Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska: nawet 650 zł premii!

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska: nawet 650 zł premii!
Źródło: strona Santander Bank Polska
Santander Bank - Konto Jakie Chcę - 650 zł
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

HIT od Santander Bank Polska: nawet 650 zł za konto osobiste w kumulacji promocji!
Do końca 11 dni
 • konto sprawdzi się, jako główny rachunek do płatności i rozliczeń (darmowe przelewy natychmiastowe i zwrot za rachunki)
 • wystarczy spełnić dwa proste warunki, aby korzystać z konta i karty zupełnie za darmo
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na pełną gamę płatności mobilnych
 • konto założysz za pośrednictwem kuriera

Wady:

 • ograniczona sieć bezpłatnych bankomatów w kraju
 • konto nie nadaje się dla podróżnika (prowizja za kartę walutową i konto walutowe, dość wysokie prowizje za wypłatę z bankomatu zagranicznego)

Opinia eksperta

Konto Jakie Chcę jest interesującą propozycją, która może sprostać wymaganiom różnych grup klientów. Aby jednak wykorzystać wszystkie możliwości rachunku, należy w aktywny sposób nim zarządzać.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Charakterystyczną cechą Konta Jakie Chcę jest z jednej strony uniwersalność, z drugiej – wielofunkcyjność i elastyczność. Otwierając rachunek, będziesz mógł skorzystać z wielu dodatkowych produktów i usług, w tym szerokiej gamy nowoczesnych form płatności i opcji ułatwiających zarządzanie kontem.

„Wisienką na torcie” mogą być również liczne promocje i możliwość uzyskania atrakcyjnych bonusów. Warto przy tym podkreślić, bank organizuje akcje nie tylko dla nowych klientów – także ci obecni mogą wiele skorzystać. Przykładowo – osoby, które do 30 września wykupią za pośrednictwem banku ubezpieczenie turystyczne „Na Podróż”, mogą skorzystać z 20% zniżki. Polisa zapewnia pokrycie kosztów leczenia za granicą do 200 tys. zł (również w związku z COVID), ubezpieczenie OC, NNW, bagażu i sprzętu sportowego. Inną mini promocją dla obecnych klientów jest „Pakiet na lato”, czyli zwolnienie z opłat za Pakiet bankomatowy do 30 września 2021 r. Takich okazji jest znacznie więcej i powtarzają się cyklicznie, co należy uznać za spory atut rachunku.

Pełna analiza Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska


Ile kosztuje Konto Jakie Chcę?

Zwróć uwagę na to, że w przypadku niektórych operacjach bankowych bank stosuje „podwójne” opłaty: inne dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia, inne - dla starszych klientów. Zestawienie najważniejszych różnic znajdziesz w oddzielnej tabelce zamieszczonej w dalszej części tekstu.

Jeśli nie masz ochoty oddawać bankowi 5 zł za każde podjęcie gotówki z bankomatów obcych sieci, masz do wyboru dwie inne opcje. Po pierwsze, możesz wypłacać gotówkę Blikiem, a wówczas bank nie pobierze żadnej prowizji. Po drugie, możesz korzystać wyłącznie z maszyn Santandera – jak już wiesz, są one całkowicie bezpłatne.

Tanio dla młodszych, nieco drożej dla starszych

Wspomnieliśmy już, że Konto Jakie Chcę w wariancie dla osób poniżej 26. roku życia prezentuje się nader korzystnie. Przede wszystkim dlatego, że młodsi klienci są zwolnieni z wielu prowizji lub też za niektóre operacje płacą znacznie mniej niż starsi.

Porównanie rachunku w wersji "młodzieżowej" i "dorosłej"

Nazwa usługi

Do 26. r. życia

Powyżej 26 r. życia

Wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych

0 zł

5 zł

Wypłaty z zagranicznych bankomatów

0 zł (bank pobierze jednak 2,8% za przewalutowanie transakcji + koszty przewalutowania po tabeli kursowej banku)

10 zł (bank pobierze także 2,8% za przewalutowanie transakcji + koszty przewalutowania po tabeli kursowej banku)

Cashback

0 zł

1,50 zł

Wznowienie karty

0 zł

15 zł

Wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku

5 zł

10 zł

Przelewy w oddziale banku

5 zł

10 zł

Opracowanie na podstawie tabeli opłat i prowizji

Podsumujmy – jeśli masz mniej niż 26 lat, nie zapłacisz ani grosza  przelewy internetowe, przelewy natychmiastowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty, a także wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i sms-y służące do autoryzacji transakcji internetowych. Za darmo też skorzystasz z cashbacku i wypłacisz środki z bankomatów za granicą. Możesz też uniknąć prowizji za prowadzenie rachunku i obsługę karty,  jeśli zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł/mies. i wykonasz 1 transakcję kartą/Blikiem. Słowem – jeśli szukasz taniego rachunku bankowego, Konto Jakie Chcę będzie świetnym wyborem.

Co jednak ze starszymi posiadaczami rachunku? Jeśli przyjrzałeś się naszej tabelce, zapewne zwróciłeś uwagę na kilka opłat, które raczej nie budzą większego entuzjazmu. Jest wśród nich chociażby prowizja za cashback (dodajmy, że większość banków oferuje tę usługę bezpłatnie), opłata za korzystanie z bankomatów krajowych nienależących do sieci Santander i, przede wszystkim, drogie bankomaty zagraniczne. Nie zapłacisz jednak za konto i kartę, o ile spełnisz warunki aktywności (500 zł wpływu + 1 transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu).

Premie dla Łówców Promocji z Kontem Jakie Chcę w Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska aktualnie dostępnych jest kilka ofert specjalnych, w których możesz zyskać atrakcyjne premie!

Pakiet letnich okazji na udane wakacje

Lato to czas atrakcyjnych zniżek i promocji w Santander Banku. Bank przygotował m.in. darmowe wypłaty z bankomatów, korzystną ofertę ubezpieczeń, a także bezpłatny Pakiet Bezpieczeństwa.

Darmowe bankomaty krajowe i zagraniczne dostępne są w sierpniu i we wrześniu - należy tylko uruchomić Pakiet bankomatowy do karty Dopasowanej. Możesz to zrobić w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej. Po okresie promocji cena pakietu to 7 zł/mies.

Ubezpieczenie Na Podróż ze zniżką 20%. Polisa pokrywa koszty leczenia za granicą do 200 tys. zł (w tym koszt leczenia COVID-19), ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, OC, NNW, a także pomoc assistance 24h.

Promocja "Pakiet bezpieczieństwa w sieci": bezpłatna przez rok usługa CyberRescue, przydatna w sytuacjach, gdy ktoś przejmie Twoje konto na portalach społecznościowych oraz przy weryfikacji wiarygodności sklepów internetowych. Usługę możesz włączyć w bankowości internetowej w zakładce Usługi partnerów do 31 sierpnia 2021 r. 

Coś dla oszczędzających

W ofercie Santandera znajdziemy również atrakcyjne - jak na dzisiejsze czasy - produkty oszczędnościowe. Mamy tu na myśli Lokatę Mobilną dla nowych i starych klientów. Niestety, z tej propozycji możemy skorzystać tylko jeden raz, nie więcej.

Konto idealne dla poszukujących nowoczesnych rozwiązań

Konto Jakie Chcę może również sprostać wymaganiom miłośników nowych technologii. Bank oferuje swoim klientom szeroką gamę płatności mobilnych, dzięki którym możesz płacić za usługi w sklepach stacjonarnych i online, wypłacać gotówkę z bankomatu i wychodzić na zakupy bez torebki i portfela.

Na liście udogodnień, z których będziesz mógł skorzystać, jest Blik, Google Pay, Apple Pay i płatności zbliżeniowe za pomocą zegarka (Garmin Pay, Fitbit Pay). Bank ułatwi Ci również płatności internetowe, udostępnia bowiem portfel cyfrowy Masterpass i płatności pay-by-link (Przelew24).

Łatwe zarządzanie kontem – bankowość internetowa oraz mobilna

Na pochwałę zasługuje także system transakcyjny banku i przyjazna w obsłudze aplikacja mobilna, do której można zalogować się PIN-em lub odciskiem palca i zarządzać rachunkiem za pomocą smartfona.

Wśród funkcjonalności, które mogą Ci się przydać, warto wyróżnić płatności zbliżeniowe, przelewy (złotowe, walutowe, natychmiastowe i na telefon) i możliwość korzystania z płatności BLIK. Aplikacja umożliwia ponadto zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenie parkingu i taksówki, znalezienie najbliżej zlokalizowanego bankomatu i szybki dostęp do pozostałych produktów banku (lokat, kont oszczędnościowych itp.).

Unikalnym (i dość niezwykłym jak na bank) rozwiązaniem jest półroczny pakiet medyczny. Aby skorzystać z tego rozwiązania, musisz zalogować się się do swojej bankowości internetowej, wybrać zakładkę Usługi partnerów, Pakiet medyczny Telemedi.co, a następnie aktywować usługę. Pakiet kosztuje 72 zł, przy czym płatność jest rozłożona na dwie transze. W ramach abonamentu możesz skorzystać z dowolnej liczby e-konsultacji z internistą lub pediatrą oraz trzech e-konsultacji z wybranym lekarzem specjalistą, a także zdalnie otrzymać zwolnienie oraz receptę.

Mało satysfakcjonująca oferta walutowa

Największym – naszym zdaniem - mankamentem oferty są koszty związane z obsługą walutową. Trzeba szczerze przyznać, że w tym jednym aspekcie Konto Jakie Chcę pozostaje w tyle za konkurencją.

Kartę wielowalutową uzyskasz wyłącznie w płatnym pakiecie, a do tego musisz dodać warunkową opłatę za prowadzenie kont walutowych. Prowizja jest uzależniona od średniego miesięcznego salda rachunku, co w praktyce oznacza, że konto nie może być „puste” i musi zostać zasilone wymaganą przez bank kwotą. Jeśli nie spełnisz tego warunku, za każde konto dewizowe bank pobierze od Ciebie dość wysoką opłatę.

Oczywiście, możesz zrezygnować z karty wielowalutowej i do konta prowadzonego w danej walucie wyrobić oddzielną kartę walutową. Niestety, również i ta opcja będzie generować dość wysokie koszty.

Reasumując – Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska zdecydowanie nie jest rachunkiem, który może zaspokoić potrzeby podróżników. Niezależnie, jaką kartę wybierzesz – zwykłą debetówkę podpiętą do konta w złotówkach, kartę wielowalutową czy Mastercard walutową – i tak musisz się liczyć ze sporymi kosztami.

Sytuacji nie ratuje nawet promocja „One Pay FX w grupie Santander – edycja III”, dzięki której do 30 września 2021 r. zostaniesz zwolniony z opłat za przelewy do banków Grupy Santander w Wielkiej Brytanii i USA oraz do banków z grupy Bank of America. Oferta specjalna dotyczy przelewów w trybie ekspresowym do wysokości 5 tys. funtów lub 5 tys. dolarów, zleconych w Santander internet lub aplikacji Santander mobile.

Jak założyć Konto jakie Chcę?

Po wypełnieniu wniosku na stronie banku, masz do wyboru  3 sposoby podpisania umowy:

 • w placówce,
 • za pośrednictwem kuriera,
 • za pomocą Wideo Doradcy – aby skorzystać z tej wygodnej metody, musisz posiadać komputer wyposażony w kamerę z dostępem do Internetu oraz przeglądarką internetową inną niż Internet Explorer. Podczas rozmowy musisz również pokazać swój dowód osobisty i ustnie zaakceptować umowę.

Kto najbardziej skorzysta z rachunku?

Konto Jakie Chcę z pewnością spodoba się klientom, którzy aktywnie zarządzają rachunkiem za pomocą Internetu oraz aplikacji mobilnej. Miłośnicy nowych technologii będą mogli skorzystać z takich udogodnień, jak Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, płatności Masterpass i dodatkowo zyskać w cyklicznie organizowanych mini promocjach banku.

Druga grupa, której możemy polecić konto w Santander Bank Polska, to młodzi klienci. Oprócz powyższych korzyści otrzymują oni możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz darmowe przelewy natychmiastowe.

Najnowsza oferta Santander Bank Polska to jednak przede wszystkim prawdziwa gratka dla łowców promocji. Bezterminowo obowiązuje oferta ze zwrotem części wydatków na media (do 25 zł/miesiąc, a więc 300 zł rocznie). Do tego jest odnawiany cyklicznie program "Polecam mój Bank" oraz organizowane co pewien czas promocje związane z założeniem rachunku czy przekierowaniem do Santandera wynagrodzenia. W sumie można zyskać kilkaset złotych.

Przydatne dokumenty

 1. Tabela opłat i prowizji
 2. Regulamin promocji „Pakiet na lato”

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.