Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Firmowe Godne Polecenia dla jednoosobowej działalności gospodarczej w Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia dla jednoosobowej działalności gospodarczej w Santander Bank Polska
Źródło: strona Santander Bank Polska
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Do 1500 zł i BEZTERMINOWY brak opłat + 700 zł do Allegro w promocji Konta Firmowego Godnego Polecenia dla JDG w Santanderze!
Trwa do: 31.07.2023
  • bezterminowe zwolnienie z opłat za konto, kartę, bankomaty i przelewy w ramach promocji
  • możliwość założenia rachunku online
  • różnorodność usług dodatkowych

Wady:

  • brak oferty kredytowej dla rozpoczynających działalność

Opinia eksperta

Konto Firmowe Godne Polecenia zasługuje na uwagę ze względu na bezterminowe zwolnienie z opłat. Jego atutem jest też szeroki zakres usług dodatkowych oferowanych przez bank, które ułatwiają prowadzenie spraw finansowych firmy. Szkoda, że bank nie pomyślał o ofercie kredytowej dla rozpoczynających działalność.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Przeniesienie konta firmowego do innego banku jest dość kłopotliwe, więc przed wyborem instytucji, której powierzymy finanse swojego biznesu dobrze jest wnikliwie przeanalizować ofertę rynkową.

Pełna analiza Konta Firmowego Godnego Polecenia dla JDG w Santander Bank Polska


Konto Firmowe Godne Polecenia dla JDG – opłaty, prowizje i inne parametry

Oto jak wyglądają opłaty związane z omawianym rachunkiem.

Konto dla firm w Santanderze - możliwości zarządzania firmowymi finansami

Klienci Santandera mogą zarządzać firmowymi finansami różnymi kanałami i korzystać z wielu usług ułatwiających prowadzenie biznesu.

Karty płatnicze

Santander oferuje kilka firmowych kart debetowych. Standardowo, według preferencji klienta, wydawane są karty Business Visa Electron lub Mastercard Business Debit. Każda z nich może być wykorzystana do płatności mobilnych w usługach Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay czy Fitbit Pay.

O kartę główną, a także dodatkowe (jeśli są potrzebne) można wnioskować na etapie wypełniania wniosku o konto firmowe lub później w bankowości internetowej, telefonicznie na infolinii lub w oddziale.

Bankowość internetowa Mini Firma

Zalogowanie się do bankowości internetowej Mini Firma oznacza możliwość wykonywania wszystkich podstawowych operacji bankowych (np. przelewy, zlecenia stałe, zarządzanie kartami płatniczymi), wnioskowania o nowe produkty oraz daje dostęp do szeregu usług przydatnych w codziennym zarządzaniu firmą, planowaniu jej rozwoju.

Jeśli klient korzysta w Santanderze zarówno z produktów indywidualnych, jak i firmowych, to może ustanowić jeden login dla obu profili. Można to zrobić podczas wideo połączenia z doradcą lub w placówce banku.

Bank przygotował zestaw filmów instruktażowych na temat korzystania z bankowości internetowej Mini Firma.

Aplikacja mobilna do Konta Firmowego Godnego Polecenia

Podobny zakres funkcjonalności dostępny jest w aplikacji mobilnej Santander mobile. Korzystanie z niej pozwala zarządzać firmowymi finansami o każdej porze, z dowolnego miejsca z dostępem do sieci internetowej.

W przypadku aplikacji mobilnej także jest możliwość ustanowienia jednego logowania dla profilu indywidualnego i firmowego według wskazówek podanych wyżej.

Księgowość on-line

eKsięgowość to jedna z usług dostępnych po zalogowaniu się do Mini Firma internet. Można w niej wystawiać oraz przekazywać faktury, generować i wysyłać pliki JPK_VAT, sprawdzać wysokość i terminy nadchodzących opłat. Wszystko to samodzielnie lub z pomocą dedykowanej księgowej oraz wsparcia technicznego dostępnego od poniedziałku do soboty.

Zakres możliwości zależy od wybranego planu taryfowego.

Finansowanie działalności

Santander wymaga, by starający się o kredyt prowadził firmę od minimum 12 miesięcy. Klienci banku mogą korzystać z kilku rodzajów finansowania, m.in. z kredytu w rachunku bieżącym (dostępny w różnych walutach), kredytu obrotowego, kredytu inwestycyjnego.

Nadwyżki finansowe można deponować na lokatach o różnym okresie zapadalności.

Santander Trade

SantanderTrade.com to portal dla eksporterów i importerów służący do nawiązywania kontaktów z zagranicznymi kontrahentami ze 185 krajów. Na platformie zamieszczane są oferty i przetargi z całego świata, informacje o targach i wystawach w różnych krajach, raporty opisujące poszczególne branże oraz omówienia regulacji i zasad handlu zagranicznego obowiązujących w konkretnych państwach.

Dostęp do platformy dla klientów firmowych Santandera jest bezpłatny. Chcąc skorzystać z portalu, należy zalogować się do bankowości elektronicznej i wybrać opcję rejestracji w Santander Trade.

Kantor Santander/eFX

Korzystanie z Kantoru Santander/eFX możliwe jest poprzez bankowość internetową, jak i w aplikacji mobilnej. Ważne, by posiadać konta walutowe w walutach, które będą przedmiotem transakcji.

Kantor dostępny jest przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Transakcje są rozliczane automatycznie w oparciu o aktualne ceny rynkowe.

Kto może otworzyć Konto Firmowe Godne Polecenia?

Omawiany rachunek dostępny jest dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Podmioty działające w innych formach prawnych mogą korzystać z Konta Firmowego Godnego Polecenia dla spółek.

Konto Firmowe Godne Polecenia - promocje dla JDG

Rachunek objęty jest często promocjami, których organizatorem jest Santander Bank Polska lub współpracujący z nim podmiot zewnętrzny.

Jak założyć Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Banku?

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej można to zrobić na stronie banku lub w jego placówce. Do złożenia wniosku wystarczy ważny polski dowód osobisty oraz znajomość numeru NIP lub REGON firmy. Jeśli jej dane znajdują się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) i wpis jest kompletny, formularz zostanie automatycznie uzupełniony, co znacznie skróci czas wypełniania wniosku.

Tożsamość można potwierdzić na kilka sposobów:

  • wykonanie zdjęcia dowodu osobistego i swojej twarzy w procesie online,
  • wideo rozmowa z doradcą,
  • spotkanie z kurierem. W miejscowościach, które znajdują się na liście podanej we wniosku, dopełnienie formalności następuje na tablecie, z którym przyjeżdża posłaniec, z wykorzystaniem danych biometrycznych (m.in. szybkość pisania, siła nacisku). W pozostałych przypadkach kurier przyjeżdża z umową papierową.

Po otwarciu konta bank informuje o tym fakcie w SMS-ie i wiadomości e-mail. Po jej otrzymaniu można się zalogować do bankowości internetowej oraz pobrać aplikację mobilną.

Osoby będące już klientami Santandera i mające dostęp do bankowości elektronicznej, wniosek o konto biznesowe mogą złożyć bezpośrednio za jej pośrednictwem. Wystarczy zalogować się, wybrać zakładkę Oferta banku a następnie Konta Firmowe (z menu po lewej).

Karta, jeśli zostanie zamówiona, będzie dostarczona pocztą na podany adres korespondencyjny.

Santander Bank Polska zachęca, aby w razie kłopotów ze złożeniem wniosku kontaktować się z infolinią lub doradcą online albo też udać się do najbliższej placówki bankowej.

Współpracę z Santander Bank Polska można rozpocząć już na etapie zakładania działalności gospodarczej, gdyż bank przygotował funkcjonalności pozwalające na złożenie w bankowości internetowej wniosku o zarejestrowanie firmy. W trakcie jego wypełniania możliwe jest skorzystanie z bezpłatnej, telefonicznej konsultacji z ekspertem księgowym.

Przydatne produkty powiązane

Założenie Konta Firmowego Godnego Polecenia otwiera drogę do korzystania z innych produktów dedykowanych przedsiębiorcom.

Konto24 walutowe

Terminale płatnicze

Konto Firmowe Godne Polecenia – recenzja

Czas przejść do krótkiej oceny Konta Firmowego Godnego Polecenia, zastanowienia się, komu można je polecić.

Atrakcyjność opłat

W ramach akcji specjalnej wszystkie podstawowe operacje na rachunku oraz te związane z korzystaniem z karty debetowej są bezpłatne. Na dodatek zwolnienie z opłat obowiązuje bezterminowo. Wszystko to sprawia, że Konto Firmowe Godne Polecenia znajduje się w ścisłej czołówce rankingu konto firmowych.

Użyteczność rachunku

Pod tym względem Santander ma powody do dumy. Zarządzanie rachunkiem poprzez bankowość elektroniczną nie sprawia żadnych kłopotów. Nawigacja jest prosta, intuicyjna, sposób prezentacji informacji bardzo przejrzysty. Oczywiście można napotkać pewne problemy w początkowym okresie współpracy, np. po przeniesieniu konta firmowego z innego banku, ale wynikają one raczej z konieczności przyzwyczajenia się do ustawień niż ze stopnia ich skomplikowania.

Niewątpliwie trzeba podkreślić, że za pośrednictwem bankowości elektronicznej możliwe jest uruchomienie bardzo wielu usług dodatkowych, nie tylko tych, oferowanych przez Santandera, ale i przez firmy z nim współpracujące. Bank zadbał, by przedsiębiorcy znaleźli w jego ofercie wsparcie w bardzo różnych obszarach. Są więc propozycje dotyczące finansowania działalności bieżącej i inwestycji, lokowania nadwyżek, leasingu samochodów i maszyn oraz szeroki wachlarz ubezpieczeń.

Firmy przyjmujące płatności bezpośrednio od klientów zainteresuje oferta terminali (dostępne są urządzenia stacjonarne i przenośne oraz opcja przekształcenia w terminal smartfona, tzw. softpos), a te handlujące z zagranicą – kantor walutowy. Każdemu może się przydać wsparcie księgowego, prawnika czy pomoc w odzyskaniu należności. Ciekawymi usługami są eWadia, czyli możliwość wykorzystania pieniędzy banku do wpłaceniu wadium przetargowego, oraz platforma Santander Trade ułatwiająca nawiązanie kontaktów z zagranicznymi kontrahentami. Ich obecność w ofercie wskazuje, że bank dba nie tylko o bieżącą obsługę swoich klientów, ale stara się im pomagać w rozwoju działalności.

Może się zdarzyć, że w standardowej ofercie nie znajdziesz produktu czy usługi odpowiadającej specyficznym potrzebom Twojej firmy. Mimo to możesz zapytać o to w banku, być może doradca znajdzie rozwiązanie spełniające Twoje oczekiwania.

Jakość obsługi klienta

Nawet najciekawsza oferta nie da pełnego zadowolenia z korzystania z usług, jeśli nie można liczyć na odpowiedzi na pojawiające się pytania, wsparcie przy wnioskowaniu o nowe produkty, pomoc w kwestiach technicznych. Santander Bank Polska stara się sprostać oczekiwaniom swoich klientów w tym względzie. Opisy usług i zasad korzystania z nich prezentowane na stronie internetowej są proste i przejrzyste, w razie pytań można zwrócić się o pomoc do doradcy online (możliwe są połączenia wideo lub głosowe) lub dzwoniąc na infolinię. Inne możliwości to skorzystanie z Messengera lub wysłanie wiadomości w bankowości elektronicznej. Odpowiedzi udzielane są na ogół dość szybko, zawierają konkretne informacje.

Warto zwrócić uwagę, że opisując oferowane produkty dodatkowe, bank nie tylko przedstawia zasadę ich funkcjonowania i sposób wnioskowania o nie, ale i tłumaczy, do czego mogą się przedsiębiorcy przydać, co może dzięki nim zyskać. W ten sposób można odkryć coś, czego sobie nie uświadamialiśmy, sięgnąć po usługę, która ułatwi prowadzenie biznesu.

Promocje i bonusy

Na co dzień Santander Bank Polska skupia się na przekonywaniu do skorzystania z Konta Firmowego Godnego Polecenia. Niemal cały czas trwa jego promocja samodzielnie przygotowana przez bank. W jej ramach bank na ogół proponuje zwolnienie z opłat (w różnym zakresie, zależnie od edycji) oraz premię gotówkową. Warunkiem zdobycia podstawowego bonusu jest spełnienie prostych warunków aktywności (np. wykonanie transakcji kartą na określoną kwotę, przelew do ZUS i/lub urzędu skarbowego), natomiast sięgnięcie po dodatkowe produkty daje szansę na kolejne nagrody. Bywa, że pojawiają się akcje specjalne organizowane przez partnerów zewnętrznych. Dotyczą one różnych produktów i na ogół udział w nich można połączyć z przystąpieniem do promocji przygotowanej samodzielnie przez bank.

Czy warto założyć Konto Firmowe Godne Polecenia?

Z racji wielości propozycji trudno omówić każdy element oferty firmowej Santandera. Spojrzenie na jego stronę internetową lub kontakt z doradcą pozwala zorientować się, czy w ofercie banku znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do prowadzenia swojego biznesu. Wydaje się, że tak, że niezależnie od branży w jakiej działa firma, Santander ma odpowiednią propozycję dla każdego przedsiębiorcy. Podstawą jest oczywiście rachunek firmowy z kartą debetową, pozostałe usługi można dobierać według indywidualnych potrzeb.

Bank wydaje się otwarty na współpracę z przedsiębiorcami od pierwszych chwil istnienia firmy, a nawet wcześniej, gdyż korzystając z bankowości elektronicznej możesz złożyć wniosek o otwarcie działalności gospodarczej wraz z rachunkiem firmowym. Szkoda, że ta otwartość nie zaowocowała stworzeniem oferty finansowania dla zakładających biznes.

Bezterminowe zwolnienie z opłat za prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia i korzystanie z karty to istotne atuty tego rachunku. Mimo to przed podjęciem ostatecznej decyzji o założeniu konta firmowego w Santanderze należy dokładnie przeanalizować zasady naliczania opłat i, wysokość prowizji pobieranych przez bank za inne usługi. Wszak biznes to sztuka maksymalizowania przychodów i minimalizowania kosztów.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.