Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska i 900 zł premii!

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska i 900 zł premii!
Źródło: strona Santander Bank Polska

W naszej analizie Konta Firmowego Godnego Polecenia zajmiemy się głównie kosztami związanymi z tym rachunkiem, jednak przybliżymy Ci także dodatkowe usługi, z jakich może korzystać Twoja firma w ramach tego konta.

Podstawowe parametry Konta Firmowego Godnego Polecenia

Skorzystaj z możliwości, jakie daje Konto Firmowe Godne Polecenia.

Atrakcyjne premie i przydatne bonusy

Konto Firmowe Godne Polecenia to nie tylko atrakcyjne opłaty, ale i promocje, w których można zgarnąć okazałe bonusy, i dostępne na co dzień przydatne funkcjonalności.

Korzyści dla posiadaczy rachunku

Analizowane przez nas konto posiada także szereg dodatkowych zalet; do najważniejszych należą:

  • konto walutowe - rachunek prowadzony w EUR, USD, GBP, CHF, CZK, DKK, NOK, SEK, AUD, CAD, HUF, JPY, CNY, MXN, RON, RUB, TRY. Miesięczna opłata za prowadzenie konta walutowego wynosi 25 zł (jeśli posiadacz konta ma tylko jeden rachunek walutowy, opłata nie jest pobierana).
  • możliwość otwarcia lokat terminowych o terminie zapadalności od 7 dni do 12 miesięcy. Oprocentowanie wynosi od 0,10% do 0,75% rocznie lub 1,50% w przypadku 3-miesięcznej lokaty „Lokata Biznes Impet – Nowe Środki");
  • bezpłatny dostęp do elektronicznej platformy wymiany walut eFX;
  • usługa księgowości on-line eKsięgowość (7 pakietów);
  • bezpłatny dostęp do portalu Santander Trade oferującego informacje o wymianie handlowej ze 185 krajami.

Okiem redakcji

Konto Firmowe Godne Polecenia to rozwiązanie, które można zarekomendować przede wszystkim przedsiębiorcom wykonującym niewielką liczbę przelewów i rozliczającym większość wydatków za pomocą karty płatniczej. Zadowolone z rachunku będą także osoby współpracujące z zagranicznymi podmiotami oraz szukający możliwości prowadzenia księgowości on-line.

Do głównych wad konta należą wysokie prowizje za wpłaty i wypłaty środków w oddziałach banku, opłaty pobierane za realizację zlecenia stałego oraz wysokie koszty wypłaty pieniędzy z bankomatów spoza sieci Santander Bank Polska. Na minus należy zaliczyć także płatne kody autoryzacyjne (poza pierwszymi pięcioma w miesiącu).

Podsumowując, Konto Firmowe Godne Polecenia to rachunek, który sprosta potrzebom przedsiębiorców poszukujących konta przede wszystkim do prowadzenia podstawowych operacji bankowych, takich jak rozliczenia z kontrahentami czy obsługa płatności do ZUS i US. Dla tych bardziej wymagających klientów, dokonujących większej liczby transakcji w miesiącu oraz często korzystających z gotówki, oferta Santander Bank Polska wydaje się dość drogim, w porównaniu do konkurencji, rozwiązaniem.

Pewną rekompensatą wspomnianych kosztów mogą być bonusy dostępne w akcjach specjalnych.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

900 zł premii moneyback z Kontem Firmowym Godnym Polecenia w Santander Bank Polska
  • łatwa do uniknięcia opłata za prowadzenie rachunku i bezpłatny pierwszy rachunek walutowy
  • usługa księgowości on-line eKsięgowość

Wady

  • poza pakietem płatne kody SMS, zewnętrzne zlecenia stałe i przelewy internetowe
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Santander Bank Polska powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A w 2001 roku. Od 1 kwietnia 2011 r. jest częścią Grupy Santander – jednej z największych w Europie i na świecie. Wartością dla banku jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Czytaj więcej