Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Firmowe Godne Polecenia dla spółek w Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia dla spółek w Santander Bank Polska
Źródło: strona banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Promocje i bonusy:

Zalety:

  • szeroki pakiet usług dodatkowych
  • prosty warunek uniknięcia opłaty za rachunek

Wady:

  • niewielka liczba bezpłatnych przelewów
  • brak oferty kredytowej dla rozpoczynających działalność

Opinia eksperta

Oceniając Konto Firmowe Godne Polecenia dla spółek, należy zwrócić uwagę na szeroki zakres usług dodatkowych oferowanych przez bank, które ułatwiają prowadzenie spraw finansowych firmy. Niestety bank nie przygotował oferty kredytowej dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Decyzja o wyborze rachunku firmowego musi być poprzedzona dogłębną analizą jego parametrów, gdyż przeniesienie finansów firmy do innego banku jest dość kłopotliwe.

Pełna analiza Konta Firmowego Godnego Polecenia dla spółek w Santander Bank Polska


Konto Firmowe Godne Polecenia dla spółek – opłaty, prowizje i inne parametry

Omawiany rachunek dostępny jest nie tylko dla spółek, ale i innych podmiotów, o czym piszemy niżej. Oto jak przedstawiają się związane z nim opłaty.

Jak widać, uniknięcie opłat za prowadzenie konta i korzystanie z karty wymaga, odpowiednio, wykonania przelewu do ZUS i zrealizowania płatności bezgotówkowych na określoną kwotę.

Co oferuje konto dla spółki w Santanderze

Santander Bank Polska umożliwia przedsiębiorcom zarządzanie finansami swoich firm na różne sposoby i oferuje im wiele usług dodatkowych ułatwiających prowadzenie biznesu.

Płatności bezgotówkowe

Przedsiębiorcom posiadającym konto firmowe w Santander Bank Polska wydawane są karty Business Visa Electron lub Mastercard Business Debit. Można z nich korzystać w tradycyjnej, „plastikowej” formie albo użyć ich do płatności mobilnych w usługach Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay czy Fitbit Pay. Bank umożliwia zamówienie karty na etapie zakładania rachunku oraz w trakcie korzystania z niego.

Bankowość internetowa Mini Firma

W bankowości internetowej Mini Firma można wykonywać wszystkie podstawowe operacje bankowe (np. przelewy, zlecenia stałe, zarządzanie kartami płatniczymi), wnioskować o nowe produkty oraz korzystać z szeregu usług dodatkowych.

Usługa dostępna jest w wersji standard (z możliwością nadanie dostępu maksymalnie dla 5 użytkowników) oraz plus (z dostępem do firmowego konta nawet dla 50 użytkowników i opcją konfiguracji ich uprawnień). Pozostałe różnice sprowadzają się do maksymalnego limitu dziennych transakcji, możliwości korzystania (lub nie) z różnych funkcjonalności oraz faktu, że wersja plus jest płatna.

Osoba korzystająca w Santanderze z konta osobistego i firmowego może ustanowić jeden login dla obu profili. Można to zrobić podczas rozmowy z doradcą w placówce banku. Przydatne informacje nt. korzystania z obu wersji bankowości internetowej Mini Firma zawarte są w zestawie filmów instruktażowych.

Aplikacja mobilna do Konta Firmowego Godnego Polecenia

Aplikacja mobilna Santander mobile pozwala na zarządzanie firmowymi finansami o dowolnej porze z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Oprócz funkcji niezbędnych do dokonywania operacji finansowych, są w niej także usługi przydatne w codziennym życiu, np. wyszukiwarka bankomatów, opcje kupowania biletów komunikacji miejskiej, opłacania parkingów czy zamawiania taksówek.

Z funkcjonalnościami Santander Mobile można zapoznać się, korzystając z przygotowanej przez bank wersji demo. W aplikacji też istnieje możliwość ustanowienia wspólnego loginu dla produktów indywidualnych i firmowych w opisany wyżej sposób.

Kontakty biznesowe poprzez Santander Trade

Klienci firmowi Santandera posiadający dostęp do bankowości elektronicznej mogą korzystać z platformy SantanderTrade.com, czyli portalu dla eksporterów i importerów, który pozwala na nawiązywanie kontaktów z zagranicznymi kontrahentami ze 185 krajów. Znajdują się na nim informacje o zasadach prowadzenia biznesu w różnych państwach, raporty opisujące poszczególne branże, a także oferty i przetargi z całego świata, informacje o targach i wystawach w różnych krajach.

Konto Firmowe Godne Polecenia dla spółek – kto może je otworzyć?

Omawiany rachunek dostępny jest dla osób fizycznych i prawnych oraz jednostek organizacyjnych prowadzących we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową, a także dla wspólników spółki cywilnej osób fizycznych.

Pod wspomnianym pojęciem jednostek organizacyjnych bank rozumie niebędącą przedsiębiorcą osobę fizyczną prowadzącą działalność zarobkową na własny rachunek oraz osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, o ile posiadają zdolność prawną powstałą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (np. szkoła, partia polityczna, organizacja społeczna i inne).

Jak założyć Konto Firmowe Godne Polecenia dla spółek w Santander Banku?

Otwarcie Konta Firmowego Godnego Polecenia dla spółek możliwe jest tylko w placówce banku. Potrzebne są do tego:

  • dowód osobisty,
  • wpis do CEIDG lub Krajowego Rejestru Sądowego (KRS),
  • umowa spółki lub statut stowarzyszenia albo inny dokument określający formę prowadzonej działalności.

Konto jest aktywne zaraz po dopełnieniu formalności i można z niego od razu korzystać. Karta debetowa (lub karty) przesyłane są pocztą na podany adres korespondencyjny.

Przydatne produkty powiązane

Posiadając Konto Firmowe Godne Polecenia dla spółek można też korzystać z innych produktów dla przedsiębiorców.

Kredyty nie dla początkujących

Santander nie posiada oferty kredytowej dla podmiotów rozpoczynających działalność, minimalny wymagany okres obecności na rynku wynosi 12 miesięcy. Klienci spełniający ten wymóg mają do dyspozycji m.in. kredyt w rachunku bieżącym (w różnych walutach), kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny.

Kantor Santander/eFX

Kantor walutowy Santander/eFX dostępny jest 24/7 dla użytkowników bankowości elektronicznej; konieczne jest posiadanie kont walutowych w kupowanych/sprzedawanych walutach. Transakcje są rozliczane automatycznie w oparciu o aktualne ceny rynkowe.

Konto24 walutowe

Terminal płatniczy

Konto Firmowe Godne Polecenia dla spółek – podsumowanie

Rachunek firmowy Santander Bank Polska pozwala na zarządzanie bieżącymi finansami firmy, jak również daje dostęp do szeregu usług dodatkowych, które ułatwiają rozwijanie biznesu. Uruchomienia wielu z nich można dokonać samodzielnie w bankowości internetowej bez konieczności odwiedzania placówki banku. Dla tych, którzy planują ekspansję zagraniczną lub szukają tam potrzebnych im surowców lub materiałów, przydatna może się okazać platforma SantanderTrade umożliwiająca kontakt z przedsiębiorcami z różnych zakątków świata.

Przy takiej otwartości banku na zaspokajanie różnych potrzeb klientów firmowych zastanawiający jest brak oferty kredytowej dla podmiotów dopiero rozpoczynających działalność. To istotny element, z pewnością wpływający na ocenę Konta Firmowego Godnego Polecenia dla spółek przez osoby poszukujące rachunku firmowego dla zakładanego przez siebie biznesu.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Pytania i odpowiedzi: