My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Konto Idealne w Idea Banku

Konto Idealne w Idea Banku
Źródło: strona Idea Banku

Sztandarowy rachunek ROR Idea Banku;wydaje się – jak sama nazwa wskazuje – idealną propozycją dla klientów poszukujących darmowych rozwiązań. Sprawdźmy, co oferuje Konto Idealne swoim użytkownikom.

W naszej analizie skupimy się przede wszystkim na najważniejszych parametrach konta – opłatach związanych z kartą i kosztach najpowszechniejszych operacji bankowych.

Podstawowe parametry Konta Idealnego

Produkty oszczędnościowe powiązane z Kontem Idealnym

Choć jeszcze niedawno Idea Bank był wymarzonym bankiem do deponowania oszczędności (m.in. na rachunku oszczędnościowym i na lokatach), to obecnie oferta tej instytucji nie jest już aż tak atrakcyjna. Do wyboru masz Konto Idealnie Proste z oprocentowaniem na poziomie 1,1% - prowadzenie tego rachunku jest darmowe.

Znacznie ciekawiej przedstawia się Lokata Happy z oprocentowaniem na poziomie 3,8%. Ten trzymiesięczny depozyt przeznaczony jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy nigdy nie korzystali z usług Idea Banku lub Lion's Banku. Przeczytaj dokładną analizę Lokaty Happy w Idea Banku.

Dodatkowe usługi w ramach konta

Atutem Konta Idealnego jest dostęp do platformy Idea Cloud, zapewniającej m.in.:

  • aplikację mobilną,
  • szybki kredyt z decyzją online,
  • darmową przestrzeń coworkingową Idea Hub.

W Idea Banku jest również dostępna usługa Masterpass - cyfrowy portfel obsługiwany przez Mastercarda i umożliwiający wygodne płatności kartą przez Internet.

Zdaniem redakcji

Konto Idealne jest bardzo dobrym rachunkiem dla osób ceniących sobie wygodę oraz brak opłat. Większość podstawowych operacji dokonamy tu za darmo – nawet w przypadku przelewów natychmiastowych i zagranicznych SEPA bank oferuje nam te usługi dwa razy w miesiącu bez ponoszenia żadnych kosztów.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • darmowe konto i karta
  • 2 bezpłatne przelewy natychmiastowe i przeley SEPA
  • korzystna oferta dla oszczędzającego ze względu na spory wybór lokat

Wady

  • brak nowoczesnych płatności mobilnych

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji

O banku

Idea Bank powstał w 1991 r. i koncentruje swoją ofertę na klientach biznesowych. Misją banku jest wspomaganie osób przedsiębiorczych w realizacji marzeń o własnym biznesie. Pomimo tej specjalizacji Idea Bank z sukcesem udostępnia konta i lokaty także klientom indywidualnym. Bank stawia w swojej działalności na innowacyjność i sam rozwija tą ideę, wprowadzając nowe produkty i usługi.

Czytaj więcej

Pytania i odpowiedzi:

Komentarze