Konto Internetowe w Alior Banku

Konto Internetowe w Alior Banku Źródło obrazka: strona Alior Banku

W lipcu 2015 r. w ofercie Alior Banku pojawiło się Konto Internetowe, nazywane też w materiałach promocyjnych ZEROzłotowym. Nowy rachunek prezentuje się dość zachęcająco: jego prowadzenie jest bezpłatnie, a opłaty za obsługę karty debetowej łatwo uniknąć. Wypłaty gotówki z bankomatów własnych są bezpłatne, dodatkowo klient zyskuje dostęp do nowoczesnych usług, m.in kantoru walutowego.

Konto Internetowe jest uniwersalne i każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. W tym artykule sprawdzimy, jak wyglądają opłaty za podstawowe operacje bankowe dla Konta Internetowego. Przyjrzymy się dodatkowym usługom, jakie oferuje ten rachunek i porównamy go z popularnym Kontem Rozsądnym oraz Kontem Wyższej Jakości.

Podstawowe parametry Konta Internetowego

Alior Bank promuje nowy rachunek określeniem „ZEROzłotowe” – sprawdźmy, jak w istocie wygląda strona kosztowa Konta Internetowego:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • 0 zł za prowadzenie konta - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na konto.
 • bezpłatne wydanie karty Debit MasterCard PayPass z funkcją zbliżeniową-:
 • 6 zł za miesięczną obsługę karty debetowej – opłaty można uniknąć, dokonując kartą transakcji na łączną kwotę min. 300 zł. Warunek ten należy zrealizować o ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia danego miesiąca;
  Bank nie pobiera opłaty w miesiącu, w którym karta została wydana;
 • brak opłat za wypłaty środków z bankomatów własnych banku;
 • brak opłat za wypłaty środków z bankomatów sieci Euronet dla kwot min. 100 zł, dla niższych wypłat 5 zł;
 • 5 zł za wypłaty gotówki z pozostałych bankomatów w kraju;
 • bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów za granicą;
 • 0,2 % prowizji (min. 1 zł) w Oddziale Banku; 0,35% min. 1 zł za korzystanie z wpłatomatów Planet Cash, 0,6% min. 1 zł za pozostałe.
 • bezpłatne przelewy krajowe przez Internet;
 • od 3 do 5 zł (w zależności od kwoty przelewu) za przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir i Blue Cash;
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenie zapłaty;
 • bezpłatne przelewy europejskie;
 • 30 zł za przelewy zagraniczne;
 • 12 zł za przelewy w systemie SORBNET dla kwot od 1 mln zł (32 zł za przelew SORBNET poniżej tej kwoty);
 • 8 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku;
 • 8 zł za przelew w oddziale banku.
 • 5 zł za wyciągi papierowe z konta;
 • 0 zł za zmianę PIN w bankowości elektronicznej, 1 zł za zmianę w bankomacie;
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 150 zł za zmianę wariantu konta na Konto Wyższej Jakości;

Wniosek o Konto Internetowe możesz złożyć na .

Usługi Dodatkowe dla Posiadaczy Konta Internetowego

Niskie koszty związane z operacjami finansowymi nie zawsze przesądzają o wyborze tego, a nie innego konta. Dostępność dodatkowych usług, np. kont oszczędnościowych, walutowych czy rozwiązań mobilnych niejednokrotnie ma decydujący wpływ na to, że klienci decydują się założyć konkretny rachunek. Poniżej prezentujemy usługi dostępne dla użytkowników nowego konta w Alior Banku:

 • Konto oszczędnościowe – bank w ramach promocji oferuje nowym klientom podwyższone oprocentowanie tego rachunku, które wynosi 2,00% w skali roku przez pierwsze 3 miesiące, a potem jest równe stawce WIBID1M minus 0,5 p.p (obecnie 0,96%). Do konta oszczędnościowego możesz zamówić płaską kartę MasterCard Debit (bez funkcji zbliżeniowej);
  • dla klientów, którzy złożyli skutecznie wniosek o świadczenie wychowawcze (Wniosek Rodzina 500+) za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Alior Banku, oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosi 2,50% w skali roku dla kwot do 6 tys. zł przez 12 miesięcy;
 • Konto lokacyjne - na rachunku tym możesz zyskać oprocentowanie 2,5% w skali roku przez 4 miesiące w promocji, jeżeli zdeponujesz na nim nowe środki do kwoty 100 000 zł. Nowe środki ustalane są wg salda z dnia 1 sierpnia 2017 r. Oprocentowanie kwot powyżej 100 tys. zł uzależnione jest od stawki WIBID 1M (obecnie wynosi ona ok. 0,96%). Choć możesz posiadać wyłącznie jedno Konto lokacyjne, po zakończeniu okresu promocji możesz swobodnie zawrzeć umowę umowę o kolejny taki rachunek (spełniając przy tym warunek nowych środków).
 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Google Pay - płatności Google dostępne dla osób posiadających smartfon z systemem operacyjnym Android.
 • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple;
 • Program rabatowy Mapa Okazji – w aplikacji mobilnej lub poprzez stronę internetową możesz sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy uzyskasz zniżki, płacąc kartą do Konta Internetowego. Usługa wykorzystuje geolokalizację, dlatego wystarczy włączyć GPS w telefonie, a program sam określi, gdzie się znajdujesz i wyświetli dostępne rabaty.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna.
 • Kantor Walutowy - możesz szybko i bezpiecznie wymieniać waluty obce po atrakcyjnych kursach. Promując swój kantor bank zachęca do założenia konta osobistego i zawalczenia o 200 zł na zakupy w Decathlonie.

Konto Internetowe a inne rachunki w Alior Banku

Nowy rachunek w Alior Banku może z powodzeniem konkurować z popularnym Kontem Wyższej Jakości czy Kontem Rozsądnym. Poniższa tabela prezentuje różnice między tymi kontami.

Konto Internetowe Konto Wyższej Jakości Konto Rozsądne
Opłata za prowadzenie rachunku 0 zł 12 zł 8 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku konto prowadzone jest bezpłatnie zapewnienie jednorazowego miesięcznego wpływu na konto w wysokości min. 2500 zł lub dokonanie transakcji kartą na przynajmniej 700 zł wpływ na rachunek wynagrodzenia lub świadczenia z tytułu renty, emerytury lub stypendium
Miesięczna opłata za kartę debetową 6 zł 0 zł 13 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę transakcje kartą na min. 100 zł karta jest bezpłatna jeśli na konto wpływa wynagrodzenie (lub renta, emerytura bądź stypendium) opłata za kartę wyniesie 5 zł
Wypłaty z bankomatów bezpłatne wypłaty z bankomatów własnych i, warunkowo, sieci Euronet bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju bezpłatne wypłaty z bankomatów własnych i, warunkowo, sieci Euronet

Wszystkie rachunki w Alior Banku mają swoje mocne i słabe strony.

Konto Rozsądne skierowane jest z reguły do osób, które zdecydują się przelewać na nie swoje wynagrodzenie, dzięki czemu unikną np. kosztu prowadzenia rachunku, a dodatkowo można tu skorzystać z 1% moneybacku za wydatki w sklepach spożywczych.

Konto Wyższej Jakości wymaga spełnienia bardziej rygorystycznych warunków (wpływy na konto w kwocie min. 2500 zł lub transakcje kartą na min. 700 zł), ale w zamian oferuje absolutny brak kosztów i gwarancję niezmienności opłat przez 5 lat.

Nowe Konto Internetowe charakteryzują konkurencyjne opłaty i prowizje, jednak brak w nim zarówno gwarancji stałych opłat jak i programu moneyback.

Trudno obiektywnie ocenić, które konto jest lepsze, ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb każdego klienta, dlatego jeśli interesuje cię któryś z powyższych rachunków, sprawdź, jakie korzyści może przynieść właśnie Tobie.

Konto Internetowe okiem redakcji

Konto ZEROzłotowe, jak promuje nowy rachunek Alior Bank, to interesująca alternatywa dla konkurencyjnych kont. Nie licząc wypłat z bankomatów, które są bezpłatne tylko dla maszyn własnych banku oraz warunkowo dla sieci Euronet, to opłaty za podstawowe czynności i operacje (np. przelewy, zlecenia stałe czy wpłaty środków w oddziale) są niskie lub bank wcale ich nie pobiera.

Sam Alior Bank podąża za nowościami na rynku, oferuje płatności Google Pay, BLIK, posiada także swój program rabatowy, dlatego Konto Internetowe można polecić osobom, którym zależy na tanim rachunku z dostępem mobilnym i internetowym.

Warto też wiedzieć, że w ofercie Alior Banku jest Kantor Walutowy, który oferuje atrakcyjne kursy wymiany walut, a w jego Programie Rekomendacyjnym można zyskać 50 zł za każdego skutecznie pozyskanego klienta.

Ocena: 4.0

 • płatności BLIK
 • płatności Google Pay i Apple Pay
 • opłata za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach

Pytania i odpowiedzi

Tak, w tym celu należy udać się do oddziału banku wraz z dowolnie wybraną osobą. W przypadku warunku zwalniającego z opłaty za kartę wystarczy, że obaj współwłaściciele dokonają transakcji na min. 100 zł łącznie, wtedy opłata nie zostanie pobrana.


Sylwetka Alior Banku

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 3 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne, przelewy krajowe – 0 zł, wypłaty z bankomatów w Polsce – 0 zł dla bankomatów własnych, pozostałe 5 zł (w sieci Euronet opłata obowiązuje dla wypłat poniżej 100 zł). Obsługa karty debetowej - 6 zł (można uniknąć, dokonując transakcji na min. 300 zł).

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Internetowe można polecić osobom, które poszukują niedrogiego rachunku z nowoczesnymi usługami oraz dostępem internetowym i mobilnym. Może ono zainteresować także podróżujących po świecie i kupujących w zagranicznych sklepach internetowych, gdyż w ofercie Alior Banku jest Kantor Walutowy z atrakcyjnymi kursami walut.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Łatwo uniknąć opłaty za kartę debetową. Bank oferuje dostęp do nowoczesnych usług, np. Google Pay, Apple Pay i Blika.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera opłatę za wypłaty z bankomatów innych niż własne oraz wpłaty i wypłaty w oddziałach.

 • Gdzie założyć?

  Konto Internetowe możesz założyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.