Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Konto Idealne w Idea Banku

Konto Idealne w Idea Banku
Źródło: strona Idea Banku

W naszej analizie skupimy się przede wszystkim na najważniejszych parametrach konta – opłatach związanych z kartą i kosztach najpowszechniejszych operacji bankowych.

Podstawowe parametry Konta Idealnego

Produkty oszczędnościowe powiązane z Kontem Idealnym

Choć jeszcze niedawno Idea Bank był wymarzonym bankiem do deponowania oszczędności (m.in. na rachunku oszczędnościowym i na lokatach), to obecnie oferta tej instytucji nie jest już aż tak atrakcyjna. Do wyboru masz Konto Idealnie Proste - prowadzenie tego rachunku jest darmowe.

Znacznie ciekawiej przedstawia się Lokata Happy. Ten trzymiesięczny depozyt przeznaczony jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy nigdy nie korzystali z usług Idea Banku lub Lion's Banku. Przeczytaj dokładną analizę Lokaty Happy w Idea Banku.

Dodatkowe usługi w ramach konta

Atutem Konta Idealnego jest dostęp do platformy Idea Cloud, zapewniającej m.in.:

  • aplikację mobilną,
  • szybki kredyt z decyzją online,
  • darmową przestrzeń coworkingową Idea Hub.

W Idea Banku jest również dostępna usługa Masterpass - cyfrowy portfel obsługiwany przez Mastercarda i umożliwiający wygodne płatności kartą przez Internet. Z kolei kartę debetową do Konta Idealnego można przypisać do portfela Google Pay, dzięki czemu możliwe są mobilne płatności zbliżeniowe.

Zdaniem redakcji

Konto Idealne jest bardzo dobrym rachunkiem dla osób ceniących sobie wygodę oraz brak opłat. Większość podstawowych operacji dokonamy tu za darmo – nawet w przypadku przelewów natychmiastowych i zagranicznych SEPA bank oferuje nam te usługi dwa razy w miesiącu bez ponoszenia żadnych kosztów.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • konto założysz bez wizyty w oddziale przelewem
  • darmowe konto i karta
  • korzystna oferta dla oszczędzającego ze względu na spory wybór lokat

Wady

  • brak nowoczesnych płatności mobilnych

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji

O banku

Idea Bank (dawniej GMAC Bank Polska SA) – polski bank działający od 1991 r., wyspecjalizowany w obsłudze małych podmiotów gospodarczych: mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Idea Bank posiada w swojej ofercie również produkty dla klientów indywidualnych, w tym konto osobiste o przystępnych parametrach oraz szeroki wybór lokat terminowych.

Więcej o Idea Bank

Pytania i odpowiedzi: