Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska i 1000 zł premii!

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska i 1000 zł premii!
Źródło: strona Santander Bank Polska

W naszej analizie Konta Firmowego Godnego Polecenia zajmiemy się głównie kosztami związanymi z tym rachunkiem oraz przybliżymy Ci także dodatkowe usługi, z jakich możesz korzystać, by obsługa finansów Twojej firmy była szybka i sprawna dzięki wykorzystaniu możliwości nowoczesnej bankowości.

Podstawowe parametry Konta Firmowego Godnego Polecenia

Wniosek o konto firmowe możesz założyć wypełniając wniosek online (umowę dostarczy kurier) na stronie Santander Bank Polska.

Atrakcyjne premie i przydatne bonusy

Konto Firmowe Godne Polecenia to nie tylko atrakcyjne opłaty, ale i promocje, w których można zgarnąć okazałe bonusy, i dostępne na co dzień przydatne funkcjonalności.

Warto na chwilę zatrzymać się przy informacji o zwolnieniu z opłat na 2 lata. W tym czasie bank nie pobiera prowizji za:

 • prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia;
 • przelewy w systemie Elixir wykonywane w bankowości elektronicznej Santander Mini Firma;
 • przelewy w formie polecenia wypłaty w EUR do krajów EOG innych niż Polska - polecenie przelewu SEPA;
 • wydanie i używanie pierwszej karty debetowej w PLN;
 • wypłatę z wszystkich bankomatów w kraju i za granicą;
 • 10 pierwszych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu w bankowości internetowej i mobilnej;
 • realizację zleceń stałych na konta w innych bankach w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma
 • smsKody autoryzacyjne;
 • polecenia zapłaty w innym banku w bankowości internetowej i mobilnej.

Korzyści dla posiadaczy rachunku

Konto Firmowe Godne Polecenia to szereg zalet związanych z "tradycyjną" bankowością, jak i tych wynikających z możliwości bankowości elektronicznej.

Wśród tych z pierwszej grupy warto wymienić:

 • konto walutowe - rachunek prowadzony w EUR, USD, GBP, CHF, CZK, DKK, NOK, SEK, AUD, CAD, HUF, JPY, CNY, MXN, RON, RUB, TRY;
 • bezpłatny dostęp do elektronicznej platformy wymiany walut eFX;
 • bezpłatny dostęp do portalu Santander Trade oferującego informacje o wymianie handlowej ze 185 krajami;
 • kredyt Biznes Ekspres na realizację pomysłów związanych z rozwojem firmy;
 • możliwość otwarcia lokat terminowych w PLN i walutach obcych na krótsze i dłuższe okresy (przy większych kwotach oprocentowanie jest indywidualnie negocjowane).

W ramach przejrzystej i intuicyjnej bankowości elektronicznej Santander Bank Polska oferuje wiele funkcjonalności ułatwiających zarządzanie firmą:

 • eKsięgowość (7 pakietów) - usługa księgowości on-line;
 • eFaktoring - możliwość uzyskania gotówki za wystawione faktury nawet w 5 minut;
 • eUmowy - bezpłatna usługa dla klientów firmowych Santandera umożliwiająca podpisywanie umów na odległość;
 • eWindykacja - odzyskiwania pieniędzy z niezapłaconych faktur.

Warto też wiedzieć, że będąc posiadaczem Konta Firmowego Godnego Polecenia zyskujesz dostęp do:

 • atrakcyjnych leasingów;
 • prywatnej opieki medycznej, dzięki korzystaniu z karty Mastercard Business Debit (za 0 zł, gdy wykonasz "plastikiem" w miesiącu transakcje na kwotę min. 4000 zł, za 25 zł w pozostałych przypadkach);
 • bezpłatnych terminali płatniczych w ramach programu Polska Bezgotówkowa.

Kompletny rachunek z wieloma możliwościami

Konto Firmowe Godne Polecenia to rozwiązanie, które można zarekomendować przede wszystkim przedsiębiorcom wykonującym niewielką liczbę przelewów i rozliczającym większość wydatków za pomocą karty płatniczej. Zadowolone z rachunku będą także osoby współpracujące z zagranicznymi podmiotami oraz szukający możliwości nawiązania kontaktów z zagranicznymi kontrahentami.

Usatysfakcjonowani winni się czuć także Ci, którzy cenią sobie możliwość załatwienia spraw związanych z finansami swoje firmy za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Pod tym względem Santander ma naprawdę dużo do zaoferowania.

Do głównych wad konta należą wysokie prowizje za wpłaty i wypłaty środków w oddziałach banku, opłaty pobierane za realizację zlecenia stałego oraz wysokie koszty wypłaty pieniędzy z bankomatów spoza sieci Santander Bank Polska. Na minus należy zaliczyć także płatne kody autoryzacyjne (poza pierwszymi pięcioma w miesiącu).

Podsumowując, Konto Firmowe Godne Polecenia to rachunek, który sprosta potrzebom przedsiębiorców poszukujących konta przede wszystkim do prowadzenia podstawowych operacji bankowych, takich jak rozliczenia z kontrahentami czy obsługa płatności do ZUS i US. Dla tych bardziej wymagających, dokonujących większej liczby transakcji w miesiącu oraz często korzystających z gotówki, oferta Santander Bank Polska wydaje się dość drogim, w porównaniu do konkurencji, rozwiązaniem.

Oceniając Konto Godne Polecenia warto pamiętać o bonusach dostępnych w akcjach specjalnych. Przede wszystkim o zwolnieniu z opłat za podstawowe czynności bankowe przez 2 lata oraz bonusach "na start". Bank często organizuje promocje, w których za założenie tego rachunku nagradza premiami pieniężnymi i oferuje moneyback za aktywne korzystanie z karty.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

900 zł premii moneyback + 100 zł za terminal + zwolnienie z opłat na 2 lata z Kontem Firmowym Godnym Polecenia w Santander Bank Polska
 • zwolnienie z opłat za konto, kartę, bankomaty i przelewy przez 2 lata w ramach promocji
 • konto założysz bez wizyty w oddziale
 • usługa księgowości on-line eKsięgowość

Wady

 • poza promocją płatne kody SMS, zewnętrzne zlecenia stałe i przelewy internetowe

Opinia eksperta

Krzysztof Duliński
Konto Firmowe Godne Polecenia zasługuje na uwagę ze względu na szeroki zakres usług dodatkowych oferowanych przez bank, które ułatwiają prowadzenie spraw finansowych firmy. Warto też docenić zwolnienie z podstawowych opłat na 2 lata.
Przejdź na stronę banku

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Więcej o Santander Bank Polska