Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska
Źródło: strona Santander Bank Polska
Santander Bank - Konto Jakie Chcę - 880 zł
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta::
Promocje i bonusy:

Zalety:

Kolejny bestseller od Santander Bank Polska: łatwe 880 zł w kumulacji promocji + 8% dla oszczędności
Do końca 9 dni
 • konto sprawdzi się, jako główny rachunek do płatności i rozliczeń (darmowe przelewy natychmiastowe i zwrot za rachunki)
 • wystarczy spełnić dwa proste warunki, aby korzystać z konta i karty zupełnie za darmo
 • szeroka gama płatności mobilnych
 • liczne promocje dla nowych i obecnych klientów
 • funkcjonalna bankowość internetowa i mobilna

Wady:

 • ograniczona sieć bezpłatnych bankomatów w kraju
 • przeciętna oferta walutowa

Opinia eksperta

Konto Jakie Chcę jest interesującą propozycją, która może sprostać wymaganiom różnych grup klientów. Aby jednak wykorzystać wszystkie możliwości rachunku, należy w aktywny sposób nim zarządzać.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska


Konto Jakie Chcę – najważniejsze opłaty

Najważniejsze koszty rachunku w Santander Bank Polska przedstawią się następująco.

W przypadku Konta Jakie Chcę wystarczy spełnienie dwóch prostych warunków, aby zyskać zwolnienie z opłaty za konto i prowizji za kartę. Do tego możemy korzystać z bezpłatnych przelewów natychmiastowych, przelewów na telefon Blik i przelewów SEPA.

Co oferuje Konto Jakie Chcę?

Otwierając indywidualny rachunek w Santander Bank Polska, zyskasz dostęp do wielu przydatnych i nowoczesnych usług.

Bankowość internetowa oraz mobilna

Zarówno aplikacja mobilna, jak i system transakcyjny banku zostały wyposażone w szereg funkcji, które umożliwiają zarządzanie kontem i lepszą kontrolę nad wydatkami. Zawierają również wiele rozwiązań, które mogą się przydać  w codziennym życiu.

Przykładowo, za pośrednictwem bankowości elektronicznej można założyć Profil Zaufany, złożyć wniosek o świadczenie Rodzina 500+ oraz w ramach usługi Santander Open sprawdzić saldo i historię kont, które posiadamy w innych bankach.

Natomiast wśród funkcjonalności dostępnych w aplikacji Santander Mobile warto wyróżnić takie rozwiązania, jak płatności zbliżeniowe, przelewy (złotowe, walutowe, natychmiastowe i na telefon) i możliwość korzystania z płatności BLIK. Aplikacja umożliwia ponadto zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenie parkingu i taksówki, doładowanie telefonu na kartę, znalezienie najbliżej zlokalizowanego bankomatu i szybki dostęp do pozostałych produktów banku (lokat, kont oszczędnościowych itp.).

Kolejną funkcją ułatwiającą codzienne życie jest usługa Autopay, dzięki której zapłacimy  za przejazd autostradą AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) i A4 (Kraków-Gliwice).Warto też wspomnieć o możliwości opłacania swoich rachunków (po zeskanowaniu kodu QR) oraz opcji szybkiej spłaty karty kredytowej.

Nowoczesne formy płatności

Na liście udogodnień, z których mogą skorzystać posiadacze rachunku, jest Blik (w tym również Blik zbliżeniowy), Google Pay, Apple Pay i płatności zbliżeniowe za pomocą zegarka (Garmin Pay, Fitbit Pay). Bank udostępnia także portfel cyfrowy Masterpass i płatności pay-by-link (Przelew24).

Limit w koncie

Santander Bank Polska S.A. oferuje swoim klientom limit odnawialny pod nazwą „kredyt w rachunku płatniczym”. Wniosek kredytowy można złożyć online, w oddziale banku i na infolinii, jeśli jednak uczynimy to przez system bankowości internetowej lub mobilnej, nie zapłacimy prowizji za udzielenie i podwyższenie limitu. Minimalna kwota kredytu w rachunku wynosi 1 000 zł, natomiast maksymalna nie może być wyższa niż 6-krotność dochodu netto.

Umowa o limit w koncie jest zawierana na okres do 12 miesięcy. Można ją przedłużyć na kolejny rok, jednak odnowienie kredytu jest płatne.

Rozbudowany pakiet ubezpieczeń

Na uwagę zasługuje kompleksowa oferta ubezpieczeniowa przygotowana przez Santander Bank Polska oraz Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Korzystając z bankowości elektronicznej można wykupić polisy chroniące dom, samochód i majątek, a także życie i zdrowie (również podczas turystycznych wyjazdów).

Kolejnym ubezpieczeniem oferowanym przez Santander Bank Polska, jest pakiet "Pewne pieniądze". Polisa zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku utraty karty płatniczej, telefonu komórkowego lub dokumentów.

Kto może otworzyć Konto Jakie Chcę?

Konto Jakie Chcę jest oferowane w dwóch wariantach, nieco różniących się pod względem opłat. Wersja standardowa przeznaczona jest dla klientów, którzy ukończyli 26 rok życia, natomiast z wersji „młodzieżowej” mogą skorzystać osoby między 13. a 26. rokiem życia.

Santander Konto Jakie Chcę – promocje

W Santander Bank Polska aktualnie dostępnych jest kilka ofert specjalnych, w których można zyskać atrakcyjne premie:

Jak założyć Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska

W przypadku osób pełnoletnich otwarcie konta w Santander Bank Polska jest możliwe na kilka sposobów:

 • w placówce banku,
 • metodą "na selfie" w aplikacji mobilnej przy użyciu zdjęć twarzy oraz dowodu osobistego,
 • za pośrednictwem strony internetowej.

Po wypełnieniu wniosku na stronie banku także mamy do wyboru 3 opcje. Możemy podpisać umowę:

 • za pośrednictwem kuriera,
 • za pomocą Wideo Doradcy – aby skorzystać z tej metody, należy posiadać komputer wyposażony w kamerę z dostępem do Internetu oraz przeglądarką internetową inną niż Internet Explorer. Podczas rozmowy trzeba pokazać swój dowód osobisty oraz ustnie zaakceptować umowę,
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku – w tym przypadku po zaakceptowaniu przelewu otrzymamy od banku maila z umową i dostępem do bankowości internetowej.

Natomiast zakładanie konta przez nastolatka przebiega nieco inaczej niż w przypadku osoby dorosłej. Jeżeli rodzic ma już konto w Santander Banku, może otworzyć dziecku rachunek przez bankowość internetową (ważne – pociecha nie może posiadać żadnych produktów w Santander Bank Polska).

W pozostałych przypadkach opiekun prawny (jeden z rodziców) oraz nastolatek muszą zjawić się w oddziale banku wraz z dokumentami potwierdzającymi ich tożsamość. Nastolatek musi okazać ważną legitymację szkolną, paszport lub dowód tymczasowy, natomiast rodzic - dowód osobisty lub paszport. Konto zostanie otwarte po podpisaniu umowy rachunku przez osobę małoletnią.

Produkty powiązane

Produkty Oszczędnościowe

Karta kredytowa

Kredyt gotówkowy

Konto firmowe

Konto Jakie Chcę – opinie, recenzja

Konto Jakie Chcę – jak każdy inny rachunek bankowy – posiada swoje silne oraz słabe strony. Pora więc wziąć pod lupę szczegóły oferty, zaczynając od opłat, a kończąc na produktach powiązanych. 

Atrakcyjność opłat

Jeśli masz mniej niż 26 lat i szukasz taniego rachunku bankowego, Konto Jakie Chcę będzie świetnym wyborem. Wystarczy, że wykonasz jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu, a rachunek stanie się praktycznie bezpłatny. Bezpłatne są także przelewy internetowe, przelewy natychmiastowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty, podobnie jak wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i sms-y służące do autoryzacji transakcji internetowych. Młodzi klienci banku za darmo też skorzystają z cashbacku i wypłacą środki z bankomatów za granicą.

Co jednak ze starszymi posiadaczami rachunku? Jeśli przyjrzałeś się parametrom rachunku, zapewne zwróciłeś uwagę na kilka opłat, które raczej nie budzą większego entuzjazmu. Jest wśród nich chociażby prowizja za cashback (dodajmy, że większość banków oferuje tę usługę bezpłatnie) i, przede wszystkim, drogie bankomaty zagraniczne. Nie zapłacisz jednak za prowadzenie konta i obsługę karty, o ile spełnisz warunek aktywności.

Wypłaty z bankomatów – dwa sposoby na obniżenie prowizji

O ile młodsi klienci banku mogą się cieszyć brakiem opłat za podjęcie gotówki ze wszystkich bankomatów zagranicznych i krajowych, o tyle starsi mogą uniknąć dość wysokiej prowizji za korzystanie z maszyn obcych sieci, wypłacając gotówkę Blikiem (opcja bezpłatna) lub decydując się na płatny "Pakiet bankomatowy". W ramach pakietu możesz wypłacać środki ze wszystkich krajowych i zagranicznych urządzeń oraz korzystać z usługi cashback tak często, jak tylko masz na to ochotę, nie płacąc za pojedyncze wypłaty.

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że ten sposób naliczania prowizji za bankomaty może być mało przejrzysty dla wielu klientów. Zatem osoby, które często podejmują gotówkę, nie chcą tracić czasu na szukanie bezpłatnych maszyn i nie korzystają z Blika, raczej nie będą z Konta Jakie Chcę zadowolone.

Użyteczność rachunku

Przy wyborze rachunku warto również wziąć pod uwagę nie tylko opłaty, lecz również jakość obsługi klienta oraz dodatkowe korzyści powiązane z kontem.

Oferta oszczędnościowa

W ofercie Santandera znajdziesz całkiem atrakcyjnie oprocentowane produkty oszczędnościowe. Mam tu na myśli Lokatę Mobilną dla nowych i starych klientów oraz Konto Max Oszczędnościowe. Na uwagę zasługuje także Indywidualne Konto Emerytalne oraz rachunek do automatycznego oszczędzania "Moje cele".

Bankowość elektroniczna

Konto Jakie Chcę może również sprostać wymaganiom miłośników nowych technologii. Bank oferuje swoim klientom szeroką gamę płatności mobilnych, dzięki którym możesz płacić za usługi w sklepach stacjonarnych i online, wypłacać gotówkę z bankomatu i wychodzić na zakupy bez torebki i portfela.

Na pochwałę zasługuje także system transakcyjny banku i przyjazna w obsłudze aplikacja mobilna, do której można zalogować się PIN-em lub odciskiem palca i zarządzać rachunkiem za pomocą smartfona.

Promocje i bonusy

Santander Bank Polska jest niekwestionowanym liderem w organizowaniu promocji, które można ze sobą łączyć i tym samym maksymalizować zyski. W efekcie bonusy, które można w nich uzyskać, należą do najwyższych na rynku i często wynoszą kilkaset złotych.

Warto przy tym podkreślić, bank organizuje akcje nie tylko dla nowych klientów – także ci obecni mogą wiele skorzystać, np. biorąc udział w programie poleceń lub organizowanych cyklicznie promocjach dla zaproszonych osób. Interesującą propozycją jest zwłaszcza akcja, w której co miesiąc otrzymasz zwrot wydatków na media, opłacając z Konta Jakie Chcę domowe rachunki.

Mało satysfakcjonująca oferta walutowa

Największym – moim zdaniem – mankamentem oferty są koszty związane z obsługą walutową. Trzeba szczerze przyznać, że w tym jednym aspekcie Konto Jakie Chcę pozostaje w tyle za konkurencją.

Dużym minusem jest zwłaszcza warunkowa opłata za prowadzenie kont walutowych. Prowizja jest uzależniona od średniego miesięcznego salda rachunku, co w praktyce oznacza, że konto nie może być „puste” i musi zostać zasilone wymaganą przez bank kwotą. Jeśli nie spełnisz tego warunku, za każde konto dewizowe bank pobierze od Ciebie dość wysoką opłatę.

Bank nalicza również prowizję za obsługę karty walutowej (dostępnej w dolarach, euro lub funtach), przy czym tej opłaty nie da się uniknąć.

Jakość obsługi klienta

Coraz większa liczba klientów uzależnia wybór banku od jakości obsługi, na którą składają się takie czynniki, jak sieć oddziałów banku oraz sieć bankomatów, dogodne dla osób pracujących godziny otwarcia, szeroki wachlarz oferowanych przez bank usług czy możliwość przeprowadzania różnych operacji finansowych przez bankowość elektroniczną. Równie istotna dla klienta jest kompetencja pracowników i ich wiedza na temat oferowanych produktów, napisane przystępnym językiem dokumenty (np. tabela opłat, regulamin otwierania i prowadzenia konta, umowa kredytowa itp.) oraz szybki proces reklamacyjny.

Muszę powiedzieć, że w wielu wymienionych wyżej aspektach zaobserwowałam w ostatnich latach duży postęp. Widać, że dla Santandera ważne są długoterminowe relacje ze swoimi klientami, o czym świadczą chociażby promocje dla obecnych klientów, systematyczne wdrażanie nowych usług i funkcjonalności czy też sprawnie działająca infolinia. Doradcy całkiem nieźle radzą sobie nie tylko z podstawowymi pytaniami dotyczącymi oferty banku, ale i z bardziej skomplikowanymi problemami i nawet wtedy, gdy nie znają odpowiedzi na moje pytanie, próbują ustalić interesujące mnie fakty, np. kontaktując się z pracownikami innych działów.

Dużej poprawie uległ także styl komunikacji z klientem. Bank uprościł zapisy w swoich regulaminach i umowach oraz poprawił strukturę swojej strony internetowej, dzięki czemu możemy łatwo znaleźć istotne dla nas informacje. Dużym plusem są samouczki video i poradniki wyjaśniające różne kwestie związane z użytkowaniem bankowości elektronicznej oraz specjalna infolinia dla osób niesłyszących.

Podsumowując, jakość obsługi klienta w Santander Bank Polska oceniam na solidną "czwórkę".

Konto Jakie Chcę – czy warto je otworzyć?

Konto Jakie Chcę z pewnością spodoba się klientom, którzy cenią nowoczesną bankowość internetową oraz wielofunkcyjną aplikację mobilną. Miłośnicy nowych technologii będą mogli skorzystać z takich udogodnień, jak Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, płatności Masterpass.

Druga grupa, której możemy polecić konto w Santander Bank Polska, to młodzi klienci. Oprócz powyższych korzyści otrzymują oni możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz darmowe przelewy natychmiastowe i cashback.

Moim zdaniem oferta Santander Bank Polska to jednak przede wszystkim prawdziwa gratka dla łowców promocji. Bezterminowo obowiązuje oferta ze zwrotem części wydatków na media.  Do tego jest odnawiany cyklicznie program rekomendacyjny oraz organizowane co pewien czas promocje związane z założeniem rachunku czy przekierowaniem do Santandera wynagrodzenia. W sumie można zyskać kilkaset złotych.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Pytania i odpowiedzi: