Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Inteligo - tani i prosty w obsłudze rachunek

Konto Inteligo - tani i prosty w obsłudze rachunek
Źródło: strona Inteligo
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:
Oferta oszczędnościowa:

Zalety:

  • niskie koszty prowadzenia rachunku
  • nowoczesna aplikacja mobilna IKO

Wady:

  • dośc wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą

Opinia eksperta

Konto Inteligo można polecić osobom, którym przede wszystkim zależy na tanim, wygodnym i prostym w obsłudze rachunku. Posiadacze ROR-u mogą też skorzystać z szeregu dodatkowych usług, w tym z nowoczesnej aplikacji mobilnej.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza Konta Inteligo


Podstawowe parametry Konta Inteligo

Większość osób wybierając rachunek bankowy, intuicyjnie kieruje się najpierw kosztami, zaś inne cechy konta mają dla niego drugorzędne znaczenie. Koszt prowadzenia konta, obsługi karty debetowej czy też przelewów w największym stopniu wpływają na wybór konta osobistego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Konta Inteligo:

Podsumujmy - bank nie pobiera opłat za podstawowe usługi i operacje, czyli prowadzenie konta, zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów PKO BP i Santander Bank Polska. Nie zapłacimy również za korzystanie z wpłatomatów, zlecenie stałe i polecenia zapłaty.

Także obsługa karty stanie się bezpłatna, o ile wykażemy się niewielką aktywnością. Wystarczy, że w danym miesiącu wykonamy jedną lub kilka transakcji bezgotówkowych plastikiem na łączną kwotę min. 100 zł, a bank zrezygnuje z pobrania prowizji. Wszystko to sprawia, że konto Inteligo można zaliczyć do grupy praktycznie bezpłatnych rachunków.

Dodatkowe usługi w ramach Konta Inteligo

Bank Inteligo udostępnia użytkownikom konta osobistego kilka przydatnych usług dodatkowych. Jedną z nich jest możliwość uzyskania debetu na koncie za pośrednictwem bankowości elektronicznej bez wychodzenia z domu – wystarczy, że na rachunku została zaksięgowana jedna wpłata.

Kolejną wygodną funkcjonalnością jest Kanał Dostępu SMS. W ramach tej usługi można wykonywać płatności i doładować telefon poprzez wysłanie SMS a także uzyskiwać w ten sposób informacje o saldzie czy historii rachunku. Korzystanie z Kanału jest bezpłatne, płacisz tylko za wysłanie SMS zgodnie z taryfą Twojego operatora.

Następną opcją, która może Ci ułatwić zarządzanie rachunkiem, jest usługa powiadomień. Polega ona na tym, że bank wysyła klientowi automatyczne powiadomienia we wcześniej ustalonym zakresie (mogą one dotyczyć np. wpływów na rachunek, przelewów, wysłania karty debetowej do klienta itd.). Powiadomienia na e-mail oraz komunikator są bezpłatne, natomiast powiadomienia SMS kosztują 5 zł miesięcznie.

Konto Inteligo możesz też powiązać z rachunkiem maklerskim w Domu Maklerskim PKO Bank Polski. Dzięki temu będziesz mógł szybko i wygodnie zawierać transakcje giełdowe, a jednocześnie mieć stały dostęp do środków na rachunku osobistym.

Lokata i konto oszczędnościowe Inteligo – czy warto je zakładać?

Niestety, osoby zainteresowane oszczędzaniem nie znajdą w Inteligo ciekawych produktów. Wystarczy spojrzeć na oprocentowanie konta oszczędnościowego (0,01% w skali roku), by stwierdzić, że mamy do czynienia z mało atrakcyjną propozycją (delikatnie mówiąc). Na dodatek, choć w danym miesiącu kalendarzowym pierwszej wypłaty z rachunku możemy dokonać bez żadnych prowizji, to za każdą następną zapłacimy 8 zł.

Także oferta depozytowa Inteligo jest więcej niż skromna. Bank udostępnia zaledwie jedną lokatę, na której możemy ulokować nasze oszczędności na okres 3 miesięcy.

Płatności mobilne – możliwe dzięki aplikacji IKO

Posiadacze Konta Inteligo zyskują także szybki i wygodny dostęp do produktów bankowych dzięki aplikacji mobilnej IKO (tej samej, z której korzystają klienci PKO Banku Polskiego). Serwis mobilny Inteligo umożliwia zlecenie przelewu na numer konta lub telefon, sprawdzenie salda rachunku, zmianę limitu transakcji itp.

Za pośrednictwem bankowości internetowej można założyć także profil zaufany, doładować telefon oraz złożyć wniosek o świadczenie 500+. Aplikacja mobilna IKO jest dostępna w sklepach z aplikacjami Google Play, Appstore i Huawei AppGallery.

Szczegółowy opis wszystkich funkcjonalności apki zamieściliśmy w oddzielnej analizie.

Jak otworzyć konto Inteligo?

Założenie konta jest możliwe tylko przez internet (bank Inteligo nie posiada stacjonarnych oddziałów). Rachunek mogą otworzyć także cudzoziemcy oraz osoby małoletnie, o ile ukończyły 13. rok życia (jednak w tym przypadku konieczna jest zgoda przedstawiciela ustawowego).

Konto Inteligo prowadzone jest również jako wspólny rachunek dla dwóch lub nawet trzech osób.

Czy konto Inteligo jest obsługiwane w oddziałach PKO Banku Polskiego?

Odpowiedź na to pytanie jest negatywna. PKO Bank Polski nie prowadzi w swoich placówkach obsługi klientów banku Inteligo. Jedyne operacje, jakie posiadacze rachunków Inteligo mogą wykonać w oddziałach PKO BP, sprawdzają się do:

  • wpłat gotówkowych na rachunki kont Inteligo,
  • przelewów z rachunków prowadzonych w oddziałach PKO Banku Polskiego na rachunki konta Inteligo,
  • wypłat gotówkowych za pomocą karty debetowej Inteligo, jeżeli placówka jest wyposażona w terminal POS,
  • wypłat gotówkowych w bankomatach.

Okiem redakcji

Konto Inteligo to standardowy rachunek osobisty, który staje się prawie darmowy już przy płatności kartą za min. 100 zł. Konto łączy w sobie zalety tradycyjnego ROR-u oraz internetowych rachunków bankowych. Swoimi pieniędzmi możesz zarządzać zarówno elektronicznie, jak i poprzez aplikację mobilną IKO. Będziesz mógł też powiązać konto z rachunkiem maklerskim. Wszystko to w wygodnej i funkcjonalnej oprawie, abyś bez problemów mógł korzystać ze zgromadzonych środków.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Inteligo to należący do PKO PB bank internetowy, specjalizujący się w obsłudze małych firm oraz klientów indywidualnych. Od początku swego istnienia bank stawia na wygodę i prostotę, systematycznie wdrażając rozwiązania, które mają ułatwić klientom korzystanie z produktów dostępnych w ofercie.