My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Konto Idealne w Idea Banku

Konto Idealne w Idea Banku
Źródło: strona Idea Banku

Sztandarowy rachunek ROR Idea Banku wydaje się – jak sama nazwa wskazuje – idealną propozycją dla klientów poszukujących darmowych rozwiązań. Sprawdźmy, co oferuje Konto Idealne swoim użytkownikom.

W naszej analizie skupimy się przede wszystkim na najważniejszych parametrach konta – opłatach związanych z kartą i kosztach najpowszechniejszych operacji bankowych.

Podstawowe parametry Konta Idealnego

Produkty oszczędnościowe powiązane z Kontem Idealnym

Idea Bank mocno stawia na ofertę oszczędnościową. Wraz z Kontem Idealnym można założyć szereg produktów, które umożliwiają efektywne lokowanie nadwyżek gotówki:

 • Konto Idealnie Proste – oprocentowanie promocyjne do 3,2% w skali roku dla środków do 20 tys. zł (dla wyższych kwot oprocentowanie jest niższe). Prowadzenie rachunku jest darmowe.
 • Lokata Happy – choć do jej założenia nie jest wymagane równoczesne otwarcie Konta Idealnego, warto zwrócić uwagę na ten produkt. Trzymiesięczna lokata przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów, a jej nominalne oprocentowanie to 3,5% w skali roku. Przeczytaj dokładną analizę Lokaty Happy w Idea Banku.

Dodatkowe usługi w ramach konta

Atutem Konta Idealnego jest dostęp do platformy Idea Cloud, zapewniającej m.in.:

 • aplikację mobilną,
 • szybki kredyt z decyzją online,
 • darmową przestrzeń coworkingową Idea Hub,
 • mobilny wpłatomat w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu lub Łodzi.

W Idea Banku jest również dostępna usługa Masterpass - cyfrowy portfel obsługiwany przez Mastercarda i umożliwiający wygodne płatności kartą przez Internet.

Zdaniem redakcji

Konto Idealne jest bardzo dobrym rachunkiem dla osób ceniących sobie wygodę oraz brak opłat. Większość podstawowych operacji dokonamy tu za darmo – nawet w przypadku przelewów natychmiastowych i zagranicznych SEPA bank oferuje nam te usługi dwa razy w miesiącu bez ponoszenia żadnych kosztów.

Dodatkowym atutem rachunku jest możliwość jego powiązania z dobrze oprocentowanymi produktami oszczędnościowymi – m.in. Kontem Idealnie Prostym. Zyskujemy więc nie tylko tani rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, ale także do 3,2% na rachunku oszczędnościowym i możliwość założenia jednej z lepszych krótkoterminowych lokat dla nowych klientów, Lokaty Happy.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

 • darmowe konto i karta
 • 2 bezpłatne przelewy natychmiastowe i przeley SEPA
 • korzystna oferta dla oszczędzającego ze względu na spory wybór lokat

Wady

 • brak nowoczesnych płatności mobilnych

Przydatne dokumenty

 1. Tabela opłat i prowizji

O banku

Idea Bank powstał w 1991 r. i koncentruje swoją ofertę na klientach biznesowych. Misją banku jest wspomaganie osób przedsiębiorczych w realizacji marzeń o własnym biznesie. Pomimo tej specjalizacji Idea Bank z sukcesem udostępnia konta i lokaty także klientom indywidualnym. Bank stawia w swojej działalności na innowacyjność i sam rozwija tą ideę, wprowadzając nowe produkty i usługi.

Czytaj więcej

Pytania i odpowiedzi:

Komentarze