My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska i 900 zł premii!

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska i 900 zł premii!
Źródło: strona Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców dokonujących niewielkiej liczby przelewów, ale za to aktywnie korzystających z karty płatniczej. Przy spełnieniu niewielkich wymagań korzystanie z rachunku jest prawie darmowe. Posiadacz konta, oprócz podstawowych usług otrzyma także dostęp do platformy wymiany walut oraz do ogólnoświatowej bazy informacji gospodarczej, a w promocjach nawet 900 zł premii!

W naszej analizie Konta Firmowego Godnego Polecenia zajmiemy się głównie kosztami związanymi z tym rachunkiem, jednak przybliżymy Ci także dodatkowe usługi, z jakich może korzystać Twoja firma w ramach tego konta.

Podstawowe parametry Konta Firmowego Godnego Polecenia

Skorzystaj z możliwości, jakie daje .

Nawet 900 zł premii w promocjach!

Santander Bank Polska zachęca obecnie swoich klientów do założenia Konta Firmowego Godnego Polecenia atrakcyjnymi premiami:

Nawet 900 zł premii i zwolnienie z opłat

W promocji dla nowych klientów, którzy na dzień 31 marca 2019 r. (i na dzień przystąpienia do akcji) nie posiadali w Santanderze konta firmowego, można zyskać nie lada bonusy. Pierwszy to zwrot 4% transakcji bezgotówkowych kartą debetową przez 6 miesięcy, maksymalnie 150 zł miesięcznie i 900 zł przez pół roku. Druga nagroda to 2-letnie zwolnienie z opłat m.in. za prowadzenie rachunku, przelewy, obsługę karty debetowej czy wypłaty z bankomatów.

Warunek? wraz z bankowością Mini Firma i wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych, a do tego wykonywanie co miesiąc przelewu do ZUS/US na min. 200 zł.

Więcej o tej akcji piszemy tutaj.

Premie dla zmotoryzowanych

Do 31 marca 2020 r. w Santander Bank Polska obowiązują dwie promocje związane z kartami Mastercard Business Debit. Akcja "W podróży 2" skierowana jest do klientów firmowych, którzy w trakcie trwania promocji są stroną umowy o kartę Mastercard Business Debit. Możesz tu otrzymać 2% zwrotu za płatności kartą na stacjach paliw Circle K na terenie Polski dokonane do 31 marca 2020 r.

Z równoległej akcji o nazwie "W podróży 2-4-6" skorzystasz, jeśli w okresie trwania promocji zawrzesz umowę o kartę debetową, a w ciągu poprzednich 6 miesięcy nie posiadałeś takiej karty. Jako uczestnik tejże akcji możesz liczyć na:

 • 2% moneyback za płatności na stacjach Circle K - zwrot jest nielimitowany;
 • 4% zwrotu za płatności kartą w hotelach i motelach;
 • 6% zwrotu za płatności kartą za przejazdy autostradami na terenie Polski dokonane do 31 marca 2020 roku. Maksymalna kwota zwrotu, jaką można otrzymać za płatności w hotelach i autostradach, to 200 zł miesięcznie.

Więcej o obu akcjach znajdziesz tutaj.

Korzyści dla posiadaczy rachunku

Analizowane przez nas konto posiada także szereg dodatkowych zalet; do najważniejszych należą:

 • konto walutowe - rachunek prowadzony w EUR, USD, GBP, CHF, CZK, DKK, NOK, SEK, AUD, CAD, HUF, JPY, CNY, MXN, RON, RUB, TRY. Miesięczna opłata za prowadzenie konta walutowego wynosi 25 zł (jeśli posiadacz konta ma tylko jeden rachunek walutowy, opłata nie jest pobierana).
 • możliwość otwarcia lokat terminowych o terminie zapadalności od 7 dni do 12 miesięcy. Oprocentowanie wynosi od 0,10% do 0,75% rocznie lub 1,50% w przypadku 3-miesięcznej lokaty „Lokata Biznes Impet – Nowe Środki");
 • bezpłatny dostęp do elektronicznej platformy wymiany walut eFX;
 • usługa księgowości on-line eKsięgowość (7 pakietów);
 • bezpłatny dostęp do portalu Santander Trade oferującego informacje o wymianie handlowej ze 185 krajami.

Okiem redakcji

Konto Firmowe Godne Polecenia to rozwiązanie, które można zarekomendować przede wszystkim przedsiębiorcom wykonującym niewielką liczbę przelewów i rozliczającym większość wydatków za pomocą karty płatniczej. Zadowolone z rachunku będą także osoby współpracujące z zagranicznymi podmiotami oraz szukający możliwości prowadzenia księgowości on-line.

Do głównych wad konta należą wysokie prowizje za wpłaty i wypłaty środków w oddziałach banku, opłaty pobierane za realizację zlecenia stałego oraz wysokie koszty wypłaty pieniędzy z bankomatów spoza sieci Santander Bank Polska. Na minus należy zaliczyć także płatne kody autoryzacyjne (poza pierwszymi pięcioma w miesiącu).

Podsumowując, Konto Firmowe Godne Polecenia to rachunek, który sprosta potrzebom przedsiębiorców poszukujących konta przede wszystkim do prowadzenia podstawowych operacji bankowych, takich jak rozliczenia z kontrahentami czy obsługa płatności do ZUS i US. Dla tych bardziej wymagających klientów, dokonujących większej liczby transakcji w miesiącu oraz często korzystających z gotówki, oferta Santander Bank Polska wydaje się dość drogim, w porównaniu do konkurencji, rozwiązaniem.

Pewną rekompensatą wspomnianych kosztów mogą być bonusy dostępne w akcjach specjalnych. Aktualnie może to być 900 zł premii za płatności kartą i zwolnienie z opłat przez 2 lata. Inna opcja, szczególnie polecana tym, którzy w ramach prowadzonej działalności często podróżują samochodem, to atrakcyjne premie dla zmotoryzowanych.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Nawet 900 zł zwrotu z Kontem Firmowym Godnym Polecenia w Santander Bank Polska i gwarancja braku opłat!
 • łatwa do uniknięcia opłata za prowadzenie rachunku i bezpłatny pierwszy rachunek walutowy
 • usługa księgowości on-line eKsięgowość

Wady

 • poza pakietem płatne kody SMS, zewnętrzne zlecenia stałe i przelewy internetowe
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji
 2. Regulamin Promocji dla przedsiębiorców z premią 900 zł
 3. Regulamin promocji W podróży 2
 4. Regulamin promocji W podróży 2-4-6

O banku

Santander Bank Polska powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A w 2001 roku. Od 1 kwietnia 2011 r. jest częścią Grupy Santander – jednej z największych w Europie i na świecie. Wartością dla banku jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Czytaj więcej