Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska: nawet 700 złotych premii!

Beata Szymańska
Beata Szymańska

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska: nawet 700 złotych premii!
Źródło: strona Santander Bank Polska
Santander Bank - Konto Jakie Chcę - 700 zł

Konto Jakie Chcę - jedno konto, wiele możliwości

Zamiast mnożyć konta dedykowane różnym grupom klientów, Santander Bank Polska postawił na uniwersalność. Od listopada 2017 r. Konto Jakie Chcę jest jedynym rachunkiem dostępnym dla klientów detalicznych (obok rachunku VIP, który jest przeznaczony dla klientów premium).

Wydawać by się mogło, że stawiając na uniwersalizm, bank wybrał mocno ryzykowną strategię. Jedna z naczelnych zasad marketingu głosi, że produkt skierowany „do wszystkich” gorzej radzi sobie na rynku od spersonalizowanych ofert, zgodnie z regułą, że gdy coś jest dla wszystkich, to jest dla nikogo.

Wydaje się jednak, że marketingowcy Santander Bank Polska znaleźli sposób, by zminimalizować to zagrożenie. W przypadku Konta Jakie Chcę sam możesz modyfikować ofertę banku i w taki sposób skonfigurować rachunek, by odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Po pierwsze, otwierając Konto Jakie Chcę, będziesz mógł dostosować niektóre parametry rachunku do własnych potrzeb i samodzielnie określić, za co i ile chcesz płacić. Po drugie, będziesz miał do wyboru wiele dodatkowych produktów i usług, w tym – całkiem niezłą ofertę oszczędnościową. Dodatkowo skorzystasz z szerokiej gamy nowoczesnych form płatności i opcji ułatwiających zarządzanie kontem. „Wisienką na torcie” mogą być również liczne promocje dla nowych i obecnych klientów i możliwość uzyskania atrakcyjnych bonusów.

Reasumując, niezależnie od tego, czy zaliczasz się do „łowców promocji”, jesteś miłośnikiem technologicznych nowinek czy też chcesz zminimalizować opłaty za konto – rachunek osobisty w Santander Bank Polska może Ci się spodobać.

Kolejną grupą klientów, którym Konto Jakie Chcę może przypaść do gustu, są osoby poniżej 26 roku życia. Warto bowiem dodać, że rachunek jest oferowany w dwóch wariantach – dla osób od 13. do 26. roku życia oraz starszych, a obie wersje konta znacznie różnią się pod względem opłat. W tym miejscu dodajmy tylko, że młodzieżowo-studencki wariant rachunku jest wyjątkowo przyjazny cenowo.

Tak więc z jednej strony charakterystyczną cechą Konta Jakie Chcę jest uniwersalność, z drugiej – wielofunkcyjność i elastyczność. Mówiąc żartobliwie, Konto Jakie Chcę przypomina pizzę, do której możesz zamówić ulubione dodatki i przygotować z nich własne autorskie danie - dokładnie takie, jakie chcesz i lubisz.

Część podstawowych opłat uzależniona od wieku

Zacznijmy od najważniejszej informacji – niezależnie od tego, czy masz mniej niż 26 lat, czy więcej – bank nie pobierze od Ciebie prowizji za otwarcie i prowadzenie rachunku. W przypadku kosztów związanych z obsługą karty będziesz mógł zostać przy podstawowej opłacie lub skorzystać z możliwości jej zniesienia. To rozwiązanie dotyczy obu wariantów konta.

Zwróć jednak uwagę, że przy niektórych operacjach bankowych bank stosuje „podwójne” opłaty: inne dla młodszych, a inne - dla starszych klientów. Zestawienie najważniejszych różnic znajdziesz w oddzielnej tabelce zamieszczonej w dalszej części tekstu.

Konto Jakie Chcę założysz na stronie Santander Bank Polska.

Sam decydujesz, ile zapłacisz za kartę

Tym, co szczególnie wyróżnia Konto Jakie Chcę na rynku, jest możliwość samodzielnego określenia, w jaki sposób ma być pobierana opłata za obsługę karty. Klienci – niezależnie od wieku - mają do wyboru dwie opcje: stałą opłatę w wysokości 3 zł miesięcznie lub warunkową opłatę w wysokości 5 zł - mogą jednak w bardzo łatwy sposób uniknąć tej ostatniej prowizji. Wystarczy, że wykonają i rozliczą min. 5 transakcji kartą na dowolną kwotę w miesiącu, a obsługa plastiku stanie się bezpłatna.

Dodajmy jeszcze, że sposób pobierania opłaty możesz łatwo zmienić za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Musisz jednak pamiętać, że bank aktywuje wariant z warunkową opłatą dopiero w następnym miesiącu po dokonanej zmianie. W praktyce oznacza to, że jeśli włączysz opcję z warunkową prowizją np. w grudniu, a następnie wykonasz w tym miesiącu 5 transakcji kartą – to bank i tak pobierze od Ciebie 3 zł. Dopiero w kolejnym miesiącu spełnienie warunku bezpłatności uchroni Cię przed niechcianym kosztem.

Ważna wskazówka! Warto pamiętać o tej zasadzie podczas otwierania konta. Domyślnie bowiem mamy włączoną sztywną opłatę i jeśli chcemy w następnym miesiącu po założeniu rachunku mieć darmową kartę, musimy skonfigurować prowizję jak najwcześniej (najlepiej natychmiast po aktywacji bankowości elektronicznej).

Pozostałe opłaty: tanio dla młodszych, nieco drożej dla starszych

Wspomnieliśmy już, że Konto Jakie Chcę w wariancie dla osób poniżej 26. roku życia prezentuje się nader korzystnie. Przede wszystkim dlatego, że młodsi klienci są zwolnieni z wielu prowizji lub też za niektóre operacje płacą znacznie mniej niż starsi.

Porównanie rachunku w wersji "młodzieżowej" i "dorosłej"

Nazwa usługi

Do 26. r. życia

Powyżej 26 r. życia

Wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych

0 zł

5 zł

Wypłaty z zagranicznych bankomatów

0 zł (bank pobierze jednak 2,8% za przewalutowanie transakcji + koszty przewalutowania po tabeli kursowej banku)

10 zł (bank pobierze także 2,8% za przewalutowanie transakcji + koszty przewalutowania po tabeli kursowej banku)

Cashback

0 zł

1,50 zł

Wznowienie karty

0 zł

15 zł

Wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku

5 zł

10 zł

Przelewy w oddziale banku

5 zł

10 zł

Opracowanie na podstawie tabeli opłat i prowizji

Podsumujmy – jeśli masz mniej niż 26 lat, nie zapłacisz ani grosza za prowadzenie rachunku, przelewy internetowe, przelewy natychmiastowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty, a także wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i sms-y służące do autoryzacji transakcji internetowych. Za darmo też skorzystasz z cashbacku i wypłacisz środki z bankomatów za granicą. Możesz też uniknąć prowizji za obsługę karty, dokonując nią min. 5 transakcji w miesiącu. Słowem – jeśli szukasz taniego rachunku bankowego, Konto Jakie Chcę będzie świetnym wyborem.

Co jednak ze starszymi posiadaczami rachunku? Jeśli przyjrzałeś się naszej tabelce, zapewne zwróciłeś uwagę na kilka opłat, które raczej nie budzą większego entuzjazmu. Jest wśród nich chociażby prowizja za cashback (dodajmy, że większość banków oferuje tę usługę bezpłatnie), opłata za korzystanie z bankomatów krajowych nienależących do sieci Santander i, przede wszystkim, drogie bankomaty zagraniczne. Pamiętaj jednak, że możesz obniżyć te koszty, korzystając ze stworzonych przez bank alternatywnych rozwiązań.

Kilka sposobów na obniżenie opłat

Jedną metodę już znasz – jeśli nie chcesz płacić za kartę, zrezygnuj ze sztywnej prowizji i wybierz warunkową, a następnie pamiętaj o 5 transakcjach w miesiącu. Natomiast jeśli nie masz ochoty oddawać bankowi 5 zł za każde podjęcie gotówki z bankomatów obcych sieci, masz do wyboru dwie inne opcje. Po pierwsze, możesz wypłacać gotówkę Blikiem, a wówczas bank nie pobierze żadnej prowizji. Po drugie, możesz wykupić pakiet obejmujący bezpłatne wypłaty z pozostałych bankomatów i jednocześnie gwarantujący darmowe wypłaty typu cashback. Oczywiście możesz też korzystać wyłącznie z maszyn Santandera – jak już wiesz, są one całkowicie bezpłatne.

Z podobnym rozwiązaniem będziesz miał do czynienia w przypadku opłat za zagraniczne bankomaty. Także wówczas będziesz mógł skorzystać z pakietu umożliwiającego obniżenie kosztów. Pakiet wielowalutowy obejmuje wypłaty gotówki kartą w bankomatach i terminalach za granicą i umożliwia połączenie Twojej karty debetowej z rachunkami w walutach obcych (w euro, dolarze i funcie brytyjskim). Decydując się na pakiet, zyskasz jednocześnie: kartę wielowalutową, brak prowizji za przewalutowanie transakcji - standardowo wynosi ona 2,8% - i brak opłaty banku za wypłatę gotówki w bankomatach oraz terminalach za granicą (pamiętaj jednak, że jeśli transakcja zostanie dokonana w walucie innej niż EUR, USD lub GBP, opłata za przewalutowanie 2,8% zostanie pobrana).

700 złotych premii dla Łowców promocji z Kontem Jakie Chcę w Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska aktualnie dostępnych jest kilka ofert specjalnych, w których możesz zyskać atrakcyjne premie!

Coś dla oszczędzających

W ofercie Santandera znajdziemy również atrakcyjne - jak na dzisiejsze czasy - produkty oszczędnościowe. Mamy tu na myśli Lokatę Mobilną dla nowych i starych klientów. Niestety, z tej propozycji możemy skorzystać tylko jeden raz, nie więcej.

Konto idealne dla poszukujących nowoczesnych rozwiązań

Konto Jakie Chcę może również sprostać wymaganiom miłośników nowych technologii. Bank oferuje swoim klientom szeroką gamę płatności mobilnych, dzięki którym możesz płacić za usługi w sklepach stacjonarnych i online, wypłacać gotówkę z bankomatu i wychodzić na zakupy bez torebki i portfela.

Na liście udogodnień, z których będziesz mógł skorzystać, jest Blik, Google Pay, Apple Pay i płatności zbliżeniowe za pomocą zegarka (Garmin Pay, Fitbit Pay). Bank ułatwi Ci również płatności internetowe, udostępnia bowiem portfel cyfrowy Masterpass i płatności pay-by-link (Przelew24).

Łatwe zarządzanie kontem – bankowość internetowa oraz mobilna

Na pochwałę zasługuje także system transakcyjny banku i przyjazna w obsłudze aplikacja mobilna, do której można zalogować się PIN-em lub odciskiem palca i zarządzać rachunkiem za pomocą smartfona.

Wśród funkcjonalności, które mogą Ci się przydać, warto wyróżnić płatności zbliżeniowe, przelewy (złotowe, walutowe, natychmiastowe i na telefon) i możliwość korzystania z płatności BLIK. Aplikacja umożliwia ponadto zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenie parkingu i taksówki, znalezienie najbliżej zlokalizowanego bankomatu i szybki dostęp do pozostałych produktów banku (lokat, kont oszczędnościowych itp.).

Mało satysfakcjonująca oferta walutowa

Największym – naszym zdaniem - mankamentem oferty są koszty związane z obsługą walutową. Trzeba szczerze przyznać, że w tym jednym aspekcie Konto Jakie Chcę pozostaje w tyle za konkurencją.

Kartę wielowalutową uzyskasz wyłącznie w płatnym pakiecie, a do tego musisz dodać warunkową opłatę za prowadzenie kont walutowych. Prowizja jest uzależniona od średniego miesięcznego salda rachunku, co w praktyce oznacza, że konto nie może być „puste” i musi zostać zasilone wymaganą przez bank kwotą. Jeśli nie spełnisz tego warunku, za każde konto dewizowe bank pobierze od Ciebie dość wysoką opłatę.

Oczywiście, możesz zrezygnować z karty wielowalutowej i do konta prowadzonego w danej walucie wyrobić oddzielną kartę walutową. Niestety, również i ta opcja będzie generować dość wysokie koszty.

Reasumując – Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska zdecydowanie nie jest rachunkiem, który może zaspokoić potrzeby podróżników. Niezależnie, jaką kartę wybierzesz – zwykłą debetówkę podpiętą do konta w złotówkach, kartę wielowalutową czy Mastercard walutową – i tak musisz się liczyć ze sporymi kosztami.

Jak założyć Konto jakie Chcę?

Po wypełnieniu wniosku dostępnego na stronie internetowej banku, masz do wyboru aż cztery sposoby podpisania umowy:

  • w placówce banku,
  • za pośrednictwem kuriera,
  • za pomocą Wideo Doradcy – aby skorzystać z tej wygodnej metody, musisz posiadać komputer wyposażony w kamerę z dostępem do Internetu oraz przeglądarką internetową inną niż Internet Explorer. Podczas rozmowy musisz również pokazać swój dowód osobisty i ustnie zaakceptować umowę.

Kto najbardziej skorzysta z rachunku?

Konto Jakie Chcę z pewnością spodoba się klientom, którzy aktywnie zarządzają rachunkiem za pomocą Internetu oraz aplikacji mobilnej. Miłośnicy nowych technologii będą mogli skorzystać z takich udogodnień, jak Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, płatności Masterpass i dodatkowo zyskać w cyklicznie organizowanych mini promocjach banku.

Druga grupa, której możemy polecić konto w Santander Bank Polska, to młodzi klienci. Oprócz powyższych korzyści otrzymują oni możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz darmowe przelewy natychmiastowe.

Najnowsza oferta Santander Bank Polska to jednak przede wszystkim prawdziwa gratka dla łowców promocji. Bezterminowo obowiązuje oferta ze zwrotem części wydatków na media (do 25 zł/miesiąc, a więc 300 zł rocznie). Do tego jest odnawiany cyklicznie program "Polecam mój Bank" oraz organizowane co pewien czas promocje związane z założeniem rachunku czy przekierowaniem do Santandera wynagrodzenia. W sumie można zyskać kilkaset złotych.

Ocena redakcji łącznie:
Atrakcyjność opłat::
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa::
Promocje i bonusy::

Zalety

350 zł na start za konto osobiste + 300 zł zwrotu za rachunki i 1,5% na lokacie + 50 zł dla każdego dziecka w Santander Bank Polska!
  • konto założysz bez wizyty w oddziale za pośrednictwem kuriera
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na pełną gamę płatności mobilnych
  • możliwość wyboru sposobu naliczania opłaty za obsługę karty debetowej

Wady

  • ograniczona sieć bezpłatnych bankomatów w kraju
  • konto nie nadaje się dla podróżnika (prowizja za kartę walutową i konto walutowe, dość wysokie prowizje za wypłatę z bankomatu zagranicznego)

Opinia eksperta

Beata Szymańska
Konto Jakie Chcę jest interesującą propozycją, która może sprostać wymaganiom różnych grup klientów. Można dobrać do niego specjalnie przygotowane usługi i samodzielnie zmodyfikować część opłat. Aby jednak wykorzystać wszystkie możliwości rachunku, należy w aktywny sposób nim zarządzać i umiejętnie kalkulować koszty.
Przejdź na stronę banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Więcej o Santander Bank Polska