Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Internetowe w Alior Banku

Konto Internetowe w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Do 70 zł dla zaproszonych klientów Alior Banku
Bezterminowa
  • konto założysz bez wizyty w oddziale: przelewem z Twojego konta w innym banku, za pośrednictwem kuriera lub metodą wideoweryfikacji (nie dotyczy rachunku dla nieletnich)
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na dostępność płatności mobilnych, a także niezłą aplikację internetową i mobilną
  • dobry poradnik dla początkujących

Wady:

  • brak atrakcyjnych usług dodatkowych

Opinia eksperta

Konto Internetowe to prosty rachunek o łatwych do zrozumienia opłatach. Dobrze sprawdzi się dla osób poszukujących pierwszego konta bankowego, jak i tych, dla których w ofercie banku ważne są płatności zbliżeniowe telefonem czy zegarkiem.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Sprawdźmy, jak wyglądają opłaty za podstawowe operacje bankowe dla Konta Internetowego i przyjrzymy się dodatkowym usługom, jakie oferuje ten rachunek.

Pełna analiza Konta Internetowego Alior Bank


Konto Internetowe - tabela opłat i prowizji

Alior Bank promuje Konto Internetowe jako darmowy rachunek z dodatkowymi możliwościami. Sprawdźmy, jak wygląda strona kosztowa Konta Internetowego:

Bank pobiera niższą opłatę za przelewy natychmiastowe do 1000 zł. Co do kosztu obsługi karty płatniczej, prowizja jest pobierana nie tylko od aktywnych kart, ale także tych, które zostały wydane, ale nie są aktywowane przez posiadacza rachunku.

Co oferuje Konto Internetowe?

Alior Bank oferuje posiadaczom Konta Internetowego dodatkowe produkty i usługi.

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa Alior Banku umożliwia klientom zarządzanie swoimi rachunkami i skorzystanie z dodatkowej oferty. Można tu dodać swoje rachunki z innych instytucji, a także dokonywać przelewów z takich kont. W Alior Online zobaczymy również stan naszego rachunku brokerskiego i bieżącą wycenę posiadanych jednostek funduszy inwestycyjnych.

Bankowość internetowa Alior Banku
Kliknij, aby powiększyć

Aplikacja Alior Mobile

Aplikacja Alior Mobile pozwala na dokonywanie przelewów oraz korzystanie z dodatkowych funkcji typu płatności za autostrady, bilety komunikacji miejskiej czy alerty BIK. Użytkownik może włączyć informacje o transakcjach kartą poprzez powiadomienia PUSH wyświetlane na ekranie telefonu. Przed zalogowaniem do aplikacji można sprawdzić saldo konta oraz ostatnie operacje.

Płatności mobilne

Klienci Alior Banku mogą korzystać z Blika oraz płacić zbliżeniowo telefonem przez Google Pay i Apple Pay. Dostępne są także płatności zbliżeniowe zegarkiem Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay i Xiaomi Pay.

Konto Internetowe w Alior Banku – kto może je otworzyć?

Konto Internetowe dostępne jest już dla dzieci od pierwszego roku życia. W przypadku młodszych klientów do założenia rachunku konieczna jest wizyta w oddziale Alior Banku, jednak dziecko nie musi być przy tym obecne.

Promocje Konta Internetowego

Konto Internetowe objęte jest obecnie poniższymi promocjami.

Jak założyć Konto Internetowe w Alior Banku?

Konto Internetowe można założyć online, wypełniając wniosek na stronie banku. Po wpisaniu danych osobowych i kontaktowych wybieramy sposób potwierdzenia naszej tożsamości: przez przelew weryfikacyjny z innego banku lub wizytę kuriera. Konto Internetowe można także założyć przez bankowość internetową Alior Online, jeśli korzystamy już z usług banku.

Otwarcie konta dla nastolatka (13-18 lat) wymaga wizyty w oddziale Alior Banku i okazania dokumentu dziecka: dowodu osobistego, paszportu bądź legitymacji szkolnej. Dzieci poniżej 13 roku życia nie muszą stawiać się w placówce, bowiem dokumenty podpisuje za nie opiekun prawny.

Produkty powiązane

Produkty oszczędnościowe

Karta kredytowa

Kantor walutowy

Konto Internetowe w Alior Banku – opinie, recenzja

Czy oferowane przez Alior Bank Konto Internetowe to rachunek uniwersalny? A może tylko dla niektórych grup klientów? Przyjrzałam się kilku aspektom tego konta.

Atrakcyjność opłat

Warto docenić, że prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne. Opłata za kartę debetową nie wygląda najgorzej, natomiast prowizje za wypłaty z bankomatów sieci Euronet uzależnione są od pobieranej kwoty, co można ocenić pozytywnie. Dobrą wiadomością są także stosunkowo tanie natychmiastowe przelewy internetowe do 1000 zł.

Nie podoba mi się natomiast pobieranie opłaty za obsługę od wydanych, ale nieaktywowanych kart. Zdarza się, że zwyczajnie zapominamy o aktywacji “plastiku” albo przesyłka do nas nie dotrze, a wtedy bank i tak zacznie pobierać od nas prowizję. 

Użyteczność rachunku

Czy z Konta Internetowego wygodnie się korzysta? Sprawdzam.

Bankowość internetowa i mobilna

Zarówno bankowości internetowej, jak i mobilnej używa się przyjemnie i intuicyjnie. Możliwość dodania konta z innego banku wciąż nie jest standardem na rynku, zatem warto ją docenić (choć opcja przydałaby się także w bankowości mobilnej). Poza tym Alior Online udostępnia praktycznie wszystko to, co powinna posiadać nowoczesna bankowość internetowa – przelewy, lokaty, inwestycje, eUrząd.

Do aplikacji mobilnej praktycznie nie mam zastrzeżeń. Przydatną opcją jest podgląd salda i ostatnich transakcji przed zalogowaniem, a także płatności za autostrady i bilety. Alior Bank doceniam za rozwój bankowości mobilnej – aplikacji Alior Mobile – i dostępność płatności mobilnych. W aplikacji łatwo można sprawdzić stan konta (nawet przed zalogowaniem), zlecić przelew, zablokować kartę, a w bankowości internetowej – dodać konto z innego banku. Co do płatności, to możliwości są bardzo rozbudowane.

Oferta oszczędnościowa

Konto Internetowe nie posiada oferty oszczędnościowej skierowanej tylko do jego posiadaczy. Właściciele tego rachunku mogą skorzystać z ogólnodostępnych produktów Alior Banku - z Konta Mega Oszczędnościowego, jak i pełnej oferty lokat terminowych. Rachunek oszczędnościowy warto wziąć pod uwagę, jeśli mamy do dyspozycji kapitał z innego banku, bowiem Alior często organizuje promocje na tzw. nowe środki z wyższym oprocentowaniem.

Oferta walutowa

Niestety oferta walutowa dla posiadaczy Konta Internetowego nie jest zbyt atrakcyjna. Mamy do dyspozycji bezpłatne Konto Walutowe, ale za to ze sztywnymi opłatami za kartę czy bankomaty za granicą. Wprawdzie Alior Bank udostępnia usługę wielowalutową (podpięcie karty do konta osobistego do rachunku walutowego), ale nie jest ona dostępna dla Konta Internetowego. W tej sytuacji lepszą opcją jest skorzystanie z Kantoru Walutowego Aliora  – rachunki możesz zakładać nawet w egzotycznych walutach, spready są niskie, a za kartę wielowalutową nic nie zapłacisz.

Usługi dodatkowe

Niestety usług dodatkowych w ramach Konta Internetowego jest bardzo niewiele. Oczywiście, można skorzystać z limitu w koncie czy karty kredytowej, nie jest to jednak nic specjalnego. Jedyną usługą, o której warto pomyśleć, jest Kantor Walutowy, jednakże nie jest on bezpośrednio zintegrowany z rachunkami w samym Alior Banku.

Jakość obsługi klienta

Z produktów Alior Banku korzysta się całkiem przyjemnie, ale zdarzają się wątpliwości i pytania. Takie można zadać przez wiadomość w Alior Online, niestety czas oczekiwania na samą odpowiedź mógłby być krótszy. Doceniam także szybkie rozpatrywanie reklamacji, które przebiegło po mojej myśli. W razie problemów z bankiem można skontaktować się również przez infolinię lub mailowo.

Promocje i bonusy

Od wprowadzenia Konta Jakże Osobistego jako głównego rachunku w Alior Banku Konto Internetowe zeszło na dalszy plan, także pod kątem ofert promocyjnym. Ze smutkiem stwierdzam, że dedykowanych ofert jest tu jak na lekarstwo, żeby nie powiedzieć, że w ogóle ich nie ma.

Alior Bank i Konto Internetowe. Czy warto?

Konto Internetowe zainteresuje osoby, którym zależy na prostym rachunku z przejrzystą tabelą opłat. Jego posiadacze mogą korzystać z nowoczesnych form płatności, oszczędzać korzystnie na Koncie Mega Oszczędnościowym czy wymieniać walutę w ramach Kantoru Walutowego. Warto także docenić dość niską opłatę za przelewy natychmiastowe dla drobnych kwot oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów Euronet dla większych kwot.

Jeśli zaś chodzi o mankamenty, szkoda, że bank nie zdecydował się na udostępnienie usługi wielowalutowej czy dodatkowych opcji, podobnych do korzyści na Koncie Jakże Osobistym. Z drugiej strony, to sprawia, że Konto Internetowe dobrze sprawdzi się jako pierwszy rachunek bankowy, jest bowiem proste i niedrogie.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Pytania i odpowiedzi: