My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe: 5% moneyback i 3% na koncie oszczędnościowym

Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe: 5% moneyback i 3% na koncie oszczędnościowym
Źródło: strona T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium to uniwersalny rachunek, który może być otwarty przez klientów wszystkich sieci komórkowych. W ramach konta można korzystać ze zwrotu 5% wydatków dokonanych kartą debetową lub Blikiem – do zyskania jest 15 zł miesięcznie, a warunki nie są trudne do spełnienia. Warte uwagi jest również wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego, które sięga nawet 3% w skali roku.

W ramach konta możesz korzystać z ciekawych dodatkowych funkcjonalności: przelewów na Facebooku, Mapy Okazji, limitu w koncie czy aplikacji mobilnej.

W naszej analizie Konta Freemium opiszemy parametry tego rachunku oraz usługi dostępne dla wszystkich jego użytkowników.

Podstawowe parametry Konta Freemium

Koszty prowadzenia konta i obsługi karty są jednymi z najważniejszych kryteriów wyboru rachunku bankowego. Parametry rachunku Konta Freemium prezentują się następująco:

Konto Freemium możesz założyć na .

Co zyskasz z Kontem Freemium

Nawet najlepszy produkt jest atrakcyjniejszy, gdy wiążą się z nim atrakcyjne bonusy. Podobnie jest też z Kontem Freemium.

5% zwrotu wydatków kartą lub Blikiem

Nowi i obecni klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogą zyskać zwrot 5% wydatków dokonanych kartą debetową lub Blikiem w sklepach stacjonarnych i internetowych (z niewielkimi wyjątkami, np. bez przekazów pieniężnych czy zakładów bukmacherskich).

Miesięczny limit zwrotu to 15 zł, a zwrot możemy uzyskać przez kolejnych 6 miesięcy. Aby otrzymać zwrot, należy:

 • posiadać (lub założyć) Konto Freemium wraz z kartą debetową;
 • wyrazić zgodę na działania marketingowe banku oraz weryfikację historii zobowiązań;
 • zgłosić udział w promocji poprzez bankowość internetową, Contact Center lub w placówce banku - obowiązuje nowych klientów zakładających konto od 1 maja 2017 r.;
 • przeprowadzić transakcje kartą lub Blikiem na kwotę minimum 200 zł w miesiącu.

Osoby, które pobierały moneyback dłużej niż pół roku, a dalej chciałaby korzystać z programu, muszą dodatkowo posiadać przynajmniej jeden produkt kredytowy w T-Mobile Usługi Bankowe. Może to być karta kredytowa (sprawdź analizę karty kredytowej MasterCard Travel). Warto również zauważyć, ze maksymalny zwrot - 15 zł - uzyskamy, wykonując transakcje kartą lub Blikiem na min. 300 z w miesiącu.

Premia jest zwolniona z opodatkowania. Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

3% na Koncie oszczędnościowym

Rachunek oszczędnościowy w T-Mobile Usługi Bankowe obecnie oferuje jedne z najwyższych stawek na rynku. Nowi klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogą zyskać 3% dla kwot do 50 tys. zł przez pierwsze 3 miesiące. Obecni klienci mogą zaś zyskać 1,5% dla tej samej kwoty, jednak muszą zapewnić wpływ wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium na konto.

Prowadzenie konta oszczędnościowego i pierwsza wypłata w miesiącu są bezpłatne, natomiast kolejne przelewy wykonane przez bankowość internetową na rachunek własny lub na inny rachunek kosztują 5 zł (standard na rynku). Konto prowadzone jest w złotówkach oraz w czterech walutach obcych (EUR, USD, GBP, CHF), jednak podwyższone oprocentowanie obowiązuje tylko na koncie w PLN.

Więcej informacji nt. Konta Oszczędnościowego znajdziesz w jego analizie.

50 zł za skuteczne polecenie konta

Jako posiadacz Konta Freemium zyskasz szansę na zgarnięcie 50 zł za każde skuteczne polecenie rachunku w programie rekomendacyjnym. Wystarczy, że Twój znajomy - oczywiście po otwarciu konta z Twojego polecenia - zanotuje wpływy o łącznej wysokości min. 500 zł, a ponadto wykona przynajmniej jedną transakcję kartą debetową.

Oferta obowiązuje do odwołania. Szczegółowe informacje o programie rekomendacyjnym znajdziesz w tym artykule.

Usługi dodatkowe Konta Freemium

Rachunek osobisty Konto Freemium bazuje w dużej mierze na usługach, które były dostępne dla klientów rachunku T-Mobile Konto (które to z kolei zastąpiło popularne niegdyś konto Alior Sync). Poniżej przedstawiamy możliwości, z jakich mogą korzystać posiadacze rachunku w T-Mobile Usługi Bankowe:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Płatności HCE - w nowej aplikacji mobilnej banku można płacić zbliżeniowo telefonem z systemem Android. Więcej o usłudze piszemy w tym artykule.
 • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple.
 • Menedżer finansów– narzędzie, które ułatwi Ci zaplanowanie i wcielenie w życie budżetu domowego. Menedżer finansów pozwala (a) zebrać informacje o wydatkach, (b) pogrupować transakcje wg kategorii oraz (c) dokonać łatwej analizy na co wydajesz swoje środki. Mając te informacje możesz zaplanować swój budżet i zaoszczędzić w przyszłym miesiącu kilkadziesiąt złotych na zbędnych wydatkach.
 • Google Pay – płatności zbliżeniowe telefonem od Google.
 • Program rabatowy Mapa Okazji – atrakcyjne rabaty dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe i Alior Banku – w aplikacji mobilnej lub poprzez stronę internetową możesz sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy uzyskasz zniżki, płacąc kartą do rachunku Freemium. Usługa wykorzystuje geolokalizację, dlatego wystarczy włączyć GPS w telefonie, a program sam określi, gdzie się znajdujesz i wyświetli dostępne rabaty.
 • Limit w koncie do 1 000 zł – dodatkowe środki do wykorzystania, których oprocentowanie wynosi 9,75% w skali roku. W ramach promocji klienci banku i jednocześni abonenci sieci T-Mobile nie płacą za przyznanie limitu (standardowo bank pobiera 1% wartości pożyczki, min. 30 zł).

Powyższe usługi dostępne są dla każdej osoby, która otworzy Konto Freemium, bez względu na to, czy jest klientem sieci telefonii komórkowej T-Mobile, czy nie.

Konto Freemium vs Konto Premium

Obecnie klienci TMUB mają do wyboru dwa rachunki osobiste: Freemium i Premium. Poniżej podajemy zestawienie usług, w których występują największe różnice w opłatach.

Usługa

Konto Freemium

Konto Premium

Prowadzenie konta

0 zł

18,90 zł – opłata nie jest pobierana pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Opłata za kartę

6 zł – można jej uniknąć, dokonując transakcji na łączną kwotę min. 200 zł miesięcznie.

0 zł

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą

3 pierwsze bezpłatne, za kolejne bank pobiera opłatę w wysokości 6 zł.

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet

1 bezpłatna, kolejne 0,5% kwoty wpłaty, min. 1 zł.

0 zł

Moneyback

5% wydatków kartą, maks. 15 zł miesięcznie / 180 zł rocznie

25 zł miesięcznie / 300 zł rocznie

Jeżeli wersja Premium jest dla Ciebie bardziej interesująca, sprawdź naszą dokładną analizę tego rachunku.

Konto Freemium okiem redakcji

Konto Freemium wciąż pozostaje rachunkiem stosunkowo tanim: jego prowadzenie jest bezpłatne, a opłaty za kartę debetową można dość łatwo uniknąć wykonując transakcje plastikiem na łączną kwotę min. 200 zł.

Konto oferuje jego posiadaczom wiele nowoczesnych (a nawet unikalnych) rozwiązań. Możesz skorzystać z płatności mobilnych, zyskać 5% moneybacku za transakcje kartą debetową lub Blikiem oraz 50 zł za skuteczne polecenie konta. Ciekawie wygląda też 3% na koncie oszczędnościowym. Przy obecnym oprocentowaniu tego typu rachunków, jest to solidna, dobra propozycja. Co prawda maksymalny zwrot z moneybacku wynosi tylko 15 zł miesięcznie, niemniej warto na tej usłudze zarabiać, bo nie wymaga to żadnego wysiłku.

Konto Freemium w niektórych aspektach nie jest jednak tak atrakcyjne jak jego poprzednik, czyli T-Mobile Konto. Przede wszystkim tylko pierwsze trzy wypłaty w miesiącu z bankomatów są bezpłatne - za każdą następną zapłacimy aż 6 zł. Dla osób, które często muszą (lub wolą) wybierać środki z bankomatu, takie rozwiązanie jest znaczną niedogodnością. Klienci korzystający z przelewów ekspresowych z pewnością nie będą także zadowoleni z wprowadzenia wysokiej opłaty za tę usługę.

Naszym zdaniem Konto Freemium jest solidnym rachunkiem, wartym rozważenia. A jeżeli w danym miesiącu wydajesz więcej niż 500 zł za pomocą karty, zapoznaj się z analizą Konta Premium, gdzie możesz zyskać aż 150 zł moneybacku i nielimitowane bezpłatne wypłaty z bankomatów!

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Zgarnij 50 zł za skuteczne polecenie konta w T-Mobile Usługi Bankowe
 • zwrot 5% za płatności kartą (do 15 zł / mies.)
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na dostępność nowoczesnych płatności mobilnych
 • korzystna oferta dla oszczędzającego

Wady

 • płatna 4. i kolejna wypłata z bankomatu
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji
 2. Regulamin promocji Zwrot za zakupy
 3. Regulamin Programu Rekomendacyjnego - II edycja

O banku

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank to efekt strategicznej współpracy dwóch silnych podmiotów na polskim rynku: T-Mobile – operatora komórkowego oraz Alior Banku – jednego z bardziej innowacyjnych banków w naszym kraju. Nowy podmiot działa na rynku od 2014 r. i zastąpił popularny Alior Sync.

Czytaj więcej

Komentarze