Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Inteligo w Banku Inteligo (PKO BP)

Konto Inteligo w Banku Inteligo (PKO BP)
Źródło: strona Inteligo
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta::
Promocje i bonusy:

Zalety:

  • niskie koszty prowadzenia rachunku
  • nowoczesna aplikacja mobilna IKO

Wady:

  • dośc wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą

Opinia eksperta

Konto Inteligo można polecić osobom, którym przede wszystkim zależy na tanim, wygodnym i prostym w obsłudze rachunku. Posiadacze ROR-u mogą też skorzystać z szeregu dodatkowych usług, w tym z nowoczesnej aplikacji mobilnej.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Wiele osób wybierając rachunek bankowy, intuicyjnie kieruje się najpierw kosztami, zaś inne aspekty konta mają dla nich drugorzędne znaczenie. Niemniej warto przyjrzeć się także usługom, które Bank Inteligo przygotował dla właścicieli rachunku.

Pełna analiza Konta Inteligo


Podstawowe parametry Konta Inteligo

Najważniejsze parametry Konta Inteligo przedstawiają się następująco:

Co oferuje Konto Inteligo?

Bank Inteligo udostępnia użytkownikom konta kilka usług dodatkowych.

Bankowość internetowa i mobilna

Za pośrednictwem bankowości internetowej Inteligo można założyć profil zaufany, doładować telefon oraz złożyć wniosek o świadczenie 500+.

Posiadacze Konta Inteligo zyskują także szybki dostęp do produktów bankowych dzięki aplikacji mobilnej IKO (tej samej, z której korzystają klienci PKO Banku Polskiego). Serwis mobilny Inteligo umożliwia zlecenie przelewu na numer konta lub telefon, sprawdzenie salda rachunku, zmianę limitu transakcji itp. Aplikacja mobilna IKO jest dostępna w sklepach z aplikacjami Google Play, Appstore i Huawei AppGallery.

Płatności mobilne

Klienci Banku Inteligo mogą korzystać z następujących form nowoczesnych płatności: BlikGoogle PayApple PayGarmin Pay.

Limit Odnawialny

W ramach konta Inteligo dostępny jest limit odnawialny przyznawany na okres 12 miesięcy (z możliwością automatycznego przedłużenia okresu kredytowania, dzięki czemu nie trzeba spłacać całości zadłużenia). Debet można uzyskać za pośrednictwem bankowości elektronicznej bez wychodzenia z domu – wystarczy, że na rachunku została zaksięgowana jedna wpłata. Maksymalna kwota limitu to 60 tys. zł.

Kto może otworzyć Konto Inteligo?

Posiadaczem konta Inteligo może być osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych oraz adres zameldowania/zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Rachunek mogą otworzyć także cudzoziemcy o statusie rezydenta oraz osoby małoletnie, które ukończyły 13. rok życia (jednak w tym przypadku konieczna jest pisemna zgoda przedstawiciela ustawowego).

Konto Inteligo prowadzone jest również jako wspólny rachunek dla dwóch lub nawet trzech osób.

Jak założyć Konto Inteligo?

Inteligo to bank internetowy, który nie posiada własnych stacjonarnych oddziałów, założenie konta jest możliwe wyłącznie przez Internet. W tym celu należy:

  • wypełnić wniosek na stronie banku,
  • poczekać na telefon od konsultanta i potwierdzić swoje dane,
  • podpisać umowę dostarczoną przez kuriera.

W przypadku konta wspólnego umowy muszą być podpisane przez wszystkich współwłaścicieli, natomiast otworzenie rachunku dla osoby małoletniej wymaga podpisania przez opiekuna prawnego oświadczenia o wyrażeniu zgody (dokument musi być dostarczony wraz z umową do Inteligo).

Korzystanie z konta jest możliwe po otrzymaniu informacji od banku o aktywacji konta. Zawiadomienie jest przesyłane e-mailem oraz SMS-em.

Przydatne produkty powiązane

Konto maklerskie

Czy konto Inteligo jest darmowe? Czy warto je założyć?

Wyróżnikiem konta Inteligo jest brak opłat za podstawowe usługi i operacje, czyli prowadzenie konta, zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów PKO BP i Santander Bank Polska. Nie zapłacimy również za korzystanie z wpłatomatów, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Także obsługa karty stanie się bezpłatna, o ile wykażemy się niewielką aktywnością. Wszystko to sprawia, że rachunek można uznać za praktycznie darmowe konto.

Reasumując, oferta Inteligo może odpowiadać klientom, którzy oczekują od rachunku przede wszystkim prostoty. Rachunek jest łatwy w obsłudze i dobrze wypada w roli rachunku bieżącego, przeznaczonego do wykonywania zwykłych operacji bankowych, np. płatności kartą, wypłat z bankomatów oraz przelewów.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Inteligo to należący do PKO PB bank internetowy, specjalizujący się w obsłudze małych firm oraz klientów indywidualnych. Od początku swego istnienia bank stawia na wygodę i prostotę, systematycznie wdrażając rozwiązania, które mają ułatwić klientom korzystanie z produktów dostępnych w ofercie.

Pytania i odpowiedzi: