Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Internetowe w Alior Banku

Konto Internetowe w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Oferta oszczędnościowa:
Promocje i bonusy:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta walutowa:

Zalety:

Do 150 zł dla zaproszonych klientów Alior Banku
Bezterminowa
  • konto założysz bez wizyty w oddziale: przelewem z Twojego konta w innym banku, za pośrednictwem kuriera lub metodą wideoweryfikacji (nie dotyczy rachunku dla nieletnich)
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na dostępność płatności mobilnych, a także niezłą aplikację internetową i mobilną
  • dobry poradnik dla początkujących

Wady:

  • brak atrakcyjnych usług dodatkowych

Opinia eksperta

Konto Internetowe to prosty rachunek o łatwych do zrozumienia opłatach. Dobrze sprawdzi się dla osób poszukujących pierwszego konta bankowego.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto Internetowe to uniwersalny i tani rachunek, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. W tym artykule sprawdzimy, jak wyglądają opłaty za podstawowe operacje bankowe dla Konta Internetowego. Przyjrzymy się dodatkowym usługom, jakie oferuje ten rachunek i porównamy go z Kontem Jakże Osobistym.

Pełna analiza Konta Internetowego Alior Banku


Opłaty związane z rachunkiem

Alior Bank promuje Konto Internetowe jako darmowy rachunek z wieloma dodatkowymi możliwościami. Sprawdźmy, jak w istocie wygląda strona kosztowa Konta Internetowego:

Oferta oszczędnościowa

Posiadacze Konta Internetowego, którym zależy na oszczędzaniu, mogą skorzystać z tradycyjnego rachunku oszczędnościowego, którego najmocniejszą stroną są cyklicznie powtarzane promocje na nowe środki:

Uzyskanie wyższego oprocentowania uzależnione jest od zapewnienia wpływów min. 2000 zł na Konto Internetowe.

Propozycje walutowe

Osoby, które w koncie bankowym szukają korzystnych ofert związanych z walutami obcymi, powinno zainteresować Konto Walutowe w Alior Banku. Jest prowadzone bezpłatnie, jednak już opłaty za kartę debetową czy bankomaty zagraniczne nie można uniknąć. Lepszą opcją jest wtedy skorzystanie z Kantoru Walutowego Aliora - rachunki możesz zakładać nawet w egzotycznych walutach, spready są niskie, a za kartę wielowalutową nic nie płacisz:

Płatności i bankowość elektroniczna

Alior Bank trzeba docenić za dostępność płatności mobilnych. Klienci mogą tu korzystać z Blika, ale też płacić zbliżeniowo telefonem przez Google Pay i Apple Pay lub zegarkiem z Garmin Pay i Fitbit Pay. Atutem jest także odświeżona bankowość internetowa i aplikacja mobilna. W aplikacji łatwo można sprawdzić stan konta (nawet przed zalogowaniem), zlecić przelew, zablokować kartę, a nawet dodać konto z innego banku.

Promocje Konta Internetowego

Konto Internetowe objęte jest obecnie poniższymi promocjami.

Konto Internetowe vs Konto Jakże Osobiste

Konto Internetowe adresowane jest do zupełnie innej kategorii klientów niż drugi rachunek z oferty Alior Banku - Konto Jakże Osobiste.

Konto Jakże Osobiste wymaga spełnienia określonych warunków, by było bezpłatne. W zamian oferuje niższe opłaty za korzystanie z obcych bankomatów i karty debetowej. Jego wielkim atutem jest możliwość bezpłatnego skorzystania z dwóch korzyści. Do wyboru jest m.in. moneyback w wysokości 1%, ubezpieczenie w podróży, bezpłatne wypłaty za granicą czy podwyższenie oprocentowania konta oszczędnościowego.

Konto Internetowe charakteryzują niezłe opłaty, jednak brak tu pakietu korzyści do wyboru czy programu moneyback.

Trudno obiektywnie ocenić, które konto jest lepsze, ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb każdego klienta. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego rachunku trzeba przeanalizować do czego konto będzie używane, jakie operacje będą najczęściej wykonywane.

Konto Internetowe okiem redakcji

Konto Internetowe zainteresuje osoby, którym zależy na prostym rachunku z przejrzystą tabelą opłat. Jego posiadacze mogą korzystać z nowoczesnych form płatności, brać udział w promocjach czy wymieniać walutę w ramach Kantoru Walutowego.

Jeśli zaś chodzi o opcje oszczędzania, szkoda, że bank nie zdecydował się na udostępnienie dodatkowych opcji, podobnych do korzyści na Koncie Jakże Osobistym. Z drugiej strony, to sprawia, że Konto Internetowe dobrze sprawdzi się jako pierwszy rachunek bankowy, jest bowiem proste i niedrogie.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.