Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska z premią do 1950 zł i bezterminowym brakiem opłat

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska z premią do 1950 zł i bezterminowym brakiem opłat
Źródło: strona Santander Bank Polska
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:
Oferta walutowa:
Oferta oszczędnościowa:
Aplikacja mobilna:

Zalety:

HIT! Nawet 1950 zł za BEZTERMINOWO DARMOWE Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska
Trwa do: 19.03.2023
 • zwolnienie z opłat za konto, kartę, bankomaty i przelewy bezterminowo w ramach promocji
 • jeżeli prowadzisz JDG, to konto założysz bez wizyty w oddziale
 • usługa księgowości on-line eKsięgowość

Opinia eksperta

Konto Firmowe Godne Polecenia zasługuje na uwagę ze względu na szeroki zakres usług dodatkowych oferowanych przez bank, które ułatwiają prowadzenie spraw finansowych firmy. Warto też docenić zwolnienie z podstawowych opłat w ramach cyklicznie organizowanych promocji.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszej analizie Konta Firmowego Godnego Polecenia zajmiemy się głównie kosztami związanymi z tym rachunkiem oraz przybliżymy Ci także dodatkowe usługi, z jakich możesz korzystać, by obsługa finansów Twojej firmy była szybka i sprawna dzięki wykorzystaniu możliwości nowoczesnej bankowości.

Pełna analiza Konta Firmowego Godnego Polecenia w Santander Bank Polska


Podstawowe parametry Konta Firmowego Godnego Polecenia

Wykonywanie typowych operacji wystarczy, by konto i wydana do niego karta były bezpłatne. Darmowe jest także prowadzenie jednego konta walutowego.

UWAGA! W ramach promocji będziesz zwolniony bezterminowo z większości opłat. Szczegóły poniżej.

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą wszelkie formalności związane z otwarciem Konta Firmowego Godnego Polecenia możesz załatwić przez Internet.

W przypadku, gdy Twoja firma działa w innej formie prawnej, musisz udać się do placówki Santander Bank Polska.

Jak otworzyć Konto Firmowe Godne Polecenia?

Jak wspomnieliśmy na wstępie można to zrobić na kilka sposobów: w Internecie, przez telefon lub w oddziale. Dopełnienie wszelkich formalności online dostępne jest jednak tylko dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Wystarczy wypełnić wniosek o rachunek na stronie banku (potrzebne są Twoje dane osobowe oraz informacje o firmie), po czym wybrać metodę autoryzacji (spotkanie z kurierem lub wideo rozmowa z doradcą) i dokonać aktywacji rachunku. Login znajduje się w umowie, zaszyfrowany plik z hasłem startowym bank przesyła w wiadomości e-mail, a kod do pliku poprzez sms.

Atrakcyjne premie dla nowych i obecnych klientów

Konto Firmowe Godne Polecenia to nie tylko atrakcyjne opłaty, ale i promocje, w których możesz zgarnąć okazałe bonusy i dostępne na co dzień przydatne funkcjonalności. Oto, co bank aktualnie proponuje.

Korzyści dla posiadaczy rachunku

Przedsiębiorcy korzystający z Konta Firmowego Godnego Polecenia Santander Banku z pewnością docenią niewielkie opłaty, możliwości bankowości elektronicznej i funkcjonalności ułatwiające prowadzenie biznesu.

Zwolnienie z opłat - bezterminowo

Warto na chwilę zatrzymać się przy informacji o bezterminowym zwolnieniu z opłat, z którego skorzystają Ci, którzy otworzą ten rachunek firmowy w ramach aktualnej promocji. W tym czasie bank nie pobiera prowizji za:

 • prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia;
 • przelewy w systemie Elixir wykonywane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • przelewy w formie polecenia wypłaty w EUR do krajów EOG innych niż Polska - polecenie przelewu SEPA;
 • wydanie i używanie pierwszej karty debetowej w PLN;
 • wypłatę ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą;
 • 10 pierwszych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu w bankowości internetowej i mobilnej;
 • realizację zleceń stałych na konta w innych bankach w usłudze bankowości elektronicznej Mini Firma;
 • smsKody autoryzacyjne;
 • polecenia zapłaty w innym banku w bankowości internetowej i mobilnej.

Możliwości bankowości elektronicznej

Konto Firmowe Godne Polecenia to szereg zalet związanych z "tradycyjną" bankowością, jak i tych wynikających z możliwości bankowości elektronicznej.

Wśród tych z pierwszej grupy warto wymienić:

 • konto walutowe - rachunek prowadzony w EUR, USD, GBP, CHF, CZK, DKK, NOK, SEK, AUD, CAD, HUF, JPY, CNY, MXN, RON, RUB, TRY;
 • bezpłatny dostęp do Kantoru Santander;
 • bezpłatny dostęp do portalu Santander Trade oferującego informacje o wymianie handlowej ze 185 krajami, wiadomości nt. targów i wystaw w różnych krajach, przetargach i ofertach z całego świata;
 • kredyt Biznes Ekspres do 500 tys. zł na realizację pomysłów związanych z rozwojem firmy;
 • możliwość otwarcia lokat terminowych w PLN i walutach obcych na krótsze i dłuższe okresy (przy większych kwotach oprocentowanie jest indywidualnie negocjowane). Zgromadzone środki są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Funkcjonalności ułatwiające zarządzanie

W ramach przejrzystej i intuicyjnej bankowości elektronicznej Santander Bank Polska oferuje wiele funkcjonalności ułatwiających zarządzanie firmą:

 • eKsięgowość - usługa księgowości on-line;
 • eFaktoring - możliwość uzyskania gotówki za wystawione faktury nawet w 5 minut;
 • eUmowy - bezpłatna usługa dla klientów firmowych Santandera umożliwiająca podpisywanie umów na odległość;
 • eWindykacja - odzyskiwania pieniędzy z niezapłaconych faktur ze wsparciem ekspertów na każdym etapie;
 • eWadia - możliwość korzystania z pieniędzy banku zamiast własnych w trakcie przetargów publicznych.

Warto też wiedzieć, że będąc posiadaczem Konta Firmowego Godnego Polecenia zyskujesz dostęp do:

 • atrakcyjnych leasingów;
 • ubezpieczenia "Pewne pieniądze" do karty Mastercad Business Debit na wypadek utraty pieniędzy w wyniku nieuprawnionego użycia karty, utraty gotówki pobranej w bankomacie itp.
 • bezpłatnych terminali płatniczych w ramach programu Polska Bezgotówkowa;
 • pakietów medycznych Luxmed dla siebie, rodziny i pracowników;
 • usług wspierających sprzedaż w Internecie, dzięki którym szybko założysz sklep internetowy i zaczniesz wysyłać przesyłki.

Kompletny rachunek z wieloma możliwościami

Konto Firmowe Godne Polecenia to rozwiązanie, które można zarekomendować przede wszystkim przedsiębiorcom wykonującym niewielką liczbę przelewów i rozliczającym większość wydatków za pomocą karty płatniczej. Zadowolone z rachunku będą także osoby współpracujące z podmiotami za granicą oraz szukający możliwości nawiązania kontaktów z zagranicznymi kontrahentami.

Usatysfakcjonowani winni się czuć także Ci, którzy cenią sobie możliwość załatwienia spraw związanych z finansami swojej firmy za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Pod tym względem Santander ma naprawdę bardzo dużo do zaoferowania, zarówno w bankowości internetowej, jak i aplikacji mobilnej Santander Mobile nagrodzonej przez internautów w Mobile Trends Awards.

Główne wady, które trzeba wymienić przy tym koncie firmowym, to wysokie prowizje za wpłaty i wypłaty środków w oddziałach banku, opłaty pobierane za realizację zlecenia stałego oraz wysokie koszty wypłaty pieniędzy z bankomatów spoza sieci Santander Bank Polska. Na minus należy zaliczyć także płatne kody autoryzacyjne (poza pierwszymi pięcioma w miesiącu).

Podsumowując, Konto Firmowe Godne Polecenia to rachunek, który sprosta potrzebom przedsiębiorców poszukujących konta przede wszystkim do prowadzenia podstawowych operacji bankowych, takich jak rozliczenia z kontrahentami czy obsługa płatności do ZUS i US. Dla tych bardziej wymagających, dokonujących większej liczby transakcji w miesiącu oraz często korzystających z gotówki, oferta Santander Bank Polska wydaje się dość drogim, w porównaniu do konkurencji, rozwiązaniem.

Oceniając Konto Godne Polecenia warto pamiętać o nagrodach dostępnych w akcjach specjalnych. Przede wszystkim o zwolnieniu z opłat za podstawowe czynności bankowe oraz bonusach "na start". Bank często organizuje promocje, w których za założenie tego rachunku nagradza premiami pieniężnymi i oferuje moneyback za aktywne korzystanie z karty.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.