Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Idea Bank

Konto Idealne w Idea Banku

Konto Idealne w Idea Banku
Źródło: strona Idea Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Oferta oszczędnościowa:
Promocje i bonusy:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta walutowa:

Zalety:

  • konto założysz bez wizyty w oddziale przelewem
  • darmowe konto i karta
  • korzystna oferta dla oszczędzającego ze względu na spory wybór lokat

Wady:

  • brak nowoczesnych płatności mobilnych

Opinia eksperta

Konto Idealne jest tanie i opłaci się przede wszystkim osobom poszukującym dobrych ofert oszczędnościowych.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszej analizie skupimy się przede wszystkim na najważniejszych parametrach konta – opłatach związanych z kartą i kosztach najpowszechniejszych operacji bankowych.

Pełna analiza Konta Idealnego Idea Banku


Najważniejsze opłaty i prowizje

Produkty oszczędnościowe powiązane z Kontem Idealnym

Choć jeszcze niedawno Idea Bank był wymarzonym bankiem do deponowania oszczędności (m.in. na rachunku oszczędnościowym i na lokatach), to obecnie oferta tej instytucji nie jest już aż tak atrakcyjna. Do wyboru masz Konto Idealnie Proste - prowadzenie tego rachunku jest darmowe.

Znacznie ciekawiej przedstawia się Lokata Happy. Ten trzymiesięczny depozyt przeznaczony jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy nigdy nie korzystali z usług Idea Banku lub Lion's Banku. Przeczytaj dokładną analizę Lokaty Happy w Idea Banku.

Mało usług dodatkowych

Atutem Konta Idealnego jest dostęp do platformy Idea Cloud, zapewniającej m.in.:

  • aplikację mobilną,
  • szybki kredyt z decyzją online,
  • darmową przestrzeń coworkingową Idea Hub.

W Idea Banku jest również dostępna usługa Masterpass - cyfrowy portfel obsługiwany przez Mastercarda i umożliwiający wygodne płatności kartą przez Internet. Z kolei kartę debetową do Konta Idealnego można przypisać do portfela Google Pay, dzięki czemu możliwe są mobilne płatności zbliżeniowe.

Zdaniem redakcji

Konto Idealne jest bardzo dobrym rachunkiem dla osób ceniących sobie wygodę oraz brak opłat. Większość podstawowych operacji dokonamy tu za darmo – nawet w przypadku wypłat z bankomatów bank oferuje nam te usługi kilka razy w miesiącu bez ponoszenia żadnych kosztów. Z rachunku skorzystają też oszczędzający, którzy zyskają dostęp do niezłej oferty lokat.

Niestety, bank nie oferuje szerokiej gamy dodatkowych usług. Konto walutowe prowadzone jest tylko w euro, klienci nie skorzystają też z Blika i Apple Pay, a promocje w Idea Banku są bardzo rzadkie. Jeśli od rachunku bankowego oczekujesz rozmaitych możliwości, które ułatwiają bankowanie, lepiej wybierz inną ofertę.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji

O banku

Idea Bank (dawniej GMAC Bank Polska SA) – polski bank działający od 1991 r., wyspecjalizowany w obsłudze małych podmiotów gospodarczych: mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Idea Bank posiada w swojej ofercie również produkty dla klientów indywidualnych, w tym konto osobiste o przystępnych parametrach oraz szeroki wybór lokat terminowych.

Pytania i odpowiedzi: