Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Konto Internetowe w Alior Banku

Konto Internetowe w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku

Konto Internetowe to uniwersalny i tani rachunek, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. W tym artykule sprawdzimy, jak wyglądają opłaty za podstawowe operacje bankowe dla Konta Internetowego. Przyjrzymy się dodatkowym usługom, jakie oferuje ten rachunek i porównamy go z Kontem Jakże Osobistym.

Podstawowe parametry Konta Internetowego

Alior Bank promuje Konto Internetowe jako darmowy rachunek z wieloma dodatkowymi możliwościami. Sprawdźmy, jak w istocie wygląda strona kosztowa Konta Internetowego:

Wniosek o Konto Internetowe możesz złożyć na .

Usługi Dodatkowe dla Posiadaczy Konta Internetowego

Niskie koszty związane z operacjami finansowymi nie zawsze przesądzają o wyborze tego, a nie innego konta. Często decydującym czynnikiem jest dostępność dodatkowych usług, np. kont oszczędnościowych lub walutowych czy rozwiązań mobilnych. Poniżej prezentujemy usługi dostępne dla użytkowników Konta Internetowego w Alior Banku:

  • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
  • Google Pay - płatności Google dostępne dla osób posiadających smartfon z systemem operacyjnym Android.
  • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple;
  • Garmin Pay, Fitbit Pay - płatności zegarkiem
  • Nowoczesna aplikacja mobilna.
  • Kantor Walutowy - możesz szybko i bezpiecznie wymieniać waluty obce po atrakcyjnych kursach.

Konto Internetowe vs Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Konto Internetowe adresowane jest do zupełnie innej kategorii klientów niż drugi rachunek z oferty Alior Banku - Konto Jakże Osobiste.

Porównanie Konta Internetowego i Konta Jakże Osobistego
Konto Internetowe Konto Jakże Osobiste
Opłata za prowadzenie rachunku 0 zł 10 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku konto prowadzone jest bezpłatnie zapewnienie wpływu w danym miesiącu w wysokości min. 1 500 zł. Osoby poniżej 26 r.ż. nie muszą spełniać tego warunku
Miesięczna opłata za kartę debetową 6 zł 5 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę transakcje kartą na min. 300 zł transakcje kartą na min. 300 zł
Wypłaty z bankomatów bezpłatne wypłaty z bankomatów własnych i, warunkowo, sieci Euronet. W pozostałych bankomatach w kraju - 5 zł bezpłatne wypłaty z bankomatów własnych. W pozostałych urządzeniach w kraju opłata wynosi 2,50 zł, a za granicą 5 zł
Opracowanie własne

Konto Jakże Osobiste wymaga spełnienia określonych warunków, by było bezpłatne. W zamian oferuje niższe opłaty za korzystanie z obcych bankomatów i karty debetowej. Jego wielkim atutem jest możliwość bezpłatnego skorzystania z dwóch korzyści. Każda kolejna kosztuje 3,50 zł. Do wyboru jest m.in. moneyback w wysokości 1%, ubezpieczenie w podróży, bezpłatne wypłaty za granicą czy podwyższenie oprocentowania konta oszczędnościowego.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową analizą Konta Jakże Osobistego.

Konto Internetowe charakteryzują konkurencyjne opłaty i prowizje, jednak brak w pakietu korzyści do wyboru czy programu moneyback.

Trudno obiektywnie ocenić, które konto jest lepsze, ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb każdego klienta. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego rachunku trzeba przeanalizować do czego konto będzie używane, jakie operacje będą najczęściej wykonywane.

Aktualne promocje

Konto Internetowe jest aktualnie objęte interesującymi promocjami. Sprawdź poniżej:

Konto Internetowe okiem redakcji

Konto Internetowe zainteresuje osoby, którym zależy na prostym rachunku z przejrzystą tabelą opłat. Jego posiadacze mogą korzystać z nowoczesnych form płatności i brać udział w związanych z nimi promocjach.

Konto Internetowe można polecić osobom, którym zależy na tanim rachunku z dostępem mobilnym i internetowym. Przypominamy o dostępności Kantoru Walutowego, który posiada Program Rekomendacyjny, w ramach którego za skutecznego polecenie jego usług można zgarnąć 50 zł.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Do 150 zł dla zaproszonych klientów Alior Banku
  • konto założysz bez wizyty w oddziale: przelewem z Twojego konta w innym banku, za pośrednictwem kuriera lub metodą wideoweryfikacji
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na dostępność płatności mobilnych, a także niezłą aplikację internetową i mobilną
  • dobry poradnik dla początkujących
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Więcej o Alior Bank