Konto Jakie Chcę w BZ WBK: do 600 zł premii i 2,7% na rachunku oszczędnościowym

Konto Jakie Chcę w BZ WBK: do 600 zł premii i 2,7% na rachunku oszczędnościowym Źródło obrazka: strona BZ WBK

Konto Jakie Chcę w kwietniu 2018 r. urosło do rangi jednego z najlepszych na rynku. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, a sposób pobierania (lub uniknięcia) opłaty za kartę debetową zależy od decyzji klienta. Posiadacze konta skorzystają też z licznych promocji, w których do zyskania jest nawet 600 zł premii pieniężnej. To właśnie bonusy windują ten rachunek na szczyt.

W naszej analizie Konta Jakie Chcę przyjrzeliśmy się głównym kosztom rachunku oraz dodatkowym usługom dostępnym dla jego posiadaczy.

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę?

Poniżej przedstawiamy opłaty i prowizje związane z Kontem Jakie Chcę:

 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku (bank nie wymaga stałych wpływów na konto).
 • 0 zł za wydanie karty debetowej Dopasowanej Visa lub Mastercard z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych. Wizerunki kart prezentujemy poniżej:

 • miesięczna opłata za kartę debetową zależy od wyboru posiadacza karty i wynosi:
  • 3 zł - opłata stała pobierana obowiązkowo (jest to domyślnie ustawiona opcja) LUB
  • 5 zł - można jej uniknąć, dokonując min. 5 transakcji kartą w miesiącu LUB
  • 5 zł - można jej uniknąć, dokonując transakcji na min. 500 zł w miesiącu;
 • możesz zamówić również kartę mobilną do płatności HCE – jej wydanie i użytkowanie jest bezpłatne, a transakcje dokonane tą kartą wliczają się do transakcji zwalniających z opłaty za standardową, plastikową kartę debetową;
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów BZ WBK;
 • 0 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju dla osób do 26. roku życia, 5 zł dla pozostałych klientów;
 • 5 zł za wypłaty z bankomatów za granicą dla osób do 26. roku życia, 10 zł dla pozostałych klientów - bank dolicza 2,8% prowizji za przewalutowanie;
 • 0 zł za cashback dla osób do 26. roku życia, 1,50 zł dla pozostałych klientów;
 • 2 zł za sprawdzenie salda w bankomacie.
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe;
 • 5 zł za przelew w oddziale banku dla osób do 26. roku życia, 10 zł dla pozostałych klientów (nie dotyczy przelewów między własnymi rachunkami);
 • 2,50 zł za przelew natychmiastowy dla osób do 26. roku życia, 5 zł dla pozostałych klientów;
 • 0 zł za zlecenie stałe dla osób do 26. roku życia, 0,50 zł dla pozostałych klientów;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 35 zł za przelew SORBNET;
 • 8 zł za przelew SEPA;
 • 0,2% min. 20 zł max. 200 zł za przelewy walutowe;
 • 5 zł za wpłaty i wypłaty w oddziale banku dla osób do 26. roku życia, 10 zł dla pozostałych klientów;
 • 0 zł za kody autoryzacyjne SMS;
 • 7 zł miesięcznie za pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów (w tym cashback) dla klientów powyżej 26 roku życia - usługa jest opcjonalna, dotyczy karty Dopasowanej Visa/Mastercard;
 • 10 zł za 10-dniowy pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów za granicą dla osób do 26 roku życia, 15 zł dla pozostałych klientów - usługa opcjonalna, dotyczy karty Dopasowanej Visa/Mastercard;
 • 0 zł za wyciąg w formie papierowej wysyłany raz w miesiącu.

Poniżej znajdziesz zestawienie opłat za Konto Jakie Chcę, których wysokość zależy od wieku klienta:

Opłata Klienci do 26 roku życia Klienci powyżej 26 roku życia
Wypłaty z bankomatów w kraju 0 zł 0 zł - BZ WBK, 5 zł - pozostałe
Wypłaty z bankomatów za granicą 5 zł 10 zł
Przelew natychmiastowy 2,50 zł 5 zł
Przelew w oddziale banku 5 zł 10 zł
Zlecenie stałe 0 zł 0,50 zł
Wpłaty i wypłaty w placówce 5 zł 10 zł
Cashback 0 zł 1,50 zł

Klienci do 26 roku życia zyskują preferencyjne opłaty za rachunek

Wniosek o konto złożysz na .

300 zł premii to nie wszystko...

Rachunek osobisty w BZ WBK objęty jest obecnie interesującymi ofertami specjalnymi, w których możesz zyskać 300 zł premii pieniężnej oraz dodatkowe bonusy za aktywność.

300 zł za regularny przelew wynagrodzenia

W tej akcji BZ WBK premiuje wpływy z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium. Wystarczy założyć lub posiadać Konto Jakie Chce wraz z kartą debetową i od 1 stycznia 2018 r. nie otrzymywać na rachunek w BZ WBK środków z tytułu wynagrodzenia. W promocji możesz otrzymać 50 zł premii przez 6 kolejnych miesięcy, zatem łącznie do zyskania jest nawet 300 zł.

Wymagania stawiane przez bank są proste:

 • do 30 września 2018 r. złóż dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę za pośrednictwem BZWBK24 lub przez infolinię;
 • do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu złożenia dyspozycji zapewnij wpływ wynagrodzenia w wysokości co najmniej 1500 zł;
 • odbieraj wpływy wynagrodzenia przez 6 kolejnych miesięcy.

O promocji dokładnie piszemy w tym artykule.

25 zł zwrotu miesięcznie za płatności za media

Osoby, które posiadają Konto Jakie Chcę, mogą skorzystać ze zwrotu za rachunki i zyskać nawet 25 zł miesięcznie (czyli 300 zł rocznie). Nagrodą w promocji jest zwrot 1% płatności za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne, a jedynym warunkiem jest okazanie w banku (lub dodanie przez bankowość elektroniczną) faktury z numerem konta do wpłat.

Szczegóły opisaliśmy w tym artykule.

100 zł premii za dobre wyniki w nauce

Młodzi posiadacze Konta Jakie Chcę w wieku od 13 do 20 lat mogą otrzymać nawet 100 zł premii za dobre wyniki w nauce. Aby zdobyć nagrodę, wystarczy posiadać na świadectwie średnią ocen min. 4,0. Należy także zaakceptować oraz podpisać regulamin promocji.

Kolejny krok to jedynie okazanie w placówce BZ WBK świadectwa szkolnego, na którym średnia ocen z przedmiotów obowiązkowych (bez zachowania) wynosi min. 4,0. Możesz to zrobić do 31 sierpnia 2018 r.

Premię w wysokości 50 zł otrzymasz za świadectwo za rok 2016/2017, a kolejne 50 zł za tegoroczne świadectwo, warto więc powalczyć o dobre oceny!

O promocji piszemy w tym artykule.

Program poleceń

W nowej edycji programu poleceń BZ WBK możesz zyskać 100 zł za skuteczne polecenie konta. Osoba, która założy rachunek z naszej rekomendacji, może otrzymać łącznie nawet 150 zł (50 zł + 100 zł).

Więcej o programie poleceń BZ WBK piszemy tutaj.

Dodatkowe usługi dla posiadaczy Konta Jakie Chcę

Posiadacze Konto Jakie Chcę mają dostęp do innych interesujących usług:

 • Konto Systematyczne – oprocentowanie tego konta oszczędnościowego możesz podwyższyć do 2,7% (dla kwot do 20 tys. zł), jeśli co miesiąc w ramach automatycznego oszczędzania na Konto Systematyczne trafi min. 20 zł. Specjalne warunki obowiązują do 30 września 2018 r., a standardowe oprocentowanie wynosi 0,4%.
 • Pakiety bezpłatnych wypłat z bankomatów - jeśli posiadasz Konto Jakie Chcę, możesz wykupić miesięczny pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów (obejmujący także wypłaty cashback) w kraju i 10-dniowy pakiet bezprowizyjnych wypłat za granicą. Dla klientów powyżej 26 roku życia pierwszy pakiet kosztuje 7 zł, natomiast drugi – 15 zł. Młodsi posiadacze Konta Jakie Chcę zapłacą odpowiednio 0 zł i 10 zł.
 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Google Pay - system płatności zbliżeniowych telefonem od Google.
 • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple.
 • Lokata Mobilna - 4-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 2,5% dla kwot od 1 do 20 tys. zł zakładany przez aplikację mobilną.
 • Masterpass – usługa wprowadzona przez Mastercarda działająca na zasadzie elektronicznego portfela, więcej informacji znajdziesz w tym artykule.
 • Płatności HCE – płatności zbliżeniowe smartfonem bez konieczności posiadania abonamentu konkretnej sieci komórkowej.

Plus za uproszczenie oferty i świetne promocje, minus za bankomaty

Wprowadzenie przez BZ WBK Konta Jakie Chcę to krok w kierunku ujednolicenia oferty. Od listopada 2017 r. jest to jedyne dostępne konto osobiste (oprócz rachunków VIP) w tym banku; klienci mogą jednak przekształcić dotychczas posiadany rachunek w Konto Jakie Chcę, które okazuje się całkiem niezłym rozwiązaniem.

Na plus należy zaliczyć niskie koszty związane z rachunkiem. Nie zapłacimy za jego prowadzenie czy przelewy internetowe, a opłatę za kartę w pewnym zakresie ustalamy sobie sami. Jeśli chcemy płacić tyle samo co miesiąc i nie przejmować się spełnianiem warunków - wybierzmy sztywne 3 zł, jeśli jednak aktywnie płacimy kartą, opłaty możemy stosunkowo łatwo uniknąć.

Do Konta Jakie Chcę można dobrać specjalnie przygotowane usługi. Jeśli chcesz zyskiwać na korzystaniu z konta, ucieszy Cię zwrot za opłacanie rachunków. Z tego tytułu możesz zyskać nawet 25 zł miesięcznie. Aby jednak otrzymać maksymalną premię, wysokość Twoich rachunków powinna wynosić ponad 2500 zł.

Dużo łatwiej zgarniesz natomiast premię za wpływ wynagrodzenia. Za spełnienie tego warunku czeka na Ciebie 300 zł. Wystarczy posiadać Konto Jakie Chcę, które możesz założyć przez .

Kolejnym plusem są świetne produkty oszczędnościowe. Jeśli interesuje Cię regularne oszczędzanie, możesz założyć Konto Systematyczne i uruchomić zlecenie stałe z rachunku osobistego, dzięki czemu oprocentowanie na koncie oszczędnościowym sięgnie 2,7%. To jedna z najlepszych propozycji na rynku.

Przejdźmy jednak do minusów. Największą wadą nowego konta jest naszym zdaniem opłata za wypłatę środków z bankomatów dla osób powyżej 26 roku życia. Jeśli zależy Ci na takim sposobie pobierania gotówki, to bez prowizji wypłacisz środki tylko z własnych maszyn BZ WBK. Opłata za pobranie pieniędzy z pozostałych bankomatów wyniesie natomiast 5 zł, jeśli masz więcej niż 26 lat i 0 zł poniżej tej granicy. Przy wypłatach za granicą jest podobnie - młodsi klienci zapłacą 5 zł, pozostali – 10 zł.

Kto najbardziej skorzysta z rachunku?

Konto Jakie Chcę to aktualnie naprawdę interesujący rachunek. Może on sprostać wymaganiom miłośników nowych technologii. Skorzystają oni z Blika, zapłacą smartfonem i portfelem cyfrowym Masterpass, przelewu dokonają w aplikacji mobilnej, a dodatkowo mogą zyskać w cyklicznie organizowanych minipromocjach banku.

Druga grupa, której możemy polecić nowe konto w BZ WBK, to młodzi klienci. Oprócz powyższych korzyści otrzymają oni możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce, naprawdę tanie przelewy natychmiastowe, a nawet 100 zł premii za dobre wyniki w nauce.

Najnowsza oferta BZ WBK to jednak przede wszystkim prawdziwa gratka dla łowców promocji. Można bowiem otrzymać 25 zł zwrotu za media w każdym miesiącu i 300 zł za wpływ wynagrodzenia. Łącząc wszystkie bonusy, można zgarnąć niebagatelne 600 zł premii w gotówce. Aktualnie nikt inny nie oferuje tak dobrego pakietu.

Ocena: 4.5

 • 300 zł premii za wpływ wynagrodzenia
 • 25 zł miesięcznie zwrotu za rachunki
 • 100 zł premii za dobre wyniki w nauce
 • 2,7% na koncie oszczędnościowym
 • płatności mobilne Google Pay, Blik, HCE i Apple Pay
 • ograniczona sieć bezpłatnych bankomatów
 • wysoka opłata za cashback


Sylwetka BZ WBK

Bank Zachodni WBK powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A w 2001 roku. Od 1 kwietnia 2011 r. jest częścią Grupy Santander – jednej z największych w Europie i na świecie. Wartością dla banku jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak przelewy krajowe. Opłata za kartę debetową zależy od wyboru użytkownika i wynosi 3 zł (bez możliwości uniknięcia) lub 5 zł (można uniknąć, dokonując min. 5 transakcji lub transakcje na łączną kwotę min. 500 zł). Za wypłaty z bankomatów własnych nic nie zapłacimy, za pobranie gotówki z bankomatów obcych bank pobierze 5 zł (bezpłatnie dla osób do 26 lat).

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Jakie Chcę będzie dobrym wyborem dla osób młodych oraz tych klientów, którzy chcą mieć możliwość skonfigurowania konta do swoich potrzeb i zarabiania na codziennych płatnościach.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Konto jest nowoczesne i można je dostosować do własnych potrzeb. Posiadacze rachunku mają dostęp do płatności mobilnych, (płatnych) pakietów wypłat z bankomatów i mogą uzyskać zwrot za płatności rachunków. Młodzi użytkownicy ponoszą niższe koszty obsługi rachunku i wypłat z bankomatów oraz mogą uzyskać 100 zł premii za dobre wyniki w nauce. W promocji możesz dodatkowo zgarnąć 300 zł za wpływ wynagrodzenia.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Standardowo bezpłatne są tylko bankomaty BZ WBK. Bank pobiera też 1,50 zł za cashback od klientów powyżej 26 roku życia.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Wniosek o konto złożysz na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.