Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Konto Inteligo - tani i nowoczesny rachunek

Konto Inteligo - tani i nowoczesny rachunek
Źródło: strona Inteligo

Podstawowe parametry Konta Inteligo

Większość osób wybierając rachunek bankowy, intuicyjnie kieruje się najpierw kosztami, zaś inne cechy konta mają dla niego drugorzędne znaczenie. Koszt prowadzenia konta, obsługi karty debetowej czy też przelewów w największym stopniu wpływają na wybór konta osobistego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Konta Inteligo:

Podsumujmy - bank nie pobiera opłat za podstawowe usługi i operacje, czyli prowadzenie konta, zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów PKO BP i Santander Bank Polska. Nie zapłacimy również za korzystanie z wpłatomatów, zlecenie stałe i polecenia zapłaty.

Także obsługa karty stanie się bezpłatna, o ile wykażemy się niewielką aktywnością. Wystarczy, że w danym miesiącu wykonamy jedną lub kilka transakcji bezgotówkowych plastikiem na łączną kwotę min. 100 zł, a bank zrezygnuje z pobrania prowizji. Wszystko to sprawia, że konto Inteligo można zaliczyć do grupy praktycznie bezpłatnych rachunków.

Dodatkowe usługi w ramach Konta Inteligo

Bank Inteligo umożliwia użytkownikom konta osobistego korzystanie z interesujących usług dodatkowych:

 • Możliwość uzyskania debetu na koncie za pośrednictwem bankowości elektronicznej bez wychodzenia z domu – wystarczy, że na koncie Inteligo została zaksięgowana jedna wpłata.
 • Płatności mobilne – są one możliwe dzięki aplikacji IKO.
 • Kanał Dostępu SMS – w ramach tej usługi można dokonywać płatności i doładowania telefonów poprzez wysłanie SMS a także uzyskiwać w ten sposób informacje o saldzie czy historii rachunku; korzystanie z usługi jest bezpłatne, płacisz tylko za wysłanie SMS zgodnie z taryfą Twojego operatora.
 • Powiadomienia SMS, E-mail oraz na Komunikator Internetowy – w ramach tej usługi bank wysyła klientowi automatyczne powiadomienia we wcześniej ustalonym zakresie, mogą one dotyczyć np. wpływów na rachunek, przelewów, wysłania karty debetowej do klienta itd. Powiadomienia na e-mail oraz komunikator są bezpłatne, natomiast powiadomienia SMS kosztują 5 zł miesięcznie.
 • Możliwość powiązania konta osobistego z rachunkiem maklerskim w Domu Maklerskim PKO BP.

Łyżka dziegciu w beczce miodu, czyli konto oszczędnościowe Inteligo 

Niestety, osoby zainteresowane oszczędzaniem nie znajdą w Inteligo ciekawych produktów. Wystarczy spojrzeć na oprocentowanie konta oszczędnościowego (0,10% w skali roku), by stwierdzić, że - delikatnie mówiąc- mamy do czynienia z mało atrakcyjną propozycją. Na dodatek, choć w danym miesiącu kalendarzowym pierwszej wypłaty z rachunku możemy dokonać bez żadnych prowizji, to za każdą następną zapłacimy 8 zł.

Także oferta depozytowa Inteligo jest więcej niż skromna. Bank udostępnia zaledwie jedną lokatę, na której możemy ulokować nasze oszczędności na okres 1, 3, 6 lub 12 miesięcy na ...0,1%.

Jak otworzyć konto Inteligo?

Założenie konta jest możliwe tylko przez internet (bank Inteligo nie posiada stacjonarnych oddziałów). Rachunek mogą otworzyć także cudzoziemcy oraz osoby małoletnie, o ile ukończyły 13. rok życia (jednak w tym przypadku konieczna jest zgoda przedstawiciela ustawowego). Bank - oprócz standardowego konta indywidualnego - prowadzi również konta wspólne dla dwóch lub nawet trzech osób.

Czy konto Inteligo jest obsługiwane w oddziałach PKO Banku Polskiego?

Odpowiedź na to pytanie jest negatywna. PKO Bank Polski nie prowadzi w swoich placówkach obsługi klientów banku Inteligo. Jedyne operacje, jakie posiadacze rachunków Inteligo mogą wykonać w oddziałach PKO BP, sprawdzają się do:

 • wpłat gotówkowych na rachunki kont Inteligo,
 • przelewów z rachunków prowadzonych w oddziałach PKO Banku Polskiego na rachunki konta Inteligo,
 • wypłat gotówkowych za pomocą karty debetowej Inteligo, jeżeli placówka jest wyposażona w terminal POS,
 • wypłat gotówkowych w bankomatach.
Ocena redakcji łącznie:

Zalety

 • niskie koszty prowadzenia rachunku
 • nowoczesna aplikacja mobilna IKO

Wady

 • dośc wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Inteligo to należący do PKO PB bank internetowy, specjalizujący się w obsłudze małych firm oraz klientów indywidualnych. Od początku swego istnienia bank stawia na wygodę i prostotę, systematycznie wdrażając rozwiązania, które mają ułatwić klientom korzystanie z produktów dostępnych w ofercie.

Więcej o Inteligo