Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Konto Internetowe w Alior Banku

Konto Internetowe w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku

Konto Internetowe z oferty Alior Banku to atrakcyjny rachunek z przejrzystą tabelą opłat. Konto prezentuje się zachęcająco: jego prowadzenie jest bezpłatnie, a opłaty za obsługę karty debetowej łatwo uniknąć. Jego posiadacz dodatkowo zyskuje dostęp do nowoczesnych usług, m.in Kantoru Walutowego, Konta Mocno Oszczędnościowego.

Konto Internetowe to uniwersalny i tani rachunek, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. W tym artykule sprawdzimy, jak wyglądają opłaty za podstawowe operacje bankowe dla Konta Internetowego. Przyjrzymy się dodatkowym usługom, jakie oferuje ten rachunek i porównamy go z Kontem Jakże Osobistym.

Podstawowe parametry Konta Internetowego

Alior Bank promuje Konto Internetowe jako darmowy rachunek z wieloma dodatkowymi możliwościami. Sprawdźmy, jak w istocie wygląda strona kosztowa Konta Internetowego:

Wniosek o Konto Internetowe możesz złożyć na .

Usługi Dodatkowe dla Posiadaczy Konta Internetowego

Niskie koszty związane z operacjami finansowymi nie zawsze przesądzają o wyborze tego, a nie innego konta. Często decydującym czynnikiem jest dostępność dodatkowych usług, np. kont oszczędnościowych lub walutowych czy rozwiązań mobilnych. Poniżej prezentujemy usługi dostępne dla użytkowników Konta Internetowego w Alior Banku:

  • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
  • Google Pay - płatności Google dostępne dla osób posiadających smartfon z systemem operacyjnym Android.
  • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple;
  • Nowoczesna aplikacja mobilna.
  • Kantor Walutowy - możesz szybko i bezpiecznie wymieniać waluty obce po atrakcyjnych kursach.

Konto Internetowe vs Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Konto Internetowe adresowane jest do zupełnie innej kategorii klientów niż drugi rachunek z oferty Alior Banku - Konto Jakże Osobiste.

Porównanie Konta Internetowego i Konta Jakże Osobistego
Konto Internetowe Konto Jakże Osobiste
Opłata za prowadzenie rachunku 0 zł 10 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku konto prowadzone jest bezpłatnie zapewnienie wpływu w danym miesiącu w wysokości min. 1 500 zł. Osoby poniżej 26 r.ż. nie muszą spełniać tego warunku
Miesięczna opłata za kartę debetową 6 zł 5 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę transakcje kartą na min. 300 zł transakcje kartą na min. 300 zł
Wypłaty z bankomatów bezpłatne wypłaty z bankomatów własnych i, warunkowo, sieci Euronet. W pozostałych bankomatach w kraju - 5 zł bezpłatne wypłaty z bankomatów własnych. W pozostałych urządzeniach w kraju opłata wynosi 2,50 zł, a za granicą 5 zł

Konto Jakże Osobiste wymaga spełnienia określonych warunków, by było bezpłatne. W zamian oferuje niższe opłaty za korzystanie z obcych bankomatów i karty debetowej. Jego wielkim atutem jest możliwość bezpłatnego skorzystania z dwóch korzyści. Każda kolejna kosztuje 3,50 zł. Do wyboru jest m.in. moneyback w wysokości 1%, ubezpieczenie w podróży, bezpłatne wypłaty za granicą czy podwyższenie oprocentowania konta oszczędnościowego do 3%.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową analizą Konta Jakże Osobistego.

Konto Internetowe charakteryzują konkurencyjne opłaty i prowizje, jednak brak w pakietu korzyści do wyboru czy programu moneyback.

Trudno obiektywnie ocenić, które konto jest lepsze, ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb każdego klienta. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego rachunku trzeba przeanalizować do czego konto będzie używane, jakie operacje będą najczęściej wykonywane.

Konto Internetowe okiem redakcji

Konto Internetowe zainteresuje osoby, którym zależy na prostym rachunku z przejrzystą tabelą opłat. Jego posiadacze mogą korzystać z nowoczesnych form płatności i brać udział w związanych z nimi promocjach.

Konto Internetowe można polecić osobom, którym zależy na tanim rachunku z dostępem mobilnym i internetowym. Przypominamy o dostępności Kantoru Walutowego, który posiada Program Rekomendacyjny, w ramach którego za skutecznego polecenie jego usług można zgarnąć 50 zł.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na dostępność płatności mobilnych, a także niezłą aplikację internetową i mobilną
  • dobry poradnik dla początkujących
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 3 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Czytaj więcej