zł 10 zł
Cashback 0 zł 1,50 zł

Klienci do 26 roku życia zyskują preferencyjne opłaty za rachunek

Promocje Konta Jakie Chcę

Rachunek osobisty w Santander Bank Polska objęty jest obecnie interesującymi ofertami specjalnymi.

100 zł na Pyszne.pl

Wystarczy, że założysz Konto Jakie Chcę z usługami online i kartą debetową, a bank nagrodzi Cię voucherem o wartości 100 zł do wykorzystania na Pyszne.pl. Szybko, łatwo i smacznie! Więcej o promocji piszemy w tym artykule.

Rachunek w promocji możesz założyć na .

Do 200 zł za wpływ wynagrodzenia

Nowi posiadacze Konta Jakie Chcę mają okazję na zyskanie w łatwy sposób aż 200 zł premii. Wystarczy złożyć dyspozycję przelewania wynagrodzenia na nowo otwarty rachunek oraz jego rzeczywisty odbiór przez 4 kolejne miesiące, by za każdy taki wpływ zgarnąć po 50 zł.

Ważne, by jednorazowa kwota wynagrodzenia nie była niższa niż 1000 zł. Zgarnięcie premii dodatkowo ułatwia fakt, że tak naprawdę nie jest wymagane "wynagrodzenie" w dosłownym znaczeniu tego słowa - równie dobrze może to być np. emerytura, renta lub inne świadczenie z ZUS-u.

Z promocji można skorzystać do 31 stycznia 2019 r. Z jej szczegółami zapoznasz się w tym tekście.

80 zł dla polecającego i poleconego w programie "Polecam mój Bank"

Pozyskanie każdego nowego klienta bank nagradza premią w wysokości 80 zł. Co ciekawe, w tej promocji nie ma górnego limitu nagrody. Dodatkowo, za każdych dziesięciu nowych klientów bank oferuje dodatkową premię w wysokości 100 zł.

Osoba polecona, która założy konto w ramach tej promocji i spełni związane z nią warunki, też otrzyma 80 zł i od razu może stać się polecającym, zgarniać dodatkowe bonusy.

 • Wniosek o rachunek w programie poleceń możesz otworzyć na tej stronie Santander Bank Polska (jeśli chcesz otrzymać 80 zł, a nie masz kodu polecenia, możesz użyć naszego: 1013953301)

Opis programu "Polecam mój Bank" znajdziesz w tym artykule.

25 zł zwrotu miesięcznie za płatności za media

Osoby, które posiadają Konto Jakie Chcę, mogą skorzystać ze zwrotu za rachunki i zyskać nawet 25 zł miesięcznie (czyli 300 zł rocznie). Nagrodą w promocji jest zwrot 1% płatności za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne, a jedynym warunkiem jest okazanie w banku (lub dodanie przez bankowość elektroniczną) faktury z numerem konta do wpłat.

Szczegóły opisaliśmy w tym artykule.

Przybij piątkę i zgarnij 30 zł

Promocja "Przybij piątkę" skierowana jest do uczniów w wieku 13-19 lat. Za założenie konta i aktywność na nim bank nagradza uczestników promocji jednorazowym bonusem wypłacanym na konto w wysokości 30 zł.

Promocję tę opisaliśmy w tym artykule.

100 zł dla studentów

Jeśli jesteś studentem uczelni wyższej i nie masz więcej niż 26 lat, możesz założyć Konto Jakie Chcę wraz z kartą debetową oraz bankowością elektroniczną i otrzymać 100 zł premii. Oprócz wspominanego warunku wystarczy zarejestrować się w promocji, zalogować raz do aplikacji mobilnej banku, a następnie w ciągu dwóch miesięcy wykonać min. 10 płatności mobilnych (Blikiem, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay czy HCE).

O akcji piszemy również tutaj.

0 zł za pakiet wielowalutowy

Do końca 2018 r. bank nie pobiera opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów i terminali oraz prowizji za przewalutowanie przy transakcjach realizowanych kartami objętymi promocją. Do 14 października nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Później konieczne będzie aktywowanie Pakietu wielowalutowego.

W poniższej tabeli znajdziesz opłaty związane z transakcjami za granicą przed i po wprowadzeniu pakietu:

data do 14.10.2018 r. od 15.10.2018 r. do 31.12.2018 r. od 1.01.2019 r.
wiek poniżej 26 lat powyżej 26 lat poniżej 26 lat powyżej 26 lat poniżej 26 lat powyżej 26 lat
pakiet wielowalutowy brak w ofercie banku 0 zł 0 zł 9 zł
bankomaty za granicą 0 zł 0 zł 0 zł przy aktywnym pakiecie wielowalutowym, w przeciwnym razie 10 zł za każdą transakcję 0 zł 9 zł miesięcznie przy aktywnym pakiecie wielowalutowym LUB 10 zł za każdą transakcję
przewalutowanie brak brak przy aktywnym pakiecie wielowalutowym i zapewnieniu środków na koncie walutowym, w przeciwnym razie 2,8%

Dodatkowe usługi dla posiadaczy Konta Jakie Chcę

Posiadacze Konto Jakie Chcę mają dostęp do innych interesujących usług:

 • Konto Systematyczne – oprocentowanie tego konta oszczędnościowego możesz podwyższyć do 2,7% (dla kwot do 20 tys. zł), jeśli co miesiąc w ramach automatycznego oszczędzania na Konto Systematyczne trafi min. 20 zł. Specjalne warunki obowiązują do 29 czerwca 2019 r., a standardowe oprocentowanie wynosi 0,4%.
 • Pakiety bezpłatnych wypłat z bankomatów - jeśli posiadasz Konto Jakie Chcę, możesz wykupić miesięczny pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów (obejmujący także wypłaty cashback) w kraju i 10-dniowy pakiet bezprowizyjnych wypłat za granicą. Dla klientów powyżej 26 roku życia pierwszy pakiet kosztuje 7 zł, natomiast drugi – 15 zł.
 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Google Pay - system płatności zbliżeniowych telefonem od Google.
 • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple.
 • Lokata Mobilna - 4-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 2,5% dla kwot od 1 do 20 tys. zł zakładany przez aplikację mobilną.
 • Masterpass – usługa wprowadzona przez Mastercarda działająca na zasadzie elektronicznego portfela, więcej informacji znajdziesz w tym artykule.
 • Płatności HCE – płatności zbliżeniowe smartfonem bez konieczności posiadania abonamentu konkretnej sieci komórkowej.

Plus za uproszczenie oferty i świetne promocje, minus za bankomaty

Wprowadzenie przez Santander Bank Polska Konta Jakie Chcę to krok w kierunku ujednolicenia oferty. Od listopada 2017 r. jest to jedyne dostępne konto osobiste (oprócz rachunków VIP) w tym banku; klienci mogą jednak przekształcić dotychczas posiadany rachunek w Konto Jakie Chcę, które okazuje się całkiem niezłym rozwiązaniem.

Na plus należy zaliczyć niskie koszty związane z rachunkiem. Nie zapłacimy za jego prowadzenie czy przelewy internetowe, a opłatę za kartę w pewnym zakresie ustalamy sobie sami. Jeśli chcemy płacić tyle samo co miesiąc i nie przejmować się spełnianiem warunków - wybierzmy sztywne 3 zł, jeśli jednak aktywnie płacimy kartą, opłaty możemy stosunkowo łatwo uniknąć.

Do Konta Jakie Chcę można dobrać specjalnie przygotowane usługi. Jeśli chcesz zyskiwać na korzystaniu z konta, ucieszy Cię premia za wpływ wynagrodzenia oraz zwrot za opłacanie rachunków. Dzięki obu akcjom możesz zgarnąć w sumie nawet 500 zł. Do tego szybka i łatwa promocja, w której jest do zdobycia 100 zł do wykorzystania na Pyszne.pl.

Uczniowie w wieku 13-19 lat, zakładając Konto Jakie Chcę do 31 grudnia 2018 r. i wykazując się aktywnością na nim, mogą zyskać w prosty sposób 30 zł, a studenci za płatności mobilne mogą otrzymać 100 zł premii.

Kolejnym plusem są świetne produkty oszczędnościowe. Jeśli interesuje Cię regularne oszczędzanie, możesz założyć Konto Systematyczne i uruchomić zlecenie stałe z rachunku osobistego, dzięki czemu oprocentowanie na koncie oszczędnościowym sięgnie 2,7%. To jedna z najlepszych propozycji na rynku.

Przejdźmy jednak do minusów. Największą wadą nowego konta jest naszym zdaniem opłata za wypłatę środków z bankomatów dla osób powyżej 26 roku życia. Jeśli zależy Ci na takim sposobie pobierania gotówki, to bez prowizji wypłacisz środki tylko z własnych maszyn Santander Bank Polska. Opłata za pobranie pieniędzy z pozostałych bankomatów wyniesie natomiast 5 zł, jeśli masz więcej niż 26 lat i 0 zł poniżej tej granicy. Przy wypłatach za granicą jest podobnie - młodsi klienci zapłacą 0 zł, pozostali – 10 zł.

Kto najbardziej skorzysta z rachunku?

Konto Jakie Chcę to aktualnie naprawdę interesujący rachunek. Może on sprostać wymaganiom miłośników nowych technologii. Skorzystają oni z Blika, zapłacą smartfonem i portfelem cyfrowym Masterpass, przelewu dokonają w aplikacji mobilnej, a dodatkowo mogą zyskać w cyklicznie organizowanych minipromocjach banku.

Druga grupa, której możemy polecić nowe konto w Santander Bank Polska, to młodzi klienci. Oprócz powyższych korzyści otrzymają oni możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie i bezpłatne przelewy natychmiastowe. Zwracamy też uwagę na promocje dla uczniów, którzy w łatwy sposób mogą "zarobić" 30 zł oraz dla studentów, dla których bank przygotował 100 zł za płatności mobilne.

Najnowsza oferta Santander Bank Polska to jednak przede wszystkim prawdziwa gratka dla łowców promocji. Można bowiem otrzymać do 200 zł za wpływ wynagrodzenia oraz 25 zł zwrotu za media w każdym miesiącu - łącznie 300 zł. A do tego jest jest program "Polecam mój Bank", w którym nie ma górnego limitu nagrody oraz promocja Pyszna Jesień z Kontem Jakie Chcę!

Ocena: 4.5

 • 100 zł za założenie Konta Jakie Chcę z usługami online i kartą debetową do wykorzystania na Pyszne.pl
 • do 200 zł za wpływ wynagrodzenia
 • 25 zł miesięcznie zwrotu za rachunki
 • 30 zł dla uczniów i 100 zł dla studentów w promocjach
 • 80 zł za pozyskanie nowego klienta. Brak górnego limitu premii
 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów i przewalutowanie
 • 2,7% na koncie oszczędnościowympłatności mobilne Google Pay, Blik, HCE i Apple Pay
 • płatności mobilne Google Pay, Blik, HCE i Apple Pay
 • ograniczona sieć bezpłatnych bankomatów
 • wysoka opłata za cashback


Sylwetka Santander Bank Polska

Santander Bank Polska powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A w 2001 roku. Od 1 kwietnia 2011 r. jest częścią Grupy Santander – jednej z największych w Europie i na świecie. Wartością dla banku jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak przelewy krajowe. Opłata za kartę debetową zależy od wyboru użytkownika i wynosi 3 zł (bez możliwości uniknięcia) lub 5 zł (można uniknąć, dokonując min. 5 transakcji). Za wypłaty z bankomatów własnych nic nie zapłacimy, za pobranie gotówki z bankomatów obcych bank pobierze 5 zł (bezpłatnie dla osób do 26 lat).

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Jakie Chcę będzie dobrym wyborem dla osób młodych oraz tych klientów, którzy chcą mieć możliwość skonfigurowania konta do swoich potrzeb i zarabiania na codziennych płatnościach. Powinni je też bliżej poznać Łowcy Promocji, gdyż bank często organizuje atrakcyjne promocje.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Konto jest nowoczesne i można je dostosować do własnych potrzeb. Posiadacze rachunku mają dostęp do płatności mobilnych, (płatnych) pakietów wypłat z bankomatów i mogą uzyskać zwrot za płatności rachunków. Konto jest też objęte szeregiem atrakcyjnych promocji, np. 100 zł do Pyszne.pl, 200 zł za wpływ wynagrodzenia czy 80 zł w programie poleceń.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Standardowo bezpłatne są tylko bankomaty Santander Bank Polska. Bank pobiera też 1,50 zł za usługę cashback od klientów powyżej 26 roku życia.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Wniosek o Konto Jakie Chcę w promocji Pyszne.pl możesz złożyć na tej stronie banku.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.