My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Konto Inteligo. Prześwietlamy opłaty i usługi dodatkowe rachunku

Konto Inteligo. Prześwietlamy opłaty i usługi dodatkowe rachunku
Źródło: strona Inteligo

Konto Inteligo cieszy się sympatią i zaufaniem klientów od początku działalności banku. Rachunek charakteryzuje się niskimi opłatami oraz nowoczesnymi kanałami dostępu, co dla wielu klientów okazuje się kluczowe przy wyborze rachunku osobistego. Nasza analiza przedstawia w kompleksowy sposób najbardziej istotne opłaty i prowizji, a także w skrócie prezentuje interesujące usługi dodatkowe dla użytkowników konta osobistego w Inteligo.

Podstawowe parametry Konta Inteligo

Większość osób wybierając rachunek bankowy, intuicyjnie kieruje się najpierw kosztami, zaś inne cechy konta mają dla niego drugorzędne znaczenie. Koszt prowadzenia konta, obsługi karty debetowej czy też przelewów w największym stopniu wpływają na wybór konta osobistego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Konta Inteligo:

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Dodatkowe usługi w ramach Konta Inteligo

Bank Inteligo umożliwia użytkownikom konta osobistego korzystanie z interesujących usług dodatkowych:

  • Rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 1,8% w skali roku.
  • Możliwość uzyskania debetu na koncie przez internet bez wychodzenia z domu – wystarczy, że na koncie Inteligo została zaksięgowana jedna wpłata.
  • Płatności mobilne – są one możliwe dzięki aplikacji IKO.
  • Kanał Dostępu SMS – w ramach tej usługi można dokonywać płatności i doładowania telefonów poprzez wysłanie SMS a także uzyskiwać w ten sposób informacje o saldzie czy historii rachunku; korzystanie z usługi jest bezpłatne, płacisz tylko za wysłanie SMS zgodnie z taryfą Twojego operatora.
  • Powiadomienia SMS, E-mail oraz na Komunikator Internetowy – w ramach tej usługi bank wysyła klientowi automatyczne powiadomienia we wcześniej ustalonym zakresie, mogą one dotyczyć np. wpływów na rachunek, przelewów, wysłania karty debetowej do klienta itd. Powiadomienia na e-mail oraz komunikator są bezpłatne, natomiast powiadomienia SMS kosztują 5 zł miesięcznie.
  • Możliwość powiązania konta osobistego z rachunkiem maklerskim w Domu Maklerskim PKO BP.

Okiem redakcji

Konto Inteligo to standardowy rachunek osobisty, który staje się prawie darmowy już przy płatności kartą za min. 100 zł. Konto łączy w sobie zalety tradycyjnego ROR-u oraz nowoczesnych, internetowych rachunków bankowych. Swoimi pieniędzmi możesz zarządzać zarówno elektronicznie jak i poprzez aplikację mobilną IKO. Bank Inteligo klientom indywidualnym oferuje także atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe i lokaty terminowe, a nawet możliwość powiązania konta z rachunkiem maklerskim. Wszystko to w wygodnej i nowoczesnej oprawie, abyś bez problemów mógł korzystać ze zgromadzonych środków.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • niskie koszty prowadzenia rachunku
  • nowoczesna aplikacja mobilna IKO

Wady

  • dośc wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Inteligo rozpoczął działalność w maju 2001 r. i w ciągu pierwszego roku zdobył 100 tysięcy klientów oraz zgromadził 100 mln. depozytów. W listopadzie 2002 r. Inteligo stało się częścią banku PKO Banku Polskiego. W trakcie swojej działalności bank zdobył popularność wśród klientów, wprowadzając nowe rozwiązania i usługi (m.in. możliwość uzyskania debetu w koncie drogą internetową).

Czytaj więcej

Komentarze