Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Deutsche Bank

Konto Internetowe dbNET w Deutsche Bank

Konto Internetowe dbNET w Deutsche Bank
Źródło: strona Deutsche Banku
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Rachunek w Deutsche Banku pozwala także korzystać z innych atrakcyjnych usług: zniżek i rabatów czy wyższego oprocentowania produktów oszczędnościowych. W naszej analizie przyjrzymy się najważniejszym kwestiom związanym z kontem dbNET.

Pełna analiza Konta Internetowego dbNET


Podstawowe parametry

Konto Internetowe dbNET obecne jest na rynku od kilku lat, jednak nie można go już uznać za rachunek bezpłatny. Jedyną opłatą jest koszt obsługi karty debetowej, można go jednak uniknąć. Jeżeli z góry wiesz, że nie będziesz używał karty, możesz po prostu o nią nie wnioskować na etapie otwierania konta. Rachunek możesz także otworzyć jako konto wspólne.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Konta Internetowego dbNET:

Konto Internetowe dbNET – dodatkowe korzyści dla klienta

Klient Deutsche Banku, który założy Konto Internetowe dbNET, może skorzystać z dodatkowych produktów powiązanych:

  • db Konto Oszczędnościowe 24 – jest to bezpłatny rachunek oszczędnościowy, który w pakiecie z Kontem dbNET oferuje podwyższone oprocentowanie: 1,50% dla nowych środków do 10 tys. zł.
  • MasterCard Priceless Specials – program lojalnościowy dla posiadaczy kart, umożliwiający zbieranie punktów i wymianę ich na nagrody.
  • Możliwość skorzystania z limitu kredytowego do 3 700 zł bez dokumentów dochodowych – każda wpłata na rachunek spłaca zaciągnięty kredyt. Odsetki są naliczane od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Oprocentowanie limitu kredytowego jest zmienne.

Komentarz redakcji

Konto dbNET Deutsche Banku w obecnym kształcie można polecić osobom, które często płacą kartą debetową. Miesięczny koszt plastiku to 8 zł, a aby go uniknąć, należy dokonać transakcji kartą na min. 500 zł. Tak postawiony warunek może być trudny do spełnienia dla niektórych klientów, dlatego jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest rezygnacja z karty.

Zaletami Konta dbNET są bezprowizyjne wypłaty gotówki z bankomatów Euronet czy dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe (niestety, podwyższone oprocentowanie obowiązuje tylko przez 4 miesiące). Wadami rachunku jest brak przelewów natychmiastowych (które obecnie udostępnia coraz więcej banków) oraz mało nowoczesny system transakcyjny, który może zniechęcać niektórych klientów.

Konto osobiste w Deutsche Banku to niezły wybór, ale tylko wtedy, gdy skorzystamy z niego z rozwagą, dlatego jeśli chcesz się przekonać, jakie możliwości oferuje, rozważ założenie tego rachunku.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Deutsche Bank rozpoczął działalność w Polsce w 1995 r. jako bank dla klientów korporacyjnych. W 2001 r. powstała odrębna instytucja – Deutsche Bank PBC – która obsługiwała osoby fizyczne oraz małe i średnie firmy. W 2012 r. podjęto decyzję o połączeniu obu banków, które zakończyło się na początku 2014 r. W wyniku fuzji powstał bank uniwersalny, w którego ofercie znajdują się m.in. konta osobiste i firmowe, karty płatnicze czy ubezpieczenia.